Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ruducha

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 19:42 Muž djpeca [0] – Problém s řasou, která mi porůstá listy rostlin
Fotka k příspěvku Na fotkách je vidět jak řasa roste na listech a budu rád za každou Vaši radu jak se ji zbavit. Děkuji za Vaše rady a odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 21:25 Muž kofejn [963] Re: Sid
To by bylo dobré! Skaláry si pěkně uždibují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 21:23 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kofejn
Jj, je na odchodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 21:21 Muž kofejn [963] Re: kofejn
Fotka k příspěvku Když ruducha šedne, znamená to, že se jí moc nedaří? Dřív měla sytější odstín. Bordýlek to snad není .:)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 22:21 JoKa Re: dccmajd
Kolik těch moll je a v jak velkém akva? Buď je přerybněno, nebo moc krmíš... Nebo oboje a výměnou světla si tu řasu nastartoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 22:17 dccmajd – řasa
Fotka k příspěvku Ahoj mám problém toto se mi začalo dělat v akváriu a nevím co stím mám dělat ? Ze začátku to bylo jen na jedné rostlince pak jsem vyměnil světlo a začalo se to dělat na všem na kytkách na skle. Hrozné nevíte co s tím ? děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 16:19 hrat10 Re: Urtman
Co jen říct- Dík,Dík,Díííííííííííííík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 15:21 JoKa Re: romant
Diky za doplneni Romane. Jsem ted jenom na telefonu a to se mi spatne hleda a vkladaji odkazy. Presne tyhle clanky jsem myslel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 15:14 JoKa Re: hrat10
Jeste se doplnim. Je to beh na dlouhou trat a chce to trpelivost. Efekt zacnes videt nejdriv za tech 14 dni. Abys tady za tyden nepsal, ze jsem ti spatne poradil, ze i kdyz svitis min a krmis malo tak ruducha trva... X-)
At se dari...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 15:08 JoKa Re: hrat10
Presne jak jsem ti poradil, tak jsem bojoval ja a vyhral (z 90i %, nikdy se ji nezbavis totalne, ale da se snizit do unosne miry). S tim svicenim je to take trochu slozitejsi. Zase to zavisi na vice faktorech, vyska vodniho sloupce, pridavani COcka, hnojeni a podobne. Nekde je tu clanek, ktery to vystihuje jednoduchou rovnici. Malo svetla a hodne zivin = ruducha, hodne svetla a malo zivin = ruducha, obojiho stejne = pohoda. Chce to najit ten kompromis. Proto sem ti poradil dobu sviceni a az ruducha zmizi, muzes zase treba hodinu pridat, dokud se zas nebude objevovat... Na tvuj puvodni dotaz jsem koukal a ty tri svetla se mi zdali dost, ty dve musi tvemu akvu stacit. Teda zase pokud nemas metr vysoke akva, proto jsem psal o te prezentaci a vesteni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 14:13 hrat10 Re: Urtman
OK-a ještě jak je to stím světlem? Našel jsem poučku -velmi jednoduchou pomůckou je pravidlo, že na litr vody v akváriu by mělo u zářivkového osvětlení připadat alespoň 0,5 W příkonu.-já nemám ani půlku. Mám to dopnit?(moudro čerpáno z www.akvarko.cz/…) Je to článek přímo a ruduše-ale článek je článek a rada od nikoho kdo bojoval a vyhrál-k nezaplacení!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 13:40 JoKa Re: hrat10
Ono jich je povicero druhu, ale ano, je to jedna z ruduch... Pokud se ji chces zbavit, tak budes muset zkouset, protoze pricin muze byt nekolik a byt trpelivy. Se svicenim si experimentoval uz dost, takze bych ho ustalil na 8 hodin. Jedna z moznych pricin je prerybnene akva (hromady odpadnich latek) nebo take prekrmovani. Takze naordinuj 2 dny pust a pak krm stridme. Men pravidelne vodu (jednou tydne 1/3 akva) a za 14 dni uz bys mohl videt posun... Behem te doby zrid prezentaci nadrze, at nemusime vestit...
Hlavne trpelivost, neustoupi za par dni...
At se dari...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 13:35 Žena meleri [12] - AmerikaRe: hrat10
ja myslim, ze je, protoze takhle vypada i ta co mam na filtru.
tech ruduch je vic druhu, na to je odbornik Sid, ale on uz tady myslim nepise...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 13:22 hrat10 Re: meleri
A je to co jsem nafotil rudocha?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 13:20 Žena meleri [12] - Amerika
tak SAE jsem mela a nikdy mi nemohla, rasa tam byla proste ...

kdyz jsem hnojila zelezem, mela jsem zelenou rasu ale jakmile jsem ubrala, tak byla pryc.

me se ta ruducha drzi porad na filtru. tone nevim co s tim. ani nevim, zda dobre funguje, kdyz je cely oblezly ruduchou ale nic s tim nenadelam no..proste tam je a pryc nepujde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 13:12 Muž dudak [1885] Re: LANOUR
já tam mám taky SAE, ale jelikož dokrmuju otíky zeleninou, tak se parmičky přiživěj a na štětku úplně kašlou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 13:12 Muž kofejn [963] Re: dudak
V mém akvárku je to přesně obráceně, zarostlé kytky a čistý kořen i šutry tone. Teď jsem nasadil na noc UV-lampu, filtrační vatu peru ob den a přestal jsem přidávat ferox kvůli železu. Průtok filtrem jsem snížil.
Uvidím jak se to osvědčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 13:08 Muž LANOUR [55]
Jsem na tom podobne mel jsem ji na korenu a na aunubiasu obcas ale od te doby co jsem pridal sae je po ni,mach na vystupu z rostrik.rampy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 12:54 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: dudak
jojo, takhle to mám taky. Ale jen v jedný nádrži. Nechápu:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2013 12:30 Muž dudak [1885] Re: meleri
Mě štětičková ruducha roste v nádrži taky jen na kořenech, rostlinky rostou výborně a ruducha na ně vůbec nejde, občas jen na nějakém odumírajícím listu. Prakticky se vůbec nešíří, jen se tak nějak udržuje. přibejvá - ubejvá, ale úplně zmizet nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 12:20 Žena meleri [12] - Amerika
Ja jsem vzdycky chtela akvarium s koreny, ale bohuzel to vzdycky dopadlo tak, ze ho cely oblezla ruducha a pak se sirila dal....U me koreny maji konecnou, i takovy kamen muze byt hezky, ale je pravda, ze akvarium s korenem vypada skvele...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 08:48 Muž ludvik [1082] Re: KarlosS
Asi jinej gang :-) Na názor, že ruduchu vyvolá, či udržuje při životě hlavně "organický odpad" (pod čímž si lze asi představit většinu bordelu v akva) lze narazit docela často. A to, že se tahle mrcha objeví jako první na kořenu to spíš potvrzuje, než vyvrací. Třeba není úplně mrtvý, dobře vylouhovaný, nebo těžko říct co ... nebo jí prostě víc chutná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 08:43 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: meleri
jo, taky jsem to četl, ale já ho tam chci:-). V ostatních aq ho mám taky a bez problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 08:42 Žena meleri [12] - Amerika
nekde jsem cetla, ze pricina muze byt prave i ten koren. tomu bych verila. vzdycky mi to zaclo, kdyz jsem do akva dala koren. dokud tam nebyl, bylo to ok. ted naposledy jsem dostala od bratrance jeden koren, rasa zacla na koreni pak jsem na dva tydny odjela, a byla vsude....takze asi bych uz koren ja osobne nedala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 08:33 hrat10 Re: KarlosS
Filtr mám tvz-bublifuk-takže se voda nehoní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 08:31 hrat10 Re: KarlosS
Já mám tu řasu(nejsem si jist jestli je to rudocha) uplně všude-hlavně na 3d pozadí-to je komplet celé porostlé tím hnusem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 08:28 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: hrat10
je to strašně těžký, mám 6 akvárií - 5 je bez ruduchy, a v jednom se stále tvoří. Nádrž jsem několikrát předělával, měnil světlo, hnojení, dno, osazenstvo a stále se tam tvoří. Připomínám, že aq určitě nezanedbávám. Dělá se hlavně na kořenu. Takže já neporadím:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 06:37 Žena meleri [12] - AmerikaRe: hrat10
ja mela ruduchu dvakrat, jednou v 54l akva a pak kratce po zalozeni ve sve nove 120ce.

jedine co mi zabralo byla vymena vody obden (mas moc velke akva tak to by bylo asi obtizne). zavedeni co2, snizeni prutoku filtrace, tyden dva jsem nekrmila ryby a nehnojila. ruducha postupne zmizela. ted se mi drzi na filtru bohuzel s tim nevim co delat. muzes se mrknout na me fotky.

54l akva uz nemam, ale tenktrat jsem ho cele prekopala, vyhodila filtr "honic vody", posilila osvetleni, poridila co2, koupila jsem znova nove zdrave rostlinky, rychlerostouci a ruducha se nevratila.

zkus neco z toho a uvidis ze to zabere. hlavne casto menit vodu, poridit co2, neprekrmovat...hodne stesti!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 06:00 hrat10 Re: hrat10
Fotka k příspěvku A ještě jedna fotka. četl jsem snad vše o řasách-myslim že je to štětičková řasa ruducha. V akva mám dost rostlin,ale poslední dobou stagnujou.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 05:53 hrat10 – POMOC s řasou
Fotka k příspěvku Dobrý den. Mám akva 110/65/45-322l. Akva mám umístěno v zimní zahradě-ale neni vystaveno přímému světlu. Filtruji komorou a biomolitanem. Kolem prázdnin se mi začala objevovat řasa. A začaly pokusy se světlem. Svítil jsem 2x20w dálka 60cm. Pak jsem přešel na 3x20w 60cm.Na tomto webu jsem našel odkaz-http://osvetleniakvaria.cz/- a tak opět po nějaké době změna-2x36w po celé delce a příprava na třetí. Je to společenské akva. Prosím o POMOC!!!!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 09:28 fred Re: fred
tak sem vyčistil celé akva i s pískem a problém je pryč asi to chtělo vyčistit i dno proto výměna vody nepomáhala.kořeny sem naspet zatím nedával místo nich přidám rostliny ted už spokojený akvarista hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 13:00 Muž kofejn [963] Re: Roman
Fotka k příspěvku Dík za odpověď. Zatím nevím, čím to je. Objevila se mi po dovolené, kdy jsem pro jistotu vyhodil vatu z přídavného filtru a chvíli před tím jsem dal nové světlo. Ryby krmil otec obden a střídmě. Do té doby jsem ji neznal, teď ji mám tedy dva měsíce.
Vodu měním pravidelně každý víkend necelou 1/3, NO3 je mezi 10 a 20mg/l, PO4 1-2mg/l. Paradoxně ji nemám na šutrech ani kořenu, je jen kytkách. Snažím se zase nastartovat kytky, takže jsem prohnojil dno osmocote a přidávám draslík.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 12:09 Roman Re: romant
Funguje to i na ruduchu? Mám do kořenu zarostlé hnědovky a vyndání mimo nádrž a lázeň v savu nepřipadá moc v úvahu

Do vody a na rostliny jsem ho nedával, spálíš je. Jen jsem postříkal při čištění obnaženou dekoraci a ruducha měla dost. Na ruduchu na rostlinách si kup Easy carbo od firmy Easy life. Aplikuj ho injekční stříkačkou přímo na řasu v množství podle dávkování pokaždé na jiný kousek řasy a časem jsi bez ní. Souběžně ale musíš odstranit příčinu proč ruducha roste - moc ryb, moc krmení, dlouhá doba mezi výměnami vody = moc odpadních látek = ruducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 06:22 Muž RBeil [174] Re: Jjapan
s tím světlem to zkusím :-) jinak jak jsem to cele kupoval jsem já trubka nebyl tak dobře nastudovaný o akvaristice a technice tak bych to dělal od začátku celé jinak a mnohem levněji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 21:50 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: RBeil
Uber na době svícení. Pokud máš problém v tom, že ti voda jde do mléčného kalu. Tak bych šel na svícení od 8do 12 a pak od 16do 20. Pokud by se to zlepšilo tak bych postupně přidával.

A u filtru se opět potvrzuje, že rozumně vybraná čerpací hlava a biokvacitová kostka je nejlepší a nejlevnější řešení palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 10:12 Muž RBeil [174] Re: Jjapan
honítko vody mám jen z poloviny, nějaka filtrace tam bude, mechanická určitě, ale biologická minimální, filtr který má mít výkon 600l/h má teď jenom nějkých 150l/h proto zhotovuji nový externí. Spínací hodiny mám avítím od 8:30 do 20:20.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 08:58 Muž fido16 [631] Re: RBeil
Stejný problém mám i já v nano akva 10L. Ráno voda čistá a večer trochu mléčná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 21:08 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: fred
Píšete, máte vodu v akva ráno v pohodě a po svícení ji máte večer mléčnou? Nemáte místo fungícího filtru jen honítka vody? Nesvítíte zbytečně dlouho na vaše akva? Já něco podobného také řešil. Koupil jsem v Globu za 200kč digitální časovač a chce to možna ubrat výkon na filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 15:51 Muž RBeil [174] Re: fred
s tou vodou mám taky problém ráno čisté a večer kalné ale jen lechce, skuz dát do filtru obyč kosmetickou vatu zabalenou v obvazu, to mi dost pomáhá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 13:32 fred Re: Roman
díky za podrobnější upřesněni,nepřekrmuji jedou nonstop 2výkonné filtry a výsledek vždycky přes noc do rána křištál a přes den špinavá až mléčná voda skusím svítit mýn a vytahnu dřevo s akva.zatim dík a za toho prasana ja nemohu akvarka mám dlouho a problém až ted pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 17:42 Muž RBeil [174] Re: Zoidik
Já si na řasu pořídil SAE jenom mi dělá oříšek zelená plavoucí řasa, filtr mi ji sice přefiltruje přez vatu ale je to drbačka navíc bo se rychle zanáší, zkoušel jsem i častější výměny vody, nekrmit, ale nic moc nepomáhá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 12:59 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: fred
Není to tak dávno co jsem likvidoval rozsivku a k ní se přidala dlouhá vláknitá. Dobu svícení jsem z 12h stáhnul na 8h a následujích 14 dní jsem DENNĚ měnil 1/3-1/2 objemu akvárka. Zkrátka do té doby, dokud nezmizela, další týden jsem měnil stejný objem každý druhý den. Následně jsem najel na týdenní frekvenci a každé pondělí jsem prodloužil dobu svícení o 20-30 minut, dokud jsem se nedostal na původních 12hodin svitu. Dlouhou vláknitou jsem namotával na špejli. Tento postup u mě zabral a zbavil jsem se nežádoucí řasy. Sicě nějakou štětičkovou mam na kořenu, ale tam mi nevadí, přijde mi to pěkné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 11:09 Muž jozkablack [0] – Překrmení a řasy
Ani jsem netušil jaký může mít takový překrmování vliv na výskyt řas. Můj prcek (6let) mi "pomáhal" s AQ tim že mi krmil ryby když jsem celej den v práci. No asi po cca měsíci jeho krmení se mi začala hodně tvořit řasa. Nejdřív mi to nedošlo, ale pak mi názorně ukázal dávku krmení co jim dává a že to zvládl i 3x za odpoledne :-( Okamžitě sem nasadil dietu, prcek ryby už nekrmí a měnil jsem častěji vodu a to asi po dobu 14 dnů. Nevim jak přesně, ale řasy mizej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 11:05 Muž RBeil [174] Re: fred
fred napsal: to bude chtit neco proti řasam rozzureny
koupi přípravku proti řasám nic nevyřešíš, řasa ti sice zmizí, ale taky ti mohou zmizet i rostliny bo těm to zrovna nijak moc vyhovovat nebude. Navíc pokud nenajdeš příčinu proč ty řasy rostou tak se ti budou dělat furt a furt budeš vyhazovat peníze za chemii proti řasám, úplně zbytečně vyhozené peníze.

Hledej, studuj tu na rybičkách nebo i jinde na netu, jsou toho plná fóra a i články, stačí jen hledat, hledat a hledat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 07:13 -
Ak nemáme prerybnené, neprekrmujeme a aj tak sa napriek tomu dáka tá riasa ukazuje celkom pekne vie pomôcť zeolit vo filtrácii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 07:00 Roman Re: fred
Když se dívám na to tvoje akvárko, máš ho přerybněné. Uber ryb, krmení a přidej rostliny. Určitě budeš mít hodně fosforečnanů. Zkus odkalování rozdělit na víckrát v týdnu, ale nepřežeň to s množstvím vody, jinak se ti může stát, že ti akva zkolabuje a vyletí N látky jak u nově zřízeného akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 19:45 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: fred
Hele, a nemáš tam dané dřevo do akva. Pokud jo tak ho vyndej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2013 18:54 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: fred
doporučuji trpělivost a vytvořit prezentaci, dej tam fotky a pak se uvidí. Jinak podle fotky co jsi sem dal - pěkná rybí polívka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 18:51 fred Re: RBeil, Designer
dik vůbec ste mě nepomohli,vodu měnim vic jak půl akva.každy týden a svetlo přidal rostliny taky a vysledek přes den voda do bela a hneda rosolovyta malá řasa pořad na rostlinach tykadlech ryb a skle to bude chtit neco proti řasam rozzureny

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 42 43

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 47633x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5522-ruducha?od=501