Echinodorus - pěstování
uvidím, zatím ji mám dva týdny a nesleduji žádnou změnu, asi je zaražená z nového prostředí
Může a nemusí, ale většinou tahle nenáročná kytka dosahuje velkých rozměrů.
Mám nový E.bleheri máte jej někdo již starší? Vyroste do výšky ? Koupila jsem ho asi 20cm vysoký a dala ho dozadu. Vyroste mi do výšky až 50cm?
Synonymum mini je Echinodorus schlueteri , takže to asi totéž nebude, ale on to třeba zvedne Jeník ten má zcela jasno...
Prosim, vi nekdo, jaky je rozdil mezi: Echinodorus cordifolius 'Mini' a Echinodorus 'Jan Harbich'? Je to totez, jen jinak pojmenovane, nebo se lisi?
Tipnul bych si
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bleherae , ale s jistotou to z tehle fotky tezko poznam, klidne muzu byt uplne vedle. Prechazi s listy na submerzni, ty horni jsou jeste emerzni.
Zkus dat fotku, az budou ty submerzni listy vetsi.
Starší reakce
Okvětní stvol neboli šlahoun má běžně metr a více.
Je to trpasličí echináč a akva má 65 na výšku... tak se bude muset snažit
když to vyleze nad hladinu, tak by to mělo vykvést
Hmm.. už jsem se těšila na květ
Počkám ještě, co z toho bude. Pokud začne pouštět kořínky, dám na Tvou radu. Díky.
Já bych spíše řekla že je to odnož. Na konci začnou růst lístky a kořínky, potom to zasaď. Šlahoun nepřestřihávej, dokud rostlinka nebude mít velikost alespon 1/3 mateřské rostliny.
Jéééé
Ano
Prosím vás, to mi kvete echináč???
Moc se té hniloby neboj Pod pískem kde se tvoří oddenek toho hnije daleko více, například všechny staré kořeny a to bývá u velkých echináčů docela velká porce.
Váza napsal: Ok, ale v jakem miste presne strihnout? Dole u korene? Nebude tam ten zbytek hnit?
Strihať čo najnižšie pri koreni, aby bol zvyšok čo najmenší (pozor pri tom na ostatné listy). Áno, zvyšok časom odhnije, ale to by nemal byť problém, samozrejme keď tých zvyškov nebude príliš veľa...
Ok, ale v jakem miste presne strihnout? Dole u korene? Nebude tam ten zbytek hnit?
Také jsem dříve trhal ale párkrát se mě to nevyplatilo a utrhl jsem celou nadzemní část rostliny.
Jak ctu "odtrhnout", radeji ustrihnout, je to k rostline citlivejsi. I vaaclav pise "strihej".
Stříhej všechno co se ti nelíbí a co by mohlo hnít.
Některé listy Amazonicuse mi místy začínají hnědnout. Mám tyto listy odtrhnout nebo počkat až celé zhnědnou a odpadnou sami? A co taky s tím stonkem bez listu - odtrhnout?
A nebo podobný je taky Echinodorus grisebachii 'Bleherae', ale jako každé akvárium je unikát, tak do každého se hodí jiný echinodorus. A proto neexistuje žádná univerzální odpověď. Jediné co se dá doporučit je pročíst si ty, které jsou zde na stránkách a vybrat si ty přijatelné. To znamená ty málo náročné na světlo, které rostou rychle/velmi rychle a nemají problém s tvrdou a zásaditou vodou.
PS:Vaaclav má samozdřejmě pravdu s tím, že se nedá dopředu říct, které rostliny porostou v takové vodě.
díky, ale je to trošku obecnější. Já mam docela tvrdou a zásaditou vodu, tak právě nevím
Echinodory jsou vesměs nenáročné rostliny jako světlo jim stačí i přírodní osvětlení, akvárium někde u okna. Takhle vám poroste spousta rostlin. U barevných kultivarů jde jen o jejich zbarvení, v hoších podmínkách nebudou tak vybarvení.
které Echinodory by jsme označili jako nejméně náročné pro začatečníky? vzhledem ke svojí odolnosti a schopnostem růstu
paráda díííky moc
Je to poměrně jednoduché. Užij si květy a potom celý šlahoun strč pod vodu. V místech kde byly květy vyrostou nové dceřinné rostliny které ve velikosti asi 15 cm ( i s kořeny) můžeš zasadit do dna.
Ahoj prosím jestli mi někdo může pomoct.... mám v akváriu Echinodorus, nevím o jaký přesně jde, ale nicméně teď kvete a čouhá z akva asi dalších 50cm. U jednoho toho květu jsem si dneska všimla malinkaté nové rostlinka, ale nad vodou... jak se k ní mám chovat, jestli teda poroste, dá se pak pěstovat pod vodou, když vyrostla nad vodou? s tímto ještě nemám zkušenosti. děkuji za každou radu.
Starší reakce
Starší reakce
To snad ne, spíš tady specialisti rostlinkáři zrovna nejsou...
Měla jsem navíc jeden větší echináč, už jsem ho přestěhovala. Bylo by fajn, kdyby mu ta chladnější voda nevadila..
Myslím,že jsi akvaristy vyděsila patnácti stupni
.My jsme tenhle druh měli v jezírku s žebrovníky a nebyl problém ani ve studené vodě,spíš to vypadalo,že jim to svědčí.Říkali jí žabnička,není to kvůli tomu?
.
Ahoj, nevíte někdo jak se bude dařit Echinodoru (něco jako Echinodorus uruquayensis) v chladnější vodě cca 15°? Přežije to?
Starší reakce
Prave teraz pekne kvitne, vyzera ako "Adela este nevecerela" aj bocne rastlinky uz mam 2, takze zhanam pre Adelu noveho gazdu - vacsiu nadrz.
Na tvojom mieste by som uz pockal az vykvitne.Narastu male rastlinky a tie si mozes zasadit.
Inac takto velky pocitam cez pol metra by som predal za 3-5€.Niekedy je ale problem tak velku rastilnu predat -a niekedy narazis na niekoho co prave zhana nieco velke.
Chcem ho predat (vid prezentacia fotky januar), cize ak viete orientacnu cenu moze byt aj v czk, na € si to prepocitam aj sam
2 14.01.2013 22:56 dvorak [94] - Rostliny To záleží na tom jestli se ho chce dotyčný zbavit nebo ne.
Starší reakce
Tak uvidime jestli vyleze ;)
Ahoj prosim vas je to kvet? Ja myslim, ze ano ale pro jistotu davam foto.
Starší reakce
Z klicenim to nie je jednoduche.Asi po 2voch rokoch skusania sa mi podarilo uspesne a pomerne rychlo naklicit vecsie mnozstvo semien.
Rychlo znamena po 2voch tyzdnoch a do mesiaca vyklicilo cca 50% semien.
Ako pise vaaclav standartne to trva dlho par mesiacov aj pol roka a je otazne ci a kolko z toho vyklici.
Pokud by semeno vyklíčlo.....
Ale jsou geneticky schodné s mateční rostlinou. Takže to není nic nevratného. Přizpůsobují se stejně, jako by se za téže podmínek přizpůsobila mateční rostlina.
To co popisujete by udělaly právě ty rostliny namnožené ze semen.
To je právě ono - ze semen se dnes nepěstuje skoro nic...dnes je to všechno odnožema...Nejde o mutace na dalších generacích, jde právě o to, že se řízky přizpůsobují aktuálnímu prostředí a vzdalují se od matečného základu....
Obávám se, že takto to nefunguje. Prakticky všechny akvarijní rostilny se pěstují vegetativním rozmnožováním a je tomu již desítky let.
Některé druhy rostliny se ani jinak než vegetativně nemnoží a rozhodně to neznamená, že by ony druhy na tom byly špatně. Ba naopak. Některé jsou i nepříjemnými invazními druhy.
Dále, takovýmto rozmnožováním si zajistím, že naše výpěstky budou všechny stejně kvalitní. Mutace na jednotlivých říscích jsou spíše raritou. A naopak. Pokud bychom je množili ze semen, tak by potomstvo bylo nejenom vlastnostmi různorodé a tudíž nebylo stejné kvality, ale po neustálém opakování by vlivem příbuzenského křížení bylo i čím dál více degradované a špatně by se mohlo přizpůsobovat různým podmínkám.
olalááá :o) doufám, že ty semínka nejsou od té pampelišky v levém rohu :o)
Přidat reakci
1 ...... [18] ...... 35
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 42291x