Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2014 19:51 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: nowy101
Každou zvlášť, jsou to když se jim daří opravdu velké rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 19:49 nowy101 – bleherae
Ahoj, koupil jsem si echinodorus bleherae od aqua-daho a v košíčku byly 2 rostlinky. Mám zasadit každou zvlášť nebo k sobě jako byly v košíčku?
Dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 18:45 Muž Amras [34] Re: vaaclav
Já už bych si ho na uzdě udržel :) . Možná :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 18:37 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Amras
Ve slabé vrstvě se špatně vytrhává a docela i cestuje za rok i 10 cm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 18:32 Muž Amras [34] Re: vaaclav
Do akva s rozměry 60x30x30 si ale 15 cm nemůžu dovolit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 17:32 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Amras
Obecně platí čím hlubší vrstva tím lépe, já mám 15 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 16:27 R Muž romant [27982] Re: ludvik
Přesazoval a míra prokořenění byla vždy velmi solidní a po přesazení mu samozřejmě nějakej čas trvalo než se vzpamatoval a znovu začal prospívat. Jednalo se o klasiku v podobě ech. amazonicus. Jelikož mám v oblibě štěrk frakce 2-4mm, tak se jednalo o toto dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 16:23 Muž ludvik [1082] Re: romant
Přesazoval jsi někdy Echinodory? Jak to šlo? Já zatím jen dva ... a ani jeden vlastně úspěšně. Jeden (tropica) je už přes dva měsíce nehybný, spíš mizí - a to šel do ADA substrátu, podle mě do lepšího. Druhý (apart) jsem přesadil už před pěti měsíci. Přesazoval jsem ho jen o kousek, aby měl víc místa. Roste, má nové listy (a už předtím byl submerzní), ale je jak zakrnělý. Listy jsou i různě pokroucené. Vypadá prakticky jako jiný druh. Na druhé dva kusy jsem nesahal a ty jsou normální.

Potřebuji totiž přesadit přerostlé Ozeloty a díky tomu mám vlastně strach, co z toho vznikne ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 15:53 R Muž romant [27982] Re: Amras
Měl jsem echináče i ve 4cm dna a prosperovalo to. Těch 4-5cm bych viděl jako dostačující minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 15:42 Muž Amras [34] – Hloubka substrátu
Jak hluboký by mělo být dno pro Echinodorus cordifolius 'Schlueteri' ?

rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_schluteri
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 12:55 amrtin Re: Pepyyczek
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 00:14 Muž Pepyyczek [17] Re: amrtin
Jj,teď jsem to studoval ve fóru a až mě zarazilo,že pročítám cca 100 komentů a ono je to tak jednoduchý :-D No nic je to tak jak se říká:Blbci nikdy nevysvětlíš,že je blbcem skutečně.Pravdu o tom,že je blbec,řikáš blbci zbytečně! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2014 23:51 amrtin Re: Pepyyczek
Emerzní znamená na suchu(nad vodou) a submerzní pod vodou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 23:38 Muž Pepyyczek [17] Re: SlavekB
Děkuji i tobě za radu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 23:36 Muž Pepyyczek [17] Re: amrtin
Zkusím ho nechat vykvést,tak uvidím zda se mi to podaří.Určitě bych byl rád kdyby se mi to podařilo.Musím se přiznat,že jsem ješte nekoukal na to co znamená emerzní a submerzní,ale to hned napravím a jdu hledat do fóra,kde se o tom něco dovím.Jinak děkuji moc všem za pomoc palec ano potlesk Zase jsem o něco chytřejší.Díky díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2014 23:30 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: Pepyyczek
Taky mi takto vyrostl nejednou nad vodu. Měl květy i pak listy. Celý šlahoun jsem pak dal pod vodu bez toho, abych ho oddělil od mateční rostliny. Každá rostlinka pustila kořeny a pak se dala oddělit od šlahounu a pěkně zasadit. Ještě rychleji se vyvinou kořeny, když šlahoun s listama dostaneš co nejblíže k substratu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2014 23:23 amrtin Re: Pepyyczek
Fotka k příspěvku Tady máš něco pro manželku,není to echáč,ale šípatka šídlatá ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 23:22 amrtin Re: Pepyyczek
Fotka k příspěvku Tohle monstrum mi vyrazilo z akva,rostlinky byly emerzní a musel jsem je poté převést na submerzní,stejně,jako když se koupí z nějaké pěstírny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2014 23:20 amrtin Re: Pepyyczek
Fotka k příspěvku Tak když šlahoun zůstane potopený,poupata se neotevřou,odpadnou a vytvoří se submerzní rostlinka.Pokud šlahou bude na vzduchu a nepodaří se udržet dobrou vzdušnou vlhkost,tak poupata uschnou a vyroste emrzní rostlinka.Mě se bohužel nepovedlo nikdy poupata dovést k vykvetení,takže co by se stalo potom nevím.
Na fotce je poupě ještě pod vodou,ale jelikož jsem nechal šlahoun potopený,nevykvetlo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 23:17 Muž Pepyyczek [17] Re: amrtin
To je nad vodou???Dá se pak ta nová kytka použít pod vodu,nebo už se pak musí pěstovat jen nad vodou???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 23:16 Muž Pepyyczek [17] Re: dudak
Neříkám že bych nechtěl další rostlinky,ale chci vidět ty květy a chci manželku vyvést z omylu,že akvarijní kytky nekvetou :-D Jsem teda zvědavý jak dlouhý šlahoun vyroste.Ještě jedna otázečka,když jsem to tu pročítal,tak jsem mam za to četl,že když se ponoří poté co odkvete,tak taky vyžene rostlinky,nebo jsem to spíš špatně pochopil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2014 23:08 amrtin Re: Pepyyczek
Fotka k příspěvku ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2014 23:06 Muž dudak [1885] Re: Pepyyczek
stejně ale nevykvetou všechny poupata, otevře se málo květů, mě se otevřely 2 a to sem měl minimálně metr šlahounu nad vodou. Ten šlahoun doroste, o to mít strach nemusíš, spíš obráceně, až ti 2x objede akvárko, budeš si přát aby už dál nerostl. Pokud z něj ale chceš nové rostlinky, je lepší ho nechat pod vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 22:53 Muž Pepyyczek [17] Re: MonterMonty
Mám akvárko bez krytu,takže má prostor na to,aby vyrostl ven a vzduch od té doby co je tu akva je tu parádní(tím myslím vlhčí).Nad akvárkem je 72W zářivkový osvětlení tak snad má i za čím se plazit. Děkuji za potěšující zprávu. potlesk hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 22:42 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Pepyyczek
poku má dobré podmínky bude se šlahoun plazit co nejvíce ke světlu (hladině) umožni mu aby mohl vylézt až nad vodu , třeba ho přichyt malou přísavkou , pokud nemáš v místnosti moc suchý vzduch tak ti vykvete X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 22:38 Muž Pepyyczek [17] Re: dudak
Děkuji.A když bych chtěl aby vykvetl,tak bych ho musel přesadit na výší místo v nádrži,nebo tam sám vyšplhá(doroste)???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 18:22 amrtin Re: MonterMonty
Jo,viděl a taky mě to hned napadlo,ale nechtěl sem tě strašit smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 17:33 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: amrtin
no potěš smich , no von se teprve klube , vlastně vždyt jsi ho viděl , žilkování listu jde do črvenohněda stopka taky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2014 17:28 amrtin Re: MonterMonty
To může bejt klidně ten můj indián :-| ,tenhle je taky do červena,jen lístky mi připadá že má špičatější,ale je dost podobnej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 15:23 Muž dudak [1885] Re: Pepyyczek
nad hladinu jedině jestli chceš aby se ti otevřely květy, jinak rostlinky se na tom šlahounu udělají i pod hladinou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 14:28 Muž MonterMonty [2431] - Amerika – echináč
Fotka k příspěvku Zdarec , pozná někdo co by to mohlo být za echináč ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 13:24 Muž Pepyyczek [17] Re: prasan
díky díky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2014 13:19 -
Fotka k příspěvku ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 12:44 Muž Pepyyczek [17] Re: Pepyyczek
Omlouvám se za otočení na bok. stydim stydim stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 12:43 Muž Pepyyczek [17]
Fotka k příspěvku Mám dotaz.E.Bleherae začal asi najíždět do květu,akorát nevím jestli se má dostat nad hladinu(podle toho co jsem tu pročetl,tak by asi měl),nebo jestli se nad hladinu dostat nemusí.Toho šlahounu jsem si všiml cca před dvěma dny.Přikládám foto jestli se nemýlím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 22:36 Matsy
Je to dominantní rostlina

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 19:44 Muž Mislow [304] Re: Robo
Ahoj, me se to nekdy take u nekterych listu objevi, je to pro me znamka, ze musim vic prikrmit krunyrovce. :-D
Edit: Mimochodem, nejsem zadny rostlinar, ale zda se mi, ze toho fosforu tam moc neni. Ja mam v rostlinnem akvu jiny problem, fosfor mam na 2 mg/l a nemel jsem skoro zadne dusicnany, takze se mi udelala sinice, tak jsem musel zacit prihnojovat, coz jsem predtim nedelal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 17:10 Muž Robo [45]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 17:09 Muž Robo [45]
Fotka k příspěvku Zapomněl jsem dodat fotky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 16:26 Muž Robo [45]
Mám Echinodorus Bleherae rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bleherae a některé listy se mi to tálně rozpadají. Hnojím denně 2mml Profita a FE se mi drží nad 0,1mg/ PO4 mám 0,4mg/l a NO3 je na 25mg/l a ještě přidávám Draslík 10ml po výměně vody + denně 2 ml, navíc jsem ještě vrazil do dna nějaké tablety přímo pro Echináče od dennerle. nevíte co jim chybí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 08:36 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: vaaclav
Nejvetsi "echinodori stehovaci" u me zatim byli Ech. Ozelot green, ten za tri roky dal 15 cm, a Beauty red - za dva roky cca 5 cisel. Ostatnich cca 20 druhu co zatim prosly mym akvarkem - kde jsem je zasadila tam jsem je nasla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 18:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: baletka
Napocital jsem Echinodoru ve svem vetsim akvarku 17, tezko bych mel kam dat neco velkeho, aby mi to nezavazelo, i pro male uz spatne hledam misto. Ale i tak diky za nabidku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 15:16 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: baletka
ja ty svoje dva obludné dneska udal na burze. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 10:33 Žena baletka [624] Re: Designer
No já ty dva velmi pěkné odříznuté echináče ráda někomu udám. Za příznivou cenu... Tak se když tak ozvěte :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 08:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: baletka
A ted si predstavte, ze ma nekdo Echinodorus, ten ma tri listecky, jeden zacal ohnivat, zadny novy neni videt, taha ho u kazdy vecer i ocima, je nestastny jak to nejde... a Vy tady resite neco, co mu pripada jako ten nejkrasnejsi sen, ze to silene roste :) .

Mam v akvarku kousek rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_kleine_prinz , myslim ze je od Vaclava ze setkani (snad jsem to nepopletl, to taky umim), dlouho jen prezival, a jak ted zacal pekne rust, ja bych tomu Echinodoru snad dal i pusu, ze konecne roste :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 01:09 Žena baletka [624] Re: vaaclav
Tak jsem dva vytáhla a jeden nechala. Doufám, že případně zbytky kořenů mi tam nějak nezahnijí, a taky, že ten, co jsem nechala, to přežije. Snažila jsem se mu ublížit co nejméně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 01:08 Žena baletka [624] Re: romant
Tady jde jen o to, aby se nekontrolovatelně nerozrůstal a existuje předpoklad, aspoň dle mého bonsaisty ;-), že by nemusel růst ani tolik do výšky, případně nad hladinu. Jinak, samozřejmě, bych se s květináčem neotravovala. A ani zatím nebudu, to jen pro případ, že by se mi třeba Beauty Red chtěl ještě více roztahovat (více, než těch cca 50cm do šířky...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 22:02 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: vaaclav
mám asi jen kolem 5 cm a naštěstí necestoval sám.. bohužel jen s mou pomocí. Byl tak malej, že při každém odkalení a hrabání se v akva jsem ho posunul kousek k přednímu sklu.. a pak najednou se probudil a je z nich obluda přes 50 cm.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 22:00 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: romant
Nejen to ale v mělkém písku dokáže celkem slušně cestovat po akváriu. Za rok i 10-15cm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 21:27 R Muž romant [27982] Re: vaaclav
Takže by se dalo napsat, k čemu je nucen, či je mu dovoleno, to udělá. Když nemůže do hloubky, tak se rozrůstá(kořenový systém) do šířky plošně. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 41528x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5363-echinodorus?od=701