Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.11.2016 18:43 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma
Pokud by se vám snad někdy podařilo kapalné CO2 do akvaria dostat, tak byste se asi hodne divili, co se deje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 18:14 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: prasan
Já to používám denně a s krevetkama žádný problém. Pravda ale je, že mám vyšší pH a tvrdost a v měkké kyselé vodě se kapalné CO2 bude asi chovat jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 14:24 Muž Čorka [0] Re: prasan
Omezil jsem to na minimum, at to spotrebuju. Jinak pridavam 2x denne vodu primo ze sifonu, coz mi jedna flaska vystaci na 2-3 dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 09:02 - Re: Čorka
Ku krevetkám by som to nedával.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 17:30 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Čorka
Ano na řasu to funguje ale jako hlavní přísun CO2 ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 17:16 Muž Čorka [0] Re: vaaclav
A neškodí to rybám nebo krevetkám? Mě to teda několikrát pomohlo s řasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 14:37 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Čorka
Tekuté CO2 by ti možná trochu pomohlo kdyby jsi v akváriu neměl ryby. Je to zředěná desinfekce. cs.wikipedia.org/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 12:19 R Muž afc1886 [14655] Re: Čorka
Když ho pridáš,tak se ti více vybarví,ale když to světlo přidáš,tak se zase vyskytne něco jiného.Prostě to musíš doladit.Světlo,živiny,co2,údržba,prostě taková ta akvaristická nuda. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 12:14 Muž Čorka [0] Re: afc1886
afc1886 napsal: To světlo máš stažené? Na tekuté CO2 bych se vykašlal.Buď kvasnice láhev,nebo nic.Ale to je jen můj názor. no mám tak na 70%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 12:07 R Muž afc1886 [14655] Re: Čorka
To světlo máš stažené? Na tekuté CO2 bych se vykašlal.Buď kvasnice láhev,nebo nic.Ale to je jen můj názor.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 11:59 Muž Čorka [0] Re: vaaclav
vaaclav napsal: To není až tak pravda jsou zelené varianty které nečervenají. Jinak zbarvení lze podpořit pomocí silnějšího světla a hnojení včetně CO2. :-) Skusím víc hnojit a tekuté CO2 jestli to pomůže, díky za pomoc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 11:44 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Čorka
To není až tak pravda jsou zelené varianty které nečervenají. Jinak zbarvení lze podpořit pomocí silnějšího světla a hnojení včetně CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 11:36 Muž Čorka [0] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Tohle nejsou emerzní listy a pokud jsou i trochu načervenalé tak to není na závadu právě naopak. :-) No právě, oni by měly být celé do červena dokud nevyrostou na plnou velikost ale já nemám ani mladé červené. Nemůže to být nedostatek něčeho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 11:31 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Čorka
Tohle nejsou emerzní listy a pokud jsou i trochu načervenalé tak to není na závadu právě naopak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 11:26 Muž Čorka [0] Re: vaaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Svítím s hodinovou polední přestávkou, od 7:00 do 11:30 a pak 12:30 do 17:30 a o víkend 8:00 až 16:30. 1. Foto je nově rostoucí list a 2. je list kompletně vyrostlý v akva. Omlouvám se za kvalitu, foceno mobilem se zoomem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 11:17 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Čorka
O některých rostlinách rodu Echinodorus se říká že jsou to rostliny krátkého dne. Jakmile mají dostatek světla začnou tvořit hladinové listy a posléze i emrzní. Chce to ale fotku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 10:23 Muž Čorka [0] – Nevybarvený Kleine Bär (???)
Zdravím, koupil jsem do akva nové světlo a společně s tímto pár dalších světelně náročných rostlin. Limnophila i rotala rostou v pohodě, rotala má dokonce červený nádech. Tyto echináče byly ve svatku s hodně poškozený kořeny hnilobou, ty nejhorší jsem ustřihl a zasázel dvě po dvou a dvě samostatné velké. Vytvářejí nové listy ale s červenou špičkou a dále jsou zelené, vysoce podobné emerzním. Skusil jsem k nim dát tabletu sera florenette A a šoupnul je víc na světlo. Neví někdo jaký je to problém či nedostatek prvku? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 17:00 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku nazorny priklad konzumenta :)
Ono ich priamo nezeru ake ocucavaju a ked oddychuju tak robia podtlak na liste :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 14:09 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honza86
To akvárium máš dost malé a já bych asi počkal. maniakva.sweb.cz/… tohle si ještě přečti. Jinak než zkoušet hnojit ve 30 litrech je dost o ústa a zas tolik rostlin tam nemáš. Asi tě trápí řasy a jak jsem četl používáš tekuté CO2, pozor je to zředěná desimfekce. cs.wikipedia.org/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 13:59 Muž Honza86 [3] Re: vaaclav
hmm, jestli nevyjde levněji to s tím železem nebo dusíkem risknout, může se stát něco, když je ho nadbytek? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 13:41 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honza86
Tak s tím tě nepotěším, bohužel za ty léta co to dělám už jsem měl lecos a nakonec jsem skončil u těch nejdražších. Dříve jsem používal testy od shop.aquar.cz ale od té doby co umřel majitel jsem narazil několikrát na nefunkční test ale třeba jsem měl jen smůlu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 12:08 Muž Honza86 [3] Re: vaaclav
díky za reakci....
sakra, to jsem nechtěl slyšel :)) nějaké doporučení na vhodné testy co by mě nezruinovaly?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 11:21 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honza86
www.profiplants.cz/… může to být i dusík je to dost těžké poznat nejlepší je mít testy. Klidně ti může i zahnívat dno, možností je několik. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 10:58 Muž Honza86 [3] – Echinodorus grisebachii 'Bleherae'
Ahoj,

u Echinodorus grisebachii 'Bleherae' mi sklovatí listy, některé jsou pokroucené. Je to nedostatkem železa? Pomohlo by přidat např. JBL Ferropol ? (www.fajnzviratka.cz/…)

Díky za rady! ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2016 12:06 Žena petulinakk [2016] Re: dvorak
Díky! Já ten nápis právě nedokázala rozluštit.

Tak jsem opět zavítala do Rataj eshopu v naději že jsem tam ten echináč prve přehlédla, ale ne, opravdu ani tam není :(
Kdyby měl někdo tp kde ho sehnat, budu ráda.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2016 11:58 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: petulinakk
Tenhle štítek používá Karel Rataj. Kdyby byla fotka lepší kvality, šlo by to přečíst na firemním logu na levé části štítku.
www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2016 11:52 Žena petulinakk [2016]
Tohle vlákno snad bude nejblíž mému dotazu...

Snažím se sehnat echinodorus Mercedes, nkde nc, ale narazila jsem na tuhle fotku ve zdejším atlase rybicky.net/obr/rostliny/max/466_2.jpg

Nevíte z jaké pěstírny je ten štítek? stydim ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 15:26 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: DavFM
Jestli stačí jen čistě zelený tak Echinodorus 'Tropica' rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_tropica nebo tečkovaný Echinodorus 'Leopard' rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_leopard ty vidím nejčastěji z rostlin Echinodorus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 13:42 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma – Echinodorus 25cm max
Prosím kolegy o radu. Potřebuji tip na echinodorus, ktery OPRAVDU nevyroste vetší než 25, max 30cm a zároveň půjde o relativně sehnatelný druh.
Měl jsem Bleheri, než jsem ho vyškubl,tak měl listy 70cm, teď tam mám Frans Stoffels a oproti udávaným 40cm má cca 55cm a listy 15cm široké.
Líbil by se mi E. Mercedes, ale nemůžu ho nikde objevit. Pokud by někdo měl navíc, přijedu si kamkoliv a nechci slevu zadarmo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2016 16:12 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Filip10
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Osobní zkušenost mám s těmito echináči:
bez CO2 mi rostou kolem 20cm, ozelot o trošku víc, ale ten už nemám. Všechny jsou moc krásné, přikládám fotky ostatních dvou. Mám hodně tvrdou vodu (20+), takže jestli ji máš měkčí, tak by mohli i lépe růst.
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_ozelot
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_mercedes
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_green_hybrid

AQ máš vysoké jen 40 cm, takže nějakého obra si pořizovat nemůžeš.

 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2016 15:09 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Filip10
Měl jsem jich asi už přes 60 a jsou to překrásné nenáročné rostliny. Vyber si ve zdejším atlase a taky podle toho co se dá sehnat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2016 14:40 Muž Filip10 [1] Re: vaaclav
Děkuji za info.Má představa je středně vysoký až nižší Echinodorus, kdyby byl nějaký pěkně barevny, tak by to byla fajn. Dobré by bylo,aby nezabral moc místa v akva nebo Echinodory nebrat vůbec. Nemám s nima žádnou zkušenost a proto se ptám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2016 11:34 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Filip10
První a poslední jsou rostliny velkého vzrůstu s širokými listy položenými do stran. Echinodorus 'Kleine Bar' je středně velká širokolistá rostlina a Echinodorus 'Hot Pepper' je úzkolistý ale vysoký šípatkovec. Všechny co jsi si vybral by ti ale zabraly nejméně celou zadní a i střední část akvária a jsou poměrně barevní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2016 11:19 Muž Filip10 [1] – Dotaz
Pěkné dopoledne. Prosím o rady, týkající se Echináčů. Chtěl bych do budoucího akva (360l)dát Echináč (uprostřed nádrže u zadního skla). Adepti jsou následující: E.B.red, E.Kl.Bar,E.H.Pepper, E.Krapčatnyj. nebráním se jiným menším druhům.Před nimi bude C.Afinis nebo C. Wendtii Tropica, tak by bylo fajn, aby byly trochu vidět.Moc dík za info,ať se daří.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 23:48 Muž Mislow [304] Re: vaaclav
No, zatim nechcipla a ten pojem jsem jeste neslysel, ale rad se k tomu vratim, az budu mit chvilku. A se mnou se vubec bavit nemusis, kdyz uz jsi to zminil, spis pomoz tem ostatnim a vysvetli jim pojmy, ja otazky do fora na rostlinky moc casto nedavam, spis jen neco reknu ze svych zkusenoti. ... radsi asi drzet hubu, co? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 23:18 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mislow
Zjisti si něco o alelopatii. Povídat si z tebou celou noc o tom že ti chcípla nějaká rostlina mě bohužel nezajímá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 22:36 Muž Mislow [304] Re: vaaclav
Myslis tu hnedovku? Nevim co je alelopatie, ale v jednom akvu mi hnedovka uplne zmizela (nicmene jsem tam nic nedaval, zadny hnojeni, zadny ziviny), koren zustal a par listu, myslim, ze zas prijde zpet, ale ma na korenu velkou konkurenci anubiasu, kterej absolutne prevlad. Tak uvidime, zacal jsem prikrmovat hnojenim. :-D Co se tyce ostatnich, tak o tom se muzem bavit celou noc, otazka zivin, substratu, kvality rostlinek a bla bla bla ... pak rybi osazenstvo, parametry vody, zas furt dokoala ... :-D Ja vychazim z toho, ze co prezije u me, tak to uz pak uz u kazdyho, pac rostlinkam poskytuju fakt minimum ... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 22:26 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mislow
Spíš než o kořenech se mluví o alelopatii. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 22:21 Muž Mislow [304] – Re: vaaclav
O hnedovce nevim, to je jina kategorie, o tech dvou jsem jen polemizoval, dohromady je nemam. :-) Vychazel jsem jen z toho jaky pekny maj koreny. :-) Jinak mam echinace i kryptosku, akorat v jinych akvech. Jen jsem mel potrebu k tomu neco napsat, co jsem si myslel, ze ma urcitou logiku, nic vic ... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 22:09 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mislow
Tenhle blábol Echinodorus versus kryptokorina a ještě valisnerie tu koluje stále. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 21:45 Muž Mislow [304] Re: vaaclav
Ahoj, vsak plati, ne? :-D Tak kazda rostlina ma taky jiny pozadavky na preziti, ale to ty vis lip nez ja. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2016 21:39 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mislow
To by pak platilo pro všechny silněji kořenující rostliny. Konkurovat si budou navzájem i stejné druhy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 21:27 Muž Mislow [304] Re: mirulko
Bude to asi tim, ze oba rody maji dost vyrazny korenovy system, ktery odcerpava ziviny z nejblizsiho okoli. U temer vsech rostlin jsou zdrojem vyzivy latky rozpustene v akvarijni vode, ovsem nektere rostlinky maji i uzasnou schopnost prijimat ziviny listy ... Jinak je to bezne hlavne o korenech. Cryptocoryne prorustaji dnem a snazi se rozvinout pod substratem a vyhanet dalsi rostlinky, echinac vytvari obrovsky korenovy system a snazi se narust do sily a krasy. No, podstatne je asi to, ze oba rody maji velke umeni stahnout rychle ziviny ze sveho okoli a tim si navzajem konkuruji, takze tam bude ta pricina... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 19:47 mirulko Re: patamatix
Dnes som sa dopoxul ze echinodoruso sa neznasaju s cryptocotinamy? Je to tiez mozne ze prispieva k odijdeniu? Mam 2 trsi kryotocorin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 18:21 Muž patamatix [408] Re: mirulko
mirulko napsal: No tak to som dopadol, taky krasny je, teda ten ancik, asi pojde echinodorus, uvidom ci sa spamäta,

Přesně takhle jsem mluvil,taky ;-) Skoušel jsem jinou stravu,ale žral dál a dál,až šel z domu,ale byl nádhernej sad :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 18:13 Muž Mislow [304] Re: mirulko
Ahoj, vsak vyckej, uvidis, nektery echinodory stihaj i dorustat rychlejc nez je krunyrovec nicit, zvlast pokud uz jsou starsi ... Bud anebo ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 18:12 R Muž afc1886 [14655] Re: mirulko
Vyzkoušej mu dávat pestrou stravu,možná nechá echinodorus být,ale moc tomu nevěřím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 18:08 mirulko Re: patamatix
No tak to som dopadol, taky krasny je, teda ten ancik, asi pojde echinodorus, uvidom ci sa spamäta,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 16:40 Muž patamatix [408] Re: mirulko
Jo,jo jak jim to zachutná,tak není cesty zpět,dokázaly my zdecimovat polovinu kytek během týdne. tak šli pryč,bez kytek to nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 13:34 R Muž romant [27982] Re: mirulko
Teď už je to pouze o tom, co nebo koho chceš v nádrži mít, jestli echináče a nebo držkolezce. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 41528x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5363-echinodorus?od=351