Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 12:52 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostliny
Je to trochu staršího data ale některé rostliny jsou zajímavé. www.aquaticquotient.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 12:49 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vendy
Zvlnění listů je normální u většiny rostlin rodu Echinodorus. Je to zřejmě klasika Echinodorus grisebachii 'Bleherae' rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bleherae
Nové listy bývají světle zelené a ztmavnou až později. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 00:28 Muž Mislow [304] Re: vendy
Ahoj, je to kratce, asi bych vyckal. Spatne listy odstrihat a cekat, nejsem si jisty druhem, ale u echinodoru je klic v korenech, pokud je mas nove, tak musi chytnout dole a pak to pujde OK. Nepotrebuji ani nejak zvlast hnojit, spis dobrou vrstvu substratu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 21:57 Žena vendy [27] - Cichlidy – echinodorus amazonicus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám dvě otázky, nejprve si nejsem jistá co je to za druh a za druhé jestli je normální, že se listy takto vlní? Rostlinku jsem dostala ze zrušeného akva, ani majitel nevěděl co to je.Mám ji asi 2 měsíce. Byla ve špatném stavu, staré listy jsem ostříhala a tyto nové jsou zelené, ale takové průhlednější a vlní se. Mám jí hodně vzadu, tak není moc kvalitní fotka. Minulý týden jsem dala půl kuličky pod kořeny z bursy. A světlo mám 4 trubice led po 18w, výška akva od světel je kolem 90cm. Během týdne chci přidat 2 trubice klasik 36w. A asi 2-3 týdny jsem začala přidavat co2... Díky za rady ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 09:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KatkaPtacatko
Normalni zdrave submerzni listi, je to O.K.

EDIT: Tohle je blizce pribuzny Echinodorus, az takhle to muze vypadat a stale je to fajn ;-) .
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 09:45 Žena KatkaPtacatko [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, od středy mám nové kytky. Jelikož mi dno přijde až asi tuto středu, v akvaristice měli jen jeden 3kg pytlík, tak jsem je zatím dala do akvárka jenom se 3kg štěrku.
U echinodoru amazonicus se mi na nejmladších listech objevilo "zebrování" a netuším, co mi tím chce říct. Ne starších listech to není, viz. fotky.
Do dna chci dát i nějaké hnojivo, podle toho, co budou mít v akvaristice.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2014 14:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Slav3k
Mas vyhnojene dno a bublas CO2. Kdybys to nedelal, trvalo by mu mnohem dele, nez se z nej stane monstrum. Ja bych tam dal rybicky.net/atlasrostlin/Echinodorus_cv_tornado nebo rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bambi , ktere sice v dobrych podminkach taky 40cm udelaji (v atlasu je 20cm, ale kdyz jim doprejes...), protoze jsi zvykly na dominantu a zase ji asi budes chtit, ne nejaky totalni zakrsek. A taky vim kde je vzit (oba mi kvetou a v Praze uz je ma kazdy, kdo o ne stoji) ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.12.2014 14:05 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Slav3k
Pokud by jsi chtěl něco menšího tak rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_mercedes
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_kleine_prinz
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus-cv_witin
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_janii
To jsou rostliny nejpříjemnějšího vzrůstu Ale i u nich odstraňuji starší a u těch barevných i přední listy. Trochu větší jsou rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bambi
rybicky.net/atlasrostlin/Echinodorus_cv_tornado
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2014 12:31 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Slav3k
Napr. Kleine Bär, Mercedes, Ozelot

Ja mám podobný problém s prerasteným Echinodorus uruguayensis 'Horemanii', ale ten má našťastie úzke listy, tak keď som ho dal do rohu, až tak nezavadzia, len mu dosť často usekávam spodné listy :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 12:29 Muž kortezhugo [983] Re: Slav3k
Záleží ake vysoké je to akva.Resp. aký vysoký ten echináč potrebuješ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 12:24 Muž Slav3k [23] – Moje monstrum
Fotka k příspěvku Zdravím,

jsem vlastníkem (nejspíš) Echinodorus uruguayensis a ten mi brutálně přerostl akva. Mám ho zasazeného uprostřed akva a ted jsem se rozhodl že to už je na moje akva moc. Chtěl bych se ho zbavit, ale je mi ho děsně líto, takže bych ho nejraději někomu prodal/podaroval. Vyrostl mu vedle i jeden malý.

Chtěl bych ho nahradit nějakým echinodorem co nedorůstá tak strašlivých rozměrů. Mohli by jste doporučit?
díky!

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 07:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: 77Dasa
Mam Echinodory v low-tech a hi-tech akvariu, a to u dvou druhu brasky. Kdybych je dal vedle sebe, malokdo si tipne, ze pochazeji ze stejneho kvetniho svolu, pac v jednom akvariu jsou to monstra a ve druhem hezke, ale mensi rostliny.

Dam priklad.

rybicky.net/atlasrostlin/Echinodorus_cv_tornado v low-tech ma ted tak 15cm, hezke zihane listy rybicky.net/fotogalerie.php… , od doby te fotky o neco povyrostl, ale ne o moc, spis ma vic listu.

rybicky.net/fotogalerie.php… je v tom miste, kde je na fotce videt cast pozadi, a ten velky list vlevo u te mezery k pozadi je od 'Tornada', ted uz ma takovych listu k hladine vic, a prave ted ma 3 kvetni stvoly.

Rozdil je v hnojeni, CO2 a svetle. Stejny Echinodorus muze byt jak hezky prcek, tak silene monstrum, a na podminkach ktere ma zalezi opravdu hodne. Dokonce se da rict, ze kdyz se u low-tech akvaria stahne svetlo tak, at jeste nejsou problemy s rasou, a zacalo by se jen dodavat vic hnojeni a svetla, ze Echinodory take zmohutni. Mel jsem u hi-tech v jednu dobu ve vysledku mene svetla nez v low-tech, a i tak co jsem si ohledne Echinodoru donesl, slo rychle do mohutna.

Chces-li vetsi Echinodory, prihnoj jemne i do vody, i jen to se projevi. A dle mych zkusenosti, hlavne pridanim mikroprvku (u mne Tenso) se stane to, ze Echinodory jsou mene barevne, ale o to mohutnejsi. Nejbarevnejsi (nejcervenejsi) listy Echinodoru mam, kdyz stahnu hnojeni mikroprvky tak, ze uz Ludwigii zacnou odhnivat vrcholy. Hnojeni ve dne Echinodorum staci, ale dost reaguji i na to, co je ve vode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 07:14 Muž rybka1 [178] Re: 77Dasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak ako pisu,daj im cas na zakorenenie.mne tiez nesli cca 3masiace a teraz...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 23:58 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: Mislow
Ahoj,ano,mám středně náročné právě proto,že nemám silné osvětlení a nepřidávám hnojivo.Jen jsem dala do dna jílové kuličky. O zbytek se postarají ryby,mám jich tam víc než dost.Díky za dostačující vysvětlení.Rozhodně s nima nehýbu,nechávám je pořádně zakořenit. V letních měsících byly 2 nové listy týdně.Teď jsou jak ŠÍPKOVÉ RŮŽENKY.
A co se týká teter...vím,lépe jedno větší hejno.Počáteční nerozvážnost stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 23:53 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: sendihorak
ano,vím že Leopard je nízký,u něj mi to nevadí,ale zbylé tři atlansberg, pepper by měli být vyšší.Taky mě napadlo,zda to nemůže být tím,že samotná růžice "klesla" hodně do substrátu.Nasadila jsem je tak,že byla NAD,ale když začali cestovat,šli sami níž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 20:45 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: 77Dasa
Tam bude málo živín, chce to čas, kým sa v dne niejaké nahromadia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 05:08 Muž Mislow [304] Re: 77Dasa
A radej bych nemixoval tetry dohromady, radej jeden mensi druh ve vetsim hejnu pro objem akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2014 04:37 Muž Mislow [304] Re: 77Dasa
Ahoj, v prezentaci chybi udaj o osvetleni. Jinak, mas stredne narocne echinodory. Takze nemuzes ocekavat zazraky, pokud nepouzivas CO2. Nicmene to neznamena, ze ti nepujdou. Chce to jen trpelivost. U echinodoru je hodne dulezite jak se uchyti ve dne a vytvori korenovy system. Coz nekdy chvilku trva, takze treba nejakou dobu stagnuji nez zacnou bujet. Vse zavisi na kvalite korenoveho systemu pri porizeni a pak na dalsich podminkach v akvariu. Hnojeni neni az tak dulezite, samo muze veci urychlit, ale vetsina echinodoru si poradi dobre i bez hnojeni, zvlast v prerybnenem akvarku (viz. prezentace). U tech druhu, co mas, si musis pekne pockat, hlavne s nima moc nehybat, proste je nechat pekne zakorenit a "szit" se s podminkami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 03:31 sendihorak Re: 77Dasa
Záleží,který druh máte na mysli. Máte tam např.Leopard a ten je malý.A ty ostatní by měli být větší.Já osobně mám jako dominantu Amazonicus. Nasadil jsem kvasnice a do 14dnů vyjel o 10cm.U ostatních druhů ,,echináčů,,máme nové listy každým dnem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 01:30 Žena 77Dasa [1] - společenské akvárium – nerostou
V nádrži mám 4 různé echináče (viz.prezentace).Sice vidím,že dvěma z nich rostou nové listy,zhruba jeden za 14 dní,ale stále jsou hrozně nízké.Drží se u dna,růžice je spíše do šířky. Je to daným druhem a nebo nedostačujícím osvětlením? (svítím cca 10 hodin denně) Nehledě na to,že dva z nich cestovali chvíli po nasazení po dně a teď jsou asi dva centimetry od sebe. :-|
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 11:14 smik
Díky za inspiraci. Jsou to všechno celkem pěkné kytky.
Projedu si to. Zjistím jaká je dostupnost a něco vyberu.
Lena vypadá taky zajímavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 10:52 Muž kortezhugo [983] Re: Bella
Je pravda...- je to kompromis...
Vyšší ako Mercedes - ale nieje až tak červený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 10:47 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: kortezhugo
mno, aby ten Lena nebyl zklamanim, kdyz chce cervenej... tenhle je takovej pastelovejsi, nema tak vyraznou barvu... ale pekny je, to ano, a velky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 10:43 Muž kortezhugo [983] Re: smik
Echinodorus 'Lena'?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2014 08:55 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: smik
Mercedes je asi nejcervenejsi, hned za nim Bambi. Vyssi je Kleine Prinz, ma tmavsi listy, uzke. Tyhle tri dlouho drzi barvu (u jinych echacu jsou pekne barevne 1-3 nejmladsi listy). Dekorativni je i Red Flame, ma pekne cervene mramorovani, a je jeste vyssi a mohutnejsi nez ty vsechny predchozi. Zajimavy je i Paul Klockner, ma na listech jakoby rozpite skvrny, ale starsi listy zelenaji.
Peknou syte vinovou az cernou barvu ma i Aflame a Regine Hildebrant, zatim je mam maly, tak nevim jak moc budou ve finale velky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 21:06 smik Re: vaaclav
Dlouho jsem tyhle rostliny ignoroval. Teď bych si rád nějaký zasadil.
Doporučíš mi Václave nějakej červenej echináč do zadních partií akva?
Něco jako Mercedes. Píšou že dorůstá 25cm tak by to mohlo být něco většího

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 08:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bella
Bella napsala: Bambi si ze me dela legraci. Jako hezky, ze vyhnal slahoun, jako hezky ze i dokvetl (a hezky rychle, abych se nestihla pokochat)... ale kde je uz konecne nejaka rostlinka? Furt nic, ale zato na konci slahounu kde ma poupata - pousti korinky. Zatim se mi jeste nestalo aby na slahounu byly koreny driv nez listy. Jo, a zacina poustet dalsi slahoun.
Tak muj Bambi ma nakonec slahoun proste jeden rovny kus, slahoun a na konci poupata, jinak nic. Ale aspon u tech poupat jsou dva krasne cervene listecky. Kvete mi prvne, tak nedokazu posoudit, jestli je to u nej takhle bez preslenu normalni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 17:43 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mike369
Jak dlouho ho máš a jaké listy ti žloutnou nové nebo staré? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 17:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mike369
Kup PMDD a v nem najdes pytlik s napisem TENSO, 15g (pozor, existuji ruzna PMDD, kup urcite s TENSO). Rozpustis (jen to TENSO) v 500ml vody. A na kazdych 100l vody das z te pullitrove lahve 17ml (injekcni strikacka bude stat v lekarne do 5Kc, balicek PMDD sezenes za 50Kc, treba na burze). Tim zvysis Fe v podobe vyuzitelne rostlinami na 0.2mg/l. Upozornuji, ze jde o jednorazovou davku k osetreni nedostatku zeleza, dal uz hnojit normalne, to co pisu proste udelas jen jednou.

Jinak varuji, timhle dodas do akvaria i med, a tahle davka je na urovni, ze by uz mohla ohrozit plze, krevetky, a podobne na med citlive organismy. Ja takovou davku zkousel, sneku jako by se to netykalo, ale nemusime mit stejnou vodu, toxicita muze byt ruzna i podle tvrdosti vody. Pokud jsou ale v akvariu jen ryby a treba par nechtenych sneku, neni se ceho bat, pro ryby je to bezpecne.

Mas psano v prezentaci, ze mas v akvariu 41l vody, takze pouzij 7ml (z te pullitrove lahve vody s 15g TENSO). Tim ani nepoznas, ze je z lahve neco pryc, takze pak do ni staci namichat ostatni sacky a pouzivat jako obycejne PMDD s doporucenou denni davkou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 16:04 Muž Xavi [12] - RostlinyRe: mike369
a nemas tam nahodou ancistrusa?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 13:35 Muž olivis [32] Re: mike369
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 13:30 mike369
Mám Echinodorus grisebachii 'Bleherae' ale žloutnou mu listy a jako kdyby sklovatí.
V atlase jsem se dočetl,že mu chybí železo.
Jak mu ho mám doplnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.10.2014 09:33 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Bella
Fotka k příspěvku Rooozvijej se poupaaatko

Kvet ech. Bambi (sem se jednak konecne dockala a druhak stihla vyfotit)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 00:47 - Re: cezarmilan
Ceratophyllum ;-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:38 Muž rybka1 [178] Re: cezarmilan
Fotka k příspěvku Ja mam uz slahun pod vodou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:37 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Možno áno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:35 Muž rybka1 [178] Re: cezarmilan
Zniesol toho fakt dost.a teraz keby si ho vybral by sa nepozbieral?
Skoda ho,neda mi to pokoj ne? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:29 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku Pardón egéria tu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2014 21:27 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku Tu je vidieť na machu mráz, bolo to fotené ráno. Egéria pod vodou bez ujmy
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:26 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku Po noci keď bolo -6°C, šlahún padol a je zaujímavé, že dva listy stále držia. Na tie dva čo zhnedli prskala voda z čerpadla
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2014 12:58 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku Skôr som spomínal, rozhodol som sa jeden echinodorus obetovať a tak vyskúšať jeho odolnosť. Fotené včera 24.10 po nočnej teplote 1-3°C
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 09:56 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MonterMonty
Fotka k příspěvku druhý stvol
kdo chce obludu at se hlásí smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 09:55 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Designer
Fotka k příspěvku mě Atlansberg pustil šlahoun ,vykvet během pár dní , na stvolu byly tři květy , z posledního vyrostla malá rostlinka, ale dost dlouho trvalo než se dala uškubnout a zasadit ,další rostlina se začala klubat až po měsíci , mezitím třeba takovej Uruguayensis vypustil pět až sedm šlahounů se čtyřmi pěti květy , ještě nestihne ani odkvést a už se dere na světlo další šlahoun
(foto uruguayensis momentální stav , poslední rostlinka na stvolu už roste PaDovi v akvárku)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 21:45 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Designer
Ten Bambi se zarazil uz o dost driv, nez zacal vytvaret ten dalsi slahoun.

A Medour je jeste horsi, furt se crca s tim jednim slahounem, pritom je to uz jeho treti v poradi. Ale klidne at se crca, lepsi nez stachanovec Ozelot, kdo to pak ma furt rozdavat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 16:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bella
Taky mam z Bambiho slahoun, uz zpomalil rust, a rostlinka nikde zadna, tak jen doufam, ze se jeste polepsi. Sice zadnou rostlinku nepotrebuju, ale co bychom pak nosili ke Trojkam :) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 15:02 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bella
Ten první zarazil když se začal tvořit další, většinou silnější. Moje doporučení je ten první odstranit a tom samé platí o případné tvorbě dalších šlahounů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 10:50 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Bella
Bambi si ze me dela legraci. Jako hezky, ze vyhnal slahoun, jako hezky ze i dokvetl (a hezky rychle, abych se nestihla pokochat)... ale kde je uz konecne nejaka rostlinka? Furt nic, ale zato na konci slahounu kde ma poupata - pousti korinky. Zatim se mi jeste nestalo aby na slahounu byly koreny driv nez listy. Jo, a zacina poustet dalsi slahoun.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 11:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bella
Bella napsala: Rezniku! Zajimavy pokus :-)

Pamatuju si na dotaz nekde z diskuze, zda je mozne preriznout echinodorus vejpul a ziskat tak dve rostliny, myslim Vaclav? odpovedel, ze to neni stastny napad...


No a tohle jsem provedl nove Mercedes, jen ne zrovna vejpul. Jedna cast je celkem normalni rostlina (s mirnym poskozenim, ale pujde), druha oddenek se tremi jeste emerznimi listy. A za par dni je na oddenku zacinajici novy kousek. Mam z toho dojem, ze tech par ponechanych listu na oddenku (byt emerznich) tomu nejak pomaha, pac jinak nez se oddenek rozhodne neco vyhnat, vetsinou to nejaky cas trva. V kazdem pripade to vypada, ze k nove rostline jsem takhle prisel, coz bych prisel i jen oddelenim oddenku, ale mozna by to bylo na dele. Pohral jsem si, a kdyz to jeste neodejde do vecnych lovist, U Trojek bude casem Medour k darovani :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 10:40 Žena Bella [1047] - Rostliny
Fotka k příspěvku Bambi asi zaslechl, ze je na darovaci listine (cekam jen az ze slahounu ziskam rostlinu, zatim se k tomu nema, jen mi to dabelsky rychle odkvetlo - postupne 4 poupata, ani jsem to nestihla odfotit, rano jeste nic, vecer uz bylo po vsem), tak zcervenal, aby se mi zalibil (nebo vztekem). Z nadrze byly odstraneny pred tydnem tri velke echace, a hned se to projevilo na zbylych ostatnich - ubyla konkurence, a v nadrzi je vic svetla - Medour konecne spachal tu rostlinku na konci slahounu, zintenzivnila se barevnost mramorovani na Red Flame, no a Bambi zcervenal.
A dole vlevo vedle Bambiho jsou v dva chcipaci Krapcatni.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 10:04 Žena Bella [1047] - Rostliny
Fotka k příspěvku Posledni chcipak - na slahounu od Mercedesu. Uz ten samotny slahoun je takovy nekvalitni, stagnujici, zarasilo se to, dlouho to rostlo, dlouho trvalo, nez se z toho neco vyklubalo, a bohuzel jenom jeden kousek (Horemanii za tu dobu vyhodil tri slahouny, a zarostlinkoval je, misty i dvojmo)
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 41689x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5363-echinodorus?od=501