Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2014 19:13 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: radim
s klidnou hlavou ho tam nech , potop ho , bude nová kytka , já když přesazuji takové obry , otrhám pár starších listů z venčí růžice tak o půlku zkrátím kořeny a kolem kytky do substrátu nasázím tři čtyři kapsle s Osmocotte , rostlina vždy vesele pokračije v růstu bez velkých problémů X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2014 11:05 radim
ahoj, právě jsem do nádrže šoupl docela velký Echinodorus a chtěl bych se zeptat, jesli je lepší mu při přesazování ušmiknout ten květ, nebo to je jedno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 18:59 Muž DANMAZUR [20] Re: Designer
No budem večer za 1-2,5h a budem objednávat telefonicky a jak jste psali že jste objednavali rostliny i v červeném a došli tak se poptam a když tak mi ten submerzni zaplní akva do doby než ten první košíček se rozroste a určitě neco vyroste a když ne 60kč objetuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2014 17:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DANMAZUR
Az ted se divam, maji tam emerz a sumerz, a submerz je nedostupny, proto je tam ta mensi vyska (uvedena u emerzu), aha... No ale tim emerzem si tedy zas tak moc nepomuzes, kdyz ji chces mit rychle hodne, ona se musi prebudlikovat na submerz, a cert vi, jak dobre ji to pujde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 17:26 Muž DANMAZUR [20] Re: Designer
No ja jeden košík mám q chci s ní zarust prostor 30x15 na 70%.Roste mi to rychlosti 2cm
za týden a jak to doroste 20cm v polovině rozstrihnu a zasadim a po dlouhé době to je zarostlé tak na 30%.A musí se mi nákup vyplatit tak to aspoň posilim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 16:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DANMAZUR
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_difformis je totalni plevel, 2-3 jsou zbytecne, klidne setri, staci 1, ja jich kazdy mesic nosim pytlik na setkani a kdo si ji bere, tak jen proto, ze zaklada nejake akvarium. Bud poroste, a pak je to rychle a ta jedna staci, nebo bude hnit, ale pak Ti tak jak tak shniji vsechny.

EDIT: Divam se, www.aqua-daho.cz/… , tak vysce 10 az 20cm never. U mne ma stonky ode dna k hladine, coz muze byt neco pres 40cm, a kdyby mohla, klidne jeste pujde dal. Je to stonkovka, tam je to s tou vyskou vzdycky vachrlate a v dobrych podminkach se priprav na to, ze bude chtit "udrzbu" (ve smyslu protrhani) kazdou chvili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 16:19 Muž DANMAZUR [20] Re: Designer
Je to dole popsány.Budu objednávat 2-3 mokranka trojkvětá,1 douska hustolistá,1anubias barteri var.nana a ten echinodorus.Kdybych to měl vše kupovat v hornbachu kdy ty stonkovky stojí 80-90 anubias 150 a echinodorus nemají a i kdyby tak za 80-250kč.Furt bych prodělal.Na další echinodorus nemám místo(bohužel.Nějak sem se donich zabouch).Přes net se to vyplatí.Jen se toho trochu bojíme.Nikdy jsem ja ani rodiče přes net nic neobjednavali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 15:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DANMAZUR
Kdyz uz ta zasilka neco stoji, nech si poslat jeste nejaky jiny maly Echinodorus, urcite neco mit budou, a casem uvidis, ta rostlina navic to moc neprodrazi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 15:34 Muž DANMAZUR [20] Re: Designer
Já vím že ty se v rostlinách vyznáš jen se bojím že když koupím E.Leopard bude moc malý a přes skalku nebude vidět.I když bude pod zdrojem světla a mě celkem rostou.Já vím že to není úplně echinodorus ten latifolius.Tak jo objednam ten E.leopard určitě poroste a bude fajn.Asi se moc bojím.A Taťka má volání zdarma tak tam zavoláme a zeptáme se jestli mají rostlinky co chceme koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 14:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DANMAZUR
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_latifolius

To vlastne tak uplne neni Echinodorus, a jak jsem Ti psal, me zkusenosti s Helanthium spp. (Helanthium kterykoli), jsou spatne. To sice nemusi vubec nic znamenat a zrovna Tobe muze rust dobre, ale ja Ti je radit nebudu, kdyz to s nimi neumim. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 14:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Ma pravdu, predsedo! A kdysi jsme s kamaradem objednavali spolu a zase neco co bylo oznaceno ze je, nebylo. Nakonec pri dnesnich moznostech komunikace asi nebude problem vznest dotaz :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 14:52 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: DANMAZUR
U Aqua-Daho většinou jsou v košíku 2-3 rostlinky(echinodory).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 14:45 Muž DANMAZUR [20] Re: Designer
No tak nebudu doufat že mi vyroste o 10cm výš než když je maximální výška a ještě ke všemu v ne moc příznivých podmínkách.E.Rubromaculatus v nabídce nemají vypadá velký a moc popisu teda není,ale na nějakých polských stránkách psali že do 45cm což je moc.Takze E.Parviflorus už nemají.E. Leopard jsem taky vyřadil nemám tak dobré podmínky aby tolik vyrostl.Takze pořídim E.Latiofolius.Můžu dát dva k sobě nebo mám pořídit radši jen jeden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2014 14:42 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: DANMAZUR
Nevím, jestli jsem to psal zrovna tobě, ale tím bych se neřídil. Napiš Dahu maila, jestli je momentálně dostupný. Buď to moc často neaktualizují nebo si nechávají nějaké zásoby. Já jednou objednával od nich rostliny. 1/3 z nich byly s červenou tečkou a všechny mi přišly. Možná to bylo i tím, že jsem jim napsal, ať rostliny nenahrazují. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 14:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DANMAZUR
Co se tyce rostlin Helanthium spp., nemam ani s jednou z nich dobre zkusenosti, neroste to vsude a kazdemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 14:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DANMAZUR
To se Ti muze stat s mnoha Echinodory, ze je Tvuj kousek vetsi, nez by odpovidalo druhu, nebo ze je trosku jiny, coz se tyka predevsim ruznych kultivaru. Takze kdyz se budes moc bat a nezkusis... ale to se nedozvis ;-) .

Mimochodem, mrkni se na 2 stejne Echinodory, jeden prodejce, ale koupeny nejaky cas po sobe. Jeden ma nove listy do cervena, druhy zelene, podminky moc rozdilne mit tak blizko sebe snad ani nemohou. Tenhle by Ti ale asi prisel uz moc maly, nicmene zase ho muzes dat hodne dopredu.
rybicky.net/fotogalerie.php…


Jeste mne napadl Echinodorus rubromaculatus, sice jej nemam az tak moc dlouho, ale roste pekne a to tam kde ho mam ani nema moc svetla. Ze nebude moc velky, no to zatim z vlastni zkusenosti rict nemohu, ale nemel by, a zatim se mi nijak moc nahoru ani nedere, ackoli roste dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 14:12 Muž DANMAZUR [20] Re: Aforte
Tak bude pod světlem,ale pouze 18w+alobal.Hnojím,ale nepřidávám CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 14:09 Muž DANMAZUR [20]
Chyba nepodival jsem se a E.Parviflorus mají v červeném takže nedostupný.E.Leopard se tedka bojím koupit.Takze koupim E.latifoliusl.Jaké s ním máte zkušenosti?Dám ho místo toho Echinodoru co mám za skalkou.Mám koupit dva?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 14:08 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: DANMAZUR
On tím chtěl říct, že může být malý, ale klidně může narůst i do "obrovských" rozměrů. ano Samozřejmě záleží i na podmínkách v akva. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 13:47 Muž DANMAZUR [20] Re: ludvik
Přes internet Aqua-Daho.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 13:21 Muž ludvik [1082] Re: DANMAZUR
E. leopard. Jde o to, kde ho koupíš. Ten můj měl 40cm a pořád rostl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 12:47 Muž DANMAZUR [20]
Ahoj ten echinodorus kleine bar byl skaredy měl na sobě zelenou přisedlou řasu a ještě za 250kc.Dnes jsem se uklidnil(včera jsem měl nějaké problémy) a znova si prohledal nabídku echinodoru a tři vybral a potřebuju abys(nebo kdokoliv kdo se vtom vyzná)mi je posoudil.Chci je dát za skalku výška skalky 8-12cm místo toho echinodorusu .
E.Leopard. K velikosti skalky asi moc malý
E.Parviflorus.Pěkný i svou šířkou dobrý.Jen nevím jestli není moc vysoký(vodní sloupec 24cm možná by to vypadalo dobře kdyby byly listy na hladině.Opravdu netuším)a náročný.
E.Latiofolius.Taky pěkný,ryby by se proplétali paprskovymi listy a myslím že by se tam dali dát i dvě tyhle rostliny,ale nevím nechám si poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 13:55 Muž DANMAZUR [20]
Aha nevšiml jsem si.Tak ja teda letím zatím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 13:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DANMAZUR
Python mam, ale jak mi roste, to vypada na vetsi kousek, neni to uplne drobek a to ho nemam nijak extra dlouho.

E.Dshungestar bar klidne vem, to je rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_kleine_bar , ktery jsem uvadel. Snese i dost mizerne podminky, u mne vydrzel kalamitu, kterou jine rostliny nesly hodne spatne. A klidne zasad i dva treba 15cm od sebe, to by jim klidne mohlo stacit a takova dvojice vypada hezky, staci ji jen naraficit libive na pohled.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 13:47 Muž DANMAZUR [20] Re: Designer
Ahoj v aqua daho je nemají.A v obchoďáku sem našel jenom jeden E. Tornado.Dále jsem si zapsal další malé echinodorus a potřebuju aabys mi řekl jestli se z nich nějaký hodí nebo ne a koupim E Tornado.
Jsou to:E Dshungestar python nr.3
E.Dshungestar bar
E.Dschungelstar python

Pls odpověď co nejdříve hodně spechám. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 10:08 Muž DANMAZUR [20]
Říkal jsem si že tamten je takový menší,ale zkušenost je zkušenost a navíc vypadají fajn díky.Budu objednáva((mimochodem poprvé v zivotě)2-3 hygrophila polysperma,1egeria densa,2 anubias barteri var.nana a 1 echinodorus(podívám se do její nabídky(z těch co si mi navrhl)a dám vědět který to u mě vyhrál).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2014 09:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DANMAZUR
Mas dost nizke akvarium a spousta Echinodoru ma list az na dost dlouhem rapiku, takze u mnoha se Ti stane, ze vlastne uvidis jen kuly trcici ze dna a listy skonci na hladine, pricemz zastini akvarium. Jine druhy zase rady vylezaji z vody.

Zkusim Ti par vhodnych do 54l akvaria doporucit.

rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_kleine_bar
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_jan_harbich
rybicky.net/atlasrostlin/Echinodorus_cv_tornado
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_rosamunde
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bambi

Se vsemi zminenymi mam vlastni zkusenost, takze vim, ze Ti i v nizkem akvariu udelaji hodne parady a budes z nich mit radost dele, nez kdyz Ti neco chvili poroste, a pak se to proste uz nevejde. Jinak je jich samozrejme vic, urcite Ti nekdo napise dalsi.

Uvadene udaje o vysce ber orientacne, rekneme jako bezne. Jak se Echinodorus zblazni, rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_indian_red ma u mne listy 70cm dlouhe, a rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bleherae asi 60cm, spolu jsou tyhle dva kusy schopny zastinit 200l akvarium, a i u mne jsou ostrihane jak opelichane slepice (naposledy slo pryc pul kyble listi), takze se nedivim, ze se Ti ten bleherak jaksi vejde do 54l blbe :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 06:33 Muž DANMAZUR [20]
Ahoj můj echinodorus přerostl jenže roste relativně pomalu a ty listy dlouho budou dorůstat a furt budu muset trhat a vypadá jak vypelichaná slepice tak ho podaruju so vyšší aa větší nádrže a eeozhodl jsem si koupit Echinodorus rubin narrow leaf a někde sem četl že je trochu náročný,ale nevím to jistě.Bude nad zdrojem světla.Hnojím.Nepřidávám CO2.Okolo budou stonkovky,ale budu je držet zpátky jedna ma zaukol zamaskovat filtr a druhá spíš udělat přízemní keřík a pak tam bude zeď a skalka.Myslíte že se ji tam bude dařit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2014 00:14 Muž Mislow [304] Re: Steinarka
Ahoj, pokud budes mit rostlinku se solidnim korenovym systemem, tak nebude ani potreba aby byla nejak zvlast velka. Neni take echinodorus jako echinodorus. Mene narocne druhy jako treba e. amazonicus nepotrebuji moc, aby se jim darilo. Nicmene, Designer ma velkou pravdu v tom co napsal o velikosti echinodoru a korenech. Ja treba dokazal v akvarku pri mizernem osvetleni pestovat maxiechinodory, ktere vyrustaji ven z akva jen porizenim XXL rostlin. Mensi rostliny pri porizeni sice take rostou a obnovuji se, ale nikdy nedosahly az tak max. vzrustu jako ty zakoupene uz opravdu velke. Ale ono to take ve skutecnosti zalezi na podminkach v akvariu, u echinodoru je to hlavne hra se svetlem, na ziviny narocne nejsou, ale ovsem za predpokladu, ze tam aspon nejake jsou. :-D A take je to otazka o jaky druh se jedna. ;-)
P.S.: Jeste jedna vec, ty mas tak rada sve krunyrovce, krunyrovci maji echinodory velmi radi .... :-D Ale i to nemusi byt problem .... ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2014 13:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Steinarka
Nemusis shanet uplne velke kusy (kdyz je moznost, vzrostly kus vzit), ale chce to kupovat rostlinu, ktera neni nejaky ohnily chudacek, ale spis vetsi kousek, nebo si aspon vybrat tu nejsilnejsi. Kdyz narazis v obchode na neco, co je ohnile pobytem ve vode, ale jeste nema submerzni listy, je to to nejhorsi, co muzes koupit. Pokud to ma nejake ohnile listy, ale zdrave submerzni (to poznas, jsou jine) uz tomu rostou, koupit, to pujde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 12:51 Žena Steinarka [7] - SumciRe: Designer
Ďakujem za super vysvetlenie :)

No vrstviť plánujem : kremičitý piesok 4cm, substrát profi soil 1cm, kremičitý štrk 3 cm
Čiže zháňať silné dospelé rastliny.

Problém je len to .. kde ich zohnať :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.07.2014 09:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Steinarka
Echinodory jsou v pestirnach pestovany emerzne, tedy s listy na vzduchu. Ma to nekolik vyhod. Rostou rychleji, nestane se, ze porostou rasou, nemusi se resit zasobovani vody CO2 pro lepsi rust. A kdyz pak das takove Echinodory pod vodu do akvaria, musi nejprve prelistit, tedy ohnije jim puvodni listi a naroste nove, submerzni, vetsinou dost vzhledove odlisne. Rostlinu to pochopitelne stoji latky, ktere ma v zasobe, protoze stare listy jsou pod vodou spatne vyuzitelne (muze z nich nektere latky odebrat, proto se jich nezbavovat uplnym odstranenim), nove jeste nema. Lepe takovy prechod snese vzrostlejsi rostlina, mala se tim muze dost trapit a nemusi to ani prestat.

Vzrostejsi Echinodory maji i vyhodu ohledne svetla. V akvariu je u hladiny vyssi intenzita osvetleni, a tak listy dosahujici k hladine si prijdou na sve i v akvariu skromneji osvetlenem, tedy mohou rust i tam, kde by to mensi rostliny u dna uz nemusely zvladnout.

Jestli chces tedy s co nejvetsim uspechem Echinodorus, jdi po co nejvzrostlejsich rostlinach, at uz jsou emerzni ci submerzni, vetsi rostlina Ti v zacatku vic odpusti, a muze rust i tam, kde by drobny kousek nemel moc sanci, kdyz ta vetsi rostlina ma dost zasob na vytvoreni novych listu a slusne zakoreneni.

Pod Echinodorus (pokud nemas nejaky vyzivny substrat) urcite nezapomen dat jilovou hnojivovou kuliku, nebo jine hnojivo do substratu, rostliny se Ti za to odvdeci lepsim rustem. Protoze Echinodory nemaji koreny jen na ozdobu (k uchyceni k substratu), ale umi jimi brat ziviny ze dna, mohou s hnojenim ve dne rust i tam, kde je voda na ziviny velice chuda a mnoho jinych rostlin v takove vode ani neporoste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 19:00 Žena Steinarka [7] - Sumci – Ahojte
Ahojte chcem sa len opýtať či nemáte (2-3) rastliny rodu Echynodorus. Chystám sa založiť biotopnú nádrž. Nedávno som nakúpila rastliny v dvoch predajniach u nás v meste a žiaľ boli s nimi nemalé problémy. Rada by som sa informovala u "hobby-profesionálnych pestovateľov" o spôsobe pestovania týchto rastlín (nemám skúsenosti). A teda sa chcem opýtať a zároveň poprosiť či má niekto (najlepšie zo Slovenska) ponúknuť, nejaké rastliny z vlastných nádrží.
Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.07.2014 21:12 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku Dnešné foto. Asi pred týždňom som ho zaťažil, aby netrčal
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.07.2014 21:09 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku Tak ho radšej ohnem pod vodu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.07.2014 21:06 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku Rovnako doma
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.07.2014 21:04 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku Tu je vidieť ako sa tlačí čo najvyššie od hladiny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 14:40 - Re: Sid
Tak uvidím,dáke tie drobné lístočky sa zo stredu tlačia.Možno to rozchodia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 13:36 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: prasan
...celkom by ma zaujmalo v akej veľkosti či veku oddenku sa takýto echináčik odporúča od matičnej rastlinky oddeliť...
Pokud je potřebuji k dalšímu pěstování, odděluji dceřiné rostlinky v době, kdy mají dostatečně vyvinuté kořeny. V té době obvykle mívají i zdravé listy. Pokud mladé oplégry neoddělím, obvykle postupem času dojde na to, co popisuji níže - začnou jim postupně "odcházet" listy, vč. toho uhnívání řapíků u báze.
Ten proces ale trvá v řádech týdnů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 13:10 - Re: Sid
Tieto boli už určitú dobu zasadené v liapore.(no neviem ako presne dlho)Možno fakt nakoniec len krátko.Kamarát menil osádku na Tanganiku a tak mi rastlinky podaroval.
Ja nemám žiadnu veľkú matičnú rastlinu,preto by ma cekom zaujmalo v akej veľkosti či veku oddenku sa takýto echináčik odporúča od matičnej rastlinky oddeliť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 10:12 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: prasan
...Ja som nedávno ako som písal doniesol od známeho echináče pestované s CO2 a pri vyššej teplote... Potom až odfotím tie odumierajúce, tak si to môžte porovnať...
U těch odumírajících rostlin je téměř jisté, že jde o oplégry, vyrostlé pod vodou. Není nic neobvyklého, že těmto mladým rostlinkám, pokud se včas neodeberou z výhonu mateční rostliny, začnou zahnívat řapíky u báze. Řekl bych, že jde o tento případ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 08:26 -
Fotka k příspěvku ...a posledná.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 08:25 -
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 08:25 -
Fotka k příspěvku Spomenuté echináče.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 07:28 - Re: vaaclav
Fotka k příspěvku Je to zrejme individuálne.U teba je problém utrápiť ich.Ja som nedávno ako som písal doniesol od známeho echináče pestované s CO2 a pri vyššej teplote.Doma (som sa ponáhlal do práce) išli priamo do nádrže bez CO2 a do cca o 5C chladnejšej vody.Do dvoch dní listy síce majú ale sú bez farby,takmer ako omrznuté a odumierajú.Rastlinky osobne prihnojujem PMDD + EasyLife Profito a na konkrétnych echináčoch už od spodu vidno po pár týždňoch prvé lístočky.
Až sa mi zažne v stene osvetlenie môžem odfotiť,teraz nechcem stresovať za rána ryby.Na fotke je echináč ktorý už trocha v nádrži mám.Nie dlho ale už sa prispôsobuje.Potom až odfotím tie odumierajúce,tak si to môžte porovnať.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 22:53 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vaaclav
No u mňa je to ako píšem, ja naopak ich zaťažujem, aby som ich udržal pod vodou. Pod vodou ani nedokážu kvitnúť. Ak sa mi podarí hodím zajtra foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 22:40 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: cezarmilan
Rostliny tvořící se nad vodou jsou emerzní a protože jsou většinou menší a bez kořenů mají problémy z přechodem pod vodu. Jestliže je potopím a vydržím aby pořádně narostly nemají problém růst dál už zasazené. Jinak s těmi šlahouny nemáš pravdu, většina jich je pod vodou nebo aspoň na hladině jsou až metr dlouhé a ty se těžko nad vodou udrží. V současnosti mám asi 15 Echinodorů a mají dohromady 8 šlahounů, většina se jich plazí po dně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 21:54 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Ak je matičná rastlina submerzná a jej šlahún je nad vodou (obyčajne to tak býva) a tam sa po odkvitnutí tvoria už nové mladé rastlinky, tak tieto problém s prechodom do submerzu nemajú žiadný, alebo takmer žiadný. V prípade, že tieto rastlinky ponorím pod hladinu ešte na šlahúni, tak s tým problém žiaden nieje určite.
No a takto by som to robil ak by som tieto išiel niekomu podarovať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 21:16 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: prasan
Ty ale o žádném emerzu nepíšeš. Pokud dostaneš submerzní rostlinu z lepšího prostředí většinou v tom horším ještě nějakou dobu docela funguje, existuje tu trochu setrvačnost a má tak čas se přizpůsobit. Pokud potom přijde o všechny listy a jiné ji nenarostou musíš udělat ohromnou chybu. Echinodory jsou nenáročné rostliny které rostou skoro v každé vodě a utrápit je je dost umění. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 19:53 - Re:
Pri prechodoch na emerz je celkom bežné,že sa na rastlinke nechávajú len 2-3 listy.Rovnako som nedávno doniesol rastlinku z akvária kde sa dosť dávkovalo CO2 do akvária kde CO2 nie je a listy komplet odumierajú a nahrádzajú ich nové.Ale to sú tie extrémy.(jedná sa o echinodor)
Píšem len čo na vlastné oči doma vidím.Čo sa Vám nezdá? :-)
Rastlinka sa takto dosť oslabuje,ale je to rýchlejší a efektívnejší spôsob ako ju prinútiť rásť v emerze.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 41688x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5363-echinodorus?od=601