Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 21:18 Žena Archa [14] - Živorodky – Re: hankaaa
Ahoj, aj mne sa to stalo s tými kryptokorynami. Ale neprisla som o ne. Oni pocase zase zacnú vyhánat pekné tuhé listy. Mám uz pekne rozrastený kus so sviezo zelenými listami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 21:17 Žena hankaaa [2]
ale zmena sa prejavila az po vyse mesiaci... to sedi?
tak co teraz? mam prestat alebo obmedzit?
d.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 21:02 Muž Horác [3942] – Re: hankaaa
Tipuju tzv. kryptokorynovou chorobu. Příčinou by mohlo být to přihnojování. Kryptokoryny nemají rády prudké změny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 20:30 Žena hankaaa [2]
Fotka k příspěvku a tu je druha rastlinka!
prosim poradte mi niekto, nechcem o nne prist!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 20:29 Žena hankaaa [2]
Fotka k příspěvku mam podobny problem. kvetinky mam vyse roka a dnes som si vsimla ten katastrofalny stav vyse polovice listov na rastlinke! stavim sa ze to tak pred tyzdnom nevyzeralo! inak hnojim PMDD skoro 2 mesiace.mam aj novych prisavnikov - dvoch, ale uz mesiac. No na obhryzenie to nevyzera, ani som ich nikdy na rastlinkach nevidela.
Neviete cim to je? niktore listy zostavaju zelene ale sa z nich straca, ine spriesvitneju. tu pridavam foto jednej rastlinky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 15:49 Muž DrSova [28] - Rostliny
Chtelo by to lepsi foto. Ale pokud se dobre divam tak sem mel to same v mini akvarku. Pridaval sem PMDD ,ale jen smes mikroprvku(myslim ze CSM+B)a ve slabe koncentraci.Zmeny se mi projevily za 2 tydny-nove zelene listy ty stare sou ztracene.Neni potreba to tam tankovat kazdy den-podle me.

A pokud je to od anciku tak ti nic nepomuze,jedine jejich odloveni :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 14:50 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
xx má pravdu palec mám to samý na třech echinodorech a dělaj to ancíci ano A dělaj to 100%oni přímo je při tom vidim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 14:38 Muž Geri [29] - Skaláry
okousanou kytku snad pozná. problém bude nejspíš někde jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 14:37 xx – Re: Geri
A nebo vyhodit z akvária ty ancistrusy a gibbicepse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 14:34 Muž Geri [29] - Skaláry
není ožraný, ožraný je když je ožraný, ale ne když se dělaj hnědé fleky, které hnijou, zprůhlední a rozpadají se. to znam, ale problém jsem nevyřešil... možná to bude tim železem. Zkusim nasadit PMDD 200l/1,5ml/denně ... uvidíme, ale taky bych bral něčí radu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 14:32 Muž isamik [180] – Re: Horác
Asi maji kristalovou kouli :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 14:28 xx – Re: Horác
Protože mám echinodory doma ožrané úplně stejně. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 13:30 Muž Barney [61] – Re: xx
Jo jo, taky možné, to dělají často. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2008 13:08 Muž Horác [3942] – Re: xx
Jak jsi to z těch rozmazanejch fleků poznal? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 13:05 xx – Re: Greksa
Ožrané od krunýřovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 13:01 Muž Barney [61] – Re: Greksa
Třeba je to nedostatkem železa, Echináči ho potřebují dost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 12:43 Greksa – Echinodorus amazonicus - problem
Fotka k příspěvku Zdravim , mam problem s Echinodorus amazonicus velmi dobre rastol mal krasne velke listy odrazu za par dni som si vsimol ze listy zacinaju hnednut a rozpadavat sa , hnojim stale rovnako v akvariu sa nezmenili ziadne podmienky. Mam ho tam asi rok a pol pekne bujnel aj sa rozmnozoval problem batat na vsetkych rastlinach tohto typu. Za kazdu radu dakujem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 15:21 0 – Re: Napster10
Trochu zručný chlap si jednoduché osvětlení udělá sám. A to ostatní přesně tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 15:16 Napster10
Takze mi radite, koupit nejake svetlo, pisek na dno a dokoupit nejake rostlinky? A to svetlo jake? Do krytu se mi investovat nechce na takove AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 15:02 0 – Re: Napster10
Řasy obsadily prostor , protože je málo rostlin i světla a ta 'vápencová' drtˇ se nehodí , i když jsou kryptokoryny , kterým je možné ke kořenům trochu drti přidat. - Můj úsudek viděný na fotce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 14:41 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Napster10
To s tím nedostatkem světla a hnědou řasou je fakt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 14:39 Napster10
Fotka k příspěvku Tady je fotka cele nadrze.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 14:27 0 – Re: Napster10
Fotka s pohledem na celkový obsah nádrže by mohla leccos napovědět. Záleží jak byly rostliny vypěstovány. Při změně zasazením do akvária mohou listy odumřít a vytvořit se nové , vyhovuje-li voda. Echinodor vyžaduje dostatek světla a i nižší teplotu přes zimu. Některé cryptocoryny jsou citlivé na čistotu a chemizmus vody a nepěstují se pod vodou snadno a víc se jim daří v delší dobu fungujících nádržích , bez vyšších hodnot N látek. Na řasu jsou živí požírači. Asi mne , už mnozí předběhli s vysvětlením , než jsem to dopsal.

V krajním vyhroceném případě , lze před příjezdem manželky koupit a zasadit rostliny nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 14:24 Muž Yirka [9118] – Re: kvang1
jj, taky mám takový a bezva funguje.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 14:22 kvang1 – Re: Yirka
promin opraveno
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 14:20 Muž Yirka [9118] – Re: kvang1
Štěrk takové velikosti jak udáváš snad ani neexistuje- to je spíš písek na štukování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 14:18 kvang1 – Re: Napster10
no vidis to neprospiva jak rostlinkam tak i rybkam...vymenit ho za jaky chces...ale hlavne bez vapence.....nuzes treba kremicity,ja pouzivam tmavy sterk od neznameho vyrobce cca 0,3-0,5cm a jsem spokojen nejni tam vydet bordel a podobne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 14:13 Napster10
Ano. Pred malou chvili jsem si overil ze to bile dno opravdu sumi. Zakapl jsem ho kapkou octa a sumi jako o zivot. Takze asi koupit nove ze?? Jake nejlepe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 13:54 Muž vóťa87 [207] - Rostliny
No, když kouknu na fotky, tak bych neřekl, že rostlinky nerostou...Echinodorus "hnědně" spíš bych řekl červená, protože je to přirozená barva tohoto druhu, zelené žloutnoucí listy jsou listy z pěstírny, kde rostliny rostou nad vodou...ty rostlina po čase ztratí, při bližším pohledu je vidět že i kryptokoryna tvoří nové listy, její růst je vcelku pomalý, ale rozhodně se netváří, že by se jí nedařilo.
Jediný problém by mohl bát v tom bílém štěrku(asi vápencová drť) jinak díky použití Strého dna by rostlinkám zatím neměl hrozit nedostatek živin...hnědá řasa je jak píše pan Sid běžná u nově založených či slaběji osvětlených nádrží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 13:49 kvang1 – Re: Napster10
co to bile dno???nesumi nahodou????
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 13:44 Napster10
Fotka k příspěvku Osvetlenim to asi pravdepodobne bude, protoze tam mam jen nejake kuchynske zarivkove osvetleni. Objem akvaria je 30l a jednou tydne pridavam Rasobijec od Rataje. Zatim jsem pridal jednou. Na dne mam "Stare dno" a pak nejaky bily sterk. Od vcerejsiho vecera pridavam Co2. Pridavam fotku te cryptocorynky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 13:31 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Napster10
Hnědý povlak obvykle tvoří hnědé řasy. V nově založených nádržích vcelku běžná věc, zejména jsou-li tyto nedostatečně osvětleny.
Důvodů, proč vám kytky nerostou, může být mnoho. Bez znalosti akviška těžo hádat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 13:17 Napster10 – Echinodorus a cryptocoryne nerostou
Fotka k příspěvku Zdravim
mam problem, asi pred tremi tydny jsem si koupil echinodorus rubin narrow leaf a cryptokorynku. Ale vubec se jim nedari. Navic se delaji na skle a na sterku rasy. Hnedy povlak. A to i na kytickach. Echinodorus mel po koupi zelene listy, ale doma mi zacly hnednout a nekde zloutnout a odpadavat. Filtr mam Aquael fan mini. A vcera jsem zacal pridavat Co2. Muzete mi poradit, cim to je ze rostlinky nerostou. A jestli jsem udelal spravny krok s tim Co2. PS.: Manzelka se vrati za 10 dni ze sluzebni cesty a ja bych chtel aby videla ze akvarko funguje. Dekuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 00:07 andrej – Re: Romy
tam tam pridavne svetlo deta jak mas ty skusim tam nacopat T8 ziarivku aspon 840 alebo 860,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 23:49 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: andrej
Můj původní kryt byl bez reflektorů,které jsem dokupoval a vlepoval.Stejně bylo světla málo,proto jsem dodal ještě tu jednu trubici.Vlepit alobal se dá,svůj účel také splní,ale intenzitu světla moc nepřidá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 23:39 andrej
nepomohlo by zvisit intenzitu svietenia pomocou odrazacej folie??ze by som snou vilepil cely kryt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 22:00 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: vaclav
Echinodory nejsou akvarijní rostliny! smich Stejně, jako kryptokorýny! :-D
(U nich je také vhodné odtrhnout celý list "ručně"... :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 21:53 Usine – Re: Sid
Listy echinodorů zásadně utrhávám ručně a pokud možno celé, aby nic nezbylo, jako po nůžkách. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2008 20:41 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: vaclav
Nevím sice, jak by mohlo kořenům více prospět zkrácení nehty, než nůžkami, ale nešť... Jak už jsem napsal - vyjde to zhruba nastejno. :-)
Ovšem u ostatních částí trvám na ostrých nůžkách. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 19:31 Usine – Re: Yirka
Jak jsem nakoupil tak prodávám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 19:25 Muž Yirka [9118] – Re: vaclav
Já bych řekl, že ostré nehty nebo tupé nůžky vyjdou nastejno, ale už klasici v Postřižinách říkali že zkracovat, zkracovat, zkracovat.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 19:15 Usine – Re: Sid
My co nakupujeme rostliny v Praze na burze, tak jsme upozorňováni že se kořeny musí zkracovat pouze rukou nikoliv nůžkami. Lépe pak prý rostou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 10:43 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Romy
...Já osobně (kořeny) nezastřihuji, ale odštípnu nehty. Mám zafixováno, že stříhat kovovými nůžkami není to pravé...
U kořenů je to skoro jedno - beztak časem odumřou... (Jen k jejich zahnívání dojde asi rychleji.)
Ale zkuste si zafixovat, že při zásahu do "nadzemních" částí rostlin je "to pravé" použít ostré nůžky. ;-) :-)
Poškození tkání způsobené nehty, je pro rostlinu mnohem větší trauma, než minimálně devastující řez (střih).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 10:09 Žena ustavprochore [567] – Re: PentueR
Dík, to zní slibně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 10:01 Muž PentueR [256] – Re: ustavprochore
Zasaď ji nebo počkej, až ti udělá řetez kolem celýho akva - další rostlinky většinou slezou ke dnu a zakoření samy ;) Mě ta potvora vleze úplně všude, raší mi pod kořenem skrze mech a pravidelně obtočí odnožema celý akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 09:51 Žena ustavprochore [567] – nová odnož
Když už je tu to téma, tak ho taky využiju, akorát se hodí ;-)

Novou odnož mám zasadit anebo počkat, až zakoření sama (vyrostla mi nahoru)? Předem dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 01:08 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: andrej
To by asi stačilo,ale já nejsem ,,zelinář",vím jen,že rostlina mění jen tolik železa trojmocného na dvojmocné, kolik ho právě potřebuje,takže při 0,3 mg/l asi nedostatek nehrozí,to,že nebublají,neznamená,že neasimilují,že v nich neprobíhá fotosyntéza.To,že nejdou,neznamená nic,dej jim čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 01:01 Muž Horác [3942] – Re: andrej
To, že z rostlinek neunikají bublinky kyslíku neznamená, že neasimilují. Pokud svítíš, tak asimilují. (Fotosyntetická asimilace = zabudování oxidu uhličitého do organické molekuly /cukru/ při využití světelné energie). Bublinky se tvoří jen tehdy, když je voda (při dané teplotě a tlaku) nasycena natolik, že už se v ní další kyslík (vznikající při fotosyntéze) nerozpouští.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 00:54 andrej – Re: Romy
malo ale chcel bysom aby mi rastliny asimulovali kazdy den ale nevime ich ktomu prinutit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 00:53 andrej – Re: Romy
zelezo neviem teraz hodnotu ale tusim 0.3mg/L

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 41526x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5363-echinodorus?od=1451