Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 13:10 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: RadekH1
Co je to za echináč, většina jich vykvete nad hladinou nebo vytvoří nové rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 21:34 Muž RadekH1 [129]
Ahoj lidi. Z jednoho echináče mi vyrazil stvol, který se šplhá k hladině. Je možnost ho nechat nějak vykvést a jak? Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 09:50 Muž funtcz [22] Re: vaaclav
To možná se mi nechytily kvůli něčemu jinému...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 21:45 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: funtcz
Fotka k příspěvku Hodně dlouho jsem měl podobné světlo a v T8 a rostly dobře i červené rostliny jako třeba Alternanthera 'Splendida' :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 20:58 Muž funtcz [22] Re: vaaclav
Já též toho světla nemám moc cca 0.27 wat na litr a jde to poznat...červeným rostlinám se moc nedaří..ale echinodorus v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 19:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
No tak nebudes mit travicku, ale Echinodorus by to treba nejaky snesl. Jak jsem zjistil svymi obcas dosti drsnymi pokusy, lecenim ryb a nehnojenim, zmenami osvetleni a vlastne i vody a take jinym hnojenim, rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_kleine_bar vydrzel z toho co mam nejvic, ten si snad ani nevsima, ze se neco deje a jen roste pomaleji a nebo rychleji :) . A to se mezi tim kryptokoryny stihly 2x skoro zbavit listi a jine Echinodory jsem videl jen se zmensovat o hnijici listi. Nijak smrtelne, ale i tak jsem v posledni dobe tem kytkam dal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 17:59 Muž Tomiino [43] Re: vaaclav
CO2 take nemam...tak mam holt smulu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 17:58 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tomiino
Já jsem starý nesvítič ale 0,2w/l je i na mě málo. Kdyby jsi měl aspoň CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 17:55 Muž Tomiino [43] Re: vaaclav
noo tak to bude problem.Tu moznost pridat nemam :-( tak holt ho porizovat nebudu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 17:48 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tomiino
Helanthium tenellum rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_tenellus
Jako kobercová rostlina do popředí je opravdu nevhodný.
Tvoje osvětlení je hodně slabé, přidal bych aspoň ještě jednou tolik. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 16:25 Muž Tomiino [43]
Ahoj lidicky,chtel bych do akva poridit echinodorus tenellum...jak je narocny na ocvetleni?mam v akva 2x 30w day,warm juwel a reflektory.Akva je 300 l vyska 50 cm.co??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 20:06 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: ondralomnice
1. Nemusel jsi zakládat nové vlákno
2. Záleží na velikosti dceřinných rostlin a jestli mají submerzní nebo emerzní listy- moje spekulace, možná ji někdo vyvrát.
3. Pokud je to submerz a jsou dost veliké tak je klidně zasaď, pokud ti nevadí tak je tam nech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 16:48 Muž ondralomnice [81] – Echinodorus quadricostatus
Ahojk prosím o radu. Můj Echinodorus quadricostatus má dlouhý výhonek a na něm 5 odnoží mám každou ustřihnout a zasadit nebo celej šlahoun zahrnout do dna aby koukaly jen listy (oddenky)? stydim děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 20:40 Žena baletka [624] Re: Edit
Já ho mám vysoký asi 30cm, myslím, že do výšky už nepůjde. Spíš se zahušťuje a košatí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 20:08 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petr68
Pokud jsi si je koupil nedávno tak je to způsobeno přechodem rostlin pod vodu a výměnou listů. Staré se rozpadnou a nové vyrostou a mají jiný tvar. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 19:53 Muž petr68 [27] - Rostliny
mám problém s echinodory, rozpadají se mi listy neví někdo co je příčinou??? pravidelně hnojím a vyměňuju voduosvětlení je 0.48w na l

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 15:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Edit
Nadherny Echinodorus je: rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_rubin_narrow_leaf , jeste ten bych rad, a jak se zda, mel by byt celkem dostupny... Snazim se vybirat mensi druhy, protoze mam docela male akvarko. Jenze uz ted mam v 54l 15ks rostlin Echinodoru, takze casem budou muset nejake pryc. Ale aspon si budu moct vybrat ty kusy, kterym se bude opravdu darit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 15:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Edit
Asi jde jen o to, jak se ktery povedlo pri rozdeleni poskodit a jak je ktery uz dost vyvinuty. Ty me 3 mam kousek od sebe, takze podminky maji stejne. Dva nadherne rychle zacaly delat nove listi, ten jeden s tim zacal, pak se zastavil, a az ted mu zase zacal rust novy list. Jako by spotreboval energii co mel, jako by ji mel mene nez ty dva, a ted uz asi zakorenil a muze pokracovat. Nicmene je to jen takove me zjednoduseni, predstava, co se deje :-) . Kdybych mel jeden kus, ani bych si toho nejspis nevsiml, takhle je to dost videt.

Jako posledni Echinodory jsem si poridil rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_red_flame . Ty byly celkem malicke, v jednom kelimku 4. Zasadil jsem je na ruzna mista po akvariu. Moc se jim nedarilo, jen jim zacalo uhnivat listi, jeden mi vyplaval ze dna, byl i dole takovy nejaky slizky. Nicmene ted uz zacaly poustet nove listy. Vetsinou jsou Echinodory ktere kupuji vetsi, kdyz si mohu vybrat, je to s nimi jednodussi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 14:21 Žena EditHa [91] - TetryRe: Designer
Mám tento nízký E.cleine v obou rozích akvárka ve předu. Rozdělila jsem ho z jednoho košíku. Je zajímavé, že jeden roste a nové listy jsou pěkně do červena a druhý je pořád stejný spíše zelený a listy nejsou rozevřené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 19:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Edit
Nedavno jsem strihal emerzni listi u rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_kleine_bar . Jak mely rostlinky 3 az 4 submerzni listky, ostrihal jsem emerzni listi vsechno, ackoli ty listy jeste vypadaly zdrave. Rychle narostlo nove listi, jen jeden kus ze 3 se trosku louda, ale pujde mu to nakonec taky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 17:36 Žena EditHa [91] - TetryRe: Designer
Díky za cenné rady.Už vím co dostanu k narozeninám :) nůžky! :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 17:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Edit
Hlavne s nim ted nehybej a nech ho poradne zakorenit. Hnojivova kulicka pod nej je moc fajn, dost mu pomuze.

Mne se taktak vesel do akvarka 100x40x40cm, byla to vyrazna dominanta (to akvarko tady mam jako archivovane), ale problem nebyl, snahu vylezat nad hladinu a menit listi zpet na emerzni nemel, ackoli nektere listy obcas castecne plavaly ci mirne trcely z vody.

Rady ohledne odstranovani hnijicich listu se sice lisi, ale ja bych doporucil emerzni listy, ktere zacnou nahnivat, strihat a nechat pahyl tak 1 az 2cm dlouhy. To proto, ze jeste neni zakoreneny a ulamovani listu s nim muze hnout, coz mu ted prokaze tu nejhorsi sluzbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 17:02 Žena EditHa [91] - TetryRe: vaaclav
zatím má ty listy oválně zakulacené, později by měly nejspíš růst asi ušší a dlouhé? A na ty já si počkám ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 16:59 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Edit
Pokud jsi ho koupila bude to emerzní rostlina a těm to chvíli trvá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 16:48 Žena EditHa [91] - TetryRe: vaaclav
uvidím, zatím ji mám dva týdny a nesleduji žádnou změnu, asi je zaražená z nového prostředí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 16:41 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Edit
Může a nemusí, ale většinou tahle nenáročná kytka dosahuje velkých rozměrů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 16:19 Žena EditHa [91] - Tetry – Echinodorus bleheri
Mám nový E.bleheri máte jej někdo již starší? Vyroste do výšky ? Koupila jsem ho asi 20cm vysoký a dala ho dozadu. Vyroste mi do výšky až 50cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 22:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Synonymum mini je Echinodorus schlueteri , takže to asi totéž nebude, ale on to třeba zvedne Jeník ten má zcela jasno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 14:45 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Echinodorus cordifolius
Prosim, vi nekdo, jaky je rozdil mezi: Echinodorus cordifolius 'Mini' a Echinodorus 'Jan Harbich'? Je to totez, jen jinak pojmenovane, nebo se lisi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 14:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jane91
Tipnul bych si rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bleherae , ale s jistotou to z tehle fotky tezko poznam, klidne muzu byt uplne vedle. Prechazi s listy na submerzni, ty horni jsou jeste emerzni.

Zkus dat fotku, az budou ty submerzni listy vetsi.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 16:06 Žena jane91 [27]
Fotka k příspěvku Kto mi poradí, čo je to za Echinodorus? :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 21:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: baletka
Okvětní stvol neboli šlahoun má běžně metr a více. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 21:02 Žena baletka [624] Re: souky
Je to trpasličí echináč a akva má 65 na výšku... tak se bude muset snažit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.04.2013 20:54 Muž souky [592] - RostlinyRe: baletka
když to vyleze nad hladinu, tak by to mělo vykvést
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 20:50 Žena baletka [624] Re: vondr001
Hmm.. už jsem se těšila na květ :-) Počkám ještě, co z toho bude. Pokud začne pouštět kořínky, dám na Tvou radu. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.04.2013 20:47 Žena vondr001 [674] Re: baletka
Já bych spíše řekla že je to odnož. Na konci začnou růst lístky a kořínky, potom to zasaď. Šlahoun nepřestřihávej, dokud rostlinka nebude mít velikost alespon 1/3 mateřské rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 20:42 Žena baletka [624] Re: Dwarfy
Jéééé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 20:42 Žena Dwarfy [156] Re: baletka
Ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 20:41 Žena baletka [624] – květ?
Fotka k příspěvku Prosím vás, to mi kvete echináč???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:50 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Váza
Moc se té hniloby neboj Pod pískem kde se tvoří oddenek toho hnije daleko více, například všechny staré kořeny a to bývá u velkých echináčů docela velká porce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:13 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Váza
Váza napsal: Ok, ale v jakem miste presne strihnout? Dole u korene? Nebude tam ten zbytek hnit?
Strihať čo najnižšie pri koreni, aby bol zvyšok čo najmenší (pozor pri tom na ostatné listy). Áno, zvyšok časom odhnije, ale to by nemal byť problém, samozrejme keď tých zvyškov nebude príliš veľa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 19:43 Muž Váza [6] Re: Designer
Ok, ale v jakem miste presne strihnout? Dole u korene? Nebude tam ten zbytek hnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 19:02 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Také jsem dříve trhal ale párkrát se mě to nevyplatilo a utrhl jsem celou nadzemní část rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 18:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Váza
Jak ctu "odtrhnout", radeji ustrihnout, je to k rostline citlivejsi. I vaaclav pise "strihej". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:54 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Váza
Stříhej všechno co se ti nelíbí a co by mohlo hnít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:45 Muž Váza [6] – Amazonicus
Fotka k příspěvku Některé listy Amazonicuse mi místy začínají hnědnout. Mám tyto listy odtrhnout nebo počkat až celé zhnědnou a odpadnou sami? A co taky s tím stonkem bez listu - odtrhnout?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 19:33 Muž antonim [9] - ŽivorodkyRe: vaaclav
A nebo podobný je taky Echinodorus grisebachii 'Bleherae', ale jako každé akvárium je unikát, tak do každého se hodí jiný echinodorus. A proto neexistuje žádná univerzální odpověď. Jediné co se dá doporučit je pročíst si ty, které jsou zde na stránkách a vybrat si ty přijatelné. To znamená ty málo náročné na světlo, které rostou rychle/velmi rychle a nemají problém s tvrdou a zásaditou vodou.
PS:Vaaclav má samozdřejmě pravdu s tím, že se nedá dopředu říct, které rostliny porostou v takové vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 18:09 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bulawaio
V tom ti bohužel neporadím, nemám s opravdu tvrdou vodou takovou zkušennost. Údaje v jaké vodě tyto rostliny fungují jsou sice občas dostupné ale vyzkoušet si to musíš sám.
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_amazonicus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 08:34 Muž bulawaio [92] Re: vaaclav
díky, ale je to trošku obecnější. Já mam docela tvrdou a zásaditou vodu, tak právě nevím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 17:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bulawaio
Fotka k příspěvku Echinodory jsou vesměs nenáročné rostliny jako světlo jim stačí i přírodní osvětlení, akvárium někde u okna. Takhle vám poroste spousta rostlin. U barevných kultivarů jde jen o jejich zbarvení, v hoších podmínkách nebudou tak vybarvení. :-)
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 41689x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5363-echinodorus?od=801