Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2009 15:27 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dixon
Vyhání květní lodyhu nad hladinu,z které se vyvine jedna,nebo více dceřinných rostlinek,jednoduše se rozmnožuje...K dohledání podrobností třeba ve zdejším atlasu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 15:14 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: pepis
no tie poziadavky viem ale ci by mi to niekto nevysvetlil,alebo este lepsie nedal nejaku stranku kde to je popisane,díky :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 14:52 Muž pepis [15] - Cichlidy
Asi záleží na druhu, ale jednoduše když se jí daří, takže většinou dostatek světla, se podívej do atlasu na požadavky tvých rostlin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 14:10 Muž Dixon [13] - Sumci
Dobry den,zaujimalo by ma co je to ten slahoun a kedy rastline zacne rast slahoun,ked ma dostatok svetla?alebo kedy,dakujem :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2009 21:59 Jiří Sýkora – Re: včelař
Pokud máte jezírko, které nezamrzá, tak ano, jinak je nejlépe Eichhornii přezimovat v nádobě, ve které může zakořenit, pak potřebuje míň světla. Musí mít nad zem aspoň dva centimetry vody, hodně jí odpařuje. Dále je dobré, aby byla v místnosti kde se netopí, ale nemrzne tam, ani při velkých mrazech. Než jsem měl s klenít, tak jsem ji přezimovával na okně, které bylo na sever a teplota v místnosti byla kolem 8 stupňů. Byla v nádobách zakořeněná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 15:10 kreten – Re: Marri
Určitě je zimují v Plzni:-) ovšem ve skleníku, myslím že pan Ešpandr v Rychnově rovněž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 13:28 Marri – Re: provokater
Třeba se najde i nějaký borec tu, který poradí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 08:09 kreten – Re: Marri
Jsou borci, kteří to určitě dovedou - psalo o tom na Akvarista.cz. Nejsem kytkař, ale několik metod tam bylo. Nikdy jsem to nezkoumal, ale zdá se mi, že ve sklenících to jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 07:34 Marri – Re: vaclav
Ani když bude třeba ve velkém květináči plném vody v místnosti u okna? (momentálně ji tak mám a i roste, teda zatím no...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 22:34 Usine – Re: včelař
Určitě ne. Ani když ji dáš do akvária tak to také nepřežije. Jedině snad v mokrém písku. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 21:57 Muž včelař [44] – Eichhornia crassipes
přežije mi Eichhornia crassipes jeto vodní hyacint přežije mi zimu v jezírku?? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 18:40 Kuba
Navštívil sem Ratjovu prodejnu v Šumperku a mezi běžnějšími Echinodory sem objevil Ech. Frans Stoffles a Ech. fantasy color, už je mám samozřejmě v akva :-D Prej je maj z Německa. Zdá se, že se k nám konečně začínaj šířit zajímavý kultivary Echinodorů palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 22:42 Muž Michal1987 [21] – Re: kortezhugo
Tiež poznám ten "problém" kam s novou rastlinkou, aby sa do akvária zmestila, mala dostatok priestoru a svetla, a ešte aj v akváriu dobre vyzerala - hoci nemám až toľko rastlín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 22:10 Muž kortezhugo [983] – Re: Michal1987
Fotka k příspěvku ...E. "Jan Harbich" mi krasne rastie pri 2x18W na 160L vody... palec
Ked prerobim svetlo - tak vyskusam aj E. "Mercedes" a "Kleine Bar" -pacia sa mi len ci sa mi to tam "zmesti"?

...Jan Harbich - mam od Rataja - len to ze som chcel jeden a v kosiku boli 3 palec
...ak budu po 3 aj E. "Mercedes" a "Kleine Bar" nebude uz miesto v akva .... :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 21:54 Muž Michal1987 [21] – E. ...
Predvčerom som si tiež doniesol z akvaristiky E. "Mercedes" a "Kleine Bar". Trvalo to síce tri týždne, lebo ho museli objednať ale stálo to za to. Sú nádherné, uvidíme, ako sa im bude dariť, ešte som ich nestihol ani zasadiť. Ten E. "Jan Harbich" je tiež super a dostupnejší ako E. "Mercedes" (Made by Rataj). Ale newiem ako je to so svetlom, sú predsa len trocha náročnejšie na svetlo. Bude s tým problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 20:55 Muž matlala [798] - Rostliny
zkusím kontaktovat a domluvit se možná budou souhlasit z levnějším posláním, ale pochybuju, pak třeba poprosím známe z Brna, když půjdou do sklorexu nebo jinam, tam možná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 22:38 Muž kortezhugo [983]
...urcite vyskusam - len musim pridat svetlo.... :-) uz sa na tom pracuje.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 17:45 Muž Pepa.S [0] - Cichlidy
Je to tak, v akváriu vytváří pěkný kontrast s ostatními rostlinami a nepřerostou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 17:31 Usine – Re: Pepa.S
Dobrá volba. Jsou to jedny z nejkrásnějších rostlin. Mají jednu velkou výhodu, jsou krásně barevné a mají příjemnou výšku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 17:26 Muž Pepa.S [0] - Cichlidy
Tento týden jsem si koupil od Rataje echinodorus Mercedes a Rubin. V každém košíčku jsem také našel po třech rostlinách. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 17:19 Usine – Re: matlala
Pokud chceš nějakou specialitu tak musíš k Ratajovi ostatní jako třeba Aqua Ddaho, to je na echináče jen fabrika, která je chrlí jak na běžícím pásu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 16:56 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
...ja mam skoro vseto od Rataja.....chcel som 1 "echinac" - v kosiku boli 3 palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 14:15 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Kalupinka
no to je jedno možná i objednám od rataje ale je proste drahej, jedna kytka (možná max 3) a 137 poštovný a balnáý bez možnosti platby předem (dobírka nelze, nosí to k babičce a nechcu ju tím zatěžovat, navíc už dost nadává co i furt chodí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 13:21 Žena Kalupinka [32] – Re: matlala
Dnes jsem byla v Břeclavě v Super zoo a poprvní jsem tam viděla kytky od Rataje. (Jen nevím, jestli tam byl mercedes, kdyžtak by se mohl objednat.) Ale Břeclav je pro tebe dost z ruky.... Nebo se domluvit a poslala bych ti ho poštou. Jen nevím, kdy tam zase pojedu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 11:38 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: vaclav
ten mercedes je super, leopard je na mě moc širokej, Ale objednávat od rataje se mi moc nechce, neprodává se náhodou někde u vás? Pokud bych mohl někoho porosit, u nás mi ho nechtějí objednat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 18:39 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
Fotka k příspěvku ...este dodam ziadny problem - sprechodom pod vodu - listy su take iste a rastie hned ako ho zasadis...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 18:34 Muž kortezhugo [983] – Re: matlala
...cav - Echinodorus 'Jan Harbich' - priam idealny pre teba :-) - pekny - siroke listy - nenarocny - a pomerne rychlo rastie - ja mam 3ks - mrkni sa...-maju cca 20cm...
...ako dominanta do toho aqua - to je presne pre teba....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 18:29 Usine – Re: matlala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 16:23 Muž matlala [798] - Rostliny – měnší echinodorus
Ahoj,
chtěl bys se zeptat jaké menší druhy solitérních šípatkovců byste mi doporučili, jedná se o dominantu do Rudého holanďana. Díval jsem se do atlasu, ale z vlastní zkušenosti vím, že echináče rostou i větší, prostě mimo míry. Vodní sloupec je cca 25cm vysoký.
Které druhy teda mohu použít a hlavně aby je mělo AD?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   26.07.2009 17:24 zrada – Re: grizly
Kdybys nebyl nepozora, možná by sis všiml, že jsem nesekýroval Dominátora, ale odpovídal jsem na Švíckovu poznámku.
Dnes jsou v každém obchodu stohy knížek o akvaristice. Na webu je taky dost stránek, co se touhle tématikou taky zabývají. Proto si o každém, kdo si domu přinese akvárium, kytky a dokonce živočichy, a jediným výsledkem jejich intelektuální přípravy na tento „primitivní“ koníček je zjištění že voda je mokrá, myslím své. Nemůžu si pomoci.
Když jsem kdysi chtěl po tátovi svoje první akvárium, dostal jsem místo něj adresu akvaristického kroužku. Akvárko bylo až za rok. Něco na tom bylo ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2009 21:17 Muž grizly [145]
Pro Zrada:
Stejně je to ale pěkná nevzdělanost. Člověku, který chce provozovat akvaristiku a neví, že se v akvaristice prodávají především emerzní rostliny by měly dát na holou. ;-) Jak může nakládat s živočichy, když nezná naprosté základy?

Kdyby vsichni vsechno vedeli, bylo by toto forum zbytecne. Dominator chtel poradit a ty ho hned sekyrujes a navrhujes pro nej telesne tresty. V dobe kdy jsem zacinal, jsem nevedel vubec nic, jen to ze voda je mokra....
PS: Echinodorus neni zivocich..... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.07.2009 19:01 švíco – Re: Yirka
Ono by bylo asi nejférovější, kdyby každá rostlinka měla na jmenovce značku například "S"-submerzní, "E"-emerzní a hned by člověk tušil o co jde a začátečníka by to třeba i donutilo hledat co to znamená submerzní a emerzní někde na internetu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2009 17:48 Muž Yirka [9126] – Re: švíco
Já to vidím obráceně. Pokud už upozornit, tak vzhledem k situaci na trhu s akvarijními rostlinami upozorňovat spíš na ty které jsou nabízeny jako submersní. Jinak to, že jsou pěstované submersně ještě neznamená že při přesídlení do nádrže jen rostou a rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.07.2009 14:29 švíco – Re: zrada
Jaká nevzdělanost? Já jsem nikde nepsal, že nevím co je emerzní a co submerzní rostlinka. Slovo "podvod" jsem dal do uvozovek, protože jsem to myslel uplně jinak. Já samozřejmě vím, že si v drtivé většině případů koupím rostlinku s emerzními listy. Ale takový začátečník co o tom zatím netuší ani kombajn se potom diví a ptá se pořád dokola na fóru, jak je možný, že mu rostlinka shazuje listí. A to, že by na to mělo být upozorňováno, na tom trvám :-P

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.07.2009 21:40 Usine – Re: švíco
Kdyby ti prodaly submerzní rostliny, tak by měli několikanásobnou cenu. To by se ti asi také nelíbilo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   10.07.2009 21:26 zrada – Re: švíco
Stejně je to ale pěkná nevzdělanost. Člověku, který chce provozovat akvaristiku a neví, že se v akvaristice prodávají především emerzní rostliny by měly dát na holou. ;-) Jak může nakládat s živočichy, když nezná naprosté základy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   10.07.2009 20:58 švíco – Re: vaclav
Stejně je to pěknej "podvod" to emerzní pěstování.... prodejci by na to měli aspoň upozorňovat... To je jako bych si koupil nový auto, nejdřív by mu opadaly kola, pak volant...a za měsíc by mu teprve začaly rašit nový :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.07.2009 19:01 Usine – Re: domca1
Rostlina na obrázku je nedávno koupená a má emerzní listy.
rybicky.net/rady/clanek/136 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 18:06 Muž dominator [6] - Živorodky – Echinodorus Schlueteri
Fotka k příspěvku Ahoj,
Mam takovy problem s Echinodorus Schlueteri
listy první zhnědnou a potom se rozložej a je z nich
jenom takova sít,vždicky to začne hnědnout u
špičky listu nebo ve středu a potom se to rozloží
na celej list a je po listu sad . De to nějak řešit?
Předem diiik ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 15:34 Mrakoplash – Re: hunter
Co kdyby sis zkusil nejřív něco sám najít ?
příklad rybicky.net/forum/9920
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 15:11 Muž . : Hunter : . [17]
a ako???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 21:25 RAP – Re: hunter
Veškeré echináče v obchodech jsou takto vypěstovány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 21:22 Muž . : Hunter : . [17]
omilom som to pridal 3-krat. a ako ho mam pestovat teda ako mam zacat???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 21:19 Bexi
dají se všechny ale nač to tu je 3 krát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 21:17 Muž . : Hunter : . [17] – Echinodorus
da sa Echinodorus pestovat mimo vody??? na suchu vo vlhkom prostredi???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 21:31 Muž agent007 [47] – Re:
to all: díky, mám představu a jsem alespoň trochu v obraze.

to vaclav: díky za ohodnocení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2008 20:17 Muž kon [9] – Re: agent007
Fotka k příspěvku mě se osvědčila obyčejná přísavka viz foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 19:59 Usine – Re: agent007
Máš krásnou rostlinu, ale pro tvé akva to asi bude drobet problém. Je to hodně tlustý a dlouhý šlahoun. Počítám že ho nejméně dvakrát obtočíš kolem akva.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2008 19:46 Muž agent007 [47]
Ju, jasan. Díky za rady. Takhle mi kvete poprvé, takže jsem rád za každou radu. Ale asi se daří u mě rostlinkám, protože Anubias Nana mi kvete pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2008 19:41 Muž Yirka [9126] – Re: agent007
Zatížit, vyvázat a pod...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 41689x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5363-echinodorus?od=1401