Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke krevetkám?

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 23:05 R Muž @ ctibum [3122] - Snažím se to nezahubit...Re: Wanderer
Tak jednak trpasličí nemám a druhak to až tak moc neřeším... :)
Jeden čas mi přišlo, že tam není nic, pak se najednou vyrojily a je jich všude plno.
Ale hlavně to beru tak, že tak to v přírodě chodí. Velký žerou malý a hotovo. A kdo nechce bejt sežranej, musí se schovat a vyrůst... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 22:53 Muž @ Kubaa [706] Re: Wanderer
V zarostlém akváriu je urcite nevyhubí. Měl jsem krevetky s vrčivkami. Vrcivky velice aktivně lovily i dospělé krevetky (které nejsou o moc menší než ty trpasličí vrčivky), dokázaly je úplně rozcupovat a sežrat. Přesto populace krevetek přežila i mou třítýdenní dovolenou, kdy vrčivky jiné žrádlo vůbec neměly.

Pravda, krevetky se snažily žít skrytým životem a téměř nebyly vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 22:48 Muž @ Wanderer [835] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: ctibum
U mě to na populaci znát je. Mít jich 40, tak to neřeším, ale obávám se, že kdybych nezasáhl, tak krevetky časem nebudou vůbec. Tenhle objem je asi moc malý, na to aby mohly koexistovat. Žrouti jsou ty trpasličí, bornejské vypadají v pohodě.

Považoval jsem za vhodné, podělit se se zkušeností, netvrdím, že jiným to nefunguje. Resp. nevyvracíš, že by ti razborky krevetky nežraly, akorát máš dost krevetek na to, aby ti to nevadilo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 22:14 R Muž @ ctibum [3122] - Snažím se to nezahubit...Re: Wanderer
Znovu si z vlastní zkušenosti dovolím nesouhlasit (a souhlasit s kubaaou). V mojí "26" krevetek neubývá, naopak stále vidím nový potěr. Neříkám, že jejich počet roste, ale jsou vidět poměrně hodně, odhadem cca 30-40 ks a ten počet je celkem konstantní. Takže pokud je Razborky žerou, tak jim budiž přáno (i když jsem to nikdy na vlastní oči neviděl) a na populaci krevetek to není moc znát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 22:07 Muž @ Wanderer [835] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Kubaa
Vadí to tomu, že těch krevetek prostě ubývá a razborky je vyhubí. Dospělých krevet je minimum a dospělosti se nedožijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 21:34 Žena @ silviebaris [-7] Re: afc1886
Krevetky samostatne,jedine tak jsou v bezpeci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2018 21:03 R Muž @ afc1886 [3653] Re: silviebaris
Tetra černá není neškodná rybička ke krevetkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2018 21:00 Žena @ silviebaris [-7] Re: Wanderer
Zdravim,idealne chovat krevetky samostatne,me to sezraky tetry cerne a taky neskodna rybicka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 20:28 R Muž @ ctibum [3122] - Snažím se to nezahubit...
Jo to já kdysi sledoval dvě krevetky, jak samy do kouta zahnaly a zaživa sežraly třetí krevetku... :)
Razborky (mix tří druhů) a krevetky (množí se v pohodě) mám ve "26" a koexistují v pohodě, dyja dyja dá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 20:14 Muž @ Kubaa [706] Re: afc1886
To určitě, ale ty ryby to imho stokrát vynahradí.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2018 20:04 R Muž @ afc1886 [3653] Re: Kubaa
Nevadí to ničemu, ale sledovat krevetky v akváriu kde jsou samy, je lepší podívaná, než v akváriu kde jsou s rybkama, které je ohrožují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2018 19:59 Muž @ Kubaa [706] Re: Wanderer
Já furt nechápu, čemu to má vadit. Ryby mají skvělé žrádlo a pokud je v akváriu dost rostlin a krevetám se daří, razborky krevety nevyhubí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 19:53 Muž @ Wanderer [835] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Začátkem ledna jsem tu prezentoval svoji zkušenost s Razborkami trpasličími. Po dnešní zkušenosti musím opravdu potvrdit, že tyto rybky nejsou vhodné ke krevetkám. Myslel jsem si, že jsou nebezpečné pouze pro malé, čerstvě vylíhnuté krevetky, ale dnes jsem byl svědkem, že dvě tyto rybky se pustily do cca 6 -7 mm velké krevetky. Ozobávaly ji tak dlouho, až se přestala hýbat a pak jedna z razborek ji zhltla. Netušil jsem, že by zvládla tak malá rybka sežrat takhle velkou krevetku, ale zjevně poučka o velikosti loveného živočicha a huby platí a ta huba je mnohem větší, než jsem si myslel. Takže za mě definitivně, toto je nevhodná rybka ke krevetkám.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2018 10:11 Muž @ Anthrax [1215] Re: BuldozerGT86
BuldozerGT86 napsal: Normálně je totiž nekoupis. ahoj To bych netvrdil. Nedávno jsem je zahlédl v Mělníku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2018 10:02 Muž @ BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: Henry
Ahoj, když jsem měl krevetky tak jsem u nich mel Elegansky. Jsou to pěkně malé rybičky. Sehnal jsem je tady od jednoho pána z Prahy 6. Normálně je totiž nekoupis. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2018 09:28 Žena @ lenkalor [205] Re: Karel123
O těch otících bych uvažovala v případě, že máš ještě jiné akvárium. Protože je to hejnová ryba a rádi se při odpočinku houfují, tak bys tam neměl dávat určitě ne méně než 2-3 ( a i to není hejno).
Ale v tomhle množství ti tady vyžerou řasu nejdéle za pár týdnů a pak bude problém s krmením. Oni se sice naučí chodit i na umělé krmení, ale podle mé zkušenosti jim to jako jediná strava nestačí a začnou hubnout. Měla jsem jich 6 v 100l krevetkáriu a konkurence krevetek byla příliš velká a řasy málo. Když jsem je pak přenesla do jiného akva, úplně ožili a zase se spravili. Takže by to chtělo ještě jiné akvárium pro střídání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2018 09:19 Muž @ Anthrax [1215] Re: Karel123
O řasu by se ti mohly postarat krevetky. Moje akvárko vyčistily dokonale. Ale záleží na mnoha faktorech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2018 09:03 Muž @ Karel123 [0] - MiniakváriaRe: Anthrax
Zdravím. Nemyslel jsem jednoho otíka, ale tak tři. O pancéřníčkách jsem taky uvažoval, ale chtěl bych aby mu chutnala i řasa a to asi umí jen otík, když pominu ancistruse. Akvárko je 46x30x25. Jinak díky všem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2018 20:45 Muž @ Wanderer [835] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: deck
Nejsou. Zobnou si taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 17:42 Žena @ drvi [1877] - RostlinyRe: Karel 123
Mela jsem ve 30 litrech 4 otíky a žili si tam spokojeně zhruba 3 roky, čímž většinou dosáhli a dokonce přesáhli průměrnou dobu života otíků v mých ostatních akvariích. Záleží ale na kvalitě vody a údržbě, musíš se o to akvo dobře starat, otíci mají rádi čistou vodu a nesnášejí velké změny.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2018 14:42 Muž @ deck [85] - Všeobecně akvaria
Super jsou Razbory trpasličí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 13:59 Henry - Všeobecně akvariaRe: afc1886
Takže jen Gupky a Kominicky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.01.2018 12:38 R Muž @ afc1886 [3653] Re: Henry
Mečovky i ty platy určitě ocení tak kvalitní potravu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 12:30 Henry – Krevetky
Dobrý den, šlo by dát ke krevetkam Mečovky a špicplaty? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 11:09 Muž @ Wanderer [835] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Karel 123
Určitě ne. Jednak by jich mělo být víc a je to pro něj malé. Do tak malého akvária maximálně nějaké minirazborky nebo jiné mrňavé rybičky.

Edit: Koukám tady to je fakt fofr s těma odpověďma. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2018 11:07 Muž @ Anthrax [1215] Re: Karel 123
Ahoj, jednoho otíka nemá smysl shánět. A asi ani ten objem pro ně nebude nic moc. Co tyhle rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly ? Ale není to klasická ryba dna. Záleží na rozměrech akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 11:01 Karel 123 – Otík
Zdravím. Prosím o radu. Je vhodné do 35l mini akvárka, kde jsou jen krevetky schánět otíka, nebude mu tam těsno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2018 17:31 Žena @ petulinakk [1996] Re: petulka
Tyjo, řekla bych že pokud máš problém vysvětlit šestiletému že něco je prostě nevhodné, tak máš asi dost problém... ve všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 14:36 Žena @ petulka [8]
Wanderer: to ja vsechno vim ale proste neumim rict ne proste neumim no.:( ale pokusim se mu tonejak vysvetlit ze tam budou jen krevetky a neonky modre nebo cervene a treba ti pancernicci a staci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 13:13 Muž @ Wanderer [835] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: petulka
Vybíráš tam ryby ty a aby to fungovalo nebo se řídíš požadavky šestiletého dítěte a budeš pořizovat všechno, co se líbí jemu?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 12:24 Muž @ Anthrax [1215] Re: petulka
Čichavci ti krevetky vyzobou celkem spolehlivě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 12:18 Žena @ petulka [8]
Ja se priznam ze ty betty vubec nechci. Ve velkem sr neciti dobre ale jak to vysvetlit 6 letemu diteti?
Nejradsi bych tam mela pancernicky a jenom ty krevetky a pak treba ty neonky nebo mozna danio perlove jenze je to draha ryba.

Teda vy mate zazitky! Holka mu ohlodala ploutve no teda to jsem nezazila me se podarily rozmnozit ale pak jsem je prodala.
No budu se muset rozmyslet nekdo mi tu radil neonky modre a cichavce parek tak jeste uvidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 11:36 Muž @ Iceman [84] Re: petulka
Je to tak půl hodiny co jsem se kouknul na akvarko s beťákem a on vyplaval z rostlinek a měl v hubě krevetku. Asi posledni z várky co jsem tam dával před cca 20 dny. Kvalitní krmení to je, ale už je tam dávat nebudu smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2018 10:52 Muž @ RE5PEKT [243] - Život je jeden z nejtěžších.Re: petulka
Já mám podobné zkušenosti jako ctibum. V akvu nemám jediného šnekasmich až teď jsem si od vaaclava přinesl jednu levatku.. ale tu už také nevidím.
Když jsem ho zkoušel dát do 80l se 3 samicemi, dopadlo to docela špatně, otrhaly ho a kdybych ho neodebral, tak by ho uštvaly. Takže doporučuji buďto samotného samce, nebo 3-5 samic, ale dohromady néé. Otíci jsou choulostivější, než běžný ancistrus, ale není to tak hrozné.. kup si jich víc a většina ti přežije ;)

Jinak jsem tu četl, že prý tetry můžou beťáka také okusovat, ale s tím nemám zkušenosti, měl jsem ho vždycky samotného. Takže by to asi chtělo sledovat, jak se to vyvrbí. Snad se k tomu ještě někdo vyjádří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 10:47 Muž @ LeRi [300] Re: petulka
Ancistruse s krevetkama mít klidně můžeš ten můj je úplně ignoruje, když mu dám tabletu tak po něm lezou a chtějí mu ujídat smich ale do té nádrže co máš se vejde jen jeden ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2018 10:33 R Muž @ ctibum [3122] - Snažím se to nezahubit...Re: petulka
Já měl Beťáka a dvě holky. Když byl Beťák ještě sám, tak vyžral krevetky (Red Cherry). Pak mu jedna Betta postupně okousala ploutve, až vypadal, jako ona. Pak byl klid. A pak ho najednou během jednoho dne zavraždila. A pak mi vyžrala Okružáky.
Ale jsou tu i lidi, co jim to funguje a Betty jsou v pohodě... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 10:19 Muž @ Anthrax [1215] Re: petulka
Ahoj. Jaký druh krevetek tam chceš? Není pancéřníček jako pancéřníček. Jaký druh by jsi chtěla, nebo máš možnost sehnat?. Otíci, jak píšeš jsou to cíťové. Ale pokud je dáš do pořádně zaběhlé nádrže, tak ta šance, že se ti ujmou bude vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 10:14 Žena @ petulka [8]
Ahoj chteli bychom neonky cervene s krevetkama a betaka s manzelkou nebo dvema a k tomu asi pancernicky jeste nevim jake podle tohoco sezenu a chtela jsem ancitruse co si myslite, bude to fungovat? Nrbo ancitruse nahradit otocynkly? Ale oni jsou dost choulostivi myslim

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 14:09 Muž @ FrantisekP [40] Re: Wanderer
Hele asi na tom něco bude. Dokud jsem měl krevetky s rasborkama bornejskýma, taky se mě zdálo, že se množili pomaleji. Teď jsem měl cca 3/4 roku krevetárko bez rybiček a množí se to jak potkani.
No dnes jsem koupil rasborky trpasličí (ty půjdou za cca 2 měsíce do větší nádrže a krevetárko zase bude jen krevetárkem), tak uvidíme smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 11:45 Muž @ Jifi [646] Re: Wanderer
Wanderer napsal: Kolegové akvaristi, rád bych se svěřil se čerstvou zkušeností. Pořád mi nešlo do hlavy, proč ještě nemám ve svém krevetárku žádnou malou krevetku, když se všem množí jak na běžícím pásu a u mě furt nic. V krevetárku dál bydlelo hejno razborek bornejských a trpasličích a šneci. Ryby jsem po objevení další krevetky s vajíčky dal před pár dny do separace. Dnes se mi na kamenech objevilo minimálně 6 malých krevetek a určitě jich tam bude zalezlých víc. Vzhledem k tomu, že krevetek s vajíčky jsem měl od doby založení akvária opravdu hodně a malé objevily se až teď, po separaci rybek, vychází mi logicky, že to ty ryby prostě žerou. Nevím, který druh, podezřívám trpasličí (Boraras Maculatus), ale ke krevetkám se nehodí. Takže za mě i tady platí, nekombinovat živočichy, když se jeden druh druhému vejde do huby, pokud chci nějaké prcky odchovat.
Jo, před několika týdny jsem tady psal podobnou zkušenost. Viděl jsem několikrát, jak tyhle razborky sluply čerstvě vylíhlou krevetku. I modré neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 22:17 R Muž @ ctibum [3122] - Snažím se to nezahubit...Re: romant
Však já jim to přeju :) A když se k tomu krevetky stíhají množit, tak jsou spokojený všichni před sklem i za sklem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 22:08 R Muž @ romant [26791] Re: ctibum
No, jak by taky ne, když je to živá potrava a to jdou všechny poučky stranou, vítězí příroda. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2018 22:02 R Muž @ ctibum [3122] - Snažím se to nezahubit...Re: Magic
Vidím to také tak. Když mají krevetky dost houští, a u mě mají, tak se s tím v pohodě vypořádají, i když si občas nějaká ryba zobne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 21:33 Muž @ Magic [563] - RostlinyRe: mysz
Pridávam svoju skúsenosť, mám krevetky s modrými neónkami a rozmnožili sa hodne. Ale i akvárium je zarastené hodne. (prez. Modré akvárko).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 19:08 R Muž @ ctibum [3122] - Snažím se to nezahubit...Re: mysz
Viz moje "21"... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 17:17 Muž @ iam [15] - Low-tech akvaristika, maximem je osvětlení.Re: mysz
Krevetky chovám s živorodkami a chvíli jsem je měl i s rasborkami (nikdy jsem si nevšiml že by je lovily). Normálně se mi množily u H. formosa, teď co je formosek hodně se krevetky už nemnoží- asi je ryby stíhají vylovit. Přitom je akvárko dost džungle. Takže ve stejným akváriu může situace během pár měsíců vypadat dost různě... U větších živorodek se mi osvědčilo hrubý dno- to pak krevetky zvládaly množení i s goldmollama a ramirezkama.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 17:14 Žena @ mysz [12] Re: Iceman
Děkuju. Zatím zalesňuju tu dvacítku, ale až zalesním, tak možná zvětším objem - a pak se přiznám, že by se mi modré neonky moc líbily. Uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2018 17:07 Muž @ Iceman [84] Re: mysz
Mám už asi rok modré neonky s krevetkami a Krevetky se množí. Neříkám, že si sem tam nějaká nezobne, ale pokud budeš mit dostatečně zarostlé akvarium tak by to mělo být v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 17:05 Žena @ mysz [12] Re: Wanderer
Dočetla jsem se, že by měly být "mírumilovnější", ale beru to jako čistě teoretickou informaci či hypotézu - a zajímalo by mě, zda to někomu opravdu funguje (relativně) bez ztrát. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 16:52 Muž @ Wanderer [835] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: mysz
Abys s těma neonkama neudělala obdobnou zkušenost, jak já. ;-)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 36 37

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 35641x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/5233-jake-ryby-ke-krevetkam