Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2024 17:23 Žena Beastie [314]
Chtěla bych říct, že jsem velmi příjemné překvapená. V akva mám krevety dva měsíce, brala jsem nebarevné a vyřrízené takže asi starší. Každopádně vidím pár mm veliká mrňata jak sedí v popředí na kamenech vedle garra flavatra a kardinálek čínských které o ně nejeví nejmenší zájem. Jasně, ryby jsou trochu překrmené ale i tak jsem nečekala kompletní krevetí nezájem. Dospělé krevety mezi nimi běhají a snaží se sebrat jim krmivo a jediný problém co třeba s garrami nebo sewelliemi mají je, že si musí dávat pozor, aby si na ně nesedly. Tak jen moje zkušenost

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2023 11:52 Žena Elwira [0] Re: Beastie
Já jsem k odrostlím japonikám koupila Bettu, už to nejsou žádná mimina, jenže mají z Betty hrůzu. Jsou už od neděle permanentně nacpané za filtrem. Přitom je vůbec nehoní. Jediné co udělala je, že k nim pomalu připlave, tak na vzdálenost 1,5 cm a pak odplave pryč. To samé dělá se šnekem. Tak jsem si říkala, že bych pořídila Bettě nové akvárium a k Japonikám dala jehlounky. Ty jsem plánovala až za půl roku do nového akvária. Jinde mi zase říkali že bez problémů. Tak teď nevím. Nechce se mi kupovat ještě třetí akvárium, když to nepůjde smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2023 10:25 Žena Beastie [314] Re: Elwira
Asi bych do toho nešla, rybka je opravdu plachá, i moje cherry po něm občas šlapou, nechci vidět, co by s ním provedla japonika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2023 16:32 Žena Elwira [0] – Krevetky japonské a jehlounek
Ahoj, chtěla bych požádat o radu. Mám krevetky japonské a chtěla bych vědět, jestli bych k nim mohla dát i jehlounka. V atlase píši malé krevetky, ale japonika je dost velká, tak se raději ptám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.07.2023 07:48 R Muž Anthrax [4739] Re: Beastie
Určitě je to také o povaze jedince. Ale ten můj současný beťák rapl je a krevetky stejně v akvárku jsou. Do mechu se prostě nemá šanci dostat. IMHO krevetky zvládnout přežít v přítomnosti naprosté většiny ryb. Je to o krmení a zařízení nádrže. Stačí se kouknout například do zoo v Ústí n. L. Tam jsou krevetky zavlečeny úplně ve všech nádržích, včetně akvária s piraňami atd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.07.2023 19:55 R Muž ctibum [6876] Re: Rybar
Dovolím si s tímto nesouhlasit a souhlasit s Beastie "hodně individuální z pohledu betty". Já měl bezproblémového kliďase, samce i samici a zas jednoho ve "26" mám a naopak rapla, samici, která v "62" požírala a útočila na vše, co šlo kolem, krevetky, šneky, samce zabila, druhou samici šikanovala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2023 18:49 Muž Rybar [-29] Re: Pepa
Potom je dobré to akvarium vyfotit ,za jakých podmínek se to děje . Pokud je to ověřené
Protože jedině ,kdy Bety vše živé zlikvidovali bylo v době kdy v 45l bylo asi 50 bet tehdy zlikvidovali jak šeky, tak krevety .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.07.2023 09:44 Žena Beastie [314] Re: Anthrax
Podle mě je to hodně individuální z pohledu betty. Někdo má krásné soužití, mě je do týdne vylovil a to i takovým způsobem, že si přestavěl kytky, posouval dekorace jen aby tu krevetu sežral,... To samé šneci s tykadli s bettou nikdy, protože o ně hodně rychle přijdou. Ale záleží na povaze ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2023 09:19 R Muž Anthrax [4739] Re: Pepa
Mám opačnou zkušenost. Kdyz jsem si pořizoval bettu, tak jsem ji dal do 20l akvária, kde před tím byly krevetky. Myslel jsem si, že jsem je všechny vylovil. Zhruba po měsíci jsem si všiml několika krevet v mechu. Nyní jich tam jsou nižší desítky dospělců. Průběžně je odlovuju a dávám do krevetárka. Ale krevetky mi v bettím akváriu nikdy nevymizely a dokonce jich přibývá. A to ten betťák je docela agresivní magor, co je schopný dospělou krevetu nebo šneka zabít jen proto že jde okolo. Navíc dostává pravidelné hladovky. Takže malé krevetky určitě žere. Takhle už to funguje zhruba rok. :-)
Je to opravdu o tom mít džungli z jemnolistých rostlin, mechů atd. A souhlasím, že hlediska chovu krevet je lepší mít je sólo. Jen si nemyslím že krevetky vymizí v přítomnosti betty automaticky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2023 08:56 Pepa Re: afc1886
Ano, Beta postupně neocaridina krevetky sežere. Ne hned, ale tak do 2 měsíců si je najde všechny.
Pohraje si, zpestří si stravu, ale krevetky nakonec prohrají.
Experimentálně ověřeno.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2022 21:42 Muž PetrO [752] Re: Ella
Pandíci by určitě šli.
Určitě i klidně v počtu jak píše Lojza007
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2022 09:39 Žena Ella [4] Re: ctibum
dno jsou takový černý cca 1-2mm kuličky, jinak tam mám 11ks krevetek davidi orange
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2022 09:18 R Muž ctibum [6876] Re: Ella
Jaké je dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2022 09:17 Muž ajajak [228] Re: PetrO
Tyto rybky by byly v tom akváriu krásné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.06.2022 09:14 Muž Lojza007 [1182] Re: Ella
Panda je sice trošku větší, ale 5-7 kusů by to určitě sneslo, zvlášť když tam nebude jinak přerybněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2022 08:26 Žena Ella [4] – panda
tak ještě jeden dotaz:
panda v pěti kusech by šel? malá po něm strašně touží a pak už jen 25 neonek modrých

díky snad už si nebude vymýšlet :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.06.2022 00:53 Muž PetrO [752] Re: Ella
A co takhle třeba k těm Neonkám Modrým třeba nějaké Galaxky?
rybicky.net/atlasryb/danio_perlove
A nebo nějaké Borarasky?
rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska
No a Panceřníčky buď ty už Vámi zmiňované Pygmeje a nebo jsou pěkní Třískvrňáci
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_triskvrnny

Do těch Parmiček bych se asi taky radši nepouštěl.
A ta prvně zamýšlená Plata Svrnitá se navíc v páru ráda hodně množí. Navíc dost kadí.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2022 22:54 Muž Sha [500] Re: Ella
Správný odhad. Dalo by se i napsat Puntiusfutr. ;-) Parmičky bych s krevetkami do jednoho akvária nedával. Navíc o objemu jaký chcete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2022 22:42 Žena Ella [4] Re: Ella
tak jsem dostala radu, že bych tam měla dát parmičky - purpurovou, duhovou, mechovou nebo pětipruhou, předpokládám, že by pak byli krevetky jen kanonfutr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2022 07:17 Žena Ella [4]
děkuji za rady, uvidíme - začneme těma panceřníčkama, to jsou mazlové a pak se uvidí, nemá cenu to uspěchat, jakmile se v akvárku bude něco dít, tak mi i dcerka přestane stát za krkem, kde jsou rybičky
pak buď neonky nebo razborky cca v 25ks a tím to utnem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2022 21:41 Muž PetrO [752] Re: Ella
Jak se píše níže, je to hlavně o zarostlém akváriu.
Ve velkém akváriu chovám Neocaridina davidi var. Blue a vesele se množí.
S nimi mám párek C. Kakadu, větší hejno Neonek Červených, Teter Červenoústých, hejno Panceřníčků Štěrbáků, SAE atd.
Těch krevetek jsem původně dostal 10 kusů a pěkně se namnožily, už jsem i nějaké kousky daroval.

Těch Razborek, Neonek a Panceřníčků bych se asi až tak nebál. Ohnivky nevím a Platy Skvrnité jsou pěkně nenažrané ryby :-)
Ale kdo ví, třeba by to v zarostlém akváriu fungovalo.
Ty R. Svrnoocasé jsou ale docela plaché a chce to k nim ještě jiný druh,aby se nezašívaly. Mám je s Endlerkami, ale ani to nefunguje, jsou zalezlé pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.06.2022 18:30 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: ludvik
C.Pygmaeus jsem nikdy neviděl, že by se snažili jakkoliv napadat krevetky. T.Ohnivá se o krevety malé či velké též vůbec nezajímá. C.Ramirezova loví jen mladé, ale to si zobne skoro každá masožravá ryba. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2022 15:00 Muž ludvik [1082] Re: Ariusjordani
Já je tam nedával naschvál. Prasklo mi miniakva, takže to byla (krom wc) jediná možnost. Ideální to není, ale na druhou stranu - to je prostě příroda. Jestli jsou happy nebo nejsou nepoznám. V každém případě se promenádují všude. Občas i na panceřníčcích. Takže kdo ví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2022 14:33 Muž Ariusjordani [122] - Corydoras, synodontis, eLka, loricaria, sturisoma, microglanisRe: ludvik
Ono je to spíše i o stresové reakci krevet, pokud mám kolem sebe predátory, žije se mi určitě jinak než když mám volnost a svobodu. Je to úplně stejné jako žít v domácnosti s tyranem. Za svou praxi jsem vypozoroval neskutečné množství změn v chování jednotlivých obyvatel akvárií, pokud zmizel z akvária predátor. Proto jsou mé názory takové. To, že v rámci zachováni rodu se krevety rozmnoží a čast jich přežije, ještě neznamená, že jsou hsppy. Pokud vám vyhovuje soužití s tyranem, nemusíte do stejného utrpení posílat i své chovance.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2022 13:31 Muž Sha [500] Re: Ariusjordani
Ve 110 l mám espejky a hengeli plus na dožití neonky obecné. A z původních patnácti krevet red cherry je po dvou letech soužití cca 70 kusů. Žádné ataky ryb jsem neregistroval, ale netvrdím že nejsou. Ve 35 l mi rasbory trpasličí loví krevety najížděním do mechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.06.2022 13:13 Muž Lojza007 [1182] Re: Ella
Základem je, jak píše afc, pořádně zarostlá nádrž, pak se bude krevetkám dařit, protože se budou mít kde schovat. Mně se bez problémů s neonkama modrýma a pancéřníčkama množí. Druhá věc je, že je potřeba ty krevetky nechat odrůst a rozmnožit, než se k nim dají rybky. Takže na začátku prázdnin bych dal krevetky, mezi tím bude nádrž zarůstat a tak za měsíc a půl až dva dát ryby, nejdřív pancéřníčky a pak zbytek. Pokud se to moc uspíší nebo se nejdřív dají rybky, skončí to tak, že ty krevetky odloví a nebude z nich nic nebo se schovají a nebude krevetky vůbec vidět.
Osobně bych doporučil třeba 30 neonek nebo razborek a pak už nic. Bude to vypadat líp, než několik malých skupinek několika druhů. Čím víc jich je, tím míň se bojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.06.2022 13:05 Muž ludvik [1082] Re: Ariusjordani
Ač máš dozajisté pravdu - ale u mne krevetky přežily i Akary hnědé. A už 4 roky žijí s Čichavci perleťovými.

Sice nejsem schopen dokázat, že je neudržují v menších počtech, než by bylo možno. Ale už několikrát jsem viděl mrňavou krevetu (mohla mít tak dva milimetry, prostě batole) s čichavcem. Ten na ní koukal, jezdil kolem - a neudělal vlastně nic. Některé kusy jsou naopak drsní k dospělým krevetám. Ale jen tak, že udělají "výpad". Zjevně se baví tím, jak se kreveta lekne a uletí. Často je odhání od krmení, ale většinou to udělají jen tak pro zábavu.

Možná má vliv to, že modré žrádlo nevypadá chutně :-) Kdo ví ...

V každém případě nevěřím, že jim budou ubližovat Neonky modré, nebo pancéřníčci, nebo třeba Tetry ohnivé (též jich mám dost).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2022 12:27 R Muž afc1886 [14655] Re: Ella
Pořádně zarostlé akvárium a potom z tvého výběru neonky modré a razborky skvrnoocasé nebo trpasličí. Z razborek bych si vybral jen jeden druh. V této kombinaci ti určitě budou nějaké krevetky přibývat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2022 12:19 Muž Ariusjordani [122] - Corydoras, synodontis, eLka, loricaria, sturisoma, microglanisRe: Ella
Každá ryba si ráda pochutná na krevetě, je to jejich přirozená potrava. Takže i když ji třeba nesežere neonka modrá celou, ukousne ji nohu. Dal jsem c. pygmaeus do společné nádrže s krevetami a od ré doby se přestaly množit, nebo spíš nejsou mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2022 11:51 Žena Ella [4] – Juwel 60
ahoj,
mám cca 55l akvárko, plán je následující:
nejprve akvárko osadí neocardiny davidy orange 10ks
následně 8ks panceníček malý (bude je prohánět, ale co už)

a pak váhám - diskuze jsem přečetla horem spodem a vyšlo mi z toho:,

buď plata skvrnitá 1+2ks a tomu neonky modré cca 15ks ?

nebo neonky modré 15ks + rozborky skvrnoocasé 8ks + trpasličí 10ks

ještě jsem koukala na tetru ohnivou

upřímně z těch diskuzí mám hlavu jak pátrací balon a tohle je nějaký výcuc, co mi z toho vylezlo,takže to musím do konce měsíce rozhodnout, abych mohla první rybky objednat (mám v plánu je tam dávat cca po 14 dnech přes prázdniny po jednom druhu)

děkuji moc za vyjádření, nerada bych pořádala piety za ožrané rybky nebo krevetky (mám nepříjemný pocit, že dcerka by jim chtěla ovazovat končetiny nebo ploutvičky)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2022 19:11 Muž Kozlik [4] Re: vlka
Tak zatím to vypadá dobře.. Krevetky vs. ancistrus dobrý. Teď společně dlabou okurek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2022 19:28 Muž vlka [3444] Re: Kozlik
No jasně, když jsem míval Ancíky, Krevetky po nich lezly a baštili spolu. V prezentaci budou nějaké fotky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2022 18:39 Muž Kozlik [4]
Ahoj ????
Chci se zeptat. Krevetky a Ancistrus. Můžou být spolu v jedné nádrží?
Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2022 20:43 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: TONNY17
Podívej se tady do rozšířeného atlasu ryb.
rybicky.net/atlasryb/hledat/
Pokud navolíš například tyto parametry:
Velikost <= 4 cm
Chov = Snadný
Typ = Sladkovodní
Minimální velikost nádrže obsahuje 60
vyjede Ti několik desítek ryb a z toho můžeš vybírat, které se Ti líbí.
Parametr "snášenlivost" je bohužel pouze textové pole, tudíž je asi nejlepší si přečíst v druhové kartě, kde je například napsáno: Klidná, mírumilovná rybka. Není vhodná pro chov ve společenských nádržích.Až si vybereš, tak přijď s konrétním návrhem a určitě Ti poradíme. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2022 19:28 Muž Lojza007 [1182] Re: TONNY17
Pancéřníčky, menší druhy razborek jako je bornejka, neonka modrá. Je lepší krevety nechat vyrůst a pak tam teprve dát rybky, krevety se pak tolik nebojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2022 19:16 Žena Uzivatelkapetra [112] Re: TONNY17
Dala jsem pár endlerek, ale popravdě to nebyl dobrý tah. Krevetky jsou celý den schované a vylézají večer, takže jsme endlerkám pořídili druhou nádrž.
Přece jen se chceme těmi krevetkami kochat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2022 19:09 TONNY17 – RYBIČKY
Dobrý večer
Prosím o radu jaké rybičky se hodí do akvaria 60l.společne s krevetkami Neocaridina
dekuji za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2021 14:58 R Muž afc1886 [14655] Re: Ševča
Tetra žhavá si taky ráda zobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2021 13:44 Muž Ševča [0]
Tak jsem si koupil po dlouhých rozvahách krevetky. Aktuální posádka nádrže: Živordka Endlerova, Tetra ohnivá, Tetra žhavá, Panceřičci panda, Parmička černopruhá. Koupil jsem jich 20 Krevetka kantonská var. Crystal Red. Po měsíci jich bylo asi 14, tak jsem přendal o dům dál Pramičky černopruhý (stejně už byly přerostlý). A po dalších dvou měsících jich tam je 12. (a dovádějí po celým akva) Před týdnem jsem koupil 6x Krevetku japonskou. Tak uvidím jak to bude fungovat do budoucna.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2021 20:49 Muž vlka [3444] Re: Wanderer
Já měl s Krevetkama Čichavce perleťový + ty rybičky, co mám dodnes a Krevetky se množily a množí o 106...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.07.2021 13:25 R Muž afc1886 [14655] Re: Wanderer
Z mé vlastní zkušenosti jsou espejky v pohodě. Samozřejmě nejsem naivní, že by si sem tam nepřilepšily, ale krevetek je i tak dost, že nemám problém pořád darovat krevetky dál. Se sumečkem zkušenost nemám, ale nebál bych se toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2021 12:58 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Zajímal by mě váš názor na odchov krevetek Neocaridin společně s Razborami Espeho (cca 40ks) a Sumečky průsvitnými (10 - 20 ks). V úvahu připadá zarostlá nádrž 100 - 120 l.
Je mi jasné, že nejlépe je krevetkám samotným a ztráty budou, ale vypadá to na zřízení dalšího akvária a já řeším, zda zrušit svoji elementku a všechno přidat do toho nového a nebo se na to vykašlat a holt se starat o jednu nádržku navíc. Tak bych chtěl vědět, co si o tom myslíte. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2021 13:21 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: vlka
Mám tam na dně 2 už rozrostlé trsy jávského mechu a při dně lezoucí egerii + nízký keříky kryptošek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2021 17:10 Muž vlka [3444] Re: jakaf
Jasně. Pokud by jsi měl ve svém AQ třeba nějakou ,,houštinu,, plovouček, nebo mechu, tak by klidně mohly být Krevetky i v té 70tce. U mě si lebedí v Růžkatci co dávám na hladinu, nebo v mechu, který roste na kořenu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2021 15:49 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Pavla28
A šly by krevetky do akvárka 25 litrů,kde mám daný mladý od živorodek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2021 10:57 Žena Pavla28 [210] Re: jakaf
Třeba, určitě je někdo vezme, o krevetky bývá bytka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2021 10:38 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Pavla28
To bych musel v pondělí říct kolegovi,aby mě je donesl a doma je zatím nechat v 5 litrů okurkový lahvi,jinak mě je ryby požerou.V malym akva mám odlovených asi 30 prcků,co se mě v 70tce stačily narodit a přežít sežrání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2021 10:25 Žena Pavla28 [210] Re: jakaf
Tak je tady nabídněte, určitě si je někdo vezme, kdo je může mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2021 10:04 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Pavla28
To si právě myslím taky a proto je nechci od kolegy brát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.05.2021 10:02 Žena Pavla28 [210] Re: jakaf
Ahoj, tvoje osádka je pro krevetky vražedná. Ale mně když se premnozovali krevetky, tak sem je dávala kámošovi jako živé krmení pro ryby, když je nikdo nechtěl na okrasu.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 40

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 39958x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5233-jake-ryby-ke-krevetkam