Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 10:59 Muž VVV [0] Re: Kryštof
Počkám půl roku a oka pochcípaj sami (mám je už přes rok a to jejich množení mě vážně nebaví). Potom z poho bude čistě jen krevetkaárium. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 10:33 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: obusek1
a co takhle zainvestovat pořídit si třeba sakury a oddělat oka, pořídit spousty mechu, a budes z nich mít velkou radost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 09:15 Muž VVV [0] Re: Yirka
OK. Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 08:42 Muž Yirka [9126] Re: obusek1
Dokáží vedle sebe existovat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 08:40 Muž VVV [0] Re: Yirka
Díky, takže myslíš, že dospělé krevetky budou s očkama vycházet v pohodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 08:31 Muž Yirka [9126] Re: obusek1
Dát je můžeš, množit se-přibývat ti však nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 08:15 Muž VVV [0]
Můžu dát krevetky červené var. Red cherry do 30l akvária, ve kterém jsou čtyři samice pavího očka? Díky Vojta

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 08:33 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Kalona
Z mého pohledu to neni nic moc výběr rybek ke krevetkám, molly dělají dost binec, a zbytek se zase drží u dna :-) . Nicméně pokud chceš malé krevetky, určo budou vhodné obyč cherry, do žádných větších akcí bych se nepouštěl, pokud bude dost hustě zarostlé akvarko a nebude tam tech ryb nějak hodně, myslím že v tak velkem akvarku by to mohlo jít v pohodě.
A jak už psal DrChila, já bych si do takoveho akvarka určo pořídil 2-3 Molucké, protože je to fakt nekonečná zábava je pozorovat s těma vějířkama, ale u molucké (stejně jako u Račí) je pro zormnožování zapotřebí braktické vody, takže by se ti nemnožili
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 23:40 Muž DrChila [243] Re: Kalona
všechny ale musíš počítat se ztrátama a nebo například stím že se ti nebudou množit.. z těch menších druhů... nebo maluckou nebo račí ty jejich přítomnost přežijou. ale jak se rozmnožujou nevím tak zas moc poradit nemůžu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 20:30 Kalona – Krevetky.
Jaké krevetky mohu dát do akva 125 litrů společně s ancíkama, corydorákama a Black Mollama? :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 21:53 Javiki – Kamarád má
krevetárium s tím, že ryby ne.., prý kretetky požerou. Jak jsem slyšela, tak předávám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 21:38 Muž DrChila [243] Re: meleri
Technická otázka co je pro tebe mini tetra? když to vyroste 3cm tak to je mini?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 21:26 Žena meleri [12] - AmerikaRe: půlpy
ahoj, to me prekvapuje. koupila jsem hejno malinkych tetricek cernych, bohuzel mi do tri dnu pomrely a to jsem menila vodu kazdy den! prezila jen jedna a teda ja se snazila pak davat do akva odrostlejsi krevetky a i presto mi je pozirala. mela jsem problem s rasou tak jsem omezila krmeni a ryby hned ham ham. darovala jsem je vsechny a ted mam ty minitetricky a fakt spokojenost....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 17:20 Muž půlpy [2131]
každopádně souhlasím s tím, že není tetra jako tetra, protože ve své 1.120 kde mám tetry černé i neonky černé, tak se daří krevetkám nejvíce, je to o kombinaci velikosti ryb, velikosti nádrže a množství úkrytů, např. u mně v nádrži Prcci se krevetkám nedaří vůbec a to tam mám jen malá očka a v obou 120 aqwích kde jsou dospělé očka je to OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 12:57 Žena meleri [12] - AmerikaRe: petulinakk
no ty moje moc neji, davam jim nadrobno suche a trosku poji. nejvetsi sranda je, ze ty dve endlerky plavou s nima.
chtela jsem se mrknout na tvoji prezentaci jak vvypadaji ty tvoje ale nenasla jsem. ze zvedavosti jsem nakoukla na tvoje fotky, a ty jezdis na koni! ja taky! ale ja teprve rok. kdybys chtela nekdy pokecat o konich byla bych moc vdecna, hlavne o jezdeni teda :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 12:55 Žena meleri [12] - Amerika
ano neni tetra jako tetra. napr tetra cerna ma i sedm cm! ale ta tetra ohniva je minitetra, jako treba boraras maculatus je mini razborka a nikdy nevyroste vic. proto jsem si je poridila.

moje rybky plavou porad spolu, coz se o neonkach rict nedalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 10:36 Muž DrChila [243] Re: petulinakk
dit sem nerekl ze to sou jinak vybarvene neonky. Jen to ze ty moje fantomky jsou skoro stejny jen maji jinaci barvu az mej 3,5cm to neni extra velikost sice ale maly krevetky budou pozirat at si rika kdo chce co chce. Nebo by se museli prekrmovat. Nebo mit neco huste osazenyho aby se mohly dotatecne skryt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 09:27 Žena petulinakk [2016] Re: DrChila
DrChila napsal: A to že byli malý když sem si je kupoval na tom nic nemění časem každá ryba vyroste.

Samozřejmě... do své maximální velikosti, která je prostě i u teter různá :-) a to že Ty máš tetry které vyrostou hodně neznamená, že i všechny ostatní druhy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 09:25 Žena petulinakk [2016] Re: DrChila
Meleri to asi nemyslela tak, že tetry obecně by neměly moc růst, ale že ty tetry ohnivé, které tu probíráme, už zůstanou malé - mně po zakoupení z obchodu už vyrostly jen malinko, ty moje mají max. 3cm.

Tetry ohnivé nejsou jen jinak vybarvené neonky proboha!!

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 09:23 Žena petulinakk [2016] Re: meleri
meleri napsala:
jen mi nechteji moc jist, cim je krmis? koupila jsem nejake suche a pak mrazene dafnie..


Po dvou letech mám už jen jednu "ohnivku", a nové už dokupovat nebudu, ale krmila jsem občas mraženým, a když suchým tak co nejdrobnějším - třeba Nanogran od Dennerle.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 08:57 Muž DrChila [243] Re: meleri
tetry by neměli moc růst? :-D Já tu mám jednu 3,5cm hubu má že by mohla sníst krevetku i týden po narození. A to že byli malý když sem si je kupoval na tom nic nemění časem každá ryba vyroste. A není razborka jako razborka.. Je trpasličí a jiné druhy.

Jinak razborky mám ale nejhezší na nich je to že jezděj pohromdě i když teda je mám takov sprsklí asi s něčím protože samci ty menší jsou normálně hezky barevný a ty samice větší nemaj takovou krásnou kresbu a maj tam jakoby flek přes sebe:-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 06:15 Žena meleri [12] - AmerikaRe: petulinakk
jo souhlas, mam je sice teprve druhy den ale jsou velmi male, nedokazu si prestavit, jak by snedly i narozenou krevetku! borarasky jsem moc chtela a budou, ale musela jsem je objednat a prijdoua z 12. cervence.

ty tetry by nemely rust, je to jejich max delka jak pises, jsou vhodne ke krevetkam.
jen mi nechteji moc jist, cim je krmis? koupila jsem nejake suche a pak mrazene dafnie..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 16:44 Žena petulinakk [2016]
Tetry ohnivé jsou ale opravdu mrňavky, měla jsem je taky a krevetek přibývalo, i když netvrdím že na ty nejmenší pidikrevetky by si nedovolily, ale to asi každá rybka, chce to schovku pro ty nejmenší krevetky (mech...)
Mám i boraras maculatus, a na délku jsou s tetrami ohnivými asi nastejno, jen borarasky jsou štíhlejší, proto i celkově vypadají menší.

Pro rýpaly - tetry ohnivé jsem koupila v Bráníku na jejich doporučení, po dotazu co ke krevetkám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.06.2013 16:24 Muž Burik [727] - AquascapingRe: meleri
měla sis koupit borarasky,jakýkoliv tetry ti po krevetách půjdou! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 14:10 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: meleri
:-D To jsis je tedka koupila, a už je doporučuješ jako mirumilovné? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 13:56 Muž DrChila [243] Re: meleri
No já mám tetry fantomovy a cokoliv se v akvariu pohne je to jejich:-D tak o tom mírumilovnictví bych nepřeháněl 100% mít mladý od krevetek mít nebudeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 12:53 Žena meleri [12] - Amerika
Ahoj poridila jsem deset tetricek ohnivych a maji pouze tri cm. Plavou porad spolu,, jsou mirumilovne a krasne,! Muzu jen doporucit,!:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.06.2013 19:35 Muž Kaplan007 [51] Re: Zab01
To máš podle mého názoru za chvíli po krevetkách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   26.06.2013 14:57 Muž lojzalojzovic [327] Re: Zab01
ja sem dal krevetky k ramirezkam - ramirezkam se to moc líbilo, krevetky si vysloveně oblíbily, akorát mi to příjde jako drahé krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 13:51 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím, nezkoušel jste někdo ke krevetkám red cherry nějaké cichlidky nebo mladé skaláry? Nejde mi o množení, jen o to jestli u nich přežijí dospěláci :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 07:23 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Jjapan
Ty dva samce necham na doziti a poridim ty razborky,, jen doufam,, ze v te vvode se jim bude darit. Endlerky jjsou ssuper ale vv te me tvrde vvvode se mnozily jak silene no co pak s tim.:-)
A tak doufam ze razbory nebudou ty male krevetky zrat. Tady pisou ze maji max 3 cm, jinde zas 4 - a to uz mi prijde dost velke na to aby si zgustla na krevetce. Ale pisete, ze si jich nevsimaji, tak snad je to ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.06.2013 00:09 Muž DrChila [243] Re: Jjapan
mám stejnou zkušenost jak s tím že uženou partnerky tak s tím že ženský jsou víc u dna a požírají zbytky ze země i s krevetkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.06.2013 23:38 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: meleri
Samci Endlerek jsou krásní, ale i oni mají své pudy. Budou se chtit pářit a dominantní samci budou ostatní terorizovat love a když tam dáš nějakou samičku tak takové množství samců ji uštve. Toto je prostě jeden z problému chovu živorodek. Vždy by počet samic mněl být o dost větší než samců. A samičky ti zase budou krevety žrát. Já byt tebou tak živorodky úplně vynechám. Ale je to na tobě ahoj .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 22:46 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: DrChila
Mám černý Neonky a Razbory Espei a s nima mám krevetky Rilli , a jsou vcelku v pohodě , ale musí mít dostatek úkrytů , v další nádrži mám Cherryny a Razborky Bornejské a jsou taky úplně v pohodě , jinak ty mikrorazborky mám ve vodě 7,2pH a 10dGh a teď přežily teplotu 32st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 22:04 Žena meleri [12] - AmerikaRe: DrChila
fakt?? ty brdo, ze si takhle troufly! no, ony si dospelych krevetek nevsimaji u me, jen tech narozenych...proste je sezerou , takze pujdou z domu...poridila jsem je kvuli detem, a deti uz na akvaristiku tak dva mesice kaslou. takze si to zaridim podle sebe, jak jsem to chtela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 22:02 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Jjapan
rada bych ty borarasky. jenze nevim, jestli nesou moc haklive. proc ne ty endlerky? jsou hejnove. proste nechci ty mlade, je jich strasne moc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 22:02 Muž DrChila [243] Re: meleri
Neonky jsou agresivní a pěkný mrchy.. mě sice krevetky nesežrali páč sem je v tu dobu neměl ale mě ohryzávali axolotly co jsou tak 10x větší než oni sami. Ale axolotly si to nenechali líbit a z 10ti neonek zbylo jen 5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   25.06.2013 21:50 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: meleri
Já bych tedy raději uvažoval o hejnu těch Borarasek než pouze o samcích Endlerek. Pouze samce Endlerek bych nikdy nedával ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 19:44 Žena meleri [12] - Amerika
jeste bych rada vedela, jestli se boraras urophtalmoides da chovat se samci endlerek? a kdyby ne, je rozumne chovat velke hejno samcu endlerek? (nechci samicky, protoze nechci aby se mnozily)
uvazovala sem o hejnu dvaceti samcu endlerek, ti by nemeli male krevetky zrat, ale radsi bych brala ty boraras urophthalmoides, jen nevim, zda nepomrou v tvrde vode?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 19:32 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Burik
a patentky teda ne? a co je grindal prosim?

byla jsem dneska v akvaristice a boraras maculatus opet nemaji, jen boraras uraphomides (omlouvam se za zkomoleninu) rada bych vedela, jestli tento typ razbory je v pohode ke krevetkam a jestli to neni moc citliva ryba, protoze mam bohuzel vysoke pH a tvrdost.

dik:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 19:30 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Kaplan007
tak to je supr! me teda vsechny moje male krevetky sezraly neonky. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 18:15 Muž Burik [727] - AquascapingRe: meleri
ty moje mražený cyklop ani artemku nežerou.Tak dávám grindal a to jim chutná dost.Jinak sušené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 13:58 Muž Kaplan007 [51] Re: meleri
Ještě jsem nepozoroval, že by nějaká ryba nějakou malou krevetku slupla. Samozřejmě u těch nejmenších čerstvě vylíhnutých krevetek se to nedá vyloučit. Ale mám celkem asi 70 rybek a počet krevetek se neustále zvyšuje :-) A jinak krmím grindalem, žerou i vločkové a na dno tablety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.06.2013 13:19 harpunar – Meleri,patentky Boraraskám nedávej-
je to pořádné sousto a mohly by se zadusit.Já krmím ty svoje(maculatus,merah)jen artemkou,cyclopem,eventuálně kvalitním suchým krmením,které mezi prsty rozmělním na hodně drobný prach.Občas jim dám na drobno nasekanou nítěnku,ale jen vyjímečně.Apropos-nechystáš se o prázdninách do vlasti za rodičema? Mohl bych ti nějaké Borarasky pustit.A ještě bych ti ukázal jedny s nejmenších ryb světa-Indostomus paradoxus-,ty mám také a ještě je jich pár desítek na prodej.Kdyby jsi je frantíkům ukázala,budeš za akvaristickou guru Provance!!!!!!Ty mám jedině s krevetama a Corydorasema pygmaeus a je to super symbióza!Když,tak se ozvi-hezký den Ivoš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 12:25 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Kaplan007
Kaplan007 napsal: Já mám u krevetek hejno razbor skvrnoocasích (30) (btw. teď si nejse jistý i/y :-D ) (globus 7,- kč), kardinálky vietnamské (20) a v sobotu mi přijde 20 galaxy. Na ty se obzvlášť těším. Rád bych tam dal i nějakou větší rybu jako dominantu, ale taková která nežere krevety asi neexistuje. Ale opravdu není nic hezčího než pořádné hejno malých rybek. Razbory a kardinálky mi drží pořád spolu :)ahoj a vsechny tyto rybky co tam mas. Tak fakt nezerou male krevetky.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 12:23 Žena meleri [12] - Amerika
Ahoj,, jakou zivou stravou krmite boraras maculatus a jine male rybky.? Zerou vam i patentky.? Dik,!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 08:31 Muž Werty74 [5] - pancéřníčci, L-sumci,ancistrus sp. – jake ryby ke krevetam ...
... jakékoliv a pak se uvidí jestli to byla dobrá volba nebo ne :)),toto mi poradili v obchodě,já mám z krevetkami čichavce (zakrslé,zlaté),tetry žhavé,neonky obecné,rasbory klínoskvrnné a je to v pohodě,na dně mám ancistrusy sp.,panceřníčky panda a kropenaté a nově Krunýřovce ekvádorské a je to v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 06:55 Muž Kaplan007 [51] Re: meleri
Já mám u krevetek hejno razbor skvrnoocasích (30) (btw. teď si nejse jistý i/y :-D ) (globus 7,- kč), kardinálky vietnamské (20) a v sobotu mi přijde 20 galaxy. Na ty se obzvlášť těším. Rád bych tam dal i nějakou větší rybu jako dominantu, ale taková která nežere krevety asi neexistuje. Ale opravdu není nic hezčího než pořádné hejno malých rybek. Razbory a kardinálky mi drží pořád spolu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 14:00 Žena meleri [12] - Amerika
chtela jsem moc ty danio galaxy, ale s mym stestim....par lidi mi psalo ze jim skoro vsechny pomrely, proto jsem je nakonec neporidila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 13:57 Žena meleri [12] - AmerikaRe: malyLibor
ahoj, v akvaristice mi rekli, ze tyto ryby nemaji na seznamu ryb co objednavaji, meli ty r. hengelovy, proto se ptam.
v akva mam zatim neonky, a par tech endlerek, ale vetsinu jsem jich dala znamemu, protoze se mnozily az hruza. muj cil je opravdu to krevetkarium, a kdyby se mi konecne podarilo sehnat ty boraras maculatus, tak bych byla rada.

ok, kokos mam, ale s velkym otvorem, ale zadna ryba do neho nechodi. listy mam taky, ale mechu se bohuzel u me nedari, bud roste a je totalne oblezly rasou a nebo zhnedne a je konec. zatim to resim tak ze krevetky odchovavam v minicku a kdyz dorostou, jdou zpet do velkeho akva.

ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 40

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 39963x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5233-jake-ryby-ke-krevetkam?od=651