Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2013 15:43 amrtin – Re: Zoidik
Fotka k příspěvku Aha,díky pivo ,já byl zrovna nějakej línej to hledat stydim ,i když jindy to je moje přednost :) .Ty mnou jmenovaní šneci jsou ale taky parádníci.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2013 15:35 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: amrtin
Zoidik napsal: ...tak uvažuju o Lorikárii...
amrtin napsal: Nevim co je to lokárie...
Třeba rybicky.net/atlasryb/lorikarie_rineloricaria_sp_red
O šneku pouvažuji. Ona ta lorikárie by byla taky na parádu mimo jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 15:15 amrtin Re: Zoidik
Nevim co je to lokárie,ale já ke krevetkám na řasy doporučuji šneky clithona a neritinu.Ale mě třeba krevetky řasy úspěšně likvidují samy,dokonce si je pěstuju na okně v misce a krevetky jimi dokrmuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 12:55 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Jelikož mi skapal smaec ancíka a zbyla už jenom samička, tak uvažuji o nějakém požírači řas, který by mi neterorizoval krevetky. Otíky zrovna nechci, dlouho mi nevydržely když jsem je měl, tak uvažuju o Lorikárii. Dle zdejšího atlasu část jejich jídelníčku tvoří bezobratlí. Jak jsou na tom s konzumací krevetek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 21:20 R Muž romant [27987] Re: Pepenka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 21:18 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: darka
Jaký Papík, jaká Dříteč? je to eshop? nebo chovatel? v prezentaci jsem nic nenašla :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 21:12 Žena darka [520] Re: Pepenka
Já jsem si je pořídila minulý týden u Papíka v Dříteči, kus za 30 Kč.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 20:52 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
Aha, já viděla cenu za skvrnoocasou právě těch 7 :). Je to fuk, jestli mi nebudou žrát krevetky tak si je stejně nechám..jen teda toužím po opravdových Bornejkách..takže kdybyste někdo věděl kde jsou, prosím o tip :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 20:26 Muž Burik [727] - Aquascaping
Já teda hlásím,že moje Galaxky rády sbírají krmivo i ze dna..dokonce hodně často dno prohledávájí a zobou.Dělaly to i i rasborky skvrnoocasé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 19:21 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Proč hodně draho? 15,-Kč za kus je dobrá cena. Jen v Hornbachu ji mají z nějakého důvodu za 7,-Kč za kus, ale i tam ji prodávají pod názvem B.brigittae.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 19:20 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kacercz
V atlase se o nich mj.píše: " Tato ryba je aktivní spíše v noci. Ochotně přijímá zeleninu, ale i mražené patentky, krevetky a jinou masitou potravu." Takže přestože jsem je nikdy nechoval myslím, že krevetky by byly asi zbytečně drahá večeře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 18:41 Muž kacercz [36] – liposarcus pardalis
Jak se na krevetky bude tvarit tuten "drobecek" zatim asi 20cm, zpestreni jidelnicku nebo je bude ignorovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.09.2013 18:02 Žena Kytka [2146] Re: LiborSprysl
Třeba moje Galaxky takový trouby jsou, půl hodiny zíraj, jak nad nima plavou vločky a těch pět centimetrů k hladině prostě nepopojedou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 17:56 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Pepenka
No já ty svoje puvodně koupil za víc jak 20Kč/kus :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 17:42 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kytka
Ok, myslela jsem si to, ale co kdyby to bylo něco jiného..každopádně začínám být přesvědčená, že to co mám není Bornejská, ael opravdu Skrvrnoocasá :(, jen jsem je tím pádem koupila asi hodně draho jak tak koukám :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 17:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Přesně jak to napsala Kytka. A tak se chová vězšina Borarasek, což je výhoda při chovu s krevetkama - nevšímají si ničeho na dně a to, co spadne na dno, velice rády zbaští kreveťule ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2013 17:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kytka
Kytka napsala: Prostor mezi dnem a hladinou. Jsou rybky, který si zobnou, jen když se to zrovna vznáší kdesi v nádrži, na hladinu si pro to nedojedou a dole už to neseberou.

Tomu opravdu věříte? Ryba fakt není blbec, a když je žrádlo v dosahu, hlady nechcípne. Teda asi většina v akváriu chovaných....jeseter třeba debil je... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.09.2013 16:59 Žena Kytka [2146] Re: Pepenka
Prostor mezi dnem a hladinou. Jsou rybky, který si zobnou, jen když se to zrovna vznáší kdesi v nádrži, na hladinu si pro to nedojedou a dole už to neseberou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 16:56 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
Nechci se ptát blbě..ale nebudu dělat chytrou když nevím :), co přesně myslíš tím "vodní sloupec"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 16:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Borarasky nejsou takoví žrouti jako kardinálky. Navíc obvykle berou potravu jen z vodního sloupce, málokteré si občas vezmou i ze dna, z hladiny jsem snad nikdy Boraraku brát neviděl. Zato vietnamky berou z hladiny a celého vodního sloupce a když mají hlad, tak i ze dna, pokud není nádrž moc hluboká.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 16:26 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
Moinu už jsem jim dala, moc se na ni netvářili...zato vietnamky měly orgie :). Budu čekat, dvě fakt vypadají barevněji než ten zbytek..třeba mám to co bych mít měla..každopádně koupila jsem je od p. Gebauera a ten je podle referencí co jsem získala dost oblíbený :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 16:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Tak jsem z toho jelen srnec i daněk dohromady. Na té první fotce bych řekl, že je Boraras uropthalmoides, ale na té druhé už to není tak jednoznačné, to by mohla být i Boraras brigittae, tak uvidíme, až se zabydlí a lépe se vybarví.
Co se týká pohublosti, tak pohublé opravdu nejsou. Je to normální vzhled mladých ryb a samečků, samičky bývají v dospělosti plnější. Uvidíš, jak jim pojede cyclop a moyna, to přímo zbožňují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 16:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
Máš recht, taky je mám v menším, ono těch 300 litrů není nic moc, těším se, až si jednou pořídím těch vysněných 900 palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 15:27 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Pepenka
no 2cm není už moc mladičká si myslím, takove male pohublé se prodavaji v hornbachu za 7kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 15:17 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: DREDRA
Fotka k příspěvku 15,-/ kus ale koukám, že dvě z nich, začínají mít nádech do (no červená to není) oranžova. Hubené jsou, ptala jsem se na to, a prý jsou ještě hodně mladičké. Jinak délka teĎ 1,5-2 cm (vč. ploutví)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 15:09 DREDRA Re: Pepenka
Jen ze zvědavosti..kolik stál kus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 15:08 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Pepenka
Libor je má taky v menším a udajně jsou v pohodě, podle fotky vypadá ale trochu hubeně se mi zdá, nedavno jsem si je chtěl přikoupit ale pravě byly takové nedomrlé tak jsem od toho upustil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 15:02 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: DREDRA
Tak to jste mě nepotěšili, já si pořizovala rybku do 25l akva :( a pokud je to ta co píšete tak ta potřebuje aspoŃ 50 l :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 15:01 DREDRA Re: petulinakk
petulinakk napsala: Řekla bych, že urophthalmoides...

jsem stejnýho názoru ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.09.2013 14:14 Žena petulinakk [2016] Re: Pepenka
Řekla bych, že urophthalmoides...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 14:11 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
Fotka k příspěvku Tak co? napálili mě? :-D, třikrát jsem se ptala, jestli jsou to fakt Bornejky, že mi přijdou málo červené :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.09.2013 13:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Jsem na ně moooc zvědavý, jestli to budou skutečně bornejské, nebo jako obvykle skvrnoocasé nebo případně taky trpasličí či merah. Ony se někdy prodejcům trošku pletou... nicméně ani u jedněch Borarasek neuděláš chybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 13:52 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
Bohužel na burze nebyly..takže jsem zvolila Razborku Bornejskou..zatím jsou mladičké, snad to bude klapat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 11:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Pěkné fotky na biolibu: www.biolib.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 07:34 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
Kardinálky jsou jasná volba do Velkého, s těma počítám a panu Gebauerovi jsem psala :). Woworae tu nemá fotku a tak jsem nad nimi vůbec nepřemýšlela, ale číslo stolu už mám poznačeno a určitě okouknu, díky za tip!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 23:18 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Teď jsem koukal na sortiment a pan Gebauer (prodejní stůl 35, 36, 37) by tam měl mít zítra ty kardinálky vietnamské. Opravdu vřele doporučuji. Krásná hejnová rybka, čilá, ale přitom naprosto mírumilovná a vyhovují jim teploty okolo 20-22°C jako krevetkám.
Edit: A to jsme ještě při povídání o rybkách vhodných ke krevetkám zapomněli na poměrně novou rybku Oryzias woworae. Jsou to modrooké krásky, které dorůstají taky max. 2-3cm a také by měly být vhodné ke krevetkám. Koukni na ně u pana Žídka na stolku č.38. Nad těmi taky hodně přemýšlím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 22:08 amrtin Re: Pepenka
Ano,dobrý přístup ano .A zkusí to každá rybka,co má větší tlamku než její potenciální oběť(krevetka) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.09.2013 22:02 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
Pánové díky všem za komentáře, poznámky jsem si udělala, beru notýsek a budu zkoumat na místě..tipy mám.. co se mi podařilo zjistit, tak každá rybka to někdy zkusí..a pokud není nádrž zarostlá tak prostě průšvih :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 17:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Moc pěkné akvárko. Až ještě trošku zaroste, bude to krevetčí ráj. Já mám dobrou zkušenost s B.maculatus, B.merah a T.micagemmae, ty si krevetek prakticky vůbec nevšímají. B.uropthalmoides byly přeci jen v pronásledování malých krevetek dost aktivní, ale je fakt, že jsem v tom akvárku neměl zrovna moc schovek a i tak mi pár mladých krevetek přežilo. S B.brigittae zkušenost nemám, ale doporučuji zeptat se uživatelky danio, ta má skutečně B.brigittae.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 14:40 amrtin Re: Pepenka
Koukni na moje obě presentace.Hlavně na Ledové neonky:ryb mám jak máku a krevetky se vesele množí ;-) V miníčku bydlí minirasborky,jeden pancéřníček panda(vím,chtěl by k ostatním do většího,ale ono se mu tam evidentně líbí) - o tom můžu prohlásit,že nikdy krevetku neochutnal :) To beťák ze začátku krevetky vysloveně lovil.Nevim,jestli zlenivěl (:-D ),ale dneska už je nechává na pokoji.
rybicky.net/nadrze/18191
rybicky.net/nadrze/18269
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 14:31 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Aforte
Jestli to bylo na mě..? tak nehledám krevetky k rybkám, ale spíš jestli rybky které se mi líbí můžu mít s krevetkama..tebou zmíné druhy doma mám a množí se mi (v nádržích bez rybek) všechny ;). Jak jsem psala, nejde mi o teorii, tu mám taky načtenou, ale o praktickou zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 13:22 Muž Aforte [533] - Rostliny
Rostlin bych ještě přidal, ale vypadá to dobře. Dobře chovatelné krevetky jsou: red cherry, sakura, yellow a možná i palmata green.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 13:19 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
Fotka k příspěvku Akvárko vypadá takto, zatím je ve fázi růstu, schovky tam nějaké jsou..původně jsem ho pořídila na crystalky, ale těm se tam nedařilo, tak zvažuju co by tam mohlo jít..protože mám v miníčku cherrynky, které se mi množí poměrně intenzivně, přemýšlela jsem, že bych sem šoupla cherrynky a k nim právě brigitky...případně jiné malé rybky (nejsem ještě napevno rozhodnutá, je to zatím úvaha!).

Teorii o tom že by společné soužití fungovat mělo jsem četla, spíš mě zajímalo, jestli to někomu fakt funguje i v praxi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.09.2013 11:34 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Pepenka
mám je ve dvou akvárkách 20lit. , v jednom s cherrynama a v druhém s yellow a normálně odchovávám mladý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 10:55 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Pepenka napsala: Můžu se zeptat, jestli má někdo u krevetek Boraras brigittae v menším akva (cca 25l) a daří se mu odchovávat krevetky?
Brigitky nemám, ale uvažuju podle zkušeností, které s mám s menšími druhy razborek. Věta: "u krevetek Boraras brigittae v menším akva (cca 25l)" je velmi široký pojem. Takové akva může být osázeno jen jednou či dvěma dominantními rostlinami, nebo může být zpola zarostlé neprostupnou džunglí jemnolistých rostlin či mechu a zpola zaplněno různými schovávačkami pro malé krevetky. Stejně tak není krevetka jako krevetka. Pokud bych chtěl chovat nějaké Caridiny, jako jsou krystalky, tygři nebo simonky, určitě bych k nim nedával vůbec žádné rybky. Pokud chceš chovat méně náročné N.davidi nebo N.palmata a nejde ti o jejich rozmnožování, pak to zkus. Moje osobní zkušenost s B.uropthalmoides je taková, že mi aktivně lovily malé krevetky a pouštěly se za nimi i do spleti kořenů Microsorum pteropus nebo do trsu Monoselenium tenerum, takže ani poměrně nenáročné White pearl se mi skoro nemnožily (resp množily, ale razborkám mladé posloužily jako potrava). To by snad větší B.brigittae dělat neměly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 10:36 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Aforte
vdyť máš objednané Galaxky,ne?Být tebou,tak je vezmu,jsou skvělé.Jsem z nich hotovej:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 10:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Aforte
První volba je asi zajímavější, pozorovat hejno razborek je moc pěkné. Nicméně ani beťák není vůbec špatná volba. Já bych ale neměl to srdce trápit beťáka tím, že ho budu chovat samotného, přestože se u nás toto týrání považuje dnes za takřka normální a někdo tomu dokonce říká i akvaristika. Hodně ale také záleží na tom, o jaké krevetky ti jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 10:18 Muž Aforte [533] - Rostliny
Já přemýšlel nad:
rasborky, krevetky, Otíci, ancistrus
X
beťák(nějaký nádherný kousek), krevetky, Otíci, ancistrus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 10:16 amrtin Re: Aforte
Nějaké rasborky(mini),beťáka(ale ten bude redukovat počet krevetek). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 10:09 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Pepenka
Já si myslím, že to není problém, pokud je nádrž zarostlá.

Mám dotaz. Jaké rybky do 54l, vcelku osázené nádrže? Zatím mám tři Otíky a jednoho ancistruse normálního. Chtěl bych krevetky a ještě něco k tomu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 40

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 39964x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5233-jake-ryby-ke-krevetkam?od=551