Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 20:35 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: sefca
No parmičky jsou ryby, co vše ochutnávají a ďobou do všeho. Tenhle druh by ale možná šel, nevím nemám s tím zkušenost. Nejlepší spolubydlící krevetek jsou neonky, razborky, dánia, kardinálky atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 22:02 Muž sefca [3]
Co takhle kombinace Red Cherry a Parmička duhová?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 21:48 vav Re: Konhi
Když ke krevetkám, tak Boraras, nebo galaxky (Danio margaritatus). ;-) Třeba takové Heterandria formosa dospělým neublíží, ale samice likvidují mladé krevety. Stejně tak některé jiné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 11:11 Muž MrHu [300] Re: Konhi
Ahoj, přesně tak...:-) Betty s krevetkama nejsou zrovna nejlepší kombinace (i když je možné, že si bojovnice krevet nebude všímat)...dávat do 30l k bojovnici molly taky neni zrovna nejlepší(chtělo by to větší akvárium) a dvě samičky mi taky připadá docela hodně...Nejsem si jistý, jestli by soužití samce a dvou samic v tak "velkém" akváriu dělalo dobrotu...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 10:42 Muž Konhi [1] – Bojovnice+krevety
Zdravím, promiňte mou lenost, ale celé fórum se mi vážně prohledávat nechce :)

Chtěl bych si založit krevetkárko.. A včera se mi doma objevila nádherná betta, kterou bohužel nemůžu dát do stávajího akvárka, aby se napozabíjeli ;-)

Mám tedy otázku.. Mohu šoupnout krevetky do 30l k té bojovnici? Zřejmě jí tam dám i jinou rybí společnost.. třeba dvě samičky, bo Molly.. To mi taky poradíte? Díky! ;-)


Edit: Tak právě čtu, od Semtexe.. :/ Špatné zkušenosti s bojovnicema a molly si rády zobnou.. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 10:58 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: soubi
Vetšinou se krevetky chovají v menších nádržích, kde mít vícero druhů ryb moc nejde a ani nevyniknou.

Nenáročné rybky, psal jsem níže, jsou např. Halančíci, Formosky, ale i Oryziasové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 07:59 Muž soubi [32] – Razborka galaxy
..tyhle rybky jsou v pohodě. Ale jsou docela náchylné na kvalitu vody. Někdy až moc plaché a lépe se jim daří v jednodruhohém akvárku v patřičném hejnu. Možná má někdo jiné zkušenosti X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 17:50 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: D@n!€L
Ano, je to hodně o povaze, ale je třeba s tím počítat, že ne vždy se soužití povede.

Teď je samec Bojovnice v pohodě, ale co když jej později vyměníme z jakéhokoli důvodu za jiného, to můžeme mít po krevetkách do pár minut.

Je lepší aby jiní začínající chovatelé o možné komplikaci věděli.

A myslím že tohle k tmatu stačí a můžeme psát o jiných rybách vhodných ke krevetkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 16:30 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: soubi
To sice jsou, ale myslím si, že je to i o povaze ryby.. Babiččiny betty si na krevetách pochutnávaly, ale můj samec si jich nevšímá :-). Větší starosti mu dělá zrcátko a dva malí krunýřovci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 06:18 Muž soubi [32] Re: D@n!€L
Betky jsou přeci jen trochu dravci..to se nedá nic dělat ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 12:20 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: deCORF.OBRAEN
Přesně takhle dopadla jedna Sakura, když jsem je dal k beťákovi.. Dneska už spolu naštěstí vycházijou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 12:18 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: D@n!€L
v minulosti som mal možnost ako Betty dokážu dokonale loviť či už krevetky alebo poter rýb..pomaly sa priblížia k obeti, bezhybne ju sledujú a zrazu v stotine sekundy BOOm a už je obeť v tlame predátora ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 11:49 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: Semtex
O tom, že spolu betty a krevetky nevycházijou už jsem slyšel.. U mě tahle kombinace funguje a navíc mám i mladé Sakury :). Jinak mně s nima v pohodě vycházijou Corydoras pygmaeus - Pancéřníček malý a Ancistrus multispinnis - Krunýřovec mnohotrný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 11:06 Muž soubi [32] Re: nula
jo může být...ty malý vykulence můžou slupnout i tihle ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 20:05 nula
nevím, jestli je to skutečnost nebo prostě výsledek špatného zraku a krajní podezřívavosti, ale zdálo se mi, že jsem viděla samičku formosky jak pojídá maličkou red cherry. (těch větších si ale nevšímají určitě)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 17:14 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: soubi
Ancíci jsou v pohodě, ty je aktivně pronásledovat nebudou.

Něco jiného bude, až sebou prudce mrskne, to krevety nemusí rozchodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 17:07 Muž soubi [32] Re: Semtex
mam s nima dva ancíky ... krevetky jim lezou po hlavvě a oni jsou v klidu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 11:35 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Bez problémů
- Živorodka trpasličí - Heterandrea Formosa
- Otíci - Otocinclus afinis a další druhy
- Oryzias woworae a jiné menší druhy
- drobní Halančíci - Fundulosoma Thierrie, Epyplatis annulatus
- Borarasky

Špatné zkušennosti s Bojovnicema, jedině kde to funguje dobře, tak u potěru do velikosti 2,5cm.
Skaláry, doslova vřela voda když viděli krevetky. Black Molly si rády zobnou i mečovky.

Chce to vybírat druhy ryb podobné velikosti krevetek, klidné a s nároky na vodu jako krevetky.
V tomhle jsou nároky krevetek stejné jako u Halančíků. Teplota vody 22-24st. C. Chemismus vody je Halančíkům fuk, pokud vyhovuje krevetkám tak i jim.
Pokud v nádržích neklesá teplota pod 20st. C, není zapotřebí topítko.
Atd. Atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 11:16 Muž MrHu [300] Re: petulinakk
Souhlasím s Chemem, že to nebude tak jednoduché...jediná jistota jsou asi otíci a razborky...každá nádrž je prostě jiná a teoreticky můžou být krevetky s většinou ryb...Chem psal o terčovcích, já znám skaláry s krevetkama, mám bojovnice s krevetkama...obávám se, že ta tabulka by byla tak moc nejednoznačná, že by byla k ničemu a stejně by se tu budou lidé ptali dál na stejné věci...Taky si představte, jak by ta tabulka musela být veliká...:-)
Například moje zkušenost s tetrama (krvavýma) je taková, že jsem k nim přihodil větší blue pearl, připlavalo hejno teter a hned se vrhly na krevetky(dával jsem je do akvária na jiném místě, než kde jsem krmil tetry)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 10:48 Žena petulinakk [2016]
Bylo by fajn k případné tabulce přidat třeba právě konkrétní zkušenosti s různými kombinacemi, třeba jak uvádí dole soubi.

Taky musím podotknout že my šli vybírat ryby s přibližnou představou, ale finální výběr jsme stejně ještě konzultovali na místě. Naprosto jasno i bez konzultace jsem měla jen o otících :-)

A za mně ještě k tématu - všechny naše ryby (otíci, sekavci, drobnoústky trpasličí a tetry ohnivé) byly v akva už nějakou chvílí před krevetkami, po přidání krevetek si je zvědavě prohlížely, hlavně drobnoústky, ale útok jsem nezaznamenala žádný. Podotýkám že se jednalo o krevetky od 1.5 cm výš. Mladé v tomto zmiňovaném akva zatím nemám.
Ve druhém akva krevetky a boraras maculatus také bez problémů, a to i s malými krevetkami.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 10:46 Žena petulinakk [2016] Re: deCORF.OBRAEN
Souhlasím, když jsem já vybírala rybky, už jsem věděla že k nim časem přibydou krevetky, ale jako začátečník jsem neměla ani přibližnou představu jaká ryba může být vhodná, i třeba s výhradami.
A pomohly mi i reakce typu "ano, u mně to jde, mám to v akva tak a tak" nebo "ne, u mě to s tou samou rybkou nejde, mám to tak a tak". Protože jsem si řekla TREBA: "AHA, šance tam je, ale dřív by tam asi musely být krevety a to u mně nepůjde, takže radši jiná rybka"... atd...
Pokud člověk chce, tak porovnává u koho to za jakých podmínek jde nebo nejde a udělá si obrázek sám.
Pokud je člověk líný porovnávat, skončí to stejně špatně, i kdyby to dostal naservírované pod nos.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 09:44 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Chem
písal som "vhodnosťou"..ciže aby nebolo jednoznačne ano alebo nie..skôr orientačne odporúčané..s prípadnou poznámkou, len ako pomôcka a nie presný návod ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 07:36 Muž soubi [32] Re: Chem
to je pravda...neonky se chovají nepředvídatelně..inu jsou to přece jen tetry. Mám ověřeno že neonka napadá krevetky hlavne při nasazování krevet do akva. Většinou jim ukousmou nějaké nožky a ony pojdou. Ale taky mi říkal kamarád že dal neonky do akva kde krevetky už měl a byby v pohodě. Občas slupnuly nějaký čerstvě vykulený ale jinak prý v pohodě... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.11.2011 17:51 Muž Chem [837] Re: deCORF.OBRAEN
Zajímavý nápad, leč bohužel nerealizovatelný. Znám lidi (a jistě nejsem sám), co mají krevety s terčovcema a znám lidi, kterým neonky pojedly za večer chovná hejnka kreveťulí. Každé akvárium je jedinečný ekosystém a nejde jednoznačně stanovit nějakou, alespoň rámcově přesnou hranici. Pokud by taková tabulka vznikla, byla by potom značně zavádějící. Případně by v ní bylo příliš mnoho druhů rybek, se kterými je to nejednoznačné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2011 07:11 Muž deCORF.OBRAEN [220]
skúsenejší chovatelia by tu mohli nahodiť nejakú jednoduchú, prehľadnú tabuľku s názvami rýb a ich "vhodnosťou" ku krevetkám. Určite by to potešilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 22:05 Žena petulinakk [2016] Re: Bára
Zda by přežily nevím, ale myslím že i kdyby ano tak by platilo to co už dole k podobné osádce napsal deCORF.OBRAEN - že ty co by přežily by asi stejně nebyly moc vidět... a paní by si jich tedy moc neužila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 21:40 Žena Bára [2]
Dobrý den. Dneska mi odpověděla jedna paní na inzerát s krevetkama jestli by s nima mohla mít ve 110l nádrži neonky a závojnatky. Ty neonky si myslím by neměly být problém ale se závojnatkama si nejsem jistá. Máte s nimi nějakou zkušenost? Já si myslím že kdyby nádrž byla hustě zarostlá tak by přežít mohly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 12:40 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: deCORF.OBRAEN
Mno, to jsi mě trochu blbě pochopil. Spíše jsem se ptal, jestli ke stávající osádce můžu dát krevety a pokud ano, co se stane. Na to jsi mi odpověděl ty a seic hned. Druhá otázka je aktuální složení a počet ryb v akva, což není vhodné a vím o tom, ale to viz odpověď katterinecče a sem to zrovna moc nepatří ikdyž poznámka to je dobrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 12:35 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: katterinecka
no on si tam chce dať ryby ktoré su v spolužití s krevetkami, taktiež sa pýtal aké ryby môžu ist ku krevetkám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 12:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Zoidik
tak zatím nepřemyšlej nad další osádkou a jestli chceš krevetky tak si dam dej ryby se kterými si nebudou vadit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 12:30 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: katterinecka
Jo, to je mi jasné, ale pokud otec donesl nějaký další ryby nově koupený, tak jsem ho měl poslat do pr****? Chce si zařizovat sám akvárko, tak některé ryby k němu přesunu. Takže některé chyby napravím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 12:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Zoidik
Co tak se zamyslet nad současnou osádkou, rozmyslet se nad vhodnějšími počty ryb a těmi pro které to akvárko není velikostně příliš vhodné. Při pohledu na hlavní fotku mi to příjde trochu jak rybí polívka. Ono skoro 50 ryb ve sto litrech není zrovna málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 11:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: deCORF.OBRAEN
To si taky myslím. Navíc bych je tam musel vypustit až úplně u těch kamenů aby se stihly co nejrychleji schovat. Mohlo by se stát, že by cestou ke dnu posloužily jako krmení... Ale zase bych něco rád do akvárka přidal. Rád bych aj nějaké ryby, ale těch je až až a krevety by se tam jako čističi uživily. Ale nechci s něma krmit. Asi si vymyslím něco jiného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2011 11:51 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zoidik
- zadna velka "zívačka" to pro krevety nebude, moc si od toho neslibuj :-)
- ja vzal premnozene Palmaty a Red Cherry a dal je k mecovkam do stareho AQ rybicky.net/nadrze/11195
- pro me osobne prekvapeni a dukaz o odolnosti krevetek
- vice se dari Palmatam, dokonce se i mnozi ;-)
- stare samice se promenaduji po AQ bez ohledu na vecne hladovou bandu mecovek, jinak jsou zalezle za kostkou molitanu, pripadne sedi nahore s perfektnim vyhledem na cele AQ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2011 11:48 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Zoidik
myslím, že tie ktoré by prežili tak by boli stejne ukryté :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 11:40 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Krevety do "velkého" akvárka
Zdravím. Nějak mě opadl původní smůtek z neúspěchu s krevetkama a začínám si opět pohrávat s myšlenkou, že bych jich pár koupil a dal do velkého akvárka rybicky.net/nadrze/13126 Nejspíš by to byly opět Red Cherry. Ale nejsem si zrovna moc jistý, zda současná osádka by pro ně jako společnost byla vhodná, spíše si myslím že NE. Tak bych chtěl vědět co si myslí ostatní. Za největší žrouty krevetek bych považoval pancéřníčky kropenaté s jejich souměrnýmy ústy a hrdlem jako splavem a dále mečovky. Zbytek rybí osádky jsou malé ryby jako neonky, kardinálky, tetry královské a křivorpuhé. Co se týče úkrytů, tak mezi lávovýma kamenama jich je požehnaně. Rády se tam schovávají mladé rybky pavích oček co mam v akvárku. Na druhou stranu, pokud by se mi krevety uchytily a při troše stěstí aj začaly množit, tak dokud by nebyla "lávová hora" přeplněná tak bych je možná ani neviděl a ty co by se dostaly ven by nejspíš posloužily jako krmení. Otázka zní, má cenu je tam dávat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 20:08 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: katterinecka
myslel som to objektívne , ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 20:04 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
ono to není jen o tom jestli je to živorodá nebo jikernatá ryba, závojnatky jsou ještě větší "čuňata" a živorodý nejsou, stejně tak třeba některý cihlidy, určitě bych těch případů ryb co víc kazí vodu bylo víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 19:59 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: PepaV
aha tak si to myslel, že čo sa týka ich metabolizmu, v podstate živorodé ryby majú detrit viac zatažujúci než ikernaté ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 19:43 Muž PepaV [30] Re: deCORF.OBRAEN
Že mají nedokonalé trávení a produkují více organického odpadu než Razborky :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 19:38 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: PepaV
PepaV napsal: <a href="http://rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova" target="_blank" rel="nofollow">http://rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova</a> , ale jsou to čuňata.
ako to myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2011 19:21 Muž Yirka [9126] Re: PepaV
Na Svitavy už jsem poslal kolegovi tip. ano
mailto:chovenka@seznam.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 19:19 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: PepaV
Ano ja myslím jakákoliv ktera nesezere krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 19:16 Muž PepaV [30] Re: Jarik
Jakákoliv ryba to být nemúže, musí to být taková, co ti nesežere krevetky :-) . Ještě mne napadly tak 3 samečci od rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova , ale jsou to čuňata. V Blansku nebo Svitavách by je mohli mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 19:07 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: PepaV
No to možná ale jen kvuli rybám tam nepojedu.Ptřeboval bych je sehnat blíž mého bydliště pokud možno.A nemusí to být galasy může to být jaka koliv ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 19:04 Muž PepaV [30] Re: Jarik
Do Brna cestu mít hodne dlouho nebudu...
Dyť to máš do Brna kósek :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 18:59 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: PepaV
NO, to je taky problém.Do Brna cestu mít hodne dlouho nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 18:48 Muž PepaV [30] Re: Jarik
V seznamu je nemají? Sám jsem je tam viděl i Borasky. Stačí si tam zavolat než budeš mít cestu do Brna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 18:44 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: PepaV
Ale v seznamu je nemájí.Jinak diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 18:39 Muž PepaV [30] Re: Jarik
Třeba hejnko 6 - 8ks rybicky.net/atlasryb/razborka_galaxy .
Mají je třeba tady rybicky.net/obchody/14 .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 40

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 39963x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5233-jake-ryby-ke-krevetkam?od=1001