Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2011 11:32 Tereza – Re: Semtex
Mozna pokud by byl i kontakt na pana chovatele (teda jestli je trpelivy), ten bych taktez ocenila, predpokladam ze casem se nejake dotazy vyskytnou :) Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 19:57 R Muž Silent [5949] – Re: Pavol
Třídit krevetky nebudou žádné ryby. Buď si jich nebudou všímat a nebo si jimi vylepší jídelníček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 19:55 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
no nic......ja som chcel len ze ake ryby by som tam mal dat ABY mi zrali/triedili krevety.........................
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 15:28 pavel.bartek – Re: Pavol
Nepožerou je,mám to tak a bez problémů,nestačím krevetky rozdávat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 10:43 Muž roper [10] - Cichlidy
Ahoj. Endlerky jsou ok, třeba i různé razborky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 21:29 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
Pavol napsal: mam este otazku ci aj zivorodky endlerove pozieraju male krevety......
alebo ci este viete o nejakych rybach......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 21:19 Tereza – Re: Semtex
Diky, pro odpoved o panu chovateli si sem s radosti prijdu. Jen jeste jak s tim umistenim, co driv? Nejdrive krevety na zabydleni a zlikvidovani ras, dat krevety a halanciky spolecne, at pochopi sve sousedske vztahy, dat kocku do akvarka drive (nebot pozdeji k tomu urcite dojde), vsak vite. Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 21:16 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
mam este otazku ci aj zivorodky endlerove pozieraju male krevety......
alebo ci este viete o nejakych rybach......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 18:36 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
:) Jojo, já reju ale v dobrým :) Pan Berounský mi něco říká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 17:37 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bak
No jistě Ivane, ten jistě ne, ale jak jsem psal níž, je plno menších druhů. A. australe je spíš ten větší. Osobně mám 4 barevné varianty - Cape Lopez, Hjerseni, Gold Spotlles. A pak ještě jednoho samce co je pravděpodobně kříženec. Ty poslední mají tak 5 cm ale krevetky u nich nemám. Jen u těch prvních dvou tam krevetky jsou jako uklízecí čety. Halani mají asi 3,4 - 4cm a krevetek si nevšímají.
V okolí Prahy vím o p. Berounském (ten byl dokonce na jedný výpravě v Africe, Kamerunu), zeptám se jej jestli má co nabídnout, nebo neví o někom kdo je tam v okolí má.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 17:19 Tereza
Jsem z maticky Prahy. Chtela bych treba pestreho, nebojim se z pokud bude dobre krmen, bude zrat krevety. Ovsem samozrejme jsem pripravena na vyvedeni z omylu :) na odchov z jiker asi nemam zatim skill
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 17:06 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Hele a to ke krevetkám ? Mně dorostl Gardnerák asi 6 cm, bojím se že to bude dobrá čistka na krevety :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 16:28 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Tereza
Halančíky?
No kdybych věděl odkud jste, tak poradím chovatele, ale takhle.
Např. v Brně je na burze prodává pan Bojanovský. Taky hlavně záleží na tom, jaký druh Halančíka by to měl být.
Je tu ještě jedna možnost, koupit krevetky, a Halančíky si koupit v jikrách třeba z Thajska. Vychovat vlastní. Živé dospělé se u nas shání obtížněji, ne všechny druhy se tu chovají. Proto ty jikry, tady je celekm výběr. Osobně mám jikry z Thajska cena byla $10, Jihoafrické Rep. Ł5 nebo z Holandska € 16 a vše i s poštovným. Doba dodání je od 4 dnů po 10.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 15:56 Muž j0hny [86] – Re: Pavol
Zo sladkovodnych 4zubec cervenooky, lenze kazdy jedinec ma chut na inu potravu. Bude sice zrat male krevetky ale zbytok akva bude v strese hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 15:27 Tereza – Nakup ryb ke krevetam a poradi
Zdravim, tak rybky ke krevetkam jiz mam vybrane, akvarium se zabiha, rostliny nasazene. Ted mam problem s tim, jestli koupit nejdriv krevetky, nebo halanciky, prinest oboje najednou z burzy, a u koho (nebo jak) si objednat tyto krasavce.
Dekuji za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 13:41 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
no to neviem v zivote som inu bojovnicu ako splendens nevidel...........a tu by som tam nerad daval...........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 11:47 Žena Kajka99 [229] – Re: Pavol
počkej počkej, to jako do té 45-ky? To ne, a pár už vůbec. Co třeba samec Betta splendens nebo jiná bojovnice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 11:44 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
no ale ja by som chcel rybu ktora by zrala aspon mlade krevety...aby ich nebolo tak moc......no uvazujem teda nad parom colisa lalia.........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 10:45 pavel.bartek – Re: pavel.bartek
Jo ještě,čichavce tam určitě nedávej,to by bylo po krevetkách :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 10:25 pavel.bartek – Re: pavol
Ahoj,mám 50L akva s krevetama a jako rybky tam mám Živorodky Endlerovy (Poecilia wingei)
Vše naprosto a dlouhodobě bez problému,navíc tyto živorodky jsou opravdu nádherné
www.akvaristika-ostrava.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 20:24 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
aku rybu by som mohol dat do svojho akvarka ????najlepsie z biotopu asie ....a na taku funkciu aby my zrala mensie krevety , ale abynezozrala velke krevety a ani ryby........mna najviac napada colisa lalia.........samec........totoz chcel by som len jeden kus.....jednu rybu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 09:14 Muž Chem [837] – Re: kaqpo
Mam zkusenosti - souziti bez problemu. Temer vsude kde mam krevetky mam i helenky. Mnozi se to vsecko. Pres zimu je helenek mene, protoze jsou mam i trochu nizsi teploty v pestirnicce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 09:00 Muž kaqpo [7]
Zdravím, chcem sa opýtať či nemáte niekto skúsenosti so spojením krevetky a clea helena ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 13:58 Muž kaqpo [7] – Re: slada
Ja mam pri 11-tich krevetkach red cherry 5x panciernicek zeleny 4x mrenka siamska 4x prisavnik jednopruhy 3x gupka a 3x mecun lyra a kazdy den ich vidim pri krmeni :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 12:50 Žena stetinka [270]
Nevím, jestli to tu někde už není,ale chtěla jsem přidat zkušenost. Při odchytu krevetek pomocí pasti z petlahve mi umřely komplet všechny endlerky, které se do pasti dostaly. Neznám příčinu,ale četla jsem již varování, že toto se stává u granátů, takže přidávám i svou zkušenot s endlerkama. Možná se přežrali a měli málo kyslíku? Byla tam spirulinová tableta

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 15:28 Muž vlacek [402] – Re: FelidaeS
U tech pancernicku se rozhodnete pro jeden nebo druhy druh. Sterbaci vam nakonec vyrostou vice nez ti z hornbachu tak i s tim pocitejte! Dno je na panciky dost hrube a muze se tam drzet hodne odpadnich latek => snadno se zhorsi kvalita vody. Problem pancici vs.krevetky nevidim, mam je spolu a naprosto v pohode. Krevetka preci neni primarne na dne. Jemnejsi dno by poskytlo lepsi moznosti stravy i krevetkam. Neonky urcite zredukuji pocet malych krevet, pokud by se rozmnozovaly. Pomer prezivsi:neprezivsi do dospelosti pak zavisi na tom jak je nadrz zarostla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 12:58 Žena FelidaeS [61] – Re: romant
Děkuji za radu. Budu to tak dělat. Takhle máme kanystry napuštěné, aby voda byla bez chloru a odstátá několik dní. Tak to budeme napouštět klidně den předem, aby se voda stačila ohřát na pokojovou teplotu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 11:35 R Muž romant [27987] – Re: FelidaeS
Tu vodu, kterou v akvárku měníš není nutný nechávat týden odstát, to se potom mění stará voda za starou. Vodu je možný dávat přímo z vodovodu, teplotně sladěnou s akva vodou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 11:11 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – Re: FelidaeS
- udaje na filtru berte s rezervou, s příkonem 3W nebude ten výkon v litrech žádná sláva, spise tretina
- pouvazoval bych nad koupenim vnitrniho, vykonnejsiho filtru - bude molitan kostka pohanena vzduch. motorkem, cerpadlem nebo jakykoliv vnitrni filtr s vyssim vykonem a vetsim obsahem filtrace
- a priste i u vetsiho aqua dat pozor hned na zacatku na obsazeni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 11:08 R Muž romant [27987] – Re: FelidaeS
Já bych se rozhodl, buď pro ty pancéřníčky a nebo pro krevetky. Prostě u dna bych nechal jenom jeden druh živočichů. Co se týká neonek, tak do akvárka tohoto objemu podle mě nepatří. Jejich hejnový chování a krása tam nemůžou vyniknout, jako ve větším prostoru. Oni sice jakoby hejno tvoří, ale to není to pravý, jak se může neonka projevit. S tím Pmdd bych přestal úplně. Je tam nic moc světla a mohlo by dojít k předávkování s živinama a problém v podobě řas je na světě. Pravidelná výměna 30% vody objemu akvárka by měla stačit. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 10:58 Žena FelidaeS [61] – Re: seic
Tak je tam napsáno 340 l/h Je to možné? Jede skoro na max.(kolečko na ovládání je skoro nahoře). Rybky jsou právě všechny ok. I se vzhledem k rozměrům akvárka snažím nepřekrmovat, skoro dávám spíš méně než více. Je to moje první akva a snažím se (i s drahou polovičkou) o tom dost číst a dělat vše, jak se má(filtr čistím zásadně ve vodě odpuštěné z akva). Takže ty krevetky mě mrzí. :-( Ale už uvažujeme o větším akvárku, docela nás to chytlo a tenhle set má špatné světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 10:49 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – Re: FelidaeS
- to bude on, na filtru by melo byt uvedeno XY l/min, litru za min
- co delate spatne? nic :-) vodu menite, filtr cistite i dubove listi hazite, ale... tech ryb je tam prilis mnoho... :-) 40 ryb na cca 40litru vody...
- obyc. krevety toho hodne snesou, ale tohle uz je asi prilis...
- z vlastni zkusenosti (20 ryb na 30litru vody) se mozna pripravte i na uhyn rybek jak budou postupne rust :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 10:40 Žena FelidaeS [61] – Re: seic
aukro.cz/… Je to tenhle set. Na filtru je psané AC 230V 50Hz 3W...no, ženská, takže nevím, co je to důležité. :-) Co tedy dělám špatně? I dubový list jim tam dávám, že jsem tu o tom četla.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 10:33 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – Re: FelidaeS
- to je set Aquael Ecoline 60? ten vnitrni filtr v tomhle setu nebude zadny zazrak, proto se tak rychle zanasi ...kolik na nem pisou vykon v litrech?
- to ale neni divu pri 40rybach :-) budou se zanaset i drazsi a lepsi filtry..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 10:19 R Muž romant [27987] – Re: FelidaeS
To už je lepší, těch 20 mll byla pěkně koňská dávka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 10:18 Žena FelidaeS [61] – Re: FelidaeS
Jo a toho hnojiva tam mělo být napsáno 1 - 2 ml stydim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 10:16 Žena FelidaeS [61] – Re: romant
Dost se zanáší a pak přestává fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 10:15 Žena FelidaeS [61] – Re: seic
Nemám pancéřníčky kropenaté, vypadají jako klinoskvrnné, ale tady někdo psal, že nejsou moc časté, takže nevím, co to je, je vidět na fotce vpředu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 10:14 R Muž romant [27987] – Re: FelidaeS
Co tě vede k tomu, že čistíš filtr každých 14 dní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 10:12 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – Re: FelidaeS
- mam Red Cherry s 8 neonkami a v zadnem pripade na krevety neutoci... ;-)
- jak pise Lindus, beznadejne prerybnene, zacni hledat nekoho, komu bys daroval ty krunyrovce a panc. kropenate, jak budou rust, budou s nimi problemy ... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 10:11 Žena FelidaeS [61] – Re: seic
Fotka k příspěvku Akvárko jsem vyfotila(omlouvám se, že neprofesionálně s bleskem a narychlo) Filtr by měl být silný. V tomhle setu je na štíru světlo. Každý týden odkaluji a část vody vyměním za týden odstátou, filtr čistím jednou za 14 dní. Hnojím PMDD 20ml denně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 10:03 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – Re: FelidaeS
nemas zalozenou prezentaci, takze tezko radit.. kolik mas pisku+dekoraci? tim padem, kolik ti zbylo cistych litru vody v aqua? jaky mas filtr? jak casto ho cistis? protoze na tu "mačkanici" co tam mas, musi byt dobry filtr..a tem krevetkam se ani nedivim, ze jsou nekde zalezle, nemaji totiz ani kam vylezt :-)
na takhle male aqua max. tu skupinu C. Sterbai na dno, a dalsi ryby podle stareho pravidla 1cm ryby = litr vody...pokud vice, musi to utahnout dobry filtr...ale ani ten nepomuze pri totalnim prerybneni...
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2011 10:00 Žena Linduš [166] – Re: FelidaeS
tys to špatně pochopila. nejde o 7 neonek, jde o 27 neonek + 6 štěrbáků + 2 krunýřovce + 2 pancíky nejspíš kropenaté.
mimoto ten tvůj mix krevetek by se mezi sebou křížil, až by byly bezbarvé.
to akvárko je beznadějně přerybněné, nemá smysl tam rvát cokoliv dalšího.
leda bys vydržela dva roky zavřená v garsonce s desíti lidma ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 10:00 Žena Lucianetta [43] – Re: FelidaeS
mám pocit, že Yirka neměl na mysli, že velké počty neonek fyzicky atakují krevety. Zřejmě měl na mysli přerybnění -> přebytek odpadních látek -> nevyhovující podmínky pro krevety, které jsou na kvalitu vody zvlášť citlivé a proto hynou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 09:53 Žena FelidaeS [61] – Re: Yirka
Je pravda, že jsme dostali těch neonek víc než dost, ale přeci je nespláchnu, když už jsou. :-( Je tedy opravdu možné, že neonky můžou krevety zničit? Akvárko je dost zasázené a mají tam dostatečně úkrytů. Tak nemá již kupovat krevety žádné? Ty velké také nemají šanci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.02.2011 09:40 Muž Yirka [9126] – Re: FelidaeS
Hlavním pachatelem problémů bude ten, kdo zapříčinil, aby v nádrž i s cca 45 čistými litry plavalo 3x tolik rybek než by mělo. Tam hledej příčinu všech stávajících i budoucích problémů, bez redukce počtu rybek (a volby vhodnějších pro tu velikost nádrže) bude hůř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 09:34 Žena FelidaeS [61] – Kam mizí?
Mám dotaz. Mám asi dva měsíce akvárko 54l. V něm 6 pancéřníčky Sterbův, dva pancéřníčky velké z Horbachu(nevím název, ale jsou to macani), dva krunýřovce a 27 neonek(nedají se spočítat, chtěli jsme 20, paní na burze nám prý dala 27 :-) ). Koupili jsme postupně již asi 22 krevetek. Různou směs: cherry, obyč a white). Některé krevetky uhynuly ten den a dny následuující, tělíčka byly vidět, rybky je pak sežraly. Říkala jsem si, že to bylo tím, že jsme je neadaptovali na naši vodu, ale krevetky mizí dál a tělíčka již nenecházím. Chemii vody jsme měřili, vše ok. Párkrát jsme některé vysvobozovali z filtru, ale to v poho vyplavaly a nic jim nebylo. Zůstaly nyní asi tři(jedna od každého druhu), ale jsou stále někde zalezlé, vůbec se nepohybují po akváriu. Ptala jsem se ve zdejší akvaristice a pán mi řekl, že krevetky bez problému množí a nějakou adaptaci na vodu vylučuje, že to není ani potřeba. Jako možné pachatele určil spíš neonky, že je mohou uhnat či nějak pochroumat. Chtěla bych koupit pro změnu krevetky japonica, že jsou větší a neonky nemají šanci, ale zase se bojím, že jsou velké, aby neměly problém s adaptací(ale zase je to zdejší akvaristika, tudíž snad stejná voda). Byla bych ráda, kdyby holky přežily, přeci jen jedna tam stojí 40kč. Jak se přesně adaptuje, když nemám jiné další akvárko? A vaše názory, co dělám špatně, aby se situace neopakovala. ;-) Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2011 18:42 Muž Yirka [9126] – Re: kaqpo
Pokud ti je zatěžko přečíst čtyři stránky textu k získání odpovědi na svůj dotaz tak se na svůj široký dotaz s úzkými vstupními informacemi asi nedočkáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 16:25 Muž kaqpo [7]
Zdravim urcite to tu niekde bolo spomenute ale nechce sa mi to vsetko citat tak ak by mi niekto mohol poradit. Bude sa darit krevetkam red cherry s gupkami, neonkami, mrenkami stvorpruhovimy, panciernickami, sekavcami a ancitrusmi ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:27 Daveedek
Dobrý den,
stále přemýšlím nad větším akváriem okolo 100 l ... v akváriu bych chtěl chovat krevetky ( možný odchov v menším) razborky galaxy a pak bych chtěl přidat ještě nějakou barevně zajímavou rybku co nebude ničit kolonii krevetek a bude nějaká šance na odchov... Poradili byste mi, prosím, která rybička bude tyto požadavky splňovat?
Děkuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 40

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 39963x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5233-jake-ryby-ke-krevetkam?od=1351