Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 13:39 Žena FelidaeS [61] – Re: NHKG
To jste mě vůbec nepotěšili:-( ....když někdo chce prodat, tak asi je mu jedno, co komu napovídá, chjo. Co teď s nimi? Nechce je někdo z vás adopotovat? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 13:32 JagerMaister
rybicky.net/atlasryb/sumicek_thajsky
prečítajte si krmenie tam zapadajú presne aj krevetky :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 13:24 Muž Jirkaass [35] – Re: NHKG
Přesne a hlavne jak pises tezko rici jaky budou jestli budou hodny nebo zly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2011 13:22 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: FelidaeS
Sumíčci tchajští nejsou vůbec jak Pancéřníčci, protože:
-Vyrostou mnohem větší.
-Jsou stále zalezlí a přes den mimo krmení prakticky nevylézají z úkrytů.
-Jsou vzájemně hodně agresivní, tři bych nedal do nádrže menší než 400l.
U mě sice nechali na pokoji i menší rybky, ale krevetky podle mě sežerou. Ploutve neokusovali. Ale obzvláště u sumečků platí, že každá ryba je jiná i když jsou stejného druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 13:19 Muž Jirkaass [35]
zalezi jak budou krevetky velky ale mám obavy ze je sezere ale nemám s tim zkusenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 13:16 Žena FelidaeS [61] – Jak se snesou?
Mám dotaz, dnes jsem si z burzy přinesla tři sumíčky thajký s tím, že mi bylo řečeno, že se živí stejně jako pancéřníčci, které už doma mám.(pancéřníček klínoskvrnný a Sterbův)Ale až doma jsem si přečetla, že je masožřavý a okusuje rybkám ploutve. Příští týden mi přijdou krevetky a mám obavy, zda by sumíčka přežily. Jestli to nebyla velká chyba si je přinést? :-( Děkuji předem za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 13:10 Muž Jirkaass [35]
zalezi hodne na tobe... ale jestli chces chovat krevetky jako ja doporucuji prazdnou nadrz(jen kytky a krevetky + nejakej snek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 12:43 genetikus – Re: Tomas Enderson
aha, ty nejsou vůbec špatný :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 12:40 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry – Re: genetikus
když neonky tak mohu doporučit modrý neonky s krevetkama se snesou perfektně. Mám to vyzkoušený.

rybicky.net/atlasryb/neonka_modra

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 12:40 genetikus – Re: Landvir
jo ta galaxy se mi líbí no a můžu tam mít šneka ne??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 12:28 Muž Landvir [57] – Re: genetikus
Jo to může být, pokud teda trváš na neonkách, pokud by jsi dal třeba rybicky.net/atlasryb/razborka_galaxy nebo rybicky.net/atlasryb/razborka_trpaslici nebo rybicky.net/atlasryb/razbora_klinoskvrnna nebo nějakou jinou menší hejnovku, muzes jsich mít klidně i 10 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 12:25 genetikus – Re: Landvir
Takže když tam dám asi tak 20 krevetek a 8 neonek tak to bude OK??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 12:22 Muž Landvir [57] – Re: genetikus
Jo já vím, ale nemůžeš tam dát 4 neonky, když je to hejnová rybka, budou schovaný každá zvlášť a plavat stejně nebudou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 12:15 genetikus – Re: Landvir
no já jsem spíš myslel že by tam byla většina krevetek, ty ryby by tam byly jen aby tam plavalo něco na spestření
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 12:14 Muž Landvir [57] – Re: genetikus
Hlavně si pořádně rozmysli, co budeš mít za ryby, dáš tam 4 pancíky, 8-10 neonek, nějaký krevetky a máš to tak akorát, poradil bych ale nějakou malou hejnovku, třeba razborky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 12:11 Žena Linduš [166] – Re: Landvir
párek je málo, jsou společenští. aspoň 4-5 kousků do hejna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 12:11 genetikus
a můžu k nim dát neonky??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 12:10 Muž Landvir [57] – Re: Jirkaass
Jo promin, spletl jsem kropenaty se skvrnitým, no kropenatý určitě ne do 50 l :) , ale párek skvrnitých není problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 12:10 genetikus – Re: Jirkaass
no tak z tohoto pohledu asi ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 12:08 Muž Jirkaass [35]
njn ale myslym to spise kvuli tomu aby je nerval do 54 L
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 12:07 genetikus – Re: Landvir
třeba je to vyjímka.. nebo si fakt nic nedělaj, a kropenatej se mi zrovna velice páčí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 12:06 Muž Landvir [57] – Re: Jirkaass
Mám kropenaty s krevetkama a nevdím žádnej problém, krevetky je obírají, lezou po sobě a nic si nedělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 12:04 Muž Jirkaass [35]
jo tak ty jo ale nejaky mensi ne kropenateho ...

to same ancitrus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 12:03 genetikus – Re: Jirkaass
a pancéřníčky můžu??
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 12:02 Muž Jirkaass [35]
Neco mensiho treba pavi ocka,živorodka endlerova,galaxy.Teda pokud se nemylim kdyztak m enekdo opravte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 11:56 genetikus – Jaké rybičky chovat s krevetkami?
Ahoj, jaké rybičky mohu chovat společně s krevetkami v 54L akvárku, aby ryby neohrožovali krevetky a aby nebyli žádné problémy?? ne abyste mi poradili rybu, se kterou v akváriu do rána zbyde jen ta ryba a plavající kusy krevetek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 19:03 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tereza
já mám ve dvacítce kolem 20ti razbor skvrnoocasých. Když jich bylo jen 7 tak byly dost ustrašené a schovávaly se, teď už se vůbec nebojí. Jsou to malé rybky, kolem 1cm, takže bych neřekla že je to přerybněné. Navíc to ani nejsou nějací extra plavci co by pendlovali od jedné strany k druhé (jako např. tetry) takže nemají ani málo místa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 18:25 ari
su aj sladkovodne krevety
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 18:22 Moo
původně s nimy byli jen razborky klínoskvrné. ale betťáka jsem tam dát musela. je to jen dočesné,ale mám trochu strach o mimča krevetek které se každým dnem mají narodit. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 18:12 JagerMaister
čo poviete na heterandiu formosu a krevetky budu, žit v harmonii ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 17:19 Tereza – Re: katterinecka
Nezamitam vice rybicek, naopak chapu, ze je to pro hejnovite rybky nutne. Jen sem se obavala, ze 8 rybicek je do 25l akvarka moc.

Betu mame v praci s 15ti neonkama a i ty prohani jak silena, takze betu rozhodne nee.
Kazdopadne dekuji za odpoved, podivam se po techto mensich rybickach u chvoatele.
Zatim ej jen koupene akvarko, za tyden se zacne rozbehavat a az tak za mesic teprve budou rybicky/krevetky aktualni. Zatim tedy pouze informativni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 16:28 Muž Chem [837] – Re: Tereza
Ke krevetkam bych doporucil spise drobnejsi rybky. Do 25 litru muze ke krevetkam klidne prijit 8 formosek ci Poeciliopsis prolifica, ktere se take drzi u hladiny.. Betta si malych krevetek zobne. Sice je ve vetsine pripadu uplne nevyzobe, ale neni to vetsinou uplne mirumilovne souziti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 16:26 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Moo
ve větší dostatečně zarostlé nádrži by to nejspíš šlo, ale asi to nebude to pravé ořechové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 16:23 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tereza
většina ryb je ratši když tam nejsou samy, i když nejsou s rybami stejného druhu. Možná až na bettu ale ta by zase mohla krevetky žrát.
Nevím proč zamítáš více rybiček, je plno druhů které by se tam hodily, např. razborka trpasličí, bornejská, razbora skvrnoocasá, třeba i pancéřníček malý, který neplave jen u dna ale po celé nádrži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 16:19 Moo
snesou se krevetky s betťákem?? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 16:12 Tereza – Krevetky v 25l
Dobry den. Polozim sem zde stale omilanou otazku - co ke krevetkam. Mam v planu do 25ti litru, 40x25x25 poridit do zacatku asi 6 krevetek, druhu Neocaridina denticulata. Chtela jsem k nim nejakou samotarskou rybu do vyssi vrstvy akvaria. Prosim o doporuceni, zatim vsechny doporucovanej jsou hejnove a obavam se ze mit takovemhle prcku 8 rybicek je presprilis.
Dekuji za odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 19:03 JagerMaister
tak to radšej neskúsim vďaka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 18:42 Muž klm007 [114] – Re: Inky
Rozhodně ne, krevety budou pochoutkou pro všechny rybičky. A pokud by mějaká přežila, tak by byla schovaná někde ve filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 12:18 JagerMaister
ahojte chcem si založiť 54 litrové akvo s párikom cichlidky panduro , párom bojovníc alebo čichavcov zakrslých a živorodkami je najaká šanca žeby sa tu darilo krevetkám red cherry ? akvárium bude huste osadené rastlinami :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 22:10 Muž fantuomas [35] - Rostliny – vs. ramirezky?
..aké máte skúsenosti s chovom krevetiek, red cherry napr. alebo sakura v spoločnosti ramireziek??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 18:21 Bexi
s klidným srdcem mám s drápatečkama atyu gabonensis a caridina japonica
často sice útočí na njevětší atyu ale naštěstí si nic nemůžou udělat
jednou jsem k ní dal jako pokus i dvě neocaridny palmaty,ale už rok jsem je neviděl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 17:28 Žena Kajka99 [229] – Re: Varden
Já si chtěla dávat do minička ke krevetkám drápatečky (to jsou takové 3-4cm dlouhé žabky), že by to bylo roztomilý. Ale bylo mi řečeno že mi je sežerou, cituji: "Drápatečky jsou sice malé žabky, ale s velkou hubou." smich S miminy od rájovců to bude asi něco podobného :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 16:54 Žena Varden [0] - Labyrintky – Re: Kajka99
jo to jo no:-D sváču tedy měli...aspoň vím co s nima když se mi přemnoží a nikdo je nebude chtít...ale fakt nechápu jak se do takové malé tlamky může vlézt něco tak velkého:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 17:09 Žena Kajka99 [229] – Re: Varden
Ahoj, s rájovci je bohužel ta zkušenost že i dospělé krevetky pořád honí po nádrži, dokud je neuloví. Obávám se že krevetky s ním zkombinovat nepůjdou. Ale určitě ti blahořečí za výbornou sváču palec Mála jsem s krevetkami čichavce zakrslé, kteří jsou o něco menší než tvoje ryby, ale jakmile jsem je dala z nádrže pryč, krevety ožily, myslím, že po nich vyjížděli. Každou všežravou rybku nad 4 cm v těle bych ke krevetám nedávala ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 15:08 Žena Varden [0] - Labyrintky
čaute, nasypala sem do akva asi 10 1,5cm velkých krevetek v domění, že už jsou dost velké na to aby jeryby nesežraly...rájovec je však posbíral jak nic...a to je to ještě rájovčí miminko...nevíte jak velké musí být krevetky aby mi je neposbírali ryby?:-D mám ještě čichavce, ale ti se zdají být vůči krevetkám neškodní...gavůnci občas taky rádi živou potravu, ale ti mají snad ještě měnší tlamky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 19:47 Žena Linduš [166] – Re: Komodor
řasožravé krevetky neloví ryby, ani nežerou jikry, nerozplavaný plůdek...
velmi rády zlikvidují mrtvolku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 19:05 Komodor – Krevetka japonská X Gupka
Dobrý den,před malou chvílí jsem si všiml že mi zesnul samec živorodky.Nemůže za to krevetka japonská kterou mám v akvárku?Všiml jsem si zmizení jedné neonky ale již dříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 11:16 Muž Killer [133] - Sumci – Re: invalida
Aha, tak to sem se jich zbavil zbytečně...co ty skaláry a akary hnědé? Nádrž má jen 715 l, jsou tam kořeny, 2 trubky pro ancáky,ale tam stejně nelezou a obřas nějaký kámen u zdi..v 3D pozad jsou taky dutiny,ale nevim jestli dost..některé si hlídají apistogramy rybicky.net/nadrze/37
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 10:43 S Muž invalida [3881] – Re: Killer
Já mám thoráky a filtrovky v poho pohromadě..velká nádrž hodně dutin smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 10:31 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Killer
tak thorakáty sem dal pryč...ublíží akary nebo skaláry krevetkám atyopsis?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 40

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 39958x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5233-jake-ryby-ke-krevetkam?od=1401