Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 10:02 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky
Můžu se zeptat, jestli má někdo u krevetek Boraras brigittae v menším akva (cca 25l) a daří se mu odchovávat krevetky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 11:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: bago
Endlerky jsou velcí lovci krevetek, to galaxky se o krevetky skoro nezajímají... ale jak píšeš, každá rybka krevetky stresuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 10:32 Muž bago [6] - AmerikaRe: malyLibor
Tak ja som choval krevetky s endlerkami aj galaxkami a dost ich stresovali momentalne ich chovam len s otikmy a uz nosia vajicka,dufam ze budu mlade...Inak pekne to popisal malyLibor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.09.2013 01:48 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: radim
radim napsal: .... jinak teda jestli už nedoporučujete ani ryby rodu Boraras, tak v tom případě se ke krevetám nehodí asi nic co...?
Nechci se vracet k bouři ve sklenici vody, co tu proběhla, jen bych zde rád uvedl osobní zkušenosti s Boraraskama. Předně, rod Boraras má několik druhů, a ač se to může zdát podivné, tyto druhy se chovají různě. Osobně mám nejvíce zkušeností se dvěma druhy - B.maculatus a B.uropthalmoides. Oba tyto druhy chovám v malých akváriích spolu s krevetkami a pak také společně ve Třístovce spolu s dalšíma rybama a krevetkama.
Z mých zkušeností vyplývá, že B.maculatus, ač o polovinu větší než B.uropthalmoides, si v krevetárku malých krevetek vůbec nevšímá, a to ani když malá krevetka vpluje do hejna maculatek. Nevím proč ji nesežerou, když stejně velký mražený cyclop, kterým je krmím, požírají bez problémů, ale nikdy jsem nepozoroval, že by zaútočily na malou krevetku. Krevetky s nimi v akvárku vesele žijí a množí se. Akvárko 20 litrů, 10 B.maculatus, cca 100 red cherry.
B.uropthalmoides je o polovinu menší než B.maculatus (u mne nikdy nedorostly víc než 2cm, a to ani ve Třístovce ne), je o hodně živější než B.maculatus a malé krevetky aktivně loví. A to tak aktivně, že nelení se za nimi vydat ani do spleti kořínků Microsoria nebo do trsu mechu. U red cherry, které jsou velmi plodné, to není až tak velký problém, ale když jsem je choval s white pearl, tak úspěšně likvidovali 99% mladých krevetek. Akvárko 50 litrů, 20 ks B.uropthalmoides, 20 ks white pearl.
A aby toho nebylo málo, tak ve Třístovce si naprosto stejné B.uropthalmoides ve velkém hejnu 50ks spolu s 20ks B.maculatus plavou vesele ve středu nádrže, krevet si vůbec nevšímají a ani neplavou mezi rostliny či ke dnu. Asi mají strach z Betta albimarginata, které se tam rády ukrývají.
Toto jsou mé zkušenosti. Proto vždy doporučuji ke krevetkám spíše klidnější B.maculatus nebo B.merah či South Thailand než B.uropthalmoides. Tím však nechci vůbec říct, že by neměl pravdu predator3313, kterému jeho B.uropthalmoides krevetky neloví - má jinak osázené akvárko, jinak krmené rybky z jiné populace s jinými stravovacími návyky. Jen chci upozornit, že stejné rybky se v jiných akváriích mohou chovat naprosto jinak, což si myslím, že chtěla říct i petulinakk.
No a závěrem zde napíšu , že si myslím, (stejně jako to dnes i mnohokrát dříve napsalo hodně lidí), že pokud chce někdo úspěšně odchovávat krevetky, je opravdu nejlepší věnovat jim vlastní akvárko. Tam se budou chovat zcela jinak, budou mnohem lépe vybarvené a budou se lépe množit než v přítomnosti i těch nejklidnějších rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2013 01:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Zab01
Ti živočichové budou lasturnatky a ty nežere asi nic, co by nežralo krevetky. S těmi lasturnatkami je to těžké. Někdy se ti objeví v akva a máš jich tam mraky a pak najednou vymizí, ani nevíš jak, a přitom se o akva staráš stále stejně a přísahal bys, že se v akva nic nezměnilo... To jsou holt ty krásy akvaristiky.
Ale zpět k tvému dotazu - prostě není rybka, která by před lasturnatkama nedala přednost mladým krevetkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 22:22 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetky – Mikro razborka
Zdravím, mám krevetárko cca 90l kde jsou pouze ktevetky, rostliny, okružáci, holé dno a sháním nějakou rybku, či jiného živočicha, co by tam dokázal likvidovat mikrofaunu, ale nevšímal si mladých krevet ani okružáků. Nedokážu určit přesně co to je, veliké necelý 1mm, občas to plave, pak se to přilepí je sklu, spíše oválný tvar.. nemáte někdo zkušenosti s dobrou rybkou, co si mladých krevetek nebude všímat ani na holém dnu? .. jinak uvídám i pomoc určit toho živočicha, je tak malý, že vyfotit vážně nejde... napadla mě Razborka mikro, někdo něco? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 21:15 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Aforte
já mám v 54l asi 10 neonek a 5 pandíků. Z původních cca 20-ti krevetek red cherry jich jsem měl za půl roku cca 500ks. Takže i když si neonky zobnou, rozmnožovat se budou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 20:18 Muž sasula [274] Re: Aforte
Tak e o neonky a krevetky tak taky spolu muzou byt. Mam red cherry a japoniky spolu s neonkama, t.zhavejma, tetrama ozdobnyma, tetra cerna, pancernicci, sekavci a ancicia a z puvodnich 10 krevetek mam neco pres 200. A nejlepe se jim dari v externim filtru kam si vlezou a prosperujou. Staci se podivat ke me do prezentace. Jinak tech ry v tom 240l akvarku je k 200 takze se s krevetkama stretnou. Pokud nektera rybka nejakou sezobne....no a co vdyt to je prirozena vec v prirode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.09.2013 15:55 Žena Kytka [2146] – Varování
Jelikož se to tu zase nevhodně stupňuje a nějak jste se odklonili od krevet, posílám poslední varování před zamčením vlákna.
Všichni si teď dají povinnou romantovu vodoléčbu a vrátí se později ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 15:23 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Aforte
Jestli máš akva 54l, tak bych možná zvážil tu volbu kardinálky vietnamské, pokud si nalistuješ tohle vlákno kousek zpět, bavili jsme se o nich s liborem, a ten doporučoval akvarko délky minimálně 80cm. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 15:05 Muž Aforte [533] - Rostliny
Nevím komu odpovídáte. jestli mě, tak já mám 54l akva. Ono mít krevetky s neonkama. Je jasné, že neonky, akorát budou mít čerstvé papu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 15:03 Žena Iva000 [0] – Cherry Red - ryby
Nepočítej s tím, že odchováš potomstvo krevet s rybama v jedné nádrži. Rybky Ti to sežerou.Navíc si opravdu myslím, že 12l je dost malý prostor pro oba druhy. Já mám Japoniky s neonkama,pav.očkama a pandičkama. Cherry přežila do dnešního dne jedna + jedna orange.
Jsou citlivé na chem. slož. vody, proto se můžeš dočíst, že malé nádrže jsou nevhodné.
Ale když tu chemii budeš mít pod kontrolou a budeš o ně pravidelně pečovat a mít pro ně dost skrýší, tak by to mohlo fungovat.
Tak držím palečky, ať se jim tam všem líbí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 14:59 Muž Aforte [533] - Rostliny
Opravdu? Pan Gebauer mi též zatím neodpověděl..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 14:58 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Aforte
Na kterou? malyLibor zatím prý nemá, pan Gebauer na mejl zatím neodpověděl a ve Zlíně na burze prý nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 14:56 Muž Aforte [533] - Rostliny
Hornbach. U nás je mají za 23,-Kč. Na to bych se mohl. Radši zajedu na burzu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 14:53 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Aforte
Taky je zrovna sháním..zatím bezúspěšně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.09.2013 14:53 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zase mě nemusíte brát, tak vážně. :-) Já už jsem si vybral. Budou kardinálky vietnamské. Myslím si, že to tu už můžeme uzavřít palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 14:00 Muž DrChila [243]
Každopádně když krevetárko a na chov krevetek kde chcem aby se rozmnožovali a krásně žili je nejlepší pouze nechat krevetky v samotném akvárku. Krevetky tak netrpí stresem donosí vajíčka. předčasně je neschazují nemusí se nikam schovávat a celkově jim to prospěje je velký rozdíl i v barvě krevetek. Takže doporučuju samostatné krevetkové akvárko a nějaký menší filtr klidně i bublifuk to je fuk svůj účel splní. Rozdílné chování krevetek lze poznat i když je jenom jeden druh než 2 pokud jsem měl red cherry a red crystal dohromady rozmnožovali se jenom red cherry. Po oddělení se red crystal obalili vajíčky a následně mám jejich potomky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.09.2013 09:28 Žena petulinakk [2016] Re: radim
Radime, ja nenapsala ani slovo o tom které rybky doporučuju a které ne, ale Aforte se vyslovne ptal na to, jestli jeho predvybrane druhy nebudou pozirat mlade krevetky (tady bych prece jen doporučila - cist puvodni dotaz), a na to jsem také odpovidala.

To, zda si rybka nezobne, je něco uplne jineho nez to, jestli je ke krevetkam vhodna ne?

Ivaha to popsala moc hezky, a ja uz v tomhle tématu asi nemam co dodat.
Kazdopadne at se dari ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   09.09.2013 08:48 Muž Burik [727] - AquascapingRe: radim
no jo,to by se muselo zamnkout a smazat většina témat zde na webu s jednou universální odpovědí
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 08:39 radim
chvíli jsem si to tu pročítal a omílá se tady roky jedno a to samé donekonečna...nikdo si ty předešlé příspěvky nečte a padají tu stále stejné dotazy se stejnýma rybama...sem tam výjímky :-O např. o těch razborách tady toho jsou mraky tone
dobře smazané asi ne, ale už kolikrát mě napadlo sem prostě odpovědět na některé nekonečně stejné dotazy at si tam dotyčný dá rybu co se jí nevejde kreveta do držky ne? pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   09.09.2013 08:05 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Aforte
Máš to hezky osázený, ale zarostlý ještě ne :-) Ale až to zaroste, výraznější problém bys s plánovanýma rybkama mít neměl.

radim: tohle vlákno určitě smysl má, ačkoliv si už nemyslím, že existuje rybka, která by si NIKDY nezobla, pokud by k tomu dostala příležitost (mimo např. otíků...). Jsou ryby vhodnější, míň vhodný a naprosto nevhodný a to se tady dost důkladně probíralo.
To, že pokud se někdo chce zaměřit prioritně na krevetky, tak by je bylo ideální chovat úplně samostatně, je neoddiskutovatelný. Ale za určitých podmínek se s rybama budou mít dobře a pěkně se množit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.09.2013 06:26 radim
no napsala jste to tam přesně potlesk že ryba si zobne prostě takové krmení, co se jí vejde do tlamky. Není to náhodou univerzální odpověd na zdejší téma? a to by mohlo být smazáno? stydim
jinak teda jestli už nedoporučujete ani ryby rodu Boraras, tak v tom případě se ke krevetám nehodí asi nic co...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 06:22 Muž Aforte [533] - Rostliny
Super. Akva mám vcelku zarostlé, takže bych se asi neměl být větších úbytků :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 05:35 Žena petulinakk [2016] Re: predator3313
Jde mi o to, aby si chudák nekoupil skvrnoocasé, a pak nebyl smutný že mu krevetky nepřibývají hmm

Protože otázka Aforteho zněla "Takže ani jedna rybka z těchto třech nebude požírat mladé krevetky?" a ty jsi napsal že skvrnoocasé můžeš doporučit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 22:09 Žena petulinakk [2016] Re: predator3313
predator3313 napsal: zatím jsem neviděl že by snědla nějákou krevetku

No nezlob se na mne, ale to, že jsi to neviděl znamená, že se to neděje?

Já taky nikdy neviděla rybku si zobnout krevetku, a přece po tom, co jsem akvárko dost drasticky protrhala, se přírůstek krevet výrazně snížil...

Spousta lidí tady má třeba helenky, ubývají jim ostatní šneci, a přesto neviděli nikdy helenku žrát :-)
znamená to potom, že je helena vhodná k bezproblémovému soužití s jinými druhy šneků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 22:05 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Aforte
Skvrnoocasé můžu doporučit, zatím jsem neviděl že by snědla nějákou krevetku, a dokonce ani žádný pokus o to palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   08.09.2013 21:53 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: petulinakk
Přidávám se k Tobě. Ještě před pár měsíci bych dala ruku do ohně za Neoheterandria elegans. Všechno klapalo, dokud bylo v nádrži hodně rozrostlých a bujných rostlin. Pak pod špatnými LED pásky rostlinstvo dost sešlo a já našla jen několik málo odrostlejších krevetek. Takže dneska říkám, že krevetky k malým rybkám ano, ale pouze pokud budou mít dostatek úkrytů. Paradoxně v jiný nádrži, kde s krevetkami byly neonky, tetry císařský, black molly i betta, tak tam se krevetky množily a přibývaly dál - měly se kam schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 20   08.09.2013 21:48 Žena petulinakk [2016] Re: Aforte
Můj názor (ne každý má stejný) je ten, že v podstatě každá rybka si zobne úplně čerstvé malinkaté krevetky - vezmi to logicky - zobne si prostě takové krmení, co se jí vejde do tlamky.
Když nemá problém s jiným živým krmením, proč by měla dělat výjimku s krevetkami pokud jsou o přibližně stejné velikosti?

Takové pidikrevetky se ale většinou schovávají (pokud mají kde), a na výlety vyrážejí čím jsou starší, tím směleji, takže pokud jim poskytneš dostatek úkrytů, ztráty můžou být minimální, ale asi ti nikdo nezaručí, že budou nulové.
Jen podotýkám že jsem měla z vyjmenovaných rybek jen tetry ohnivé, a opravdu si netroufnu tvrdit, že by si naprosto čerstvě narozenou krevetku nezobly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 21:18 Muž Aforte [533] - Rostliny
Takže ani jedna rybka z těchto třech nebude požírat mladé krevetky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 21:13 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Aforte
tetry ohnivý určitě taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.09.2013 20:25 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Aforte
Kardinalku nebo razborky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 20:23 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zdravím,

jakou rybku vybrat k sakurám, yellow, palmata green? Mám na výběr: kardinálka vietnamská, tetra ohnivá, razbora skvrnoocasá. Bojím se, aby rybky nepožíraly mladé krevetky. Já jsem pro kardinálku, co vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 22:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ciffik
S galaxkama s tebou taky souhlasím. Lidi si moc neuvědomují, že dánia jsou dobří a hbití plavci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 22:21 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
No, tak to jsou B.maculatus jak dělané... seženeš je v Ostravě na burze od Poláků (ale dovezou ti je jen na objednávku), stojí okolo 15 kaček a mají rády malá akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 18:08 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: malyLibor
No Razboru skvrnoocasou mám v tom prvním,takže jinou a ono taky záleží co schrastím, jelikož hlavní tam budou ti ráčci takže do ryb nechci vrážet moc peněz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2013 17:40 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: predator3313
v tomhle souhlas s Liborem...tak samo galaxky. Lidi to dneska rvou do 20-30l miníček. Když to vidím naskakuje mi žilka. Pěkný malý rybky, co však velmi rááááády plavou...
Sám je mám (galaxky) v 54l 60cm délka a cítím, že by snesly klidně daleko víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 17:28 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
Borarasky.... skoro kterékoliv.... nebo spíš úplně jedno kterékoliv, rybky jsou to hejnové, krásné a mají rády malá akvárka. Já osobně lobuju za B.maculatus :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 17:17 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: malyLibor
:-O až tak jo, hm škoda...tak to nvm co tam dám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 17:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
Nemyslím, že je to šťastná volba. Vietnamky jsou maličké, ale rády plavou, doporučuju pro ně akva o délce nejméně 80cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 16:55 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: malyLibor
Myslíš že by šly Tanichthys micagemmae do 45l k miniráčkům? mohly by ne? Kutím co bych si pořídil do noveho akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2013 15:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: soc
Sumatranky (parmičky čtyřpruhé)si podle mne dají i ty japoniky. Sice jsem to nezkoušel, ale sumatranky jsem dlouhá léta choval a vím, co dokážou sežrat. I neonky jsou aktivní lovci, ale budou požírat jen malé krevetky, dospělých si nevšímají. Pěkné hejnové rybky ke krevetkám jsou B.brigittae, B.maculatus, B.merah, B.uropthalmoides a moc pěkné jsou i moje oblíbené Tanichthys micagemmae. Ty navíc mají rády i chladnější vodu 19-24°C, což je ideální teplota i pro crystalky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 14:05 Muž soc [60] Re: drahoczek
Razboru klinoskvrnnou tam mam taky. Mam pocit, ze si krevetek moc nevsima, aspon ja jsem nic takoveho nezpozoroval. Mozna bude zrat malicke krevetky, ale kdo to ma v tom rosti hledat? :-) Ale rozhodne mi to prijde jako lepsi volba, nez ty parmicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.09.2013 14:01 Muž Ciffik [761] - Rostliny – neonky
neonky mladé krevetky rozhodně baští, galaxky jsem ještě neviděl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 14:01 drahoczek
No ty Parmičky dám určitě pryč. Poradí někdo nějakou pěknou hejnovou rybku ke krevetkám? Máte u krevet někdo Razboru klínoskvrnnou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 13:17 Muž soc [60] Re: drahoczek
Tech parmicek bych se hodne bal. Mam u krevet parmicky petipruhe, ktere jsou brany jako klidne a plache (na rozdil od tech ctyrpruhych). Nicmene i ty dokazou po krevetkach vystartovat, mozna jen ze zvedavosti, ale i tak....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2013 10:57 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: drahoczek
Mě i neonky pojídaly mladé krevetky když na ně natrefily, v tak velkém akvarku by to ale asi bylo celkem ojedinělé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 10:45 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: drahoczek
Neonek mam 30 (uvažuji o dalších 10 kouscích) s krevetkama a není problém. S razborkama taky nebude problém. Na parmičky čtyřpruhé bych ale už byl docela opatrný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 10:39 drahoczek
Zdravím, mám akva 200l celkem osázeno ( eleocharisi, micranthemum m., hemianthus c. Cuba atd. + nějaký ten mech). Chci do akva dát pár krevetek Caridina Japonica a crystalky asi tak 20-30. Rybky mám razboru galaxy ty budou snad s krevetkama v pohodě ale pak mám pár neonek obec. ale taky Parmičku čtyřpruhou ty asi dát určitě pryč že?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 11:03 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: obusek1
a podiv se třeba po nějakých palmatách :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 40

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 39958x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5233-jake-ryby-ke-krevetkam?od=601