Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 18:05 Žena Bára [2]
Tak k měření jsem se dostala až dneska.
Ut=1°dKh
Ct=4°dGh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 19:22 Fugee
Snese se bojovnice s krevetkama v 54 akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 19:09 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: katterinecka
Radši to nepřivolávej. Stejně to jednou může dopadnout špatně a jednou ne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 22:13 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Losky
aby ses pak nedivil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 21:54 Muž Vstrom [82] - Malawi
Jj, těch pár rybek tam ani není znát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 21:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Bára
když jde o živočichy tak se uvádí celková, ale klidně je změř obě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 21:32 Žena Bára [2] Re: katterinecka
zítra jí změřím. a kterou? uhličitanovou nebo celkovou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 21:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Bára
a jakou máš ty? Spíš záleží v jaké vodě byly ty krevetky odchovány a na jsou jsou zvyklé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 21:19 Žena Bára [2]
Dobrý den. Můžu spolu chovat razborky galaxy a krevetky crystal black? V jedné knize se píše že ty krevetky mají mít tvrdost do 10° N a razborky od 10° N. Je to pravda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 21:14 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Losky
tak jim častěji meň vodu, je to hodně ryb na tak nové akvárko
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 20:57 Muž Vstrom [82] - Malawi
Včera jsem tam koupil 22 neonek, 10 razborek , 3x pancéřníček leopardí a jeden ancík super red a jednoho sekavce příčnopruhého
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 08:35 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Jirka98
Precti si sam tady v atlase co ty ryby zerou,ale muzes to zkusit,v lepsim pripade se ti krevetky budou schovavat a nebo zdrhat!!! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 08:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jirka98
a jaký parmičky? v jak velkám akvárku? Podle mě to není celkově moc dobrá kombinace (některé ty ryby moc dobře neznám)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 08:13 Jirka98
Aha,, takže ne,,, a ses si tim fakt jistej? sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 23:55 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Jirka98
No takovy Badis badis a Beta ti za ty Krevetky budou urcite neskonale vdecni!!!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 22:40 Jirka98
Ahoj hodí se krevetky k parmickam,Colisa lalia,Danio Rerio,Badis Badis,Betta splendens,Boraras brigittae,Ostnáč červený,Neritina natalensis Předem děkuji za odpověd. :-) ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 19:09 Muž vlacek [402] Re: Losky
Pandy dej alespon ctyri, bude to pro ne lepsi. Jinak s krevetkami jsou dobra kombinace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 13:21 Muž Vstrom [82] - Malawi
TAk tam dám neonky a razbory hengelovy, 3 pandy a buď 2 ancistrusy Super red nebo jen ty otíky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 20:35 Muž Krevetkov [1] - Neocaridina
Já jsem bohužel šoupnul ke krevetkám Parmičky čtyřpruhé a zjistil jsem , že krevetek dost rychle ubylo tone tone njn chyba coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 20:00 Muž MrHu [300] Re: Deathbull
Takže říkáš, že ho mám hned vylovit jo?:-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 19:58 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: MrHu
Tak to buď rád, já jsem pár dní zpátky zkusil pár mimin přidat do akva kde jsou LDA16..vlezly ancíkům ma tablety, samec je přišel ochutnat...a že by pak plival to živé koření jsem si nevšiml :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 19:52 Muž MrHu [300] Re: Losky
Já mám ancistrusa s krevetkama a vůbec si jich nevšímá...:-) krevetky po něm lezou a nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 19:47 Muž Vstrom [82] - Malawi
Takže klasické ancistrusy radši ke krevetám nedávat? Pancéřníčky taky? Chtěl jsem tam dát Pandy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.09.2011 19:24 maniac – Caridina Japonica
Ahoj akvaristi,

mam 112 l akva, v něm jsou razbory hengelovy, sekavci příčnopasý a čichavci zakrslý. Chci se zeptat jestli do takového akva můžu dát krevetky caridina japonica? Nemáte někdo zkušenosti? Předem děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 17:19 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: katterinecka
:-D teda nežerou rostliny, řasy žerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 16:25 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
otiky mam taky, a naucili se i slidit po dne... hlavne po krmnym gelu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 16:04 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Zoidik
kytky většinou okusujou až jsou větší. Z těch co nežerou řasy je taky třeba krunýřovec jednopruhý, ten rostliny nežere vůbec a taky není tak velký
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 16:04 Fugee Re: Zoidik
Nejvhodnější jsou malí krunýřovci (např. Otocinclus affinis)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 15:56 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Moucha
Zatím s něma problémy nemám. Lozijou mi jenom po Sagittaria platyphylla jelikož je na ní trochu řasy. Zbytek rostlin nechávají na pokoji. Pravda je že nevím co dělaj když jsem v práci nebo když spím. Pravda je, že mi bylo doporučováno pořídit místo ancíků ?Loricariidae? nebo snad ?Loricaria? že jsou k rostlinkám šetrnější a nežerou je jako ancíkové. Teď pomalu začínám chápat, proč se rostlinám u mě moc nedaří. Zřejmě mají špatné osvětelní. Budu s tím muset něco udělat ve chvíli volného času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 15:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zoidik
az ti zacnou decimovat kytky tak asi zmenis nazor.....

ja mam jeste mensi akvarka, takze proto ty maly rybky....

plovouci bordel se da ruzne "ukotvit"
prolez si atlas rostlin a urco najdes dost kytek....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 15:28 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – katterinecka; Moucha
Moucho, ancíky nedám rozzureny ale těch parmiček se asi budu muset zbavit jestli tam budu chtít dávat krevetky. Zatím o tom jenom uvažuju (rozhodlej na 55% že tam půjdou). Pancéřníčky mám dva kropenatý... no něco mi říká, že to byla chyba je koupit. Ryba by se měla přispůsobit velikosti nádrže. U nich to asi bude opačně. K nějakému hejnu se zřejmě časem dopracuju. Pravda taky je, že s tím mojim akvárkem si nemůžu moc vyskakovat co se počtu ryb týče.

katterinecka : Plovoucí bordel mám, ale potřebuji ho nějak ohraničit aby neplaval jak se mu chce po celé hladině, ale nějak omezeně v nějakém kruhu nebo určité části akvárka. I když v kouli mam nějaké plovoucí a kořeny maj už skoro ke dnu. Reflektor mam udělanej nad zářivkama. Nicméně, pokud bych přidal ještě jednu trubici, tím zvýšil "světelný" výkon na 54W, tak by měla být i reálná šance, že to světlo dosáhne i k nižším vrstvám akvárka a pokud ne, tak tím aspoň trochu pomůžu ostatním náročnějším rostlinám na osvětlení, které jsou blíž k hladině. Pokud tím teda nespálím ten plovoucí bordel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 15:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Zoidik
na objemu to až tak nezáleží, spíš na rozměrech akvárka, jak jsou vysoko zářivky, jestli tam máš reflektory...
Měla jsem ho ve stejně velkém akvárku se stejným osvětlením. Už bych ho nebrala, mnohem líp si mi osvědčil Echinodorus tenellus. Jako úkryt pro krevetky bych spíš sázela na mechy, a jakékoli stonkovky co vytvoří dostatečnou houštinu. Klidně i plovoucí rostliny, krevetky využijí cokoli (moje občas doplavou na kořeny těch plovoucích kytek a žerou žrádlo rovnou jak ho tam sypu, nebo ho lapnou ve "vzduchu"(ve vodě) a padaj s ním dolů)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 15:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zoidik
no zbavi bych se aspon tech parmicek 4pruhejch a acintrusu...

osobne uprednostnuju panciky a maly kaprovity (dania, rasborky, borarasky apod.)

je lepsi jedno velky hejno nez par skupinek... vypada to lip.... pripadne dve hejnka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 15:08 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: katterinecka
Jaký by bylo podle tebe vhodné osvětlení? Čistě vody kolik tam mám nevím, ale kdybych zaplnil vodou až po okraj bez rostlin, štěrku atd, tak je to cca 112 litrů, když odečtu od vrchu něco, dno, rostliny, kameny, tak cca 20litrů ztrácím (přesně nevím, nějak jsem to nesledoval kolik to je), tak mam potom osvětlení cca 0,37-0,4W/l, v atlase se uvádí osvětlení silné, na konkurečním fóru je i hodnota 0,75W/l což jsem asi tak na polovině toho co to potřebuje. Asi bych měl kufa začít nakupovat podle toho čím disponuji, ne podle toho co se mi líbí. Naučil jsem se to u počítačů, tak s akvárkem taky musím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 15:00 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Zoidik
listy budou mnohem menší a pak se to moc trávníčku podobat nebude, neporoste moc hustě u sebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 14:58 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: katterinecka
Hlavně jestli nebude umírat. I pomalé rozrůstání je rozrůstání :-) Jinak tam mam dvě 18W zářivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 14:54 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Zoidik
Lileaopsis se moc rychle nerozrůstá, zvlášť při takovém světle co tam máš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 14:48 Muž jeník [54] Re: Fugee
Míval jsem společně v 240L, gavůnci diamantoví a pak boesemani nechávali vždycky krevety na pokoji, ale, pravda, možná jen měly kam se schovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 14:40 Fugee
Zdravím, chová někdo gavůnky diamantové s krevetkami (cherry, palamaty)? Plánuji 84l akvárium, a chtěl jsem tam dát právě ty gavůnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 14:40 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: katterinecka, Moucha
katterinecka : Mám tam asi týden nasazený travní kobereček a čekám jak se rozroste jak do výšky, tak aj do šířky, což by byla jedna z možností úkrytu na které se "pracuje" (foto mam zatím ve fotáku, takže neni v galerii), druhá možnost která by se měla vyvýjet, tak jsou tyhle trsy trávy pokud se rozrostou rybicky.net/nadrz/13126/10.jpg a dál právě uvažuju o těch lávových kamenech že je ještě rozšířím, protože se mi moc líbí. Takže pokud se těmto travinám bude dařit, úkryty v hsutčím porostu by byly.

Moucha : Zatím se honí mezi sebou ty parmičky, ale občas proženou i jinou rybku. Moc se mi to nelíbí, ale momentálně dokupovat cca 6 kousků se mi moc nechce, jelikož ryb je tam až až a dle názorů jiných mám docela přerybněno. No, můžu je buď separovat, nebo nechat dožít a zapomenout na ně v současném akvárku, případně dokoupit další jedince. Jinak jsi říkal, že bys snížil počet druhů. Které ty osobně by sis nechal z těch co mám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 14:17 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zoidik
presne jak pise katterinecka, staci jen par mist kam se rybky nedostanou.... a ty parmicky 4pruhy v tak malym poctu muzou delat dooost velky problemy.... kolega v praci musel jednu utratit protoze mu postupne vylikvidovala cela akva!!! kdyz je jich vic tak se rvou mezi sebou, ale kdyz je jich malo zacnou napadat i ostatni rybky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 14:06 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Zoidik
bez úkrytů ti nejspíš nepřežijí ani dospělé (nemusí to být kameny, stačí hustší porosty rostlin). Jestli budou rybky útočit na krevetky tak se budou schovávat a moc je neuvidíš. Bez úkrytů se můžou i pokoušet opustit akvárko. Mladé mít budou ale většina z nich skončí jako potřava ryb, to právě záleží na těch úkrytech, kolik jich přežije
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 14:00 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Moucha
Teď to myslíš jak? Že krevety se nebudou množit kvůli těm úkrytům? Úkryty bych chtěl postupně dodělat skládáním lávových kamenů a udělat tam takovou skalku. Už teď jich tam pár mám, tak bych jenom rozšířil nějak. Pravda je, že bych nepotřeboval mladé krevety každý měsíc, ale kdyby třeba jednou za půl roku, rok vyvedly mladé, vůbec bych se nezlobil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 13:57 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zoidik
kdyz bude dost ukrytu pro krevety, ale nejak moc se ti mnozit nebudou.... nejni to nix idealniho... a jestli zanedbas udrzbu, procvicis si boj se rasami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 13:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Moucha
Jedna mečovka mi čeká. Asi ze zahrady donesu hranaté malé akvárko, nachystám a umístím ji tam. Nebo ji nechat v nádrži a přežije co přežije? Toť otázka. Když přežije, tak jeden dva kousky, když odlovím, budu toho mít jak sladkýho zelí a starosti kam s tím. Ale třeba nějakou akčku k dobru. O tom snížení taky uvažuju, ale když už jsem je koupil, tak je nechci prodávat, rád bych je nechal u mě dožít. Problém je, že se mi líbí všechny druhy co mám. Ale mečovky u mě hrají prim. Ale s krevetama asi moc kamarádit nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 13:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zoidik
no snizil bych pocet druhu... pockej az se to namnozej ty zivorodky.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 13:17 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – krevety x ryby
Jak to tady pročítám, tak asi můžu zapomenout, že moje red cherry a red crystal dám jednoho krásného dne do velké nádrže mezi 6 mečovek, 2 pancéřníčky kropenaté, 10 neonek, 6 kardinálek, 5 teter královských a 6 křivopruhých, 5 pavích ok, 3 parmičky čtyřpruhé a 2 ancistrusy (snad jsem na nic nezapoměl). Pokud z nich teda nebudu chtít udělat krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 12:29 harpunar – Je to možná extrém,ale
s cichlidkama Nanacara aurocephalus(trio) mám i Caridina japonica a v pohodě.Jsou to malé cichlidy a větší krevetky(cca.5cm)a nádrž je 140l a docela dobře osázená.Dalšími společníky jsou Sturisomy 3ks a 12 pancéřníčků.Nanacary krevetky nějakou dobu očumovaly,ale to bylo asi vše-agresivita žádná.Jinak ovšem doporučuji,aby jste krevetky viděli neexperimentovat a pokud chcete dát něco ke krevetkám,tak max.panceřníčky,otocinclusy,maličké druhy živorodek a nebo borarasky a jim podobné rybky! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 11:00 Muž Vstrom [82] - Malawi
Jo tak, to jsem přehlédl:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 08:43 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Losky
já psala o modrých neonkách a ne o modrých tetrách. Modré tetry jsou hodně živé a rozhodně větší, to už ti nezařučuju že si jich nebudou všímat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 40

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 39958x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5233-jake-ryby-ke-krevetkam?od=1101