Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 06:57 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Beda81
Máte pravdu, někde v tom mají guláš, ale třeba v ostravských prodejnách Hornbach ji mají popsánu správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 00:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Beda81
Zrovna z tohohle Hornbachu mi jich 30 plave doma... ale za 5.-Kč, kupoval jsem je už skoro před dvěma roky :-) Ale ve všech Hornbaších je to stejná rybka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 19:39 Beda81 Re: malyLibor
Mohu potvrdit.
Dnes jsem se byl podivat v OL Hornbachu.
Prodavaji tam podle cedulky rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska za cca 8Kc. Ale spis bych rekl, ze jsou vic nez podobne rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa
Soudim podle "profilove" fotky u techto dvou rybek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 20:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: azonic
Pokud by se ti podařilo sehnat Boraras brigittae, tak ta ti bude malé krevetky požírat, pokud pro ně nebudeš mí dostatek vhodných úkrytů. Pokud ovšem koupíš rybku, která je v Česku v současnosti prodávána jako B.brigittae za nějakých 7-20,-Kč, pak to tak zlé nebude. Tato rybka je ve skutečnosti Boraras uropthalmoides, je velmi podobná B.brigittae, ale je o polovinu menší a i když občas nějakou krevetku sezobne, není to nic drastického. Když jsou dobře krmeny, malých krevet si prakticky nevšímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 19:34 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: azonic
Nemyslel jsi Razborku Bornejskou (Boraras brigittae)??? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 18:13 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: malyLibor
Sera micron jsem neměl k dispozici a vykulili se mi ve velkém akva na vykulení a musel bych tam toho sypat půl pytle. Další odchov mám v plánu už ve dvacítce bez dna a na rozkrmení mám trepku. Ta bude snad lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 18:02 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MichoCZ
Problém s rozkrmením? Dánia pruhovaná jsem běžně rozkrmoval Sera micron a přežila všechna. Jsou to nenažranci od narození.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 18:01 Muž azonic [63] - Rostliny
Mohu dát ke krevetkám Rasboru brigittae? O dospělé krevetky se nebojím ale mám starost o mladé, nebudou je požírat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 14:51 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: malyLibor
Nádrž je poměrně slušně zarostlá a mají tam uprostřed půlku kokosu obroustlou mechem. Ty dánia jsem našel rozplavané 31.1. Takže mají něco přes měsíc. Ze začátku to bylo mizerné s rozkrmením, ale teď přeživších asi dvacet kousků roste jako z vody. Už začínám tipovat co by mohl být sameček a co samička. Ve společenském akva je přerybněno pavíma čuňatama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.03.2013 11:57 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MichoCZ
Předpokládám, že myslíš dánia pruhovaná. Pokud ano, tak to jsou velcí lovci planktonu a malé krevetky si dají velmi rádi, především pokud nebudeš mít pro malé kreveťule dostatek úkrytů. Pokud mají dánia už 2 cm, přelovil bych je do společenského akvárka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 09:12 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Občas to tu proletím, ale nevzpomínám si, zda se tu řešili dánia a krevetky. Jaksi mi u krevetek red cherry dorůstá potěr do velikosti dvou centimetrů a zrovna tuším mladé krevetky. Jak moc hrozí, že to požerou? Krmím jednou až dvakrát denně, podle toho jak jsem doma. Momentálně střídám mražený cyklop, moinu a živou artemku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 09:11 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ammi
No, zrovna v sobotu jsem jel přes Brno, mohl jsem ji vzít sebou :-) Teď pojedu do Brna asi až na Burzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 08:23 Žena Ammi [22] Re: malyLibor
No, s tou podobou jsem to myslela tak, že je to taky taková podlouhlá třpytivá ryba s pruhem ;-) Ale chválíte ji hodně, zkusím ji. Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.03.2013 20:38 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ammi
No já nevím, oni mají opravdu rady proud, ale jen když na něj opravdu mají chuť :) a na rovinu daleko větší dobu si blbnou mezi rostlinkami kde proud nemám vůbec. A v kombinaci z neonkou coze , jsou právě docela rozdílné. A hlavně se neskutečně krásně předvádějí. Zvednuté ploutve a pořád blbnou potlesk . Já byt tebou tak je fakt nezatracuji. Jsou krásne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 09:48 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ammi
No, já to mám fikaně. Mám tam jako filtr kostku bioakvacitu a čerpací hlavu Atman 200 (ten mne naprosto zbavil všech řas). No a jako "honič vody" původní, naprosto neúčinný přeadový filtr. Ten mi jen dělá proud, který vietnamky milují. Ten prouhd nemusí být ani silný, ani nemusí být po celém akvárku. Mně jde jen k tomu kořenu, a pak už je jen opravdu mírné poudění po celém akva. Vietnamky řádí po celém akva, v levé části, zarostlé Najas guadalupensis se vytírají, ale do proudu pod filtr si přijdou zaplavat.
Srovnání s neonkami? Hm... nevím. Nemohu přijít na to, v čem by se neonkám podobaly? Snad kromě toho, že malé svítí neonově modře. Pak se k té neonové přidá červená a pak se neonová modrá změní na žlutou, která při správném osvětlení také září... ale to je tak vše. Jsou to rybky menší, štíhlejšího tvaru těla, pohyblivější a pokud jich máš 20-30 kousků ve stolitrovce, tak krásně drží hejno - i když samečci spolu někdy naprosto neškodně soupeří. Jsou to rybky zcela mírumilovné, jak mezi sebou, tak vůči veškerému obyvatelstvu akvária, a za slušnou péči se ti odvděčí krásnými barvami.
Ale přesto, že jsou malé, tak se rozhodně nehodí do malých nádrží. Nejmenší akvárium pro ně by mělo mít půdorys 80x30cm, výška nerozhoduje. Ke krevetkám jsou to ti nejlepší společníci, malé krevetky cíleně neloví, spíše bych řekl, že je neloví vůbec, protože jim zřejmě vadí krevetčí krunýř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 05:25 Žena Ammi [22] Re: malyLibor
Libore, na těch tvých fotkách vypadají docela pěkně, hlavně to krmení je super ;-) A jak to děláš s tím prouděním vody? Stačilo by jim, když se trochu hýbe hladina, ale ne kytky? Zdá se mi, že když měl filtr větší průtok, rostly mi víc řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 05:08 Žena Ammi [22] Re: Jjapan
Na ty jsem se dívala, ale jsou hodně podobné neonkám - aspoň podle fotek - a vyžadují proud v akváriu, což já mám stažený filtr na minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 18:26 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ammi
Tak jak ti napsal Libor. Taky mám kombinaci Red Cherry, Neonky obecné a kardinálky Vietnamské. Můžu ti říct, že ty kardinálky jsou neskutečně krásné ryby potlesk mám je v hejnu a jsou luxusní. Já ještě k ním uvažuji o Parmičce Siamské asi v počtu 5-7 kusů. Rozhodně z touto kombinací budeš mít nádherné akva potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.02.2013 18:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ammi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 17:34 Žena Ammi [22] – Jaké ryby do horní části?
Zdravím, chci se poradit - mám akvárium 170 l čistý objem, v něm je 18 neonek obecných, 7 pancéřníčků panda a 19 krevet Red cherry + šneci. Voda dGH 14, pH 7,5, ostatní ok, teplota 23 °C. Původně jsem ještě plánovala dvě-tři větší ryby (třeba čichavce perleťové), ale asi by lovily krevety. Tak mne napadlo zkusit hejno menších rybek, ideálně do horní vrstvy, protože neonky i pandy se drží spíše dole a uprostřed. Podle informací zdejšího atlasu mi z toho vycházejí akorát dánia (např. Laubuca Dadiburjori), která jsou jednak neonkám vzhledově dost podobná a taky možná budou většími lovci i když budou mít jen 3 cm. Razborky potřebují vesměs měkkou a kyselejší vodu, což nemám, živorodka sličná pak zase vodu teplejší. Existuje nějaká rybka, kterou bych při svých parametrech mohla mít?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   20.02.2013 21:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Erasing
Do 200 ne, ale pokud v tom 60. litrovém nemáš ryby, tak tam se ti vleze krevetek spoustu. Obvykle se kupuje 10 ks Neocaridin nebo 20 ks Caridin. Ty se pak namnoží i na několik set. Jakmile dosáhnou určitého množství, přestane jejich počet narůstat.
Piskořky stačí do obou akvárií po 1ks, ony se rozmnoží. Pokud dáš do dvoustovky 30 a do 60ky 5, nic tím nepokazíš. Piskořky se množí podle toho, jak moc překrmuješ. Jsou to velmi užiteční pomocníci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   20.02.2013 21:20 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Erasing
Sem ty krevetky dát nemůžeš, jedině jako drahou svačinku. Mimoto 200 l je na ty sumečky malá nádrž, pokud je nemáš v plánu stěhovat do většího...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 21:09 Erasing – Krevetky,sumečci žraločí,skaláry,piskořky
Ahoj,
mám 200l akvárium mám tam 2* sumečky žraločí, jednu velkou skaláru a 3 malé, bojovnici pestrou, pancéčníčky kropenaty neonky a paví oka.

1)Napadlo mě, že bych si koupil malé krevetky cca do 1-2,5cm, ale nevím jestli by mi to ti sumíci,skaláry a bojovnice nepožerou.

2)A počet kusů na 200l a 60l akvárium

3)Vhodný počet piskořek věžovitých do 200l a 60l akva.

Předem děkuji, nejsem v tom zrovna zběhlý, kamarád mě teď dokopal ke krevetkám a do teď jsem měl jen rybičky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 00:36 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: PaDa
Souhlas. Navíc dvě mřenky nemají kolegyně stejného druhu, aby se s nimi honily, a vyhledávají zábavu jinde... a odskáčou to krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 23:10 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: ketie
Mřenky annamské a jejich dlouhodobé soužití s krevetkami, to nejde dohromady.
Zkoušel jsem to kdysi a po nějaké době byly krevetky pomaloučku polehoučku fuč. Mladé sežerou a větší krevetky, které jinak vedle nich být mohou, dobijí (podle mého názoru) po svleku, kdy jsou krevetky bezbranné.
Podobnou zkušenost zaznamenal Navik, který Yunnanilus cruciatus s krevetkama má, ale průběžně je doplňuje odjinud ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 23:02 Žena Kač [131] Re: ketie
Ahoj, osobně zkušenost krevety-mřenky nemám, ale řekla bych, že mřenky jsou dost velcí zřouti. Je klidně možné, že by v tom mohly mít ploutve. Na druhou stranu mám krevetky s čichavci a bez problémů, i když všichni předpovídali krvavou řežbu...Zkus to pozorovat, ale pokud po sobě nějak nejdou, asi to nebude tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 20:32 ketie – mřenky?
ahoj, mam dotaz ma společné aqa krystlky a dvě mřenky anamské, mohou spolu být??neutočí na sebe nic, jen občas do sebe narazí ale jinak nic....ale ted mi prave jedna krevetka umrela pred 10 dny a dneska dalsi, a vse mam naprosto v poradku tak premyslim cim by to mohlo byt...a vzhledem k tomu ze ty "zebry" mřenky anamske jsou takovy poplasnaci, tak premyslim jestli jim neco neudelaly ty ryby, dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 20:23 Žena Jaffi [91] Re: predator3313
Jasně že byla živá, kdyby mi betty ožraly mrtvou krevetku, nepsala bych sem. :) Já těch krevetek zas tolik nemám, takže mám přehled. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 11:44 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Jaffi
:-D Jako já ti věřím, a nepustila se jen do mrtvé? byla živá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 08:17 Žena Jaffi [91] Re: predator3313
Koukám, že jsem to měla nafotit. :) Krevetce chybělo jedno oko, pár nožiček a část bříška, když se mi ji podařilo vymotat z mechu. Ještě bych asi měla napsat že samičky betty byly v tu dobu spíš dorostenky, žádný zasloužilý (vysloužilý) samice.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 22:02 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Jaffi
No samička je většinou schovaná, a samec se poflakuje po akvárku :-D má tam ještě pár endlerek a tak 15 krevetek co ji zbyli... ale se mi nechce veřit že by velkou krevetku sežrala :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 21:57 Žena Jaffi [91] Re: predator3313
Jestli má u krevetek samce a samici, věřím, že betty v tomhle případě na nějaké krevetky "nemají čas".

Měla jsem u krevetek dvě samice betty a jedna krevetka na to doplatila. Když jsem měla samotného samce betty s gupkama odskákal to samec gupky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 21:38 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Jaffi
Fakt jo? přítelkyně má u zbytku krevetek samce i samici a žadné utoky sem tam nepozoroval, je fakt že u toho akvarka nejsem furt ale ani jeden s Bettáků si krevetek nevšímal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 21:23 Žena Jaffi [91] Re: Marek
Mně samice betty krevetku sežrala, prodrala se za ní i do hlubin jávského mechu. Samce jsem s krevetkama neměla, tady neporadím, má delší ploutve není tak rychlý, ale "dravec" to je. ;-) Já osobně bych neriskovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 21:09 Marek
Díky moc, kdyby tahle stručně a jasně odpovídali všichni... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 20:54 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Marek
Velké ti nesežere, aspon já nic takového nepozoroval, ale mladé krevetky, to už by mohla být jiná X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 20:54 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Marek
S bojovnicí se asi moc v lásce mít nebudou;)

Re:malyLibor
mě se vytřeli dánia do akva, kde za dva dny přibylo šest krevetek a potěr se vykulil a přežívá. Moc velcí lovci ty Sakury nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 20:23 Marek
Mám 25 l akvárium s Bojovnicí pestrou, chtěl bych se zeptat, jestli tam můžu přidat krevetky red cherry, nebo jestli je bude bojovnice obtěžovat nebo je hned sežere.
Děkuji Marek

PS: Omluvte můj amatérský přístup, akvárium mám krátce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2013 14:38 host Re: malyLibor
"Pytlíkovanou" od poláků, nebo v létě v některých návesních nádržích. O chovu píše R. Slaboch na stránkách pražského spolku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 14:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Chem
Tak to moc děkuji, zas jsem o kus chytřejší a zas mám větší motivaci sehnat někde násadu té moiny. Všude na ni čtu jen chválu, rybkám mražená taky velmi chutná, tak bych ji chtěl zkusit taky šupnout do akvárka. Perloočku jsem léta míval v zahradním bazénku a v šnekáriích bez ryb taky běžně přežívala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2013 13:19 Muž Chem [837] Re: malyLibor
Ale ulovi, zive perloocky davam ke krevetam pravidelne - lovi je jako dive a ty vetsi perloocky se mnozi, strava se doplnuje, voda se cisti - perloocka a moina jsou ke krevetam do akvarek dobra volba. Pro dospelou cherry neni problem do sebe nasoukat i malou nitenku... Souhlasim kazdopadne s tim, ze buchanky bych ke krevetam nedaval a ze Neocaridiny neublizi mladym zivorodkam (ani tem nejmensim).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 23:55 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: glumča
Problém je, že tyhle krevetky nejsou nijak uzpůsobeny k lovu. Těmi kartáčky, co mají na předních končetinách, nic neuloví. Nemají ani jak si to zasunout do tlamky. A že jezdily? Možná se ti tam právě svlékla samička a samci ji hledaly... a nebo krevetky prchaly před buchankami... buchanky nemusí být vždy příjemní společníci takto malým živočichům - i když to záleží na druhu buchanky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 18:41 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: malyLibor
malyLibor napsal: Já vím, ale kdo ví, co glumča. Jestli tam nemá níhodou nějaká Macrobrachia.

právě,že jsem tam měla jen obyč.červené a cherry.(akva jsem radši zrušila a elegansky zkusím vypiplat samostatně.Vím,že Ivče se eleganskám daří i s krevetkama.Mě právě zaskočilo,že když jsem krmila živými buchankami,tak krevetky jezdily po nádržce jak divé a přišlo mi,že je lovily.Proto si nejsem s krevetkami tak jistá ;-) samozřejmě netvrdím,že to tak je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.02.2013 17:48 Muž Ad@m [1051] Re: VerčaV
Ak sú tie priehľadné Neocardiny denticulaty, pokrížia sa s Red Cherry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 12:02 VerčaV Re: vav
díky palec . mám celkem 15 krevetek v 68L akváriu, 5x Red Cherry, 5x Red Crystal a 5x takové průhlené ale název si nepamatuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.02.2013 11:52 vav Re: VerčaV
Můžou. Red Crystal ocení větší prostor, jsou citlivější na kvalitu vody. Někteří chovatelé preferují druhová akvária. Při chovu v malém akva (cca 20 lt) jsem pro donošení/porod dával samice Red Cr. zvlášť. I okurkové lahvi to šlo docela dobře ;-)
www.krevetky.net; www.krevetky.wbs.cz; krevetky.wz.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 11:32 VerčaV
Ahoj chci se zeptat, mohou být spolu krevetky Red Cherry a Red Crystal, díky za odpověď ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 21:48 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: malyLibor
Ta bude založena (snad) do měsíce, ale v obýváku- chce ho tam mamka, tak tam bych dala ty Bettky :-) Ale uvidím, děkuji za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 21:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Hany
A nebo si udělej tu padesátku, co jsi o ní psala. Tam můžeš mít Otíky, galaxky, beťáka i krevetky - za předpokladu, že tam bude dostatek skrýší pro malé krevetky - kokosové ořechy, houštiny jemnolistých rostlin, rourky z bymbusu či keramiky a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 20:47 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: malyLibor
Zkusim ho rozšířit, i když jedna galaxka stojí 40,- :-D Tak zprovozním 12tku pro Beťťáka někdy v budoucnu :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 40

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 39963x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5233-jake-ryby-ke-krevetkam?od=751