Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 18:39 JagerMaister
Nejaké drobné razborky ... napr.razborka trpasličia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 18:34 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Ahoj,potřeboval bych poradit s výběrem rybiček vhodných do akvarka s krevetkami má asi 18 litrů.Nějáké lehce dostupne.Nebo kdyby ste věděli kde takové ryby sehnat.Díky Jarda

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 20:05 HaDaS Re: fechtnerak
ano je . Mrkni sem www.krevetky.net a sem krevetky.wbs.cz/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 19:15 fechtnerak Re: HaDaS
Mám ještě jeden dotaz chovatelka od které jsem je kupoval mi říkala že teď když změní vodu ta se budou svlíkat a co jsem se dočetl tak jsou po svlíkání nějakou dobu schované je to možné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 22:13 HaDaS Re: fechtnerak
Víš, já jsem chtěl krevetky do svého akva přesunout taky, a proto jsem se na to nedávno tady ptal. Bylo to ale z důvodu předělání krevétárka. Takže na dobu několika málo dní. Nyní, když se Ti snažím poradit, tak čerpám z informací, které jsem získal z odpovědí a studia tohoto tématu.

A na Tvojí otázku jsou možné tři odpovědi (co jsem schopný odpovědět).
1. Lze je i zkombinovat. Pořídit si větší druh krevetek, a umístit již dospělé (vzrostlé nad 3 cm) jedince.
2. Mít opravdu zarostlé akva, určitě nějaký mech (např. jávský).
3. Upravit osádku společenského akva tak, aby krevetky nesloužily jako oběť v potravním řetězci.

Nezapomeň však na to, že ne všechny krevetky jsou vhodné pro začátečníky v jejich chovu, a že některé druhy mají specifické požadavky. X-)

Edit : ... anebo si pořídit malé akva, a chovat je v něm. Já mám pidi akva 9 l a na pracovním stole vypadá skvěle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 20:07 fechtnerak Re: HaDaS
takže do tohoto aqa je asi kupovat znova je hloupost viď co by jsi poradil když bych je chtěl pořídit znova dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 19:57 HaDaS Re: fechtnerak
Čichavci, parmičky, gupky ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 19:55 fechtnerak Re: HaDaS
Aqa je veliké 200l co je s toho osazenstva mohlo sežrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 10:54 HaDaS Re: fechtnerak
Nepíšeš jak je akva velké, tak těžko říct, zda-li krevetky mají šanci na přežití. Jestli je hustě zarostlé jak píšeš, tak se krevetky asi schovávají někde v houští, bojí se sežrání. Jestli není zarostlé až tak moc, tak jsou pravděpodobně sežrány. K tomu se přikláním já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 10:31 fechtnerak – Krevetky do spol. aqa
Dobrý den pořídil jsem si do spol. aqa krevetky Red Chery některé byly starší o velikosti asi 1 cm a zbytek byl droboť starý pár dní celkem jich je dvacet aqa mám dobře zrostlé ale chci se zeptat na to jestli nevadí je mít ve společnosti 1 pár Torokát,2páry Čichavců,10*Rasbora klínoskvrná,2 páry Ancistrus,10 ks pancéřníčků,1ks Parmička červenoocasá a cca 50ks Paví očko a ještě mraky okružáka polského na kterého jsem nasadil dvě helenky.MŮŽE TOTO VŠE BÝT POHROMADĚ.Děkuji za rady můžete psát přímo mně na mailto:fechtnerak@email.cz (ještě jedno krevetky se nám někam schovali vůbec je nemůžeme najít je to normální někde jsem četl že tento druh je právě vidět že se neschovává čím to teda je že u nás se schovali)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 16:36 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Fugee
Ja myslim,ze z dospelima krevetkama to bude ok,ale z mladyma tezko rict-muze to byt problem!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 16:22 Fugee
Nikdo neví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 18:08 Fugee
Zdravím, chtěl jsem se ( opět ;-) ) zeptat, jestli se snesou Cherryny s parmičkami duhovými (200l "Paradise" s menšími rybami), jsou to 3 kusy, 1 samec, 2 samičky, nemám je kam jinam dát. Nevadí si navzájem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 00:50 Fogy – Cherry
Čauves ctel sem se zeptat jak dlouho po vylíhnutí malých krevetek Red Cherry trvá než dorostou do velikosti dospělého jedince ? děkuji ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 14:57 Muž MrHu [300] Re: Fogy
Ahoj, zkus si pročíst téma "Krevetky x rybičky", určitě tam zjistíš celkem dost informací...:-) rybicky.net/forum/5233-krevetky-x-rybicky Můžeš tam mít třeba razbory a nebo mini razborky...neonky...a podobný menší druhy...:-) Prostě klidný rybky, kterým se nevejde kreveta do tlamy...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 14:51 Fogy – Co ke krevetkam za rybky ?
zdarec mam 112 litru AQ a chtel bych tam nějaký krevetky a rybky km tomu aby se to pohybovalo můžete mi poradit co za rybky k nim ? s krevetkama začínám.. díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 16:01 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Semtex
Ja myslim,ze na zdejsim trhu toho bude dost,chtel jsem jen vedet ktere druhy se s krevetkama snesou,zatim vam vsem dekuju!!! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 14:18 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Beastie
A. australe je věší Halančík.
Ale je plno jiných menších. Třeba E. annulatus, F. tierryi, nebo N. cardinalis atd.
A že by byli těžko sehnatelní, no jak pro koho. Kdo ví kde se zeptat, nebo kdo je ochotny dát 20-30$ za jikry a vychovat si vlastní rybky z jiker, tak má celkem velký výběr a možnosti.

V jednom nedělním příspěvku ve vlákně o instantních rybičkách jsem dal odkaz na seznam většiny Halančíků seřazené podle velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 13:44 Žena Beastie [314] Re: Kamilstrom
já kydž jsem uvažovala o mixu halančík + krevety, tak jsem chtěla rybicky.net/atlasryb/halancik_pestry ale chce to hodně mechu. Ani nevím proč jsem od toho upustila, asi kvůli obtížné sehnatelnosti halančíků :)
Plovoucí kytky a pár těhle asi není špatný nápad, pokud ti do toho sedí parametry tvé vody (teplota max 25 a ph mezi 6-7) a pokud nebude přerybněno

Je to jen můj názor ale :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 13:37 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Kamilstrom
Opravdu nikdo nevite,nebo to jen tak zapadlo,halancici jsou zajimavy!!! :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 21:32 Muž Kamilstrom [539] - Rostliny – Krevetky vs. Rybicky
Zdravim,chci ze zeptat jaci Halancici by mohly byt(krome uz zminenych Oryzias woworae) s Red Cherry(15),mam uz s nema Neonky cervene(23),Otiky(5),Pancernicky leopardí(6),(150L,Hi-tech,huste osazena nadrz),puvodne jsem hledal neco co by drzelo Neonky c.ve skupine(at nemaji tak znudene ksichty :) ),ale pochopil jsem,ze nic takoveho neznam a asi ani neni,dik!! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 23:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Fugee
já měla galaxky ve 37 litrech s palmatami a cherrynami a bez problému, i kdyby nějakou sezobla tak to krevetky nadeženou svým rozmnožováním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 21:58 Fugee
A ještě jedna otázka - četl jsem, že jsou razborky galaxy schopné sežrat malé krevetky ( www.aquaticplantcentral.com/… ), co z toho je pravda? Jaké jsou Vaše zkušenosti? Měl bych je ve 200l akváriu, s palmatami, cherrynami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 13:38 Muž O.Tom [439] Re: RadioactiWe
No zatim jsem je nemel, planuju je :) Kdyztak pujdou do vedlejsiho akva. Kdysi jsem tu i o jinych rybach psal ze jsou vpohode, napr sekavci pricnopasi. Ale kdyz ztech malych zizal vyrostl poradne macaty had, tak to taky cupuje krevetku jedna radost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 12:42 Žena Denver [1] Re: Tudy
Super, děkuji moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 12:23 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: TomasOxx
Oni aj tie vrčivky sa lúbia hrať s krevetkami.. Tie moje krevety v podstate už ani nevyliezajú z jávskeho machu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 10:50 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Denver
Ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 10:36 Žena Denver [1]
Ahoj, měla bych dotaz. Zajímalo by mě, zda mohou být v 1 aqua krevetky Red Cherry a pancéřníčci (zelení a drobní)? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 00:44 Muž O.Tom [439] Re: Fugee
Bojovnice je povahou velmi ruznoroda, ale prevazne je to nenapadny lovec. Pomalu se priblizi a pak slupne co se ji do tlamy vejde. Mel jsem bojovnic uz nekolik. Z povah loveckych mi lovily male krevetky, male rybky vcetne ancitrusu a i male sneky. Ke krevetkam bych dal bud nejakou malou nebojovnou variantu bojovnice, nebo vmem pripade mam do budoucna v planu krevetarium s vrcivkami trpaslicimi a rajovci dessinerovi. Tam snad bude vse vpohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 18:36 Muž MrHu [300] Re: Fugee
Když má rybka tak velkou tlamu, že se jí tam vejde krevetka, tak bych to neriskoval...:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 18:24 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Fugee
tak ona se s nima snese ale krevetky zas tak nadseny nebudou, ty nejmensi urcite ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 17:05 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: katterinecka
možná záleží na té výšce hladiny od okraje skla. Já to měl fakt asi 3 milimetry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 16:34 Muž AqualungVlada [1] – Krevetky, razborky a drobnoůstky
Jo a sklo tam mám, mně se to hned líbilo víc s tím sklem když jsem akva vybíral, ono to jen na té fotce není moc vidět, má to ty lišty z boku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 16:26 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ČichavecTom
u yellow mám asi 3cm mezeru, protoze nemůžu dosunout sklo kvůli filtru a nenašla jsem venku ani jednu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 16:26 Muž AqualungVlada [1] – Krevetky, razborky a drobnoůstky
tak jo, tak ja tu kombinaci určitě vyzkouším a pak podam info.. Nejprve přidám ke krevetkám osvědčené razborky a pak po nějaké době ty drobnoůstky. Ja bych tam chtěl aspoň tak ty tři druhy nejakých živočichů, to by se mi líbilo.. ta drobnoůstka je rybička v celku pěkná, jsem rád že jsem ji našel tak doufám že to bude fungovat. Jo a taky jsem se bál abych těch 37l nepěrybnil, ale já některé ty počty teda ještě trošku zvednu jak říkáte. Tak děkuju všem moc moc za rady, díky díky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 16:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Semtex
já měla asi rok 37 litrů s krevetkami a teď přes měsíc 80ku, obě otevřené, voda asi 0,5cm pod okraj. Krevetky jse našla venku jen když jsem dlouho (ke konci prvního akvárka) zanedbávala údržbu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 16:23 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Semtex
potvory jedny!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 16:17 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: ČichavecTom
Pokud byla hladina až skoro po okraj, tak krevetky nevyskočili ale vylezli.
Nevím proč (snad že zvědavosti, nebo hledání potravy) vylézají ale umí to.
Jednu takovou průzkumnici jsem kdysi vyfotil. Ta fotka je myslím ještě v prezentaci mojeho Miníčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 16:08 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: katterinecka
jo, to jsem si taky myslel... když jsem pořídil 10 kusů var. Yellow do mini a po 14ti dnech jsem našel 5 kousků uschlejch za skříňkou tak jsem to fofrem přiklryl...
Měl jsem to akva otevřený a plný skoro až po okraj.

Naštěstí už jedna nosí, takže se ztráta brzy doplní, ale stejně mě to štve, nebylo snadné je sehnat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 16:00 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: AqualungVlada
to máš do těch 37 litrů? Taky souhlasím s přidáním krevetek, aspoň tak 5-10, brzy by se měly i rozmnožit. Razbor skvrnoocasých tam dej klidně 15-20, jsou to drobounké rybky, trochu plaché, budou se takhle cítit líp a míň schovávat. S těmihle drobnoústkami zkušenost nemám, ale vzhledem k jejich velikosti by žádné problémy být neměly. Taky by asi bylo lepší trochu víc kusů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 15:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ČichavecTom
zvláštní, já mám odkryté akvárko a nevyskakujou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 15:19 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: AqualungVlada
Zkus a uvidíš... přinejhorším si pochutnají.
Pokud ti tam ty krevetky vydrží tak jim určitě sežeň ještě pár kámošek. 3 kousky je málo. Ať je jich alespoň 10. A nezapomeň zakrýt akvárko ať ti nevyskáčou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 15:04 Muž MrHu [300] Re: AqualungVlada
Ahoj, krevetky a razborky jsou určitě bez problému...:-) Drobnoústky sice neznám, ale vzhledem k velikosti a k charakteristice bych řek, že je to taky ok...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 14:13 Muž AqualungVlada [1] – Krevetky, razborky a drobnoůstky
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli můžu mít spolu krvetky Red Cherry (3x), razborky skvrnoocasé (6-8ks) a drobnoůstky trpasličí (4-6ks). Předem děkuji za rady všem rádcům kteří se rozhodnou poradit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 12:12 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: gamermichal
Tady toho jsou mraky hmm

rybicky.net/forum/5233-krevetky-x-rybicky

Jinak menší krevety jsou pro Rájovce výborné krmení, Ancistrus a Ampulárka jí žrát nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 11:56 gamermichal – kreveta a rybky
hodí se kreveta k jednomu rájovci jednomu ancistrusovi a ampulárce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 19:55 Žena Bára [2] Re: katterinecka
ok. a potom tam budu moct mít rasborky i ty crystalky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 18:58 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Bára
je to v tom článku, aspoň 3-4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 18:54 Žena Bára [2] Re: katterinecka
dobře a na kolik asi bych jí měla zvýšit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 18:43 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Bára
UT máš moc nízko, bylo by lepší ji zvýšit i kvůli ostatním živočichům, takle může příliš kolísat pH
maniakva.sweb.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 40

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 39958x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5233-jake-ryby-ke-krevetkam?od=1051