Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 15:18 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Beastie
Mladý ti stoprocentně sežral filtr. Čerstvě vylíhnutí krevetka je veliká asi jen jeden milimetr. Ten filtr co máš je nevhodný.

Taky tu asi nepadl dotaz na to zda máš přikryté akvárium. Pokud má voda nevyhovující parametry anebo se krevetám nelíbí podmínky v akvárku tak mohou vylézt ven a pak ti uschnou někde vedle akva.

Co se týče těch řas tak tam na velikosti akva fakt nezáleží a je to všude stejný. Přečti si o rovnováze světlo x živiny.
Tím že větší akva je stabilnější ekosystém který unese větší zátěž jsem myslel například to, že když nebudeš měnit vodu tak tak velký akva se s tim popasuje delší dobu (než ti stoupnou hodnoty NO3 na toxickou úroveň), zatímco malé bude celkem rychlý proces... Stejně tak hnojení a podobné přídavky do malého akva mají větší dopad než do velkého.... zkrátka více vody pojme více neplechy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 15:04 Žena Beastie [314] Re: Moucha
To záleží, kde ten sraz je. Občas chodim na sraz na Pankrác, ale buď v neděli nejsem doma nebo to zrovna není. Srazy v týdnu někdy třeba kolem osmé večer?
Pokec by se asi hodil, chci si začít zařizovat akvárko a nějaké rady a doporučení na obchody/sklenáře/tipy na výrobu..internet je mocný, ale času málo. řešíte třeba někdy nosnost nábytku a její propočty?

Kytek mám až přspříliš, dokonce si schraňuju už nějaký pátek jávský mech ve skleničce s tím, že ho někomu dám :-D Jak se staáte o květiny ve skleničce? stačí dolévat vodu?

Bublifuk mi přišel složitý na nákup/realizaci, všichni o něm mluví, jak si pak koupím kostku, jak si koupit nějakou hlavu ( já už hlavu mám, sice víc hlav víc ví, ale...kam bych to pak dala?)

Měď tam nemám, to bych tam neměla šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 14:54 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
nemas tam nekde neco co obsahuje med (Cu)?

a nechce se ti zajit ke 3trojkam (pravidelny akvasraz)? tam by jsme to probraly, krevetky prirodni formu ti muzu dat, pripadne i nejaky kytky, s vlaknitou rasou taky bojuju... ve vetsi akva zmizla, v trpasliku se mrcha drzi, ale budu ho presouvat do 20L takze projde totalni prestavbou

bezobratli maji jine krevni barvivo nez rybky... proto jsou o neco odolnejsi

jinak prazska voda ma posledni dobou docela dost NO3 (nekde kolem 35mg/l), nepremejslela jsi nad bublifukem?

filtr cistis spravne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 14:45 Žena Beastie [314] Re: Moucha
Techniku jsem nikdy nezkoumala, ale prostě vyndám ty kusy molitanu ( akvamolitanu, prosím nehysterčit), a ve vodě z akvária( kterou si naberu do nerez misky z akvária a pak vyleju pryč) je párkrát vyždímám a vrátím zpátky.
S filtrem mám občas problém, špatně se rozjíždí s tou rozstřikovací rampou, takže mu chvíli trvá než začne fungovat po čištění, ale to bude ztěží ono. Změřím NO2 a No3 dnes nebo zítra, s tím, že jsem měnila vodu minulý týden ( i s praním filtru) a dám vědět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 14:42 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Moucha
a nejsou různý druhy ryb na NO2 náchylné jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 14:41 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
jak peres ten filtr.... bezobratli jsou o neco odolnejsi na NO2 nez ryby....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 14:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Beastie
cherryny mají radši studenější, klidně kolem 20ti, ale zas nevím jak by to prospívalo razborkám. Ale to ten problém nejspíš nebude.
A filtr pereš ve vodě z akvárka?
Možná by to chtělo měnít větší množství vody. Já měním klidně i půlku a žádný úhyny ze šoku nemám, jsou opravdu dost odolné. Jen voda musí mít podobnou teplotu (to spíš kvůli rybkám).
Jednou mi klesla teplota přez noc v akvárku na 15 stupňů a přežily to jak krevetky tak razbory skvrnoocasé. Chovala jsem je přez zimu v cca 18ti stupních a v pohodě se množily. Takže ta teplota je nejspíš moc neohrozí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 14:34 Žena Beastie [314] Re: katterinecka
Jednou týdně se snažím a tak 1/4 možná 1/5, to odkalování je trochu nuda tou malou hadičkou. a pak pomalu dolévám odstátou vodu, abych se vyhla šokům. Filtr čistím jednou za 3 týdny properu tu náplň a hlavně, hlavně tu rozstřikovací rampu, zanáší se mi šněky

teplota je 25 stupňů a nevím, jestli umřely postupně, během 3 týdnů sem si všimla, že ta kreveta co vidím mi přijde pořád ta samá ( dost naivní, vypadají všechny stejně). Alespoň že ty rybičky žijou - ale nebudu řikat hop, teď byly týden o hladu, musím je postupně vykrmit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 14:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Beastie
kolik měníš vody a jak často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 14:30 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Beastie
přírodní jsou odolnější, ale i red cherry jsou podle mě dost nenáročné, chtělo by to zjistit v čem je problém
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 14:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Beastie
Mohly být starší už od prodejce, nebo třeba teplota může snižovat věk kterého se dožijí.
U red cherry je ta výhoda že se normálné dost množí a tak taková populace může žít několik let. Jestli jim neco vadilo v množení tak jen postupně umíraly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 14:28 Žena Beastie [314] Re: katterinecka
Našla jsem jednu polodospělejší, která musela být důsledkem množení, a jednoho prcka, ale o žádném "hojném" množení není vůbec řeč. vzhledem k poslednímu kusu red cherry mám koupit třeba přírodní variantu teďka?
Asi to bude vše jasnější, až si pořídim ten test a zjistím NO3 a NO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 14:24 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Beastie
a nemnožily se ti? red cherry se obvykle hojně množí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 14:11 Žena Beastie [314] Re: katterinecka
Od dubna. Snad to nemohlo být stářím, sice všechny zakoupeny u jednoho obchodníka, ale dožívají se dvou let, ne? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 14:10 Žena Beastie [314] Re: ČichavecTom
Plus teda navíc mi přijde, že v těch malých nádržích není vůebc rozdíl...mám 20tku a 50tku, údržba je stejná jednou týdně, jen 50tka se odsává mnohem lépe ( vetší zvon), prostřihávat musím na obou místech a akvária mají problémy ( malé má po dovolené a při nedostatku krevet spoustu vláknité zelené řasy v mechu, velké má celou svou existenci místy černou štětičkovou řasu, která ovšem nikomu a ničemu nepřekáží). Bude to při 150tce odlišné?

A ještě dotaz ke krevetám - ve švédsku všude strkaly takové bílé ohromné (děsivé) krevety, jsou to Japoniky, o kterích jsem slyšela? Byla jsem i u mořských akvárií, a tam na ta zrůdná krevetí monstra nemá nic !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 14:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Beastie
jak dlouho si tam ty krevetky měla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 13:38 Žena Beastie [314] Re: ČichavecTom
Ve filtru žádné otvory, pouze mřížky o tlouštce milimetr z boků a hned v nich je trojnásobná náplň biomolitanu toho hrubšího, ale veškeré krevety byly stejně velké jako ryby.
PH kontroluji, přijde mi testem od oka dle barvy stále stejné kolem 6,5 -7 = shodné se vstupní vodou

Ještě mi krevety mohli sníst kočky, ale nějak neprojevovaly zájem.

Pořídím tedy testy NO2 NO3, další krevety a velkou nádrž :) zaručeně jsem přijdu pro radu ohledně osazenstva

Teď mám skvělou zkušenost, byla jsem ve Švédsku kde pronajímají firmy akvária na zakázku i s údržbou...rozměr to má jako okno ( hloubka max 15 cm, na facku) a naprosto nevhodné složení ryb, a ještě z toho mají takový business!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 13:28 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Beastie
ještě mě napadlo: nesebral ti ty krevetky filtr? Z obrázku filtru který máš nepoznám jak jsou velké sanávací otvory. Pro chov krevetek je nejlepší obyčejnej bublifuk s bioakvacitovou kostkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 13:25 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: ČichavecTom
No dobře, koukám že PMDD nehnojíš tak ti budou stačit testy na NO2 a NO3. pH je dobré také občas zkontrolovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 13:23 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Beastie
Terezko, na malé nádrži nevychytáš chyby. Naopak se jich spíše a častěji dopustíš. Čím větší akvárium, tím stabilnější ekosystém, který je schopen unést větší zátěž v případě nějaké chyby. Paradoxně je tedy pro začátek lepší ta 250ka ;o)

Proč ti umřely krevetky to už nezjistíš. Můžeš tu o tom s ostatními jen spekulovat a pravděpodobně se doberete k tomu, že se změnili parametry vody tak, že to krevetky nezvládly. Až si budeš pořizovat nové, přikup i ty testy (NO2, NO3, P, Fe, pH, KH).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 12:58 Žena Beastie [314] Re: RadioactiWe
To já mám krevetky s rasborkami trpasličími, klidné milé rybky, krevetky byly vždy velmi viditelné (z 10ti bylo vidět za každé příležitosti 4 nebo 5 kusů). Po čase jsem krevetky přestala vídat, a po prohledání jávského mechu a celého akvária i okolí jsem zjistila, že v akváriu žije pouze jedna kreveta.
Za likvidaci mrtvol viním šneky, mám jich vcelku několik a mám k nim kladný vztah, ale nechápu co stojí za úhynem.

Má smysl dokupovat další krevety a riskovat jejich úhyn, nebo například zlikvidovat 50% mechu (zabírá přes 50% akvária) a dokoupit rasborky a nechat to jednodruhové?
Děkuji za názor. Teď jsem se samozřejmě vzhlédla ve velké nádrži, určitě si jednou pořídím 250l malawi a alespoň 150l společenskou, od každého trochu, ale nejdříve bych chtěla vychytat všechny potenciální chyby na malé nádrži. PH je stále stejné, musím pořídit test na NO2 a NO3

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 12:22 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Chovám krevetky s vrčivkami - mierumilovnými drobnými rybkami ale krevetku vidím len málokedy. Všetky sú schované v javáku.
Niekolko krát sa mi totiž stalo že som pristihol vrčivky biť sa o mŕtvu krevetku :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 10:28 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: tomas3000
- Red Cherry a Palmaty mam dohromady s neonkami + tetry zhave
- zadny problem, krevetky se neschovavaji, pokud je tetry priplavou oblednout moc zblizka, dokazou zdrhat velice rychle :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 06:42 Muž tomas3000 [15] Re: Semtex
jj, no, asi jsi mi teda odpověděl:-D díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 19:17 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: tomas3000
ono to není o velikosti tlamky.....

piraňa má v podstatě taky malou tlam (je to tetrovitá ryba) a je schopná v hejnu udolat krávu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 18:31 Muž MrHu [300] Re: tomas3000
Já teda tetry krvavý nemám s krevetkama, takže v tomhle konkrétně ti poradit nemůžu...ale měl jsem je ve společenský nádrži a byly dost divoký...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 18:23 Muž tomas3000 [15] – chov s tetrama
Ahoj, budou prosperovat krevetky s tetrama krvavýma a s fantomama černýma..to by mohlo být, co myslíte. mají docela malou tlamku, tak by je ani nemuseli považovat za jídlo:-) díky za odpověď ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 17:32 Žena Linduš [166] Re: MrHu
huž je označená ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 17:18 Muž MrHu [300] Re: Linduš
Určitě...:-) Kdyžtak budou mít domov v nádrži Shrimp tank...tak je tam můžeš sledovat:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 17:12 Žena Linduš [166] Re: MrHu
tak trochu i závidím. doufám, že dáš vědět ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 17:08 Muž MrHu [300] Re: Semtex
Určitě z toho budu mít větší radost, když se to povede...:-) Navíc rybky jsou vážně pěkný...těším se na to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 17:05 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: MrHu
Věřím, že jsi se rozhodl správně. Není nad to, vychovat si vlasní rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 17:00 Muž MrHu [300]
Tak už je rozhodnuto, všem děkuju za rady:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 16:58 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: MrHu
O. woworae jsou spíš manekýnky, předvádějí se, dotírají u skla o nějaký ten žvanec. Je se na co koukat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 16:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MrHu
já mám modrá neonky taky dlouho, bez rašeliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 16:23 Muž MrHu [300] Re: Linduš
Ta plachost razborek mě taky trochu odrazuje...popravdě, wowoare mě hodně lákaj...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 16:16 Žena Linduš [166] Re: MrHu
tomu neuvěřím, dokud to neuvidím na vlastní oko. odzkoušela jsem horší kombinace. spíš se nějak rozhodila chemie, nebo si dotáhla ploštěnku, či jiný fujtablík. nechci někomu křivdit, prostě si to nedokážu vůbec představit. jo, co se týče mrtvolky, tu zdolali během pár vteřin stylem "hladové piraně"
razborky jsou fajn. taky kardinálky vietnamské - pěkně se na sebe naparují. a razbory (hengeli, espeho) drží krásně hejno. nejprčovnější mi příjdou asi razborky, i když ty moje nebývají moc vidět, jsou plašanky (s další generací míň, ale pořád) některé druhy nejsou zdaleka tak plaché.
ty wowoare bych brala všemi deseti. určitě jsou velmi zajímavé, netradiční, hejno musí vypadat úžasně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 15:58 Muž MrHu [300] Re: Linduš
Myslíš, že si spletl neonky s gremlinama? :-D Tak třeba to byly nějaký agresivní neonky...všechno je možný :-) jsem rád i za takovej postřeh :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 15:55 Muž MrHu [300] Re: ČichavecTom
Děkuju za informace:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 15:49 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: MrHu
modrý neonky mám a bez rašeliny v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 15:47 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: MrHu
Přidávám svou zkušenost. Mám dohromady krevety Red Cherry a Japonicy společně s neonkama, platama, pancéřníkama, ancíkama a dokonce i čichavcema perleťovýma a jedním samcem bety. Všichni jsou v pohodě a krevety jsou vylezlé. Nikdo si nikoho nevšímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.07.2011 15:30 Žena Linduš [166] Re: safidara
vycenily tesáky a trhaly krevetky na cucky. hlavně při úplňku smich
pardon... stydim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 15:15 safidara
PetrC napsal: safidara napsala: MrHu napsal: Ahoj. Nemá tady někdo zkušenosti s chovem krevetek a neonek v jedné nádrži? Chtěl bych je dát do 84l nádrže, ale nevím, jestli nebudou krevetky šikanovány...:-)

to si piš sice je velká nádr ale krevetky ti umřou


Nesmysl, pokad se maj krevetky kde schovat tak v tom žádnej problém nevidím.


moje teta měla krevetky poměrně velký a měla akvárium plné rostlin nevipadalo vůbec hezky jak bylo zarostlé měla skušenosti chovala je u 4 roky a když si tam přivedla neonky... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 14:51 Muž MrHu [300] Re: Fugee
Tak máš přesně jednu z těch co se mi líbí...:-) Ještě o tom popřemýšlím...buď Razborka bornejská a nebo Neonka červaná...neměl bys nějaký tip na chov té Razborky? Abych jí případně akvárium taky trošku přizpůsobil:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 14:23 Fugee
Zkus raději ty razborky, já mám tenhle druh : rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska…
V 54l akváriu, 10 kusů, jsou krásně zbarvené, naprosto nenáročné, a celkem snadno k sehnání. Ani cena není tak strašná.
Dále můžeš zkusit tyto druhy :
rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa
rybicky.net/atlasryb/razborka_galaxy
rybicky.net/atlasryb/razborka_kalimantanska
rybicky.net/atlasryb/razborka_thajska
rybicky.net/atlasryb/razborka_trpaslici

V 84l nádrži můžeš mít klidně 20 kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 14:02 Muž MrHu [300] Re: katterinecka
Tak samozřejmě tam chci udělat co nejlepší prostředí...ale například se tu píše, že u modrých neonek je doporučeno filtrovat vodu přes rašelinu...což určitě v plánu nemám...:-) Chtěl bych mít v těch 84 litrech zhruba 15 neonek...to by bylo snad ok...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 13:45 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: MrHu
Fotka k příspěvku Ke krevetkám jak jsem psal níže je též velice vhodný nový druh Oryzias woworae, na fotce.
Velikost necelé 3cm, nijak náročné a jsou zajímavé, třeba to jak samičky nosí u zadečku hrozny jiker a pak je lepí do rostlin nebo mopů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 13:45 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MrHu
razboru třeba hengelovu nebo espeho si tam klidně dej, jsou trochu menší než klínoskvrnné a tolik toho nenaplavou jako neonky (pro neonky je lepší ještě větší nádrž).
Mě modré neonky náročné nepříjdou když je nechceš odchovávat. Každá rybka potřebuje čistou vodu a stabilní prostředí, některé druhy toho vydrží víc než jiné, ale proč počítat s tím že by tam měly špatnou vodu. Když to nepřerybníš, bude tam dost kytek a budeš pravidelně měnit vodu tak ani není důvod se bát je kupovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 13:40 Muž MrHu [300] Re: katterinecka
Dočetl jsem se tady, že jsou modré neonky náročnější na chov, než červené...zase bych nerad kupoval modré, neo zlaté, abych je pak nějak trápil...jsou vážně o tolik náročnější? Co se týče minirazborek, líbí se mi dva druhy (už si nepamatuju jaké:-)) a ty jsou velikostně docela srovnatelné s neonkama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 13:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MrHu
já mám medré neonky a krevetek si vůbec nevšímají, jsou menší ale hůře k dostání. Těch menších drůhů hejnových rybek je hodně, třeba tetra ohnivá, různé menší razborky...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 40

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 39958x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5233-jake-ryby-ke-krevetkam?od=1201