Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 15:19 Wejcza – krevety zvládnou vše!
Přidám Vám sem taky jednu zkušenost s kevetkama... Koupila jsem si je ještě před rybičkama, ale pak jsem si vzpoměla že bych chtěla do akva parmičky a čichavce a tak jsem se smířila s tím že ty tři krevetky poslouží jako krmivo :-(. Minulý týden při stěhování jsem celé akva vypustila a žádné krevety jsem nenašla - co se dalo čekat. ALE včera koukám do akva a jedna se tam tak promenádovala po písku mezi ostatníma rybama. Asi jim nechutnala potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 15:18 zeryk – Re: Alena.sv
Ahoj,
asi ti neodpovím ale zkusím. Teď jsem to krmivo koupil a mám jej cca 14 dní. Dával jsem jej obden jako prevenci. Teď jej budu dávat 2x týdně a jinak normálně mrařená + suchá. Co na to krevetky ? zatím nic neříkají a úspěšně se množí dál. Včera jsem vyděl aspoň 3 samice plné.
Nemám vůbec žádnou zkušenost co jim vadí a co né. Snažím se aby šli hlavně rostlinky a terčáci, měj se Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 14:07 Žena Alena.sv [89] – Re: zeryk
Chtěla jsem se zeptat,když máš krevetky s terčovcema:používáš pro terčovce krmivo s Flubenolem?Zajímalo by mě,jestli to krevetkám nevadí.Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 09:45 Muž Yirka [9126] – Re: karfik
To druhé je správně, bude to pro ni "big challenge".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 09:30 karfik
Taky si přihřeju polívčičku.
Jak se bude perlovka tvářit na krevetky? přežijou to nebo mi zas perlovka ztloustne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 08:53 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: hf
Myslím že když počkáš tak 2 týdny než to ještě víc zaroste (ikdyž už teď to vypadá slušně), můžeš tam pustit Japoniky. Dal bych jich tam aspoň 20 aby byla šance že nějakou s prckem uvidíte. Mám ve 135 s ostatními rybami 10 dospělých japonik a hledání krevetek je dceřina oblíbená činnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2009 08:49 zeryk – Re: hf
Ahoj ja mám red chery s terčovcama. Mám je tam asi 3 měsíc. Po vložení jsem myslel, že je terčovcu po žrali. Omyl, dobře se schovali a teď se množí jak houby po dešti. Pokud se mají kde schovat(rostlinky) tak doporučuji. A pokud chceš udělat klukovi radost, tak mu udělej 25 l akvarko, nějakej bublak, lampičku trochu javsk. mechu a ony se budou množit samy. A velké kousky pak dej do své nádrže, klidně napiš Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2009 00:55 Žena darka [520] – Re: hf
Z těch menších asi opravdu jen Japoniky, těch ostatních by sis moc neužil, mně se cherryny a red crystal schovávaly i u Endlerek, teď mají akva samy pro sebe a je to nádhera :-) P.S. Tipuju, že Ti brzy přibude i krevetkárium, jak se do krevetek jednou zakoukáš, není cesty zpět :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2009 23:43 Muž klm007 [114] – Re: hf
Pokud nechceš množit, tak ideální jsou japoniky, které jsou dost velké na pěkné pozorování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:22 Muž pard [5] - Labyrintky – Re: Ploki07
Hodně odolné jsou Japonici, ty se ubrání. Jsou velké(4-5cm) a na řasožravé krevetky poměrně agresivní. A vypadají taky dobře, i když jsou průhledné. Na "Red cherry" útočí agresivnější ryby. Určitě Cihlidky, asi čichavce a veškeré větší a agresivnější druhy. Pancéřníčky bych z útoku na dospělé krevetky nepodezíral, to jsou jedny z nejmírnějších ryb. Obecně jsou "Red cherry" velmi mírné a neumí se bránit, jen utíkat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 21:35 Muž hf [54]
Ahoj,

Krevetky cíleně množit nechci ale pro zpestření akva bychom je s klukem uvítali. Myslíte že v následující sestavě akva by malé nepřežili žádné nebo občas něco málo ano? Jinak jsme připraveni jim v případě pořízení zařídit trochu lepší terén, tzn. spoléhat se nejen na kytky ale připravit jim i nějaké kammené úkryty a členitejší dno.

200l akva (rybicky.net/nadrze/6311)

osazenstvo ve finále:
cca 10 gupek, 10 black molly, 10 pancéřníček panda, 4 ancíci, 6 neritrinka zebra + piskořky a levatky.

V podstatě by mi stačilo, pokud by krevetky vydrželi ten 1-2 roky jak se uvádí, když to přežijou nějaký mladý tím lépe, když ne, tak se taky nic nestane. Ale nechtěl bych pořídit krevetky jen jako zpestření jídelníčku současnému osazenstvu. Co myslíte?

Druh krevetek je nám vyloženě jedno, údajně nejběžnější je red cherry, ten by nám plně vyhovoval. Kolik bychom jich měli pořídit?

Díky H.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 12:31 Muž . : Hunter : . [17]
su to ignoranti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 12:07 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Pepa56
žádnej problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 18:21 Žena janeka [2] - Tetry
snášejí se úplně bez problémů ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2009 16:34 S Muž invalida [3881] – SOUŽITÍ
mám velkýho ancika a krevetky ve 280l pohoda dokonce i čichavci v poho ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 15:46 Muž TomášB [12]
no ale dospelého velkho bych k nim asi asi nedal, ale jještě se nekoho zeptej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 15:17 Žena datura [104] – Re: Pepa56
budou se ignorovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 12:33 Muž Pepa56 [0] – krevetky vs. ancistrusi
Ctěl bych si koupit kveretky a chtěl bych se zeptat jak se budou snášet s ancistrusama. Děkuji předem za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2009 17:31 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bexi
Bexi jestli jeste napises jednou "jestly" jako 3x v jednom souveti, tak ti pancerici sezerou sekavce i krevetky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 16:54 Bexi
dík ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 16:34 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Bexi
já je tak mám a zdá se mi, že jsou v pořádku... jen je potřeba trochu přikrmovat, protože sekavci jsou až moc akční... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 15:20 Bexi
může být pancíci a sekavci spolu? kdesy sem četl že se to nedoporučuje tak chci vědet proč

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 17:33 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
sekavci ani pancici krevetky nezerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 17:16 Muž pařa:) [2] – Re: Bexi
pancernicek asi tezko bude lovit krevetky, dyt je skoro tak velky jak ony, sekavec nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 17:11 Bexi – Pancík a krevetky
chci se zeptat jestly můžou být spolu krevetky neocaridina sp. s panceřníčkem skvrnitým jestly je nežere nebo neloví popřípadě jestly nežere nebo neloví :-D krevetky sekavec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 21:32 Muž Yirka [9126] Re: samis
Mám skaláry XXL a pro ty je (byla) 2cm krevetka jen zákuskem. Na druhou stranu musím dodat, že lov krevetek byl pohled pro bohy, skaláry se chovali zcela jinak než při obyčejném mraženém či vločkovém krmivu. Instinkt je instinkt, ta lovecká vášeň na nich byla přímo vidět, byla to však dosti drahá zkušenost a podívaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 19:51 Tomas4343 Re: samis
Mám stejnou zkušenost. Asi 30 krevetek red cherry vypuštěno do 250l s ještě mladýma!!! skalárama - sice jim krevetky ze začátku stíhali utíkat, ale pak již byly jen zalezlé v rostlinách, a tudíž ani nebyly vidět. Kdykoli se nějaká vydala na procházku, hned byl na ní pořádán hon. Takže se skalárama nedoporučuji, protože pokud přežijí, budou stejně jen někde zalezlé a nic z nich mít nebudete. S pavíma očkama už by to šlo. Likvidují opravdu jen mladé, na velké neútočí. Red cherry se ale rychle množí, takže vždycky nějaká ta drobotina stihne vyrůst (pokud je akva zarostlé) a pokračovat tak v rodu:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 18:23 Muž samis [5]
Skaláři likviduhjí jen mláďata neocaridin, nebo si dovolovali i na dospělé krevetky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 17:43 Muž klm007 [114] Re: Jana
Dospělá paví oka budou s chutí žrát malé krevetky. Pokud máš dostatečně zarostlou nádrž, tak nějaké přežijí, ale kvanto to nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 14:41 Muž romi [7] Re: Jana
ja mam krevetky s thajkou a nie su problemy. vobec si ich nevsima, na rozdiel od ryb, ktore prehana.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 13:43 Jana
Chci chovat pár krevetek red cherry, v akvárku mám paví očka a přísavku thajskou. Nemá někdo dobré zkušenosti s přísavkou? Je z celého akvárka nejaktivnější a myslím, že by mohla dělat na krevetkách nenávratné problémy, ale nejsem si tím jista. Jaké jsou vaše rady? Zařídím se podle nich, samozřejmě nekoupím krevetky jako jasnou potravu pro rybku. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 15:45 Petr – Re: konvalinka
Jednu dobu jsem tím krmil nebo to rozdával. Ale teď už nejsem schopen je z akva vyndat. Je to hustě zarostlé a nechci to nějak narušovat. Populaci urdržuji krmením/nekrmením bet. Samec ani moc ne, ale mám tam tři samičky a dvě z nich loví prakticky stále. Teď jsem tam objevil malé bety, tak jsem zvědavý, co to bude. Má někdo zkušenost se dvěma samci v jednom akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 10:40 Žena konvalinka [41] – Re: Petr
Zatim jsem u teoretickych planu, ale jestli se podari zrealizovat, mohla bych te treba za maly uplatek nejakych tech plevelu zbavit. ;-) A s tema Endlerkama je to totez, taky pak budu schanet. Na burze jsem zadne prodavat nevidela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 10:36 Žena konvalinka [41] – Re: Petr
Co s nima pak delas, kdyz se ti tak rozmnozi? Daji se treba pouzit jako krmeni pro vetsi rybky? Mam parmicky nadherne, dania a platy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 06:16 Muž motýlek [275] – Re: Toony
jinak Endlerky jsou takové malé paví očka ;-) , pokud bys měl zájem - mám jich na rozdávání neurekom ... jsou zajímavé, ale ne každého chytí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 22:20 Petr
filipsi napsal: Stastny to clovek, zasadi trisku, vyroste lopata. Tak at se tak dari se vsim dal.

Hmm .. manželka taky říká "čím blbější sedlák, tím větší brambory" ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2009 15:38 Muž filipsi [1295] – Re: Petr
Stastny to clovek, zasadi trisku, vyroste lopata. Tak at se tak dari se vsim dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 15:26 Petr – Re: filipsi
To je mi líto. Mě se tam nechtěně množí prakticky vše :-( Teda kromě šneků. Pár jsem jich tam chtěl, ale zmizeli. Měl jsem dříve Mikrorasbory, množily se také. Kvůli krevetám jsme tam dal bety. A potvory se množí také. Aniž bych cokoliv dělal, zase mi po akva plave několik asi 1 malých bet. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 15:20 Muž filipsi [1295]
Petr napsal:.. Krevetky jsou plevel... .

Asi jak u koho (jak v ktere vode). U me tedy opravdu ne :(. Dela mi problemy i udrzet populaci, natoz predatory snizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 15:09 Petr – Re: konvalinka
Krevetky jsou plevel. Pozor na ně. Nebudeš-li mít nějaké ryby, které je budou eliminovat, zamoří akva hůře, než šneci. Dal jsem do akva kvůli nim bety. Ty jsou schopny sežrat cokoliv do velikosti, než jsou červené (mám tam Red Cherry), přesto je v akva krevet více, než dost. Když třeba týden nekrmím, počty krevet se trochu sníží, ale stejně nezmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 14:33 Žena konvalinka [41] – Re: Sprachys
Dik. Jdu na to juknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 14:27 Muž Sprachys [48] – Re: konvalinka
Hemianthus callitrichoides cuba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 14:23 Žena konvalinka [41]
Jeste me napadlo, nevidel jste nekdo prodavat Endlerky na nejake Prazske burze?
A jak se jmenuje ta rostlinka, co vidam hodne v krevetkariich - takovy krasny zeleny koberec po celem dne (malinke listecky)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 14:17 Žena konvalinka [41] – Re: Narenth
Ja jsem porad akvaristka-zacatecnice. Takze zatim neresim to, ze by se mi podarilo neco rozmnozit. :-) V rijnu jsem zalozila prvni akva (200l) a uz si zahravam s dalsim. A krevetky jsou pro me neco uplne noveho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 14:16 Muž Jurasek [137] – Re: Toony
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 14:15 Toony
co to jsou ty Endlerky?hledal jsem v atlase ryb a nic.diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 14:06 Žena Narenth [3] – Re: konvalinka
krevetky s Endlerkama jdou bez problémů, ty úkryty jsou potřeba a kolik jich, to e myslim nepodstatný, stejně jim nezabráníš aby se množili, Endlerek jsem jednou měla a 15 ve 20 l akvárku (původně tam byl pár) a pak jsem je přestěhovala do většího společenskho akvárka. Jen si nejsem jistá kolik malejch ktevetek ti přežije
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 14:03 Žena konvalinka [41] – Re: Bexi
Aha, diky. Javsky mech si uz nejakou dobu schovavam (nepouzila jsem ho do meho prvniho akva). Ale to bych si jeste nejaky sehnala, aby se mely ty potvurky kam schovat. Puvodne jsem chtela mit akva jen s endlerkami, ale ted mi do hlavy vlezly i krevetky. Tak me zajimalo, jestli by to nedelalo neplechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 13:58 Bexi
můžou být ale musíš tam mít jávský mech a hodně ůkrytu páč když se svléknou s kůže bo vylíhnou tak je endlerky můžou sníst a ve 100 l můžeš mít tak 15 endlerek ale to je asi moc a hafooo krevet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 13:49 Žena konvalinka [41] – krevetky vs. endlerky
Ahoj. Muze mi, prosim, nekdo poradit, zda mohu chovat pohromade krevetky (red cherry) s endlerkami? Pripadne kolik bych jich mohla mit v akva 100l?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [37] ...... 40

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 39964x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5233-jake-ryby-ke-krevetkam?od=1801