Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 08:20 Muž vlacek [402] Re: Beastie
Ja jsem je mel vzdy spolu a v pohode. Vzajemne se neohrozuji a krevetky se budou dal mnozit. Urcite si zvyknou. Mate to dost zarostle, tam se jich spousta schova. Navic krevetky budou vetsi nez ty razborky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 07:46 Žena Beastie [320] – razborky
Tak jsem si včera přinesla 11 ks razborek trpasličích, po aklimatizaci jsem je večer šoupla do akvária...a od té doby jsem viděla maximálně 2 krevety! Předtím sice byly nepočitatelné, ovšem okolo 8mi jsem jich nacházela pravidelně.Teď víc jak 2 nevidím, zato razborky zběsile plavou okolo filtru a v rozích akvária. Nepředpokládám, že by krevety byly snědeny, však jsou menší než razborky, ale v tak malém akváriu se mi nemůžou přece schovat tak, abych jich 8 neviděla. Myslíte, že si na přítomnost těch ztřeštených prcků zvyknou a zase vylezou? aby se jim něco nestalo...Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 22:28 Muž vlacek [402] Re: Moucha
Gel jsem nezkousel, ale jinak galaxky mi zerou vsechno. Vcetne spirulin. tablet pro panciky (Rataj Minitab), nitenek a patentek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 20:25 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: vlacek
my se po nem muzou utlouct..... a zkousel jsi gel? jinak mam jednu samici co chodi na spirulu pancikum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 20:18 Muž vlacek [402] Re: Moucha
I galaxky to zerou Moucho, i kdyz jsem je do vyberu nezaradil, protoze jsou perci jen vetsi nez jiz uvedene ;-)Nejake NRD (takove oranzove) mam z vystavy v Botanicke take, ale musim rict, ze uvedene vlockove vsem mojim chutnalo vice, NRD mnohe vyplouvaly ven a zraly ho jen kdyz byly fakt hladove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 20:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: vlacek
jak ktere rasborky..... jinak za zkousku stoji profi holandske bilkovine krmivo NRD
jinak moje galaxky zerou i patentky, nebo temer cokoliv co plave priblizne uprostred vodniho sloupce a ma tu spravnou velkost.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 16:56 Muž maalamut [3] - Raci, krabi, krevetky – Krevetky X betta
Šlo by to k sobě. nebo jakou solo rybu knim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 16:18 Žena Beastie [320] Re: vlacek
Občas mám akorát problém, že hladina je plná bublinek nebo že mi vzlínají z rostlin, ale to se většinou samo srovná. Tak jinak děkuji za cenné rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 16:05 Muž vlacek [402] Re: Beastie
podle hlavni fotky mi prislo, ze vidim bublinky letat po akvarku, ale mozna jsou to jen rasy a mylil jsem se.
Krmivo vlockove mam Rataj Floramin a Tetra TetraMin. Podle mne ale nejsou razborky zrovna vybirave. Zeptejte se v akvaristice na co jsou ty jejich zvykle az budete kupovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 16:01 Žena Beastie [320] Re: vlacek
V pravdě myslela jsem, že ani nevzduchuji, nemám tam žádnou hadičku nad vodu, filtr je celý ponořený...a snažím se to směřovat na sklo abych zmírnila proud ( už takhle je tam 3x víc molitanu než původně, vyndala jsem z toho to uhlí a narvala tam pár dalších kostek), ale můžu to zkusit otočit na hladinu. Bála sem se síly proudu, ale krevetky vesele plavou i přímo k těm tryskám a žádná škoda ani odvání napácháno není. Jaké máte ty vločky? Díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 15:03 Muž vlacek [402] Re: Beastie
Mrazeny cyclop a moina jim take chutnaji. Susene artemky take. Velikost je skutecne tak. Trosku mensi jsou b.urophthalmoides (skvrnoocase), ktere jsou take bezne. Jen se trochu vice schovavaji ve vegetaci oproti merah a maculatus. Jinka byt vami, tak ten filtr nejak presmeruji na hladinu a prestanu vzduchovat, jde-li to. Zvlaste, kdyz tam nemate jeste ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 14:57 Žena Beastie [320] Re: vlacek
Tak to abych si ještě početla. Pokud by byla velikost stejná, pak je vpravdě jedno jakou odnož. A s tím krmením jste mne uklidnil, Když sem si četla o pěstování Artemie trošku jsem se vyděsila. nějaká zkušenost s mraženým/sušeným?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 14:43 Muž vlacek [402] Re: Beastie
Ta velikost je blbost - merah i maculatus jsou stejne. Mam je vice nez rok a maji max ty 2cm. Merah to same, tezko je obcas od sebe rozeznat.Z jinych zdroju najdete, ze je to s velikosti i naopak nez zde na webu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 14:41 Muž vlacek [402] Re: Tereza
...jo a ke krmeni - neni vubec problem. Jakekoli vlockove vysypete do mikrotenaku, pomackate dukladne v dlani, tim se rozlame na mensi kousky a muzete primo krmit aniz by byl problem s velikosti vlocek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 14:39 Žena Beastie [320] Re: vlacek
Jenže maculatus jsou 2-3 cm, ty ostatní zmíněné jsou 1-2cm. Moje akvárium je opravdu malé na 10ks 3cm rybiček. Navíc ty melah stojí 40Kč za kus (velká cena za tak malé ryby), pravda že ty maculatus jsou asi častější a levnější :) musím do Bráníku někdy vyrazit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 14:29 Muž vlacek [402] Re: Tereza
No ja teda nevim, ale jste-li z Prahy, tak b.merah az tak vzacne nejsou a ZOO Branik je minimalne minuly tyden melo. B.micros jsem oproti tomu nikdy nevidel. Osobne bych tedy zvolil radeji b.maculatus nez merah, protoze mi prisly zivejsi a casto mnohem syteji vybarvene, ale nerikam, ze je to pravidlo. Maculatusky navic sezenete snadneji a za priznivejsi peniz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 14:19 Tereza – razborky
Zdravím. Zatím spekuluji o rybickách do akvárka ke krevetkám. V 25 již mám 10 (pravděpodobně) red cherry víc jak tři týdny,žijou, jsou nespočitatelné, možná by se k nim i nějaká ryba vešla. Od halančíků asi upustím, přeci jen se těžko shání (asi jim jednou vytvořím vlastní akva).
Myslím že třeba 10ks razborek mikro nebo razborek kalimantanských by se mi vešlo, dokonce jsou i hojně doporučovány ke krevetám. Ovšem co nikdo neřiká je, kde je sehnat. Jsou to velmi malé rybky, náročné na rozmnožení, pravděpodobně i na krmení.
Ví někdo o chovateli/obchodě? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 22:12 Žena simka894 [0]
Chcela by som kúpiť krevetky aby mali ako ste nižšie písali rybičky spestrenú stravu, ale neviem o nich skoro nič, nevie mi niekto poradiť akým chybám sa mám vyhnúť ... a píšete tu o tom, že ich môžu ryby zjesť, ale to môžu iba keď sú malinké, či by ich otravovali aj ked by boli krevetky veščie? Ďakujem za odpoveď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 13:59 JagerMaister
tak problémom by boli asi tie čichavce to nejde dokopy , neonky sa dajú aj gupky ale je tu šanca že si sem tam zobnú malé krevetky ale na velké si netrúfnu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 13:53 Lucka – Krevetky
Ahoj mám akvarko 100litrů a vněm paví očka, panceřníčky,jednoho šneka,ancitruse, neonky a dva čichavce zlaté. Chci si knim pořídit krevetky myslíte že to ksobě jde? prosím o radu abych je nekupovala a netrapila zbytečně. Díky moc
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 11:14 Muž vlacek [402] Re: Tereza
Hornbach c.most miva docela casto australe hjerseni. Zoo branik ma ted nejake halanciky take. Za soucasnych teplot uz neni problem je prevazet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 11:07 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Tereza
A. a. Hjerseni mám od p. Karla Růžičky. Ma i vlastní web kde je i kontakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 11:00 Tereza Re: Semtex
Sháním ty Aphyosemion australe hjerreseni, v Praze je má aquarium.cz o kterém uvažuji, pokud tedy nebude nic jiného. člověk by čekal, že ty neannuální budou dostupnější. Bohužel jikry nejsou nic pro mne. Stále doufám, že se někdo ozve :)

A k té registraci se někdy brzy dostanu
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 10:41 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Tereza
No škoda, že nejsi registrovaný uživatel. Už by jsi je měla doma 14 dní.
Takhle jsem si je musel vzít já. A nelituji, jsou úžasný. Můžu o5 kontaktovat chovatele (složitě) jestli nebude mít další 2 páry.

Nevím jak to chodí na Pražské burze, ale tady v Brně je uváděný seznam i s kontaktem.

Co se týče Halančíků a obzvlášt E. annulatus tak je to problém. Moc chovatelů je nemá a pokud ano tak jen pro sebe.
Co můžu nabídnout já tak jsou tu mladé Nothobranchius ruudwildekampi, nebo jikry Aphyosemion australe "Spotless" nebo v průběhu pár dní i Nothobranchius palmquisti a N. guentheri "Blue".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 08:51 Tereza Re: Semtex
Zdravim, nějaké novinky k mému požadavku? Už jsem dokonce obepsala několik inzerátů (bez odpovědi samozřejmě), já sama jsem si inzeráty podala asi 3 (bez odpovědi, překvapivě) a teď se snažím sehnat někoho, kdo by je třeba donesl na burzu na Pankráci, neboť je to pro mě nejblíž (jakákoliv jiná alternativa znamená cestovat s rybami buď přes půl Prahy nebo si je nechat přivézt a pak s nimi cestovat z práce.
BTW jak se vůbec nejlépe kontaktují prodejci/účastníci pražské burzy? Tu na fóru, na facebooku nebo přímo emailem těm prodejcům? Děkuji

PS sorry za malinký OT, ale já přeci jen chci krevety a halančíky, jen je sehnat začíná být nemožné :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 14:11 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: katterinecka
Ono u těch Štikovců jde hlavně O to co je to za druh. Pokud to bude ten co mám E. annulatus tak se tam jistě někde krčí strachy o svůj holý život. Tahle rybka je drobná a nejvíc vynikne v menších akváriích třeba s krevetkama. I ty jsou větší jak štikovečci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 10:45 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: dana123
sice se říká darovanému koni na zuby nekoukej, ale pro trnovce a keříčkovce je to malé, a časem ti můžou lovit ostatní rybky, o krevetkách nemluvě. Stejně tak ti štikovci můžou být agresivní. Koukni se na ty rybky tady do atlasu. Pak by bylo vhodné dát se nějakou fotku akvárka, nebo si založit prezentaci, určitě ti hodně lidí poradí a půjde líp určit jestli se tam krevetky hodí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 10:13 Žena Linduš [166] Re: dana123
očka si zobnou prcky, parmičky jsou schopné i trochu většího sousta, štikovce osobně neznám, minimálně prcci jim chutat budou a keříčkovec...no, může se stát, že ti časem sežere zbytek osádky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 09:36 dana123
tak 100 l ja ty rybky dostala a nevim .i ty paví oka?a ty parmicky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 09:29 Žena Linduš [166] Re: dana123
pravděpodobně všechny.
jak velké je to akvárko?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 09:26 dana123 – ???co???
Dobry den chci se zeptat dostala jsem akvarko s rybyckama.trnovec,3x štikove,1xkeříckovec zatím ani ne 10ch velky ,paví oka a parmicky nadherné.ale chtela bych si porídít krevetky .jaka ryba odsud by je mohla sezrat?? PS:vcecky ryby sou male so 5cm. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 20:04 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Oggy
to akvárko co máš nevypadá pro čtverzubce moc vhodně. Jinak se určitě hodně dočteš tady rybicky.net/clanky/521-ctverzubec-trpaslici-ve-spolecenske-nadrzi-i-s-krevetkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 19:35 Muž Oggy [17] – čtverzubci
Zdar
Mám dotaz jestli někdo nemáte zkušenost s chovem čtverzubců a krevetek schery dohromady? v akváriu se mi přemnožili šneci a čtverzubci je prý dokáží redukovat...
díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 18:58 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny – "Endlerka" - staronová živorodka
Ahoj lidi, prosím kdo máte zkušenost s Endlerkami"- staronovými živorodkami. Když je budu mít v akváriu s krevetami crystal red - budou se mi krevetyk rozmnožovat? Nebudou je rybičky nějak týrat? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 00:45 Muž klm007 [114]
No, já měl s krevetami endlerky a ty systematicky lovily krevety ve velkém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:54 Žena Kajka99 [229] Re: invalida
můj druhý Beťák terorizoval všechno co se pohlo, tedy kromě krevet, těch si nevšímal nikdy, a to jsem ho měla v 84l. Taky hodně záleží na "naturelu" jedince :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:14 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: fido16
ve větším akvárku s dostatkem úkrytů (rostlin) se snesou s hodně druhy, spíš se konkrétně zeptej nad čím přemýšlíš.
Někdo je chová i s bojovnicemi či čtverzubci a to jsou docela dravé ryby a rozumí si, záleží na konkrétní situaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 18:12 Muž fido16 [631]
aha tak tj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 18:04 JagerMaister
ku krevetkám malé rybky ako razborky - galaxy ...
alebo endlerky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 18:02 Muž fido16 [631] – Krevety vs. ryby
čauyk chci se zeptat jak je to s krevetami a rybami dohromady lze to takhle udělat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 10:00 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: mskmchl
Obávám se, že guramy budou krevetky požírat. Když jsem kdysi rušil krevetárko, tak jsem vypustil do podobně velkého akvária s guramami (čichavci) krevetky. Krevetku jsem pak viděl jenom 1x při čištění, byla schovaná ve filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 09:40 Muž mskmchl [0] - Raci, krabi, krevetky – gurama perletova a krevetky
dobry den, mam v plane zalozit si nove 112l akva . zboznujem filtrujuce krevetky ale velmi sa mi pacia aj gurami perletove mohol by som ich dat dokopy ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 10:48 Honza
co ti ve spoustě obchodů neřeknou je, že třeba mečovky si na těchto malých krevetách smlsnou jedna dvě.
To že mi krevety začli žrát halančíci, to mi přišlo normální. ale od mečovek jsem to nečekal. Takže to vezmi jednoduše. cokoliv je delší než kreveta, kterou chceš do akvária, si smlsne na krevetě nebo na krevetích mláďatech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 08:37 Muž Yirka [9137] – Re: jarmila58
Ta škála, která je u tebe v nádrži je určitě užší než ta, která je v atlasu a krevetky považuje za potravu. Proto by bylo třeba tu tvoji škálu vyjmenovat a kavárium přiblížit. Jinak nebude odpověď relevantní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 08:34 jarmila58 – Krevety v akvariu
Dobry den, chci se zeptat zda je mozne dat krevetky "red cherry" do akvaria s rybickami? Rybicek v akvariu je siroka skala. Ktera rybka je tedy na krevetky zakerna?? Dekuji Jarca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 18:10 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
no ok....to teda skusenost s akvarkom plnym kreviet som este nemal........
neonky som tam mal naposledy pred pol rokom....
dakujem ti.......jedna z mala veci co som chcel pocut .....nejaka info ktora stoji za to.........preto tu tyzden pisem co a ako s krevetami.......diki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2011 09:54 Muž Chem [837] – Re: Pavol
Naprosto nechapu Tvoje reakce v diskusi, kde posledni cca tyden popisujes, ze chces regulovat krevetky rybami, nebo ze je nechces vyhazovat apod. Z Tvych reakci jasne vyplyva, ze zrejme nemas zkusenosti s akvariem, kde by krevety byly vylozene nahusto..

Narozdil od nekterych plzu jsou krevety pomerne zavisle na ekologicke stabilite v akvariu. Jak pise Semtex - nikdy se nepremnozi tak, abys je musel nejak vylozene vyhazovat. Ve Tve 45 litrove nadrzi, kterou mas v profilu a pomiraji Ti tam neonky se urcite nepremnozi.

Pokud budes mit tech 50 a vice ks krevetek navic, vykoupim je od Tebe za 5kc/ks (jakykoli druh). :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 19:04 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Pavol
Proč by si je splachoval? 50 kusů týdně mít nikdy nebudeš. Když počet krevetek v nádrži stoupne na jistou hranici, tak se dál nemnoží.
Pokud chceš ke krevetkam něco co je bude regulovat, tak je plno ryb co to zvládnou. Např. větší Halančíci. jako je A. astrale.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 19:00 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Tereza
Už jsem se ptal kámoše, Chovatel poblíž Prahy je, ale neví jak je teď na tom s prodejem. Jak to zjistí dá kontakt. Potom bych to hned sem nahodil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 18:44 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
no hej....neviem ako si to pochopil..........ale komu sa chce vytahovat kazdy tyzden z akvarka cca.50 kreviet a splachovat ich???

inak ma este napadlo ci je dobrym riesenim aby sa nerozmnozovali aby som ich nekrmil...alebo menej krmil, kvoli sekavcom aby nepomreli od hladu........

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 40

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 39964x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5233-jake-ryby-ke-krevetkam?od=1301