Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 20:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Hany
Proč tam chceš dávat ještě beťáka? Máš tam otíky a galaxky... spíš bych posílil to hejnko galaxek. Měl bych strach, že to akva je příliš malé a krevetky by tak byly pro beťáka snadnou kořistí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 20:11 Žena Hany [22] - Labyrintky – Bettky
Ahoj, teď jsem udělala rekonstrukci akva, a když je nyní tak pěkně zarostlé, tak se vás chci zeptat jestli u krevetek může být Sameček bojovnice :-) Viděla jsem tu mnoho i menších akvárií kde je Beťťák a krevetky a žijou společně v poho :-) Díky za postřehy :-) !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.01.2013 19:54 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
Já vím, ale kdo ví, co glumča. Jestli tam nemá níhodou nějaká Macrobrachia. Taková krevetka skleněná je běžně prodávána v Hornbachu a za pár kaček. Taky už jsem o nich uvažoval... rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_sklenena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 19:45 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Právě, že je nepodezřívám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 19:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
Holky, podezřívat můžete, ale rozhodně neprávem. Jo u jikernaček, tam je to jiná, pokud se kreveťule dostanou k jikrám, vědí, co s nimi, ale rybku prostě neuloví, ani tak maličkou... ony nejsou na živou stravu. A ty palečky jsem vám dal za varování před Endlerkami. Jsou to sice nádherné rybky, ale opravdu vášniví lovci malých krevetek. Když jsem je měl u krevetek, nepřežila ani jediná malá krevetka. A jak se daří krevetkám se slečinkama víte obě z vlastní zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.01.2013 18:56 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Petrsolc
Živorodky sličné ano, endlerky ne.
Evi, myslíš, že by toho byly krevetky schopný? Taky mi sličenky nepřibývají až tak rychle, jak by mohly, ale že bych podezřívala krevetky, to ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.01.2013 18:12 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Petrsolc
ty elegansky v pohodě.mám je taky pohromadě.Jen mívám spíš obavu,jestli mi krevetky občas neloví potěr elegansek hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.01.2013 17:23 Muž Ad@m [1051] Re: Petrsolc
Na dospelé by si netrúfli, ale mladé, to už je vec iná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.01.2013 16:25 jamajcan Re: Petrsolc
Určitě do odchovny ne.Endlerky by rostly jako z vody,ale krevetek by začalo šmahem ubývat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.01.2013 16:09 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Petrsolc
par postu drive je popisovano co dokazi edlerky s krevetkama....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 16:07 AmSeok – Krevetky a endlerky
Zdravím, mám odchovnu krevetek (cherry, tiger a yellow)...chci k nim dát živorodky sličné nebo endlerky...co si o tom myslíte? ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2013 19:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Katida
Ještě jsme úplně zapomněli na tu naprosto ideální rybku ke krevetkám, která má naprosto stejné požadavky jako krevetky, a to kardinálka vietnamská (Tanichthys micagemmae), která taky vůbec krevetky nežere a naopak se s nimi v akva vesele množí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 21:15 Žena Katida [33] Re: 0
Nesmlsnou vsichni, nekterym na to nestaci velikost tlamy. Novonarozani krevetky se uspesne schovavaji v mechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   07.01.2013 19:50 0
Neřešte to.

"Novorozeně" krevetky je něco, jako pro potěr vylíhlá artémie, prostě vítané vhodné krmivo. Kterékoliv plůdky jikernatých i živorodých ryb si na nich rády smlsnou, o větších rybách nemluvě . Píšu na základě vlastního pozorování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   07.01.2013 12:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katterinecka
Copak o to, takový článek už mám někde skoro hotovej. Jen ho najít, oprášit, slohově doupravit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   07.01.2013 11:47 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Katida
Tak někdo sepište článek, zhrnutí informací z tohoto tématu, z vlastních zkušeností i od jinud. Výpis druhů plus nějaké poznámky k nim. Klidně to nemusí psát jeden člověk a informace se mohou postupně upřesňovat a doplňovat.

Jinak nemá smysl tady o něčem takovém debatovat, když se do toho nikdo nepustí. Samotný seznam ryb je dost zavádějící a jak už tu bylo zmíněno určitě by nebyl dokonalý a každý by se dohadoval jestli tam onen druh má patřit nebo ne. Článku si dost lidí všimne jestli bude dobrý a ostatním, které to bude zajímat, pak už jen stačí poslat odkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 11:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Katida
taky zalezi na situaci, nektere ryby si krevetky nevsimnou dokud se jim neobjevi primo pred papuli a pak je to 50/50 jestli krevetka vcas zareaguje a zdrhne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.01.2013 11:07 Žena Katida [33] Re: malyLibor, Chem, Moucha
Ano, seznam nebude dokonaly, ruzne ryby se chovaji jinak, a i stejne ryby v ruznych akvarkach se muzou chovat jinak. Ale porad tahle otazka zajima lidi, aspon by meli nejakou predstavu.
Dostatek krytu (rostlin) je velmi dulezity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.01.2013 09:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Chem
no kolegine mela jednu mecovku ve 23L (puvodne ji chtela mit v elementce) nadrzi a kolegove ji tam pridaly dve krevetky, po roce, kdyz jsem ji menil dno, tak jsem nalezl 8 dospelych krevetek.....
takze zde je dukaz ze i s rybou ktera rada krevetky muze dojit v zevstupu populace krevetek, kdyz je dostatek krytu, kam se predator nedostane....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   07.01.2013 09:22 Muž Chem [837] Re: Katida
Katida napsala: Nesezere ani krevetatko: Otocinclus, Parotocinclus, Ancistrus (pry muze snest mrtvou), L-260, Barboides gracilis, Acanthophtalmus, Iriatherina Werneri.
Hladova ryba muze schrupnout krevetatko (musi byt schovanky), ale velkou nesezere: Poecilia (vcetne Endlera), Neonky, Danio, Furcaty, Rasbora heteromorpha , Mikrorasbory, Tetry, SAE.


Myslenka takoveho seznamu je moc pekna a urcite by stalo za zverejneni neceho takoveho a pod seznam nachat misto na prispevky a zkusenosti dalsich chovatelu. Bohuzel, seznam nikdy nebude dokonaly - kazde akvarko je jine, agresivita populaci ryb je take ruzna (napriklad u zivorodek o tomto bylo napsano mnoho clanku).

A co se mych zkusenosti tyce, tak Ancistrus, L260 a Werneraci si urcite zobnou, ti ancistrusi jak pise Libor si zobnou hodne radi. Ty Borarasky mi v seznamu chovatelnych ryb s krevetami chybi skoro vsechny a naopak temer vsechny Poecilie, Dania, Tetry bych ke krevetam vubec nedaval - tam i bez jejich hladoveni nedochazi k doplnovani krevetek, neb jsou krevety jejich vitanou potravou.. Samozrejme, nekomu to takto vychazi, ale jde spise o vyjimky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 07:51 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Katida
pokud je hodne krevetek, tak nastupuji dalsi limitni faktory... stres, nedostatek vhodne potravy..... atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2013 19:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Katida
Super seznam. Ale podle mých zkušeností bych hodil Ancistruse mezy ty, co malé krevetky zobne rád. A mezi rybky, co nesežerou ani malinkou krevetku, bych dal Boraras maculatus. Ty opravdu krevetky nežerou, ani když jsou úplně malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2013 16:16 Žena Katida [33] – Re: navik
navik napsal jelikož je probíraly zdatně a přežili jen zdatní jedinci...

Nj, ale kdyz 1 mesicne kazda samicka prinese, rekneme, 10 mladych, co pak s nimi. Nalozit se nedaji :-D

Aspon fungoval prirodni vyber :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   04.01.2013 16:11 Žena Katida [33]
Nesezere ani krevetatko: Otocinclus, Parotocinclus, Ancistrus (pry muze snest mrtvou), L-260, Barboides gracilis, Acanthophtalmus, Iriatherina Werneri.
Hladova ryba muze schrupnout krevetatko (musi byt schovanky), ale velkou nesezere: Poecilia (vcetne Endlera), Neonky, Danio, Furcaty, Rasbora heteromorpha , Mikrorasbory, Tetry, SAE.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.01.2013 16:05 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Nicky
nikdy nezaručíš, že si ta rybka nezobne do malé krevetky, když jsou malé krevetky tak drobné, proč by si nezobla. Některé ryby ti to vyzobou všechno a u některých si toho ani nevšimneš ;-)
Galaxky jsou docela plaché, fajn jsou třeba razborky trpasličí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   04.01.2013 16:05 Muž navik [908] - SumciRe: Katida
Katida napsala: 8 Galaktiky muzou snest krevetatko, jestli jsou hladove a krevetky nemaji vubec kde se schovavat. Jestli mate Red cherry, tak se nemusite vubec bat, oni se mnozi hrozne rychle, a takovou nahodu si ani nevsimnete.

Ale všimne - hejnko galaxek sice dorůstajícím a dospělým krevetkám neuškodí, ale malé čerstvě vykulené krevetky, coby zpestření jídelníčku zajisté uvítá - měl jsem galaxky společně s Red Cherry a nutno uznat, že po tu dobu jsem nemusel řešit, co s narůstající populací, jelikož je probíraly zdatně a přežili jen zdatní jedinci... ;-)
To jestli jsou či nejsou hladové neřeší situaci, živé a pohybující se potravě dají přednost |(obzvláště když se jí cuká před rypcem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 15:53 Žena Katida [33]
8 Galaktikum by to melo stacit, taky ted resim sousedy ke krevetkam do 50l :) Galaktiky muzou snest krevetatko, jestli jsou hladove a krevetky nemaji vubec kde se schovavat. Jestli mate Red cherry, tak se nemusite vubec bat, oni se mnozi hrozne rychle, a takovou nahodu si ani nevsimnete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 13:36 Žena Nicky [195] - Labyrintky
a Razborka Galaxy žere mladé, nebo ne?
Akva bude mít cca 45l, tak je ještě otázka, jestli to hejnu (cca 8 ryb) stačí, podle popisu tady by mělo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 13:15 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: souky
Na každé straně někdo píše, že to a to je vhodné, a na další straně zas jiný píše, že to vhodné není... já jsem to četla, ale jelikož jasná shoda tu moc nepanuje, ptám se. Buď chci rybky, které neublíží ani prckům, nebo žádné (raději bych variantu 1, přeci jen je akva s rybkami hezčí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.01.2013 12:09 Muž souky [592] - RostlinyRe: Katida
to by stejně nemělo smysl, protože lidi to prostě nečtou, na každé straně je seznam ryb co lze a stejně se lidi ptají
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2013 11:56 Žena Katida [33]
Neslo by tady dat nejak prvnim prispevkem seznam rybek vchodnych do nanoakvarka\krevetaria (a) bezpecne pro krevetky, (b) podnimecne bezpecne (muzou obcas slupnout mlade) ?
Ja treba i seznam mam nekde v zasobe, ale stejne to nikdo neuvidi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.01.2013 11:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nicky
Už jsem to někde zmiňoval - N.elegans
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 08:20 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Zdravím, existuje vůbec nějaká rybička, která se hodí do 30l a nesežere ani mimčo krevetky (dejme tomu crystalky)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2012 22:26 Muž fido16 [631] Re: HonzaUH
Co takhle rybicky.net/atlasryb/razbora_ranongska
Ta vypadá krásně taky se chystám že jich pár dám do krevetárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2012 21:27 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: meleri
Pancéřníčky s krevetkami chovám bez potíží. Pancéřníčci nežerou ani nejmenší krevetky, teda zatím jsem to nezpozoroval. Považuji soužití za bezproblémové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2012 21:22 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: HonzaUH
Co třeba razborky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2012 21:18 HonzaUH Re: JanaF
Přemýšlel sem o tom ale někde níž sem se dočetl že i endrelky podobně jako paví oka občas užírají krevety
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 14:22 Žena JanaF [3] - MiniakváriaRe: HonzaUH
Můžeš si tam dát několik endlerčích samečků. Nic barevnějšího asi neseženeš. Nebo ještě lépe, nechat to jen pro krevetky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 14:01 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: meleri
nieže by im vadili, ale konkurujú si pri hľadaní potravy na dne, takže pancíkov moc nedoporučujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 13:56 meleri Re: MarK
moc se mi libi pancernicci (120l akva) ale ke krevetkam asi ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 21:58 HonzaUH Re: HonzaUH
HonzaUH napsal: Mám taky celkem malé akvárko (nevím přesně něco mezi 12 a 16L :-D) chtěl bych to mít něco mezi akvárkem a krevetárkem :) a htěl bych se zeptat ajké rybky ( nejlépe živorodky) se s krevatkama snesou a nejsou nějak extra náročné?? usoudil sem že apví očka by se tam asi moc nehodili a endlerky taky tak. A navíc (jestli si můžu tak vymýšlet smich ) by to htělo nějaké barevnější rybky pro oživení

Děkuju za radu :-)
abych ještě dodal ejdná se o obyč Red krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 21:57 HonzaUH – rybky ke krevetám
Mám taky celkem malé akvárko (nevím přesně něco mezi 12 a 16L :-D) chtěl bych to mít něco mezi akvárkem a krevetárkem :) a htěl bych se zeptat ajké rybky ( nejlépe živorodky) se s krevatkama snesou a nejsou nějak extra náročné?? usoudil sem že apví očka by se tam asi moc nehodili a endlerky taky tak. A navíc (jestli si můžu tak vymýšlet smich ) by to htělo nějaké barevnější rybky pro oživení

Děkuju za radu :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 12:32 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Zuzajna
Krevetky mam dvě u 4 ramek od 1.12. Krevetky jsou zalezlé a asi moc z nich nadšené nejsou. Pořiď si nějakou čtyřicítku jenom na krevetky a můžeš mít jak je, tak aj ramky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 12:26 Muž Barakainus [654] - Rostliny
Je vhodna. Sice nebudes mit v brzke dobe zadne krevetky, ale ramirezkam se bude darit prepychove :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 12:23 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Zuzajna
Super krmivo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 11:52 Žena Zuzajna [4] – Ramirezky vs. krevetky
Chtěla jsem se zeptat, zda má někdo zkušenost s chovem krevetek ve společném akváriu s ramirezkama. Je tato kombinace vhodná? Docela se bojím, že by je ramirezky braly jako potravu. coze Díky za odpovědi. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 15:25 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Děkuju, zase jsem o něco chytřejší :-)
Tohle byl jeden asi ze dvou odkazů, kde psali míň. Jinak jsem všude viděla jako minimum 40 lt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 15:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Adam
Já vím. Běžně se to o nich píše. Ale podle mých zkušeností nemají rádi malé prostory. Mají raději větší akvárko, kde mohou plavat, a hlavně společnost stejně malých, ale klidných a nebojácných rybek. Pak se nebojí ani ony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.08.2012 15:02 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
Tak to je přece docela jednoduché, je to jak se všema teritoriálníma rybkama. Pokud máš jednoho samečka a tři samičky, můžeš mít akva 25 litrů (plocha dna 45x30). Jestli chceš mít 2 samce, je doporučena plocha dna 30x30 na samce, tedy např pro 4 samce a 12 samic je ideální akva klasická 160ka, tedy 100x40x40cm. Když si k nim přidáš ze pět otíků a ze pět nějakých veselých pancíků, máš krásně zarybněnou nádrž... a autor tě ještě upozorňuje, že v případě, že slabší sameček nebude mít dostatek vhodných úkrytů, může ho silnější uštvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 12:37 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
Takže jak bych si měla přebrat např. tohle: Pár nebo harému se jednoho muže a více žen mohou být udržovány v něčem se základních rozměrech 45 cm x 30 cm nebo rovnocenné. Chcete-li mít více než jednoho samce je doporučeno, aby alespoň 30 cm x 30 cm za jedince, neboť významné fin poškození může dojít během územních bojů v případě, že slabší osoba (osoby) nemohou hledat útočiště. (zdroj www.seriouslyfish.com/… )
Tak jsem z toho daněk :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 40

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 39963x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5233-jake-ryby-ke-krevetkam?od=801