Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.04.2013 23:53 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Josef Vávra
Mám stejný názor. Koníčkář většinou dá víc. Mám doma čtyři akva poměrně slušně vybavené. Všechny mají kryt, externí filtr a téméř pouze živé krmění. Pokud bych jich měl mít ale 150 tak bych o vybavení a krmení přemýšlel jinak. U koníčku mi je jedno jestli proinvestuju 50-200Kč za měsíc, ale pokud by mě to mělo živit tak budu přemýšlet jestli budou měsíční náklady 10 nebo 15 tisíc.

P.S. absolutně netuším jak vychází taková pěstírna ekonomicky. Částky jsou pouze pro inspiraci nějaký nástřel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 22:16 JosefVavra Re: LiborSprysl
omlouvám se MichoCZ to bylo pro vás
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2013 22:14 JosefVavra Re: MichoCZ
Koníčkář si myslím dá rybám více kvalitního krmení nežli masák a pokud je to masák a koníčkář pak si myslím že produkuje opravdu kvalitní ryby
znám lidi co dávají za artemku daleko jiné částky a že by se jednalo o něaké ferdy si nemyslím
například H.Dařbuján používá u svého koníčku, ( mořské akvaristiky ) při odchovu nehorázně drahé artemie
a nemyslím si že by se jednalo o masovou produkci ryb ale prostě člověk chce dát ( pokud není jen ten masák ) svojim chovancům to nejlepší a mít z toho radost ne jen poníze ( pokud se tím bude živit ) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2013 17:49 JosefVavra Re: LiborSprysl
tak asi to beru jinak než jako masárnu a snažím se všem rybám a žábám co tu mám dávat to nejlepší
netuším kolik máte vody ale já pro svoje 4000L zkrmuji za měsíc okolo 1000kč
artemia,patentky,cyklop,vločky
a příjde mě to v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 17:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: MichoCZ
No jasně, že šetřím kudy to jde....No proto mne zarazilo, že by pan kolega dal 100 doláčů za artémku pro splendensky...až se mi z toho nevolno udělalo :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2013 17:33 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: LiborSprysl
Jsem myslel, že profíci koukají na náklady ještě víc než koníčkáři. Si tak matně vzpomínám na nějakou diskuzi o krmivu a tam jste se zmiňoval, že snad zkrmíte 4,5kg krmiva denně a proto cenu krmiva určitě řešíte víc než koníčkáři, kteří zkrmí 250g artemky za pět let. Možná se pletu, už to je nějakou dobu, co jsem tu diskuzi četl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 17:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: Josef Vávra
No teda já trochu čumím...2000,- za artémku pro koníčkáře...no to bych teda blil.... smich A pak se dočtu, že je to pro bety a chce se mi podruhé... smich Nejsme sice povětšinou tak bohatí, abychom si museli kupovat levné věci, ale vyhazování peněz se mi fakt příčí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.04.2013 16:49 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Josef Vávra
Ta nejjemnější co se dá u nás sehnat je Sanders Pro a nabízí ji např. uživatel GAGAL.

Já potěr první týden raději krmím viřníky a háďátkem vinným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 16:48 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Josef Vávra
Proč nezačneš jako všichni nálevníkem já to dělám u betiček taky a až čtvrtý den dávám artemii, pro ně mám sandersku premium a pro terčovce ON 220.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 15:41 JosefVavra Re: rriki
100 dolarů by jsem dal:-) ale potřeboval by jsem tu nejmenší aby jsem mohl od začátku krmit artemkou
na stránkách o Betta splendens jsem četl článek od něakého studenta a ten článek byl i oceněn jako něaké veledílo
a dočetl jsem se že krmení potěru by mělo být artemkou
proto by mě zajímalo jakou když normální artemie je velká asi 0,5mm hned po vylíhnutí a ryba má asi 5mm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 15:03 Muž rriki [818] - CichlidyRe: LiborSprysl
Jasně ,jen mi nenapodlo že to tam musím psát a někteří výrobci ještě udávají líhnivost,třídu .Ty nejlevnější ma 65%líhnivost a cca 180000 naup/g a nejlepší mají 330 000 i více,ale ty by tu nikdo nezaplatil ty jsou v nákupu v USA přes 100 dolarů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 11:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Raviolka
No Markéto, navzdory tomu, že už také zrovna nepatříš mezi nejmladší dorostenky, takže toho už víš také hodně moc, si ani s tím tříděním sichr jistý nejsem...Jako že ta s největším počtem vajíček bude nejjemnější...Ono je to také šarže od šarže, rok od roku, značka od značky... A že mi jich už rukou prošlo...těch artémií, ne dorostenek...samozřejmě :-) Ale jinak jsem rád, žes mne utvrdila v tom, že jsem nežil v bludu... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 10:03 Žena Raviolka [2189] Re: LiborSprysl
To si myslíš správně. Ale velikost nauplií po vylíhnutí je k tomu v nepřímé úměře a je to zcela běžný způsob, jak rozlišovat kvalitu artémie i po této stránce. Viz např. www.argent-labs.com/… (podobně třídí cysty podle velikosti - a tedy i výsledné "jemnosti" snad každý větší výrobce)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.04.2013 05:06 Muž LiborSprysl [9015] – Re: rriki
rriki napsal: Čím vyšší číslo tím jemnější ON 270 ,nebo Sanderska ta by měla mít 300/g



Fákt? coze ;-) Už asi pětadvacet let si myslím, že to číslo (pravda - normálně uváděné v tisících) určuje počet vajíček tuším v gramu... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 02:20 JosefVavra Re: rriki
dik moc mrknu na to
já mám takovej bakelitovej sáček za 1400 ale známí má pixlu za 6000kč tu samou váhu a říkal že to je ta nejmenší co se dá sehnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.04.2013 23:55 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Josef Vávra
Čím vyšší číslo tím jemnější ON 270 ,nebo Sanderska ta by měla mít 300/g
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 23:49 - Re: Josef Vávra
Úplne mini je Sera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 21:58 JosefVavra – artemka
jaký druh je tedy nejmenší po vylíhnutí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 23:54 Muž rriki [818] - CichlidyRe: smidakkuba
asi 7 let
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 22:46 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: rriki
Hodně zvažuji tuhle
www.akvapotreby.com/…
Nemáš s ní zkušenosti?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 22:43 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: rriki
A co používáš ty? taky tu ocean nutrition?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 22:42 Žena vondr001 [674] Re: rriki
ocean nutrition zrovna mám a velká spokojenost! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 22:39 Muž rriki [818] - CichlidyRe: smidakkuba
Kecy,okem to není skoro poznat,rozdíl je v ceně.Easy fiška co šarže to jiná kvalita.Nejlepší na trhu Inve teď se to jmenuje Ocean Nutrition,ale je to 260 tka což je hodně jemný ,ale top.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.04.2013 21:33 Muž Spiike [63] Artemie a soda - Re: MichoCZ
Aloha,

Tak musim říct že souhlasím, se sodou v roztoku se mi té artémie líhne podstatně více než bez ní. A to je super.

Good luck
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 21:08 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Ahoj chci se zeptat s jakou artemií máte nejlepší zkušenosti? Zrovna dobírám zbytek a chci zkusit nějakou novou.Kamarád mi dopočučoval hodně easyfish ale druhej mi ji rozmlouvá že prý pro potěr terčů je zbytečně jemná.Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 01:02 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Josef Vávra
vajíčka Thajsko a budeš zklamanej jako mnozí.Já mám ještě čtyři ampule každý rok jednu objetuju, sbírám vajíčka a suším a zalívám jinak si to líhnu během roku sám,ale je to mnohem složitější nežli slaná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 00:57 JosefVavra Re: rriki
myslel jsem živou nebo k nalíhnutí pro chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 20:06 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Josef Vávra
Mražená u Grýgery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 18:10 JosefVavra Re: Raviolka
kde se dá sehnat ta sladkovodní ve větším množství?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 18:06 Žena Raviolka [2189] Re: fido16
Já jsem dospělé (nebo dospívající) artémii nevzduchovala vůbec. Krmení kvasnicemi nebo "zelenou vodou", nebylo třeba nic míchat. Je to velmi podobné jako u sladkovodní artémie, ale ta roste mnohem rychleji a vydrží déle. Jinak pokus to byl pěkný, taky mě to bavilo :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 12:27 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: fido16
Já jim bublal tak nějak normálně přes kamínek. Je to na fotce u mě u vidět myslím. Spíš jen aby se voda vířila a krmení bylo v prostoru aspoň chvíli. Nejsou to sumci aby si vzali ze dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 11:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Josef Vávra
No živá je živá...to je jasné...Jestli nám to červenec a srpen nepokazí, bude letos zima pěkná:-)...budeme doufat v komáry živé...mražené rády nemají...uvidíte ten hukot. Ale bacha umí se nacpat tak, že doslova prasknou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 10:44 Muž fido16 [631] Re: MichoCZ
Spíš jde jen o pokus zda se dá artemka dochovat do větší velikosti. Takže dneska jsem ji přendal do čerstvé vody se solí. Akorát teda nevím zda vzduchovat nebo ani ne. Zdá se mi že to dělá veliké bubliny aby mi to tu artemku neutlouklo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 10:11 Josef Vávra Re: LiborSprysl

K těm betám...artémka dobý, ale tatarákem se také necpete každý den, že? :-P Ono to chce především stravu pestrou, pak ryby se třením problém nemívají... ;-)

mám tu x druhů krmení a živorodkám deně střídám
ale fakt mě betty po artemkách nechtěli nic jinýho
vločky nechali padnout a nevšimali si jich,patentky,cyklop a černýho komára to samé
možná jim ani artemku nedávat :-)
ale mám tu i vločky s artemkou a všechny ryby mě to baštěj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 05:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Josef Vávra
Nemám mořská akvária...byl to spíše takový básnický obrat :-)...článek byl publikován před pár lety možná v átéčku, možná v ATF...podrobnosti si již nepamatuji, ale z logiky existence toho druhu, ale asi i vámi zmíněných mečovek, tuším že také snad velifery byly chycené v brakických vodách, jim ta sůl nedělá velký problém. Myslím, že byly ty BM ale převáděné postupně. Voda zahušťována.

K těm betám...artémka dobý, ale tatarákem se také necpete každý den, že? :-P Ono to chce především stravu pestrou, pak ryby se třením problém nemívají... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 23:02 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: fido16
Záleží jak to bereš. Pro mě to byl jen pokus a myslím docela vydařený. Poučil jsem se něco o jejich životu. Ale pokud to plánuješ na kontinuálku, že z tama budeš odebírat denně krmivo tak na to rovnou zapomeň. Možná jak tu Josef Vávra vzpomínal tu 150x60x30cm nádrž, tak by to tam šlo kontinuálně. Ale kdo z nás malochovatelů by obětoval takovou nádrž na breberky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 22:38 Muž fido16 [631] Re: MichoCZ
Ano s tím poměrem počítám voda,sůl akorát tu sodu nedávám. Tak jsem zvědav zda něco přežije nebo půjde pod kytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 22:33 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: fido16
Já ji přendával z petky do akvária. Vodu jsem připravil s podobným poměrem voda/sůl/soda jako ta ve které se nalíhnuli. Krmit droždím jde. Ale musíš opravdu opatrně. Spíš míň a častěji než tam toho fláknout moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 22:32 Muž fido16 [631] Re: Josef Vávra
Dobrá zítra ji přendám a jsem zvědav zda z toho něco bude. Díky za rady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 22:30 Josef Vávra – RE:Fido
určitě přendat ta voda co se v ní líhnou se mě zdá se rychle kazí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 22:29 Muž fido16 [631] Re: Josef Vávra
No a můžu ji nechat ve stávající nádobě tak jak se vylíhla nebo ji přendat do čerstvé osolené vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 22:27 Josef Vávra – RE:Fido
dej ji do akvária a jen slabě vzduchuj , nemaj rádi pokud budeš vzduchovat hodně ( lepší stojatá voda ) a zhruba za tři dny začni přikrmovat droždím
asi kapku na litr vody tak aby se udělala slabá mlha a až bude voda zase čistá tak znovu nakrm to je asi vše
je potřebná ale mořská sůl ( alespoň mě to tak funguje )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 22:21 Muž fido16 [631]
Fotka k příspěvku Nalíhnuto cca 90-95%
Poradí mi někdo jak artemku udržet do dospělosti nebo aby vydržela aspoň 7 dní? Co proto udělat? Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 20:22 Žena vondr001 [674] Re: Josef Vávra
Můj beťák se nejvíce může utlouct po živých patentkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 19:55 Josef Vávra – Artemka
máte někdo zkušenosti se zkrmováním artemie Bettám? nebo větší zkušenosti z chovem Bett začal jsem tyto ryby chovat nedávno ale zatím bez uspěchu
jeden samec mě udělal 2x hnízdo ale nic z toho nebylo a pak zgrejchnul
ale krmil jsem je jen artemkou ( myslel jsem si že jim pro tření dávám t nej ) a také po artemce mě přestali přijímat vločky a i mražené krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 19:50 Josef Vávra – RE:Treeman
já to procentně také neřeším ale je fakt radost udělat si jedno akva s artémkou a sledovat jak roste a i sledovat její chování :-) každý den odebírám cedníkem artémku okolo 3mm - 5mm a zkrmuji ji rybám které chci aby měli to nej
a plánuji si jen pro artemku nechat stranou jeden stojan kde mám 3 akvária 150x60x30cm a tím docílit nekonečné zásoby krmení :-) baštěj to zatím všechny ryby co tu mám a 500g balení mě vyztačí snad na pul roku v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 19:45 Martin71 Re: Josef Vávra
To my právě přišlo divný. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 19:45 Josef Vávra – Re : Martin 71
neberte mou reakci niak vážně , nerad by jsem se někoho dotkl :-) ale bohužel jinak to člověk napíše a jinak řekne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2013 19:41 Muž Treeman [249] – Hustota to je hustý
Koukám na diskuzi níže rozebíranou a divím se co vše má či nemá vliv na líhnivost a vydatnost artemie. Já sem jen uživatel kterej podle návodu na balení namíchá do vody a pak čeká. No a líhnou se nevím kolik procent se vylíhne ale stačí mi to po potřeby mé i ryb jelikož nemám odchovnu ale jedno akva takže sem zřejmě ve středověku líhnutí artemíí ale i tak mi to dělá radost.

palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.03.2013 19:40 Josef Vávra – Re : Martin 71
Já jsem se ptal na hustotu skrze to co napsal pisatel přede mnou
samozřejmě živorodky v mořské vodě nechovám ale zajímalo mě to :-)
nerozumím vaši reakci a jak vás napadlo že by jsem někomu prodával živorodky z mořské vody:-)
pokud se chcete podívat na můj chov není nic jednoduššího než přijet a podívat se :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 41067x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3833-artemie?od=868