Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 23:15 JoKa Re: ivaha
Já je ale nikde nenašel, abych si o nich něco přečetl... Proto jsem volal po odkazu...

Edit: možná jsem ale slepý, nebo hledám pod blbým názvem... Ostatně jako u toho síta... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 23:14 JoKa Re: radim
Jasně... palec
Já to hledal jen pod artemia síto, proto jsem to nenašel...
Tenkrát to bylo v nějakém setu 3v1, jak jsem psal.
A funguje to skvěle, jenom je naskládám od shora dolů od nejhrubšího a dostane se na každého strávníka... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 23:12 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Urtman
JBL Artemio Pur jsou vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 23:10 JoKa Re: chovi
Solí to fakt nebude... Zkoušel jsem kdejakou artémku a kdejakou sůl, včetně reefové a nejlepší výsledky mám právě s tou kuchyňskou...
JBL artemia pur? To neznám...
Zkus hodit odkaz přímo na ten výrobek, co používáš a přihoď odkaz i na ten výrobek od sery...
Svůj tip mám, ale potřebuji si ho ověřit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 23:09 radim – acik, urtman
www.akva-tera.cz/…
další velikosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 22:54 Muž Priest [325] - CichlidyRe: chovi
Solí to nebude,řekl bych že špatná várka artemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 22:42 chovi
Mam problem s liahnutim artemie...uz som dal tretiu varku artemii k liahnutiu a stale sa mi ani len 2-3% nevyliahnu a to cakam 3-4dni...skusal som artemie sera aj jbl artemia pur...skusal som aj viac aj menej soli aj sodu...aj teplejsiu aj studensiu vodu...aj vzduchujem a stale svietim...rozmyslam ci to nebude tym ze pouzivam klasicku kuchynsku sol...viete mi nejako poradit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 22:23 JoKa Re: acik
Já teď také ne... sad
Asi nějaká akce. Kupoval jsem to kdysi jako set a byli tam tři síta různých hrubostí. Ale to, na co jsem dával odkaz, je to nejjemnější z nich... Tím neprojde kolikrát ani voda... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 21:36 Muž acik [416] Re: Urtman
to vypadá dobře,jen nemůžu najít další hrubosti

Urtman napsal: Koupené, originál artemia sítko... 96 Kč za to obětuju a je k nezaplacení. Dělají různé hrubosti, takže si natřídím fakt piďi naupilie pro čerstvý potěr labyrintek a větší pro například skaláří dorost, nebo ancáky... A hlavně, a to hlavně, můžu to proplachovat do zblbnutí, takže neprosoluji vodu... ano

www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 21:34 JoKa Re: cezarmilan
Budem si musieť kúpiť, používam netkanú textíliu a tak budem môcť porovnať
Nemusíš porovnávat, řeknu ti rovnou, na textilii to nepropláchneš. V tom já vidím hlavní problém...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 21:29 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Urtman
Budem si musieť kúpiť, používam netkanú textíliu a tak budem môcť porovnať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 21:24 JoKa Re: cezarmilan
Koupené, originál artemia sítko... 96 Kč za to obětuju a je k nezaplacení. Dělají různé hrubosti, takže si natřídím fakt piďi naupilie pro čerstvý potěr labyrintek a větší pro například skaláří dorost, nebo ancáky... A hlavně, a to hlavně, můžu to proplachovat do zblbnutí, takže neprosoluji vodu... ano

www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 20:49 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Urtman
Z čoho je to sýtko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 20:35 Muž acik [416] – Re: Urtman
tak to je super,ja tam mam občas i nejakou tu "tmavsi tecku" nevylíhnutou artemku,tak to tam prdim i s tím



jinak ta živá má stejnou barvu,tak je to dobrý ahoj ahoj pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 20:33 JoKa Re: acik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku A ten světelný efekt má vypadat takto (fotka č.1)...
A fotka č.2 je sítko s artémkou, to oranžové je pohoda, mňam pro ryby a sem tam ta světlá tečka, to je skořápka vylíhlé artémie, v tomto množství nic škodlivého, například ancáci to sežerou taky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 20:26 JoKa Re: acik
je pravdou,ze na brcku mam ještě napojenou hadičku,to jsem nenapsal,ale jinak ochutnal jsem a dobrý
Vzduchovací hadičku protáhnout brčkem, to jsem ti chtěl poradit, ale evidentně si na to přišel sám...
A na tu ochutnávací seanci ti poradím, že na ten konec vzduchovací hadičky, protažený brčkem, se dá nasadit injekční stříkačka (ne jehla, to plastové udělátko, nevím jak se to jmenuje) a artémku si pohodlně natáhnout... ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 20:19 Muž acik [416] Re: Priest
je pravdou,ze na brcku mam ještě napojenou hadičku,to jsem nenapsal,ale jinak ochutnal jsem a dobrý :)


díky pánové všem!!!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2014 19:44 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: acik
Při líhnutí na to nesvítim, jen běžné světlo co je v pokoji. Je dobré mít cca 1cm nad dnem petky uzavíratelný ventil (např. plastový na spojování hadičky) ke kterému dáš již zmiňovanou baterku na cca 5min a ventil otevřeš. Dáš pod to síto na artémku a už to jede. Aby mi to šlo rychleji, tak z vrchu do té petky pouštim tlak ze vzduchování. Funguje to super. Můj nápad to neni, mam set na líhnutí od Hobby, ale dá se to udělat za pár korun ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2014 19:19 Muž Priest [325] - CichlidyRe: acik
A místo brčka si vezmi třikrát delší kousek hadičky a do jednoho konce strč kousek měděného drátku ať ho vyztužíš.Tento konec strč do petky a druhým nasávej ať jim tu artemku neujídáš. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2014 19:01 JoKa Re: acik
Když je nasvítíš, musíš bodovým světlem (ideálka je LED baterka, nemá takový rozptyl), co nejtenčí rozptyl doma najdeš a v místnosti zhasni (jinak se ti na "světelnou past" opravdu vyprdnou), aby jediné světlo, které tam bude, bude to, z té baterky... Toť můj trik... ;-)

mě se zdá,že vydrží pár hodin po vylíhnutí,ale věřím,že dělám chybu
Nějaká ta chybka tam bude. Artémie naprosto běžně vydrží žívá dva dny, než dostane hlad a chcípne. Třetí den, i když mrtvá, je stále krmitelná... Čtvrtý den to spláchni do záchodu a začni znova, neb to začne smrdět... X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 18:58 Muž acik [416] Re: deck
mam na zkoušku artemie od dajany hobby,je to se soli a uz mi doslo balení profi,to je už samotná artemie,ale tu ještě zkouset nebudu. Lihnu je v petce a mam je pod svetlem u akvárka,tam valim dost svetla,bublam taky porad, A odsavam je brčkem do skleničky a pak do sitka a oplachuju pod tekouci vodou ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 18:45 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: acik
V čem je líhneš? Jak je odsáváš? Nějaké to vajíčko se tam asi dostane vždy. Když se mi vylíhnou, tak je kolikrát krmim třeba dva dny a pořád jsou ok. Spíš jsou ještě větší ano Musíš u nich pořád bublat a nechat je v té slané vodě. Já líhnu Artemix od Hobby a jsem spokojenej palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 16:45 Muž acik [416]
tak jsem udelal taky artemku,ale jsou tam nejake vajíčka nevylihnute a ty se mi dari dostat i mezi artemie se kteryma chci uz krmit a nevim jak je oddelit,nejaky doby tip? :) zkouším to poprvé,tak se omlouvám za takové dotazy...
zkoušel jsem nasvitit petku,ale artemky si toho nevšimaj,jo když se artemky vylihnou jak mi pak dlouho vydrží vylíhnuté? mě se zdá,že vydrží pár hodin po vylíhnutí,ale věřím,že dělám chybu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 07:13 JoKa Re: rriki
Ne nemám. Jak píšu, kupuju čtvrt litrovky a do půl roku je to pryč, nĕkdy i dřív, takže neřeším problém s tím, že by se nĕjak kazila. Mám jí normálnĕ mezi ostatními krmivy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 04:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: rriki
rriki napsal: Ta není z Německa zoo-shop.cz/…
A ty nemáš artemku v Lednici zavřenou a neodsypáváš si jen potřebné množství?

Teda kdybych měl cestovat od Řáholce do Lednice, abych si odsypal jen potřebné množství artemky, to by přišlo pěkně kulatě... :-P ;-) Navíc si teda myslím, že v lednici je podstatně vyšší vlhkost, než třeba v mrazáku, kam ji pár kolegů dává...Mám ji v místnosti před rybárnou a nemám problém... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 23:51 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Urtman
Ta není z Německa
zoo-shop.cz/…
A ty nemáš artemku v Lednici zavřenou a neodsypáváš si jen potřebné množství?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 21:35 JoKa Re: rriki
Jako levnější variantu jí doporučuji ve srovnání třeba s tou serou artemia mix...
Když jsem objednával na netu, tak jsem jí potřeboval rychle a dajana je všude... Navíc jí seženeš v každé lepší akvaristice, takže to co ušetříš na netu dáš za poštovné, obzvláště když nakupuješ ty lepší produkty, o kterých mluvíš, z německa...
Jestli máš lepší značku a není to nějaký šmejd, co se nelíhne, tak sem s ním, ušetřím velice rád... Ale bavme se o těch čtvrt litrových baleních (je mi jasné, že čím víc koupíš, tím je to levnější), větší u mě nemá význam, mám tu zkušenost, že čím jsou déle otevřené, tím hůř se líhnou... A zas nemám takovou spotřebu, abych zkrmil litrovku za půl roku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 20:22 Deepinpeat Re: Atika
ánébó klasicky akvaristika Eisenvort, profi sítka na plankton ve 3 velikostech. Sice zaplatíš to kilo za poštovné ale i s tím poštovným to vyjde na stejné peníze jako v krámě. aquaristika.eisenvort.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 19:57 JoKa Re: rriki
Kupuju tuhle čtvrt litrovou, kolem pětikila...
www.zooshop-eu.cz/…
Ale je profi, bez soli, pouze vajíčka...
S tou vzpomínanou 5g čajovou lžičkou krmím průměrně 300-500 hladových krků všech ryb, co doma dělám ty dva dny. Během té doby už líhnu ale v další petce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 19:56 Deepinpeat Re: Atika
Vezmi si kus dámské punčochy a injekční stříkačku. Než se ta punčocha zaběhne, tak to jde chvilku špatně je třeba přitlačit stříkačku na punčochu a promáčknout artemku ze stříkačky na punčochu. Pak zespoda promasírovat lehoučce prstem, efekt je stejný jako u stanového plátna při dešti. Pak vzít stříkačku s čistou vodou a propláchnout. Pak podebrat prstem a opláchnout do nádrže.Dělám to takhle když odchovávám halančíky kde mám třeba jen pár kousků potěru ve vaničce od zmrky. Výborně se z to tak dávkuje a můžeš líhnout jen maličké množství artemií bez vzduchování v kelímku od salátu třeba. Při běžném způsobu petka, sítko na plankton a lžička se s malým množstvím zachází podle mě dost špatně a líhnout artemku po lžičkách po pár kusů potěru nemá moc smysl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 19:40 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Urtman
Prosim tě za kolik kupuješ artemku od dajany ,protože píšeš ,že patří mezi nejlevnější.Mě přijde ,že je nejdražší na trhu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 19:05 JoKa Re: TRULY
Začíná to vypadat, že si můj soukromý zákazník... smich :-D

Že se dá použít, proč ne, ale jen jako náhražka té živé... To ti potvrdí snad každý akvarista na světě, neb už je to minimálně na tomto serveru několikrát vytesáno do kamene: Živé je prostě živé!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 18:28 Muž TRULY [164]
aký máte názor na artemiu v tekutej forme? je vhodna na krmenie ancistrusov?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 23:54 JoKa Re: MonterMonty
je to jako se vším , čím větší hovadiny se s tím vymejšlí , je to jen horší :-D
Sedí jak "hajzl"... smich
Čím víc jsem experimentoval, tím jsem byl překvapenější, že s obyčejnou solí a nechat to bublat v petce, je asi best... Spokojím se se svojí levnou artémkou od dajany a 80ti %y...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.10.2014 23:46 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Urtman
tak já ten artemia mix měl čtyři dny na světelné rampě 28-30 stupnů se vzduchováním , bez , se světlem ,bez -pak vedle akva v pokojové teplotě , se vzduchem i bez , a fakt ani ťuk , EasyFish na té rampě po 24 hodinách a nevěděl jsem co s tím budu dělat ...
skladuju to ve sklenici od přesnídávky v pokojové tplotě , do vajíček frknu jednu lžičku soli a nechám at to dýchá , klidně otevřené , když jsem do toho cpal rýži a bylo to uzavřené tak to vlhlo až originál plechovka EasyFish uvnitř rezivěla
líheň mám z PET od coly ,1,5l vody , čajová lžička soli, čtvrt lžičky vajíček a jede to krásně ...
je to jako se vším , čím větší hovadiny se s tím vymejšlí , je to jen horší :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 23:31 JoKa Re: MonterMonty
Tak OceanNutrion je špička mezi krmivy, ale jak říkáš, zaplatíš si to...
S tvým názorem na artemia mix souhlasím, jenom jsem to nechtěl napsat na "plnou hubu"...
Teplota, dle mých "experimetů" hraje roli pouze na rychlosti líhnutí, nikoli množství, ale to si v podstatě napsal sám. Co se má vylíhnout, se vylíhne, jenom to trvá déle.
Na druhou stranu je artemia mix snad jediná, která se mi kloudně líhla bez vzduchování, ale i tak byly výsledky tristní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 23:29 Muž acik [416] Re: Urtman
joooo vim,že ty artemky děláš dýl,už jsme se o tom bavili tuším přes zprávy... jak bude možnost,tak to vyzkouším,doufám,že bude :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 23:26 JoKa Re: acik
Jo, to jsou ty, co používám...
Neříkám, že to je špička, ale za ty prachy "nadělají muziky víc než dost"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 23:22 Muž MonterMonty [2431] - Amerika
tak já několikrát odzkoušel sera artemia mix , v měkké vodě, ve tvrdé ,ani ťuk , různé teploty , řekl bych že je to totální shitt, ted mám EasyFish v ekonomy balení, líhnivost s obyčejnou solí ve tvrdé i měkké vodě řeklbych tak 95% , akorát si hraju s teplotou , to podle toho jestli potřebuji najednou hodně , nebo postupně líhnout
jedna z těch nejkvalitnějších má být OceanNutrition Artemia , ale taky podstatně dražší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 23:17 Muž acik [416]
www.akvarista.cz/… já jen raději pro upřesnení myslíš tyto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 23:02 JoKa Re: acik
Nemáš zač, jenom se ještě doplním, kdyby to nebylo zřejmé. Kupuj jenom tu profi. Všechny ty mixy se solí vypadají stejně a ve finále koupíš ve 100g balení 90g soli a pár vajíček... Nic jiného, než drahá sůl, to není...
Prostě čistá vajíčka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 22:58 Muž acik [416] Re: Urtman
díky za info!!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 22:53 JoKa Re: acik
Přesně proto hovořím o konkrétní soli...
Mám doma 3 druhy reefové soli, protože jsem kdysi měl čtverzubce a taky jsem zkoušel odchovat artémku do dospělosti (než jsem oboje vzdal).
A s žádnou z těchto solí jsem neměl lepší procento líhnutí s dajanou, než s obyčejnou kuchyňskou solí... Fakt důkladně vyzkoušeno X-)
Ona v principu se žádná ta profi (čistá vajíčka bez soli) nelíhne úplně blbě, snad kromě sera artemia, ale to zas může být tou vodou, mám super měkkou a lehce kyselou...
Takže jak říkám, nutno vyzkoušet. Začal bych logicky tou levnější (třeba zrovna ta dajana) a uvidíš sám...
Je levnější a 80ti %ní líhnivost není špatná, tak proč platit o třetinu víc, abych docílil 90%?!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 22:48 JoKa Re: Turbínka
Já mluvím o speciálních sítcích na japonské čaje pro rychlé obřady a nebo speciální filtry v konvicích
Tak přesně to se bude shánět hůř, než "originál" sítko na artémky...
Jo jo, v tomto případě bude nosočistoplena stačit. X-) Dají se s přehledem první tři dny rozkrmit nobilem a podobným sajrajtem a pak už vezmou artémku jakoukoli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 22:43 Muž acik [416] Re: Urtman
mám doma mořskou sůl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 22:41 Žena Turbínka [2558] Re: Urtman
To neříkej rodilé Plzeňačce :-P Taky vede pivo před, no před vším tekutým :-D Já mluvím o speciálních sítcích na japonské čaje pro rychlé obřady a nebo speciální filtry v konvicích, jsou poddajné skoro jako tkanina a skrz světlo velmi obtížně průhledné.
Ale zase u Atiky případu, kdy má trochu artemek pro pár pancéřníčků jednou za x měsíců zatím kalsickej "šnupťák" postačí a já ji z chalupy dovezu to sítko, o kterým tu pořád básním a vyzkoušíme a následně podáme info X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 22:29 JoKa Re: acik
Používám Dajana profi. Patří mezi ty levnější, ale líhne se mi dobře, tak 80%...
Ono taky hodně záleží na vodě a jakou sůl použiješ, pokaždé bude výsledek jiný...
Někomu dajana nepůjde vůbec a jiný bude hlásat 100% se sera artemia mix... Fakt strašně moc dělá voda a použitá sůl, takže těžko říct, co je best, nutno vyzkoušet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 22:22 Muž acik [416]
zdarec,chtěl jsem se zeptat,jake vajca jsou nejlepší? když koupit,tak od koho? věřím,že se to tu probíralo,ale proč si to nepřipomenout :-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 22:16 JoKa Re: Turbínka
Tak to nevím, já radši pivo, než čaj... :-)
Ale to nejjemnější sítko z domácích potřeb jsem zkoušel a projdou kolikrát i ty dvoudenní kousky artémky. Silně pochybuji, že dělaj na čaj o 100% jemnější a i tak je to pořád málo, na ty čerstvě vylíhlé... Ale jak říkám, vyzkoušené to nemám. Záleží i na tom, co odchovává a jak velkou artémku chce... Proč se s tím ale "krkat", když sítko přímo na artémku objednám za 150 Kč v každém lepším shopu a přijde domů, nemusím někde létat po čínských čajovnách... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 22:16 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Spomínal som netkanú textíliu. Takže takto to robím, ale namiesto silonky (ako na videu) používam textíliu
www.youtube.com/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 41067x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3833-artemie?od=468