Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 22:29 Muž FrantisekP [54] Re: Deepinpeat
Díky kluci, mám v tom jasno. To, že "neživou" některý ryby nebudou brát jsem si myslel, ale že odskořápkovaná je "odpad" z nekvalitních vajíček, to jsem netušil - každopádně je to logický řešení co s vajíčkama, kde je špatná líhnivost.

Ještě jednou díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 21:13 Deepinpeat Re: FrantisekP
Otázka ceny je jednoduchá. Ten průmysl živí artemie k líhnutí, jelikož mnoho druhů komerčně chovaných konzumních ryb a dalších organismů reaguje pouze na živou kořist. Odskořápkovaná artemie se dělá z vajíček, která mají mizernou líhnivost a je to vlastně způsob, jak zužitkovat odpad. Odskořápkování je velmi jednoduchý a levný proces, takže to cenu výrazně neovlivňuje. Co se týče energetické hodnoty, při líhnutí jí hodně ubyde, takže odskořápkovaná artemka bude většinou výživnější než nalíhnutá. Navíc je menší. Pokud jí potěr bere, tak je lepší krmit odskořápkovanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.09.2016 19:28 Muž dudak [1885] Re: FrantisekP
odsořápkovanou berou jen některé ryby, živá je určitě lepší, navíc odskořápkovaná začne hned kazit vodu, kdežto živé artemky jsou ještě několik minut/hodin živé. mě brali odskořápkovanou pancéřníčci, některej potěr se na zem kam to spadne skoro nepodívá a je proto lepší pohybující se kořist.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 18:08 Muž FrantisekP [54] – Artemie k líhnutí vs. odskořápkovaná
Chci se dotázat na dvě věci. Přiznám se, že jsem pročetl jen pár stránek, ne všech 31.
1. selským rozumem bych si domyslel, že odskořápkovaná artemie bude dražší - je s ní víc práce, než "jen" zabalit vajíčka a navíc při balení např. 50g artemie odskořápkované by jí mělo být víc, než té která je k líhnutí (navíc obaly vajíček). A moje otázka zní, proč je odskořápkovaná artemie zpravidla o přibližně 50% levnější ve stejně velkém balení.
2. pro ryby a potěr je vhodnější která? Pohybující se vylíhnutá, nebo jen nasypaná odskořápkovaná vajíčka do vody? Mám zkušenost jen s klasicky vylíhnutou...

Předem děkuji a omlouvám se za dotaz pokud je dříve zodpovězen palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 23:51 Muž Jirri [71] Re: dudak
Určitě existují možnosti jak sdílet odkaz bez nutnosti registrace ano
Já bych ho uvítal, možná nejen já...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 21:42 Muž dudak [1885] Re: laKatos
že nemáte fb, je vaše smůla, určitě ale znáte někoho kdo ho má a může vám soubor stáhnout. Tentokrát jsem vám ho poslal do sz, respektive link na mé úložiště. Soubor tam bude do zítřka, pak ho odstraním. Link na stažení z fb
www.facebook.com/…

Osobně nejsem žádný zastánce fb, ale poslední dobou se tam dá najít spousta zajímavých informací - samozřejmě se spoustou informačního šumu okolo, registrace vám zabere pár minut a nic dalšího dělat nemusíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2016 13:37 laKatos Re: dudak
Já fcb. Nemám takže ten starý odkaz neotevru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 13:22 Muž dudak [1885]
Uz jsem ho sem nedávno dával, stačí trochu zalistovat. Panu Slaviakovi jsem posílal link na mé soukromé úložiště, kam jsem ten soubor dočasně umístil, ale nebude tam dlouho, proto jsem ho nechtěl zveřejňovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.06.2016 09:02 laKatos Re: dudak
A nešlo by ten Link hodit tady na forum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 14:26 Muž Slaviak [19] Re: dudak
Dakujem. Uz som to zacal citat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 16:04 Muž dudak [1885] Re: Slaviak
poslal jsem vám zprávu s linkem ke stažení publikace, kde se toho o chovu artemií do dospělosti dočtete dost. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 15:35 Muž Slaviak [19] – Artemie
Ja som sem prisiel iba po radu ako ich idchovat do dospelosti. Ja ich predavam hned ked sa vyliahnu,pretoze tuna kde zijem zivu artemiu nezozeniete nikde. Pisali mi uz aj ludia ze maju zaujem o dispelu artemiu,tak preto som sem zasiel,ale ako vidim,velmi mi nepomozete. Tak diky skusim ine forum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2016 19:08 Muž motýlek [275] Re: sajfrdík
není to o velikosti bublinek - někteří profíci používají na PETkách jednohadičkový systém - tedy stejná hadička slouží ke vzduchování a následně i pro odsávání - což by přes vzduchovací kamínek asi moc nefungovalo? ;-) ... já dříve používal také kamínek, ale přešel jsem jen na hadičky a funguje to snad i trochu lépe - i když já používám na vzduch jednu a na odsávání druhou - nemusím mít systém škrtidel, jen kolíčkem na prádlo přiškrtím buď jednu nebo druhu hadičku ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2016 10:17 Muž sajfrdík [14]
Ahoj,proč artémii vyhovujou velký bubliny na vzduchování a ne malý?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 16:47 Muž motýlek [275] Re: ludvik
nejsem si jist, zda máš na mysli jen pokusný vzorek a nebo velkovýrobu? ... pokusný vzorek jsem několikrát udělal - prostě to dám po vylíhnutí do slané vody v misce od masa a přiměřeně krmím práškovým krmivem (já dával SAK 00), také jsem tam dal jávský mech ... asi po měsíci mi tam plavalo docela dost jedinců, a některým se na zadní části tvořila vajíčka ... za nějaký čas (týden?) se pak zase objevovaly nauplie druhé generace ... jednou jsem to přetáhl až do třetí ... ale jako velkovýroba je to určitě neekonomické ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 16:32 Muž ludvik [1082] Re: Horác
Nojo ... jak se všichni ptají pořád na to samé, tak nejsem schopen vidět výjimku. Notabene ve slovenštině ... Slaviaku, sorry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2016 15:39 Muž Horác [3942] Re: ludvik
ale to je všechno jenom o líhnutí :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 14:54 Deepinpeat Re: Slaviak
Hledat a číst hlavně v paperech a manuálech pro akvakultury, které produkují ryby a krevety k lidské spotřebě. Tam se vzhledem k dostupnosti a jednoduchosti pracuje s mořskou vodou, existují i různé zjednodušené recepty na její přípravu, ale chce to nějakou základní sadu solí, aby bylo možné udržet pH a rozumné zastoupení iontů. Artemie z různých salin můžou k dlouhodobé prosperitě vyžadovat různé zastoupení iontů v kultivačním mediu. K tomu nějaké rozumné krmivo, řasy, které tu salinitu vydrží alespoň než je artemie vyfiltrují, budou stravitelné a šli by jednoduše a levně kultivovat. Nebo nějaké krmivo sušené práškové, tam existuje hodně variant, ale následky překrmení můžou být fatální. Nezdá se to, ale je to o hodně těžší, než krmit v akváriu. Je dost rozdíl pár dní artemku přikrmit, aby byla větší a výživnější a dochovat ji do dospělosti a dosáhnout smysluplné reprodukce. Malé objemy mají malou výtěžnost, velké objemy se nevyplatí vzhledem k ceně produkce řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 07:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: ludvik
Ale ono to i na tom Akvaristovi také je někde kolem "výroby" spiruliny a chlorely, jak si tak matně pamatuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2016 00:20 Muž ludvik [1082] Re: Slaviak
Jeden odkaz je i zde v modrém rámečku ... nebo jako článek rybicky.net/clanky/1203-lihnuti-artemie-zabronozky-solne

Hledat, hledat, hledat ... číst, číst, číst ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2016 23:44 Muž Slaviak [19] Re: LiborSprysl
Presiel som to tam,ale nic k danej teme som nenasiel :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2016 10:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Slaviak
Najeď si na Akvarista.cz a hledej texty Petra Nováka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2016 19:21 Muž Slaviak [19] – Ahoj.
Chcem sa vas poprosit ci by ste mi sem nehodili nejaky link kde je popisane ako chovat/mnozit artemie. Popripade v kratkosti mi to niekto popisal. Vsadeje iba ako liahnut,ale to mam zbehnute kedze ich oravidelne liahnem. Na nete je pisane vsetko iba o liahnuti,no mna zaujima chov a mnozenie. Dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2016 21:11 Muž motýlek [275] Re: rriki
pokud to jen dáš zespodu, tak nasáváš i nevylíhlá vajíčka ... a jestli se vylíhne všechno, tak přece není problém v jakémkoliv způsobu odsávání??? takové víčko je jistě užitečné, ale neřeší problém oddělení???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2016 10:11 Muž PaYoch [134] Re: rriki
A prosím kde jsi je koupil? Užil bych je taky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2016 09:46 Muž rriki [818] - CichlidyRe: motýlek
To víčko pasuje na každou pet láhev
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2016 07:13 Muž motýlek [275] Re: rriki
no, já se do množení pouštím vesměs jen přes zimu, když není zahrádka, je málo picyklu a dlouho tma - takže to nedělám "ve velkém" - ale spíše pro pocit, že to dokáži - a kamarádům to pak rozdám - neprodávám, jen výjimečně přebytky na úhradu nákladů ... artemku mám v ledničce někdy i deset let ;-) ... líhnivost i po té době je někde na 70-ti procentech ...
a teď dotaz - to víčko se našroubuje jak? - nějak to dobře nevidím ... já mám systém dvou hadiček nacpaných přes spojovací kusy a dotlačené jakoby_zevnitř PETky - nic nelepím ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2016 21:15 Muž rriki [818] - CichlidyRe: motýlek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku A já jsem se dal jinou cestou,koupil jsem si tyto fantastický víčka,a sehnal artemii podle svých představ s líhnivostí téměř 100% do 24hod,po odstavení se rozdělí za pár vteřin a ne minut.Artemii zcedím do poslední ,tak jak to děláš jsem taky dělal ,ale spoustu artemky jsem vylil i s nevylíhlými vajíčky.Výběr Artemky na českým trhu je tragický.A tak jsem si udělal zásobičku :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.05.2016 07:30 Muž motýlek [275] – skořápky
no - důležité je před odsáváním z PETky nechat alespoň 10 minut odstát vodu, pokud je hadička napevno ve dně - tak má být asi 15-20 mm nad dnem uzávěru - aby se nenasávaly nevylíhnuté ... obecně mi zatím nikdy neměl potěr problém se skořápkami - nesežerou to - spíše s nevylíhnutými vajíčky - někdy bylo vidět, že sežral třeba i čtyři kousky za sebou - a vždy to přežil ... u pavích oček je spíše zbytečné krmit drahým krmivem ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.05.2016 06:37 Muž rriki [818] - CichlidyRe: majima
Fotka k příspěvku V první řadě je potřeba mít kvalitní artemii s líhnivostí nad 90%.a ne podřadný s líhnivostí 50-60% ikdyž je psáno min 80%.Pak to třídění jde samo
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 00:23 Muž PaYoch [134] Re: majima
Tady na to maj i forichtung hop
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 00:13 Žena majima [3] – sítko na artemie
Mmm, budu na ní muset zapracovat. Díky za vysvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 00:08 Muž PaYoch [134] Re: majima
Obávám se, že ne. Je třeba ta správná technika odsávání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 00:05 Žena majima [3] – sítko na artemie
Právě, že líhnu pro potěr (paví očka a endlerky), a případné nespotřebované "šoupnu" rybkám do většího akvária nebo zamrazím. Tak holt musím dávat větší pozor při odsávání.

Existuje nějaké sítko, které by artemie od zbytků opravdu oddělilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 00:02 Žena majima [3] – sítko na artemie
Aha, a já myslela, že tím artemie odseparuju - v popisu u zboží totiž píšou "Pro oddělení nauplií artémií". Takže to byla asi opravdu zbytečná investice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 00:00 Muž PaYoch [134] Re: majima
Sítko je celkem k ničemu, pokud nelíhneš pro potěr (nauplie se odsají zhruba z poloviny vodního sloupce - nejlépe posvítit baterkou a pak se cedí přes sítko, aby se do vytíračky nelila slaná voda). Pokud krmíš ryby ve velkém akva, troška slané vody nevadí. Nevylíhnutých vajíček a skořápek se zbavíš jedině tím, že budeš odsávat z půlky líhničky - skořápky plavou na hladině, nevylíhnutá vajíčka jsou na dně. Když už máš to sítko, přecedit je můžeš taky ;-) A nebo postupovat podle již odkazovaného příspěvku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 23:59 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: majima
zmíněné sítko se používá k propláchnutí nalíhnuté artemie od kultivačního roztoku , nikoliv k oddělní skořápek od živých artemií
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 23:54 Žena majima [3] – sítko na artemie
Díky za odkaz. Diskuzi jsem pročetla komplet celou (plus řadu dalších) a tuto metodu se taky chystám vyzkoušet.

Ale teď jsem se ptala konkrétně na použití zmíněného sítka. Prosím tedy o odpověď toho, kdo mi může dát radu přímo k sítku.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 23:44 R Muž vaclav [14749] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: majima
Deepinpeat [332] – Re: dudak 12.02.2016 13:15 Tenhle příspěvek si najdi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 23:10 Žena majima [3] – sítko na artemie
Zdravím. Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale mohl by mi někdo vysvětlit, jak funguje sítko na artemie? Asi dva měsíce průběžně líhnu artemie pro naše miminka pavích oček. Nejdřív jsem je cedila přes kapesník (což mi moc nešlo) a pak už jen odsávala hadičkou. Vždycky mám artemie smíchané se skořápkami a nevylíhnutými vajíčky, tomu prostě nejsem schopná zabránit. Tak jsem se nakonec rozhodla koupit speciální sítko www.akva-tera.cz/…. Myslela jsem, že bude fungovat buď tak, že vylíhnuté artemie se jím přecedí a na sítku zůstanou skořápky a nevylíhlá vajíčka, nebo propadnou skořápky a vajíčka a artemie zůstanou na sítku. Platí však varianta č.3 - na sítku zůstává úplně všechno - takže - jak konstatovala dcerka - zbytečná investice, protože jsem si nijak nepomohla. Je nějaký způsob, jak pomocí tohohle sítka artemie a nepoužitelné zbytky oddělit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 15:32 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Barra
tady je psáno, že se používají i jiná krmiva. Třeba by se dala lépe sehnat.
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 12:43 Muž motýlek [275] Re: Barra
nějaký profík v okolí? - určitě by Ti odlél a ve slané vodě bys to na tři dny měla ...
ale co tak zkusit nalovit buchanky - nauplií je ještě teď dost - nachytáš to síťkou "na motýly" od Kabourka - je sice drahá, ale máš to navěky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 12:26 Muž dudak [1885] Re: Barra
V Hornbachu mají vajíčka od Hobby, 10g balení, viděl jsem je minulý týden na Černém mostě, ale nejspíš budou i v jiných. Líhnivost slušná, cena v přepočtu na gram trochu vyšší. Mají i balení se solí, ale to moc nedoporučuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 11:53 Muž DaveLister [478] Re: Barra
Stejný problém jsem řešil před pár lety, nakonec jsme jel autobusem do Mělníka, a ani tam neměli :) Ale odsypali mi tehdy z interních zásob :)

PS: Akvarista.cz má artemii podle webu skladem. Když tam zavoláš, třeba se dohodneš na brzkém osobním vyzvednutí, i když oficiálně tam jsou tuším až ve čtvrtek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 11:43 Barra – Nemůžu nikde sehnat vajíčka
Dobrý den,dneska jsem snad 2hodiny objizdela akvaristiky a marně. Nikde nemaji skladem vajíčka artemie a týden čekat nemůžu než to objednaji.
Vykulily se mi axolotlí miminka a už mi jich 30 zemřelo, protože jsem je mylně krmila dle rad prodavačky ve zverimexu. Mají se krmit jen živou artemii. Neporadi mi někdo, prosím, kde ji sehnat?ve středočeském kraji..děkuji moc za jakekoli info

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 13:22 Deepinpeat Re: zuzakva
já to zhora nezakrývám vůbec, postavím to tou průsvitnou částí směrem k oknu a výsledek je zcela uspokojivý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 13:07 Muž dudak [1885] Re: zuzakva
no jde o to udělat v té jedné části co největší tmu, aby nalíhlé proplavaly do vedlejší, já to přikrývám až chvíli před tím než se maj začít líhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 13:04 zuzakva Re: Deepinpeat
Ta tmavá strana se má ještě nějak zakrýt zeshora? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2016 10:16 Deepinpeat Re: dudak
jj, pánové Vítek a Kadlec holt blbosti nepíšou, v té knize je spousta dalších hodnotných informací. Já od té doby jinak ani nelíhnu, s výjimkou chvil kdy, se třeba zeptáš někoho z rodiny, jestli už se to vylíhlo a dotyčný to zvedne a prohlédne proti světlu, přičemž to pořádně protřepe a hlásí , jojo hýbe se tam spousta malých věcí :-D Pak to holt musíš přendat a nechat dobublat no. hmm smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 22:28 Muž dudak [1885]
zajímavý čtení nejen o Artemiích ale i o pěstování jednobuněčnejch řas a některých jiných živočichů vhodných jako krmivo
lookaside.fbsbx.com/…
odkaz je z facebooku, soubor je vyvěšený ve skupině Live food cultures for aquarium

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 41067x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3833-artemie?od=318