Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Artemie

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 16:20 Muž @ Kubaa [410] Re: antiA
No vida, kdyby ses takto zeptal před týdnem, už bys nejspíše měl dávno odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 16:17 Muž @ antiA [34] Re: Kubaa
neres...
podivej se na tema v jake jsme... dale precti si celou vetu a ne jen citat........dale pokud jsi to nepochopil v poradku..... myslel jsem ze tady patris k chapavejsim

hustotou artemie bych to zamotal jeste vice.... porotoze by tu byli takovi ze jak se to pocita atd...

jednodussi je napsat ze pixle 425g ma oriantacni objem 0,7l

nic vic.......

krasny den preji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 16:06 Muž @ Kubaa [410] Re: antiA
gramy na ml čeho? záleží, jaká je hustota daného materiálu, například u sladké vody je to zhruba totéž, gram jako ml, u zlata máš skoro 20 gramů do mililitru... uchází mi ale souvislost s žábronožkou - že by tě zajímala hustota, tedy salinita, vody na líhnutí? nevím, křišťálovou kouli nemám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 16:03 Muž @ antiA [34] Re: Kubaa
je schopny mi někodo poradit orientační přepočet - gramy (g) vs. mililitry (ml).

ano moooc složitá otazka k nepochopení smich

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 16:01 R Muž @ ctibum [1964] - Snažím se to nezahubit...Re: antiA
Asi proto, že jsem nereagoval na tvůj dotaz na přepočet, ale přesouval dotaz Robči08 na krmení vylíhnuté Žábronožky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 15:54 Muž @ Kubaa [410] Re: antiA
Když chceš odpověď, musíš položit pořádně otázku, já jsem vůbec nepochopil, co chceš na co přepočítávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 15:51 Muž @ antiA [34] Re: ctibum
Pročetl jsem celých 158 stránek ale odpověď jsem nenašel.

Stejnak už je pozdě. Koupil jsem predrazenou 150ml pixlu z ktere se nic nevylihne....

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 16:00 Muž @ antiA [34] – vaha vs. objem
Jelikož různí výrobci udavají různé veličiny nabízené artemie k líhnutí je schopny mi někodo poradit orientační přepočet - gramy (g) vs. mililitry (ml).

opravdu orientační.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2017 20:25 Muž @ dudak [1283] Re: Driv3r
pH určitě přes 8, soda je na to dobrá, na hladině by měly zůstat skořápky a dole nevylíhlá vajíčka, kterejch by mělo bejt minimálně, a nad nima živá artemie, nevím jakej způsob na líhnutí používáš, pokud to odsáváš hadičkou, tak zkus nebrat to přímo ze dna, ale mírně nad, z té vrstvy kde se to hejbe, případně na nějaký místo posviť baterkou, měly by se tam stáhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2017 19:31 Muž @ Driv3r [147] Re: dudak
Ne něco tam opravdu bylo.
Kličkovala a pohybovala se.
Cisty?skořápky? Po vypnutí vzduchovaní se na hladině udělala vrstvička vajíček,ale při odsavani toho hodně bylo i na dně.Něco dělam špatně nebo je špatná artemka?
Ještě jsem čet ze zvedají ph sodou.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2017 19:23 Muž @ dudak [1283] Re: Driv3r
vylíhlá artemie je oranžová, cysty jsou světlejší. Ve výrazu něco hýbalo tuším, že se nehýbalo skoro nic, nalíhlá artemie je hodně čilá a jde to pozorovat velmi dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2017 17:22 Muž @ Driv3r [147]
První várka artemie se neco hybalo,po slyti a usazení sem ze dna neco odsál,ale dnes rozplavany potěr nevypada ze by to žral.navíc se mi zdá že je tam hodně nevylihlych vajíček.předpokládám ze artemka má nahnedlou barvu.a vajíčka tmavší.mám objednanou i další snad zitra dorazí.vzal sem i odskorapkovanou.jak dlouho vydrží potěr bez jídla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2017 21:48 Muž @ Driv3r [147] Re: dudak
ok dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2017 21:46 Muž @ dudak [1283] Re: Driv3r
nežije, ale dá se s tím krmit a ryby to berou docela ochotně, určitě je to lepší než jakákoliv jiná sušená či umělá potrava. Jen se musí dát pozor na překrmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2017 21:22 Muž @ Driv3r [147] Re: dudak
Po rozmrazeni žije?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.07.2017 21:17 Muž @ dudak [1283] Re: Driv3r
čerstvě rozplavané ryby je nejlepší krmit artemií, která se zrovna vylíhla, v lázni vydrží tak 2 dny, ale lepší je krmit co nejdřív, tím že roste, ztrácí výživnou hodnotu, navíc, když se dá do akvárka čerstvě nalíhlá, vydrží živá i několik hodin, do lednice dát jde, tam vydrží o něco déle nebo když je toho hodně rovnou to zamrazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2017 21:03 Muž @ Driv3r [147]
Jak moc poroste ta artemka když ji ještě nechám v lihni?aby ji ti prckove po rozplavani dokazali sníst.a jak dlouho cca ji tam mám nechat nez se bude moct zkrmit?nebo vydrží v ledničce živá na později?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2017 10:49 Muž @ motýlek [267] – cykly
několikráte se mi stalo (s různými vzorky), že se některá dávka nelíhla ... a za týden se to líhlo zase normálně .. a po letech v ledničce se zase líhly ...
mám podezření, že občas zapracují nějaké životní cykly, kdy se to prostě nelíhne v žádných podmínkách ... ale podpořeno zkoumáním to nemám - zase až tolik množení nedělám - tak to prostě vyřeším mávnutím ruky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 21:10 Muž @ cezarmilan [560] - RostlinyRe: rosakva
Vybral som ešte malú vzorku a dekapsuloval som. Ak toto nepôjde, tak učiním tak, ako ste mi navrhli v odpovedi na môj e-mail.
Bol v spame :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 21:02 Muž @ cezarmilan [560] - RostlinyRe: rosakva
Ďakujem, idem pozrieť
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2017 07:28 rosakva - RostlinyRe: cezarmilan
Dobrý den, kolegové Vám odpovídali již včera ráno, nejspíše Vám tedy email skočil do spamu nebo hromadných zpráv. Prosím o kontrolu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 21:49 Muž @ cezarmilan [560] - RostlinyRe: Pjotr
Pri stabilnej teplote 28°C štyri dni a 0 (nula)%. Písal som na e-shop RA, zatiaľ bez odozvy. Zrejme šmejd!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 08:51 Muž @ Pjotr [5] Re: cezarmilan
Jestli myslíš EasyFish, tak z nich líhnu (viz příspěvek pod tebou) a v té vodní lázni je to ok, i když pravda je že poslední dobou je líhnivost o něco menší.

Celé mi to trvá těch 36-48h,teplota vody cca 26st C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 20:43 Muž @ cezarmilan [560] - Rostliny
Zdravím vás!
Prosím vás kto už liahol artémie z e-shopu www. rostlinnaakvaria. cz pod názvom "easy fisch"?
Liahnem artémie už niekoľko rokov, môžem sa pochváliť, celkom úspešne. Odskúšal som niekoľko druhov, resp. niekoľko značiek, či dodávateľov, no takýto 0%-tný neúspech som ešte nemal. Vyskúšal som viacero spôsobov a vychytávok, no som bezradný.
Ako sa darilo vám?
Ďakujem!

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 14:07 Žena @ JanaS [125] Re: Pjotr
To bude ok. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 09:36 Muž @ Pjotr [5] Re: JanaS
Fotka k příspěvku Dík za inspiraci, už topím :)
Ještě jeden dotaz - nechal jsem easyfish artemia násadu cca týden při pokojové teplotě, až teď jsem dal do ledničky. Myslíte, že bude ještě použitelná??

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.06.2017 08:27 Žena @ JanaS [125] Re: Pjotr
Fotka k příspěvku Podle mě je ta teplota skoro nejdůležitější. Přesně na tom jsem já často pohořela. Od té doby, co to mám v té vodní lázni s topítkem na 26C nemám problém.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 08:18 Muž @ Pjotr [5] Re: JanaS
Zkouším líhnout v Artemio setu od JBL, ale první várka moc nevyšla. Mám to bublání v zadním pokoji, aby to nerušilo ženu a děti, nicméně tam je pořád otevřené okno.
Tudíž mám hypotézu, že v noci, když je chladněji, se to artemiim moc nepozdává a lihnou se pomalu. Přes den na ně zase svítí slunce a teplota je v nádobě dostatečná, možná zase až moc. Mohou být ty výkyvy teplot problém?
Zkouším teď druhý pokus.
Jinak všechen akaro-potěr se má k světu, byť ještě artemii nechutnal.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 11:49 Žena @ kleopatracz [53] - LabyrintkyRe: navik
holky jsem krmila Hikari Betta Bio Gold, Tetra Betta, Tetra Delica Artemia.. tu podezřívám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 22:06 Muž @ navik [856] - SumciRe: kleopatracz
nebyly rybky poslední době krmeny také sušeným či mraženým cyklopem? (buchanka...)popř. neobsahuje to krmivo lyofilizovaný cyklop?
Předpokládám, že to rybky nahání a berou, takže bych s tím nedělal krom střídmého krmení nic...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 17:24 Žena @ kleopatracz [53] - LabyrintkyRe: kleopatracz
dala jsem si k sobě na profil video.. :-O co s tím mám dělat, prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 15:04 Žena @ kleopatracz [53] - LabyrintkyRe: zervan
Navíc, kupovala jsem to včera, životnost 11/2018
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 15:01 Žena @ kleopatracz [53] - LabyrintkyRe: zervan
Ne, na suchu se nic nehýbe, až ve vodě, v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 14:57 Muž @ zervan [989] - baví ma skúšať náročnejšie rastlinyRe: kleopatracz
Stačí nasypať trochu krmiva na niečo tmavé a ak tam behajú svetlí maličkí "chrobáčikovia" - len také bodky, sú to roztoče. To by znamenalo, že krmivo nie je čerstvé, však? Ten mráz pomáha...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 14:54 Žena @ kleopatracz [53] - Labyrintky
No, plave tam malinký bílý bordel, a některé se zcela viditelné pohybuji coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 14:50 Muž @ zervan [989] - baví ma skúšať náročnejšie rastlinyRe: kleopatracz
Hýbať? coze No ja som mal Tetra Delica Menu a po čase sa mi to tiež hýbalo, lebo sa tam premnožili roztoče: rybicky.net/vyrobky/393-tetra-delica-menu
Ale to by muselo byť už dlhšie otvorené. Ak to roztoče ešte nezničili, je dobré to dať na noc von na balkón - tieto silné mrazy roztoče zlikvidujú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 14:45 Žena @ kleopatracz [53] - LabyrintkyRe: zervan
Jak moc jsou vysušené? Ono se mi to tam začalo hýbat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 14:40 Muž @ zervan [989] - baví ma skúšať náročnejšie rastlinyRe: kleopatracz
Rovno do akvária, to sú pomleté žiabronôžky vysušené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 14:35 Žena @ kleopatracz [53] - Labyrintky – Artemia
Ahoj, asi to bude blbej dotaz, ale přesto.. koupila jsem Tetra Delica Artemia (mražené sušené v 100% přírodním stavu). Mužů je dát do akvária, nebo líhnout v líhní? V návodu píšou podávejte 2-3x týdně menší porci.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 13:51 jurek - LabyrintkyRe: Jorki
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 13:00 Jorki - Labyrintky – Jak odskořápkovat artemii
Může někdo popsat jak odskořápkovat artemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 22:55 madomaja - Labyrintky
Mamloch napsal: já to zkoušel, prostě jsem do 2l akvária dal vodovodní vodu, cca 3 vrchovaté kávové lžičky mořské (akvaristické mořské, ne z potravin) soli, pak stačí nasypat pár vajíček a dát to na okenní parapet, lepší v létě, kdy je to ohřáté, a nebo nějak ohřívat, aby to nebylo studené, není potřeba vůbec vzduchovat, vajíčka se vylíhnou i tak
je dobré mít ještě nastartovanou zelenou vodu stejné salinity, řasa v tom roste líp než ve sladké, prostě voda z akvária+mořská sůl do 3l lahve na parapet a za 10-14 dní je nádherně zelená, to pak přilévat artemiím podle potřeby
artémie krásně rostou a množí se bez vysoušení, ale produktivitu ke krmení jsem nějak nezkoušel, spíš jsem je jen pozoroval :), zdá se mi, že se to množí líp, než sladkovodní, na odchov potěru to ale moc nebude, protože pak se to rodí postupně, spíš tak že člověk má různé velikosti když to sklidí najednou

Ta slaná voda, ve které je mám se kazí, co s tím? Musí se měnit? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 20:26 madomaja - LabyrintkyRe: dudak
dudak napsal: poslal jsem vám zprávu s linkem ke stažení publikace, kde se toho o chovu artemií do dospělosti dočtete dost. ahoj
Dobrý den, můžu taky poprosit? Díky :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2016 19:27 Muž @ sajfrdík [11]
Ahoj,chtěl bych se zeptat,kde se seženou ty víčka na artémku? Viz obrázek rrikyho v tomto tématu z 06.05.2016 21:15

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 22:49 Muž @ TRULY [161] Re: Deepinpeat
tak zdalo sa mi ze niektote ho maju take ale niejtore vobec. Zajtra sa na to pozriem blizsie :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.10.2016 22:45 Muž @ Deepinpeat [632] Re: TRULY
Ze potěr žere artemku se pozná podle oranzoveho bříška.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 22:42 Muž @ TRULY [161] Re: cezarmilan
tak m e sa uz zadarilo druhy den. Idu za svetlom baterky ako besne a tsk som ich rovno vycucol slamkou a hadickou. Len mam pocit ze take dvojdnove si celkom ziju aj v sladkej vode a zrejme budu fakt velke. Drobne pancierniky behaju po dne a hryzu co najdu na zemi ale tsk neviem povedat ci zozrali aj nieco z artemky aj ked sa mi zda ze je to tsk akhrst to tej tlamky. Kupim este sitka a uvidime. Ak mi pancierniky nebudu dochnut najblizsie 3-6 dni tak mi je jasne ze jedia artemku. Medzitym dalsich 35 ikier tak uvidime :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 21:51 Muž @ cezarmilan [560] - RostlinyRe: TRULY
www.youtube.com/…
to je moje video ako liahnem ja. keď si zadáš na YT brine shrimp, tak tam nájdeš návodov kopu

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 21:35 Muž @ navik [856] - SumciRe: TRULY
Také záleží na teplotě za jaké je líhneš. V létě jsem je cedil po 24-28 hodinách, teď co se ochladilo to trvá o pár hodin déle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 21:25 Muž @ TRULY [161] Re: FrantisekP
tak ja so nesnazim ailit len ide o to ze na to cakaju mali panciernici :)
Ale asi tu flasu zajtra prerobim
Reklama
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 32

Zpět na obsah sekce Krmení Přidat příspěvek • Zobrazeno 33665x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/3833-artemie