Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 20:47 Muž @ motýlek [271] Re: dudak
Jo - jasne ;-) bez vody jsem to také nezkoušel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2018 20:20 Muž @ dudak [1325] Re: motýlek
v misce bez bublání jsi zřejmě myslel, bez vody jsem to ještě nezkoušel, misku mám asi na 2,5dl a když vezmu jako jednotku zarovnanou kávovou lžičku tak ta mi stačí možná i na 5x - prostě poprášit hladinu, když mám potěry od apistogram tak je to akorát, když mám zrovna skaláry, kterejch je mnohem víc, tak v určitý fázi růstu musím líhnout aspoň 2x denně, když mám potěrů jen pár, tak je výhoda, že můžu dát líhnout opravdu málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 17:54 Muž @ motýlek [271] Re: dudak
Aha, to si ale nejsem jist, uvádí se, že vrstvy vajíček dosahují v přírodě i deset centimetrů - určitě v litru v petce je asi 1cm kubický vajíček - což zase mi tak moc nepřipadá ... kolik lihnes v misce bez vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2018 11:41 Muž @ dudak [1325] Re: motýlek
Nevím jak velký pohyb vody je ve vysychajicich solných jezerech, podle mě líhnutí iniciuje vložení do vody. Líhnu pomocí obou metod, doma v miskách v práci s bubláním. Lihnivost je stejná. Výhoda bublání je v tom, že se voda provzdušňuje a je tudíž možné dát do malého objemu vody víc vajíček, ale kdo má doma jeden potěr to až tolik nevyužije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 08:38 Muž @ motýlek [271] Re: DavFM
TVe staré literatuře je vždycky popsáno/návod se silným vzduchovanim ... nikdy mě nenapadlo to dělat jinak ... jestli jsem správně pochopil důvod, tak to mají být v přírodě právě vlny a tedy velký pohyb vody, ktery líhnutí iniciuje (?)
Pouštím vzduch do Petky přímo z hadiček - tedy bez kamínků ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 21:42 Muž @ DavFM [742] - Corydoras&ApistogrammaRe: dudak
Zkoušel jsem to kdysi líhnout v takových kelímcích rozdělených napůl. Tenkrát jsem koupil artemku (ze zverimexu odměřenou na odměrky) a ta se mi nelíhla vůbec. Nakonec jsem se na ty kelímky vykašlal, stačilo, aby mi s tím někdo pohnul a už jsem měl vajíčka v čisté půlce. Udělal jsem si pak pořádný stojánek na flašky.
Jednou jsem zkusil i tu blbou artemku a kupodivu se líhla. Nevím jistě jestli to bylo tím vzduchováním, nebo jinou solí či množstvím, ale na ten pohyb vody bych si tipnul nejvíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 21:33 Muž @ dudak [1325] Re: DavFM
už jsem líhnul několik značek a ještě jsem se nesetkal s artemií, která by nešla líhnout bez bublání. A když nejde, nejde líhnout vůbec, ani s bubláním.

doba líhnutí je dost závislá i na teplotě, mě se při 24°C líhne bez bubláí většinou za 15-17 hodin.

od hobby jsem kdysi taky zkrmoval, řekl bych že je to normální velikost - respektive že není nijak drobná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 21:12 Muž @ Xpe [69] - Paracheirodon axelrodi & LoricariidaeRe: Michal3015
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 19:57 Muž @ Michal3015 [0]
poradí mi nekdo jak je vyrust do dospelosti? cim krmit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 19:04 Žena @ tramtra [155] Re: DavFM
Tak jsem asi natrefila na tu rychlejší, mám od Hobby, proto jsem se ptala, jestli s ní má někdo zkušenost. Začala se líhnout už po 15ti hodinách, podle mě je hodně jemná, ale nemám srovnání. Uvidím, za jak dlouho se vylíhne na okně, tam je chladněji. Co se týká líhnivosti, nemám odhad, protože nepoznám, co jsou nevylíhlá vajíčka a co prázdné skořápky.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2018 17:50 Muž @ DavFM [742] - Corydoras&ApistogrammaRe: tramtra
Každá artemie je jiná, jinak velká, jinak se líhne, některá nejde bez vzduchování, některá se nelíhne vůbec a je jenom k vzteku...

Mám teď artemii, která se líhne za cca 20h, takže dávám dělat každý den ráno a druhý den je na zkrmení. Ale pak to musím do večera dobrat, protože třetí den už je komplet chcíplá.

Taky tady mám takovou jemnou artemii, ta se naopak líhne za cca den a půl. Tu musím nechávat líhnout večer, ale zase naopak vydrží živá i třetí den. Dá se s ní rovnou rozkrmit i neonka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 14:25 Žena @ tramtra [155] Re: motýlek, Tojsouvěci
Mám jen pár kusů potěru (8 nebo 9 pancéřníčků), jsou už tři týdny staří a přijímají i jinou potravu, tak nejsem na líhnutí artemie závislá. Zkusila jsem dát teď misku na okno, jak rychle se bude líhnout tam a když tak vyrobím druhou misku ať se mi to překrývá, aby bylo pořád čerstvé. Artemii zkouším poprvé, tak mě překvapilo, že se začala líhnout tak brzy a líhnou se tak dlouho. Myslela jsem, že se vylíhnou během třeba pár hodin všechny více méně najednou. :-) Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 10:14 Muž @ motýlek [271] Re: Tojsouvěci
Mám intervaly tak, že jeden den dám líhnout ráno, druhý den večer ... pak jeden den dokrmuji a další den opět ráno dám líhnout - pro jeden nebo dva amaterske výtěry to vždycky vyhovovalo ... dávat obden ve stejný denní čas je trochu riziko - když se nelihne nic, tak u choulostivých potěru je problém ...
Při tom líhnutí po 36 hodinách se vždy něco dolihne pro nouzové řešení ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 22:26 Muž @ Tojsouvěci [888] - Kytky s čudlamaRe: tramtra
První den dám líhnout,druhý den zkrmuji,třetí den opětovně dám líhnout a zkrmuji zbytek,případně jej uskladním v ploché misce v chladničce s cca 1cm sloupcem roztoku z líhně a tak pořád dokola. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 20:18 Žena @ tramtra [155] Re: dudak
Ok, díky, tak to do zítra ještě nechám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2018 19:53 Muž @ dudak [1325] Re: tramtra
déle jak 2 dny je to asi zbytečné nechávat, ono se něco nalíhne i potom, ale už to není ta kvalita a množství jako na začátku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 18:55 Žena @ tramtra [155] – líhnutí
Ahoj. Mám dotaz ohledně délky doby líhnutí artemie. Mám vajíčka od Hobby, Hobby misku na líhnutí, večer v pět jsem na zkoušku nasypala asi čtvrt té malé odměrky. Postupovala jsem takto... většinu potřebné vody jsem dala do misky, nasypala vajíčka, nechala hodinu a pak dolila zbytek vody se solí (750 ml, 3g kuchyňské s jodem), přiklopila víkem. Miska leží na krytu akvária, ten je teplý od zářivky, do zhasnutí v osm, ale teplotu jsem neměřila. Ráno v půl osmé už bylo v misce živo. Artemií jsem krmila v 8, 12, 15 a 18 hodin tak, že jsem vytáhla sítko, propláchla tekoucí vodou a dala rybkám. Stále se líhnou další. Jak dlouho potrvá, než se vylíhnou všechny? Abych to nevylila brzo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2018 20:54 Muž @ antiA [79] Re: tramtra
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku S tou miskou to jde velice dobře, jednoduse a hlavne bezhlucne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 20:46 Žena @ tramtra [155] Re: dudak
Díky moc za rady. Pro mne už bude úspěch, když zvládnu to líhnutí a u toho asi zůstanu. Článek o artemii z e-akvárium je hodně zajímavý a udělal mi v tomhle aspoň trochu "pořádek". Ale jsem radši, když znám víc názorů na věc. Tak ještě jednou dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.03.2018 20:26 Muž @ dudak [1325] Re: tramtra
dekapsulovaná vajíčka už nejsou živá, to je jejich hlavní nevýhoda, jakmile nasáknou vodu a klesnou na dno, začínají se rozkládat. Já s tím zkoušel krmit C. sterbae, a brali to celkem ochotně, nikdy se ale ryba nenažere tak jako když loví živou potravu. Živé nauplie zůstávají v nádrži živé ještě několik hodin a vyhnete se různým skokům v množství dusičnanů, přemnožení nálevníků a podobně. Malí pancéřníčci jsou docela velcí a velmi brzo a ochotně přijímají i grindal. Já bych radši než dekapsulovanou krmil grindalem, ale klidně to zkuste i s tou artemií, hodně druhů ryb mi tu dekapsulovanou vůbec nežere.
Ohledně velikosti nauplií si nedělejte starosti, dřív než by byli artemie moc velké pro potěr, budou bez dalšího krmení mrtvé, nicméně tím že budou větší nebudou mít větší nutriční hodnotu, tu mají nejvyšší právě vylíhlé nauplie.
Co se týče sítek, čajové jsem nikdy tak jemné nesehnal, jde to zcedit přes nějakou látku (kapesník), případně koupit sí sítko, v Profiplants za 50,-Kč, případně v Hornbachu od HoBBy za 99,- možná mají i jinde, ale tyto prodejny bývají nejdostupnější. Vodu s nalíhlými korýši odsávám stříkačkou a leju na sítko, podle stavu násady v misce vodu buď vrátím zpátky nebo vyleju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 17:28 Muž @ Kubaa [700] Re: tramtra
Popravdě nevím, Já jsem toho názoru, že ryba se má naučit lovit, že krmení není jen o výživné hodnotě. Proto se snažím krmit živým i dospělé ryby.

Ale i živá artemie líhnutá z dekapsulovaných vajíček má vyšší výživnou hodnotu, než z normálních. Protože ušetří energii potřebnou k úniku z té skořápky. Ty dekapsulovaná vajíčka, co se běžně prodávají, už ale asi líhnout nejdou, člověk si to musí udělat sám.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 17:21 Žena @ tramtra [155] Re: Kubaa a ostatní
Jo, tu diskusi jsem sledovala :-) ...mám to jemné a budu ho moct i porovnat s tím, co je u té misky. Nějak si s tím poradím.

Čtu ten článek o artemii na e-akvárium...a zaujalo mne toto, cituji:
"Praxe: Pokud potěr přijímá dekapsulovaná vajíčka, měli bychom je vždy upřednostnit před líhnutou artemií. Dekapsulovaná vajíčka jsou menší, mají větší výživnou hodnotu a lze je podávat i potěrům, které přednostně přijímají potravu z hladiny."

Klesají tyto dekapsulovaná vajíčka na dno? Malinkým Pandíkům by to asi velmi šmakovalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2018 17:05 Muž @ Iceman [80] Re: Kubaa
Já dal na tvou radu se sítkem na čaj. Mám nějaké jemné a funguje skvěle ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 16:58 Muž @ Kubaa [700] Re: tramtra
O sítkách na čaj se tu vedla dost bouřlivá diskuse, nedokázali jsme se dohodnout. Mně to funguje, někdo tvrdil, že vůbec... no pak jsem se schválně v krámě díval na sítka a jsou tam obrovské rozdíly - od těch, co mají stejnou tkaninu jako ta artémiová, až po taková, kde by člověk skrz díru prostrčil sirku... Takže sítko na čaj ano, ale to velejemné.

To v té misce je hodně malinké - lít tam artemii vypěstovanou v jiné nádobě by byl docela opruz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 16:49 Muž @ motýlek [271] Re: Kubaa
Jo, ale zkoušel jsem dvakrát jako pokus tu dospělou vypěstovat - podařily se mi i dvě generace - ale plavalo tam pár kousků - pro dospělé spíše jen jako zákusek k obědu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 16:45 Žena @ tramtra [155] Re: Tojsouvěci
Super díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 16:42 Žena @ tramtra [155] Re: motýlek, dudak, Kubaa
Nakonec jsem objednala i tu chovnou misku, u ní je přímo sítko, ale mám ještě i takové to malé bílé plastové na čaj, tím by to snad taky mohlo jít cedit. Dospělou artemku dělat nebudu, jen mě napadlo, když jsem četla, že za pár hodin zdvojnásobí až ztrojnásobí svou velikost, že pro velké Pandy bych ji třeba nechala den dva déle, aby to nebyly úplné blechy. Budu je líhnout asi na přeskáčku ve dvou miskách po velmi malých dávkách, mám trochu strach krmit dva tři dny jednou várkou, když to tak rychle roste, aby se mi ti Panďuláci nezalkli, prý se to může stát, jsou fakt malinkatí. A ještě jsem četla, že dospělou artemii někdo chová venku třeba v sudu, máme u baráku starou vanu s dešťovkou, kde v létě chytám komáří larvy...třeba by se jí tam dařilo? Máte s tím zkušenosti?

Edit: no ve sladké vodě by to asi nešlo, teď mi došlo....ale kdybych tam šoupla nějakej barel se solí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 16:30 Muž @ Tojsouvěci [888] - Kytky s čudlamaRe: tramtra
e-akvarium.cz/…


klikni na číslo 36. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 16:01 Muž @ dudak [1325] Re: tramtra
Misku mám otevřenou, akorát je natočená stranou kde sbírám nauplie k oknu, úplně to stačí, sem tam půlku s cystami prikreju, když není dost světla z venku.

Skladovat se moc nevyplatí, lepší je si ji líhnout po menších dávkách a rovnou zkrmovat. Případně pro pancíky bych zbylou zmrazil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 15:51 Muž @ Kubaa [700] Re: motýlek
V lednici v misce v mělké slané vodě nauplie přežijí poměrně dlouho. Zpomalí se metabolismus a neztrácejí tak rychle výživnou hodnotu. Raději v nové vodě než v té, ve které se líhly ovšem.

Jinak dospělé ryby krmím i naupliemi (vrčivky, galaxky...). Dospělejší artemie by jistě smakovala i větším rybám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 15:38 Muž @ motýlek [271] Re: tramtra
Dospělá artemka trvá asi měsíc(?) - ale rozhodně to není na krmení dospělých/větších rybek ...
pro Pandy to klidně můžeš mít tři dny - potom už to fakt hodně smrdí ;-)
V lednici by asi nepřežila - ale nezkoušel jsem to ... někdo ale tady kdysi psal, že se to dá scedit a v malé misce v ledničce uchovat - třeba se ozve(?) ...
Máš něco na scezení? Se slanou vodou to neni vhodné nalévat k potěru!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2018 13:10 Žena @ tramtra [155] Re: motýlek
Dík a počkám ještě na odpověď pro Yasmine88, protože to by mě taky zajímalo...vylíhlou nalít do skleničky a nechat v lednici? A kdybych chtěla artemku nějak vykrmit pro větší rybky než potěr? ...ponechat ji v misce nebo sklenici při pokojové teplotě? Dá se krmit něčím jiným, než těmi kupovanými přípravky? Ještě jednou děkuji. :-)

Edit: už to tu čtu rybicky.net/atlasostatnich/zabronozka_solna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 12:18 Žena @ Yasmine88 [0] Re: motýlek
Ahoj,tak sa teda vyliahli :) Dakujem :) Rada by som ale este vedela,ci sa tie vyliahnute daju este nejako skladovat a ako dlho,nakolko mam len 16 kuskov poteru :-D Citala som,ze to zije bez potravy 3 dni. Potrebuju este vzduchovanie,ked uz su vyliahnute? Dala by som rovno liahnut dalsie,len ci mi to vydrzi takto stat tie 3 dni.Dalsiu liahen uz zalozit nemozem presne kvoli vzduchovaniu,uz teraz som odpojila najzarastenejsie akva :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2018 11:48 Muž @ motýlek [271] Re: tramtra
Pochytají i živou - artemka za deset minut většinou klesne ke dnu, a také jde za světlem - tím si můžeš nasměrovat kde ji chceš mít ...
Často se píše, že artemky za půl hodiny ve sladké vodě odumírá - není to pravda - vydrží i půl dne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 08:00 Žena @ tramtra [155] Re: dudak
Díky za tip, ještě dotaz, tu misku máš přikrytou a na straně "za přepážkou" nějakou skulinu, kudy prochází světlo nebo stačí svítit ze strany a misku nechat otevřenou? palec

Vajíčka jsem objednala bez soli, takže by to mělo být ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 07:52 Muž @ dudak [1325] Re: tramtra
Používám už několik let ploché misky, láhev s bublaním už jen výjimečně, když je víc odrostlejsiho potěru. Důležité je koupit čistá vajíčka a ne směs se solí, ty se pak sypou do jedné části a pokud se s miskou nehýbe, i přes jednu přepážku projdou jen čisté nauplie. Misky mám udělané z polystyrenových obalů na polévky, přepážku taky z polyše, výroba do 5 min. Jak se začne polystyren horšit, udělám novou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2018 21:41 Žena @ tramtra [155] Re: Kubaa
Díky, už jsem ji objednala, druhou zkusím vyrobit samodomo, jak budu mít originál doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2018 21:32 Muž @ Kubaa [700] Re: tramtra
Já mám originál, ale používám i vyrobenou, jednak jedna vždy nestačí, druhak jsem ji neměl vždycky a třeťak se mi nevejde do inkubátoru, pokud je na líhnutí v místnosti zima.

Princip je jednoduchý, voda je mělká, takže se stíhá provzdušňovat i bez vzduchování. Vajíčka nasypeš do tmavé části za přepážky a vylíhlé artemie pak plavou za světlem, tím se oddělí od vajíček. Sama si to můžeš vyrobit z krabičky od vlašáku, uprostřed uděláš přepážku, která nebude sahat až ke dnu. Vajíčka nasypeš do jedné půlky a zakryješ ji, aby do ní nešlo světlo jinudy, než pod tou přepážkou. Nauplie pak pod přepážkou vyplavou do světlé poloviny, vajíčka zůstanou za přepážkou. Nefunguje to tak dobře jako ta kupovaná miska, kde je těch přepážek víc za sebou, shora i zdola, takže oddělení od skořápek je mnohem lepší. A s tou kupovanou nemusíš odsávat a cedit, nauplie máš rovnou v sítku.

Je to mnohem pohodlnější než klasická metoda s bubláním a mnohem míň nápadné. Jak říkám, projde to i v kanclu, kde si furt někdo na něco stěžuje. Nevýhoda je, že to není na velkou produkci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2018 21:06 Žena @ tramtra [155] Re: Kubaa
Na živo jsem ji neviděla, na jakém principu to funguje? Ty sis ji vyrobil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2018 20:55 Muž @ Kubaa [700] Re: tramtra
Ta miska je super, pokud nepotřebuješ velká kvanta nauplií. Projde i v kanclu s kravaťáky. Ale misku si můžeš udělat i sama zadarmo, jen už není tak sexy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2018 20:39 Žena @ tramtra [155] Re: motýlek
Za vyzkoušení nic nedám, to je fakt. Pandy už mají týden a jsou zatím na Nobil fluid od JBL...vajíčka artemie jsem teprve objednala. Jak jsi myslel, že bude stačit jedna násada? To jsem nějak nepochopila...

Edit: Jo už chápu...jedna flaška, až to sežerou, den pauza, než se vylíhne další várka

Edit: Myslíš, že živou nepochytají?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2018 20:27 Muž @ Xpe [69] - Paracheirodon axelrodi & LoricariidaeRe: tramtra
Aha, tak to chápu ale abys zbytečně nevyhodila peníze a jak to bude fungovat netuším já se držím osvědčeného. ;-) Tak ti držím palce a třeba to naopak bude fungovat dobře. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2018 20:20 Muž @ motýlek [271] Re: tramtra
Opravdu to líhni v té PETce - pro Pandy stačí jedna násada - ony si vezmou i větší nauplie a jeden den budeš krmit něčím umělým - jen to prolijes vřící vodou z konvice přes sítko ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2018 20:16 Žena @ tramtra [155] Re: Xpe
To já už jsem toho načetla i bych se do toho s chutí pustila, ale doma ne všichni sdílejí mé nadšení pro akvaristiku ... Takže by mi tyhle breberky v lahvi se vzduchováním asi neprošly...ale malá černá miska na černém krytu akvárka tak nápadná snad nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2018 19:40 Muž @ Xpe [69] - Paracheirodon axelrodi & LoricariidaeRe: tramtra
Tak že zima jim nevadí naopak teplo. No speciální nádobu teda neřeš postačí pet láhev u které uřízneš vršek a aby měla aspoň 1,5 já je třeba množím v jednom litru. Vic se dozvíš na mém blogu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2018 19:06 Žena @ tramtra [155] Re: motýlek
Já bych ji chtěla zkusit, protože mám zrovna pandí potěr, ale nemám na to zatím nádobíčko, chtěla jsem koupit misku, nejlíp někde v obchodě, ale nikde jsem ji neviděla, navíc mám teď doma marody a nikam se nedostanu, tak to budu muset objednat na netu. A v těch vajíčkách už se nevyznám vůbec, tak se ptám :-) To, že by měly být v chladu, jsem se dočetla, ale nevěděla jsem, jestli je při přepravě nepoškodí mráz...i když teď už by se mělo oteplit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2018 18:01 Muž @ motýlek [271] Re: tramtra
Já je tedy nemrazim, ale při mém občasném používání mám i rozdělanou litrovou konzervu v ledničce i několik let - lihnivost se jen málo zhoršuje ... po deseti letech se pořád líbilo dost ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2018 17:03 Muž @ antiA [79] Re: DavFM
Fotka k příspěvku Z tohoto čísla mi i volal cca před dvěma týdny.
Zde je na něj mail.. ( suwko1@ukr.net ) .. odesílal mi artemku z prahy.
Na fotu je jeho artemka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2018 16:37 Žena @ tramtra [155] Re: LiborSprysl
Tak to jsem netušila, ze se mrazí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2018 16:36 Muž @ DavFM [742] - Corydoras&ApistogrammaRe: antiA
"Do misky je suprová ta co tu nabízí ten rus či ukrajinec Bohdan Sushko. Za ty prachy suprová"

Je to asi tenhle inzerát, ale nefunguje mi číslo. Máš na něho nějaký jiný kontakt?
www.ifauna.cz/…
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 33 34

Zpět na obsah sekce Krmení Přidat příspěvek • Zobrazeno 35555x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/3833-artemie