Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plíseň

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2017 08:00 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tyrael
Kdyby ti nikdo neodpověděl tak se zeptej tady. rybicky.net/profil/2552 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 07:35 Muž Tyrael [1] - raci, krevetky, menší rybky – nemocní raci, plíseň nebo houba, pomoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, tak mi asi začínají stonat raci, na dvou ze 3 (na samicce s vajicky se to zatim neprojevuje) jsem objevil jako by z nich vyrustaly takovy chomacky, oblacky. Mam je soupnout do karanteny, necim prelecit je i celou nadrz? A cim? Nebo je to pro ne konecna? Zadne zvlastni chovani na nich nepozoruju.

přidávám odkaz na fotky v originální velikosti:
drive.google.com/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.02.2017 18:18 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: gostrider466

-Acriflavin se vlivem působení světla a dalších činitelů rozkládá,
-při krátkodobé léčbě, lehčí formy zaplísnění, není potřeba výměna vody do ukončení léčby,případně do pravidelné týdenní údržby
-dlouhodobá léčba je zhruba 12 denní v intervalech aplikace léčiva 3,6,9,12,
-v závislosti na typu zaplísnění a druhu ryb, je dostačující výměna v polovině a při ukončení léčby,pokud je zajištěno dostatečné provzdušnění nádrže
-obecně se provádí výměna vody každý třetí den, třetina objemu akvária
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 17:26 gostrider466
Dobry den prosil by som o radu kupil som si liecivo na pliesen Dajana acriflamin navodu som porozumel len neviem ako dlho mam to v akvarku aplikovat a za jaky cas mam vymenit vodu dakujem za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 11:11 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Maq
-částečně,pouze jako doplnující složka u některých ´´doplnkových´´ léčiv, nikoliv však, jako složka předmětná, s cílenou formou užití ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2017 14:03 Maq Re: lacewings
Používají se v akvaristice proti plísním/plísňovým onemocněním benzoany a sorbany používané v potravinářství?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.11.2016 21:45 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jurka
-Pravděpodobně plísně (Saprolegnia, Achlya)
-Léčiva- Acriflavin, eSHa 2000, eSHa Exit, sůl,
-sůl, tu můžete aplikovat ihned, 1 zarovnaná PL rozpuštěné soli na 50l,výměna třetiny vody pokud již nebylo učiněno ,následně některé z léčiv
-teplota 28-29
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 20:56 Jurka – Beta- plíseň?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Po pár dnech jsem se vrátil ze služebky a na ploutvých betťáka se objevily něco jako chomáče bavlny. Okamžitě jsem ho přelovil a začal hledat, co by to mohlo být. Možná se pletu, ale mohlo by se jednat o nějaký druh plísně? Rybka zatím normálně plave, ráno ještě žrala a na zrcátko taky reaguje. Poradil by někdo prosím co s tím, pokud je šance na uzdravení?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 20:04 R Muž romant [27981] Re: assasincz
Ano, dělá to na mě dojem, jako zaplísnění odřenin. eSHa 2000 by se zde dala použít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 18:52 Muž assasincz [9] – Plíseň na krunýřovci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím Vás všechny a prosím o radu - za celou dobu jsem se s plísní nesetkal, a navíc ne u krunýřovců, takže mám dotaz - může být dle fotek patrná plíseň?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 15:48 lenka2887 – Plíseň/bílý povlak v akváriu
Dobrý den, na štěrku se mi začal rozlézat bílý povlak, po čase se objevil také na kořenu pro ancistruse, na skle, na filtru a nyní i na rostlinách. Jako laik bych to označila jako bílou plíseň. Akvárium je založeno 4 měsíce, čistý objem cca 100 l, běžná osádka ryb jako Dania, neonky, tetry, ancistrusi (2 + 1 mládě)...Každý týden odkalení a výměna cca 22 l vody. Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 17:49 R Muž romant [27981] Re: Terez
Jistě, je jenom otázka čau, kdy se něco podobnýho ukáže znovu, čímž tě neděsím, jenom tuším realitu předmětný nádrže, ono bod zlomu je v těchto akváriích někdy proklatě blízko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 17:38 Terez Re: romant
Tak děkuju za info, snad se z toho dostane...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 17:24 R Muž romant [27981] Re: Terez
Neuškodí a ryby moc nekrm, stačí jednou za tři dny špetku, v takto malým akváriu je překrmení velmi rychlé. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 17:21 Terez Re: romant
no tak s tím rybím eintopfem se ani nedá nic dělat, velikostí akvárka taky ne (možná je maličko větší, nemám moc odhad :)) zkusím ten přípravek, jen ještě dotaz, který asi zkušenému akvaristovi bude připadat směšný (já se o ryby nikdy nestarala, a naši jsou na dovolené a já si tohohle problému všimla když jsem je šla krmit) - těm ostatním rybkám to nijak neuškodí, když vypadají v pořádku, žádná poranění ani plíseň na nich nevidím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2016 12:45 R Muž romant [27981] Re: Terez
Problém je ten rybí eintopf ve 20 litrech, podle toho co píšeš tam nepatří ani jedna z jmenovaných ryb, ale to asi číst nechceš, že. ;-) Na plíseň je velmi vhodná eSHa 2000 dle návodu, je to šetrně vyladěné léčivo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 12:29 Terez – Plisen rybky
Dobry den, predem se omlouvam za diakritiku. Mame male cca 20l akvarium, a v nem jen par rybek. Jeden ancistrus, pet neonek a jednu rybu asi 10cm dlouhou sede barvy s oranzovyma ploutvema,nepamatujeme si jiz druh. Je uz dost stara (i kdyz predchozi ancistrus se dozil 18 let, tqk stara neni, ale bude ji neco mezi peti a deseti). Vsimla jsem si ze ta posledni nejak pohubla a pak jsem si vsimla odreniny na boku a plisne (jsou to tatovo rybky, ja domu jezdim o vikendu). Bohuzel nemame nahradni akvarko a tak ji nemuzu prendat. Pred cca ctyrmi peti lety jsme meli podobny problem u toho letiteho ancistrusa, pouzivali jsme malachitovou zelen, a dostal se z toho, umrel az predloni. Tato rybka vypada ze nezere, plave na jednom miste, mam z toho spatny pocit. Je sance na vyleceni? Nevim, z ceho je odrena, zadne rybe se nic takoveho jeste u nas nestalo. Na malachit zeleni je napsano jen minimum informaci, proto bych ocenila nejake fundovanejsi rady. Odrenina je asi 2cmx1cm, plisen ani ne pul cm ctverecniho... Mozna ze je to spis ze umira na stari a v kombinaci s tim ze se odrela se ji rpzjela plisen co ji jeste vic oslabuje?
Diky za odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.03.2016 17:40 R Muž romant [27981] Re: Kiki
Nedbala si dobře míněných rad a už je to tady, vychcípaný akvárko, bezradná majitelka a co teď s tím? Tak v první řadě si přestat myslet, že to vydesinfikuješ, napereš tam zase kančíky a další směsku a budeš vysmátá, to možná taky, ale jenom do doby, než se systém opět zhroutí a všechno pojede nanovo. Zkus si nejdříve o akvaristice něco přečíst, začni více používat hlavu, podívej se zde do prezenatací akvárií obdobné litráže jako mášty, inspiruje se tam. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2016 13:54 Kiki – asi krupička
ahoj tak všechny rybky s krupičkou zemřeli zbylo mi asi pět zdravích co mam udělat teď mam vyčisti celé akvárko.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 21:05 Kiki Re: romant
néééé to si děláš srandu já už ho použila no tak uvidíme
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 19:47 R Muž romant [27981] Re: Kiki
Pošimrání, spíš než ku pomoci, povede to k dalším starostem s načnutou rovnováhou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 19:42 Kiki – asi krupička
tak mi byl doporučen nějakej multi-medikal máte zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 14:50 Kiki – Asi plíseň
děkuji ano je jasně bílá dnes jedu do děčína tak se podívám.ale moc děkuji ;-)
teď jsem si četla tu stránku jak si poslal a vypadá to že je to krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 11:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kiki
Nešlo by udělat více fotek? Jsou ty tečky jasně bílé? Aby to nebylo něco jiného než krupička.
Na krupičku je spousta léčiv, ale Exit je z nejšetrnějších k rybám a zároveň jeden z nejlépe fungujících na krupičku. Mívají ho například v Hornbachu.
V akvaristice musí poradit a pokud neví tak si vem do ruku pár léčiv a najdi nějaké, u kterého je na obalu napsané, že působí na krupičku.

Například: Tetra Contra Ick Konzentrat
Sera Costapur
...

A nebo staré, levné, ale k rybám dost nešetrné: Anti-Ichtin

Více zde:
rybicky.net/forum/2223-krupicka
rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 11:25 Kiki – Asi plíseň
ahoj tak jsem se ptala na esha exit a nemají ji mohu použít něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 21:23 R Muž romant [27981] Re: Kiki
Tak přípravek, je-li myšleno eSHa exit v kombinaci s eSHa 2000 je samozřejmě nutné aplikovat dle návodu, ale platí to už jsem psal, bude nutné přizpůsobit osádku velikosti akvária, bez toho se ten, či onen problému bude neustále vracet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 21:21 Erredar Re: Kiki
Esha Exit a 2000 ale počkej si až ti to potvrdí ostatní. Jinak výměnou 1/3 vody nic nezkazíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 21:14 Kiki – Asi plíseň
a co s tím mam si koupit ten přípravek zítra bych si ho koupila jinak děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 20:49 Erredar Re: Kiki
spíše krupička nebo obojí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 19:35 Kiki – Asi plíseň
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku jistá si nejsem
fotky maj to i v očích už mi vymřelo celé akva nevím jestli to jde videt,a otírají se o co můžou
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 18:08 R Muž romant [27981] Re: Kiki
Doporučím zřídit prezentaci předmětný nádrže, pokud je to akvo čerstváček, tedy tam jsou ryby po týdnu apod. potom bez okolků měnit min. 1/3 objemu vody denně. Pokud je to skutečně plíseň, tak aplikovat tu doporučenou eSHu 2000 dle návodu je správná cesta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 17:49 Muž ercan [38] Re: Kiki
Zkusil bych esha 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 17:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kiki
Léčit pomocí Esha 2000 a zlepšit podmínky v akváriu, aby se to neopakovalo.

Pro lepší radu by byla potřeba fotka. A jsi si jistá, že to je plíseň? Není to třeba krupička? Ta se léčí jinak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 17:41 Kiki – plíseň
ahoj udělala se mi na rybičkách asi plíseň nevím co mam dělat sůl jsem zkoušela tak nevím potřebovala bych se jí rychle zbavit.děkuji za pomoc :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 08:14 Díťe
V příbalovém letáku na mycopur je právě doporučeno léčit v kombinaci s bactopurem při polovičních dávkách mycopuru. Postupoval jsem přesně podle návodu. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2016 14:48 R Muž romant [27981] Re: Díťe
Jsi klasickým příkladem, jak se to udělat nemá, tedy nemělo. N e k o m b i n o v a t . ;-) Pošli tu rybu na druhej břeh a příště čti příbalový lektáky, když už nic jinýho. Přemíra snahy je někdy horší než nedělat nic. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2016 12:34 Konec Re: Díťe
Dle fota bych jí poslal na druhý břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 09:29 Díťe
Fotka k příspěvku Po odchytu do separé a po aplikaci mycopuru s bactopurem jedné neonce přes noc z pod žábry opravdu vyrostl velký chomáč plísně. :-( Druhá je v pohodě a zdá se ,že flíčky již nejsou tak znatelné. Prosím posuďte podle fotky, jestli má ještě naději.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2016 09:55 Muž Legioix [574] Re: TomasPerutka
Malachitovou zelen ke krevetkám? No to snad ne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   15.02.2016 07:10 TomasPerutka Re: Díťe
Pro jistotu ale ještě vydezinfikuj akvárium malachitovou zelení a podivej se jaká je maximální dávkování aby ti to ty krevetky nezabilo. A jestli to jsou opravdu ty nálevníci tak vyměn polovinu vody. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 22:19 Díťe Re: TomasPerutka
Děkuji oběma. Obě rybky už jsem vyndal do nádržky a zkusím ten bactopur v kombinaci s mycopurem jak píše výrobce a uvidíme. Vylovit krevetky si nejsem schopen uplně představit. Uvidíme, dám vědít, jaký bude průběh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 21:28 TomasPerutka Re: Díťe
Tak to nevim to možná budou nálevníci Apiosoma. Doporučuji vylovit krevetky a přidat Costapur a sůl nebo přidej trošku malachitove zeleně a sůl, silně vzduchuj a pokud možno děj filtr trošku výš aby ten výtok z filtru čeřil hladinu v nádrži:)

Hodně štěstí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 20:25 TomasPerutka – Plíseň
Já plísně léčím zásadně zvýšením stupňů na asi tak 30° a přidáním trochu soli (mám skaláry). Tím že zvýšíme teplotu tím se rybě zesílí imunita. Jinak neléčím žádnými medikamenty jako např. Prevent, Malachitová zeleň, Methylenová modř, Mycopur, Acriflavin je to na nic-nezabírá to ani když použiju více než je dáno výrobcem. Pokud se ryba nevyléčí způsobem napsaným výše. Přejdu na rizikovější léčbu-lázně při 25°C ve 20 litrové nádrži přidám rybě do vody manganistan draselný. používá se 1 gram na 100 litrů vody já dávám jen 3 zrníčka :) . Nebo se dá použít i pentahydrát síranu měďnatého, vytvoříme si roztok 3 gramy na 1 litr vody, který pak dávkujeme po 5ml na 10 litrů vody v nádrži. Obě tyto látky jsou vysoce toxické. Lázně provádíme při pH neutrálním, protože čím nižší je pH tím jsou tyto látky více toxické. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 18:14 R Muž romant [27981] Re: Díťe
Tady už jde o něco horšího, tedy jsou tam rozjetý bakterie, podle toho co vidím na fotce a proto bych medikaci pozměnil na separé nádrž, kde se použije Bactopur direct, dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 18:05 Díťe
Fotka k příspěvku Měl bych prosbu, mohlo by se jednat o plíseň?(dva chomáčky ve zlatém pruhu)Mají to černý neonky už delší dobu, cca 14 dní, nijak to nepřibývá a rybky se chovají vitálně.
Mám připravený sera-mycopur, budu ho moci použít ačkoliv jsou v akváriu krevetky?
Děkuji za reakci
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2016 09:31 R Muž romant [27981] Re: Legioix
Prozatím těch 28 zbytečných není. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 09:30 Muž Legioix [574] Re: Mejtys
Zvednout při předělávání na těch 28 a až tam bude, tak pomalu snížit třeba na 26. 28 je zbytečných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 09:29 R Muž romant [27981] Re: Mejtys
Zvednout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 09:27 Žena Mejtys [7] Re: romant
Jdu na to! A ještě jsem zapomněla, že v provizoriu má momentálně 28 stupňů. Nebude to problém? Nebo mám v novém teplotu také zvednout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 09:22 R Muž romant [27981] Re: Mejtys
V den přendání i dva dny poté vyměnit klasickou 1/3 objemu vody, nebláznit s krmením, přelovit. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26608x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1678-plisen?od=101