Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plíseň

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 17:56 R Muž romant [27987] Re: dj
Na který části těla ryb je podle tebe ta plíseň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 15:26 dj Re: Horác
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady to jde malinko vidět. Lépe to už neumím. Nevím jestli neplasim zbytečně, .že jsou nemocné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 14:59 Muž Horác [3942] Re: dj
nic nevidím ... lepší foto by nebylo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 14:54 dj – má neonka bakterii?
Fotka k příspěvku Zkousela jsem ji vyfotit, ale jsou žive potvurky. Vypadá to, že má pár neonek na dolní ploutvi bílý chomacek, roztreseny. Asi teda ta bakterie, .nevím jestli to pujde na fotce vidět.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 14:51 dj Re: dj
Tak je to tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 13:34 dj Re: romant
Diky za reakci. Udelam prezentaci, az budu mit trochu casik. Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.04.2015 08:43 R Muž romant [27987] Re: dj
Prozatím jenom intenzivně, tedy denně měň vodu a zaobstarej si místo toho multi třeba eShu 2000, to je vyladěnější a šetrnější přípravek.
Edit: Založ si prezentaci předmětný nádrže, by bylo z čeho vycházet a mohlo se doladit co není zcela správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 08:41 dj – Leceni pripravkem FMC , znacka Multi-medikal
Dobry den , potrebuji prelecit rybkam plisen, nektere muzou mit i bakterialni onemocneni. Stav neni vazny. Bohuzel jsme si nevsimli jedne uhynule rybky, a ta nam zhorsila stav vody. Nyni uz doslo k naprave, akvarium je odkalene, voda vymenena, ph je 6,8. Chovam neonky, tetry, pancernicka a skalara. Uz jsem udelala lecbu soli, podle navodu. Nicmene jsem radeji koupila pripravek, i kvuli prevenci nebo poradnemu preleceni. Jenze v navodu neni vubec uvedena doba, po jak dlouhe dobe mam vodu vymenit, kdyz probiha lecba. Dam pripravek, a za jak dlouho vodu menit? To neni uvedeno nikde, ani v clancich o nemocich. Dekuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 11:25 Puncocha Re: romant
díky romane studuji o sto šest a vypadáto že jsem to dotáhl s tou novou rybkou takže se jde léčit. Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 11:19 R Muž romant [27987] Re: Puncocha
Přinesl jsi si to s tou novou rybou, zhoupla se voda a už to jede. Podívej se na tu krupici, jestli je to ono a zařiď se podle toho.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 11:16 Puncocha Re: romant
akvo v prezentaci to není neboj. mám tři roky 350l akvo s neměným obyvatelstvem žádný úhyn rybek nebo tak takže nechápu kde se to tam mohlo oběvit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 11:08 R Muž romant [27987] Re: Puncocha
Tak jasně, když se podívám na datum zařízení akvária, je to jasnější. Podívej se na obrázky, jak vypadá tzv. krupička, což si myslím, že tam momentálně na těch rybách máš a nezbyde než použít léčivo, zde je celý vlákno. rybicky.net/forum/2223
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 10:45 Puncocha
Ahoj před týdnem jsem si pořídil novou rybku a po třech dnech se jí na ploutvičkách a částečně na těle oběvily bílé tečky jako plíseň bohužel to stihlo vlést i na ´dvě další vodu jsem zasolil, ale nevím jestli to stačí popř. za jak dlouho by se to mohlo zlepšit. Předem děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 19:52 Muž bulawaio [92] Re: romant
díky, uvidíme, jestli to zvládne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 19:43 R Muž romant [27987] Re: bulawaio
Měnit častěji vodu, lehounce zasolit(pol. lžíci na 100 litrů) a když to nezabere, tak eSHu 2000 dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 19:42 Muž bulawaio [92] – plíseň
Fotka k příspěvku Ahoj, mohl by mi někdo poradit jak postupovat? dnes jsem objevil na jedné rybce vcelku rozsáhlý bílý povlak, co se dá dělat, aby bylo rybce pomoci?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 23:25 Hil Re: Hil - uzdravení rybky
Tak rybka zřejmě vyléčena. Byla přesunuta do karantény, kde jsem jí pouze zvýšil teplotu na 27 °C a vodu jsem osolil (prý to zvyšuje tvorbu kožního mazu a tím přispívá k odbourávání onemocnění kúže ryb). Dnes jsem ji přesunul zpět do spol. akv. (samotka jí nedělala dobře a při tom vypadala fit, plíseň zmizela už před pár dny).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 20:45 Hil Re: Designer
Hmm, díky za tip - přesně tohle jsem si myslel a když jsem akvárium zařizoval, tak jsem se ptal prodavače, zda by nebyl lepší ten filtr, co je tam pořádnej kus molitanu a uprostřed vzduchovací hadička co honí vodu. Říkal, že tohle je to nejlepší a nejnovější co je k sehnání :-D
Vždycky jsem si myslel, že největší lháři jsou prodejci v autobazaru a pojišťováci. Zřejmě tuto dvojici doplní prodejci v akviristikách (a v zooprofi Beroun, obzvláště!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.03.2015 16:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Hil
Men vodu jak sileny, klidne kazdy den pulku a zacni resit filtr, pac to co mas, je honic vody, ale nitrifikovat to nemuze, nema kde. Kup kus biomolitanu, vystrihej do nej diru, a filtr kde saje do nej zapust. Je to nejjednodussi reseni, ale je funkcni.

Myslim, ze si napisu 5 odpovedi, a zacnu je sem sazet copy-paste. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 14:39 Hil – Plíseň na pavím očku
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj Všem,

mám akvárium výhradně pavích oček a jednoho Ancíka. Původně byly 3 očka a rozmnožili se mi do cca 10 větších kousků + spousta malých.
Na jedné samičce (nejstarší, takže matka všech ostatních v akva) se vytvořili bílé flíčky, mám podezření na plíseň. Prosím, poznáte z přiloženého fota, o co jde?
Ostatní rybky vypadají fit a bez jakéchkoliv problémů, a tato je naprosto bez nálady a je na ní vidět, že není v pohodě.
Předem moc díky za rady.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 20:58 1111
Ahoj, prosím o radu. Mám Paví oko samečka a chybí mu jedna přední ploutev a má na ní plíseň a na briše taky. Žere, ale je celkem vyhubly. Můžu ho lečit přípravkem Esha 2000? nechce se mi kupovat další lečivo, když mam tohle drahy. A po jak dlouhý dobe mužu Eshu znova aplikovat ? Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 09:34 Jarda – prosím o radu zda je to plíseňˇ???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den Všem,prosím zkuste mi poradit zda jde o plíseň na Keříčkovci,Má to již asi 14 dní nijak se to nezvětšuje ale moc se mi to nelíbí,problém byl taky vyfotit neradi pózujou,Ale asi dochází ke tření a tak se občas vystaví. Jestli to půjde poznat z fotky tak budu rád za jakoukoliv radu- jen né rada zabít. díky moc Jarda
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 21:02 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Sharf
v tom to bude! Filtr v každém případě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 20:53 Muž Sharf [7]
To já se snažím ale každej den není čas na odkalování :/
Myslíte že by pomohlo koupit filtr nějakej obič pač tam žádnej nemám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 20:24 R Muž romant [27987] Re: Sharf
Odsát, nebo vyndat a umejt. Důsledně osdtraňovat zbytky potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 20:23 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Sharf
odkalit! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 20:22 Muž Sharf [7]
Ahoj, v mém akváriu (odchovně) ve které mám dvě malé plastové porodničky a v každé jednu "březí" živorodku mám asi problém s nějakou plísní ..:/
Na zbytkách jídla na dně a v porodničkách a i na výkalech ryb se tvoří takový bílí nános něco jako hlen nevíte co to je a co s tím ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 16:35 R Muž romant [27987] Re: Yasmine88
Doplním kolegu. Pokud budeš solit v separé(předpokládám bez rostlin), tak si mlžeš dovolit pol. lžíci na 30 litrů a když by ti ptobíhalo ve společným akvu, tak pol. lžíci na 50 litrů soli, před podáváním rozpustit ve vodě a lejt roztok. Jinak ta píseň nepřišla jen tak, zaměřil bych se na podmínky v akváriu, zvláště kvalitu vody a tuto častěji měnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 14:11 jamajcan Re: Yasmine88
Jestli je to plíseň,odlovit do separé nádržky,zvednout v ní teplotu o cca.2 stupně,přisolit a použít přípravek na bázi acriflavinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 22:21 Žena Yasmine88 [0] – Black molly
Ahojte,mám problém.Black molla má pleseň na tele.Sú to začínajúce drobné chumáčiky,má to po celom tele.Liečba eSHa 2000 skončila včera a vôbec nenastalo zlepšenie.Ostatné ryby to nemajú.Inak je aktívna,žerie.Mohla ju poraniť ramirezka a tým,že som si poranenie nevšimla a nezačala liečiť skôr,jej to zaplesnilo?Akva má 54l,vodu mením pravidelne každé dva týždne,rastlinám sa darí,akva je zabehnuté.Mám nasoliť?Neuškodí to ostatným rybám?(ramirezka,razborky)Ďakujem.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 11:45 duck1 – Plíseň v akváriu
Fotka k příspěvku Zdravím, na rostlinách a kořeni je v akva plíseň. Akvárium běží cca měsíc a půl, 54 litrů, 12 hodin svícení, rostliny jsou po celém akva. Ryby: 2 pancéřníčci skvrnití, 2 black molly, 6 neonek, 2 paví očko, 3 ancistrus sp, 2 danio,2 krevetka molucká. Přerybnění jsem si vědoma (akva není mé).Plíseň je v akváriu cca 10 dní. Po celou dobu byla voda i rostliny čisté. Plíseň se tam objevila po předposlední výměně vody. Voda se mění každý týden 1/3, plus odkalování. Filtrace běží nepřetržitě. Filtr je tam Aquael Fan-2. Testy se dělají ph,Kh,Gh. Jsou to testy Dajana 3 v 1.Předem děkuji za jakoukoliv pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 20:41 Muž bluejack [5] Re: amrtin
no hej cereni ide riadne len tie mala flaciki tam su uplne malicke ako keby smietky ale je to biele ale tak uvidm dufam ze nic stoho nebude slepu hladinu som mal aj doteraz ale toot je ine ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 23:34 amrtin Re: bluejack
Klasická slepá hladina:sebrat ubrouskem a pak pořádně čeřit hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 16:21 Muž bluejack [5]
fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/…

fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/…

dufam ze to zobrazi a budete mi moct povedat co to je vymenil som uz aj vodu a skusal som prelovovat sietkou na cas to pomohlo ale potom to zas prislo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 16:09 Muž bluejack [5]
okej skusim vyfotit a dam to sem ak sa mi to podary
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 15:55 Žena Turbínka [2558] Re: bluejack
Nebude to spíš částečná slepá hladina než plíseň? Co to třeba vyfotit a budeme moudřejší co tam vlastně máš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 15:53 Muž bluejack [5] – plesen
zdravim ja mam taky problem ze na hladine sa tvoria take biele flaky je to ako keby plesen ale uplne malicke rybi su vpohode nemaju ziadnu znamku choroby z vody by som to ako vedel odstranit ?? diki za odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 16:29 R Muž romant [27987] Re: Lůca
Dej nějakou kloudnou fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 16:09 Žena EditHa [91] - TetryRe: Lůca
Pokud jde o jednu rybu okamžitě ji odlovit a usmrtit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 11:53 Lůca – Black mola
Zdravím.Mám zase problém koupila jsem si dvě Black moly.Dala jsem je asi na hodinu, dvě do preventinu.A poté do akvaria a tak za týden se udělaly bílé fleky.Dala jsem sůl a anti-ichtin. Myslela jsem, že je to začátek krupičky ale v pohodě.Za 14 dní jsem je dala zpět mezi ryby a do teď v pohodě,ale zase jedna black mola je má,ale jak tady koukám tak to krupička nebude,žádná ryba to nemá jen ta jedna.Myslíte že to bude plíseň?Bíle nepravidelné flíčky i ocas se třepí. Jaká je možnost léčení? nebo je lepší zlikvidovat? Předem díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 19:16 Muž Čeníček [-22] - cichlidkyRe: romant
Ne ne, pokládal jsem písek na dno a trochu to padalo a ona tam zrovna proplavala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 18:48 R Muž romant [27987] Re: Čeníček
Spíš bych si myslel, jak to popisuješ, že se narušila rovnováha, tedy se zhoupla voda a proto ta plíseň. Obvykle se to dá podržet častější výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 18:43 Muž Čeníček [-22] - cichlidkyRe: romant
Já vím dával jsem totiž novou vrstvu písku a kousek mi upadl a spadl asi na něj. Naprosto jsem se poučil. sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 18:39 R Muž romant [27987] Re: Čeníček
Budu za nepříjemnýho, ale plísňový onemocnění bývají zhusta zapříčiněny nevhodným prostředím v akváriu, což se vztahuje v převážné míře na majitele takovýchto nádrží. Správná a vhodná údržba akvária, je nejlepší prevencí v podobných situacích. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 18:33 Muž Čeníček [-22] - cichlidkyRe: MarekP
DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ, ale už mi umřel sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 11:53 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Čeníček
Já bych ho nepřelovoval a dávkoval bych do akvária Eshu 2000 ve dvojnásobné dávce, než je v návodu. Pokud Eshu nemáš a neseženeš ji ještě dnes, tak bych zvýšil teplotu v akváriu a dal do akvária sůl (polévkovou lžíci na 50 litrů). A taky ještě předtím, než něco do vody dáš, tak vyměň aspoň 1/3 vody, líp 1/2, tím nic nezkazíš, naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 07:37 Muž Čeníček [-22] - cichlidkyRe: Čeníček
Pomožte mi prosím. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 22:20 Muž Čeníček [-22] - cichlidky
Můj čtverzubec chytl plíseň. Nemám jiné akva? Mohu ho dát do pulitrovky? A co potom s ním kolik mám solit? Prosím!! Spěchá to.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 19:59 R Muž romant [27987] Re: radekpaos
Nic, zpucujou to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 19:56 radekpaos – Plíseň? Z krmiva po dvou dnech...
Fotka k příspěvku Ahoj, použil jsem pro krmení tablety, co jsem dostal jako starter do krevetaria, po cca dvou dnech to dopadlo takto - na více místech je něco jako plíseň. Co s tím? Viz foto... Děkuji všem zkušeným, s krevetkama začínám.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26610x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1678-plisen?od=201