Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plíseň

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 11:17 Muž kubasan [18] - Rostliny – Re: batmenka
stej fotky je problem nieco vycitat ale dovolim si tvrdit ze tie tmave trsi nieje plesen ale riasa ruducha. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 19:18 Dávid – plesen
ahoj mam problem v akva.Je zarastene štetinkovou riasou,už som vyskušal všeliake postupy,ale bez uspechu,tak som sa rozhodol vyskušat chemiu.Včera som použil Jbl algol,tak uvidime či pomôže.Ale teraz mam problem s dvoma cichlidkami kakadu.Rano som si všimol že maju za hlavou plesen(vyzera to ako vytrčajuca vata).Karantenu nemam sad tak sa chcem opytat,či možem použit sera costapur ked je v nadrži algol.Postačuje costapur?Vdaka za vaše rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 14:09 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: batmenka
Je to řasa, stačí projít fórum je toho tu napsáno dost jak se ji zbavit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 12:02 batmenka – Nemoc
Fotka k příspěvku Ahoj :) mam takový porblém s akvárkem, máme v něm několik pavích oček, neonek, ancistruse. V poslední době pozoruju po skle, na dně, na kamenech takové jakoby trsy řasnaté tmavé trávy a vůbec nevím, co by to mohlo být :( zkoušela jsem to jen tak dopředu vzít magnetem protože je to až tak v druhé polovině akvária a zůstal mi tam po té věci takovej kruh a vůbec to nechtělo dolu :( napadlo mě jestli to neni nějaká plíseň nebo řasa. Nebyla jsem moc doma, takže nevím jak dlouho to tam je ale vůbec se mi to nezdá. Nevěděl byste někdo, co to je a byla bych ráda za nějakou radu, jak se toho zbavit :) Děkuju :) Jana :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 09:21 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: sidi
Chtělo by to kvalitní fotku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 07:08 Dana – plíseň
Filtr Aquaell, já už jsem zase u koní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 06:27 Dana – plíseň
Akvárium má 160l, dlouhé je 180cm, na výšku i na šířku 30cm, teplotu vody mám teď na 27 stupňů, teď, když se snažím léčit, ale jinak 25stupnů, Filtr je aquachanel vnitřní na 150 -250l a ryb tam mám zatím 10, jak mi pochcípaly, 3 silver molly a ostatní mečovky.A ještě jedna rada, teď mi začala jedna mečovka ležet u země, je taková tlustější, co s tim......díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 21:03 sidi – nemoc skalara
Ahoj,vmojom 200 litrovom akva mam 6 skalarov,3anciky a 20neoniek.Kvalita vody nezmerana,musim kupit testy,teplota 26.Dnes som si všimol na skalarovi že ma na boku bielu škvrnu-vyzera to akoby vyžrate.Môže to byt niaka plesen? help-ako dalej ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 16:37 R Muž Silent [5949] – Re: Dana
Taky doporučím karanténovat a použít ,jak radil Bob66, Acriflavin nebo eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 14:55 R Muž romant [27982] – Re: Dana
Jak je to akva velký, kolik je tam ryb celkem, co rostliny jsou tam? Filtr, teplota, prostě více informací o nádrži.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 14:54 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dana
Dej ji zvlášť do karantény a zkus Acriflavin X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 14:49 Dana – plíseň
Lidičky, potřebuji radu, mám asi měsíc založené akvárium, nakoupila jsem rybičky, vše bylo v pohodě, asi po týdnu jsem si dokoupila ještě 10 neonek a oni mi hned druhý den začaly umírat a vzali s sebou ještě další ryby, nalila jsem dezinfekci a ryby začaly zase žít, po 3 dnech jsem zpozorovala jen u jedné chomáček vaty (plíseň) u žáber, ale rybka je živá a má se k světu, koupila jsem ectopur a mycopur, léčím už třetí den, ale rybě to neustupuje, spíše se to zvětšuje, ostatní ryby jsou v pohodě a ona také, co mám dělat?Děkuji za každou odpověď...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 12:19 R Muž Silent [5949] – Re: jandy
Ve společné nádrži. Přípravek eSHa 2000 je velmi šetrný k rovnováze v nádrži, takže v tom problém není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 12:07 jandy
můj sameček rájovce chytil plíseň (malý štětičkový utvar na boku), na léčení mám esha 2000. Mám ho léčit ve společnej nádrži nebo ho izolovat??? mám možnost jenom 10l čerstvě založený krevetkártko.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 21:34 Muž kraken192 [6] - Rostliny – Re: Lucie
Jestli se chová normálně, tak je to zatím asi dobrý, ale pozoruj ho - můj rájovec měl kousanec a byl taky v pohodě dokud mu do toho nepřišla nějaká infekce - večer byl ještě v pohodě (i se vytřel) a ráno jsme ho skoro nepoznali. Přelovili jsme ho, dlali mu FMC, ale už bylo asi pozdě a do večera bylo po něm. :-( Uvidíš no, jestli bude vypadat podezdřele nebo jestli se mu začne něco dělat v té ráně, tak ho přelov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 18:57 Lucie
Fotka k příspěvku ještě ten cancour.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 18:57 Lucie – Může toto být plíseň?
Fotka k příspěvku Ahoj, mám bettáka a už víc než týden nic nežere a teď se mu na tlamě udělalo něco jako odřenina a nad okem světlej flíček a navíc vylučuje nějakej béžovej cancour (normálně vylučuje červené, má červené žrádlo) Žrát by i chtěl, vždycky něco schlamstne, přežvejká a vyplivne, jako by mu to nešlo spolknout. Jinak je úplně normálně čilej, plave, naparuje se, zkoumá všechno jako dřív. Do vody jsem mu zatím kápla Preventin, nic jiného doma nemám. Přikládám nějaké foto, ale mám blbej foťák
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 15:05 Žena Linduš [166] – Re: AssAssin
nechala bych ho nějakou dobu ve slabém roztoku manganu a dobře propláchnout, pak klidně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 13:13 Muž Assassin [2]
Prosim o radu. Onemocnela mi samicka betty, tak jsem ji dal do karanteny i s kusem javskeho mechu. Nakonec se ukazalo, ze rybka ma plisen na ploutvy a na tlamce. Dnes bohuzel uhynula sad , ale chci se zeptat, zda muzu dat ten javsky mech zpet do spolecenske nadrze, nebo ho mam vyhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 23:33 Muž kraken192 [6] - Rostliny – návrat oodinia? a úmrtí ancíků
Dnes jsme zpozorovali další dvě malé vystouplé tečky na druhém boku gavůnka - jiná ryba zatím nic nemá, ale za poslední dny jsme našli dva mrtvý ancistrusy bez jakéhokoli příznaku (vypadali jako živý, ale nebyli).
Múže to na tom gavůnkovi být zase oodinuum?? - měli jsme ho před 2 měsíci a vyléčili jsme ho Stophydrinem.
A co ti ancíci? Velcí krunýřovci i ostatní ancíci jsou v pořádku. Šneci taky žijou. Tak čím to může být? Prosím poraďte.
Teplota v akvárku je dnes zase 28,5*C, pH 6,6, CT 5, UT 4
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 13:07 Muž kraken192 [6] - Rostliny – Plíseň nebo parazit?
Tak jste mi tedy zatím moc neporadili...Mezitím to gavůnkovi na pár dní zmizelo a dnes tam má zase poměrně velkou bílou vystouplou kulatou tečku mezi šupinami a na okraji jiné šupiny má asi tři podstatně zatím menší flíčky. Co to může být??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 15:36 Muž kraken192 [6] - Rostliny – Plíseň nebo parazit?
Fotka k příspěvku Ahoj, poraďte, gavůnek má na jednom místě nadzvedlé šupiny (asi jak se občas perou), ale zpod jedné z nich vyčnívá bílý útvar. Co to je, plíseň nebo parazit? To zranění už má dlouho, ale ten bílý útvar ne.Před dvěmi měsíci jsme léčili oodinium, ale to to snad taky nejni. Tak dík za typy...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 14:00 Muž BarbarOSA [6] – pre vsetkych
Lepsie ako riesit dosledok je hladat jeho pricinu..
Len tak z nicoho nic ani clovek neochorie..
Samozrejme ze uz ked sa stane treba zakrocit a liecit..
Ale treba niekde hladat chybu, v novych rybach odkial boli dovezene /casto sa kupia chore ale na pohlad zdrave rybky/, krmenie /dost casta pricina - mrazene a zive krmivo/, voda /ak niekto dolieva zo studne ci tak nejak/, hygiena o akva /tiez dost dolezita/ atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 11:00 JuraS – Re: Cupinka
sůl na plýseň nebude stačit..jako prevence možná ale když už jsou nemocné tak ne..to už chce léky..z hlavy nevím ale já bych nasadil esha 200 v kombinaci s esha exit..mám to vyzkoušený, že to neškodí ani šnekům a krevetkám..nemám možnost nějakého karantenního akva a tak hledám léky co můžou do společného akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 10:10 Žena Cupinka [0]
Prosim poradte mi,mam v jednom akvu samce bety+samici,par black mol,par parmicek cernopruhych,4platy,2zivorodky velkopruhe a gupky.Vsecky rybky sou ok cile krasne ale na gupkach se mi zacala objevovat plisen tedy jen na samickach mela to jedna tak sem ji odlovila do karanteny a behem dne chcipla pak druha a ted koukam do akva a ma to dalsi ale zase jen samicka.Do vody sem dala 5lzicek soli (112l akvo) uz pri prvnim obevu zaplisneni.Je to nakazlive chcipnou mi vsecky rybicky nebo sou jen zranene???a pokud jo tak z jaktoze jen samicky.teplotu mam 26-27stupnu.Dno je jemny sterk,deko koren a jeskynka v ktere je vetsinou ancitrus.prosim o radu jsem uz celkem zoufala gupky se mi moc libi a oni mi zacinaj chcipat :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 14:19 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: FreeDale
Proč ne hlavně když to zabralo, ale třeba acriflavin stojí 19kč :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 13:48 Muž FreeDale [17] - Labyrintky
Bob66 napsal: Acriflavin, sera baktopur nebo eSHa 2000
Inu a vida! Naložil jsem rybku do soli, 7g/l, 12 hod/den a rybka je bez plísně!!!
Možná to zní trochu drsně, ale přišlo mi zbytečný na rybu za 20,- Kč kupovat léčiva za stovku a víc. Tak jsem zkusil sůl s tím, že pokud to nevyjde, koupím raději novou rybu.

PS: Teď jí říkame "slaneček" smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 21:33 R Muž Silent [5949] – Re: FreeDale
A co použít osvědčený přípravek eSHa 2000, případně Sera mycopur. Ohledně nebezpečí přenosu na ostatní. Toho bych se nebál. Spory plísní jsou přítomny ve vodě běžně, ale napadnou jen porušenou kůži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 21:30 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: FreeDale
Acriflavin, sera baktopur nebo eSHa 2000 X-) Nejlevnější a s dobrou účinností je acriflavin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 21:28 Muž FreeDale [17] - Labyrintky – Re: Kiwiaki
Fajn, karanténu mám ještě dneska "v desinfekci" po platě, která mi uhynula, zítra ji přelovím. A čím to mám léčit? Píše se tu neustále cosi o malachytové modři/zeleni, což jest ale prý karcinogenní. Tak co tam mám dát za léčivo? A asi je reálné nebezpečí, že to chytnou i další ryby, že?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 11:27 Muž Kiwiaki [1] - Raci, krabi, krevetky – Re: FreeDale
Zranění je většinou důvodem zaplísnění. Na 80 proc. bych tip, že se jedná o plíseň. Uvidíš, jak se to změní zítra.. ale pokud nechceš riskovat, začni s karanténou rovnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 10:09 Muž FreeDale [17] - Labyrintky – Je to plíseň?
Fotka k příspěvku Objevil se mi na rybě z ničeho nic na hlavě bílý flek, nevím, je to plíseň? Zdá se ni nepravděpodobné, že by to bylo zranění, prostoru tam je dost. A od topení zaručeně popálená není(nemám topení...)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 16:46 Muž Kiwiaki [1] - Raci, krabi, krevetky – bila skvnka - plisen ?
Fotka k příspěvku Ahoj,
muzu poprosit o radu? Vsiml jsem si, ze nas sumecek ma na hrbete bilou skvrnku. Domnivam se, ze se nekde skrabnul a ranka (cca 7mm) zaplisnila. Muzete prosim nekdo mrknout na fotku ? Dal jsem ho na pul dne do nadrzky cca 5l a nakapal 20kapek metylenove modri.
Vubec ale netusim, jak dlouho ho v tom nechat, zvedl jsem mu teplotu vody na 28°C. Mam to opakovat ? nebo ho v tom nechat trvale ? jak dlouho ? a co ostatni ryby ? mam dat do nadrze (240L) preventan ? Docela tapu :-(
Diky na nazor
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 21:22 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: křupka
Nejspíš bude chyba v té teplotě.Pokud je to import z Asie,potřebují vodu teplou 15-25°,na rozdíl od našich odchovů,které tak choulostivé nejsou.Asi bude nejlepší,počkat s vypuštěním rybky až bude voda opravdu prohřátá a na podzim ji přemístit do zimoviště i pokud je jezírko na přezimování rybek dost hluboké.Vyléčit by se měla,jsou to dost odolné rybky,ale trpí na různé deformace díky přešlechtěnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 21:08 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: křupka
Pokud je to plíseň tak Preventin pomůže asi jako na angínu vitamín C X-) Na plísně jsou přímo určené přípravky jako Acriflavin nebo eSHa 2000 a jiné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 21:01 křupka – Re: zelvik58
Jo z akvaristiky je,koupila jsem si dvě a ta druhá je v pořádku.Oči maji normální jako ostatní rybky a tělo mají takové zakulacené.Zkusila jsem jí odlovit a dát samostatně,nakapala jsem jí preventin tak nevím zda to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 20:46 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: křupka
Pokud je ta rybka z akvaristiky,krátké tlusté tělíčko,dlouhé,nebo chybějící ploutve,nebo třeba teleskopka a pod.do jezírka nepatří.Potřebuje vyšší teplotu.Jezírkové závojnatky mají štíhlejší tělíčko a jednoduché ploutve.Nevím,kolik stupňů má voda v jezírku,ale rybky většinou potřebují aklimatizaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 20:32 křupka – Je to plísen?
Koupila jsem si černou závojnatku,dala jsem jí do jezírka a po dvou dnech jsem zjistila že má na sobě bílej povlak.Plave normálně a tak jsem se chtěla zeptat jestli je to plísen,pokud ano jak jí léčit?ostatní rybky jsou zatim ok a tahle už je sama ale tet nevím co s ní.Dala jsem jí do vody Preventin pomůže to?Děkuji moc za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 22:45 zatr – Re: hutch
Rad bych predal take svuj poznatek: po pouziti u costapuru se mi stalo neco podobneho u Péřovce ,tkereho jsem tam mel pomerne kratce. Jen z te fotky to nevidim presne jestli je to ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 21:42 Muž hutch [3] - Sumci – Re: gaume
taky si myslím, že pouze malé množství nemá cenu.... podle mě je lepší dát do karantény a dát předepsané množství, nechat rybku projít očistou a pak jí dát do společ. akvárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 17:38 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Patrik
ja to chapu, delate to "pro jistotu". ale pokud se tam da jen malicko, efekt to nema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 16:06 xx – Re: Bob66
Souhlasím s tím, že přidání pár kapek čehokoliv není ochrana před nemocemi. Ale, že by něco z Esha2000 ( = antiseptikum, měď, metyloranž a aproflavin) mělo působit protistresově?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 15:49 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: xx
Pár kapek eSHa 2000 se dává běžně při nebo po převozu citlivějších ryb např. terčovců X-) Není to ochrana před nemocemi, ale eSHa 2000 pomáhá vytvářet a obnovovat kožní sliz a zároveň působí protistresově, což je u terčovců dost podstatné, jsou náchylnější na změny a eSHa 2000 jim pomáhá rychleji a bezproblémově se adaptovat na nové prostředí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2010 15:42 xx – Re: Patrik
Když si člověk přiveze nové ryby, měl by je dát do karantény a ne do společného akvárka se zdravými.

Pár kapek léčiva nemá smysl dávat nikam. Buď léčím a dám přesnou dávku a nebo neléčím a pak tam nic nedávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 15:25 Muž Patrik [0] - Cichlidy – Re:xx
Já to myslel tak že třeba když si přiveze nový ryby tak aby tam dal pár kapek aby si nezatahl něco do akva. Nějakou nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 14:32 xx – Re: Patrik
Taky si preventivně dáváš třeba antibiotika? Pokud jsou ryby v pořádku tak nemá smysl jim dávat preventivně žádnou chemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 13:13 Muž Patrik [0] - Cichlidy – Re:hutch
Jo a zapomněl jsem ti říct že můžeš občas preventivně dávat eSHa 2000. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 11:03 xx – Re: hutch
Záleží na množství vody, kolik se jí jednorázově mění.

1/3 vody je dost, tam to chce použít odstátou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 10:55 Muž hutch [3] - Sumci
nn, nepleteš se :(
dělam to tak ale vždy a do teďka nebyl problem....odteďka to vyřešim nějakym jinym způsobem, nejspíš pořídim čerpadýlko a nechám odstát vodu ve vaně!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 08:31 xx – Re: hutch
Podle těch zakalených očí u pangase jsi při výměně vody použil neodstátou vodu a rovnou jsi ji nalil do akvárka. Nebo se pletu?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26608x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1678-plisen?od=601