Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plíseň

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 11:03 debono Re: Legioix
souhlasim , zítra jedu ještě na burzu , pro více rostlin , takže to nafotím zítra hezky osázené . ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2014 10:46 Muž Legioix [574] Re: debono
Tak si tu prezentaci zatím založ i s tím rozmazaným fotem. Můžeš to kdykoliv změnit. Hlavní je pořádně vyplnit údaje o nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 10:44 debono Re: Legioix
No budu si s tím muset pohrát , ale zatím už žádná ryby neonemocněla , podle mého byla poraněná tak se jí to v ráně udělalo . Já se spíše zaměřuji na křížení pavích oček , tak jsem oželil jednu samičku , ale několik už je mladejch , takže to nák pude . Každopádně díky za radu s fotákem , ale na to tu nemám asi místo abych to mohl fotit z dálky .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 09:34 Muž Legioix [574] Re: debono
Nejlepší je fotoaparát položit a nebo dát na stativ a fotit samospouští. Samozřejmě takto jde fotit AQ třeba jako celek, ale ryby ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 09:28 debono Re: patamatix
No já bych rád , udělal prezentačku , ale mám problém s focením , pokaždé co fotím akva tak není vidět celé sem tam rozmazané , i když fotím DH kamerou tak nic extra . Jak na to ? Nejlepší by byl objektiv , ale tem momentálně asi neseženu . tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 18:26 Muž patamatix [408] Re: debono
Všeobecně dobré podmínky v akva ;-) Udělej prezentaci a můžem se mrknout zda je vše jak má být ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2014 13:46 debono – plísen
Zdravim , potřeboval bych se informovat , našel jsem , jedo paví očko , s plísní (vatovej chucmáček) , stále žilo okamžitě jsem odlovil , a dal do karantény , po přohlídnutí dalších obyvatelů akvária , jsem zjistil ,že bylo jediné s touto plísní , prevence aby nenásledovali další ryby ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 08:59 Muž JaM [1] Re: romant
myslim ze jo...jsou to ty typicky bily tecky ruznych velikosti...tak pujdu vyhrabat nejaky trafo, vypinac a sbirku vetraku z pc z dob, nez sem presel na notas : D nastesti mam slusnej vyber :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2014 08:44 R Muž romant [27987] Re: JaM
Ano, to je podle mě úvaha správným směrem. Zlepšit cirkulaci vzduchu, jde-li o tu tzv. klasickou plíseň ponejvíce způsobovanou vlhkostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 08:41 Muž JaM [1] Re: romant
ono to jde prave sundat i prstem a neni to vylozene v mistech kde otiram vykondenzovanou vodu pri sundavani krytu..zatim co sem se po google docet, tak me napadlo zkusit umistit ventilator do jednoho z tech odklapecich krytu vpredu...jestli je to nedostatecnym vetranim...obe ty zaklopky v predu po stranach jsou neustale otevreny, ale asi je to malo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 08:31 R Muž romant [27987] Re: JaM
To bude podle mě tzv. vodní kámen, prostě vápennatý usazeniny. Mechanicky, třeba žiletkou, nebo ocet, kys. citrónová. Tedy si myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 08:16 Muž JaM [1]
ahoj, nevim jestli ti dat sem nebo kam.... zacala se mi zespoda krytu delat plisen, takovy ty bile tecky... nevi nekdo co s tim? trochu je ji i na zadni stene skla nad hladinou kde doleha kryt...
omlouvam se za diakritiku, pisu z mobilu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 12:54 R Muž Silent [5949] Re: MAJNLaANET
Plíseň to nezpůsobuje. Filtr bych nechal v klidu. Povlak na hladině lze většinou odstranit jejím rozpohybováním. U vláknité řasy jde o to jestli jde o zelenou nebo ruduchu. Tam jsou postupy rozdílné. Řešení se dá dohledat v článcích tady na webu. rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu Určitě to bude chtít ještě čas než se nádrž řádně usadí a problémy pak většinou zmizí samy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 12:42 Žena MAJNLaANET [0] – Plíseň způsobuje řasu?
Ahoj, máme založené nové akvárium. Necelý měsíc. Kořen byl jako první ve vodě, po čase se na něm začala tvořit plíseň. Přesto jsme rostlinky zasadili. Většinou jsem četla že plíseň z kořenu by neměla akváriu škodit. Po čase začala plíseň opravdu mizet, bohužel na hladině se tvoří jakási mapa bílého povlaku + vláknitá řasa na jedné rostlině a kořenu. Myslíte že to všechno způsobuje ta plíseň? Chtěla bych vyčistit filtr ale to asi budu muset čekat zase další měsíc na zaběhnutí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 10:39 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Začínající
Řekla bych, že v akváriu správné velikosti a při pravidelné údržbě by ses většině těchto problémů vyhnul. Netvrdím, že všem, ale velké části určitě ano. Myslím, že zbytečně trápíš sebe i ryby. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 20:00 Muž patamatix [408]
Pokud to neřešíš po finanční stránce,tak proč né ano A´t se daří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 19:10 Začínající
Pro mě to cenu určitě má ... a obdobný průser ve velkém (normálním ;-) ) akvarku by při neuspěšném vyřešení byl mnoho násobně dražší!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 18:18 Muž patamatix [408]
Otázka je,jestliže hodláš zakládat nové akva,má cenu se s nějakým léčením trápit? Příjde tě to zbytečně draho. Hlavní příčinou tvých problémů bude asi to malé akva,takže máš velkou šanci,že ve větším se bude dařit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 18:07 Začínající
Tak dnes jsem sehnal obchod jen s produkty TERA, vzal jsem přípravek aquasafe na udržení kvality vody, další na úpravu vody při doplňování, přípravek proti krupičce a páru dalším obdobným nemocem a přípravek proti plísním.

Do této doby jsem se držel rady zkušeného prodavače z akvaristiky, který zastává názor žádná chemie do akvárka nepatří (nebo minimálně)... ale myslím, že mých páru litru s ninějším chovem bez pomoci přípravků neudržím.

Po vaších odpovědích dnes tedy:
větší 3/4 vody ode dna pryč
dolitá voda obsahovala oba zmíněné prostředky pro úpravu mých 20L
přidal jsem zvíšenou dávku 5 kapek/litr (akutní stav) jen toho prioritně proti krupičce
Voda se hodně, opravdu hodně zabarvila modře, ale zdá se pozvolné světláná.
Rybky jako vžy při sebemenším pohybu u akvárka čilé a všechny čekající nahoře ... co jim na hladinu dopadne dobrého.


A uvidíme co dál ..

Určitě napíši jak jsem nakonec dopadl, protože to je hlavní věc, která mi na většině diskuzí chyběla. Na dotazy byvají různé odpovědi, ale odezva tázajících se chyběla!!! Potom nevíte, která rada pomohla, která vůbec,a co se dále dělo.....

Ještě moc díky za odkazy hlavně tedy
www.horacovoakvarium.cz/… ... četl jsem je už třikrát potlesk

Pokud Vás, ještě něco díky vlastním zkušenostem napadne.. prosím napište
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 15:51 R Muž romant [27987] Re: Začínájící
Ano eSHou 2000 nic nezkazíš, ale stále to bude o tom prostoru a těch rybách na který je to momentálně žalostně malý a stran novýho akva máš právě ty odkazy, kde se modelově dočteš, jak to udělat, aby nově založený akvo fungovalo po všech stránkách a dělalo jenom radost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 15:36 Začínající – ...
Nové akvárium mám už vybrané (Juwel vision 180L), ale teď se musím vypořádat s aktuálním problémem, určitě mi nevyvrátíte, že v novém akva bych tento problém mohl řešit taky!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 15:32 Začínájící – .....
Díky za info, samozřejmě s Vámi se vším souhlasím, 1/3 každý den obměna vody a přidat nějaký přípravek???? Přemýšlel jsem o Esha Exit.... nebo jen měnit tu vodu, teplo, trocha soli a více bublinek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 15:15 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: Začínající
Zámerne navýšenie živorodiek ti, ako môžes vidieť, rozmožovanie neurýchli ale skôr spomalý..
S najväčšou pravdepodobnosťou je narušená bio-rovnováha vody, je to proste veľa rýb (a k tomu bordelárov) na malé akva.
Skazená voda ti môže spôsobiť všelijaké ochorenia.
Určite meniť vodu 1/3 každý deň.
Ak si si chcel akvaristiku vyskúšať , mal si začať opačne - s čo najväčším akva :)
Ja som začal s 54l a kebyže sa môžem k tomu vrátiť, beriem min.112 :).
Skús si poriadne prečítať tu na fóre o živorodkách, prpípadne nejaké témy o zakladaní akvárka.
Teraz hlavne meniť tú vodu - tiež som si prešiel určitými problémami a nad vodoliečbu nič nie je palec
A na rozmonožovanie sa v tom objeme vykašli, keď tak si to ponechaj pre úplnych prckov a kúp poriadne akva X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2014 15:13 R Muž romant [27987] Re: Začínající
Měň klidně denně 1/3 vody a pořiď si odpovídající nádrž, někde kolem 100 litrů, jinak to bude stále dokolečka, na tu nálož živorodek je to Tvoje akvo pidi midi.
Edit: rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 15:02 Začínající – doplněné foto
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 14:59 Začínající – doplnění foto
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 14:58 Začínající – Prosí o radu s léčbou
Fotka k příspěvku Dobrý den, jsem začátečník, ale fanda.... před nákupem akvárka normálních rozměrů jsem chtěl zjistit co vše to obnáší a jak jsi s tím poradím..... plán byl koupit 20L akvárko, které následně může být využito, naučit se a po půl roce investovat do ,,koníčku´´.

Půl roku dávno za mnou, prošel jsem si běžnými problémy, samozřejmě v průběhu x krát dokupoval rybičky, rostlinky ....

Už to vypadalo, že mi to začíná jít (i s tak neskutečně problémovým objemem 20L) a já chtěl vyzkoušet poslední fázi... rozmnožování(pro urychlení jsem záměrně navýšil počet živorodek).

A teď k mé prosbě. Objevily se nemoci. Na jednu stranu jsem ,,rád´´ za ně, a to proto ať zjistím jak na případné léčení do budoucna.
Ale už dva měsíce se bezradně trápím .... před 4 týdny dokoupeny nově všechny ryby, před týdnem jen sameček mečovky (z již koupených mečovek se nějak vyklubaly jen samičky).

A opět so rozjíždí něco podobného co minule zlikvidovalo do 14 dní celé akvárium.
Přečetl jsem x stránek informací, ale POŘÁD JSEM BEZRADNÝ!!

Podle vyčteného jsem měl v akváriu výcero nákaz zároveň (KRUPIČKA, PLÍSEŇ, BAKTERIÁLNÍ ROZPAD PLOUTVÍ ATD.) Žádná léčba zatím nefungovala, asi proto, že jsem vlastně nevěděl co léčit!

Posílám foto aktuální stav a prosím o radu co přesně udělat pro vyléčení, pokud se mi to nepodaří, jde celé akvárko do popelnice a já nechci o rybyčkách do konce života slyšet. Dcerka má 3roky, velmi si akva oblíbila což by mě mrzelo.

Stav:
Na rostlinkách je malý světlý povlak jako u plísně (ale každý den o kousek rostou)
Nadměrně se tvořý zvláštní slyz (uspává přívod trubičky k čerpadýlku)
Prvním projevem byly 3 dny nazpět tři malé bílé kuličky na mečovce, nyní stav na fotce
(myslím že mizí ploutve - zase)
A stejné kuličky v počtu 4 už jsou vidět na pavím očku (podle mě to není jen krupička)

Od včera teplota vody 30°C
Ubrání potravy (podporoval jsem těhotenství, tak dostávaly více)
3/4 dezertní lžičky soli
Chystám se každý den jen odkalit dno (při mé velikosti jen pokus jemného odkalení dna znamená skoro 1/2 vody z nádrže)
Více přikapávám přípravek (název nevím, obal mi vyhodila žena) který mi prodali v akvaristice jako lečebný a zároveň preventivní na různé nemoci. Při 12 živorodkách ve 20 litrech jsem už dříve dával 2 kapky co druhý den, prevental to nebyl, ale voda je po kápnutí tyrkysová ..

Rybky se chovají uplně normálně, sežerou hned cokoli jim tam spadne ..


Vím, že takové akvárko a momentální využití je nesmysl sám o sobě, ale stejně moc moc prosím o výběr nejlepší možnosti, lečiv k pokusu o vyléčení. Předem děkuji za Váš čas.


 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 16:20 R Muž romant [27987] Re: Elis
V první řadě vodoléčba, což není léčba přímá, ale jde o prostředí v akváriu, což tuším nicotný. Jako další bych doporučil se zaregistrovat, zřídit prezentaci s co nejvíce údajema o akváriu, kde je ten problém, aby ten kdo bude chtít a umět poradit měl snadnější pozici a informace nemusel dolovat dotazníkovou formou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 15:09 Elis – Děrovka
Zdravím, opět se mi objevila děrovka v akváriu,tentokrát na 2.skaláře :( co doporučujte za léky a je to infekční pro další rybky? sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:14 Muž patamatix [408] Re: romant
Taky si myslím,že by to takto mělo být dostačující. No nic teď chci darovat ještě pár ryb,jestli to nepomůže. Mám tam parmičky čtyřpruhé-chci je dát pryč jsou dost divoké a dělají tam dost rozruch,tak spekuluji,jestli ostatní nestresují a tím té plísni nepomáhají. No a pak uvidím co se bude dít. Dřív tam nebyli cca rok nazpět a vodu jsem měnil 1x za 14 dní a někdy až 3 týdny a vše bylo ok.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:07 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Snažím se jednou týdně polovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:06 Muž patamatix [408] Re: romant
Jak často měníš vodu u svého akva? Přeci nebudu muset měnit stále vodu 2x do týdne abych udržel akva v kondici (samozřejmě u zdravého akva )Když je problém tak samozřejmě třeba třikrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:00 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Přitlačil bych na výměny vody a krmil střídmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:57 Muž patamatix [408] Re: romant
Filtr jsem čistil tak před 6 týdny,vodu jsem měnil ob dva dny 1/3 akorát teď naposledy po týdnu. Důkladnější odkalování cca před 2 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:54 R Muž romant [27987] Re: patamatix
No a jak to máš s údržbou, výměny vody, odkalování, čištění filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:50 Muž patamatix [408] Re: romant
Před pár týdny jsme řešil nejdříve otírání ryb,viník NO2 odhalen-vodoléčba dle tvé rady -problém ustoupil,pak přišla plíseň na jednom druhu ryb-stále vodoléčba+rašelinový výluh-pomohlo to,ale po čase-dnes zase otírání ryb a u jedné zase plíseň. No2 dobré,tak už nevím. Snažím se zredukovat počet ryb(rozdávat)Ale pak už fakt nevím ne To vše v rámci týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:50 Žena klaudiee [0] - LabyrintkyRe: romant
Moc děkuju, vážně jste mi usnadnil hledání. Čekala jsem, že budu muset zase kupovat nějaký předražený, jak to dopadlo u mého 30l akvárka. Opravdu moc děkuju a přeji šťastný nový rok :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:25 R Muž romant [27987] Re: klaudiee
Vyčistit, nebo-li odkalit dno a vyměnit vodu a nic víc. Ty 4 dny nekrmit, nebo to bude ještě horší, nejhorší jsou aktivní kamarádi co rybičkám dopřávají, nikomu se nic nestane, ba naopak a místo toho Mycopuru bych nasadil, krom toho co jsem psal eSHu 2000, ale při tom nedávat ten Torben, zbytečně by účinek snižoval. Jako filtr si pořiď klasiku a bude. www.akva-exo.cz/… www.akva-exo.cz/… . Neměnit kus za kus, ale nechat oba dva společně min. měsíc běhat a teprve potom ten stávající odstavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:19 Žena klaudiee [0] - LabyrintkyRe: romant
No, půlku vody měním 1 týdně, rostlin dost...Ale nejspíš to bude tím filtrem, protože byl ze setu, takže... No zjistila jsem, že je do 30l. Je to dost nepochopitelný, proč dávají do 54l, filtr na 30l. No asi pojedu koupit nový. Ještě se chci zeptat jak je to s tou plísní akutní, protože pozítří jedu na 4 dny lyžovat. Krmení mám jistý, ale to čištění, nevím jestli by moje kamarádka zvládla. Zítra bych mohla teda vyčistit celý akvárko. Stačilo by to na 4 dny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 18:52 R Muž romant [27987] Re: klaudiee
Asi to ta plíseň bude a to že nezabírá mycopur, to je móře možností, nebudu spekulovat. Vyměň polovinu vody a lehce vodu zasol(rovnou pol. lžíci na 50 l vody) a přidej rašelinový výluh, třeba Torben a jinak plíseň a obecně nemoc nevznikne jen tak sama od sebe a v drtivý většině jsou na vině nicotný podmínky v daný nádrži, vyšší dusíci, flákání údržb, nedostatečná kapacita filtru, přerybněná nádrž, málo rostlin atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 18:46 Žena klaudiee [0] - LabyrintkyRe: romant
Fotka k příspěvku Tady je fotka toho co není v porodničce. Toho druhého nejde bohužel vyfotit :-|. Snad to pomůže, ale vážně se mi zdá, že je to plíseň. Žádné divné chování nepozoruji a ostatní rybky jsou také v pořádku (doufám).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 17:28 R Muž romant [27987] Re: klaudiee
Protože to už bude nejspíš bakteriální povahy a na to Mycopur už nezabere, le těžko soudit, bez fotky s tím těžko kdo co svede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 16:08 Žena klaudiee [0] - Labyrintky – plíseň na ploutvích
Dobrý den,
Na dvou rybkách v mém 54l akva, se nejspíš objevila plíseň. Jeden má na sobě bílé kousky ploutví a druhý má už věčí flek na ploutvi a břiše (cca 1cm). Léčím to už 6. den přípravkem Sera mycopur, ale nic se neděje a dokonce mi přijde, že se to zhoršuje. Každý 3. den vyměním asi tak 1/3 vody, ve filtru nemám uhlí tak ho mám zapnutý a topítko je na 27 stupních (vím, že by mělo být aspoň na 28, ale otíci, které tam mám, vysokou teplotu moc nemusí). V návodu je napsáno, že léčba trvá okolo 3 dnů. Odměřuji dávku... prostě vše jak je v návodu. V akváriu mám betty a otíky. Vše fungovalo dokud se mi z jedné samičky nestal sameček. Chtěla jsem ho dát na inzerát, ale měl trochu potrhané ploutve a tak jsem ho dala do síťkované porodničky a tam byl asi týden a pak jsem si všimla toho bílého fleku. I když mu tu porodničku každý 2. den vymývám, tak ji stejně chytil. Jednou jsem plíseň na jedné rybce už měla, ale ta se z toho dostala asi za 2-3 dny a to ji měla mnohem větší. nevím proč to nefunguje... Prosím poraďte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 18:27 Mikmiku Re: romant
Dobře nasadím vodoléčbu. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2014 17:58 R Muž romant [27987] Re: Mikmiku
No, co ta ryba potřebuje, je odpovídající prostor a hlavně odpovídající podmínky v kvalitě vody, nebo-li akvo kde funguje nitrifikace a jsou řádně odbourávány škodlivé N látky a když toto mít nebude, tak jí stejně ničím moc nepomůžeš a proto radím co radím, vodoléčbu. Eshou se snažíš zachraňovat následky, ale příčiny zůstávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 17:49 Mikmiku Re: romant
Já jsem jí přendal z nového akvária na 15 min do plastového abych vyměnil vodu v 20 litrovém akvária. Kam jsem ho potom umístil, zvýšil teplotu o jeden stupeň nasadil eShu 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 17:41 R Muž romant [27987] Re: Mikmiku
Ta ryba zdá se je nucena přebývat ve zhoršených podmínkách a podle mě tam zlobí vyšší dusíci. Doporučuji vodoléčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 17:30 Mikmiku
Fotka k příspěvku Nevím jestli to je plíseň. Včera na sobě nic neměl, ale ráno měl na sobě nad okem bílí flek. Mě to připadá že se asi nepohodl s jiným který ten flek má daleko menší ale na ocase. Doufám že to nebude nic závažného :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 16:41 R Muž romant [27987] Re: denča
Hele, denčo, kamčo a reg. aa. To akvo vypadá slušně a když se naučíš o něj vhodně pečovat, tak to bude na pohodu. Měň častěji vodu, klidně polovinu akvária, nech filtr a dno alespoň měsíc v klidu, jenom ty výměny vody, teď intenzivněji a za týden už normální 1/3 objemu za týden. S krmením to nepřeháněj, krm klidně 2x denně, ale mini dávku, co ryby zpucují do 20 vteřin a na dno skoro nic nepadá. To je v kostce a hodně zjednodušeno celý kouzlo a vono to půjde, uvidíš. Jinak po tom měsíci klidu lehce odkal dno a na filtr zase nesahej, on si sám řekne, svým viditelně sníženým výkonem a potom ho promáchni v odpuštěný akva vodě a jede se dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 16:35 denča Re: romant
Díky. Jo, to 4l akva je karanténa

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26610x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1678-plisen?od=251