Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plíseň

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 13:32 Žena Tereza W [0] - Labyrintky
parmičky jsem dala pryč, beťák je tam jen se svojí samičkou, mám tam velký trs microsorium a ještě něco..ale nevim presně jak se to jmenuje, filtr tam je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 13:29 Muž larix [1420] Re: Will05
Ešte posledná otázka, sú tam aj iné ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 13:28 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Will05
Takže plíseň máš jen v těch 20L bez prezentace? Co tam máš za parmičky? Máš tam rostlinky, filtraci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 13:20 Žena Tereza W [0] - Labyrintky
zvýšila jsem na 28-29, normálně jsem tam měla 26
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 13:17 Muž larix [1420] Re: Will05
Vyzerá to skutočne na pleseň. Akú máš teplotu v tom akvárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 13:14 Žena Tereza W [0] - Labyrintky
Fotka k příspěvku A tady je celý beťák
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 13:13 Žena Tereza W [0] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Tady je fotka. Detail spodní ploutve
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 13:09 Žena Tereza W [0] - Labyrintky
beťák je crowntail a plíseň má jen na špičkách ocasní a hřbetní ploutve, o co by se mohl zranit? mimochodem beťák není v mojí 54 litrové nádrži v té prezentaci, je v jiném akváriu. zaráží mě, že plíseň je JENOM na přísavkách a beťákovi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 13:08 Muž larix [1420] Re: Will05
Pomohla by aj dobrá fotka tej údajnej plesne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 13:07 Žena Tereza W [0] - Labyrintky
jednou týdně odkalení, výměna cca 30% vody, sklo čistím magnetickou stěrkou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 12:58 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Will05
V prezentaci píšeš - "údržba snadná". Co si pod tím představit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 12:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: Will05
To asi ne, umělá hmota bývá inertní...plíseň je živá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 12:54 R Muž Silent [5949] Re: Will05
Přísavka příčinou plísní není. Problém je v tom, že spory plísní jsou přítomny takřka všude tedy i v nádrži. Na rybě se uchytí a začne "škodit" teprve tehdy když má ryba poškozenou slizovou vrstvu pokožky a to buď poraněním nebo i dlouhodobě vlivem špatné kvality vody. Pokud se opravdu jedná o plíseň chce to léčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 12:49 Žena Tereza W [0] - Labyrintky – Odkud je plíseň?
Ahoj, ve dvacetilirovém akvárku mám samečka bojovnice, čera jsem si všimla, že má plíseň na ploutvičkách. Zvýšila jsem teplotu a přidala sůl. Dnes jsem měnila vodu a všimla jsem že přísavky u nového topítka jsou celé potažené plísní! Hned vedle je filtr a rostlina microsorium ale na nich žádná plíseň není. Může být původce plísně ta přísavka? zdá se mi to nepravděpodobné, ale z čeho jiného by to mohlo být? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 09:39 Muž Rostislav84 [1] Re: romant
Děkuji za rady.Budu se jimy řidit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 07:02 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Rostislav84
Pokud to půjde, zkus sem dát fotky těch skvrn. Někteří profíci dokáží z fotky, kde já sotva poznám druh ryby, opravdu hodně vyčíst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 06:45 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Rostislav84
Jak předeslal romant, příčina může být ve způsobu čištění filtru. Osobně filtr čistím, když vypozoruju snížený průtok. Zastávám totiž názor, že čím více humusu ve filtru, tím čistější voda v akva. Pokud už budeš tedy čistit náplně, tak je vyper ve vodě z AQ. Když je vypereš vodou přímo z kohoutku nebo koupíš dokonce nové, tak zlikviduješ bakterie a filtr se stane jen zachytávačem hrubích nečistot. Avšak to co ti opravdu znehodnocuje vodu se ti bude v nádrži hromadit. A pak mohou být jednou z příčin plísní, či jiných nemocí. Stejně tak další příčinou může být i nevyhovující prostor a ve finále sis mohl s něčím dotáhnout zárodek čehosi. Podal jsem to dost zjednodušeně, ale myslím, že se ozvou zdejší odborníci, kteří ti to rozeberou více a vědečtěji.Možná poradí i nějakou solnou, manganistanovou či jinou lázeň pro brzké uzdravení ryb. Zatím jim měň vodu jak ti poradil romant ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 20:33 R Muž romant [27982] Re: Rostislav84
Takto čistit filtr je chyba, která zanamená, že v akváriu se po takovéto manipulaci s filtrem sníží množství nitrifikačních bakterií, který se vyhodí s tou špinavou náplní a nějaký čas zase trvá než se v nový náplni vytvoří dostatek nových, aby se obnovila biologická rovnováha. Takže postupovat s těma výměnama vody, klidně denně po dobu týdne a další týden 2-3x, je to suplování toho méně funkčního procesu nitrifikace a neměnit nikdy celou náplň filtru za úplně novou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 20:20 Muž Rostislav84 [1] Re: scorpion075
voda se mění jednou týdně třetinu.Filtr je externí a čistím ho co tři měsíce.do budoucna chci něco kolem 900L.Žraloci mají cca 20cm a peřovci cca 15cm.Filtr čistím kompletně celý a obsach vyměnuji za nový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 22:51 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Rostislav84
Jakým způsobem čistíš filtr? Jak často odkaluješ? Jakou udržuješ teplotu vody? A zrovna pro ty pangase, přemýšlíš o větším AQ? Větší nádrž budou potřebovat i Péřovci. Jak jsou nyní velcí?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 19:43 Muž Rostislav84 [1] – Sumeček žraločí a plísen
Prosimvás o pomoc!!!
Mám v nádrži dva peřovce očkaté,dva trnovce bělopruhé,nějaké krunýřaky a tři 20cm sumečky žraločí.
Dneska je to 4den co ryby nežerou,žerou jen krunýřovci.
A dneska sem zjistil že ti mojí sumci žraločí mají na čumáku plísen.Jsou to takové dvě fialové tečky.Jeden sumec už je má velké cca 3mm a jsou fialové barvy.Ti druzí dva je mají velké asi 1mm a jsou bilé barvy.
Moc prosím ví někdo o jakou plísen jde a jak proti ní bojovat abych ryby zachránil?
Jinak ostatní ryby nemají žadnou plisen.

Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2012 22:55 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Johan
Mimo ty co vypsal už Honza, tak mám velmi dobré skušenosti i s Acriflavinem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2012 22:50 R Muž Silent [5949] Re: Johan
Za sebe můžu doporučit vyzkoušené přípravky Tetra Medica FungiStop, Sera mycopur, JBL Fungol a asi nejlepší eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 22:43 Muž Johan [4945] - Rostliny
Neví někdo co všechno působí na plíseň rodu Saprolegnia? rybicky.net/nemoc/saprolegnia

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 11:10 Radušatke Re: Haimdol
:-)) díky za rychlé odpovědi. V odděleném akvárku už je, dáme šutřík a svinstvo a budu jí držet pěsti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 10:56 R Muž Silent [5949] Re: Radušatke
Mělo by to zabrat. Je nutné striktně dodržet návod výrobce, protože každý to míchá trochu jinak.
romant: Ha a teď jsem byl druhej já :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 10:54 R Muž romant [27982] Re: Radušatke
Pokud je možnost rybku odlovit do jiný nádrže(třeba velká flaška), tak bych jí tím FMC léčil odděleně, protože použitím tohoto přípravku dostnou nafrak nitrifikační bakterie, tak aby se nenadělalo více škody jak užitku. Do tý separé nádrže určitě dát vzduchování a postupovat dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 10:45 Radušatke Re: romant
Díky oběma, já to na tu plíseň i tipovala. U nás mi na plíseň dali FMC, dá se to použít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 10:28 R Muž romant [27982] Re: Radušatke
Jak píše Haimdol, to je velká jistota. Taktéž se dá použít obyčejná vodoléčba v podobě časté a intenzivní výměny vody s přidáním nějakého protiplísňového prostředku, třeba Acriflavin, je to taková levnější varianta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 10:23 R Muž Silent [5949] Re: Radušatke
Patrně plíseň v poranění. Doporučuji léčbu vhodným antimykotikem za sebe můžu doporučit širokospektrální eSHa 2000.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 10:21 Radušatke – bílý chomáček nad okem
Ahoj, včera jsem u tetry krvavé našla nad okem takový bílý chomáček,vypadá to jako vrch z pampelišky. Nevíte co s tím? Ostatní ryby jsou v pořádku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 20:31 Muž AqualungVlada [1] – Plíseň?
Ahoj, jedna moje krevetka má na nohách takové bílé chomáčky, chtěl bych se zeptat jestli to není třeba plíseň a jak se proti takové plísni v akváriu bojuje. Moc děkuji za jakoukoli pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 18:56 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: špuntik
Mohl jen umřít a pancík ho dojel ap...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 18:50 špuntik Re: pavelbartek
Ještě dotaz, je možná, že mi Betta sežrala dospělou samičku pavího očka? Měla jsem 4 samičky a 2 samečky a do dvou dnů jsem měla už jen samičky 3 ta čtvrtá neni nikde k nalezení. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 18:47 špuntik Re: pavelbartek
Většina Black Molly se odloví až vyrostou jsou teprve asi 1cm veliké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 18:45 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: romant
Souhlas,jen dodám:těch ryb,těch ryb :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 18:36 R Muž romant [27982] Re: špuntik
Tak byť ten filtr nené žádnej šunt, tak to chce zlepšit celkovou péči o akvárium a to hlavně nepodceňovat odkalování, protože tam máš slušnou partu zdatných producentů odpadu a to jeho nadměrný množství Ti zřejmě velmi rychle ucpává ten předfiltr, jím je tento filtr osazen a proto se musí tak často čistit. Když už čistit, tak jenom ten kus molitanu co tvoří ten předfiltr a ostatní nechat tak jak je, ale jak jsem napsal, když se bude poctivěji odkalovat a rybky se nebudou překrmovat, tak se to určitě zlepší. Týdenní výměna vody je samozřejmostí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 18:33 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: špuntik
Kořen na NO2 vliv nemá asi si pleteš NO2 s PH,filtr máš dobrý-nechápu proč jej pořád čistíš??Asi tam děláš moc bordelu??Máš přerybněno........Moc věcí špatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 18:30 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: romant
Máš pravdu až na to,že prát filtr pod tekoucí vodou není tragoška,ale chápu,že pokud má blbý filtr tak ji nic jiného ani nezbývá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 18:26 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: romant
V akváriu také probíhají biochemické procesy,například dusičnany vznikají biochemickou oxidací amoniaku složitým enzymatickým procesem, na kterém se podílí několik bakterií. Amoniak je oxidován přes hydroxylamin na dusitany a ty dále na dusičnany. Tento proces se nazývá nitrifikace....Jde to ruku v ruce,kašleme ale na to,hlavní je,že se špatně stará o akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 18:26 R Muž romant [27982] Re: pavelbartek
Ono to propírání filtru pod tekoucí vodou nemusí být až zase taková tragédie, tam jde spíše o tu 14 denní pravidelnost, kdy se sotva stačí namnožit nějaký nitrifikační bakterie, který posléze dostanou ťafku a jede se zase takřka odznova. Jak jsem napsal, pokud k tomu dochází takto často, tak je ta daná filtrace pro daný akvárko nevhodná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 18:23 špuntik Re: romant
Fotka k příspěvku Filtr je externí Kristal Profi e900. Dočetal jsem se, že důvodem vysokého No2 může být i kořen, který tam samozřejmě mám. V akva mám celkem cca 15 Black Molly, 5x paví očko, Bojovnice pestrá - samec, 3 Skalára, 5x parmička černopruhá, 1x parmička černoskvrná, 3x krunřovec, 2x pancéřníček a asi 20 neonek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 18:19 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: romant
Mi stačilo,že pravidelně propírá filtr pod tekoucí vodou,ale jistě máš pravdu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 18:18 R Muž romant [27982] Re: pavelbartek
Já mám vžitý pojem biologická rovnováha, kterou ovlivňují biochemické procesy které v akváriu probíhají a s pojmem biochemická rovnováha jsem se setkal hlavně v souvislosti s procesy jenž probíhají v lidském organismu, tak proto, ta moje reakce, ale třeba se mýlím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 18:10 R Muž romant [27982] Re: špuntik
To znamená, že ten filtr je pro Tvoji nádrž nevhodný, bude se zřejmě jednat o nějaký vnitřní filtr s malým objemem filtračních hmot, což ale nevím, jenom se domnívám, nejsou k dispozici žádný údje o daný nádrži, chtělo by to prezentaci, aby bylo z čeho vycházet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 18:09 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: romant
Proč ne?řasy a zase řasy.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 18:07 R Muž romant [27982] Re: pavelbartek
Biochemickou rovnováhu bych do toho netahal, ale s tou narušenou biologickou rovnováhou naprosto souhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 18:06 špuntik Re: romant
Přesně tak ho čistím, je to každých 14 dní co se úplně zacpe slizkými řasami a teprve pak, ho vypláchnu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 18:04 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: špuntik
Hm,proto ryby onemocní a řasy se tam také tvoří protože je rozrušena biologická a biochemická rovnováha.Víš co je špatně tak se snaž-votom to je :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 18:02 R Muž romant [27982] Re: špuntik
Měnit, měnit a zase měnit vodu, to je ta nejlepší prevence.Sůl ničemu neublíží, to je dobrej postup. Zaměřil bych se na to praní filtru, to je možná jedná z příčin Tvých problémů. Filtr se čistí tehdy, až si o to sám řekne a to tím, že se jeho výkon viditelně sníží a voda z něho sotva vytéká. Jinak je zbytečný do něho zasahovat a naopak je vhodný ho nechat řádně zašpinit aby mohl kvalitně odvádět svoji práci. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26608x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1678-plisen?od=501