Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plíseň

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2007 09:48 Štěpán
Kousku mechu by ti bylo líto, ale chudáka Sidonia, který má určitě z té spousty dotazů hlavu jako pátrací balón, ne?! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2007 09:39 Muž Bodík [0] – štěpán
když mi by ho bylo líto(toho mechu) :-( Ale jasne, dá se zaexperimentovat.uždíbnout kousek a co to udělá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2007 09:02 Štěpán
Proč se ptát na něco, co jde jednoduše vyzkoušet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2007 08:51 Muž Bodík [0] – To Sidonius
Dotaz byl směřován- zda koupel v Savu přežije i mech(javský)...který na rozdíl od anubiasu mápřece jen trochu jinou strukturu,že ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2007 08:42 Tony – krevetka
Skúsil by som pridať jednu japonicu, mne sa v akváriu po založení začala rozmáhať také bledá štetinková riasa, krevetky (2kusy na 112l.) sa stále kŕmia, riasa mizne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2007 17:07 Sidonius
"...OK, s hnojením jsem přestal, rostliny zásadní signály deficitu nevykazují..."

Asi jste měl "nahnojeno" a vyšší rostliny mají z čeho čerpat. :-) V případě potřeby můžete s decentním přihnojováním kdykoli znovu začít...

"...u jiných rostlin (anubiasů) doporučovaná koupel v Savu by asi byl v tomto případě zločin, co?..."

Nevím, jestli vaší formulaci dobře rozumím, ale ptáte-li se, zda anubiasy snášejí koupel v roztoku Sava, pak vás ujišťuji, že velmi dobře! :-) A to tak, že ji snad - narozdíl od řas všeho druhu - ani nezaregistrují...

"...ta bílá podivnost je fuč..."

Nevím, kdo nebo co má na tom větší či menší zásluhu. Rozhodně bych se tím netrápil a užíval bych si, že je ten "Herbert von Sayrayth" pryč. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2007 12:49 Muž Bodík [0]
OK, s hnojením jsem přestal,rostliny zásadní signály deficitu nevykazují, řasa nyní nově nebují, jen ten mech je trochu prolezlý, což nepůsobí vábně...ale nově začíná "pučet". u jiných rostlin (anubiasů) doporučovaná koupel v Savu by asi byl v tomto případě zločin, co ? :-|
No ale každopádně ta bílá podivnost je fuč - práce ancistrusů či přirozený vývoj ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 13:09 LuXy
Fe som ani ja predtým v akváriu po hodine nenameral, odvtedy čo som niekde na nete našiel, že Ratajov Fe test je lepšie nechať 24 hodín sa v akvári nejaké železo objavilo X-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 20:55 Sidonius – To Bodík
"...naměřil jsem nižší Fe, tak jsem začal hnojit PMDD..."

To není moc dobrý postup... :-O
Jednak - pokud jste naměřil (byť "nižší") Fe, znamená to, že ve vodě nějaké železo máte. :-)
Fe je mikroprvek a takto je potřeba jej vnímat - rostliny ho potřebují sice životně nutně, ale pouze ve stopách! Není neobvyklé, že test na železo (vyhodnocovaný podle návodu po 1 hodině) ukáže, že ve vodě Fe "chybí", ale rostliny jeho deficit nevykazují - rostou dobře a na jejich listech se neobjevují chlorotické změny charakteristické pro deficit Fe.
Předpokládám, že v takovém případě test není schopen rozeznat železo vázané v chelátu.
Druhak - není dobré odstraňovat deficit jedné živiny přidáváním kombinovaného hnojiva. Velmi rychle může dojít k přehnojení jinými živinami. Následkem je často zabránění příjmu jiných (antagonistických) živin nebo invaze řas vinou živinami přesycené vody... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 17:47 Muž Bodík [0] – Norton
Takhle nějak to pořeším- právě jsem to viděl na nějakém jiném fóru X-) ...jak prosté. člověk se aspoň dozví, co se vše dá koupit...já již přemýšlel,že budu předělávat adaptér z dětské chůvičky :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 14:12 Muž Norton [109]
Pro Bodík:
Napájení "chladícího větráčku" jsem řešil velmi primitivně, použitím tohoto zdroje: rybicky.net/k/forum/26387.jpg . Větráček je na 12V a v pohodě běží od 6V, já jej mám v současné době na 7,5...
Zdroj je spínaný hodinami, které ovládají také osvětlení, takže v noci neruší v ložnici svým "šumem" ;-)
Ovšem, pokud hodláte použít nějaké sofistikovanější ovládání, třeba výkon větráku v závislosti na teplotě a vlhkosti vzduchu v krytu, invenci se meze nekladou... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 13:24 Muž Bodík [0] – Sidonius
Moc díky za tipy. S tím pH si nejsem na 100%jistý- (je fakt, že miu vychází více neutrální,než uvádějí SMV). odečítání z papírku není vždy jednoznačné.zkusím pořídit lepší test.

ad hnojení - naměřil jsem nižší Fe, tak jsem začal hnojit PMDD hlavně kvůli prvkům přítomným v tenso coct. Máte jiný nápad na dodání železa (krom hřebíků?)
ad osvětlení - asi výhledově vrátím na původní úroveň- až dořeším odvětrávání (PC větrák,ale vymyslet vhodný zdroj) neb se aq. v těch vedrech nechutně přehřívalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 12:14 Sidonius – To Bodík
O.K. - nějak jsem si hodnotu pH uvedenou ve vaší prezentaci spojil se surovou vodou, proto jsem zmínil 7,88, které uvádí SMV (www.smv.cz/…)
A při mé zkušenosti s alkalitou této vody (cca 8) to s CO2 vychází, jak jsem napsal. :-)
Při vámi uvedených hodnotách akvarijní vody je to tak, ja píšete - CO2 bude dostatek. :-)

S tím PMDD je to na vás. Názory na hnojení do vodního sloupce v čerstvě založeném akva se mohou lišit. Já se domnívám, že rostliny po nasazení potřebují čas k aklimatizaci a pro začátek mohou čerpat ze zásobních látek. Nadbytek živin ve vodě je pak jednou z hlavních příčin, proč se začne dařit řasám. Omezením světla pak spíš než řasy potrápíte vyšší rostliny - řasy obecně mají větší schopnost adaptace na nižší úroveň osvětlení.

Změkčuji vodu velmi sporadicky, ale když už to musí být, jezdím si pro pramenitou na Horní boudu, (víc ve vzkazech), a to raději tak den-dva po dešti - při déle trvajícím období sucha je vydatnost pramene tak litr za minutu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 09:24 Muž Bodík [0] – Ještě Sidonius
Jakým způsobem snižujete tvrdost vody - chytáte dešťovku ? či jiné sofistikovanější způsoby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 09:23 Muž Bodík [0] – To Sidonius
Díky za inspirativní reakci. Uhličitanová tvrdost mi však vychází spíše trochu vyšší a pH kolem 7. Takže CO2 by podle tabulek mělo být snad dost? Každopádně zkusím zanechat hnojení.
Kde jste našel hodnoty olomoucké vody- na stránkách SMV jsem to nenašel?

Kryplak: PO nasazení ancistrusů skutečně mám pocit, že bílého povlaku trochu ubývá .Ruduchy je pořád dost, nechutně obalený mech pomalu začíná "pučet" , tak snad zvítězí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 20:22 Muž Sprachys [48]
to bily sem mel taky ale kdyz sem tam 10 dni po zalozeni dal prvni osazenstvo ( krunyrovce, pavi ocka a cichavce perletovy ) tak ty cichavci se na to vrhli a druhej den byl koren cistej.. hned po jejich vypusteni sem koukal jak ozobavaj koren :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 16:40 Sidonius – To Bodík
Jak píšete v prezentaci - voda u nás v Olomouci opravdu není pro potřebu akvaristy s vašim směrováním ideální...
SMV na svých stránkách vám dávají za pravdu, že naše vodovodní voda by měla mít tvrdost 14 dGH. Ovšem u pH udávají hodnotu 7,88 a s alkalitou mám jinou zkušenost - cca 8 dKH...
Podle mne zásadní chybu děláte tím, že přihnojujete PMDD (2-3ml/den).
Při pH 7,9 (a alkalitě řekněme 10) má voda volného CO2 docela málo. K tomu jste po objevení řas omezil intenzitu světla... Z toho mi vychází jediné - hnojíte řasy... ano


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 12:26 Muž Bodík [0] – ruducha?
Fotka k příspěvku k tomu přikládám fotku s dalším problémem- což je nejpravděodobněji ruducha ???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 12:25 Muž Bodík [0] – řasa či plíseň ??
Fotka k příspěvku krátce po založení akvárka se mi kořen povlekl podivným bílým svinstvem - po okrajích s bílými tečkami, přechází s kořene i na štěrk. (viz foto).Pomůže někdo s identifikací ( nálevnící, řasa, plíseň??),případně radou jak na to. (Nedaří se mechanické odstranění(vždy něco zůstane.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2007 08:22 Muž Roman [100] - Cichlidy
No všeobecně se tvrdí že rostliny s kančíkama nejdou, ale z vlastní zkušenosti s C.nigrofasciatus vím, že pokud rostlinu zasadíme a kolem dáme dostatečně velké placaté kameny, tak si jich nebudou všímat.Podmínkou ale je, že někde mimo pro tyto ryby zařídíme nějakou kamennou stavbu, ve které se můžou projevit jak potřebují.Zrovna tak můžeme omezit jejich pole působnosti v rytí.Dělal jsem to takto.Založíme klasické dno a to částečně rozdělíme pláty břidlice např 20x5cm.Tu postavíme na stojáka jako zídku.Za ní můžeme sázet pás rostlin a mezi ně dát několik valounků.ryby se budou hrabat vetšinou před touto překážkou, a svoji aktivitou přisypou spíše písek ke kořenům, než od nich.Není to sice 100%,ale za pokus to stojí.Mě to fungovalo vůči jejich chování docela obstojně. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2007 23:46 Sidonius – To Page
hmm , řekl bych, že přes kančíky tady docela platí Sharon. ;-)
Pokud si dobře vzpomínám, měla kdysi v nádrži s nimi hrubé dno. A protože jí nešly dobře rostliny, doporučoval jsem jí, aby dno vyměnila.
Na výsledek se můžete podívat tady:
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2007 18:42 Page
Jenže on moc tu drť za menší zrnitost vyměnit nemůže, jelikož má kančíky příčnopruhý a ty docela rádi rejou :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2007 15:40 Sidonius
Punisher: "...Rostlinka je v akva už 2 roky nebyl probléb až teď..."

Akvárium založeno 5.3.2007... :-O
Vše, co jsem vám napsal, beru zpět! Člověku, který udrží aglaonemu 2 roky pod vodou, nemám co radit... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2007 14:49 blek – řasy
Když budeš mít dno s těch kamenů, tak ti rostliny neporostou a ta řasa tam bude pořád. Na druhou stranu, dokud tam budeš mít piraně, tak je celkem jedno jaké to dno je, i to jestli kupuješ rostliny vodní nebo suchozemský, nevydrží tam ani jedny. Jestli chceš vědět jak se zbavit řasy, zadej do vyhledávače „ruducha“ napsáno toho bylo celkem dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2007 14:18 Punisher
Mam tam 6 ryb. Rostlinka je v akva už 2 roky nebyl probléb až teď. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2007 13:47 Sidonius
Málo rostlin, nepříliš vhodné podmínky pro ně, rostlina nepatřící pod vodu, (to, co považujete za Saururus cernuus bude nejspíš Aglaonema cv. silbergwen - platí pro oba druhy...), přerybněno = pro řasy ideál...
Jak se toho zbavit je nasnadě - lepší podmínky pro rostliny, více (vodních!) rostlin, méně ryb... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2007 12:06 Punisher – Nejaka pliseň
Fotka k příspěvku Mam všude v akva i na rostlinkach nějakou pliseň nebo řasu nevite jak se toho zbavit :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2007 13:23 KuKačka – mate pravdu!!
už jsem se při svých akvaristickým začátcích nejednou spalila-v počátečním začátečnickým zachvatu, kdy chce mit člověk tohle a tamto a pokud možno co nejdřív.. tak už jsem se zařekla a radši všechno dvakrát proberu, jak radíte palec už sem o té prokleté řase, a nejen o ní, přečela kde se co dalo, tak už se jí podaří snad eliminovat aspoň na ''snesitelné'' minimum..

poctivě odkalujeme,a měníme kousek po kousku vodu..listy jsme očistili a škaredé odstranili.. palec už to není tak tak strašné ;-)
parmičky jsme si pořídili 2 a jsou to opravdu vysavače- radost je pozorovat! budu přidávat nějaké nové fotky během dneška... palec

jinak díky i za kritické rady-poučím se!! a ptát se budu až nebude úniku ano
díky i za ty ostatní rady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2007 11:27 Sidonius
Děkuji, Bleku! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2007 10:54 blek – Libore
Moje předchozí reakce nebyla na tebe, ale na DUSSYho, který tvůj příspěvek nečetl, nebo ho četl špatně. Ale ta Sidova poznámka není osobní útok, ale trochu sarkastické upozornění na špatný názor a z toho vyplívající špatnou radu. Ruducha se opravdu neživí bakteriemi ani jinými, ve vodě rozptýlenými organismy, které takový zářič zabíjí.ale anorganickými látkami na které nemá zářič vliv. Použití UV zářiče je proto nejen zbytečné ale i nešťastné. Vždy totiž poškodí ekosystém v nádrži, což vyhovuje právě ruduchám. UV zářič je specificé zařízení které se používá ve specifických případech. Troufám si říci, že laikům, a všem, kteří nejsou naprosto přesně znalí celé problematiky jeho používání, nepatří do ruky.
A tedy zbavit ruduchy? Je to jednoduché a zároveň složité.
Jednoduché je, že stačí projít diskuse a člověk se dozví vše potřebné, Složité je na tom to, že se zároveň dozví spoustu nesmyslů.
Jednoduché je to v tom, že stačí v podstatě nic zbytečného nedělat. Složité je v tom, že tomu člověk odmítá uvěřit.
To co považuješ za nepatřičné (..tohle vlákno docela otravuje, .začíná se tu prosazovat názor na názor místo toho aby ti pomohli....), je možná jediná možnost jak zdejší tazatele, nejen kukačku, přimět aby začali informace hledat, začali nad nimi přemýšlet a slepě nepřebíraly vše, co se tu napíše. Taky si myslím, že Sidovi křivdíš s tím, že nechce poradit. Vysvětloval to tu tolikrát, docela chápu, že se mu to nechce opakovat každý den. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2007 22:13 Libor-konec názoru
Domnívám se že ruduchy se není možné zcela zbavit, nicméně je možné ji silně omezit a to až tak, že nebude lidským okem patrná. Pokud studuješ tak tohle opravdu není vědecké povídání, mám tohle taky v akvárku které má 450 ltr. a povídá se, že se lépe udržuje lépe velké než malé akvárium. Ona - ruducha tam prostě je, pokud se vyhubí tak tam časem opět vznikne, nakonec se mi docela líbí - opravdu, ale nechci ji moc. Takže závěrem můj názor, protože mne tohle vlákno docela otravuje, začíná se tu prosazovat názor na názor místo toho aby ti pomohli : ruduchy se těžko zbavit, za ,,nějaký'' čas se opět objeví i když jsou odstraněny listy a veškeré dekorace. Taky má právo na život, chemie asi ano, ale to víš na 450 litrů je to fin. palba. Teď mám akva jako křišťál a sem tam na krajích listů tmavá řasa,je to kamoška. Na dotaz : určitě odkalit písek, vodu vyměnit třetinu a za další den opakovat odkalení písku a výměna vody opět třetinu, chemie hm,hm, nemám zkušenost jsem pro drsnější přístup a rybkám nevadí. Doporučení - parmička čenopruhá ta po vyhladovění opravdu spásá tuhle řasu, mám 4 kousky a dobrý...howk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2007 14:25 Karl
Nevim jestli to platí i na tohle FMC,ale po léčbě v akva se doporučuje dát tam na tejden aktivní uhlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2007 11:29 KuKačka – díky!
děkuju všem za za rady!
pro libora: do sklorexu chodim taky, chystam se tam dneska! ted spis co s tim FMCečkem.. mam vymenit tretinu vody? nebo vic? tak obden bych ji mela vymenovat, nez se dostane pryc.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2007 08:23 Sidonius – Masožravky?
Takže ruduchy jsou jakési "masožravky", kterým když UV lampou zlikvidujeme potravu (hlavně bakterie), tak ji umoříme hlady?
Jak jednoduché! Kolik akvaristů se s těmito řasami trápí a řešení je tak snadné! :-)
A už to někdo ověřil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2007 06:44 Libor
Tak abych se upřesnil, jedná o ruduchu alias řasu štětičkovou, rybku kterou jsem doporučil je jediný živočich - tedy běžně dostupný, který ji přirozeně spásá. UV Sterilizer neničí přímo tuto řasu ale nepořádek ( hlavně bakterie) kterými se ruducha živí. Jo, už jsem se kouknul na tvé stránky a líbí se mi ,vidím že jsi z Brna, toš skoč na šalinu jeď na Starou osadu a navštiv Sklorex na ulici Koperníkové, pokud nevěříš ustřichni onen list a tam ti to chlapci na místě potvrdí, je na ně spolehnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 22:06 blek – Libor si myslí
nemyslím, že Libor si myslí, leč pokud si myslí, tak se mýlí.
je to ruducha ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 21:56 Dussy – to sid
libor si ale mysli ze je to plisen a ne rasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 21:40 Sidonius – UV lampa
UV lampa nemůže odstranit ruduchu z rostlin, dekorací... Ta ničí jen živé organismy ve vodě, která tímto zařízením protéká. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 21:31 blek – FMC??!!??
Je to ruducha. Nevím kdo ti poradil to FMC, ale tím spolehlivěa velmi rychle zabiješ všechny kytky v akvárku. Znáš vůbec složení toho zázraku?? časem ti tam nic jiného než ta řasa neporoste. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 20:59 Libor – je to plíseŇ
Matlala má pravdu jde o řasu a to řasu štětičkovou nasaď přirozeného nepřítele Parmičku černopruhou Crossocheilus siamensis. Je to rybka asi za 30 korun, listy které jsou napadeny očistit a nejlépe ostříhat. Kameny a stěny pokud jsou touto řasou napadeny taky očistit. A hlavně čistit a nepřekrmovat !!!Tahle řasa túze ráda bahýnko a zkaženou vodu, neznamená že máš v akvárku nepořádek, ale stačilo jen krátkou dobu mít nepořádek a týhle potvůrce to stačilo. Pro absolutní dokonalost doporučuji čistit UV Sterilizérem, není třeba kupovat jde to půjčit, stačí dvě hodiny a nebudeš věřit jak může být voda čistá, jsem z Brna takže bych si tohle půjčil ve Sklorexu.Víc nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 18:47 Muž j_j [18]
nevypínáš na noc filtr? jak dlouho máš akvárko založený? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 18:32 Muž matlala [798] - Rostliny
vždyť je to řasa by bl... sorry za ten výraz mam to taky na starejch listech a nic tonedělá a fmc radši vysaď nepomůže to pomohli by šneci(ampulárie ale žerou rostlinky),ancitrusy ale ti to moc nežerou ale např se zaptej na ryby specializované na řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 18:28 KuKačka – je to plíseň????
Fotka k příspěvku tone tone tone tone tone tone tone

jde v tomto případě o plíseň? mam to na rostlině Vallisneria spiralis a objevují sem mi takové bílé paličky i na ulitě u měchýřovky-PŘIJDE MI ŽE SE TO POMALU DOSSTÁVÁ I NA MEČOVKY- samička je gravidní-neublíží jí to?.. :-( od včerejška to lečim-FMC od dajana pet. poradte mi někdo PROSÍÍÍÍM, jak se toho zbavit :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2007 07:00 Muž Norton [109] – sůl
Jak jsem psal, v takovéto koncentraci by mohlo jít pouze o krátkodobou koupel. Pro ilustraci,pokud se nepletu, tak mořská voda má salinitu asi 35g/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 21:27 Reeeniiik – Norton - díky za postřeh...
takže koukám, že ani knížkám se nedá věřit..ne taky se mi to zdálo hodně, když dávám sůl do 70litrovýho akva, dám tam třeba dvě polévkové lžíce a i to se mi zdálo moc...
sůl sem nezkoušela, zato teď mám další rybku nakaženou...:-( ach ouvej, s těma nemocema....:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 06:29 Muž Norton [109] – sůl
300g/100l vody je vemi velká koncentrace, možná krátkodobá koupel, tak max půl hodiny! To už je pomalu brakická voda. Tak 30g/100l a i to už některým rybkám z měkkých vod a jemnolistým rostlinám může být při dlouhodobě lázni nepříjemné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 23:43 Reeeniiik – Taky mám podezření na plíseň..
Mám od vánoc novou knížečku a tady píšou že by se rybky měly dát do 28-30 stupňové vody a přidat tam sůl.. 300g na 100l vody.. nevím, jestli to zaručeně funguje.. pokud je to už víc "rozlezlé" myslím že bude nejlepší koupit léčivo, přímo na plísně... já mám teď Acriflavin, právě ho testuju na malých mečovkách.. dám vědět, jak to funguje..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 19:54 Anonym – Pleseň
Na živorodkách mám pleseň ako sa jej zbaviť? Všetko to kape! Pomôžte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 22:20 Karas – karas
a kolik jich tam vlastně máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 21:20 Žena katunka [158] – ...
25 litrů je určitě málo...ale pokud jsou tam jenom na zimu, se silným filtrem a vzduchováním tak by to měli vydržet...jo a karasi mají rádi studenou vodu...ve 20*C budou šťastní ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [22] 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26611x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1678-plisen?od=1051