Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plíseň

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 15:56 R Muž romant [27987] Re: denča
Proč se hlásíš zase anonymně, když jsi se registrovala a máš vcelku zajímavou prezentaci, za co se stydíš? To ta prezentace není Tvoje? Jinak 4 litry jako karanténu, ale ne na stálo, plíseň je vždy následek nicotných podmínek, takže tu sůl na špičku nože klidně ano a vodu měnit polovinu denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 15:52 denča
Moje ryba má plíseň a je v 4l nádrži. Je dobrý nápad použít sůl? Pokud ano, kolik? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 19:33 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR00
Hmm, tak to ona bude mít svůj věk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 19:32 DANMAZUR00
No tak to určitě ne samec je 4měsíce mrtvý a ta samice u které se mi ty dva vrhy nepovedly už to má taky zasebou,to byla moje poslední no žila dlouho měl jsem ji 1,5roku.Přežila moje obě akva a byla jedna z mých prvních ryb,přesto díky za rady i ksyž vím že zachvíly budu potřebovat další....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 19:01 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR00
No, upřímně, co s rybou která neplave a drží se u dna? Leda by to byla samice, chystající se na porod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 19:00 DANMAZUR00
Tím chcete říct že se jen trápí a mám ji utratit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 18:40 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR00
Hmm, není jí dopřáno a zdá se, vydala se na cestu ke druhýmu břehu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 18:35 DANMAZUR00
Ne,neplave když ji pustím zpět do akva,tak nevím jestli ji mám pustit do akva a den ji nechat jestli se rozplave.V karanténě už vůbec neplave,at v akva nebo v karanténě pořád leží na dně a neplave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 18:23 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR00
V karanténě plave?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 18:10 DANMAZUR00
Zdravím jsem tady zase.Napsal jsem minulý komentář i když jsem věděl že ji vypustím až o den později,napsal jsem to o den dříve protože jedna učitelka bude chybět po vánocích...tak nám dá pololetky před vánoci ted vánoční shon rodiče šly nakupovat stromek,ozdoby,dárky na vánoce no prostě jsem věděl že nebudu mít čas na komp tak jsem to napsal o den dříve,ale to ted není důležité.Důležité je co se stalo,rybka už měla oko v pořádku ale když jsem ji vypustil z karantény pořád nechtěla plavat,tak jsem ji dal zpátky a pořád nechce plavat.Mám ji vypustit a myslíte že se rozplave?Nebo navrhujete něco jiného?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 15:54 DANMAZUR00 – Rybka se štastným koncem.
Nakonec rybka po dvou dní začala trochu žrát tak sem ji nechal naživu.Postupně začala víc jíst a po 4dni začala i plavat.Teď už je úplně v pohodě a včera byla vypuštěna z karantény.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 12:33 DANMAZUR00
Dobře budu týden měnit vodu a jestli ta rybka do 3dní nezačne aspoň trochu jíst a plavat utratím ji dám vám vedět,zatím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2013 12:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DANMAZUR00
DANMAZUR00 napsal: Dočetl jsem se že filtr se má čistit v akvarijní vodě co 7-10dní,tak jak to teda je?

Dobre zes to napsal, jdu vyplachnout filtry, jeden bezi 5 mesicu, druhy 9, bez cisteni ;-) .

Ale bez legrace, pokud musis cistit filtr casteji nez rekneme jednou za dva mesice, je neco spatne. Bud mas v akvarku moc svinciku, ktery Ti ho ucpava, nebo je desne maly, ma nevhodny prutok, zkratka je neco spatne. Ono to kazdotydenni cisteni filtru, vubec nedela nitrifikacnim bakteriim dobre, a jsou to prave ony, co dela dobre Tvemu akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 12:10 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR00
Týdenní vodoléčbu a jestli je na tom špatně, jak popisuješ, klidně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 11:54 DANMAZUR00
A kolik dní to takhle mám dělat a má ta ryba ještě naději nežere neplave jen leží neměl bych ji radši šetrně utratit :-( :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 11:18 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR00
Při problémech, vodu měň klidně denně, či ob den v tom objemu min. 1/3 akva. Není dusík jako dusík a problematičtější jsou ty dusitany(NO2), kterých musí být nula, přečti si něco o nitrifikaci a bude to jasnější. Dusičnany(NO3) jsou posléze spotřebovávány rostlinama. Filtr slouží právě na přeměnu, za pomocí těch nitrifikačních bakterií, ze škodlivých NO2 na akceptovatelné NO3 a tudíž když se často pígluje, narušuje se činnost těch bakterií a je možné, že se ty škodlivý N látky zvýší a má to neblahý vliv na ryby, třeba v podobě těch plísní. Obranou, takovou náhražkou, je právě ta výměna vody, jíž se ta činnost filtrace vlastně supluje. maniakva.cz/… . Ten filtr čisti až v době, kdy se jeho výkon začne viditelně snižovat, což bude u různých akvárií rozdílné a odvislé na znečišťovatelích, ale pokud je nutno toto činit co ten týden, je něco špatně a filtrace je neodpovídající, svým objemem filtrační hmoty. Ideál bude se zaregistrovat, zřídit prezentaci předmětný nádrže, uvést co nejvíce údajů a bude se radit konkrétněji a cíleněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 10:42 DANMAZUR00
Takže tam mám hodně oxidu a dusíku?Co proti tomu můžu dělat?Jak se tam dostal?Dočetl jsem se že filtr se má čistit v akvarijní vodě co 7-10dní,tak jak to teda je?Jak často mám teda měnit tu vodu a kolik?Co s tou solí mám ji aplikovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 20:23 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR00
Utrejch je ten multimedikal a podobné. N látky jsou NO2, NO3, z nichž nebezpečnější jsou NO2, flákáním údržby je myšlena nedostatečná výměna vody a sám přiznáváš velmi častý čištění filtru, což může svědčit o jeho nedostatečné kapacitě ve vztahu k znečišťovatelům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 20:19 DANMAZUR00
4.Co je to vodoléčba jak probíhá a co na ni potřebuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 20:17 DANMAZUR00
1.Co myslíš tím flákáním údržby?Každých deset dní odkalím polovinu vody v akva,hubkou setřu špínu ze skla vyčistím,filtr v akvarijní vodě a potom aplikuju úpravek který přeměňuje vodu z vodovodu na téměř akvarijní vodu.A jak můžeš vědět že flákám údržbu.Kdyby těm rybkám bylo tak špatňe tak se mi nepáří mečovky.(Už mám koupenou plastovou porodničku s mřížkou tu jsem právě použil jako karanténu na tu black molly(mřížku jsem samozdřejme vytáhl)).
2.Co je to N látka.
3.Co je to utrejch.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 19:02 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR00
Tahle nemoc se jmenuje flákání údržby a z toho plynoucí hromadění nežádoucích N látek a na ně je nejlepší vodoléčba(častá výměna vody), to dějel místo toho lití těch utrejchů do už tak špatný vody. Ryba je zřejmě už natolik načatá, že půjde kukat, ale ostatní osádce vodoléčba jenom prospěje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 16:21 DANMAZUR00 – OKO
Fotka k příspěvku Zdravím.U moji black molly vcera vecer se na oku a kolem oku obevila plisen(ze zacatku jsem to neresil protoze jsem si myslel ze to je to to leskle stribrne co maji nektere ryby kolem oka).Ale dnes rano se ukazalo ze to bude asi plisen.Rybka skoro vubec nezere ma potize s plavanim tak jsem ji projistotu dal do karanteny.A jelikoz ma potize s plavanim tak jsem ji tam hodil polovinu krmne tabletky pro pancernicky(chutnaji jim a vzdycky je po vlockovem krmive odobavaji).Za 4 hodiny snedla sotva ctvrtku a porad lezi na dne.Na internetu jsem se moc nedocetl a navic kazdy tvrdi neco jineho a moc takovych clanku neni.Tak me napadlo tohle forum.Mam do vody pridat sul?Mam nejake leky jsou na tuhletu nemoc vhodne?MULTI-MEDIKAL:Kombinovane lecivo typu FMC,s sirokym spektrem ucinosti proti plisnim,vnejsim parazitum(Chilondella ap.,Costia sp.,Trichondia sp.,Tetrahymena sp.)bakterialnim onemocnenim.ANTI-MYKOTIN:je vysoce uciny protiplisnovy prostredek,osvedceny pri zaplisneni rybek jak pri poraneni,tak pri zaneseni z prirodnich zdroju.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 19:39 R Muž romant [27987] Re: baletka
Sůl, použil bych sůl. Recepturu znáš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 19:35 Žena baletka [624]
Zdravím všechny, ráda bych se tu poradila. Mám rybu, cichlidku vysokoploutvou, které před cca 14 dny vypouklo oko. Jde o rybu, která už má delší dobu nějaké problémy - stále se objevující zřejmě děrová nemoc (zatímco dalších třicet ryb v akváriu je OK, jí se pořád dělají bílé beďary a následně díry v hlavě). Nechávala jsem ji v akva, protože přes problémy stále žrala a byla pěkně zbarvená a aktivní, až na ty hnusné bílé věci na hlavě... Když vystouplo oko konečně jsem ji přelovila do separé malé nádrže a zkusila jsem přeléčit entizolem. Deset dní jsem denně měnila vodu a přidávala dávku entizolu ve stejnou dobu, asi po sedmi dnech se začalo oko zlepšovat, po deseti dnech jsem ukončila léčbu entizolem a přelovila rybu do zaběhnuté karantény s rostlinami a šnečky, aby se "otrkala". Zdálo se, že oko vypouklo díky ráně nad okem - netuším, zda způsobené těmi předešlými problémy nebo bitkou v akváriu. Každopádně dnes, třetí den po přelovení do karantény, jsem objevila chomáč plísně přesně v místě rány nad okem. Zvažuji, zda hned léčit Eshou, tedy znovu rybu vystavit léčivům nebo zkusit jen sůl a čekat, jestli to rybu položí nebo se to vyléčí. Poradí mi někdo? Vzhledem k tomu, že jde o rybu evidentně načatou, jak říkává Romant, zdá se, že nekonečné léčení už postrádá smysl. Ryba ovšem dnes, paradoxně, po mnoha dnech kdy se netkla potravy, začala žrát...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 21:51 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
Jelikož jsou to přes den docela líné rybky , těžko říct, potravu vyhledává, žádné netypické chování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 21:39 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
Co chování té ryby? Příjem potravy, stranění se. Jako nic nekazící opatření bych volil klasiku a tou je vodoléčba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 21:31 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MonterMonty
Moc to není vidět , zítra bude lepší foto ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 20:57 Muž MonterMonty [2431] - Amerika – Lorikárie
Fotka k příspěvku Zdarec , přikládám foto , nevíte co to může být na hlavě ? je to plíseň ? na jiných rybkách jsem si ničeho podobného nevšiml.
Díky za reace
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 22:29 Žena Popocatepe [0] Re: Popocatepe
Dobrý den, jak jsem psala výše přeléčila jsem celé akvárium Eshou 2000, přesně podle návodu, mečovka už nemá po celém těle ty šedé až bílé fleky, ale jeden velký bílý. Ostatní ryby jsou zdravé. Nevíte co by to mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 11:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Jasna vec, sam jsem tady na to nedavno upozornoval ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.10.2013 10:56 R Muž romant [27987] Re: Designer
Tím ne. :-)
Edit: Jenom nedávej teď výluh, jenom tu eSHu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 10:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Rybicka je stale aktivni, plisen nikde, tak jsem to jeste podporil eSHa 2000, aby do toho jeste nechytla infekci. Byla by to skoda, kdyz se tak hezky drzi. A kdyz to bylo na jedne rybe, ostatnim to myslim preventivne taky neuskodi. Tu eSHa 2000 povazuji za setrne lecivo, nikdy jsem si nevsiml, ze by mi to nejak rozhodilo akvarium, takze si rikam, tim nicemu neublizim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 08:45 jarka Re: romant
Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 18:40 R Muž romant [27987] Re: jarka
Podle mě je to ta varianta maskovacího zabarvení, uvidíme co na to ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 18:33 jarka Re: romant
Fotka k příspěvku Tady je fotka.Snad půjde něco vidět.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 16:53 R Muž romant [27987] Re: Designer
Tak jestli jí jenom okousali ocásek a ryba samotná se nestraní hejna a přijímá potravu a když budou dobrý podmínky, tak jí to za pár dní doroste, tedy pokud tam nejsou přítomny bakterie. Jakmile ne nebude stranit, tak bych jí dával šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 16:25 R Muž romant [27987] Re: jarka
Chce to fotku, taky se může jednat o maskovací zabarvení. Na plíseň je zprvu nejlepší vodoléčba a když nezabere tak přidat třeba eSHu 2000, normálka do společenskýho akva. V případě, že se jedná o bakteriální nákazu, je nutný zasáhnout třeba Bactoputem direct, ale ne ve společenským, ale v nějakým separé. Takže to foto prosím, ať se neteoretizuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 16:09 jarka
Ahoj, před asi 2 týdny jsem měla v akvárku plíseň a když jsem si myslela, že vymizela, tak se na mých ancistrusech objevily bílé skvrny.Mají to oba na zádech.Je to plíseň?Pokud ano,přežijou v asi 5 l akvárku v karanténě? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 14:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
To bych si myslel taky, ze ji "ustipou", ze ji mezi sebou nechteji, kdyz vidi ze je nemocna. Jenze ted uz je v klidu, nema ocasni ploutev, ale nikdo ji ani nic nedela... Uvidim co bude dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 13:39 R Muž romant [27987] Re: Designer
Vědí, že není v pohodě, tak se jí zbavují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 10:47 georg Re: Designer
hmm,tak jsem zvědav, jaký poznatek z toho vyplyne...příroda umí zázraky a umí si poradit mnohdy sama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 10:19 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Zajimavost
Tak se mi vyskytla na nove rybicce plisen na ocasni ploutvi, konkretne jde o mensi samicku Fantoma cerneho. Zajimave bylo, ze hejno ji zacalo tu plisen okusovat, sem tam nejaky utok, ale nijak drasticky, a dopadlo to tak, ze ocasni ploutev kompletne zmizela a zustaly trcet jen drobne zbytky paprsku ocasni ploutve, ani ne milimetr dlouhe. Je to trosku ruzove, ale kdyz se na to pozorne divam, je to absolutne ciste, dokonala chirurgicka prace, plisen nikde. Ta ryba v ramci moznosti plave a zere. Jsem velice zvedavy, jak se to bude dale vyvijet. Lecivo jsem nepouzil, predpokladam ze je uz zbytecne, a navic i pouzivany raselinovy vyluh by mel mit svuj ucinek, spolu s tim, ze akvarium pravidelne udrzuji a ma i slusny objem na to co v nem je (narazim na vodolecbu). Ostatni ryby vypadaji dokonale zdrave, uz jsem zaznamenal i dva v housti se trouci pary.

Poreferuji, jak to dopadlo, sam jsem zvedav, zda takova lecba hejnem (okousanim plesnive ploutve) funguje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 17:53 Žena Popocatepe [0] Re: romant
Ano, dávkovala jsem podle návodu. Díky moc za rady i články, ráda si počtu něco, co se mi bude hodit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 17:32 R Muž romant [27987] Re: Popocatepe
Pokud proběhla léčba exitem v dávkách a termínech v návodu napsaným, tak jenom 2000. Nepodceňovat výměny vody a celkově dbát na dobrou hygienu akvária, pravidelně odkalovat dno, přecijenom to jsou živorodky a to jsou jak známo malý rozmetadla hnoje.
Edit: Začínáš, tak se může hodit. www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 17:20 Žena Popocatepe [0] Re: romant
Dobře, a bude lepší když budu od pondělka aplikovat jenom Eshu 2000 nebo ji mám znovu kombinovat s Exitem? (nedočetla jsem se v návodu za jak dlouho je možné léčbu opakovat).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 16:49 R Muž romant [27987] Re: Popocatepe
Takže vyměň polovinu vody a zítra klidně zase a lehounce vodu zasol(pol. lžíci na 50 litrů vody).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 16:43 Žena Popocatepe [0] Re: romant
Dnes už s Exitem končím a eshu 2000 ještě nemám doma, můžu koupit až v pondělí tak pak hned nasadím léčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 16:24 R Muž romant [27987] Re: Popocatepe
Nejen že jdou kombinovat, jak radí kolega, ale v těchto případech je to i velmi vhodné použít dle návodu onu kombinaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 16:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Popocatepe
Precti si poradne navod, ta leciva jde myslim kombinovat:
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 10:32 Žena Popocatepe [0] – Mečovka - bílé fleky
Fotka k příspěvku Dobrý den, potřebovala bych poradit, zda se jedná o nějakou formu plísně, nebo jiné onemocnění.

Mám v akvárku tuhle mečovku a s tímhle flekem jsem ji vlastně už přinesla domů, právě léčím celé AQ eshou exit proti krupičce, mám poté nasadit i léčbu eshou 2000?

Děkuji.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26610x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1678-plisen?od=301