Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plíseň

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 11:12 JohnyVeslo – plíseň na krmení?
Používám krmení, které po pár minutách ve vodě ztratí arvu a rybky o něj nejeví vůbec žádny zájem. Po nějaké době z něj začnou růst vlákna, která nápadně připomínají plíseň. Snažím se to vybírat,filtrace to nebere asi mi zapadlo pár kusů někam hlouběji. A vlákna začala stoupat po rostlině, až ji úplně zničila. Musel jsem vyměnit vodu a vyčistit rostliny. Mohli byste mi doporučit nějaké kvalitnější krmení, které by bylo vhodné i pro živorodky a nekazilo vodu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2009 20:13 mujmedvidek
Fotka k příspěvku tak jeste jedna fotecka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2009 19:41 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Re: mujmedvidek
To by mohla, nebo bakteriální onemocnění. Ale špatně se to takhle určuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2009 19:37 mujmedvidek
to mi vazne nikdo neporadi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2009 12:02 mujmedvidek
Fotka k příspěvku Myslíte, že by to mohla být plíseň?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 18:42 Ziggy – Prosím o identifikaci
Fotka k příspěvku pavliina napsala: prostě jsem si myslela, že je to jen neškodný výrůstek...

Myslím, že přesně to samé vyrostlo na čumáku mojí platě, nejprve to byl jen černý flíček, myslela jsem, že je to součást zbarvení, ale teď tam má takové jakoby znaménko nebo bradavici, co je to?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2008 16:02 Muž Odla [7] – Re: Sid
Každopádně vůbec díky za reakce na můj problém. Vím, jak se těžce radí takhle pouze virtuálně...bez možnosti daný problém vlastníma očima vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2008 15:50 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Odla
Jsem dalek toho, abych tvrdil, že musím mít 100% pravdu!
Snad se vyjádří větší borci přes rybky a jejich nemoci, ale já bych případ řešil jako Flexibacter columnaris... Odpověď na to, jakými prostředky, bych pohledal na netu.
Každopádně držím palec !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2008 15:45 Muž Odla [7] – Re: Sid
Fotka k příspěvku Přesně tak jsem to udělal, ale nechal jsem se zlákat hned téměř prvním odkazem a proto moje chyba...název Flexibacter columnaris, tedy rozpad ploutví mě dosti zmátl. Už jsem našel jiný odkaz a k tomu i tuto fotografii. Takže je možné, že se opravdu jedná o bakterie Columnaris - myslím, že esha exit 2000 zabere... :) Budu v to pevně doufat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2008 15:28 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Odla
Columnaris není rozpad ploutví. Zkuste si vygúglovat fotografie ryb postižených touto nemocí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2008 15:14 Muž Odla [7] – Re: Sid
Určitě nechci zpochybňovat Vaše rady a názory, dost si jich vážím, ale jelikož mně díky této plísni již nějaké neonky uhynuly a žádný rozpad ploutví jsem nezpozoroval, tak si myslím, že Váš úsudek, zřejmě také díky nekvalitním fotkám, bude mylný. Rybky jsou pouze pokryty touto plísní, která je viditelná z určitého úhlu a po čase uhynou. Již jsem nakapal do vody přípravek exit 2000...myslím si, že by mohlo jít o plísně typu Saprolegnia nebo Achlya, ale to pro změnu zase jen můj tip a odhad... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 15:03 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Odla
Když myslíte. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2008 14:59 Muž Odla [7] – Re: Sid
Nevadí..už jsem to také udělal. Našel jsem odkaz, že se jedná o Flexibacter columnaris, tedy bak. rozpad ploutví. A to se mi opravdu nezdá. Buď jsem špatně hledal a nebo Váš odhad nebude správný... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2008 14:35 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Odla
Omlouvám se, ale zkuste pohledat sám. :-)
Není to tak složité. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2008 12:49 Muž Odla [7] – Re: Sid
Díky za odhad...jaký je nejlepší přípravek k léčení? Pokud tedy nějaký je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2008 12:43 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Odla
Vyladá to na Columnaris...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2008 12:40 Muž Odla [7]
Fotka k příspěvku Ještě 1 fotka...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2008 12:38 Muž Odla [7] – Co je to za plíseň???
Fotka k příspěvku Nevíte někdo náhodou přesně, co je to za plíseň. Popř. čím jí léčit? Objevuje se mi jak u mečovek, tak u razbor a neonek.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 09:21 Romann
to prave nevim jestli je to plisen, ale co jineho by to mohlo byt? Eshu 2000 zkusim sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 09:11 Muž Yirka [9126] – Re: Romann
Pokud je to opravdu plíseň, doporučuji použít opravdové léčivo, např. eSHa 2000.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 07:47 Romann
Ten flek je vyrazne bily, zadne vlakna z neho nevystupuji. Spis to vypada jako odrenina ktera je pokryta vyrazne bilou barvou. Ma uz to tak 5 dni a po kapkach proti plisnim nevidim zadne zlepseni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 15:07 Muž Yirka [9126] – Re: stanovsky
Tak nějak jsem to myslel.
Romann: Je ten flek opravdu bílý, nebo je to světlý flek v pigmentaci, který ancistrusům naskakuje při stresových situacích?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 11:16 Romann
dal jsem ho do karanteny, a nakapal pripravek proti plisnim od Dajany, myslim ze se to jmenuje acriflavin nebo tak nejak. Jenze porad nevim jestli jde opravdu o plisen nebo neco jineho. Ma bily flek ale zadne vlakna z neho videt nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 10:34 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Yirka spíše jako prevence ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 21:44 Muž Yirka [9126] – Re: Romann
Preventin nelze považovat za léčivo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 11:11 Romann
z leciv mam doma jen preventin, tak jsem ho pouzil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 08:26 Romann – má krunýřovec plíseň?
Vcera jsem na svem krunyrovci pozoroval asi 1 cm velky bily vyrazny flek. Bohuzel nemam foto ale vypada zhruba stejne jako rybka v uvodu fora. Zadne vlakna videt nejsou, spis to vypada jako kdyby byl potren vyraznou bilou barvou. Jedna se o plisen nebo ne? A cim lecit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 23:12 Muž stanovsky [29] - Živorodky
savo by bylo kruté ... je to dezinfekce a pro ryby newím jestli to není dráždivé. A dáváš hnojivo do akvaria???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 21:08 Muž filipsi [1295] – Re: petkav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 20:50 petkav – Re: fantasta
Záběhová doba byla 2 dny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 19:22 R Muž Silent [5949] – Re: petkav
Nevím co máš za filtr, ale zkusil bych tak dvoudenní filtraci přes aktivní uhlí. To by mělo vodu pročistit. Apropó jak dlouhá byla záběhová doba? Nebo jsi to tam naházel všechno najednou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 19:17 petkav – Re: majek00
Vše jsem samozřejmě pečlivě omyl,písek už dokonce i vyvařil,dnes dokoupil další filtraci, už fakt nevím co dál. Teď už mě napadá jen slabší koncentrát sava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 18:23 Lexa
ja taky bych to vymenil vse jestli sto dostal hnet a dal sto do akva , ja bych to predem umyl než to dam do akva. to vis tyo jak se to vyrabí tak ty stroje to zaspiní. tak to predem oplachni pod kohoutkem vody. (a poradne snat to pomuze cau) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 18:14 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Osobně bych to vyčistil. Jak fitry tak všci v akváriu. A i vodu samotnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 10:35 Muž PetrS [4]
Mohli by to byt premnozeni nalevnici, ale ze by smrdeli... Nevim, nevim.... Snad Ti poradi nekdo jinej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 10:32 petkav – plíseň
Dostal jsem akvarium , při jeho instalaci se mi asi za hodinu provozu z filtrace vyvalila nějaká bílá látka a od té doby z akvária jde divný smrad. Je tam pět rybiček a dva raci, jeden z raků se ihned obalil plísní. Poté jsem použil omnipur 60 kapek na 60 litrů, dvě lžíce soli a zvýšil teplotu na 28 stupňů. Rybičky se mi podařilo vyléčit, smrad jde furt. Jakmile jsem přestal aplikovat omnipur, plíseň se opět vrátila. Toto trvá již osmý den. Prosím poraďte .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 18:25 Bibi – mám stejný problém ale u pavího očka
Ahoj mám stejný problém ale u pavího očka mohu použit stejnou léčbu :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 10:40 Maajdulaa – jak jinak?
a neda se to lecit nejak jinak ne uz hotovymi pripravky???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 09:57 Muž Jurasek [137] – Re: Maajdulaa
Protiplísňových přpravků je víc, nejlepší je asi eSHa 2000, trochu hůř se schání, je dražší, ale šetrná k rybkám i rostlinkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 09:41 Maajdulaa – je to plisen?
moja rybka ma asi plisen, na boku ma neco na tele, a vypada to jako plisen(bohuzel nejde vyfotit)

da se to lecit nejak po domácku treba solí bo tak??

pred chvilku sem ecila vodnatelnost, :( nevim co ses mym oakva deje....

poradte plosiim..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 12:55 Muž TomášB [12]
vyřešeno, vyřešeno po přírodě a má to zasebou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 10:49 Muž TomášB [12]
Fotka k příspěvku mám na samici kančíkovy plíseň, kterou jsem už odstanil, porval jí samec, plíseň jsem odstanil desinfekcí ale ryba je pořád ve vodě zvůru nohama a jen dýchá, nakapal jsem do vody multi-medikal, co mám ještě udělat?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 16:06 Žena pavliina [50]
Fotka k příspěvku Tak tetra po přeléčení eSHou 2000 vypadá podstatně lépe hop ... ale už jsem jí raději vrátila zpátky do většího akva k ostatním rybkám, vůbec v karanténě nežrala a byla strašně vybledlá, po vrácení zpět se krásně vybarvila a ožila potlesk snad už to bude OK. Kardinálku jsem taky zkoušela přeléčit eSHou ale ten vřídek je stále stejný a ryba je aktivní a žravá, tak to nechávám být ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 08:26 Žena pavliina [50]
Fotka k příspěvku Stále mě to nedá a vrtá mi v hlavě příčina těch mých problémů :-( V akva mám už delší dobu (cca 1 měsíc) kardinálku,které se udělal u tlamičky nahoře takový vřídek, moc jsem tomu nevěnovala pozornost, prostě jsem si myslela, že je to jen neškodný výrůstek... nemá to třeba nějakou souvislost? Může se rybě udělat jen obyčejný neškodný výrůstek? :-O Nebo je to taky nějaká choroba? Ale nešíří se to, má to jen tahle jedna kardinálka a je čilá a normálně žere.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 18:48 R Muž Silent [5949] – Re: pavliina
Rozhodně bych oba léky nekombinoval. Ideální by bylo vyměnit polovinu voby, doplnit odstátou, pár hodin přefiltrovat přes aktivní uhlí a pak aplikovat druhý lék. Pokud není možnost filtrace přes uhlí, tak vyměnit vodu na dvakrát, co nejvíce naředit zbytkový mycopur. Přípravek eSHa2000 je na kožní problémy. Pokud se jedná o bakteriální nákazu tak asi nezabere. Pak by bylo třeba aplikovat Jak doporučuje @ Baktopur direkt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 16:22 Žena pavliina [50]
Tak po dvou dnech léčení Mycopurem není znatelné žádné zlepšení :-( Tetra je hodně vybledlá a vystresovaná ale je stále čilá. A u parmičky duhové je ta plíseň u ploutvičky nebo co to je, stále. Ale sehnala jsem jsem eSHU 2000, mám to tedy zkusit s ní? Ale jak? Teď mám v karanténě lék Mycopur, musím vyměnit všechnu vodu, nebo část a doplnit jí vodou ze zaběhlého akva nebo vodou čistou, odstátou??? V karanténě, nemám filtr, jen vzduchuji. Moc díky za rady, s léčením nemám moc zkušeností, tak nevím jak v tom chodit a abych spíše neublížila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 01:13 @ – Re: pavliina
Sem rikal ze to je bakterka...Bactopur je na nic...desinfekcni vodicka ....(butyglycol,Acriflavin a methilenka)..ja bych pouzil bactopur direct...ale uplne nejlepsi je od Aquaru Terap AB....To kdyz sezenes,tak to pouzij,protoze to opravdu funguje a je to antibiotikum...Taky je super Kanamicin,ale ten mam z USA a vubec nevim jestli se da sehnat... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 20:11 R Muž Silent [5949] – Re: pavliina
Jestli se rána prohlubuje je to bakterie a ta může rybu zabít. Je třeba vyléčit ránu. Raději bych napřed zaléčil tu bakterii až pak možnou plíseň. Ta přímo život neohrožuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 20:03 Žena pavliina [50]
Ten zatím nemám ale kdybych zítra zakoupila, kdy bych měla nadávkovat, když teď léčím Mycopurem? Kombinace a dávkování obou léčiv nevadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 20:00 R Muž Silent [5949]
Možná by stálo za to nasadit Baktopur.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26611x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1678-plisen?od=751