Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plíseň

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 20:48 R Muž romant [27987] Re: Zab01
Při výměně vody, neříkám že pravidelně, ale sem tam lehounce přisolit(pol. lžíci na 50l vody, před podáváním rozpustit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 20:38 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRazborky
Zdravím, již dělší dobu se potýkám s takovým problémem. Asi 2-3 měsíce mám v akva hejno razborek a jendou za čas se na nějaké objeví plíseň. Ryby jsou krásně vybarvené, třou se, žerou a pak z ničeho nic jim od prsní ploutve se začně dělat plíseň, vždy pouze samcům. Když se to dostane na bok, z pravidla bývá ryba do druhého dne mrtvá. Když jsem si toho stihl včas všimnout tak esha zabrala, ale v hejnu je těžké každý den zkontrolovat všechny. Má to velice rychlý a nečekaný nástup. Jiné ryby s tím nemají vůbec žádný problém. N látky jsou v pořádku, rostlin tam je velice hodně, do akvária kromě odkalování a výměny vody žádné zásahy nejsou. Teplota 25-26, přidávám trochu torbenu u každé výměny. Abych to shrnul - vždy se jedná jen o samce a vždy to začně na prsní ploutvi, je to asi pátá ryba za 2 měsíce na které to vidím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 18:04 aa Re: romant
Děkuju za radu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.08.2013 15:12 R Muž romant [27987] Re: aa
Jako první pomoc samozřejmě výměnu vody a je možno to podpořit tzv. prospěšnou chemií a tou je Nitrivec, jenž obsahuje mletej zeolit a dokáže ve velmi krátkým čase vyvázat z vody ty nejškodlivější N látky, jimiž jsou dusitany(NO2). Příště při nějakým problému nejdříve měnit vodu a teprve potom lejt to co opravdu pomůže a tím je v drtivý většině případů přípravek eSHa 2000, jenž na rozdíl od tebou jmenovaných nitrifikačním bakteriím neškodí. Ono je to taky o množství a kombinaci těch použitých přípravků. Pravidelná týdenní výměna alespoň 1/3 vod přispívá k dobré kondici akvária, tak na to nezapomínat a zvláštěpak v začátečnických nádržích dodržovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 13:28 aa Re: Yirka
Děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 12:56 Muž Yirka [9126] Re: aa
Jen dodám, že tou chemií jsi mohl zlikvidovat spoustu užitečných bakterií, které se pracně za ten měsíc namnožily. Pak je tam nárůst dusíkatých látek, které neblaze působí na rybky i jejich ploutve. Jak jsem již psal, měnit vodu. Pokud máš testy, změř NO2, NO3 (hlavně pokud nemáš dostatečně zarostlé).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 12:17 aa Re: Yirka
Ano,omlouvám se.Radši napíšu všechno.Akva má 180l, založeno asi před měsícem. Ryby(2x ancitrus,3x black molly,5x plata špicová) jsou tam 4 dny.Vnitřní filtr eheim aquaball, voda 25°C,vzduchování ne, světlo, pravda nedostatečné, asi 0,3 W/l(to zvýším).Voda tvrdá, ph 7,4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.08.2013 11:59 Muž Yirka [9126] Re: aa
Tvoji nádrž ani podmínky neznáme, takže ti těžko něco poradí. Jedno však ano, žádná "zázračná" vodička problém trvale neodstraní. Problém, jak ho popisuješ, většinou vzniká při nedostatečné péči o nádrž nebo (jsi začáteční) jejím špatným založením a předčasným zarybněním. Co rozhodně pomůže je denní výměna 1/3 vody po dobu 1-2týdnů. Pak také nastuduj řádky pro začínající akvaristy.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 11:49 aa
Ahoj, moje platy chytily nějakou plíseň, jedna už umřela a měla i rozpadlé ploutve, a tak jsem šla do akvaristiky a tam mi prodali dajana fmc, dajana acriflavin a prevent.Ten prodavač říkal, že to můžu nalít do společného akva, že to těm rybám nevadí, já mu věřila a podle návodu jsem nakapala fmc do společného akva.A druhý den, světe div se, onemocněla další ryba sad Je to normální?Co mám dělat?Díky za rady.
Ps:jsem úplný začátečník, tak mě moc nesuďte.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 20:09 R Muž romant [27987] Re: akvaristka
Ale houby malachitku, to tam radši nelej nic a jenom měň vodu. Já mám na mysli toto www.akvarista.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 19:58 akvaristka Re: Ičin
To jsem se docetla na netu... Koupila jsem misto toho malachitovou zelen tak uvidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 19:44 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Na kytky? To ti řekl někdo ve zverimexu? :-DD Je to rašelinový výluh, který lehce sníží ph a hlavně přidá do vody látky, které rybám pomůžou se s tím srovnat. Ony by i stačilo tam naházet dubové listy nebo listy mandlovníku mořského
a abych jim nekřivdil - rostlinám to prospívá taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 19:13 akvaristka Re: romant
Vzdyt je to na kytky ! coze Jak mi to ma pomoct se zaplisnenou rybou ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 14:45 akvaristka Re: romant
Moc diky hned se vypravim do zverimexu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 14:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: akvaristka
Torben prodava taky Hornbach, 180ml za 31Kc. Samozrejme jej maji i jinde za +/- tuhle cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 09:49 R Muž romant [27987] Re: akvaristka
Akvaristika, zverimex, pet centrum apod. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 09:19 akvaristka Re: romant
A kde ten vyluh sehnat ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 13:40 R Muž romant [27987] Re: akvaristka
Krupice to není. Udělej jak jsem psal, denní výměny vody a stabilizovat prostředí a polepšit tím výluhem, vodu na min. 25 stupních, krmení minimální, dno udržovat v čistotě, to je základ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 12:28 akvaristka Re: romant
Fotka k příspěvku To jsem tomu zase dala. Kdyz oni to tam psali ze to tak ma byt... Posilam fotku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2013 11:21 R Muž romant [27987] Re: akvaristka
Měnit vodu a to denně, min. 1/3 a přidat rašelkinový výluh, třeba Torben, či Amazon. Za další to chce fotku, zda-li se nejedná o krupičku a tu by bylo třeba léčit eSHou exit, ale nepředbíhejme. Jinak tak jak jsi to udělala, to je špatný postup, protože pokud byl ten bactopur použit ve společenským akváriu, tak byla silně oslabena biologická rovnováha v akváriu. Chce to číst návody a dotazovat se před použitím toho, či onoho léčiva a rozhodně to nechce léky kombinovat, jak bylo učiněno. Léčíš následky, příčiny zůstávají a ty jsou v drtivý většině ve špatné péči o akvárium.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 11:16 akvaristka – plíseň betta
Ahoj moje betta uz ma asi 5 dnu na sobe bile tecky/fleky. Usoudila jsem ze je to plisen a koupila jsem sera bactopur direct a sera micopur. Rybu jsem zalecila ale nic... Mate nekdo nejake zkusenosti ??? Jake pripravky bych mela pouzit a kde je sehnat ? Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 11:34 R Muž romant [27987] Re: Nika
V čerstvě založeným akváriu s umělejma rostlinama, žádná neobvyklost. Měnit denně vodu a popř. aplikovat přípravek eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 11:16 Nika – Betta plisen
Fotka k příspěvku Ahoj..memu sameckovi se pred par dny udelal bily chomacek kolem pusy..Podle toho co jsem vsechno nasla na internetu predpokladam ze se jedna o plisen ale na kazde strance jsem se docetla o jine lecbe..prosim poradte:(((
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 20:55 Žena Verimmi [173] – co to je, kdo poradí?
Fotka k příspěvku připomíná to někomu něco?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 01:35 betak – plisen ?
ahoj prosím nevíte někdo co by pomohlo mému betákovi ? ráno se mu mezi zadní ploutvičkou objevilo bílé místo.Nevím zda je to nějaká plísen nebo by to mohlo značit BRP? nejde to moc vyfotit ale měním vodu a přidávala jsem sůl. Pokud máte podobnou zkušenost ráda si nechám poradit.děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 18:56 R Muž romant [27987] Re: ovanecka
Ano, přesně tak, nikoho ničím nekrmit. Přidání nějakýho rašelinovýho výluhu nemůže škodit(olšový šištičky, listy mandlovníku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 18:49 ovanecka Re: romant
Nikoho nicim myslis ani krevety, ani tu chuda razborku co prezila? Mne je to tak strasne luto, ze ja by som im teraz aj tortu upiekla keby to slo...
Ale dam na vsetky Tvoje rady, hned rano pojdem do akvaristiky a budem menit vodu a budu hladovat.
Dakujem. Velmi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.03.2013 18:39 R Muž romant [27987] Re: ovanecka
Však uvidíš, jak to bude vypadat, výměny vody určitě pomůžou, tu eSHu doporučuji, protože to co já na těch rybkách vidím je podle mě nějaký druh nálevníka, uvidíš co k tomu odpoví někdo další. Ten filtr na noc určitě nevypínej, to je ten řetěz událostí, který nastal ve Tvém akváriu. Nikoho ničím nekrm, tak ten týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 18:30 ovanecka Re: romant
Ahoj Roman, velmi dakujem za taku rychlu odpoved. ANI SI NEVIES PREDSTAVIT AKO VELMI!!!
Nie som si ista ako budu zajtra otvorene akvaristiky, a trebars ci uz dnes vecer - bolo by vhodne dat aj sol (ako bolo spominane pri probleme vyssie)? Ak ano, neublizi to krevetam? Mam caridina japonica.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 18:00 R Muž romant [27987] Re: ovanecka
To přesazení rostlin načalo biologickou rovnováhu a tudíž nastal problém s N látkama a došlo i k namnožení nálevníka(ten povlak na pancéřníčkách). Ta výměna vody je naprosto v pořádku, jako první pomoc jednoznačně. Činil bych tak velmi často, klidně denně po dobu týdně a na ten povlak bych aplikoval eSHu exit, když nebude tak třeba Costapur.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 17:44 ovanecka – Biely povlak na rybičkách a ich úhyn
Fotka k příspěvku Ahojte, do už zabehnutého nano 30l som nasadila večer nové rastliny. Pri presadzani som zakalila vodu a v noci bol filter vypnutý. Ráno bolo 5 razboriek galaxy mŕtvych, zvyšné plávali pod hladinou. Pancierniky pandičky sa chodili neustále nadychovať k hladine.
Okamzite som vymenila takmer celu vodu, no v priebehu dňa zomreli dalsie 4 razborky (niektore mali biely povlak). Jeden panciernik má na sebe úplnú plachtu a vyzerá to s ním stále horšie.
Prezila iba jedna razborka, ale ta je uplne v poriadku, ani najmensie znaky ze sa neciti dobre, zerie, plava. Rovnako krevety. Viete mi poradit co sa mohlo stat, ci to bolo sposobene zakalenim vody pri presadzani, alebo je to nejaka choroba? Nechcem dat do akvaria nove rybicky kym neviem cim to mohlo byt.
Vodu som samozrejme vymenila, je teraz priezracna, pancierniky sa prestali chodit nadychovat hore, razborka je v poriadku. Mohla plesen vzniknut pocas jednej noci a sposobit taky uhyn ryb?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 15:03 Akva
Podezřívám taky to překrmení, maminka asi pořádně dávkovala aby bylo rybám "dobře". Panvéřníčci byli jeden dospělí, asi 2letý a dvě mláďata (uhynulo malé), ancistrus mladě asi 2-3 cm 1 ks, 10 mečovek asi před měsícem, teď 6. Mečovky jsem už utratil, protože na tom byli hodně zle (šedé oči, olezlé ploutve a nežrali) a léčení by určitě nepřežili, pancéřníčky držím zvlášť a akva pročistím a založím znovu jen pro ně a časem asi obnovím rod... Plíseň je už uplně všude, bohužel jsem už akva objevil v takovémhle stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 13:27 Muž NASREDDIN [1383] Re: Akva
Akva napsal: Díky za pomoc, prosím rychle, protože vidím že se trápí a brzy je raději utratím, než abych je nechal v tomhle.

Škoda, že jste to neviděl dříve :-(.
Ono by nebylo na škodu pořídit si buď pořádné akvárko, nebo zvolit ryby do mini akvárek.

Pro 3 pancéřníčky, ? x ancistrusů, 10 mečovek je to sakra malé.

Postupoval bych podle toho, co předemnou napsala Kač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.03.2013 13:17 Žena Kač [131] Re: Akva
No to je pořádné nadělení! Vypadá to spíš jako nějaká sinice, každopádně pořádně měnit vodu, ryby bych přestala krmit, ty hovínka vypadají na vnitřní parazity, chce to komplet přeléčit celou nádrž! Musíš tedy postupně, jestli máš nějakou karanténní zaběhnutou nádrž, nebo něco na ten způsob, asi bych přelovila všechny ryby tam a samotnému akváriu se věnovala zvlášť. Jestli ne, tak nic, ale určo to chce něco na vnitřní parazity, zkusila bych tam hodit nějaké rychle rostoucí kytky, klidně ať jen plavou - mě to velmi na tento bílý povlak pomohlo, ale jestli je to vážně plíseň, tak ti ty rybky asi někdo pořádně překrmoval...mechanicky to odstraň, co nejvíc to půjde, rybkám dej hladovku a hlavně měnit vodu, můžeš zvýšit teplotu

Ještě by se hodilo vědět, kolik těch ryb v nádrži bylo, takhle jak jsi to napsal tě podezřívám z přerybnění. Ideálně, kdyby sis tady udělal prezentaci, ať všichni přesně víme, co a jak...

A tím měnit vodu samo nemyslím všechnu, třetinu i polovinu nádrže a každý den, mělo by se to začít zlepšovat, uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 12:32 Akva – Plíseň všude
Fotka k příspěvku Foto 5/5 Pod hladinou jdou vidět ti červíci + zaplísněný filtr
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 12:30 Akva – Plíseň všude
Fotka k příspěvku Foto 4/5
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 12:27 Akva – Plíseň všude
Fotka k příspěvku Foto 3/5
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 12:25 Akva – Plíseň všude
Fotka k příspěvku Foto 2/5
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 12:23 Akva – Plíseň všude
Fotka k příspěvku Ahoj, mám v akvariu rozlezlou plíseň po všem možném, kameny, stěny, filtr, rostliny. Stalo se to přes cca 2 týdny co jsem nebyl doma a ryby svěřil k opatrování. Všude ve vodě a po stěnách plavou 1-4mm dlouzí niťovití červíci (nikdy předtím jsem je neviděl). Ryby jsou neklidné, lekavé, jídlo sice pořád baští ale už ne tak s chutí, jsou nervózní a schovávají se. Uhynuli jeden ze tří pancéřníčku, druhý asi brzo také, ancistrus a asi polovina z deseti mečovek červených. Zdá se mi, že mají ožrané (uhnilé) ploutve i ploutvičky a zakalené oči. Dlouhodobě mají bílé dlouhé mazlavé hovínka, co zůstávají u zadečků. Akva je 30 litrů, filtr dostatečný, odkaluji, vzduchuji, svítím a čistím filtr. Přidávám SERA nitrivec. Akva je zaběhlé něco okolo roku možná déle. Máme velice měkkou vodu a nikdy se tu nedařilo pavým očkům. Díky za pomoc, prosím rychle, protože vidím že se trápí a brzy je raději utratím, než abych je nechal v tomhle. Díky. Přidávám fotky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 00:16 Žena vondr001 [674] Re: michalka163
Ano, je to krupička. Já si ji přitáhla s neonkama z akvaburzy. Už ji doléčuji (s ESHA 2000 + ESHA EXIT). Roman (romant) mi moc pomohl s konzultacema. Za jeho rady a zájem mu tímto MOC děkuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.02.2013 15:58 R Muž romant [27987] Re: michalka163
Krupice jak vyšitá a už pěkně rozjetá, to se není čemu divit, že ryby odcházejí. rybicky.net/forum/2223 , chce to v první řadě dbát na správnou hygienu a údržbu nádrže, aby nemoc neměla moc šancí se projevit. Ve správně udržovaných nádržích se nemoc objevuje jen velmi zřídka. Teď co nejdříve začít léčit celou nádrž, je už dost pozdě, doporučuji standartní léčbu přípravkem eSHa exit s dvojnásobnou dávkou hned od začátku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 15:25 michalka163 – Tlamovci plíseň/krupička? Foto přiloženo
Fotka k příspěvku Potřebuji poradit. Na všech tlamovcích v akváriu se objevily stříbrné tečky. Postupně nám rybičky odcházejí. Je to plíseň nebo krupička? A co s tím dělat? Jaké přípravky použít? Jak se toho zbavit? Jak tomu předcházet a jak se to k nám dostalo...? Předem děkuji za rady zkušenějších!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.01.2013 21:48 R Muž romant [27987] Re: carpman
Já bych místo té malachitové zeleni a methylenové modři(FMC) ordinoval jenom tu vodoléčbu a nic jinýho, ale to je jenom můj názor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 21:42 carpman Re: Ičin
Roman tebe dakujem za cenne a uzitocne rady ktore su v linkoch.
Skor si myslim ze to ma plesnovy povod. Preliecujem tou modrou vodickou, a budem menit kazdy den 1/3 vody. Rastlinky dam az ked preliecim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 21:02 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: romant
Oni myslí, že mají krupičku, jak to tak čtu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 20:56 R Muž romant [27987] Re: carpman
Ale o jakým přeléčení je tu řeč? Normálně měň tu vodu a budeš tím akvo léčit, tzv. vodoléčbou, nic tam nelej, jenom vodu, to je to co tvoje akvo potřebuje a rostliny tam dej co nejdříve. :-) Něco málo ke studiu. www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 20:52 carpman
Romant dakujem. Mne v akvaristike poradili ze rastlinky teraz moc nema vyznam davat ked preliecujem ryby a prostredie. Urcite ked to vsetko preliecim a podari sa mi to zachranit, zabezpecim si nejake rastlinky aby tam mali ryby vhodne prostredie a aby sa citili dobre. Nejde mi velmi do hlavy ci na skle mam plesen, alebo to je nejaky druh riasy. PS: ak mam v porodnicke gubku je sanca na okotenie a na zachranu malych rybiciek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 19:24 R Muž romant [27987] Re: carpman
S akváriem nedělej nic jinýho než každodenní výměnu 1/3 vody, rozhodně nepřidávej další ryby. Podle toho jak to píšeš, tušíš že tak, jak to bylo provedeno, to bylo špatně a tušíš správně. Těma výměnama vody se dá ještě lecos zachránit, ale počítal bych s tím, že další úhyny budou následovat. Rybky skoro nerkm, filtr nech zapnutej nonstop a pořiď hromadu rostlin. Tu výměnu vody dělej denně týden a další týden obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 17:02 carpman – Bodky na skle, uhyn ryb
Zdravim Vas pekne.
Chcel by som sa s vami skusenymi poradit. Opisem situaciu: Pred tyzdnom som kupil od ruky na inzerat akvarko, komplet zariadene, s 5 rybickami. Ked som dosiel domov, akvarium som preplachol, strk premyl v horucej vode, tak isto aj dekoracie. Nalial som vodu, dal rybky povodne co boli, plus kazdy den som nejake dokupil. Z troch roznych predajni. (aj to bola chyba, vsetko na rychlo a naraz) Vodu som mal na 25 stupnov. predvcerom som spozoroval male priesvitno biele bodky na skle, na kazdej strane. cele sklo je posypane.. (podoba sa to plesnovym bodkam) vcera uhynuli 2 ryby (jedna tetra mala biele nad okom) dnes rano jedna (gubka- pavi ocko) a jednu (asi tetru)som oddelil kedze ma bielu plutvu (zjezenu). Vymenil som 1/3 vody, a cakam kym vodu nahreje ohrievac na 28 stupnov. Chcem tam dat lyzicu soli, plus pripravok FMC (20 kvapiek). myslite ze zastavim uhyn ryb? Co by ste mi poradili ako a co mam spravit aby sa to vratilo do normalu? Priznam sa rastliny momentlane nemam skoro ziadne, iba tie co boli povodne kupovane, a to su 4 ks, cca 4cm male. dakujem vam... budem vdacny za kazdu radu. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 20:42 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Michaela
Netrápit - utratit!
(9995)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26611x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1678-plisen?od=351