Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plíseň

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 23 Žádná další stránka   1  
Plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 21:17 h...vamjepotom – .
neni na karase 25l malo? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 21:00 Žena katunka [158] – ...
Já jsem na zimu dávala do akvárka z jezírka závojnatky a hned za týden chytly krupičku. Léčila jsem malachitovou zelení, solí a zvýšenou taplotou na 28*C. Ryby jsou při přechodu do jiného prostředí, spojeného s přelovováním vystresované a tedy náchylnější na nemoci...jinak karasi jsou celkem odolné ryby, pokud to s lékem nepřeženeš určitě to vydrží... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 18:56 – plísen
Potřebuji poradit.Máme venkovní rybičky Karasy,a na zimu jsme je potřebovali někam uschovat aby nezamrzly.Máme je v malém akvárku o objemu cca 25l ale teď po shruba 14ti dnech se jim začala na těle objevovat zřejmě plíseň.Může to být způsobeno nezvykem na teplejší vodu nebo jiné prostředí? Chci jim koupit Anti ichtin,ale nevim jestli je to vhodné pro tento typ rybiček.poraďte prosím děkuji :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 10:10 Marccello – re
když nebudeš svítit 3 nebo 4 dny, rostlinám to neuškodí; s tou chemií je to už složitější, ale s Multimedicalem jsem špatné zkušenosti nikdy neměl. Pokud nemáš nějaké obzvlášť citlivé rostliny, tak si s tím poradí, a taky pokud je nějaký přípravek škodlivý pro rostliny, bývá to napsané v návodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 07:14 radek – re
Díky za reakce, no a co rostliny? Nemůže jim uškodit chemie a tma? Rybky jsou zatím čilé a žravé, tak mi držte palce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 22:08 Pox – Re:
Ahoj, dnes jsem objevil u několika rybek rozpad ploutví. Aplikoval jsem Tetra General tonic, takže mám teď vodu jak brčál. Jen aby to rybkám pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 21:34 Marccello – voda
jo, k té výměně vody, léčba by měla trvat plus minus - podle návodu - čtyři dny, pak se musí vyměnit alespoň třetina vody a vyčistit filtr, a pokud to jde, dát do filtru aktivní uhlí(na 24 hodin),to odstraní z vody zbytky chemikálií ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 21:31 Marccello – ?
Pokud máš ve filtru jen molitan, můžeš ho nechat běžet, světlo se má vypínat, protože urychluje rozklad léků a snižuje tak jejich účinek.Takže pokud budeš svítit, druhý den můžeš přidat léčivo znova. Jinak s tím přidáváním další dávky aspoň dva dny počkej. Většinou si každý musí vyzkoušet nějaký postup, a zjistit co je nejlepší ;-) tak ať se daří palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 20:27 radek – re:
Dík za reakci, mám tam kapat každý den? Mám při tom měnit vodu? Svítit? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 15:42 Žena Marfi [10] – ahoj
jediné co k tomu můžu, tak filtr opravdu odpoj, nech pouze vzduchování. (filtr by ti vyčistil vodu i od léčiva)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 11:03 radek – Léčba plísně ploutví
hoj, mám u neonek a pavích ok asi plísen ploutví. Včera dle návodu jsem nakapal Multimedical, mám dnes opakovat léčbu? V návodu je že mám oddělat filtr, je to skutečně nutné? Zvýšil jsem také teplotu na 28C. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 10:56 tereza – mozna lepsi
tak kdyz jsem vcera nakrmila ryby jen jednou tak uz se ji to bricho zlepsilo:) a vcera jsem dala baktopur a oddelila sklem jednu rybu co je sikanovlaa a citi se myslim a dost lip .uvidime
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2006 22:16 jlj – lkj
:-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2006 19:35 Heavyk1 – obava
Tak tady bych měla obavu, že jde opravdu o něco vážného, cichlidky jsou velmi choulostivé na parametry vody :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2006 16:23 tereza – brisko:(
tak druhy rybicce ktery se objevila taky ta bakterie nad tlamkou se myslim nejak zvetsilo bricho a je trochu pobledla..ach jo:( v jedny akvaristice mi rekli at ji zabiju,ze muze mit tuberkolozu ryb. ale ja ji nechci zabijet :(( mozna to je jen tim,ze se prejedla koretrama :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2006 21:58 tereza – bakteeerie
tak vcera jsem byla v akvaristice v Butovicich, kde meli jejich cichlidky to samy a rekli,ze je to bakterie, at si koupim baktopur a ze do tri dnu to bude pryc. ale jim uz dosel, takze meli nemocne i jejich rybicky a moje jsou jeste stale :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2006 22:40 Miro.M – soľ
Pusti silnejšie vzduchovanie a soľ aj mycopur sa rozptýlia po akváriu.Potom to rastlinky aj rybky prežijú.Ak je to plieseň,mycopur by mal zabrať. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2006 22:28 tereza – sul
jezis, tak to uz je mozna pozde...snad mi neuhnijou...no...tak snad to nejak dopadne...dneska jsem si koupila na tu rybu jeste neco od sery zacinajici na m..sera mycopur?? myslim,tak uvidime
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2006 21:30 vaclav – sul
Pozor na to aby jsi sůl dobře rozpustila jak se dostane do srdíčka rostlinek můžou ti uhnít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2006 23:41 tereza – ...
diky moc, tak ja to zkusim, ona se porad schovava za ten kamen, tak si to udelala uz driv. schovava se tam uz od doby co jsem ji koupila, je tam porad, jen na krmeni vyleza,ale ji jak diva, takze snad o nic vaznejsiho nez plisen nepujde ... doufam
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2006 23:13 911 – Nemoc
Nejspíš máš pravdu, půjde o plíseň. Rybka se mohla odřít a rána se jí zaplísnila. Nejprve bych našel původce zranění (kámen, kořen, jiná ryba...) Jako obvykle doporučím obyčejnou kuchyňskou sůl :-) A to v dávkováni 150-250g na 100l vody... Sůl je velmi účinou zbraní proti bakteriím a plísním, navíc je poměrně šetrná k rybkám. Nemoc by měla odeznít do třech dní + hojení rány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2006 22:24 Tereza – plesnivý bok
Prosim pomoc! Moje ryba ma nemoc... :/
Nad tlamou se ji udelala takova oskliva vec, je to cichlidka papousci velka asi 6cm a tohle ma prumer tak 0,3cm ma to nad tlamou a je to takovej jakoby plesnivej bolak.barva bila. Nevite co to je a jak to ma lecit? Mam ji asi 14dni, sla do cisteho akvarka, nekrmim zivou stravou...Poradte prosim!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2005 10:03 vojta.razic – plísen
kup přípravek esha 2000 a dávej ho podle návodu je výborný a určitě ti rybky uzdraví pokud to není něco vážnějšího

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2005 18:36 Olii – Plíseň?
Prosím poraďte mi. Asi tak pře měsícem sem si zařídila nový akvárka - první, takže jsem spíš nezkušený chovatel. V akvaristice mi prodali zřejmě už nakažené rybky a tak i přes karanténu s preventinem mi chytli krupicku.Tu jsem prelecila Costapurem, na ktery mi uhynuly Ancistrusy a zrejme i par parem pětipruhých. Léčbu sem ukončila, ale musela jsem dát do karantény Silver molly - ty porodily ale teď maj něco na očích - jako plíseň nebo tak?Může to být důsledek krupičky, nebo tý léčby?Jak to léčit?Stačí preventin?Už jsem jim tam dala sůl (cca 1 kávovou lžičku na 10 l).Dík za pomoc:-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 22 ...... [23]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26608x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1678-plisen?od=1101