Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plíseň

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 22:18 Muž hutch [3] - Sumci
Vyhublá není, neboj :-D
dávam ji jídlo pravidelně obden a ve stejnou dobu, to bys pak koukal, jak je hnedka dvojnásobná.... ale o tom, že je ve špatném stavu, to máš bohužel pravdu :(
vše se změnilo, po minulé výměně vody (ve čtvrtek 18.3.), měnil sem 1/3 a jediný co, tak byla voda mírně studenější, než v akvárku. Říkám si, zda to mohlo způsobit tohle....jinak vše dělám furt stejně....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2010 21:42 Libor123 – Re: hutch
Ahojky.
Ze své zkušenosti ti můžu poradit. Já léčím dost věcí takto. Do 100 litrů vody polévková lžíce kuchyňské soli. A zvýším teplotu o 2 stupně. Jinak mě přijde 32 stupňů hodně a tahle ryba není zase tak háklivá. Měl jsem dva a sežrali na co přišli a dost rychle rostou. Za rok mě z 12 cm udělali 20cm. Tak to chce opravdu dost velké akva. Řekl bych aspoň 500 litrů minimálně. Můj názor. Jinak hodně štěstí . Libor ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 20:44 Muž Yirka [9140] – Re: hutch
32°C je opravdu hodně a vůbec mi ta rybka připadá v hodně špatném stavu. Je vyhublá a svědčí to o tom že jí něco silně nesvědčí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 20:37 Muž hutch [3] - Sumci
A co se týká teploty, mám ponechat prozatím 32 °C nebo mám raději vrátit teplotu na původních 27 - 28 °C?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 20:28 Muž hutch [3] - Sumci
MOC děkuji!!! hned zítra ho zkusim sehnat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 19:35 Muž Patrik [0] - Cichlidy
A nebo eSHa EXIT.Ta určitě pomůže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 19:33 Muž Patrik [0] - Cichlidy – Re:hutch
Jdi do zverimexu a zeptej se na ACRIFLAVIN.Ten by měl pomoct,nemaji ho všude! X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 19:30 Muž hutch [3] - Sumci
Fotka k příspěvku druhá fotka, kde je trochu vidět ty tečky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 19:28 Muž hutch [3] - Sumci – asi plisen u sumečka, prosim pomozte!!
Fotka k příspěvku Dobrý den, potřeboval bych poradit, zda máte někdo zkušenosti, mám Pangasiuse a chytil mi nějakou nemoc, ostatní rybky nic nemají. Nejprve sem si všiml nějakého jakoby šedého povlaku přes oko, pak se mu udělal i přes druhé. Zvíšil sem teplotu z 28 °C na 32 °C a začal přidávat Sera Costapur, kterým sem v minulosti v jiném akva léčil krupičku. Po asi 3-4 dnech je situace horší, rybka je celá jakoby šedější a dokonce se ji dělají bílé tečky po těle. Ostatní rybky nic, ani náznak teček, tak si myslím, že to krupička není, navíc proti ní sem používal léčivo.
Rybka má také lehce přiotevřenou pusu.
Prosím a děkuji za všechny rady!!!!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 18:08 Sharkercz – potrebuju konzultaci...radu...kritiku...
Fotka k příspěvku Dobrý den vsichni, vcera jsem koupil nove ryb do akvaria. Kdyz jsem si ryby vecer prohlizel, tak jsem si vsiml, ze nekterre puvodni ryby (3 mecovky) maji na tele bile tecky
- 2 samicky bile tecky po tele a samecek bile tecky a "plisen" na zkracujicim se ocasu... ryby jsem provizorne oddelil od ostatnich do plastove krabicky (umístěna v akvariu), zvysil teplotu o 2 stupne a jako okamzite reseni jsem do "izolace" nasypal trosku soli...

rano jsem se na ryby podival a bile tecky byly PRYC, ale samecek ma porad "problem" s ocasem a na miste bilych tecek ma jako pozustatek tecky cervene a pod vrchni ploutvi ma velkou cervenou skvrnu:-(

samicky maji "plisen" kolem tlam...

LECENI:
nemoc se mi jevi jako KRUPICKA a dnes jsem koupil malachit. zelen a aplikoval dle navodu (mam nadherne ancistrusy, kterym to udajne skodi, ale asha Exit je nesehnatelny)

Pridavam foto samecka, sice nekvalitni, ale jde videt kratky ocas s plisni a velky cerveny flek pod horni ploutvi. male cervene fleky nejsou z fota moc patrne...

RESENI:

prosim o nazor, resp. radu ohledne samecka, protoze si myslim, ze brzo zdechne, tak jestli neni lepsi jej utratit a take nazor ohledne samicek, zda se jedna o KRIPICKU nebo dalsi onemocneni...

Vsem dekuji za jakoukoli odpoved.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 20:50 Lucifer
Ahojte, Mám necelý měsíc 2 závojnatky.Mám čistou vodu,filtr..ale rybičkám se na ocasní ploutvi tvoří něco jako plíseň.Nechci o ně přijít,jak jim můžu pomoct?Nasypala jsem jim tam aji nějakou přísadu určenou pro přírodní prostředí těchto rybiček,ale na těch ploutvičkách to měli uz před tím,kdy tam tu přísadu neměly. Help :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 10:16 Veya007 – Molly -rip
tak už umřeli, jedna samička co byla těhotná, našla jsem ji chuderu celou plesnivou na dně a dneska ráno samečka - ten ale moc plesnivý nebyl :( Ještě tam jsou 2 Molly a jsou taky choré. Kapala jsem FMC a zřejmě to moc nepomohlo. Ostatní ryby (parmičky, pavookatí a jejich mimča) jsou v pohodě. Yirka říkal, že to může být krupička, ale to by asi měli i ty ostatní rybky. No nevím, jsem z toho smutná coze sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 09:28 Muž Yirka [9140] – Re: Veya007
Mohla by to být krupička. Skoro vše co je možné bylo zde již napsáno. Zadej do vyhledávače a řešení si můžeš vybrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 09:11 Veya007 – plíseň u Mollyn
Zdravím, u dvou Mollyn se mi objevila plíseň na ploutvičkách, takové bílé tečky. Ryby se zdržují na dně a stojí na místě a sameček se dokonce začal překlápět na bok. Když jim dám jídlo, tak jsou normální a plavou, ale za chvíli jsou zase u dna. Čím to může být? A je šance rybky ještě zachránit? neb samička je těhotná, chudinka sad sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 14:07 ... – zkrvavený pancéřníček
Dobrý den, prosím o radu. Pancéřníček panda má zadní břišní ploutev, nebo nevim jak se jmenuje, řitní možná, celou potaženou bílou vatičkou, Asi je to plíseň. Krom toho má ta samá rybka rudé podlytiny na břiše a kus ocasní ploutve pryč. Asi je zbytečné pokoušet se o léčbu že... jen se ptám, abych ji nezabijel zbytečně. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 22:47 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: grizly
No vypadá to z dálky jako plíseň, takže by mělo. Pokud je to ona. Chtělo by to asi detailnější fotku :-) Jinak já třeba měl samce Čichavce zlatého, nebo mám neonku. A ti jsou na jedno oko slepí, sameček díky zranění - servali se s jiným samcem a neonka ho má od té doby co jsem ji přinesl. Takže buhví kde se jí to stalo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 21:49 Muž grizly [145]
Fotka k příspěvku Všiml jsem si, že na oku cichlidky kakadu je výrustek, jako by měla v oku bílou hrudku. Je na něj slepá. Všiml jsem si toho i u pavího očka. Rybka je aktivní a přijímá potravu. Je to nějaké onemocnění? Dočetl jsem se, že by to mohla spravit zvýšená teplota. V akva mám 23-24 stupnu. Díky za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 15:00 Niky – Re: Farrael
Už vypadají živě, lítají po akvárku a ožírají, co se dá, taky jsem teď koupila pár rostlin, tak by to AQ už konečně mohlo začít fungovat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 13:28 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: ...
Sumečci jsou náchylní na všechny léčiva a chemii obecně. Takže ano. Můžou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 13:22 ... – ...
myslite si, že ti panceřničci můžou i umřít po tom FMC? ... nevypadaji moc živě... sem chtěl sestře pomoct a nejspiš sem ji vyhubil pulku obyvatel akvarka...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 12:26 Tereza – Re: bojovnice
Ty řešíš následek, řeš příčinu. Problémů bude s tvým přístupem mnohem víc a ne na všecno existuje zázračná vodička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 12:25 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Johan
Jj souhlasim to FMC byla fešná blbost. Už jen kvuli tomu, že na obrázku je asi panda, dle mého úsudku. Ale neni to dost ostré. A to jsou taky citlivky na kde co... Honem přečíst co tu postnul Yirka a sehnat více rostlinek. Nejlépe rychlerostoucí jako je Egeria, Růžkatec, Hygrophila polysperma apod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 12:21 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: bojovnice
Větší váhu bych tomu nepřikládal. Čas od času se to v nově zařízených nádržích nebo nově přidaných věcech vyskytne. Jsou to bakterie, houby apod. Za čas to zmizí nebo to něco sežere.
A FMC bylo asi to nejhorší co se dalo udělat ne , ať žije zbrklost. Osobně bych kvůli tomu vyměnil podstatnou část vody a kvůli téměř holému akváriu bych přidal rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 12:17 Žena ustavprochore [567] – Re: bojovnice
FMC a pancíci nebude dobrá volba. ;-) Dělejte to, co vám tu radili - vyměňujte část vody, klidně denně. Pomocí odkalovacího zvonu jistě půjde i tahle "plíseň" odstranit.
Jinak kytičky se dají sehnat i přes inzeráty jako přebytky od akvaristů, levně a obvykle k nim i nějaká ta "úklidová četa" v podobě šnečků bývá. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 12:14 Niky
Teď jsem do AQ přidala přípravek FMC proti plísni, už před půl rokem měl beťák podobnou plíseň na ploutvi a pomohlo to ano jinak teda nevím, kde sehnat takového šneka, mám pocit že levatky a okružáci jsou v akvárkách nechtění... napadá mě jenom jeden zverimex, kde jsem je v nádrži s rostlinama viděla, tak bych si mohla jít koupit rostlinu... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 09:47 Muž Yirka [9140] – Re: bojovnice
Nepropadej panice, pravděpodobně bude hůř. Nevím jestli sis dopředu nastudovala nějaké články či literaturu,ale mít v týden založené nádrži o objemu 54 l 11 rybek si samo říká o průšvih. Ta plíseň je jen malá dětská nemoc, kterou by odstranil nějaký šneček. Hlavně si kup testy na NO2 a denně testuj a zřejmě i měň vodu. A pokud jsi doposud nestihla, tak študuj: www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 09:44 Muž Farrael [28] - Živorodky
Těžko říct, chtělo by to detailnější foto, ale když se kouknu na tvoji nádrž, připomíná mi to víc saharu jak akvarium. Chtělo by to daleko víc rostlin, pak by se i netvořila plíseň zřejmě. Jinak ti doporučuju vzít drsné dřívko plíseň na ní namotat a vyndat ji. A dále vzít pár okružáků, kružíků či levatek nebo jiného šnečka a hodit ho dovnitř, a oni se o zbytek postarají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 09:40 Niky – Plíseň na dně
Fotka k příspěvku Omlouvám se za vybranou sekci, nenašla jsem výstižnější...
Ale k věci. Druhý den po vpuštění ryb do akvária se mi udělala plíseň na dně. (Na fotce není moc vidět)Nemyslím si, že bych ryby překrmovala, co spadne sežerou pancéřnčci. Už vážně nevím, co dělat, akvaristika mi asi prostě nejde...
PS: A ještě se mi kroutí listy echinodory, nevíte, čím to je?
Díky X-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 09:42 Muž jaa [5] – Re: Ewusinka
zdravim! ja som mal asi pred pol rokom rovnaky neznami problem. Presne tieto biele bodky po hlavach mojich skalar.........nezistil som co to je, ale jeden odbornik mi na to poradil tremazol od sery a ten to v pohode vyliecil. Netreba pri tom liecit cele akva, staci len tie rybky co to maju(alebo preistotu rybky toho druhu co to v tvojom akva chytili), ja osobne som ich liecil tym tremazolom podla navodu tri krat s tyzdnovim odstupom a vsetko v pohode.............a objavila sa ta choroba raz aj u mojho znameho, no jemu sa zdal ten tremazol drahy tak neliecil. Choroba bolu u neho len u jednej skalary tie bodka sa jej zvecovali az asi po 3az4 tyzdnoch jej doslova dopadlo asi pol hlavy az po kost.......cize jednoznacne by som to urychlene liecil..........inak vraj su to nejake kozne parazity typu mikroskopicke cervi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 22:01 Muž Yirka [9140] – Re: Jrk
Neomlouvej se, osvěty a zkušeností s nemocemi není nikdy dost. Na druhou stranu se taky někdy zbytečně panikaří. Ryby mají také nějqakou imunitu a z drobných neduhů by se v dobrém prostředí měly dostat samy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 21:55 Muž Jrk [143] – Re: Ewusinka
Omlouvám se, poskytl jsem pouze odkazy, které mohou sloužit pro bižší identifikaci onemocnění. V případné léčbě, ať raději radí zkušenější. Kdyžtak napište, jestli se domníváte, dle fotografií v odkazech, že by se mohlo jednat o toto onemocnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 21:52 Muž Yirka [9140] – Re: Ewusinka
Já tedy nevím, ale pokud to není i na ploutvičkách tak bych se zatím moc nevzrušoval. Takovou tečku má některá ze skalár co chvíli a za dva tři dny je to pryč. Ony nežijí ve vzduchoprázdnu, sem tam se pošťouchnou a pod. Teprve když se to začně horšit uvažoval bych o nasazení nějakého léku. Brzkou poloprevencí můžeš nqadělat více škody než užitku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 21:45 Žena Ewusinka [0]
Ostatni rybky to nemaj a čím mám teda lecit kdyz sem si precetla ze lecba byla neuspesna a ze na to ty prostedky nezabirali??? staci sůl????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 21:20 Muž Jrk [143] – Re: Jrk
www.akvarista.cz/…
Omlouvám se, že píši tolik příspěvků, ale než to dohledám, třeba to pomůže!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 21:13 Muž Jrk [143] – Re: Jrk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 21:07 Muž Jrk [143] – Re: Ewusinka
Fotka k příspěvku To možná není plíseň!!!! Podívej se sem www.akvarista.cz/… V galerii najdeš obrázky. Přikládám foto svého Ramirézáka, jestli to vypadá podobně... coze Je to sice Ramirézka, ale nemoci mívají podobné... Čeleď cichlidae...

Edit: Střevní parazité, bičíkovci, hexamita, octomitus, nebo něco takového...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 21:06 R Muž Silent [5949]
Tak to vypadá spíše na krupičku. Nemá to i na ploutvích? A co ostatní ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 20:56 Žena Ewusinka [0] – Plíseň Skalárů
Fotka k příspěvku Dneska jsem se podívala na mé skaláry a zjistila jsem že jeden z nich má u tlamy bílé tečky nemůže to být plíseň viz foto :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 11:36 Muž Lucky005 [197]
díky všem za odpovědi, v oboru externích filtrů jsem začátečník, proto jsem to řešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 10:47 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry – Re: Lucky005
Tohle je úplně normální ;-) . A počkej jak to bude vypadat po čtvrt roce to ty hadice nepoznáš cca za pul roku se to začne ztrácet a potom to zase zaroste. To je prostě koloběh života a přírody. :)

Tomas Enderson
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 00:40 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
To bude nejspíše řasaano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 22:56 Muž mirlun [48] - Rostliny – to mám taky
také to mám(a hojně) a vše je ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 22:55 Muž Lucky005 [197]
Fotka k příspěvku ještě jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 22:55 Muž Lucky005 [197] – Plisen v hadicih externiho filtru?
Fotka k příspěvku Při kontrole filtru Eheim 2222 jsem narazil na černé fleky uvnitř hadic vypadající jako plíseň. Filtr fičí od 2.9.09, asi to není normální ne? Z čeho se to může tvořit, mám to nějak řešit, popřípadě jak to čistit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2009 17:39 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: salamander939
Akriflavin koupíš v každé akvaristice, stojí asi 20kč a fakt zabírá poti plísním X-) To Ph je hodně nízké, vyměňuj teď častěji vodu a zkus zjistit proč ti tak kleslo, to by mohla být příčina onemocnění X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2009 17:34 salamander939 – Re: Bob66
Ten atrafin se dá normálně koupit? Vodu jsem vyměnil asi 70%, kvůli Ph,měl jsem ho 4,7. Stalo se to přes noc.Nevím čím se to mohlo stát.Nic jsem neměnil ani nic jsem nepřidával nového. A ráno ta plíseň, léčil jsem to ale zůstaly ty oči mám strach že je ani nemají. po výměně vody z nich vycházelo něco jako řasa,takový jako by hleny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2009 17:28 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: salamander939
Podívej se jestli nemají roztřepené ploutve ;-) Vyměnil bych 50% vody a okamžitě nasadil ten Akriflavin X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2009 17:22 salamander939 – Re: Bob66
Fotka k příspěvku šedý povlak nemají ale nechtějí přijímat potravu, a jsou hrozně lekavé.Připadá to jako kdyby to oko ani neměli. ale nevím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2009 17:13 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: salamander939
Má nějaké další příznaky? Např.horší dýchání nebo šedý povlak na těle? Každopádně bych nasadil Akriflavin X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2009 16:23 salamander939 – plíseň na vrubozobcích
Fotka k příspěvku Zdravím, chtěl bych se zeptat. Co s tím? Nejprve to byla plíseň kterou jsem se snažil vyléčit tetra fungistop. Ale nepomohlo to. A pak se z toho vyklubalo toto. Zkuste mi pomoci.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26612x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1678-plisen?od=651