Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plíseň

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 13:29 mat – Prosim pomozte mozna plisen????
muj cicavec perletový ma takovy divny flek naboku u hlavy odlovil jsem ho a všiml jsem si takoveho divného chmýří delky asi 0,4cm vycházejícího z toho fleku.
prosim vas poradte rychle dekuju predem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 13:59 oldkiwinka
1 polívková lžíce na 30-50 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 13:54 vlada
mne doporučili 4 polévkové lžíce na 250 litrů

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 18:22 konik
a tý soli kolik na litr vody???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 16:48 KAKTUS1010
ja by som skusil sol normal kuchynsku u mna to zabralo ked mali ryby pliesen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 16:44 Muž wladys [291] - Cichlidy
Během léčby bych určitě nekrmil.Nemocná ryba stejně nežere,žrádlo pak zůstává ve vodě a zbytečně ji kazí...tudíž se bude plíseň i hůře léčit.Deset dní bez žrádla vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 13:40 konik
rostli jek tam mám dosta jen jhe tam nemám napsané nevím jak se menují a foto jsou staré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 13:25 Žena azalka [38]
Pokud jsou ještě malí, je těžší poznat pohlaví. Každopádně máš v akvárku (89 l) strašně málo rostlinek (a tímpádem úkrytů) a dle mého názoru moc ryb - čichavci vyrostou na víc než 12 cm každý. Pokud by ti modří byli oba samci, tak dominantnější druhého honí a kouše. Doufám, že ta tvá karanténa má potřebné vybavení - topítko, vzduchování a filtr. Jestli plíseň napadla jen jednoho, za pár dní se z toho dostane, ale musíš vyřešit, jak k ní přišel.
(A čti si prosím po sobě, co píšeš. ;) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 13:12 konik
vše už jsem udělala už ho léčím od neděle v akvárku mám tet už jen 1 čichavce perletovýho,2čichavce zlaté asi mladý pár,a 2 čichavce modré ale právě všichni josubještě malí měla jsem jich 3 teěch perletových ale najednou uhynuly.nic sem na nich neviděla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 13:09 Žena azalka [38]
Plísní napadeného čichavce separuj do karantény, můžeš přidat nějaký jemnější lék (např. Preventin) a nech ho v klidu. Každopádně zkus vypátrat, jestli se ta plíseň objevila na místě poranění (z těch fotek vážně není nic vidět) a odstraň příčiny. Nemáš v tom akvárku náhodou 2 samečky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 13:01 konik
Fotka k příspěvku je to foceno mobilem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 13:00 konik
Fotka k příspěvku .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 13:00 konik
Fotka k příspěvku .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 13:00 konik
Fotka k příspěvku další
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 12:59 konik
Fotka k příspěvku tak tady je foto nako¨nec když jsem dneska vyměnila vodu tak ty léky tu vodu obarvili do zelena a ta plísen se zvětšila a je zelená tkže to jde vidět ale je tam dost velký zhoršení!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2007 13:16 konik – plíseň na čichavci modrém
dobrý den .chtěla jsem se zeptat mám akva 89l. a mám tam několik čichavců všimla jsem si že mi jeden čichavec modrý plave ud na takl sem ho začala sledovat a všimla si že má něco jako boulička a z toho vyrůstá takový něco jako štětka a pak sem si něco přečetla že by to mohlo být že je zranění a že se mu do toho dostala ta plíseň.takže má na břichu kousance a vedle víc u zadní ploutve má tu boličku.dala jsem ho do karantény a kapu tam už 3 den preventin a Anti-mykotin.dnes jsem mu tam dala i topení dala jsem mu tam 27°C.Ale nezdá se že by se to zlepšovalo.ani moc nežere.Chtěla jsem se zeptat jestli to mužou mít i ostatní rybky z toho akva.prosím poradte děkuji moc. foto nejde vyfotit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2007 12:42 Muž Roman [100] - Cichlidy
Mě se to občas udělalo z některých druhů krmiv.Jsou to většinou levnější krmiva v podobě tmavě hnědých granulí pro pstruhy, jenž se dají sehnat většinou na burzách.Zkrátka obsahují moc tuků, a když to ryba stráví, tak ten tuk vyplave.Další možností je tvorba z vápenatých látek obsažených ve vodě.Je opravdu moc kombinací na tvorbu.
Jediné co mě napadá je mít nasávání vody do filtru, tak aby to sálo z hladiny, tím se to dá eliminovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 18:34 Kat
Dobře díky... Mám na akvárku kryt s větráčkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 18:05 Muž Eff [417] - Rostliny
Kat: tolik vody zase neodebereš -> patažmo nepřidáš. Zkus toho odebrat co nejvíc to půjde a pak sleduj, zda a za jak dlouho se povlak znovu vytvoří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 18:02 Žena Markii [10]
Máš krycí sklo?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 16:59 Kat
Díky, ale když budu každý den dolívat do akvária tu odebranou vodu, nebude tam pak hodně živin a následně řasa? A zmizí to z té hladiny? Už mě to fakt štve rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 16:03
Ten link je obráceně www.klub.akva.sk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 16:01
Sbírej to např.nějakou miskou(opatrně potopit a ,,sajrajt,, nechat natékat do misky).Odebranou vodu doplňuj odstátou.To dělej denně,ze začátku třeba i dvakrát.A co to je?Podívej se na článek v časopise Akvárium č.6 na www.akva.klub.sk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 15:16 Kat
Fotka k příspěvku rozzureny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 15:15 Kat – Plíseň? Slepá hladina? Povlak? ...Co stím?
Na hladině se mi neustále dělá takový povlak, hladina je čeřena dost filtrem a slepá vypadá úplně jinak. Když to naberu na síťku je to bílé, jakoby plíseň, nejde to ale pořádně nabrat - rozpadne se to a do vody pak padají z toho bílé částečky. Za pár desítek minut je povlak zpátky. Parametry vody jsou v pořádku, taktéž ryby a rostlinky. Už mě to doopravdu štve.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 10:56 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
Leo: zkus si to přečist,jinak tady na forech pokud zadáš pliseň najdeš dost psani :-) www.akvarijni.cz/… X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 10:52 Leo – Závojnatka-plíseň
Prosím poraďte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 09:01 Leo – Závojnatka-plíseň
Ahoj, mám závojnatku a dnes ráno jsem objevil trochu plísně na hlavě. Je toho jenom fakt trochu, takže to asi teď začlo. Můžu na to použít preventin, píše se tam, že je na plísňové onemocnění. Nic jiného doma totiž nemám. A jak dlouho ji mám léčit? Mám ji v akvárku s ještě jednou závojnatkou, ale té nic není- je aktivní pořád něco dělá. Kdežto ta s plísní leží pod hladinou a moc se nehýbe. Prosím poraďte :-( . Díky moc...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2007 13:30 Verča
Tak svícením to též není...tak já už nevím... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 19:59 Muž Criple Fishx [5] – Sviceni
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 17:12 Verča
Napadlo mě, jestli by to nemohlo být svícením...Kolik hodin se má správně svítit...? Děkuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 15:14 Mišičta
To je mozny, hlavni je to ze je pryc :) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 21:31 Muž filipsi [1295]
No, dobre se rozmysli, jestli to fakt byla plisen, maloco zere plisen :), spis mzslim, ye rasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 21:19 Mišičta
náhodou tu plisen ozrali a je vse ok.stacil 14tideni pust a zrali by i hrebiky. ne ze bych je takhle mucila,ale byla sem pryc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2007 10:27 Žena bucliik [99]
mě první rájovka taky umřela na plíseň, zobl do ní samec a pak jí to zaplesnivělo.druhé samici urval celou šupinku a za pár dní se jí to samo zlepšilo a teď už není po ráně ani památky.já tenkrát zkoušela FMC- ale asi příliš pozdě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2007 09:28 Žena darley [12]
Mne keď sa poranila modrá gurama a dlho sa jej to nechcelo zahojiť, tak som ju odchytila a vyčistila som jej ranu tršičkou peroxidu. Do rána sa jej to zahojilo a bolo všetko v poriadku.
Možno sa to zdá divné - peroxid a rybičky, ale pomohlo to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2007 09:19 Štěpán
Pravděpodobně nemají dobré podmínky a jsou oslabené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2007 09:16 Verča
Ahoj,nevíte někdo proč, když se mi nějaká rybka poraní,tak se jí za pár dní na tom místě udělá plíseň a pak umře...? Určitě je něco špatně, ale nevím jak se toho zbavit... děkuju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2007 12:04 ►MICUS◄
A není to spíš řasa? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2007 20:32 R Muž Mrakoplash [1776]
foto by pomohlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2007 19:41 Mišičta – Plíseň
Mám v akva plíseň tone a neim,jestli ji tam můžu nechat, aby ji sežrali ryby nebo jestli ji mám nějakým způsobem sundat. Děkuji za rady. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 10:21 Žena bucliik [99] – teritorium
jojo, to bude teritorium, dneska je to jasný, mamka rájovka má pravou stranu, menší levej zadní roh a samec levej přední roh, navzájem se vyhánějí,ale jen na ´´hranice´´.Rybka je zatím čilá, papá,pláááve tak doufám že doroste.Ježiš kostičky , to nee,to bych umřela taky. Posledně sem měla rájovku malinko drbnutou, sem se na to ptala v obchodě a poradili mě ať si koupím ješte samice, tak sem koupila a starší samice ji asi taky dala co proto.No a než bylo poznat že je to plíseň tak bylo pozdě, umžela chuderka. Takže mám strach, no ale o těch kostech se mě bude zdát :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 21:55 Muž Roman [100] - Cichlidy
Na plísně používám výtažky z huminů, je to neškodné a rybám to celkově prospívá.zrovna dneska jsem do toho naložil pár velkých cichli, které potomstvo okousalo až na svalovinu, tudíž mají tělo bez šupin.Taktéž okusaly i ploutve a místy koukají jenom holé kosti.Stačilo být týden mimo domov a rodiče se samou láskou nechaly sežrat.Ačkoliv samec plaval celé dopoledne břichem vzhůru, tak teďkon už normálně plave.Sice ne nějak extra,ale věřím že se z toho dostane.
Takže mít strach o rájovce bez šupinky bych neměl.
Doporučené přípravky na plísně-FMC,Acriflavin, toru min,aquqhum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 18:49 Muž Nik [191]
Nevím jak rájovci, ale moje bojovnice to mezi sebou dělají taky. Vysvětluju si to tak, že bud jenom frajeří, bojují o prostor a teritorium, nebo o samce, nebo o dominantní postavení. Každopádně si nijak závažně neubližují. A nebo je to taky reflex po vytření, kdy samec hlídá hnízdo a samice širší okolí. Víc vysvětlení mě nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 16:46 Žena bucliik [99] – dík
děkuji za radu,má se k světu, naopak laškuje s druhou samicí, nevim co si o nich mám myslet, samce mají tak proč se předvádí jedna před druhou?machrujou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 13:27 Muž Nik [191]
Upozorňuju, že s Rájovcema nemám žádné zkušenosti, ale třeba s bojovnicema nebo čichavcema jo. Řekl bych, že pokud tvojí samičce chybí po tření jedna šupinka, tak je na tom celkem dobře. Moje samičky bývají mnohdy orvané celkem fest. Je to tím, že ji sameček odhání od hnízda, aby neujídala vajíčka. Chybjící šupina by se mohla do týdne zregenerovat, pokud se to bude horšit, tak je asi nasnadě ji přelovit a nějak léčit. Myslím, že preventivní přelovení po chybějící jedné šupince ji určit nepomůže, naopak ji to více vystresuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 11:21 Žena bucliik [99] – Rájovka-plíseň
Ahoj, po vytření jsem našla na rájovce jakoby odloupnutou šupinku, není to krvavý, ale je vidět že tam jakoby jedna šupina chybí. Už jednou mě rájovka umřela na plíseň kterou jsem včas neodhalila, takže nechci nic zanedbat. Problém je že nemám karanténu,páč mě v ní bydlí potěr,takže bych i mohla šoupnout do 5l kulaté flašky. Mám ji pozorovat nebo preventivně přelovit do té pětilitrovky?Doma mám akorát FMC, stačilo by to?Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2007 10:36 Štěpán
Není zač! ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2007 10:12 Sidonius
Než jsem to naklepal, (dělám víc věcí najednou :-D ), už jste to tu stihli pořešit... :-)
Díky za zastání, Štěpáne! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2007 09:59 Sidonius – To Bodík
Koupat mech v roztoku Sava jsem nezkoušel. Nic vám ale nebrání na části mechu zkusit, jak tento zmíněnou metodu snese. Ke koupeli byste mohl použít slabší roztok, než v případě anubiasu, a také dobu koupele byste mohl zkrátit. (Víc, jak přijít o kousek mechu, nemůžete...).
A ještě něco byste mohl zkusit - co kdybyste část mechu zavěsil na háček zapíchnutý do pozadí blízko hladiny? O jávském mechu se uvažuje jako o rostlině vhodné do nádrží s nízkou úrovní osvětlení. Nic proti tomu. Podle mých zkušeností ale snese mech i vysokou intenzitu ozáření, tak mu ji zkuste dopřát a uvidíte. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [21] 22 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26611x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1678-plisen?od=1001