Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plíseň

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2009 19:13 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: tatoos
Ta rybka vypadá dost bídně... To vpadlé břicho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2009 19:04 Muž tatoos [3]
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2009 19:03 Muž tatoos [3] – Je to plíseň?
Fotka k příspěvku Čau, u tetry červenoústé se nám objevil bílý kroužek kolem očí. Mohli byste prosím poradit, jestli je to plíseň. Ostatní rybky to nemají, rybka se chová normálně, vodu měníme 1x týdně. Díky za reakce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 18:29 Muž Yirka [9126] – Re: dzipy
Pokud máš více bojovnic v 6ti litrech což nazýváš akváriem, tak nejlepším řešením by bylo je dát do opravdového akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 16:25 dzipy
RE: rasto
děkuji za radu a když nemůžu zvednout teplotu ani vzduchování a nemam acriflavin co mám dělat?
čím se dá dezinfikovat akvárko? nějakým roztokem se savem nebo solí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 15:29 Rasto – Re: dzipy
1)Zvys teplotu na 29-30 stupnov
2)pridaj vzduchovanie
3)daj acriflavin
4)priprav si odstatu vodu
5)na druhy den urob 30 min. kupel v soli 30g na 10l
6) hned potom vymen vsetku vodu za odstatu s teplotou 30-29 stupnov
Opakuj to dovtedy pokial sa plesne nezbavis. Pripadne skusaj,ze ci bude zrat. Ked zere,tak je to uz s nou lepsie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 15:12 dzipy
ahoj prosím poradte......mam akvárko cca 6L a mam tam bojovnice....jedna mi nejspíše chytla plíseň na oko :( čím to mam vyléčit? každopádně už jsem jí dala do karanténní nádoby..prosím porad´te.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 17:15 Rasto – Re: venca21
Ja som dal rybky s plesnou do samostatnej nadrze 10l. Pridal som preventin (methylenove modrie) a zvysil teplotu na 29 stupnov. Uz nejaka plesen opadla. Potom pridam 20g soli na max. 30min a vymenim vsetku vodu a pridam omnipur. Pozajtra zasa vymenim vodu a uvidim asi zasa pridam preventin alebo sol alebo omnipur.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 17:38 kika – moja ryba na opuchnute oko
no mne sa dnes stalo ze rybe opuchlo oko..je uplne cervenee a newem co mam robit... dostane sa z toho? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 21:43 Muž venca21 [-1] - Cichlidy – Re:
měna plíseň pohla vždy desinfekce do akvárií.Nevím jak se jmenuje nyní ji nemám ale je to modrá tekutina. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 19:18 Muž Honzin1 [7]
Skusím dotaz sem. Na rybičce se mi objevila zřejmě plíseň. Maly chomáček jen na jedné rybičce(Tetra Krvavá). Na krupičku bych to neviděl. Nekrmil jsem ničím živým. Jen vločky a mražený. Taktéž žádné rostliny ani ryby. Jen jsem měl dva dny mimo osvětlení. Předělávka zářivek. A o tři stupně nižší teplotu. Co doporučujete jako prevenci před rozšířením? Může se z toho jinak aktivní rybka dostat sama? V nejhorším když se to bude rozšiřovat koupím nějaký léčivo a dám jí lázeň. Jen nechci zbytečně. Co vy na to? Honzin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 10:55 SALONKA – ruducha
Aj ja mám v mojom 500l akvárku túto riasu o ktorej som sa dočítala tu vo fóre,ako sa Vám podarilo obmedziť jej rast,alebo ste ju úplne zničili.A teraz sa pýtam,je veľký počet rýb na 500l nádrž,ak tam mám okolo 30ks rýb?Je pravda,že tam mám párik naozaj veľkých kančíkov citrÓnových,ktoré sú ako mužská dlaň.Mám tam aj 4 ks cichlid red parrot,tlamovce o veľkosti cca 15cm,prísavníky asi 4,pancierníčky kropenaté po4ks,no proste mix veľkých rýb.Ale mne to nepripadá,že ich je veľa.A ani dno nie je veľmi zakalené.Dno sa odkaľuje 1x -za týždeň-až dva,podľa potreby,nehnojím vo vode ničím,rastliny nemám,len skaly,svietim dvoma neonmi cca 6-7hodín denne,akvárko je oproti oknu,čo je asi tiež chyba,ale nedá sa ho postaviť inde.Filtrovanie je podľa manžela dostatočné,vraj máme s prietokom okolo 5000l vody?Teraz neviem presne,no proste filter je veľký až cez celú výšku nádrže.Je čistený podľa potreby,ale niekedy aj 2x v týždni.Tak už naozaj netuším,prečo je plieseň v skalách a v jednej rastlinke,čo mám.Savom som to neskúšala,ale počula som o tom spôsobe ničenia rias.Tak už naozaj neviem,kde je chyba.Nepoužívam žiadnu chémiu,ani len netuším,aké ph má naša voda v akváriu,nikdy som to nemerala a riasy sme nemali stále.Tak,ak Vás niečo napadne,rada si prečítam.Diki. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 10:51 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Ancistrusi (hnědí) mění barvy. Třeba když je ve stresu. U mě hlavně samec mění barvu když útočí na samičku nebo samička na samičku. Taky má šedé fleky je zajímavé je pozorovat jak rychle mění barvy :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 10:35 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: namabu
Fotečka by nebyla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 10:27 namabu – Re: Romy
Jista si nejsem, ale vzhledem k tomu, ze prisavnik je predtim nemel a ted se udelal velky flek na hlave i pancerickovi, tak bych to odhadla na plisen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 00:26 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: namabu
Seš si jistá,že je to plíseň,nebo jen světlé fleky,to je u sumců normální,mění barvu podle nálady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 00:15 namabu – Re: Plíseň na přísavníkovi a pancéříčkovi
Ahoj, taky prosím o radu, mám nějakého plesnivého přísavníka - má na sobě takové světlejší (asi plesnivé) fleky a teď mi do toho začal plesnivět i pancéříček - má zase na hlavě asi plesnivý flek. Taky jsem použila agriflavin, ale nejsem si jistá, jak ho používat - respektive jak dlouho - jestli stačí použití pouze jednou nebo přidávat léčivo několik dní než se plísně zbavím a pak teprve vyměnit vodu - v návodu tohle není vůbec uvedeno, takže v tom docela tápu :-( Pokud mi poradíte, budu moc ráda :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 20:53 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Haimdol
Myslím, že Achyles73 komentoval Onysovo foto, ne Madin přspěvek.
I když... I ruducha může mít šedavé zbarvení, ale podle zápachu by skutečně mohlo jít spíš o sinice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 20:24 R Muž Silent [5949] – Re: Madu
Řekl bych, že se jedná o sinice. Tady pomůže asi jen zlepšit kvalitu vody. Ruducha nemá šedivou barvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 20:16 Muž Onys [9] – Re: achyles73
To teda ruducha na 100% není už jsem to tu říkal tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 18:31 Muž achyles73 [12] - Živorodky
To je ruducha jak víno, to se s váma klidně vsadím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 17:16 Žena Madu [5] – rada?
ahoj, připojím svůj dotaz, pač nadpis docela odpovídá - mám nové akva, dala jsem tam kořen a na jedné jeho části (vypadá jak z jiného dřeva - jakože ta struktura je odlišná od zbytku) se tvoří něco světlunce šedivé barvy, vypadá to jako plíseň, nebo houba, prostě takovej sliz na povrchu... bylo mi řečeno (tady), že je to biofilm a ať to neřeším... jenže ono to vypadalo spíš jak plíseń, tak jsem to včera vytáhla z vody a ta "olezlá" část uplně děsně smrděla - takže jsem to vydrhla kartáčem pod horkou vodou... jinak voda v akvu nijak nesmrdí... a dneska už se to tam začíná tvořit zas... co to je, nevíte? fotky bych přiložila, ale ono to na nich není moc dobře vidět, nemám tak kvalitní foťák... nemáte radu? mám t v něčem vydrhnout?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 18:44 Muž Onys [9]
a nemůžou to být kořeny toho mechu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 14:53 kapusta
Preventivně by mohlo stačit 1 polévková lžíce na 20-30litrů vody a přidávat jen po výměně podle toho kolik bylo vyměněno vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 14:17 msts – Re: mamina
Prosím tě, kolik dáváš soli a na jak velké akva. Taky by mě zajímalo jestli "solíš" jen při výměně vody nebo častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 10:17 kapusta
Jak dlouho měla ta samice plíseň? Měl si nejdřív zkusit tu sůl nebo mě pomáhal akriflavin, než to řešit takhle radikálně. Na čem si měl položenou tu rybu jestli to je nejaká deka tak jí to určitě taky nepřilepšilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 09:54 mamina
chudak rybka ja preventivne přidavam sul a mam klid nikdy jsem s plisni nemela problem potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 19:36 Muž Onys [9]
Nejvíc bych potřeboval vědět jak se toho zbavím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 19:36 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Neco podobneho jsem mel v akva lide se shodli na tom, ze je to nejspis sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 19:22 Muž arnošt [37] - Rostliny
to mě nenapadlo... možná jo...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 19:20 Muž Onys [9] – Re: jajaapaja
no rybky tam nejsou ale kazdy rano tam hazu takletky pro krevety a krunyrovce a jestli je to ono tak co s tim???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 19:19 Muž jajaapaja [174] – Re: Onys
Ne ruducha to není od mala je dohněda zrovna to prožívám.Já si myslím že by to mohlo být zachycené jídlo pro rybky.které nestačily sníst a teď začína plesnivět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 19:14 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Yirka
a co si myslíte Vy, že to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 19:12 Muž Yirka [9126] – Re: arnošt
To ti tedy tu tvou jistotu z popisu závidím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 19:10 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Yirka
podle popisu mi to na nic jiného nesedlo - navíc jsem si ji jednou na jáváku taky přinesl - možná se mýlím - je to lidské - ale dle popisu to sedí jak zadek na nočník ;-) ano
edit: no ale podle ted přidané fotky to tak zas nevypadá... tak já nevim... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 19:05 Muž Onys [9]
Fotka k příspěvku Zde je foto není toho moc vidět ale alespoň něco. palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 19:03 Muž Yirka [9126] – Re: arnošt
Ruducha na jávském mechu diagnostikovaná dle daného popisu, to si troufáš. Jak jsi na to přišel respektive dle čeho jsi to poznal?
edit: o vteřinu pozdě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 19:03 Muž Onys [9]
Maličko ruduchy se mi objevilo ve velkém akva ale kdybych to měl srovnat tak to ruducha určitě není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 19:00 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Onys
to bude asi ruducha - krevetkám to neuškodí, ale napadené části vyhoď - jinak se ti to rozleze po celém akva a bude zle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 18:54 Muž Onys [9] – Pomoc! je to plíseň???
Zdravím,mám v mém krevetáriu jávský mech a na jeho "šlahounech" se celkem rychle tvoří nějaká věc která je šedé barvy a jsou to takové jemné "vlásky" po celé délce toho šlahounu.Nevím co to je a jestli je to škodlivé a myslím že krevetky to nechtějí jíst. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 09:46 Vocko88
Jak poznám, že plíseň zmizela? Včera měl beťák na ráně vatovitý útvar a dneska(bez léčení) už ho nemá. Mám přesto přidat ten Acriflavin? Asi jo, aby to bylo sichr, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 00:26 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Vocko88
Začal bych cestou nejmenšího odporu a to Acriflavinem.Silně vzduchovat a nechat svítit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 00:12 Vocko88 – plíseň
Jak podle vás nejlépe léčit plíseň(začínající). Beťák po "zřízení" od samičky mi chytl do rány plíseň. Ve fóru se nikdo nezmiňuje o malachitových koupelích a naopak v popisu nemoci se nepíše o jiných přípravcích. Co mám zkusit? Beťák už je v karanténě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 12:25 Monika – Bílé flíčky na Betta splendens
Ahoj,prosím poraďte. Mám doma samičku betta splendens a asi před dvěma dny se jí na hlavičce udělaly bílé flíčky, jakoby vyžrané do masa. V akvárku je sama, jiná rybka jí to udělat nemohla. Vyměnila jsem jí vodu, nalila antibakteriální přípravek. Žere, ale většinu času jen "visí" ve vodě. Ploutvičky má ale roztažené. Mám o ni strach, nerada bych, aby mi umřela Jsem akvarista začátečník a tohle mě dost vyděsilo. Prosím poraďte co s ní. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 15:14 Muž Landvir [57]
na to není moc rady. Zkus vyměnit krmivo a krm menšíma dávkama a ne tak často. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 16:49 Muž Patris [1]
pomerne malo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 16:46 brabenec – Re: filipsi
Johny má pětilitrovku a tam má dvě paví oka a ancíka jsme kámoši tak to vím :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 16:28 Muž filipsi [1295] – Re: JohnyVeslo
Mozna krmis moc? Prezentace by trochu pomohla, co mas za ryby? Pokud zadne rejdici dole (pancernicci ..), krm pouze tak, aby skoro nic na dno nedopadlo a ryby stihaly vse sezrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 16:17 Muž Yirka [9126] – Re: JohnyVeslo
Tomu, že nějaká vločka unikne do dna se nikdy na 100% neubráníš. Je třeba s tím počítat a mezi AQ obyvatele zařadit i nějakou rybku dna nebo šnečka likvidítora.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 11:20 Muž Eff [417] - Rostliny
A co že to používáš za krmivo?

Nejlepší je
www.akvarista.cz/…
nebo
akvarista.cz/… (o to se mi perou i ryby, který normálně sušené krmivo nechtějí)


+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26611x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1678-plisen?od=701