Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 59 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 22:01 toni Re: ivaha
Registrace provedena X-) ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 15:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: toni
Spousta českých chovatelů, hlavně ze západních Čech, se zná i s německými kolegy. A i v Německu je několik dobrých akvaristik, tak jako v Česku. Ale bohužel i v Německu je spíše většina těch horších, kde jde spíše o výdělek než o rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 13:22 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: toni
Napiš mi vzkaz, měla bych jeden kontakt pro Tebe. Napsala bych Ti rovnou, ale nemáš tu registraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 12:40 toni Re: malyLibor
jj to udelam ;-) jen jeden problem by tady byl...ziju v bavorsku takze to bude asi trochu tezsi s temi chovateli :-( ale pokusim se zjistit,kazdopadne dekuju za tu radu s tou akvaristikou protoze jak jsem kupovala ten pisek tak tam opravdu byly vsechny rybky dohromady a mooooc v malem akvarku.....ukazal mi tam i betku ale ta tam chudak uz lezela v rohu!to jsem radeji zaplatila a sla.....aaaah!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.08.2012 11:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: toni
Jak psal romant, žádné přípravky na úpravu vody nebudeš potřebovat. Pořiď si nějaký plastový 10 litrový kýbl, který budeš mít určený jen pro akvárko. Do něj si vždy den před výměnou vody v akvárku přes sprchu napusť studenou vodu a nechej ji tam ten jeden den odstát. Potom odkalovačem odebereš z akvárka vodu do kýblu, který používáte na mytí podlahy a z toho kýble s čistou vodou tam přidáš tu čistou, jeden den odstátou vodu.

Gupky jsou skvělá volba. Zatím co závojnatky by se ti v akváriu trápily, gupkám se v něm bude dařit. Doporučuji ti ale, aby sis gupky koupila u nějakého chovatele, ne v akvaristice. V akvaristikách je ten problém, že nasypou všechny různé barevné odrůdy do jednoho akvária a při prodeji nepoznají, která samička patří ke ktrerému samečkovi a ty už pak u mladých nebudeš mít ty krásné barvy, které sis vybrala. A to ani kdyby se podařilo vybrat správnou samičku ke správnému samečkovi. Jak už bylo zmíněno, gupky mají velký sexuální apetyt a velmi často se páří, proto už většina samiček je v akvaristice oplodněna. Škoda, že nemáš registraci. Kdybychom věděli, ze kterého jsi kraje, tak by ti zkušenější chovatelé z toho kraje dokázali poradit i kde hezké gupky koupit. Dobře se také gupky nakupují na burzách, kde je často prodávají přímo chovatelé a kde si můžeš vybrat i z více prodávaných variant.
Také by možná nebylo špatné si podle toho krásného obrázku, co jsi poslala, vybrat některou barevnou variantu a zkusit si na internetu nebo tady v diskusi zjistit, jak se tato varianta jmenuje, a potom shánět přímo tuto variantu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.08.2012 10:57 R Muž romant [27987] Re: toni
Při výměně vody, tuto natoč přes sprchu a bude to sichr, aby netrápil chlór a ten přípravek není nutné používat. Výměna vody jako taková je daleko důležitější než použití nějakých podobných přípravků. Nic proti němu, ale při normální péči o akva netřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 10:49 toni
a jeste..koupila jsem vcera jeste ten AquaSafe od Tetra...staci jen to na pripravu vody?moc na prodavace nedam a co jsem se zatim docetla je ten pripravek dulezity..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 10:39 toni
tak to jsem rada potlesk o mnozeni jsem si uz taky cetla,ted bych jen zacala s tim zalozenim a pak doufam ze za ty 2-3 tydne vse vyjde...tu lampicku mam z obi a bude svitit primo nad tim..jen musim jeste nastudovat jak dlouho ma celkove svitit..moc dekuju za rady X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 09:47 Muž Konstant [13]
Gupky ti budu doslova zobat z ruky! Maju neskutocny temperament, Samcekovia su strasne sexualne nabudeni, takmer vkuse sa dvoria nejakej samicke, daj si pozor, aby si nemala viac samcov ako samic. Ja som dostal 2 samcov a 2 samice a tie chudiny nemaju chvilu pokoja a pred tymi samcami niet uniku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.08.2012 08:42 Žena petulinakk [2016] Re: toni
Gupky budou v 60l určitě spokojené, jen ještě doplním že se dokáží docela rychle množit, a pokud budou v akvárku nějaké úkryty kam by se mladí schovali (aby je rodiče nepožrali), tak se dá očekávat že jejich počet poroste :-)
Určitě nebudeš litovat že tam máš je místo závojnatek ;-) palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 08:39 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: toni
To už zní dobře :-) - a hlavně nepodceňovat údržbu, živorodky dost nadělají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.08.2012 08:34 yenya Re: toni
Gupky jsou dobrá volba ano . Jak píše romant palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.08.2012 08:12 R Muž romant [27987] Re: toni
To zní dobře. Jsou to aktivní a všudypřítomné rybky. když se budou dodržovat základní pravidla péče o nádrž, tak to bude určitě fungovat. K těm počtům je dobrý dodržovat poměry kluků a holek 1:3, samečci jsou velmi náruživý a když je jejich převaha, tak klidně samičky uhoní. Opět platí, mrknout do atlasu na jejich nároky a požadavky. Přeji hodně zdaru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.08.2012 08:06 toni
jen doufam ze se snad do toho 60L alespon 3-4 vejdou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   08.08.2012 08:04 toni Re: petulinakk
Fotka k příspěvku vcera jsem se pokousela odpovedet ale nic :-( .....moc dekuju za rady a taky jsemteda premyslela ze bych treba prece jen zacala s gupkama misto zavojnatek.......jsou krasne pokusim se poslat foto co mne okouzlilo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   07.08.2012 21:18 Žena petulinakk [2016] Re: toni
Je rozhodně dobře že zjišťuješ co a jak dopředu než se do toho pustíš, držím Ti palce palec
Vzduchování navíc není potřeba, ale pro 2-3 závojnatky to není bohužel úplně nejvhodnější, tady ve zdejším atlase (viz odkaz od romanta) se dočteš proč, je určitě spousta druhů jiných krásných rybek které ti udělají nemenší radost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   07.08.2012 21:08 R Muž romant [27987] Re: toni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 21:00 toni
Ahoj lidicky....jsem zacatecnik a vidim ze se tady hodne lidi moc vyzna :-)....mam 60 L akvarko bez deklu,jenom sklo nahore (finance) a koupila jsem filtr do 70 l a topitko,na dno jemny pisek a ted nevim jestli mi ten filtr staci nebo mam jeste koupit i tu pumpicku s tim kaminkem nakonci kvuli vzduchu?.....bude mi na zacatek stacit jako osviceni lampicka nad tim?chtela bych 2-3 zavojnatky...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 20:52 R Muž romant [27987] Re: Mareczech
Ideál by byla vody spíše měkčí s neutrálním Ph, ale nevíme jakou vodu máš, tak těžko soudit. Podpořit prostředí nějakým rašelinovým výluhem, mrkni na olšový šištičky, listy mandlovníku a jejich prospěšnost pro akva prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 20:48 Mareczech
asi pujdu do těch razborek, tyhle neonky někde propiju :-) a pořídím si tyhle rybky...nejsou nějak náročné na vodu??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2012 20:42 R Muž romant [27987] Re: Mareczech
Ale měli, žádnej učenej z nebe nespadnul, když to budeš umět řešit, tak jak píšeš, tak to bude v pohodě. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 20:40 Mareczech
Neměli jste mi to o neonkách řikat, ted je mi jich líto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 20:37 R Muž romant [27987] Re: Mareczech
To už zní rozumně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 20:37 Mareczech Re: katterinecka
Provedu na vánoce, chci 54 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2012 20:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Mareczech
nebo další možnost - pořídit si větší akvárko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 20:05 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Mareczech
Ono to akvárko je dost malý, takže ano, nech tam "jen" těch 6 neonek. Až dožijou, vyber si vhodnější rybky do miniakvária.
Nebo se poptej známých kolem sebe, jestli někdo nemá větší akvárko a nevzal by si je od tebe. Potom si můžeš vybrat jiný rybky. A hlavně to pak nepřežeň s počtem kusů. Já mám teď prozatímně ve 38l pouhých 5 malých živorodek a nepřipadá mi to prázdný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 20:03 R Muž romant [27987] Re: Mareczech
Přečti si o těch rybkách něco a bude Ti to jasnější, tedy snad. rybicky.net/atlasryb/neonka_cerna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2012 20:02 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Mareczech
někdo v takovým akvárku chová třeba jen jednoho beťáka. Je to pro ně malé, jsou to plavci a je pro ně dobré ještě větší hejno, ale přidávat další ryby stejného druhu do tak malého akvárka... Když už jsou tam tak dlouho tak je tam buď nech dožít (ale můžou žít ještě několik let), nebo je někomu daruj do vhodnějšího akvárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 19:59 Mareczech Re: romant
takže mám nechat v celym akvárku jenom 6 neonek??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 19:50 R Muž romant [27987] Re: Mareczech
Nechat a nic jinýho nepřidávat(poučení do budoucna), nebo vyměnit za jiné více vhodnější obyvatele, tak by to mohlo být, tedy alespoň podle mě. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 19:47 Mareczech
Jde mi jen o to jestli můžu try neonky co tam jsou nechat, přecejen už tam jsou rok a já je nemám kam jinam dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2012 19:39 R Muž romant [27987] Re: Mareczech
5 odpovědí nazpět jsem Ti jedny rybky doporučil, tak konečně do atlasu a hledat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.08.2012 19:38 Muž snehulda007 [850] Re: Mareczech
Jak psal Roman,mrkni na razborky,endlerky,beťák,....vybrat se určitě dá,ale určitě ne neonky. A vybírej radši rybičky s nižšími nároky,protože udržet rovnováhu v takhle malym akv. může být problém. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2012 19:37 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Mareczech
Ony Ti to nepoví, že je jim to malý ;-)
Jaký ryby? Podívej se tady do atlasu ryb, zadej si vyhledávání podle min.vel.nádrže (je to políčko dole - tam vyplň 20) a vyber si: rybicky.net/atlasryb/hledat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 19:30 Mareczech – OK
Dobře, doporučte mi tedy nějaké rybičky které by se do toho akvárka hodily. Díky :-) A ještě: je to velký problém s těmi neonkami?? Ty co tam mám vypadají spokojeně mam je tam už asi rok. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2012 16:16 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Mareczech
Moc se neusmívej, neonky tam nepatří. Přímo v tomto tématu je to o pár příspěvků dřív taky probíráno. Počti si.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   05.08.2012 16:15 R Muž romant [27987] Re: Mareczech
Ani jedny neonky do takovéhoto akvária nepatří, to jsou plavci a ne rybky do mini akvária. Takže to chce něco si přečíst, zamyslet se a mrknout se třeba na Razborky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 16:13 Mareczech – Marek
Mam akvárium...po domácku vyrobené :-) 22 litrů. V něm mám 5 neonek černých...co byste mi doporučili k nim ještě?? Plánuji si nakoupit ještě 5 neonek(jiných než černých) a co k tomu?? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 09:59 Jessica – Aké ryby do 50 l akvária
Prosím vás pomohli by ste mi.Práve som si kúpila 50 l akvárium a neviem aké rybky by som mohla doňho dať sad ....Prosím Vás poradte mi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 11:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: kaasha
kaasha napsala: A co takhla rod Dario? Tyhle ryby jsou podle mě nádherný.
Opět živá potrava nutnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 17:13 kaasha Re: vitek38
A co takhla rod Dario? Tyhle ryby jsou podle mě nádherný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 17:06 vitek38
Tak s živou potravou mám problém, protože se jediná akvaristika ve městě, která prodávala živou potravu se přestěhovala. A od té doby jedu na mražené. Ryby však nijak závažně změna nepoznamenala. Samozdřejmě bych mohl chovat doma "nakoleně", ale na to si netroufám. Každopádně bojovnice i ellasoma jsou krásné rybky, pro mě novinka, Díky.
Pokud ještě někdo máte nějakou zvláštní, barvu měnící, transformující rybu, sem s ní - budu rád ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.07.2012 16:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Ale velmi závislé na živé potravě!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 16:28 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: vitek38
Když už jsi byl u toho E, tak se koukni taky na Elassoma evergladei. Moc zajímavé rybičky. Případně, jestli bys chtěl Asii.. ale to asi ne, vždyť tam máš Echinodory... Nicméně úžasná rybka jak vzhledem, tak životními projevy, je Betta albimarginata. Ale ta vyžaduje alespoň nějaké akvaristické zkušenosti a poměrně dost péče o kvalitu vody... ale určitě se to vyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.07.2012 14:57 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: vitek38
Když se podíváš na halančíky, tak určitě najdeš několik druhů, kterým stačí míň prostoru než halančíkovi prstencovému (vzhledem k těm 25 litrům vody, jak píšeš). Jinak halančíci - palec

Edit: ještě si říkám - halančíky tady někteří chovají, možná se zkus zeptat přímo jich a určitě by Ti podle zkušeností doporučili vhodný druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 14:32 vitek38 – do 30.
Ahoj. Potřeboval bych poradit ohledně ryb do malého 30l akvária. Dominuje v něm poměrně velký kořen, kameny a několik kilogramů substrátu rataj profi soil, takže počítám asi 22-25l vody. Vytvořil jsem tam poměrně hodně schovek a celkově je dost členité - nikoli zarostlé. Porost tvoří několik anubiasů var nana, rotala w., micrantena calli. a rotala rotu. Momentálně je v něm několik krevetek red cehrry.
Tolik tedy k akváriu - hledám do něj nějakou opravdu zajímavou, "originální" rybku. Aby bylo na co se koukat. Přijde mi trošku škoda tam dávat razborky galaxyx, které sice vypadají nádherně, ale ve finále jen plavou nahoru, dolu, doleva nebo doprava :). Takže, nevědeli by jste o nějaké takové? Zatím mne zaujal čtverzubec trpasličí - ale to mám trochu strach ohledně prostoru a krevetek. Dále třeba Epiplatys annulatus, je poměrně zajímavá. Dále corydoras pygmeus - ten sice není tak zajímavý, ale pro panceřníčky mám slabost ;).
-Co vy na to ? Přehlédl jsem nějakou skvělou rybky ?
Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.07.2012 11:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: martin
Malé razborky jako je např Boraras maculatus jsou klidné a nádherné rybky, kterým takto malé akva vyhovuje. Ale potřebují být v hejnu, alespoň 8 ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.07.2012 10:15 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: martin
Zkus dánio perlové. Taky pěkná rybka. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   21.07.2012 09:26 R Muž Silent [5949] Re: martin
Můžeš se podívat i po kardinálkách vietnamských. Sám je mám v cca 25 litrech a jsou to nádherné a hlavně malé rybky relativně nenáročné. rybicky.net/atlasryb/kardinalka_vietnamska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   21.07.2012 09:14 R Muž romant [27987] Re: martin
Podíval bych se na Razborky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [59] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-maleho-akvaria-21-50-l?od=2901