Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 21:38 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Králík
Díky za odpověď. Z uvedených zvažuji tu drobnoustku. Zamlouvá se mi ta velikost. Biotopově se k Beťákovi sice nehodí, ale na to já si zas nepotrpím a Beťáka se nikdo ptát nebude. Jaké největší hejno by bylo rozumné do těch cca 37 litrů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 21:29 Anďaska Re: ctibum
Souhlas, měla jsem je v miníčku a nehnuli se z místa. Víc je bylo vidět v 60-ti litrech, ale i tak si zaslouží ještě větší nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 21:29 R Muž ctibum [6876] Re: michalt
Řekl bych, že ta bezpečnost bude dost záviset na povaze Betty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 21:27 R Muž ctibum [6876] Re: Králík
Dánio perlové bych tam docela určitě nedoporučoval. Měl jsem malé hejno v "61" a jen tak postávali na místě. Až ve "200" a ve větším počtu stojí za to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 21:21 Králík Re: michalt
Pokud pancéřníčky tak buď rybicky.net/atlasryb/pancernicek_trpaslici nebo rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly nebo rybicky.net/atlasryb/pancernicek_triskvrnny. Co se týče ryb, tak menší druhy razbor. Kdybys nechtěl razbory tak tam můžeš dát třeba rybicky.net/atlasryb/danio_perlove nebo rybicky.net/atlasryb/drobnoustka_pruhovana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 21:15 Anďaska Re: michalt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 21:11 Muž michalt [737] - Miniakvária – Co k beťákovi?
Ahoj, chtěl bych zkušenější poprosit o radu. Zakládám akvárium 55x30x30 cm, t.j. 49l hrubého objemu. Vody je tam reálně asi 36 litrů. Hustě zarostlé, kořen. Externí filtr s dostatečnou kapacitou.

Přijde tam sameček betty bojovnice, přes to voda neteče.

Chtěl bych se zeptat, jestli bych do takovéhohle objemu mohl bezpečně přidat nějaký další druh rybek. Chtěl bych nějaký méně náročný druh, pokud možno, malé hejno.

Uvažoval jsem o nějakých vhodných pancéřníčcích (nemám vybraný konkrétní druh, rád si nechám něco doporučit), ale ti se asi budou hlavně zdržovat u dna.

Alternativně jsem uvažoval o nějakých razborkách, těm bych možná byl raději než těm pancíkům. Napadá Vám nějaký druh, který by se do takovéhle nádrže hodil?

Nebo se mám porozhlédnout po zcela jiných rybách? Otíky teď nechci, v předchozí nádrži se jim, pár let zpátky, moc dobře nevedlo.

Díky za jakoukoliv odpověď. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2019 13:13 Žena Icestar [595] Re: Džouzif
Pávčata mě provázela snad dvacet let :-D Už jsem to někde psala, měli jsme dvě tři dvacítky, zelený jak žumpa, v tom desítky ryb a furt se to množilo, požíralo a zase množilo... šílený. Paví očka jsou krásná a nevylučuju, že u nich zase skončím :-D ale ráda bych prostě nějakou tu změnu, no.
K cichlidkám se na tisíc procent jednou zase vrátím - počítám s nimi do toho velkého akva, co je v plánu, já doufám, že napřesrok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2019 23:51 Muž Džouzif [25] Re: Icestar
Ty pancéřníčci by si zasloužili větší nádrž, o tom žádná a ramirezky byly fakt krásné. Pokud je ve výběru živorodka, tak na tuhle velikost jedině Endlerky, popřípadě Živorodky duhové. Vydrží hodně a udělají dost parády. Nedoporučoval bych je v takové nádrži množit, takže vybrat a nechat si jen samce. Když zůstane jediná samička, tak se množí lépe jak králíci, jen škoda, že do té velikosti nevyrostou ... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2019 22:57 R Muž ctibum [6876] Re: Icestar
Spousta zdejších akvaristů začínala se sklenicí od okurek a už by to znovu nedělali...
Neber to ve zlém, je to jen můj názor, klidně se řiď svým rozumem. Určitě se k tomu ještě někdo vyjádří s dalším názorem. ... ;-)
Mimochodem, že je to malé akvárium ti napoví i název vlákna :) A objemy zde udávané (i v atlasech), jsou čisté litry...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2019 22:52 Žena Icestar [595] Re: Roger
Akara už je určitě mimo hru, co jsem potřebovala zjistit, už vím a cvok nejsem ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2019 22:50 Muž Roger [1873] Re: Icestar
Osobně bych tam větší rybu nedával, pokud chcete neonky modré tak podle zkušeností co se tu píšou ve vláknech bych raději přitlačil na počtu, 10ks je málo aby se vám nakonec neschovávali, přeci jen jsou to prckové. Mám ty samé rozměry, nějak si neumím představit že se tam plaví vetší ryba. Parádu mi tam umí udělat jak rasborky hengelovy tak klínoskvrné, pořád se vystavují jak modelky, když jsem měl dania pruhované tak s těmi byla velká sranda, ani na chvíli se nezastavili. Molly dokáží být pěkný potvory, míval jsem je taky konkrétně gold molly a jedna z nich byla šéfová a dokázala držet v koutě danie i neonky. Navíc svoji čistotností se k neonkám moc nehodí bych řekl. S Akarou má Anthrax pravdu, byla by tam chudák. Ale jsem laik, určitě Vám někdo poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2019 22:49 Žena Icestar [595] Re: ctibum
Hm, trochu depresivní číst o "tak malé nádrži", když dvacet let jsme s bráchou měli akvárka po dvaceti litrech max a teď jsem si konečně pořídila "něco většího" :-O
A to jsme tam měli neonky obecné, závojnatky, velehejna pávčat a podobně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2019 22:45 R Muž ctibum [6876] Re: Icestar
Tak zrovna v Bráníku bych se bez obav zeptal, tam ti k tomu řeknou co a jak...
Osobně bych to přehodnotil celkově v tak malé nádrži.
Do prostoru hejno rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska, na dno hejno rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly nebo rybicky.net/atlasryb/pancernicek_trpaslici, k tomu krevetky Red Cherry a nazdar bazar, hemžení pro děti spousta...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2019 22:41 Žena Icestar [595] Re: ctibum
Ano, to je ona. V Braníku mají 2-3cm velké rybky a neměla jsem představu, kolik to doroste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2019 22:40 Žena Icestar [595] Re: Anthrax
Zkusila jsem ještě anglické články a ty uvádí 15cm, akvária od cca 130l. Oukej, beru na vědomí, že to není ryba prozatím pro mě (zvítězí asi ta betta). O další důvod víc uspíšit přemlouvání manžela k založení vytoužené 180 :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2019 22:39 R Muž ctibum [6876] Re: Icestar
No já ti nevím, ale nepřijde úplně dobrý nápad doplňovat... Když jen tak lehce projdu to, co ti zbylo, na Neonky mi to přijde krátké (viz atlas "Min.vel.n.: Modrá neonka se dá chovat i v menších nádržích, okolo 40 litrů... Důležitá je pro ně hlavně délka, která by měla být nad 50 cm. A na Pancéřníčky vůbec malé ("Min.vel.n.: 80 litrů")…

Tou Akarou myslíš tohle?
www.aquatab.net/…
www.tropical-fish-keeping.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2019 22:36 Žena Icestar [595] Re: Anthrax
Samozřejmě jsem prvně zkoušela strejdu googla, ten mi toho ale tolik neprozradil, buďto čistě prodejní příspěvky nebo články bez potřebných informací, vyjma jediné, že dosahují pohlavní dospělosti kolem pěti centimetrů. Což je velikost, která by mi nevadila, jen jsem se nedočetla, kolika cm reálně pak dorůstají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2019 22:33 R Muž Anthrax [4739] Re: Icestar
Ty akary bych do tak malého akvárka nedával. To jsou velké ryby. Ohledně velikosti stačí zagooglit ;-) většinou se udává kolem 15 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2019 22:18 Žena Icestar [595]
Hezký večer,
navzdory maximální snaze mi zařvaly milované cichlidky. Cca v druhé půli července bych ráda akvárko (60x30x30, 54l, osádka neonka modrá 10 ks, pancéřníček zelený 4 ks) doplnila něčím ozdobným a přemýšlím, co to bude. Jednou z variant je (krom opět cichlidek, ale asi si momentálně netroufnu) stříbrná molly či betta - obě mně známé ryby. Kterou neznám, je akara electric blue neon - už víckrát jsem ji v krámě viděla a vždycky mě velice zaujala. Ale nikde o ní toho moc nemůžu dohledat, tak se chci zeptat zde, byla by do mého akvária vhodná? Jaké velikosti doroste? Případně v jakém počtu se pořizuje - pár, samec + 2 samice?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 20:33 Muž Lampal [6] Re: Martinah
Tuhle zkusenost mam taky, dokud byly samy, tak zalezle v rostlinach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2019 17:41 Žena Martinah [33] Re: Králík
Moje zkušenost s razborkami skvrnoocasými je, že se bojí v jednodruhové nádrži. Jsou strašně plaché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 17:33 Silviebaris Re: Králík
Já bych dala 8ks,ale buď jen razborek nebo teter... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 17:23 Muž vlka [3444] Re: Králík
Podle mě ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 17:18 Králík
Dobrý den, přemýšlím do předu o osádce 33l akvária. Chtěl bych se zeptat jestli by tam mohlo být třeba 6 Teter ohnivých a 6 razborek skvrnoocasých. Předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2019 14:09 Muž Atomret [41] Re: Anthrax
Takže rekapitulace:-) Hejno panceřníků v mini formě a hejno razborek. Krevetky padají
Teď jsem koupil novou láhev, levnějš jak od Rataje.-)) Tak uvidíme ve velkým bude asi klasika externí CO. cíl pro 240 konec prázdnin ready do provozu - nejdéle.dík.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2019 13:47 R Muž Anthrax [4739] Re: Atomret
Jistěže můžeš. Je to tvoje akvárko. :-) Ale když se ptáš mě, tak jedno hejno po 20 ks. bude lepší než dvě skupinky po deseti. ;-) Až se to zaroste, tak to bude fajn akva. Teď mi tam mi tam však stále přijde málo rostlinné hmoty.
Edit: Tekuté „CO2“, můžeš klidně vynechat. cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2019 13:21 Muž Atomret [41] Re: Anthrax
Mrkni se prosím na novou fotku v prezentaci, trošku jsem přizelenil.-) Ono to bude chvilku trvat , než se koupí a zajede ta 240. Myslíš 20 stejnejch nebo můžu i dvě hejna po deseti jinejch?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2019 09:41 R Muž Anthrax [4739] Re: Atomret
Razborek bych dal tak 20. Záleží jak bude akvárko vypadat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2019 09:39 Muž Atomret [41] – malé hejnové ryby
Takže pokud dám celkem dvě hejna po 10, bude to stop stav? Mini Pancéřníčci a nějaké Razborky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 14:11 Silviebaris Re: Atomret
www.rybicky-rybky.cz/… je taky nabízej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 14:09 Muž Atomret [41] Re: 0
Ostrava je trošku z ruky, ale dík za info. Zanedlouho se budu motat po Hané:-) Jen doufám , že nejsou tak prťavé jak bornejky?.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 13:43 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Atomret
V neděli 28.4.2019 na burze v Ostravě byly tyto dánia nabízeny. Díval jsem se na ně, prodávající, jich tam měl početné hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 23:40 Muž Atomret [41] – Danio
rybicky.net/atlasryb/danio_tinwini
Tohle někdo má, zná, prosím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2019 18:47 Muž Atomret [41] Re: afc1886
Jo koukal jsem. Byl jsem se na ty prcky podívat. Bornejky se svejma dalekohledama nevidím:-) Jinak ještě mám podotázky, co je lepší ke krevetkám? Potěším všechny našeptávače a jdu zitra zasadit koberec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2019 13:36 Žena tramtra [3202] Re: Atomret
I Drobnoústky by byly pěkné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2019 12:32 R Muž afc1886 [14655] Re: Atomret
Viz můj příspěvek níž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2019 09:18 Muž Atomret [41] – Co k mini Pancéřníčkům?
Dobré ráno.-) Se teda přesunu sem , když mám to malé akvárko.-) A poprosím o radu jsou kaprovití nebo tetrovití lepší volba k nějakým mini pancéřníčkům ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2019 07:22 R Muž afc1886 [14655] Re: Anthrax
Ani s jedním druhem jsem neměl problém v takové teplotě. Já mám všechna akvária bez topítka a přes zimu si nikdy moc nepřitápím ani v bytě.
EDIT- to spíš bych se bál těch bornejek, ty jsem nikdy neměl, ale všiml jsem si, že je dost lidí má v akváriu o nižší teplotě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2019 07:18 R Muž Anthrax [4739] Re: afc1886
Dovolím si připomínku. :-) Některé ty ryby už mi tam přijdou celkem na hraně teplotou. Třebas ty ohnivky nebo neonky modré bych spíš viděl někam do 25 stupňů... Ale to je samozřejmě jen můj názor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2019 22:47 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: afc1886
Osobně bych, mohu-li, výčet ještě doplnil o rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 15:14 R Muž afc1886 [14655] Re: NUMLOK
Ke krevetkám si dovedu představit hejno jednoho z těchto druhů
rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska
rybicky.net/atlasryb/razborka_barmska
rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa
rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva
rybicky.net/atlasryb/neonka_modra
Ale rád bych viděl do jakého akvária mají rybky jít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.04.2019 13:34 R Muž Anthrax [4739] Re: NUMLOK
Paví očka, nebo jiné malé živorodky určitě ano. :-) Záleží jestli těch padesát je čistý objem nádrže a na tom, jak je jinak vybavená (filtrace, rostliny). Na neonky je to malé.
Malé nenáročné krevetky by určitě taky šly. rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry Ale ryby je občas žerou. Musela by být hustě zarostlá nádrž. Takže je na zvážení co je zde prioritou, protože si jich člověk nejvíc užije v nádrži bez ryb.
Jinak tady si lze nastavit požadovanou teplotu a vyplivne to druhy vyhovující zadaným parametrům. Zadává se tam čistý objem nádrže. :-) rybicky.net/atlasryb/hledat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 13:25 NUMLOK – Akvárium bez topítka
Dobrý den, mám doma akvárium cca 50l, bez topítka jen s filtrací (světlo z lampičky). Jaké malé rybky, se zde dají chovat? Voda by měla pokojovou teplotu v místnosti je běžné 22-23°... Šly by Paví očka, popřípadě černé neonky, krevety? Děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2019 16:25 R Muž afc1886 [14655] Re: krevetka123
Skvrnoocasé jsou super, když budou v pořádném hejnu.
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 12:28 Yves – Re: Zetor, ctibum
:-D pardon, to je tak když člověk usilovně myslí na dvě věci smich samozřejmě jsou to razborky.
A tu (ne) obtížnost chovu jsem také měla na mysli u skvrnoocasých, opět moje chyba.. Dneska čtu i píšu jak tatar.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 12:23 R Muž ctibum [6876] Re: Yves
U Bornejek je v atlasu chov obtížný, odchov velice náročný ;-) rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 12:23 Žena krevetka123 [0] Re: Zetor
Já bych nechytala za slovo, prostě se Yves přepsala a já jsem to pochopila (a bylo to určeno primárně mně). Jenže ať koukám, jak koukám, stejně v atlasu vidím u bornejek "Chov: Poměrně obtížný". Byly mi dporučeny i tetry ohnivé, ale v akvaristice mi to rozmluvili (jsou to skoro dva roky, tak se nepamatuju přesně, jak to probíhalo) a odešla jsem s těmi dániy... Myslím, že už u mě dožijou.
Zkoukla jsem u Yves nádrže a vypadá to parádně i s tím Buddhou - rozhodně to nemá každý :-) Jen teda pozornost strhává stejně beťák a razborky jsou takové "křoví". Na bojovnici bych ale nerada skončila, já radši víc malých rybiček, než jednu velkou. Každopádně děkuji všem za názory a bornejky či skvrnoocasé budu zvažovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2019 12:00 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Yves
Yves napsala: Musím se zastat skvrnoocasých bornejek.
Co je to "skvrnoocasá bornejka"? Není náhodou razborka skvrnoocasá a razborka bornejská? I atlas to tak ukazuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 11:44 Yves Re: krevetka123
Fotka k příspěvku Musím se zastat skvrnoocasých bornejek, vzala jsem je, ačkoliv jsem toužila po bornejkách, a jsem za ně moc ráda. Možná nejsou rudé a tolik výrazné, ale rozhodně mají své kouzlo, jsou čilé, a navíc, v prodejně se můžou zdát bledé kvůli cestování, stresu z prostředí obchodu. Já jsem si je velmi oblíbila a jsou okrasou akvária. A postupně se díky živému krmení pěkně vybarvují a zakulacují, takže bledé a nevýrazné rozhodně nejsou.
Spletla sis pojmy chov a odchov. Obtížné je, pokud chceš odchovávat mladé. Chovat je (= mít je v akváriu) náročné není, zblajznou kde co a pokud je nevystavuješ extrémnímu stresu a mají v akva dost úkrytů, tak jsou naprosto bezproblémové.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102682x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-maleho-akvaria-21-50-l?od=451