Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.11.2013 17:08 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Aforte
každopádne ma napadlo, keď to tu čítam, tak s cichlidiek Nedávajte do 50 litrov viac drohov, nemuselo by to robiť dobrotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 16:37 Relias – Co do 50 za ryby
Potrubuji poradit co muzu dat cca 50-54L akvária za druhy ryb.Rad bych tam mel tak 3-4 druhy ryb +nakeho toho ancistruse. Akvárium zatím uziva Betta (samec) nejlepe které druhy se k ni mohou dat.Neni problém tad bettu do mensiho akvária tak jistak neberte na ni ohled. Dik :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 14:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Atika
Najdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 14:32 Žena Atika [134]
Ještě bych se chtěla zeptat, občas jim dávám živé mikry, ale v tom větším akvárku mi přijde, že se to rozletí do všech stran, mám je tam taky dávat, najdou si je tam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.11.2013 13:21 JoKa Re: Atika
Postupuješ správně, žádný strach. Pancéřníčci se shluknou, až se rozkoukaj v novém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 13:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Atika
Jsou překvapení ze stěhování, ale určitě se zase sejdou do jednoho hejnka a budou spolu řádit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 10:16 Žena Atika [134]
Tak jsem po karanténě do Kořenové zátoky přidala 7 ks panceřníčků malých. Jsou to ještě mlaďoši, mají tak 1,5 cm (malinkatí štíhlí prckové). V karanténě (cca 29 l) hezky drželi hejnko, ale v tom větším jsou zatím rozplavaní všude, sem tam je vidím, ale spočítat nejdou, tak snad se časem zase shejnují. Snad se jim bude dařit, vietnamky bych měla dostat za 14 dní.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 20:13 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Aforte
Já bych volil kakadu, pestrou, aggasiho nebo jinou která se ti bude líbit, rod apistrogamma, a k pěknému samci pěkně velký harém samic :) palec hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   30.10.2013 18:37 Muž FD [-4] - Miniakvária
Souhlasim ze je to na hrane a že to nelze doporučit ale v tom případě proč je čichavec čokoládoví v 38l když má doporučený objem větší
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 18:33 Muž FD [-4] - Miniakvária
malyLibor napsal: Jenže akva není větší, je úplně prťavé, takže žádné razbory klínoskvrné tam nemají co dělat. Zkuste se už nedívat na nejmenší možné velikosti akvárií, ve kterých ryby ještě přežívají, ale zvolit raději takovou velikost akvária a takové podmínky, kde se jim bude i dobře žít!

Ja se nedivam na nejmensi velikost ja myslel 80l cichlidky a razbory třeba 7 ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 18:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: FD
Jenže akva není větší, je úplně prťavé, takže žádné razbory klínoskvrné tam nemají co dělat. Zkuste se už nedívat na nejmenší možné velikosti akvárií, ve kterých ryby ještě přežívají, ale zvolit raději takovou velikost akvária a takové podmínky, kde se jim bude i dobře žít!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 16:07 Muž Aforte [533] - Rostliny
Jakých? Akvárium by mělo vypadat asi takto: rybicky.net/nadrze/14551
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 16:05 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Aforte
jeden pár cichlidek potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 14:28 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: michalt
Problém je v tom, že ty akvárka zakládají lidi a ti se rybek moc neptají, co berou nebo neberou vážně... proto tu jsou akvárka, kde žijí 2-3 otíci ve 25litrech vody... I já mám teď 3 otíky ve 38 litrech vody a 9 otíků v 50ti litrech... ale jsou tam jen v karanténě a pak půjdou všichni do 112ky nebo 300ky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 14:18 Muž vlacek [402] Re: michalt
To by byla velmi osobita interpretace ;-) Jak by se chovali, nebyt to hejnove ryby? 99% casu jsou nekde pricucli, v prazdnem akvarku v akvaristice moc jinych moznosti nemaji. To je asi jako akvarko s ramirezekami plne do te miry, ze zaplnuji cele akvarium :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 14:07 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: vlacek
V akvaristikách jsem viděl, že jsou přicucnuti na sklo pěkně rovnoběžně jeden vedle druhého, kolik jich tam bylo :-). Možná to je druh hejnového chování :-). Já jsem myslel (dojem, který jsem si vytvořil z toho, co jsem se o nich dočetl v atlasech), že opravdové hejno z nich vznikne, až když jich bude spolu tak 15 a pak se budou mít víc k sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 13:58 Muž vlacek [402] Re: michalt
Az mi nekdo ukaze, jak se v akvarijnich podminkach otici chovaji hejnove, rad se podivam :-) V pripade otiku se hejnoveho chovani tezko dosahne, nemyslim tim, ze se sejdou vsichni u obeda ;-) Tezko se zeptame ryb, jak jsou spokojene, ale subjektivne nemam pocit, ze memu paru (ted ve spolecnosti 4potomku) neco extra chybi. K sobe se maji jen v dobe treni, jinak se vubec nevyhledavaji. Ani negrosove, kterych nyni mam v jednom akva tusim 7, se nijak hejnove nechovaji.

Edit: O vhodnosti k betakovi se ale vyjadrovat nebudu, betu jsem nikdy nemel. V 25litrech ale dva otici nebudou mit extra moc stravy prirozene v akva dostupne, takze bude traba dost dokrmovat -> horsi kvalita vody atd. atd., treba s tim pocitat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 13:34 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Urtman,FD
Aha. Já jsem tušil, že zádrhel bude někde u toho, že by to chtělo hejno. Jen jsem tady viděl nemálo prezentací nádrží, kde se chovají jen dva-tři kusy. Z toho jsem nabyl dojmu, že otíci tu hejnovost snad tak vážně neberou. Ok, tak nebudu pokoušet osud, počkám na vhodnou konstalaci hvězd a pak si je pořídím do větší nádrže.

FD, dík za odpověď. Teď už se to dno nelíbí ani mně, ale nechci jej měnit jen z estetických důvodů, obzvláště, když nevím, jestli víc filtruje filtr a nebo dno :-). Příště bude něco hodně hnědé :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 13:32 Muž FD [-4] - Miniakvária – otíci betta
já bych to možná nechal být je pravda že ta velikost není ideál hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 13:30 Muž FD [-4] - MiniakváriaRe: vlacek
vlacek napsal: Za sebe - palec pro otíky. Je to sice hejnová ryba, ale oproti pancíkům se mým dvěma daří v páru roky dobře bez známek rozdílu v chování jestli jsou v hejnu nebo ne (občas jich mám více, ale převážně v páru). Brzy si zapamatují kde co v akva máte a pokud ho nebudete často předělávat, budou v pohodě.


sice je to o 38l akva ale pořád
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 13:24 JoKa Re: michalt
Nejde o tu velikost nádrže pro jednoho otíka, do té by se dva otíci vlezli, ale nikdy se nebudou cítit dobře. Je to hejnová ryba, která se dobře cítí v hejnku 10 a více kusů, minimálně 5-6. No a 6 otíků tam nenacpeš, na to je to prostě malé...
Edit: kombinace s beťákem není problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 13:18 Muž FD [-4] - MiniakváriaRe: michalt
nevím asi by stím žádný problém být neměl jen by beťákovi mohlo vadit že otíci jsou hraví a on většinou radši pomalu proplouvá nádrží i když ani to by mu nemuselo něják závažně vadit zkuste 3 otíky ale možná vám někdo zkušenější poradí lépe EDIT - nevím jestlí by se otíkum líbilo to pro mě nehezké modro bílé dno mě to jinak v hezkém akvárku hodně vadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 12:30 Muž michalt [737] - Miniakvária – Otíci k Bettě do 25 litrů
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli by bylo vážnou chybou přidat dva otíky k samečkovi betty do 25 litrového akvária. Očekávám, že mnozí z Vás mi doporučí, abych do tak malé nádrže už nic nepřidával. Asi tam nakonec ani nic nepřidám, jen kdyby se ukázalo, že ti dva otíci by tam třeba nebyli nespokojeni.

Akvárium pomalu zarůstá, teplota je 26 stupňů a myslel jsem, že to je pro otíky ještě snesitelné. Vzhledem k jejich klidné povaze a barvě těla bych očekával, že beťáka nijak dráždit nebudou.

Nikde v tomto vlákně jsem doporučení takové kombinace nenašel (možná jsem špatně hledal), tak asi to zcela v pořádku nebude. Jen by mě zajímalo, proč a nakolik. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 12:19 Muž Aforte [533] - Rostliny
40x40x40, jaké rybky/živočichové? Mám rád hejna malých ryb, ale také páry větším ryb. Do této nádrže ale opravdu nevím.

= cca 64l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 12:14 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: Urtman
Vím, že to do tohoto témata nepatří, ale když jsi to už nakous, tak jaký filtr bys mi doporučil? Ten bublifuk co tam mám mi přijde vcelku dobrý(rostliny s ním dobře rostou, ale asi nemá dostatečně velkou filtrační hmotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.10.2013 12:09 JoKa Re: kjura
Zoidik to napsal přesně. Otíky přidej až když budeš mít fakt jistotu, že je vše v cajku. Je fakt citlivý. Měň vodu, často, ale zas to nepřežeň, ať z toho nemáš nové akva. Doporučil bych 1/3 2x týdně tak měsíc a po měsíci už klasika 1/3 1x týdně...
Jinak akva máš zarostlé dostatečně, akorát bych popřemýšlel o lepším filtru. Budou Vánoce ne? :-)
Také doufám, že další úhyn nebude. Ať se daří..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 12:06 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: vlacek
to jsem si taky myslel...ve snaze trochu přilepšit mým rybám a spestřit jim jídelníček jsem jich půlku zabil...jak smutné sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.10.2013 12:01 Muž vlacek [402] Re: kjura
...zrovna patentky ze sudu (hadam sud bez ryb) bych povazoval za relativne bezpecny zdroj ziveho krmeni ;-}
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 12:01 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: kjura
Můžeš klidně měnit víc, nic tak nezkazíš. Třetinu, klidně polovinu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 11:57 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: Zoidik
teď jsem už s výměnou vody přejel na běžný režim-výměna 20% jednou týdně. Myslíš, že to nestačí a že mám měnit více/častěji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.10.2013 11:51 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: kjura
Teď hlavně měň často vodu a s otíkama moc nespěchej. Dokud nebudeš mít jistotu, že je akva v pohodě, tak nic nepřidávej. Otíků dej tak 5 a neonek cca 10 celkem, i když vzhledem k objemu by modré byly vhodnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.10.2013 11:46 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: Urtman
Urtman napsal: Teda kjuro, ty jsi nastoupil, jako by za tvuj uhyn mohl nekdo z tohoto fora! Ahoj, tak me tady mate, chcipla mi pulka ryb, co s tim udelate?!? My nic, to musis ty...
Vybodni se na ancaky, ty ti v tomhle odejdou. Posil neonky a nic dalsiho nepridavej a hledej duvod uhynu. Az budes mit jistotu, ze akva je v cajku, dej misto ancaku hejnicko otiku...
Cas, po ktery budes cekat na dalsi slavnostni uhyn, venuj studiu. Zacal bych od zacatku a presel na naroky jednotlivych, tebou jmenovanych, ryb. Pak pochopis proc tam necpat dania a anciky...


nechtěl jsem aby to tak vyznělo...psal jsem to ve smyslu, že ještě nedávno jsem tu polemizoval o koupi dalších neonek a teď tohle. Ani ve snu mě nenapadlo, že by to mohlo vyznět tak, že vám to dávám za vinu. Příčinu úhynu ryb jsem pravděpodobně našel-na podzim jsem asi týden krmil živými patentkami, které jsem si na chalupě nalovil v dědově sudu...Ani náhodou jsem můj dotaz nepsal jako dotaz ve smyslu co s tim uděláte? Chtěl jsem pouze radu, které ryby dokoupit a které ne-za tu ti děkuju, budu se jí držet. A kolik konkrétně bys mi doporučil těch neonek a kolik otíků? Myslíš, že je tam budu moci přidat ještě před Vánocema?
Urtman napsal: Cas, po ktery budes cekat na dalsi slavnostni uhyn
doufám, že takový již nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   30.10.2013 11:30 JoKa Re: kjura
Teda kjuro, ty jsi nastoupil, jako by za tvuj uhyn mohl nekdo z tohoto fora! Ahoj, tak me tady mate, chcipla mi pulka ryb, co s tim udelate?!? My nic, to musis ty...
Vybodni se na ancaky, ty ti v tomhle odejdou. Posil neonky a nic dalsiho nepridavej a hledej duvod uhynu. Az budes mit jistotu, ze akva je v cajku, dej misto ancaku hejnicko otiku...
Cas, po ktery budes cekat na dalsi slavnostni uhyn, venuj studiu. Zacal bych od zacatku a presel na naroky jednotlivych, tebou jmenovanych, ryb. Pak pochopis proc tam necpat dania a anciky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 11:18 Muž kjura [17] - Živorodky
Ahoj!
tak mě tu opět máte... :-)
Asi před měsícem mi vyhynula cca polovina obyvatel meho akvaria(podrobnosti rybicky.net/nadrze/18071 v deniku) a tak se opět porozhlížím po rybách, které dokoupit. Momentálně mám v mém 54 l akváriu 1 gupku endlerovu, 5 neonek červených a 1 ampulárii. Teď mi asi chcete napsat, že neonka červená se tam nehodí, ALE co s nimi? V akvaristice mi je nevezmou a opravdu je nechci utratit jen proto, že by se jim ve více litrech plavalo lépe...a krom toho řekl bych, že v 50 litrech to pro ně neni až tak hrozné, je to hraniční, ale co. No a teď k tomu proč vám to tu vůbec píšu: doplnění toho "hejna" neonek alespoň na 8 kusů beru jako samozřejmost. Dále bych tam určitě chtěl 3 ancistruse. Viděl bych to na obyčejný, nebo goldy. No a teď nastává otázka-myslíte, že bych do 54l nádrže, kterou obývají 3 ancistrusi, 8 neonek červených, 1gupka endlerova a 1 ampulárie(měchýřovka východní)mohl přidat ještě 5 dánií pruhovaných(zebřiček)? Popřípadě něco jiného?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 20:49 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lhajek
Pokud je chceš (a jsou to moc krásné rybičky) a máš možnost, jdi raději do akvárka o délce 80cm. Budou ti opravdu vděčné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.10.2013 12:39 JoKa Re: Designer
Par malo hejnovitych rybicek ve velke nadrzi, ryby vecne schovane a vyplasene, pri leknuti vyskoci snadneji, nez kdyz je jich nebojacne hejno

Takhle nějak jsem to myslel... Proto jsem psal o tom rozumném kompromisu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 11:49 Žena Atika [134]
Díky všem za rady a názory, tak snad to akvárko unese ještě cca 12-15 kardinálek a tak 6-8 malých pancíků (až je seženu). Je to set s krytem, tak snad nevyhupnou (leda při údržbě a to je uvidím a zachráním), nic většího tam taky nebude. S tímhle bude osazenstvo kompletní i tak je to dost rybek, ale zase snad samé malé a čistotné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 11:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
My starci, co nás CO2 nepolíbilo tvrdíme, že hnojí ryby, a proto kytky rostou. Takže samozřejmě, kytkám pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 11:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
Kdyz trosku odbocim a navazu na to "podrybneni".

Mam dojem, ze jak jsem pridal 25 Cernych fantomu do 200l akvaria (po zalozeni v nem byl jen poter Ramek, ve vysledku 4 drobci), rostliny vylozene ozily, drive jen nejak rostly. Hnojil jsem, sice radeji mene, ale vcetne dusiku a fosforu, CO2 nepridavam. Ze by to udelala produkce CO2 temi cudly? Ten rozdil je videt po par dnech, rostlinky ozily, ale co muzou tyhle cudly vyprodukovat?

Takze mozna vetsi nadrz s malo rybama je fajn ohledne zaneradeni vody, ale rostlinam nejaka ta ryba pekne prospeje, takze si myslim, ze jak maji rostliny z ceho, a pokud je rozumne zarybneno, ony rostliny vice rostou a zase se to cele postavi do nejake rovnovahy - vic ryb, vic zelene.

No a k tem absurditam, klidne jednu uvedu. Par malo hejnovitych rybicek ve velke nadrzi, ryby vecne schovane a vyplasene, pri leknuti vyskoci snadneji, nez kdyz je jich nebojacne hejno. Asi to chce jako vsechno se zdravou mirou, ani malo, ani moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 10:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
Urtman napsal: S vyskakováním nemá daří/nedaří nic společného. To spíš velikost akva.

Jéje, to je zase besídka... S vyskakováním daří/nedaří občas má co společného...Moc to tedy do tématu o rybách do malého akvária není, ale trochu je, protože k tomuto jevu může dojít mnohem snadněji, než ve velké nádrži.
Při nedostatku kyslíku ryby míří k hladině, a při větší tlačenici snadno dojde k vyskočení. Takže to je jeden z podnětů.
Podnětů je ale opravdu více...Nejvíce skáčou ryby krmící se z hladiny. A také třoucí se u hladiny nebo nad ní. Třeba stříkačky.
Dám-li jedno danio do pětikila, tak nejspíš nevyskočí. "Podrybnění" je naprostý nesmysl, protože mizí podněty vyvolávající nutnost úniku...Takže čím větší nádrž a čím méně ryb, tím ve skutečnosti lépe. Pokud si odmyslíme absurdity...
Proto jsou většinou otevřené rostlinné nádrže bez ztrát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 09:47 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Kryštof
Hansel už to v podstatě napsal.

Jen co do velikosti akva bych doplnil že se uvádí že v tom objemu 54L už by to neměl s nimi (Kardinálka vietnamská) být problém (navíc já nechtěl do akva jiné druhy), ale když vidím jací jsou to plavci, tak by jim asi bylo lépe ve větším....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   13.10.2013 00:14 JoKa
Mladá si přečetla toto vlákno a prohlásila a má naprostou pravdu: "Řešíte kraviny, tak si to akva pořádně zakrytuj a je to..."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 00:06 JoKa Re: Hansel
To je přesně druhý případ, kdy mají dostatek prostoru, plavou si nejrychleji jak umí a skočí si "z radosti", nebo úleku, jak píšeš... Prostě mají dost prostoru, naberou rychlost a pak to "neubrzdí"... Možná plácám kraviny a někdo mě opraví, ale je to jako druhý extrém, dej jedno danio do 500l, místo hejna 40ks a vyskočí stejně, jako bude vyskakovat hejno 40ks v 50l. Samozřejmě cíleně počty pro názornost přeháním...
Chci tím naznačit, z vlastní zkušenosti, že "podrybnění" je jenom o trošku méně špatně, než přerybnění... CHCE TO NAJÍT FUNGUJÍCÍ KOMPROMIS!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.10.2013 23:52 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Urtman
Já zas teda myslím že v zápalu boje o krmení, nebo při úleku skáčou instinktivně, a je jedno jestli mají 50 nebo 500 litrů pro sebe. Prostě když je u kraje a skočí tak sem tam trefí skulinu. Měl jsem hejno 25 kousků ve 240 litrech. Ve chvíli, kdy jsem přidal akarky, které si jich ani nevšímaly, se kardinálky semknuly k sobě a plavaly v hejnu a ve chvílých kdy to nevychytaly a shodou náhod se samy zahnaly do kouta tak skákaly. Vyskákalo mi jich celkem dost, dokud si nezvykly a nenaučily se být v klidu a předvídat. A nemusí to být dravci jako třeba akary, ale stačí třeba jen mírnější skaláry, věřím že i čichavci. Stačí i úlek z vnějšího podnětu, jsou to prostě plašani co jdou v nebezpečí nebo v zápalu boje/krmení bezmyšlenkovitě nad hladinu. ALE NENÍ TO NIC STRAŠNÉHO a stávat se to nemusí vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 23:02 JoKa Re: Kryštof
S vyskakováním nemá daří/nedaří nic společného. To spíš velikost akva. Ryba tak nějak doufá, v malém akva, že když skočí, tak že přeskočí do většího lepšího. V malém a přerybněném nemá tolik možností plavat, tak zkouší, jestli náhodou svou situaci nevyřeší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 21:32 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: lhajek
a není to tak že vyskakují když se jim nedaří? měl jsem dania zebřičky velké kusy v 30l a vyskakovali a ted když jsou v 100l tak nic :/ ale danio není kardinálka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 21:28 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Aforte
Aforte napsal: ...... Já slyšel, že kardinálky vyskakují z akva. nevím co je na tom pravda......
Jo to pravda je a stačí jim i 0,5cm mezírka a trefí se tam potvory. Naposledy mě jedna poskakovala před akvárkem minulý týden - vyskočila při krmení. Do nezakrytého akva bych si je nedovolil doporučit. Mám je jako jediné rybky právě v 54l akva viz. moje prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 15:08 Žena Atika [134] Re: malyLibor
Ok, díky, tak zkusím domluvu v Hornbachu, karanténa - odchovnička je připravená pořád. Pokud by se nějakým zázrakem (bez mého snažení) některé z těchhle rybek namnožily, určitě nebude problém je tu udat. Zatím se mi rozmnožili pancíci skvrnití a ancistrusi a bez problémů si to lidičky rozeberou (za rostlinku či pár kaček).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 13:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Atika
V Hornbachu mívají hezké, když je dostanou, ale záleží jak v kterém Hornbachu se o rybky dokážou postarat. Nejlepší je si počkat, až budou mít málo a domluvit se, kdy jim je přivezou, aby ti dali rovnou 15 kousků bokem.. pak by to mělo být v pohodě. (ale přesto nikdy nesmíš zapomínat na karanténu) Počítej s tím, že když dáš 15 kousků a budeš se o ně dobře starat, tak se ti budou taky množit, obzvlášť pokud budou ve společnosti Otíků a pancíků.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102682x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-maleho-akvaria-21-50-l?od=2001