Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 22:24 Muž Jifi [675] Re: Shimamoto
Shimamoto napsal: Nebo třeba danio perlové (galaxka), to je dle mého názoru z pidirybiček nejhezčí. Dobrá tedy, rozmnožování u těchto prcků je sice už mnohem ošemetnější, ale na chov zase tak náročné nejsou a kolega jich může mít mnohem víc v druhovém miníčku.

Jo, tohle danio je moc pěkné.
Rozmnožování je úplně snadné, akorát rodiče hodně nerozplavaného potěru sežerou.
Ale na chov těchto rybek je tazatelovo akvárium nevhodné. Pokud mu je doporučuješ, tak mám pocit, že jsi je asi neviděl naživo. Jsou to dost živé rybky a dokážou pěkně rychle vystřelit. Za minimální délku akvárka bych považoval tak 60 cm, a to je na hranici. Jak začnou samci prohánět samice, tak s tazatelovým objemem si to moc představit nedokážu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 22:22 R Muž romant [27982] Re: Jifi
100 a 30 litrů to je trošku rozdíl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 22:18 Muž Jifi [675] Re: karmen1976
Já naopak zásadně nesouhlasím. Měl jsem dania perlová a pokud mají dobré podmínky, tak plaché nejsou. Měl jsem jich něco přes 20 v akvárku 112 l, pořád se vytíraly, sem tam nějaké mládě přežilo (nesežrali ho rodiče). Žádné jiné ryby v tom akvárku nebyly a za pár týdnů rybky plachost ztratily. Když jsem sypal krmení, tak úplně vařila voda. Dal jsem je nakonec pryč kvůli krevetkám, nebylo to nakonec to pravé.
Tyhle rybky jsou plaché, pokud je jich v akvárku málo. Možná taky v případě, že mají nevhodné spolubydlící. Pokud je hejno větší, je to o něčem jiném.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 21:17 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: karmen1976
Souhlasím, galaxky jsou docela plaché, a to mám zarostlou nádrž. Jsou tam s razborkami skvrnoocasými a ty se chovají podle galaxek...takže se to schovává všechno, nejvíc si užiju krevetek :) Zato ve druhém akvárku mám neonky modré se zářnoočky normanovými a obě hejna se můžou přerazit, aby byly první u skla a nic jim neuteklo :)) Mám tam i drápatečku (měl jsem dvě, ale bohužel jedna asi po 4 letech uhynula) a ani před tou nemají respekt:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 21:12 Yukiarashi Re: GoldEagleSVK
Pokud bys tam dával jen ty tetry ohnivé, pak tak 10 kousků :-)
Edit: Pokud bys chtěl přidávat "ještě něco", mohl bys uvažovat o krevetkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2015 21:08 R Muž romant [27982] Re: GoldEagleSVK
Jak to míníš postavit? Aby to nebylo v kombinaci s živorodkama, kde by se to tlouklo, čistotný tetry a špindírové živorodky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 20:56 Muž GoldEagleSVK [0] Re: Yukiarashi
popytam sa na ne v obchode, vyzeraju zaujimavo :) a aky pocet ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 19:40 Yukiarashi Re: karmen1976
Souhlasím s Karmen ano
Ještě mě napadly tetry ohnivé, moc hezké rybky. Ségra je má taky v miníčku a je radost na to pohledět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 19:12 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Shimamoto
;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 18:57 Muž Shimamoto [492] Re: karmen1976
Já bych mu raději doporučil si pořídit stolitr a dýchalo by se mu ve výběru ryb mnohem volněji:-D A tu třicetilitrovku si může nechat jako karanténu nebo vytíračku. Ale to už je mimo téma vlákna;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.10.2015 18:41 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Shimamoto
S timto nazorem si dovolim trochu polemizovat.
Souhlas s tim , že Galexky jako takovê jsou jedny z nejhezčich malych rybek, co jsou možné chovat v malych objemech..
Ale... Většina akvaristu , co si je pořídí za čas zjisti, že jsou to velice plaché rybky, ktere se věčně schovávaji a vystrašeně, z každeho pohybu okolo akvaria , plavou do ukrytu..
Proto ,já za sebe, tento druh rybek pro začatky moc nedoporučuju..
Já mam zkušenosti s boraraskami. Konkretně s Bornejkami, trpaslicemi a Kalamantkami. Jsou to velice kontaktni rybky. Ovšem za předpokladu většiho hejna a dobře zarostleho akvaria. Kde maji pocit bezpeči. Což většina začátečniku neni schopna zajistit...

Takže pokud bych doporučovala začátečnikovi, tak spiš neonky modre, nebo tetry žhavé. ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 18:38 Muž Shimamoto [492] Re: LiborSprysl
Jo, lepší jsou větší živorodky do (podstatně) většího akvária, o tom žádná:-D Můj starý kmen oček (chovaný na zkrmení) byl skoro nesmrtelný, co vydrží dnešní, je mi neznámo. Endlerky má moje známá v práci, a to že vydrží její "péči", je pro mně důkazem o jejich velmi tuhém kořínku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.10.2015 18:22 R Muž romant [27982] Re: LiborSprysl
Tak ono by se Libore dalo napsat, že v současnosti už živorodky, tedy obecně, mají jenom onen přívlastek nenáročných rybek pouze virtuálně, neb skutečnost bývá překvapivě drsnější. ;-) Ovšem jsem v tento moment za skeptika a mám tucha, že tu tvojí poznámku nebude nikdo brát moc vážně. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.10.2015 18:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: Shimamoto
Když ale malé živorodky zase mezi nenáročné nepatří...zvláště v malém akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 17:57 Muž Shimamoto [492] Re: romant
Nebo třeba danio perlové (galaxka), to je dle mého názoru z pidirybiček nejhezčí. Dobrá tedy, rozmnožování u těchto prcků je sice už mnohem ošemetnější, ale na chov zase tak náročné nejsou a kolega jich může mít mnohem víc v druhovém miníčku. Ale nenáročné druhy živorodek považuji přesto za lepší start - první odchovy opravdu velmi potěší a dají chuť si zkusit něco dalšího:-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.10.2015 17:16 R Muž romant [27982] Re: Shimamoto
Shimamoto napsal: Ono je to malé asi na všechno....Tak s tím souhlasit nemůžu, to je zavádějící informace, je přeci docela dost druhů rybek do miniakvárií a to převážně hejnovejch, takže by se tam dala poskládat i překvapivě početná parta o desítkách jedinců, tedy teď mám na mysli třeba nějaký razbory(ky). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 16:57 Muž Shimamoto [492] Re: romant
Ono je to malé asi na všechno. Souhlasím, ani pro otíky to ideální není, ale rozhodně lepší, než pancéřníčci. Jak jsem psal, s tím, co má, se čarovat nedá, ty pávčata nebo endlerky jsou rozhodně lepší nápad, už jen to, že je zcela jistě rozmnoží, udělá každému nováčkovi radost;-) Otíci, nebo samojediný beťák, mladé mít určitě nebudou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 16:37 R Muž romant [27982] Re: Shimamoto
Na otíky je to malý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2015 16:29 Muž Shimamoto [492] Re: GoldEagleSVK
Těch 6 pavích oček může být (1 samec, zbytek samice), ale víc ani šupinu! Máš holt spíše vytíračku, než akvárium, s tím se moc kouzlit nedá. Je třeba též osadit akvíčko jedním dominantním, rychle rostoucím druhem roslin (např. buď Hygrophila polysperma nebo plovoucí kapradina Ceratopteris cornuta), při aspoň průměrném světle rostou doslova před očima (často nutno protrhat) a hodně pomáhají odstraňovat z vody odpadní látky z výkalů živorodek - jsou to rybky malé, ale nadělají opravdu hodně. A jako doplněk třeba pomalu rostoucí Anubias barteri var. Nana.

Pokud paví oka nechceš, 1 beťák a 2-3 malí krunýřovci rodu Otocinclus (otíci) jsou také dobrá volba. Pancéřníčky raději ne, jsou spokojení, když je jich více než 5 a to už je přes čáru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 16:13 R Muž romant [27982] Re: GoldEagleSVK
Místo ok tzv. jejich menší verzi. rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 16:06 Muž GoldEagleSVK [0] Re: romant
A keby som to dal bez toho Beťáka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 15:37 R Muž romant [27982] Re: GoldEagleSVK
Beťák ti bude sestřelovat zvláště samečky ok a bude vyzobávat krevetky a dost možná je vyluxuje komplet, ale třeba se jenom nebudou množit, protože jako příkrm poslouží omladina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 13:55 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: GoldEagleSVK
Ne je to moc malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 13:53 Muž GoldEagleSVK [0] Re: Mislow
Keby som tam dal jednu bettu (samca) potom nejakych 6 pavich ociek nejakeho panciernicka (neviem ci sa tam hodi a ci by som mohol aj viac) a zopar krevetiek. Mohlo by to tak byt ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.10.2015 07:00 R Muž romant [27982] Re: Jakub
Jakub napsal: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak důležité je dodržení doporučeného počtu 5-6 ryb u druhů jako jsou parmičky pětipruhé a danio rerio. Máme 54l akvárium a chceme, aby bylo co nejrozmannitější. Zatím máme 3 živorodky duhové, 3 živorodky vídeňské, 2 black molly a 3 parmičky pětipruhé.Ano, právě ta snaha o rozmanitost a to nejen u začátečníků vede k tomu, že má člověk v akváriu rybí polívku a roztřelený sem tam ryby po akváriu a to i když je tam několik druhů, tak se akvo stále tváří jako poloprázdné a tak se dokupuje a barevně vylepšuje až to praskne, tedy ne to akvo, ale dojde k bodu zlomu, kdy už akvo není schopno tu biologickou zátěž unést a nastávají problémy v podobě nemocí a úhynů ryb. Tvoje akvo je vcelku malý prostor na to aby se v něm dalo chovat úspěšně tolik druhů živorodek a dále jsi se zaměřil na aktivní a hejnový druhy, což je sice chválihodné, leč kontraproduktivní v tom, že si tzv. vadí a to prostorově, čímž mám na mysli onu stávající osádku, což jsou dvě hejna, který nejlépe vyniknou ve větších počtech, což ti nedovoluje realizovat tvůj objem nádrže, který ve skutečnosti je někde kolem 40 litrů tzv. čistý vody. Pokud zde teď čekáš mojí radu, jak z toho ven, tak napíši osádku, jak v obdobných objemech obvykle postupuji. Hejno z rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva a nebo třeba rybicky.net/atlasryb/neonka_modra v počtu 20-25 kusů, na dno třeba partičku rybicky.net/atlasryb/pancernicek_drobny v počtu 6 kusů a klidně zbyde prostor i na ty živorodky a to v podobě rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova v počtu 1 kluk a 2-3 holky. Určitě by bylo vhodné ze zde zaregistrovat a zřídit si prezentaci předmětnýho akvária, aby se dalo dále pracovat na jeho vzhledu a vybavení, neb zde tuším lehce technicky podvybavený set.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 05:14 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: GoldEagleSVK
Betku nebo krevetky pokud nechceš paví očka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 03:02 Muž Shimamoto [492] Re: Jakub
Hejnečko pavích oček nebo platy jsou dobrá volba, člověk se na nich dobře naučí "co a jak". A pokud jde o tu rozmanitost, je mnoho barevných i tvarových variant, takže i bez přeplácanosti druhy to může být dost "pestré". Otázkou je, co s potomstvem, když je nádrž dobře zarostlá, pořád dost omladiny přežije kanibalské choutky svých rodičů. Nechávej si jen nejhezčí rybky na pokračování chovu (živorodky moc dlouho nežijí) a zbytek třeba dej na zkrmení někomu, kdo má dravé ryby, nebo je za stejným účelem nabídni v akvaristických obchodech.

Vídeňské mečovky jsou celkem velké ryby, takže pro tvé akvárium nevhodné a parmičky také nejsou to pravé, vrať je zadarmo do obchodu. Ty 2 black molly si klidně nech, ale zbytek ryb nech už raději jen jeden druh, buď paví očka nebo třeba ty platy, paví očka jsou ale lepší volba - už je máš a jsou menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 00:06 Muž Mislow [304] Re: GoldEagleSVK
Tak pokud je nechces mnozit a nechas to volne v akvu na prirode, tak samicky vetsinu poteru pozerou. Ja mel pred lety v 25 l akvu 1 + 2 a bylo z toho v prumeru tak kolem 10 prezivsich kousku z "vrhu". :-D Takze to neni zas takovej bolehlav, ale i tak se to opakuje, takze nejaky odbyt by jsi mit musel, zkus se zeptat v mistni akvaristice, jestli by ti prebytky nevzali. :-) Nebo muzes zkusit tu bettu. Nebo si dej cas, treba nekolik mesicu k ziskani vic vedomosti a dani akva do dobre kondice a pak treba zkusi i trosku narocnejsi rybky, treba bornejky, ktere take nejsou extra narocne, ale potrebuji akvarko v dobre kondici pekne zarostle ... ono pak by se dalo najit vic moznosti, treba i krevetky .... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 23:52 Muž GoldEagleSVK [0] Re: Mislow
nad tými pavými očkami som aj uvažoval ale ono sa to velmi rychlo mnozi ja by som potom nevedel co s tym :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 23:04 Muž Mislow [304] Re: GoldEagleSVK
No, mas jeste dost casu na rybky, zatim mozna par snecku. Pro zacatecnika bych pak i mozna zacal malym hejnem pavich ocek. Nebo pokud nebudes moc spechat, tak rostlinky a snecky a vyzkouset si jak to vsechno funguje, rostlinky rostou a pak se da vymyslet, kdyz to bude vsechno pekne klapat. :-)
PS: Nebo az se akvarko zabehne s primerenym zarustem, tak jako velky Betarko, pokud se chces vyvarovat mnozeni pavich ocek. Ono si vyzkosis, jak te to bavi, jak to jde ... dalsi rybky do mensich akvarek jsou vetsinou narocnejsi, treba razborky bych uplnemu zacatecniku nedoporucil, stejne tak ne ani nejmensi pancernicky, ci krevetky, mozna jeste tak slicky, ale s temi nemam zkusenosti, vsak on se ozve nekdo dalsi. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 22:56 Muž GoldEagleSVK [0] – kolko ryb a ake do 38l akva
Dobry den vsetkym chcel by som sa opytat kolko a ake ryby mozem dat do 38l akva, prosim poradte som zaciatocnik :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 21:02 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Jakub
Udělal bych to znovu. Podívej se tady na ty dobré 50tky a nechal bych zarůst pěkně i mechem a zvolil bych k některému hejnu i krevetky jsou super zbavují tě řas a všeho zbytku v akva a jsou i moc pěkné a velký výběr barevných variací. A je to mnohem lepší než co dělá hodně lidí na začátku "guláš" ono 8 různých barev po pár kusech to je fakt nic moc. Ale jak píšu mrkni pro inspiraci "nádrže".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 18:03 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Jakub
Už tam nic nedávej. Už tak je to guláš. Asi by tě taky nenapadlo dát k sobě ledního medvěda a tropického papouška jen proto, aby to bylo pestřejší...
Upřímně...od začátku to máš nesmyslně poskládané, nejlepší by bylo podarovat celou osádku a začít znova. Pro ty parmičky je to akvárko fakt na hraně, spíš je menší. Je to relativně velká rybka a ráda plave, taky těch 6ks je úplné minimum, ve větším hejnu by se cítily lépe. Moly a mečovky jsou velké ryby, i pro ty je to malé a jsou to špindíry. Ty paví oka budiž, jsou malé a mláďata stejně sežerou parmičky, pokud je tam necháš.
Musím souhlasit s názorem níže - do takto velkého (malého) akvárka bych dal max tak dva druhy ryb - nějaké větší hejno typu neonka modrá, nějaká malá razborka atp, na dno nějaké hejno maličkých pancéřníčků a bylo by to hezké akvárko. Dostatek rostlinek....a rybky by byly spokojené. Kdybys tam měl nějaké hejno malých ryb, mohl bys tam klidně mít i nějaké nenáročné krevetky a akvárko by bylo pestré až až.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2015 11:41 Muž Janek [6] - LabyrintkyRe: Jakub
Čauko Jakub pri druhoch rybičiek ktoré už máš a pri ich počte a veľkosti tvojej nádrže by som tam už radšej nedával nič. Maximálne by som ku tým parmičkám kupil 1 max 2 spoločníkov (pretože sú to hejnové rybky). Živorodky tvoria veľa,veľa odpadu mám s tým sám skúsenosť pri tak isto veľkej nádrži. Mal som tam 3xblack molly 3xplatu coral 3x molly ale zlatú formu a otíkov a poviem ti mal som čo robiť pri čistení a odkalovaní nakoniec som so živorodkami skončil (už iba endlerky) :-D ... Voľba už je na tebe ja len toľko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2015 11:21 Muž Jifi [675] Re: karmen1976
Třeba ta paví očka (která tazatel má) jsou v pohodě, těm by takové akvárko stačilo, samy se množí ... ale pak by to taky chtělo hlídat kvalitu vody.
Anebo endlerky, ty jsou ještě o něco menší a taky pěkné a nenáročné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.10.2015 11:15 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Jakub
Do 54l akvaria bych volila jeden druh malých ryb ve většim hejnu.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 09:40 Muž Jifi [675] Re: Jakub
Já osobně bych do tak malého akvárka nedával ty molyny.
Jinak souhlasím s ludvikem.
A jestli ta živorodka vídeňská je mečovka vídeňská, tak tu bych do tvojeho akvárka taky nedal. Na oba druhy ryb by to chtělo větší akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   02.10.2015 00:06 Muž ludvik [1082] Re: Jakub
Tak jako člověku není dobře samotnému, není ani rybám. U nich je to jen trochu výraznější (u lidí se hejnovost už moc nenosí). Ne u všech, ale většinou.

A z pohledu mít akvárium "co nejrozmanitější" - dobře si to rozmysli. Dopadne to spíš jak rybí polévka a bude to vypadat hrozně. Lepší je méně druhů o více kusech. I když v padesáti litrech si moc vyskakovat nemůžeš. Ono s těmi živorodkami se už pomalu blížíš stropu. Možná už na něm jsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 23:49 Jakub
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak důležité je dodržení doporučeného počtu 5-6 ryb u druhů jako jsou parmičky pětipruhé a danio rerio. Máme 54l akvárium a chceme, aby bylo co nejrozmannitější. Zatím máme 3 živorodky duhové, 3 živorodky vídeňské, 2 black molly a 3 parmičky pětipruhé.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   28.09.2015 20:10 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: lknix
Na neonky je to malé. V menších akváriích můžou být třeba neonky modré, ale i ty rády plavou, délku akva pro modré neonky bych viděl min. 50 cm, více je lépe. Taky je to hejnová ryba, v malém akva a v malém počtu se ryby budou trápit, nekupuj je. Pořiď si nějaké drobné razborky - třeba skvrnoocasé, pěkné hejno a budeš spokojený ty i rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   28.09.2015 14:49 Muž ludvik [1082] Re: lknix
0
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 14:02 lknix – Neonky v 30l
Kolik může být neonek v 30l akváriu? :-)
Předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.09.2015 16:59 Muž Angel1804 [4] - Miniakvária
Do takto malých akvárií bych doporučil živorodku sličnou.Sám je chovam v 20l akvárku.Mám 6ks dospělých a hafo prcků, jsou vhodné i pro začátečnika.Mám to jako druhovou nádrž, tkž nic dalšího z řádu ryb.Jako čističe zbytků chovám krevetky red cherry a super red, ten první udaváný druh je taktéž vhodný pro začátečnika.Dokonce mám "red cherry" větší jak ž. sličné :)
Při základním dodržování podmínek - nepřekrmování,dostatek rostlin atd. může být použit i obyčejný molitanový filtr poháněný vzduchovým filtrem.Dokonce se doporučuje kvuli toho, aby silnější filtr co vytváří proud neumlatil potěr.Nejvohdnější jsou nějaké vnější filtry.

Určitě bych nedával do malého akva mečovky,platy,paví oka a jiné velké ryby.Udržitelnost akvaria by se snižovala víc, a víc z každou rybou.

Fungovat by to možná mohlo při častějším odkalení silnou filtrací atd., ale i tak pro honější počet to není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 19:51 Muž Mislow [304] Re: drvi
Ahoj, nemyslim, ze 30 l je vhodna nadrz pro otiky, maji radi daleko vic prostoru nez casto vypadaji. Sam jsem je prelovil ze 40 l do velkeho akva, pac se mi zdalo, ze jim objem moc nevyhovuje, i kdyz byli zivi a zdravi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 15:33 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Jozka
Tak tetry obecně do takto malého akva nepatří žádné, jsou to hejnové ryby co rády plavou. Pancéřníček kropenatý je velká ryba, já je mám v 250l akva. Utýráš ho tam!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.09.2015 14:35 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Lukehofarma
Pokud nakupuješ v komerkčních řetězcích s podavači,tak s tebou souhlasím.ale není to můj problém.Já naopak děkuji svým kolegům,pro které se stalo akvaristické hobby povoláním,za vzájemné informace a nezištnou odbornou pomoc. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 12:37 Žena drvi [2894] Re: Kaira
:-D Já si na Otíkách trvám, i když jsou hejnový, v miníčku se jim s beťákem líbí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 12:23 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: drvi
Zas dostaneš kartáč. :-P Krevetky k beťákovi by skončily jako drahé krmivo. Ještě by se možná sneslo hejno nějakých malinkých pancéřníčků, ale je otázka, jestli by je sehnal, když neuspěl ani s galaxkami. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 12:18 Žena drvi [2894] Re: Jozka
No nemusel by tam být sám, můžu doporučit z vlastní zkušenosti Otocinkly (tak 3-4 kousky), ovšem jestli je u vás seženeš. rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy.
Jestli by byly vhodné krevety nevím, s tím zkušenost nemám. Jistě se ti ozve nějaký krevetkář :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 12:15 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Jozka
Tak to máš jako praktickou ukázku toho, co prodavači v akvaristikách vědí. ;-) Zkusila bych jinou akvaristiku, borarasky se dají sehnat docela dobře, i ty galaxky, endlerky (živorodka Wingeova/Endlerova) taky nebývají problém. Nebo pak toho beťáka, ale samotného.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102682x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-maleho-akvaria-21-50-l?od=1351