Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 11:39 Muž Legioix [574] Re: reina
Já bych z toho vynechal i tu cichlidku kakadu. Přeci jen samec doroste 10cm a nějakých 45l čistého objemu je strašně málo. To co je zde uvedeno v atlasu je podle mě blbost. Otíci navíc potřebují dobře zaběhlé akvárium, takže bych tu osádku řešil až tak za měsíc až dva po předělání nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 11:31 R Muž romant [27982] Re: reina
Tetry černý ani šterbáky ne, na ně je to malý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 11:26 Žena reina [17] – předělávka akva
Ahoj,
budu komplet předělávat akva - v začátečnickém "nadšení" vše špatně, pořídila jsem gupky, které se mi množí jak... gupky a je jich tam moc, navíc dělají hafo nepořádku...
Mám set 54 litrů (čistého objemu tedy něco míň), a porovnávala jsem informace z brožurky od Sery a místním atlasem. V Seře doporučují, při Jihoamerickém akváriu délky 60 cm (= to co mám já) 2x Cichlidku kakadu (dle atlasu min. 50 litrů), 4x Tetru černou (dle atlasu chovat min. 8 kusů), 4x Pancéřník štěrbův (dle atlasu 6 a více kusů min.) a 5 otíků...
Ty Cichlidky se mi líbí moc, jak kakadu tak ramirezky, a tentokrát v akva nechci mít žádné mega bordelníky, ale - nebude to takto přerybněné?
Díky za rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 04:35 Muž j0hny [86] Re: cezarmilan
Urcite lepsie ako doteraz v 10L :-)
Ale suhlasim. Do 40L este tak ohnivky, inak minirazborky a podobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2015 21:12 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: zeldaWR
Tetry nie sú vhodné do 41L. Skús to bez rybiek a buď ráčiky CPO, alebo čisto len pre krevetky. Ak by si chcel predsa rybky, tak pozri druh boraras, corydoras pigmaeus, nanus, hostatus.
No lepšie by bolo prečítať z toho vlákna aspoň 4 strany ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 13:49 zeldaWR
Zdravím všechny,
poraďte jaké ryby dát do akvária, pořád se nemůžu rozhodnout.
Mám 41 l akvárium, zatím jsou tam 4 tetry z menšího akvária které zůstalo pro krevetky. Po řádném zaběhnutí (cca za dva týdny) plánuju sem přemístit i raky.

A teď otázka, co za ryby k nim ještě můžu dát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 13:40 Muž Legioix [574] Re: tera
Já ti to shrnu, tak aby to bylo na pochopení co nejjednoduší.

AKVÁRIUM 50L JE PRO ANCISTRUSY, NEONKY I BLACK MOLLY MALÉ!!!! VYHOVUJE VELIKOSTÍ POUZE TĚM PAVÍM OČKŮM

BTW: Píšeš sem už docela dlouho, tak bys to už mohla vědět: rybicky.net/forum.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 12:30 tera
ja to newm presne ale myslim kolem 15 akvarko je nove zalozeny je v chodu 4 mesice :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 12:20 Muž j0hny [86] Re: tara
Tomu chapem.
A zaroven tvrdim, ze tam mas toho dost !
Zivorodky vseobecne niesu velmi cistotne, takze sa priprav na castejsie odkalovanie a vymenu vody... Inak by mohli nastat vdaka kvalite vody problemy.
Kolko tam mas rastlin, jak dlho akvarko bezi a jakou technikou zabezpecujes filtraciu vody ?

EDIT: ja mam 150, a momentalne je prazdne, ale to je tema do chatu, ne sem :-) inak dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 12:12 tara
mam tam jen neonky pavi ocka a anciky :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 12:11 tera Re: j0hny
promin je nejake nedoruzumneni ja nechci nic vracet ja tam nemam blackmolly ani mecovky :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 12:08 Muž j0hny [86] Re: tera
Uf, esteze tak :)
Tak zatial mas "plno" Neprekrmuj, skus sem hodit foto, alebo zaloz prezentacku.

Je mozne ze niekto ti este poradi nejake rybky vratit do zverimexu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 12:06 tera
a jeste mecovky jsemse chtela zeptat ale ty tam nemam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 12:03 tera Re: j0hny
mam tam 10 pavich ocek 15 neonek 2 ancitrusi nic vic ale chtela jsem si koupit blackmolly ale nez jsem je koupila tak jsem se chtala tady nekoho zeptat :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 11:57 Muž j0hny [86] Re: tera
No... Problem je, ze uz tam mas toho moc. To je osadka tak do 120L akvarka.
A tazko radit ak nemas prezentaciu...
Takze tam mas 10 molynezii, 15 neoniek, 2 anciky a oko ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 11:52 tera
15 neonek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 11:48 tera Re: j0hny
no ja to nemuzu moc spocitat ale myslim 10 zivorodek ,2 ancitrusky, 10 neonek + jeste malinkyho prcka - pavi ocko :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 11:42 tera
chci se jeste zeptat mecovky to je neco podobneho jako bllackmolly to by se mi tam taky nehodili ze ne ?? :stydim stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 11:41 Muž j0hny [86] Re: tera
Edit: a kolko tam teraz coho vlastne mas ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 11:40 tera Re: j0hny
dekuji za odpoved :-) jsem totiz zacatecnik :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 11:36 Muž j0hny [86] Re: tera
Obavam sa ze Legioix ma pravdu. Asi len tie pavie ocka...
Neonky su kludne ale hejnovite, tj aspon 10, potrebuju viac priestoru, inak budu stat zasite niekde v tmavom rohu.
Molly su zase prasata :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 11:34 tera Re: Legioix
myslis ze se nebudou na vzajem zrat ? Jsem se ptala ve zverimexu jestli muzou byt zivorodky a neonky u sebe a oni ze jo ze muzou tak newm :( ja jsem si totiz chtelakoupit blackmollu a nevedela kohose zeptat tak jsem sla na rybicky . net :-D dekuji za odpoved hodne mi to pomohlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 11:30 tera – velikost
no akva mam 5o l :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 10:28 Muž Legioix [574] Re: tera
No a jak je akvárium velké? Pokud je menší než cca 80l, tak je vhodné jen pro ty Paví očka a i kdyby bylo větší, tak se neonky k živorodkám moc nehodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 10:05 tera – hodi se k sobe?
čaute lidi , chci se zeptat jestli muzu dat k sobe blackmolly a paví očka a ještě neonky k sobě ? :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 12:42 jamajcan Re: KubaS
Je to běžný způsob transportu.A i na daleko větší vzdálenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 12:40 Muž KubaS [0]
Děkuji :)...a je to bezpečné nechat si poslat ryby???Myslím pro ty ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 12:38 jamajcan Re: KubaS
www.oarfish.cz
Zasílá po celé ČR.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 12:27 Muž KubaS [0]
Právě že líbí :-) Bral bych jakoukoliv z Razborka bornejská, Razborka kalimantanská, Razbora Hengelova, Tetra ohnivá do vodního sloupce a Pancéřníček malý, Pancéřníček drobný, Pancéřníček trpasličí, Pancéřníček třískvrnný na dno:-) Jenže ani jeden druh nemůžu sehnat.
Nepočítám-li cestu 250 km do Brna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 11:16 Muž j0hny [86] Re: KubaS
v 40 litroch by to slo, aj ked to su "hejnovite" rybky, tak v 6ks skupinke by si zvykli. Ale ty tam mas sotva 30L cisteho objemu :)
A ine minirazborky sa ti nepacia ? Alebo kardinalky?
A co tetra ohniva ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 09:01 Muž KubaS [0]
Ahoj...vím že o vhodných rybkách do malého akvária tu bylo řečeno už mnoho. Bohužel malé Razborky, které jsem chtěl jsem nesehnal. Chtěl jsem se tedy zeptat zda by šli ve 40L akvárium chovat Parmičky z Oděsy, případně pancéříčci(např. Panda či Skvrnitý). Případně v jakých počtech. A nebo jestli byste mi nemohli doporučit nějaké menší nenáročné rybky, které jsou ale k sehnání. Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 19:28 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
To by bolo snáď na hrane. Horšie je, že u nás ich nevidieť a je veľmi ľahko si ich pomýliť s neónkou "pravou". Doprajme však aj týmto viac priestoru na plávanie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 19:04 R Muž romant [27982] Re: cezarmilan
I neonky by šly a řekl bych, podle tazatelových dotazech v jiných vláknech, že přesně po nich tzv. jde. rybicky.net/atlasryb/neonka_modra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 18:59 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Sharf
Skús pogoogliť, microrazbora galaxy, boraras brigitae a z iného "súdka" corydoras nanus, corydoras hostatus, snáď i corydoras panda. Ak by si tam doplnil krevetky, hmmm bolo by na čo pozerať ;-)
Neónky prosím, do toho nie :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 23:19 Koště Re: Sharf
Špatné téma. Nicméně tvému popisu by mohly vyhovovat menší druhy razbor (skvrnoocasá apod.) nebo například tetra ohnivá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2014 23:11 Muž Sharf [7] – Prosím o radu
Sháním do svého akva 54l nějaké malé ryby nejlépe něco jako neonky ale pokud možno ještě menší existují takové ryby nejlépe do 2-3 cm ? Pokud nějakou znáte prosím napište nejlépe hejnovky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 01:18 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Adajo
Možná OT: Nečekej, dokud se tady všichni diskutující shodnou na té ideální sestavě pro Tvé akvárium. To by se taky mohlo stát, že bys nic nemohl udělat ještě rok :-). Každý má jiné zkušenosti s jinými kombinacemi a jak romant napsal, každá nádrž je jiná.

Teď už víš, jaká úskalí a jaké výhody mají různé diskutované osádky a můžeš si vybrat tu, která Ti nejvíc vyhovuje (nebo nejméně nevyhovuje). U kombinace různých ryb (někdy dokonce i stejného druhu) se vždycky stát nějaké nepříjemné překvapení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 20:38 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Atika
Tak ak by dávali zdravé potomstvo.... Chov pavích očiek je aj o tom, že sú dnes všelijako prešľachtené, málo odolné, trpia rôznými ochoreniami. Dosť však strašenia. Chcem len opatrne naznačiť, že pri samotnom pôrode môžu uhynúť, alebo neskôr. Ťažko zistiť a nájsť takéto mrtve telíčka, ktoré sa môžu rozkladať....... atď. Dĺžka života týchto rybičiek je krátka.
Ináč sa s tým vysporiadá veľké, dlho zabehnuté akvárium a ináč čerstvé a malé akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 19:40 Žena Atika [134] Re: Adajo
Nehledě na to, že když se oka přemnoží, pořád je možnost je darovat - ať už dalšímu začínajícímu nebo případně ke zkrmení. Zájemci se zpravidla najdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 16:34 R Muž romant [27982] Re: Adajo
Však uvidíš, jak se oka budou množit a je klidně možný, že to nebude žádná sláva a bude docházek k samoregulaci, ale to se dozvíš, až to začneš provozovat, zbytek je rovina teoretická a jenom připomenu originalitu každé nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 16:20 Adajo Re: maryn
Diskutovala se tu možnost "papírově" bezpečnější samice Betty (ale zdá se, že i těm umí "přeskočit")
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 16:13 Muž maryn [40] Re: Adajo
Do tohoto objemu je výběr dravce velice omezený, já osobně bych opravdu šel do 1 beťáka, ale při nutnosti řádné a pravidelné péče o akvárium (hlavně výměna vody a pravidelné odkalení..).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 15:48 Adajo Re: cezarmilan, michalt, Atika, romant, Turbínka
Právě že jsem pogooglil vydatně (zejména zde na kvalitních rybickách). Však sestava zvažovaná v mém úvodním dotazu byla snahou o maximální esenci pozitivních odpovědí na zdejší dotazy s podobnými parametry (tj. 54 hrubých litrů akvo, základem paví očka, regulace potěru). Přesto tu teď mám slušný rozptyl názorů, za které všem patří dík. Od "zcela jinou osádku" - Turbínka (což nyní nelze, úkol zněl jasně :-) a pávčata 2+6 už plavou), přes "jednodruhovka gupek" - Turbínka, michalt, cezarmilan (bez debat, začátečnická jistota ... jen co s tím potěrem?), až po lehké připuštění životaschopnosti složitější sestavy - Atika, romant (s oprávněnými "?!" ohledně ukočírování akvaristickými "uchy" :-) ... ale co kdyby to fungovalo?). Takže zatím bez výsledku (však je na něj ještě čas než proběhne "základní trénink" s okama) nebo, že by přece jen nějaký tip na "bezproblémového predátora"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 20:42 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Tiež si myslím to isté, veď dnes je na výber toľko vhodnejších rýb do 40L. Chce to len pogoogliť. Časom až bude prax, tak pár samčekov endlériek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2014 09:46 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Adajo
To závisí od té betty, jakou bude mít povahu, imunitu a jaké budou podmínky v nádrži (zarostlá - úkryty, filtrace).

Jestli bude betta mít "šťastnou" povahu, fungovat to může a opravdu bude jen redukovat potěr. Jestli ne, bude stejně agresivní jako by byl sameček, v rámci vnitrodruhové agresivity si jednou za čas splete dospělého samečka pávího oka s příslušníkem vlastního druhu a nedopadne to pro něj dobře.

Plánovaný objem je pořád jen 40 litrů a budou tam páví očka, o tom tady již diskuze odzněla. Udržet dlouhodobě kvalitu vody tak, aby tím betta netrpěla, chce trošku cviku, který člověk získá časem. Než se trochu natrénuje, co vlastně znamená "neflákat údržbu," může to s kvalitou vody zahoupat. A to betta nerada.

Já si myslím, že tahle kombinace možná je, ale chce to oboje: Štěstí na výběr jedince a trochu cviku v údržbě (nejsem žádný akvaristický guru, jen "koníčkář," který pomalu získává zkušenosti). Čili jestli se rozhodneš jít do téhle kombinace, je potřeba počítat s možnými zdravotními komplikacemi (snad jen uvnitř akvária :-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 09:10 Adajo Re: romant
romant napsal: Jinak jsem toho názoru, že když se nebude flákat údržba, tak to funkční býti může, tedy to pranýřované soužití.

A to tedy včetně té samice Betty na redukci potěru gupek? (při plnění podmínek údržby)

A má prosím v této sestavě nějaký z následujících pancéřníčků přednost z hlediska vhodnosti?
- šestice pand či drobných nebo osmička třískvrnných

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 20:15 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Atika
Predsa 54L, mno to už nechám na pováženie "Adaja"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 18:40 Žena Atika [134] Re: cezarmilan
Však taky píšu o pravidelné údržbě a regulovaném množství pavích ok. Navíc bych do dna dala piskořky. Taky mám v 54 l několik živorodek, hejnko minirazbor a na dně dvě skupinky pancíků (skvrnité a pygmeje) a skvrnití se velmi pravidelně třou a funguje to takhle úplně bez problémů. Samozřejmě neflákám údržbu a mám dostatečně zazeleněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 17:57 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
Mne sa premnožili endlérky a mal som tam panc. sterbay. Začali hynúť a zastavilo sa to po razantnom zriedení ich počtu. Neviem, čo by som dodal. Žiaľ i takú skúsenosť som mal. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 17:53 R Muž romant [27982] Re: cezarmilan
Ale vůbec se nemýlíš, mě jenom pobavilo to konstatování o té nepříjemnosti. Pokud by to bylo myšleno ve vztahu ke kvalitě vody, tak s tím nemám problém. Já bych v této souvislosti rozhodně nepodceňoval funkci nitrifikačních bakterií, na který bych sázel, že to co z těch rozmetadel hnoje vyjde, dokáží předpřipravit do konzumovatelný formy i pro ty pancéřníčky. Z osobních zkušeností vím, že to funguje a např. ve školním akváriu, které dohleduji mají děti oka a na dně pancéřníčky skvrnitý, který se pravidelně třou, tak proto se k tomu dovoluji vyjádřit i ak, jak se vyjadřuji. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102682x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-maleho-akvaria-21-50-l?od=1551