Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 66 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 13:20 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Zdravím do akvárka v prezentácií by som chcel najekého "pomocníka s údržbou", proste niečo čo by as trocha pohrabalo v dne, konkrétne niečo z týchto:
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_trpaslici
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_nejmensi
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_harolduv
rybicky.net/atlasryb/hara_jerdonova
Neviem ale či si to ešte môžem dovoliť, prípadne či by bolo možné ísť pod odporúčaný počet rýb.
Rovnováhu v nádrži sa mi darí udržiavať pomerne dlho, údržbu nezanedbávam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 20:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MichalK
myslím že u toho rybářství to bylo vymyšlený proto aby nakonec v té řece nezbyly jen starý ryby a mladý žádný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 20:32 Muž MichalK [16] Re: romant
Tak to je přece jako s rybářstvím, když už má nějaká ryba třeba půl metru, tak si jí vemete domů a sníte, protože už měla alespoň nějaký život za sebou, a ty malé pustíte :)

katterinecka: jj to máte bohužel pravdu no :( ještě uvidím, jak to nakonec udělám, psal jsem chovateli který bude vystavovat na ostravské aquaburze za 10 dní jestli náhodou nemá nějaký "neplodný" pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 20:28 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MichalK
a maso nejíš? Podle mě je nechat sežrat potěr jinejma rybama aby se z toho najedly a spestřilo jim to jídelníček lepší, než když někde v obchoďáku je maso v mražáku a stejně se část vyhodí, protože to nikdo nekoupí.
Rozhodně je to přirozenější, i v přírodě z těch 100 maličkách rybek přežije třeba jen jedna. Kdyby si zachránil všechny tak je nebudeš mít kam dávat a budou se mít špatně všechny v přerybněným akvárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 20:26 R Muž romant [27987] Re: MichalK
A jak je to s duší těch ryb co jsou rozemletý v tom krmivu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 20:24 Muž MichalK [16]
Ale tak to jsou velké ryby rozemleté do toho krmiva ne? Vim ze co napisu vyzni hloupe, ale tohle je 100 narozenych "dusi" coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 20:19 Muž souky [592] - Rostliny
i ve vločkách kterýma pravděpodobně krmíš sou ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.01.2012 20:02 R Muž romant [27987] Re: MichalK
Ano, i to bývá někdy akvaristická realita, prostě i toto k této nádherné zálibě(akvaristice) patří a kdo se s tím nedokáže srovnat, tak by asi akvaristiku neměl dělat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 19:56 Muž MichalK [16] Re: hawok
Jezis to je hrozne!!! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 19:22 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: MichalK
pokud je takovy problem a nechces to odchovavat, muzes je odsat hadickou a poter nekomu darovat na skrmeni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 19:14 Muž MichalK [16]
Protože teď mě napadá další problém, že kdybych tam měl jen pár, tak by z toho taky mohly vzniknout děti a ty nechci protože je nemám jak odlovit ze zarostlé nádrže a nemám je komu/kam dát :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 16:36 Muž MichalK [16] Re: nula
Dobře, díky, uvidím jak to nakonec bude, podívám se na akvaristickou burzu teď v Ostravě a pak se rozhodnu :) Nebo mě ještě napadá (ta už se mi sice až tak nelíbí) Cichlidka Kakadu, třeba jeden sameček a dvě samičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 13:16 nula Re: MichalK
no, on ten štikovec je hejnová rybka -takže byste tam asi neměl mít jen pár, ale nějakou skupinku, jistě by pak vidět byli, vážně.

No, ještě mě napadlo, že byste si tam mohl bez ničeho dát párek čichavců zakrslých. Ale nevím... Osobně se mi ty menší nádrže s ne úplně maličkými rybami zdají takové... no...jako konzerva. za ryby mluvit nemůžu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 12:16 Muž MichalK [16] Re: nula
Děkuji všem za rady, dobře, kančíky tam nedám určitě.

Bob66: ano, to akvárium jsem původně nechával dělat i ten rozměr pro cichlidky ram. :) žádné další ryby, případně kdyby se akváriu moc dařilo bych dodal třeba 4 krunýřovce jednopruhé, ale to až časem...

nula: Štikovec je zajímavý, ale zdá se mi hrozně malý, dorůstá jen 4 cm, kdybych jich měl jen pár, a jaktože jich ten člověk v té nádrži 40l má 27? Mi se líbí ty svítící oči, ale hlavně mi jde o to, aby šlo v tom akváriu něco vidět.

mirda: nevím, jestli je to reakce na mě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 11:43 nula Re: souky
ano, ano, to jsem myslela!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 11:34 Muž souky [592] - RostlinyRe: nula
předpokládám, že myslíš rybicky.net/nadrze/13029
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 11:28 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: hawok
Pro jeden pár apistogramm je to ideální nádrž, ale žádné další ryby X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2012 11:16 nula Re: MichalK
A nelíbil by se vám, Michale, třeba štikovec normanův? myslím, že s tou velikostí by se spokojil líp než vámi vybrané kousky - a k tomu má ty "svítící" modré oči... Myslím, že ho zde i někdo v akvárku má...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 02:03 mirda – NOEMOVA ARCHA
PROSIM ctete knihy a časopisy !(vlastne nevim, jestli vychází něco rozumného jako byl casak AKVARIUM TERARIUM za 29,-),ale i tady na foru jsou nekteri bezva lidi,kteří daji rady a odkazy na ruzne weby.Pak musíte pochopit,ze akva.do 30l. pro zacinajici, jsou NanoAkva a musite, tak k tomu pristupovat.Kdyz dam do NanoAkva mezi rybky tri male Anciky a třeba tri mrňousky Mecovek za chvilku je z NanoAkva BigHrob.Byl jsem svedkem jedne N.Archy akvarko melo,at nezeru 40l.Slozeni 4x Ancistrus 6cm,7x danio dloho ploutve hrbate5cm,plavalo pouze kymacenim(ktere melo krvave zabry 3mm venku),pancernicek 6cm protoze je to take hejnova ryba tak 7x,1x drapatecka(zabka).Filtr 6x6 delka10cm.
Hlavne vsechny filtry maji uvedene kapacity BEZ ryb,tak s tim pocitejte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 00:37 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: MichalK
tak na kanciky zapomen, pro ne je na hrane i zminovanych 60l. Ramirezky a ostatni cichlidky taky ne. Je to fakt male. Teoreticky kdyby to byla dlouha nudle by ramirezky sly, ale zas to je dost hrana a nutma kvalitni pece.
Do te velikosti by sla nejaka bojovnice, mali pancernicci, nebo krunyrovec jednopruhy, sly by i nejaci halancici, ale tam pozor na to jake.
Nic velkeho tam ale nedas, prohledni si nadrze, popripade dal konzultuj. Procti forum. Urcite neco najdes.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 00:30 Muž MichalK [16] – Ryby do 35l
Dobrý den, plánuju založení akvária 35l (40dx35vx25š) a chci se poradit. Původně jsem zamýšlel párek cichlidek ramirezovych, ale jsou dost malé a nevýrazné, plánuju v akva hodně rostlin (ještě doufejme, že se jim bude dařit...) a nechci mít úplně prázdné akvárium, proto se chci zeptat, jestli bych do tak malého akva mohl dát případně pár rybicky.net/atlasryb/kancik_zelenooky… nebo rybicky.net/atlasryb/kancik_mnohotrnny… obzvlášť ten kančík zelenooký se mi moc líbí, ale nevím, jestli to pro ně není moc malé, i když jsou jen o pár centimetrů větší než ty ramirézky, jiné rybky bych už tam určitě nedával, ať už tam bude kterýkoliv z těchto párů. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 20:12 R Muž romant [27987] Re: masik26
Chtělo by to trošku rozklíčovat ty krunýřovce a pancéřníčky a jinak bych to i bez těch podrobnějších názvů viděl na absenci těch živorodek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 20:05 R Muž romant [27987] Re: nikča1712
Zkus nějakou burzu ve svým okolí, tam jistě seženeš za rozumný ceny a přímo od chovatele. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 20:03 Žena poklad [1] Re: nikča1712
Co je to za dotaz?? Pokud si pro ně pojedu na druhou stranu republiky, nedo si je nechám poslat, ve výslednici vyjdou mnohem dráž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2012 19:34 Muž Yirka [9126] Re: masik26
48l je pro tuto sestavu málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 19:31 masik26
Ahoj potřeboval bych pomoct chtěl bych mít v akváriu 4 pancéřničky 3 krunýřovce 7 neonek a 4 mecovky jednoho samce a 3 samičky. Chtěl bych se zeptat jestli se snesou? a jestli ten počet je odpovídající? mám 48l díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 19:25 nikča1712 – krevetky
nevíte kde v české republice seženu nejlevneji krevetky odepiste na mail mailto:nikolinkaurbanov@seznam.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.12.2011 02:00 Muž j0hny [86]
Neni zac. Vam sa da este pomoct, ludom bez informacii to potom nefunguje jak ma, su sklamani a rybky potom trpia a umieraju. Naopak z pripraveneho a fungujuceho akvaria maju radost aj deti aj rodicia ktory sa o akva staraju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 01:49 lukassoo
díky moc za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2011 01:41 Muž j0hny [86]
Este jedna vec, to akvarko potrebuje pred vpustenim ryb vhodne "zabehnut", odporucam sa poradit vo vsetkom v com neni jasno, najde sa tu kopec ochotnych ludi.
Zavojnatky asi vratit, su to pre deti mozno najkrajsie "zlate rybky", ale su zname ako vodne prasiatka, v malom akva (menej nez 50L na 1 rybu) potrebuju kazdodennu udrzbu. Popozerajte si atlas ryb.
Edit: tuto najdete vela informacii a nejake voditka do zaciatku:
rybicky.net/clanky/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 01:41 lukassoo
díky za radu,jen se ještě zeptám jestli jí budou vadit závojnatky , protože tchýně byla aktivní a koupila rovnou dvě :-( tak jen jestli je může přivézt,nebo radši vrátit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 01:25 Muž j0hny [86]
Pekny vyber. Co k betam.. je tu par celych vlakien :) napr. tu: rybicky.net/forum/72…
Skusil by som k tomu skupinku 7-8 malych razboriek alebo tetier ohnivych, ale viac tam toho urcite nevojde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 01:04 lukassoo
Jsem začátečník,nechal jsem se ukecat dceroou která furt chodila že chce rybky.Raději bych více malých,ale na druhou stranu se mi líbí bojovnice,takže nějaký páreček a něco k nim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 00:53 Muž j0hny [86]
Mas nejake napady napriklad na biotop ? Alebo aspon kontinent ? Alebo ake rastlinky tam mas...
Chces par velkych alebo viac malych rybiciek ?
Mas uz nejake akvarko ? Jake mas skusenosti ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 00:51 lukassoo
Dobrý den,
pořídil jsem si akvárko 54l a teďka řeším jaké rybyčky do nich vypustit. Budu vděčný za každou radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.12.2011 21:24 nula Re: MartinHorniak
dobrý den, vím, že živorodka trpasličí není párová rybka, ale přesto bych vám ji doporučila. Opravdu není náročná a k tomu je moc pěkná, myslím, že ve skutečnosti vypadá o něco líp než jak zde v atlase. je i docela živá a nezdá se, že by byla nějak bojácná a těch 30 litrů jí bude stačit. A budete se i moci těšit z prcků, kterých ale není tolik, že byste nějak brzy musel řešit, kam s nimi. POdle mě je to fakt zcela ideální rybka do malého akvárka, doporučila bych ji každému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2011 23:21 Žena Naďa [33]
A co krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.12.2011 21:38 vav Re: MartinHorniak
Do 30 lt - co takhle nějaké Boraras, Heterandria formosa, Neoheterandria elegans, Hara jerdoni, Hyphessobrycon amandae, Danio margaritatus, Epiplatys annulatus, Nannostomus marginatus, Betta albimarginata ... ty parmičky duhové přece jen radši do těch > 50 lt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 20:04 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: MartinHorniak
Souhlasím s navikem.. Osobně bych na zaběhnutí použil nějaké endelerky nebo paví očka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 20:03 Muž navik [908] - SumciRe: MartinHorniak
Pro začátečnííka je vhodnější Parmička duhová, do takto malého akvária bych však nedával ani jednu z nich - jako dobrý plavec určitě nadšená nebude... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 17:38 MartinHorniak – Cichlidka Ramirezova vs. Parmička duhová
Zdravím, keďže som usúdil že odchov ancistrusov je v mojom 30L akváriu nevhodný tak po zabehnutí nového filtra by som chcel začať chovať nejaké iné párové rybky.Zvažujem medzi Cichlidkou Ramirezovou a Parmičkou duhovou.Prístupné sú mi obidve len musím dokúpiť ohrievač.Chcel by som vidieť váš názor ktorá z týchto rybiek je pre mňa (som začiatočník)vhodnejšia... ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2011 19:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tess96
ten ancistrus určitě dost napomáhá ke zhoršování kvality vody, ale jsou docela odolní proti betám, to mohl být i důvod úhynu té předešlé betty.

taky není akvárko jako akvárko záleží jak je zařízené, jak často provádíš údržbu, stála by za to nějaká fotka a víc informací. Někdo (hlavně chovatelé) mají betty v ještě menších nádržích, ale zase údržba je někde úplně jinde, mění vodu klidně i každý den. Takovéhle i když docela malé akvárko, dobře zařízené s dostatkem rostlin by pro bettu mohl být docela fajn život
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 19:15 Muž MrHu [300] Re: Poweres
To sice není, ale pro Betty malé je...:-) Možná by tam mohly být nějaké mikro razborky...myslím, že by nejlepší byly krevetky...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 19:07 Muž Poweres [59] - Živorodky
Podle me 23 l.neni zase az tak male akvarko,ze by tam nemohla mit nejaky rybicky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 18:58 Muž Yirka [9126] Re: Tess96
Ta myšlenka opravdu není moc dobrá. Ta nádržka je velmi malá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 18:58 R Muž romant [27987] Re: Tess96
To není dobrej nápad. Do toho akva bych dal jednom jednoho Beťáka. Nevím co je to za krunýřovce, ale zamyslel bych se i nad ním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 18:55 Tess96 – betta s bettou
Dobrý den,
mám 23 l akvárko a v něm teď už jen jednoho asi 8 cm krunýřovce... Už jsem ho chovala i v menším akva s bettou, ale ta umřela. Teď mě napadlo si do tohohle k němu pořídit tři betty, jednoho samce a dvě samice, ale mám tam jen dvě rostlinky a bojím se, aby sameček přece jen v tak malém akva neuštval holky k smrti... předem děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 20:30 Muž Luis666666 [0] Re: Víťa
Jaká rybka se hodí do 54 l akvarka k neonce obecné?...Neonek budu mít 10:) díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 14:05 Tomikku Re: MajQulinQa
Fotka k příspěvku Já mám v práci takovou malou loužičku cca 5 litrů vody, je v něm jeden malý bublifuk, malokvětka na kousku dna, troška jávského mechu, a ještě dvě rostliny co vždycky zapomenu jak se jmenujou, na dně mám z 1/2 tmavý štěrk o frakci cca 0,5 mm zbytek tvoří hrubý písek s několika kameny (v písku je zasazna malokvětka) po zaběhnutí této louže jsem nasadil 5 krevetek 2 cherry a 3 crystalky, a ejhle momentálně mám 50 prcků a obě samice už zase mají vejce, neptej se mě jakou mám vodu protože to nevím nemám tam topení v životě jsem vodu neměřil, a v akvarku není ani teploměr, prostě si žijou a daří se jim, učinil jsem pokus a zjistil jsem že tahle malá louže je i docela soběstačná, protože jsem byl nemocena k čištění sem se dostal až po cca více jak 1 měsíci a po celou dobu jsem jen dolíval odpařenou vodu a filtroval přes bublifuk a akva fungovalo bez větších problémů. Jo a při výměně či čištění používám vodu z vodovodu a nenechávám ji ani odstát. Měním cca 2 litry při velkém úklidu ;-). Je pravda že u krevet nemám žádné ryby ale pokukuju po razborkách. Takže můj návrh je klidně bez bázně a hany hurá do "jednoduchých" krevetek.

PS: omlouvám se za fotku je to z mobilu a jestli náhodou někdo víte co je to za tu skonkovku pisněte mi sem, Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 08:51 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: vitek38
- podobna rada jako petulinakk - Boraras brigittae
- chtel jsem je na sbirani drobneho ziveho krmeni, co se mi objevilo v nano
- aktualne jich mam jenom 5, ale urcite prikoupim - aktivni rybky, plavou v hejnu po celem AQ
- a hlavne ve Sklorexu je maji za 9,- ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [66] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-maleho-akvaria-21-50-l?od=3251