Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 10:41 Žena krevetka123 [0] Re: Smetany
Ke krevetkám se - zatím - vracet nebudu. Neuchovala jsem už druhou várku a víc jich trápit nebudu. Teploty nad 30 stupňů jsme měli fakt měsíc, po nočním větrání 28-29. Pokusy o chlazení ledem proběhly, ale s novorozencem doma to přeci jen nebyla priorita. Letos se budeme snažit co nejvíc vypadnout z Prahy na venkov, takže krevetky a chlazení prozatím zavrhuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 10:33 Žena krevetka123 [0] Re: vlka
U bornejek je uvedený poměrně obtížný chov, a proto jsem se do nich radši nepouštěla. Jinak to byla po krevetkách (když bylo vidět, že tudy cesta nevede), moje první volba. Skvrnoocasé se nabízely logicky hned vzápětí, ale v akvaristice jsem nabyla dojmu, že v akvárku nebudou ani vidět - byly hodně bledé a průsvitné... Vrátím se dotazem k těm bornejkám - jak se u mě můžou projevit specifika obtížnějšího chovu? Tím, že najdu občas nějakou břichem nahoru? To bych nerada. Co se týče parametrů vody uvedených v atlase, nevidím tam (já laik) nic zásadního. V čem je tedy problém? Čistota vody, dusičnany, zarostlá nádrž? Co bych měla dělat pro to, aby se jim u mě dařilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2019 01:13 Muž Smetany [1226] Re: vlka
No tak na tom se schodnem ale u krevet by ta teplota měla kolísat mezi 20 až 25 stupni. Zatímco u té bornejské by pod 25 stupňů jít neměla. Už vidíš ten problém.
P.S. existují i krevetky kterým teplota nad 25 stupňů nevadí. Takže ta snášenlivost v atlase je v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 00:51 Muž vlka [3453] Re: Smetany
Bornejská má přímo psanou snášenlivost s Krevetkama. Všichni tvorové jsou určitým podmínkám přizpůsobiví. Nemyslím si, že konstantní teplota v AQ je to nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2019 00:17 Muž Smetany [1226] Re: vlka
Ono je rozdíl mezi tím co krevetka vydrží a tím co je pro ni ideální. Dlouhodobé teploty nad 25 stupňů nejsou pro neocaridiny vhodné. Moje jsou nejspokojenější při teplotě okolo 21°. Nicméně ta skvrnoocasá by měla být ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 00:11 Muž vlka [3453] Re: Smetany
Jejich teploty se prolínají. Nevidím v tom žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 23:05 Muž Smetany [1226] Re: vlka
Razborka bornejská vyžaduje celoročně vodu nad 25° a to krevetkám bude výrazně zkracovat život. A je pravděpodobné že se nebudou množit určitě bych je s krevetkama nekombinoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 23:01 Muž Smetany [1226] Re: ctibum
Já bych je taky nedoporučil ale když už tam jsou stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2019 22:56 R Muž ctibum [6920] Re: Smetany
Moje zkušenost s Galaxkama je taková, že ožily až po přestěhování z "61" do "200". Do 22 litrů bych je určitě nedoporučoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2019 22:41 Muž vlka [3453] Re: silviebaris
Jasan. Vždyť taky píšu jen krevetky a 10 jedněch razborek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 22:37 Muž Smetany [1226] Re: krevetka123
Já bych zrušil rozbory nechal dania a vrátil se ke krevetkám. Neocaridiny 28 stupňů výdrží a těch pár dní co bude teplota víc se to dá uchladit. Buď kostky ledu nebo opatrné dolévání vody z lednice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 22:33 Silviebaris Re: vlka
Dival ses na prezentaci,co tam teď plave.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 22:21 Muž vlka [3453] Re: krevetka123
Klidně bych tam, ale jen ke krevetkám dal 10 kousků buď: rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska nebo rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2019 22:03 R Muž ctibum [6920] Re: krevetka123
Čistý objem máš 22 litrů. Ryby, co tam máš, do toho určitě nepatří. A Ancistrus už vůbec ne. Přidej na rostlinách, daruj stávající ryby a pořiď si hezky barevnýho Beťáka… ;-)
A pokud se ti nedaří rostliny, poptej se v příslušném vlákně, třeba někdo přijde na důvod ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2019 21:59 Silviebaris Re: krevetka123
Jestli mysliš to z te prezentace,tak to ma 22 litrů čistych,tak už teď je těsno,je to moc malý,to je opravdu buď na krevetky a nebo jednu bettu... ;-) Afc..ty jsi dnes rychlej X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 21:59 R Muž afc1886 [14685] Re: krevetka123
Už teď máš přerybněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 21:54 Žena krevetka123 [0] – Co s akváriem dál?
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím zkušenější o radu. Moje akvárko by potřebovalo vylepšit, ale nejsem si jistá, jak a čím :-) Původně se jedná o krevetárko 30 l, ale krevetkám se nedařilo. Momentálně tam mám 6 ks hengelky a 6 ks galaxky. Kapacitně je to asi plné, ale přijde mi to málo veselé a zvažuji:
A) Samce bojovnice. Nemáte někdo zkušenost s takovou kombinací, jestli by se tam spolu neporvali? Předpokládám, že mi to bude rozmluveno :-)
B) Nejsou japoniky odolnější vůči vyšší teplotě než neocaridiny? Bohužel máme v srpnu v obýváku 32 stupňů a krevetky to nedaly :-( A to barevné hemžení na dně (a nejen na dně) mi tam chybí. Nemluvě o tom, že s krevetkami to akva bylo mnohem "uklizenější"...
C) Jeden ancistrus na dno. Ale může být v tak malém akvárku? Jestli jde o množství řas, o to bych se nebála, případně trochu přisvítím, ono to kytkám vadit nebude :-)
Samostatnou kapitolu tvoří kytky, které jsou u mě spotřebním zbožím a potřebují doplnit. Toho jsem si vědoma, netřeba mě plísnit ;-)
Předem děkuji za vaše podněty.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.04.2019 16:42 Anďaska Re: Maya
Akvarko je maličké, takže stop stav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 16:40 Žena Maya [30]
Nevim kam to dat,ale
30l nadrz jsou tam krevety sneci.. a razborky bornejske 15ks je jeste nejaka rybka, co by s nima mihla byt? Nebo uz mam stop stav?
Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.03.2019 21:18 R Muž ctibum [6920] Re: ter
No, to se vidí. To ale neznamená, že je to správně.
Osobně bych volil hejno malých Razborek nebo Teter ohnivých a na dno hejno malých Pancéřníčků. A nebál bych se ani krevetek, když to bude dostatečně zarostlé. Větší hejno malých ryb to podle mě opticky zvětší, za mě lepší, než tam dát málo větších...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 21:01 Žena ter [49] Re: silviebaris
Je to rozměr i s víkem.Ta fotka klame.Je to fotka menšího akvárka.Má jiné poměry stran.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 20:28 Muž Smetany [1226] Re: silviebaris
A nebo je to rozměr i s tím krytem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 20:26 Silviebaris Re: Smetany
jasný,ale proč je tam psaný 58 litrů...to si tam mohu /mám/ tolik vody nalít... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 20:25 Muž Smetany [1226] Re: silviebaris
To je odhadem 80 litrů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 20:22 Silviebaris Re: ctibum
nejsou tam nějaký divný rozměry...EasyTank PRO LED 58L 600 x 300 x 455 mm :-O Když to dám do kalkulačky háže mi to objem 81 ...litrů...divný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 20:19 Žena ter [49] Re: ter
Ano,to je ono.Nějak si nemůžu pomoct,ale třeba neonky člověk vidí v kdejaké "flašce od okurek".Před cca 30 lety jsme měli docela veliké akvárko.Všemu se dařilo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 20:07 R Muž ctibum [6920] Re: ter
Těch 60 litrů je myšlen čistý objem vody. Stejně tak všude jinde tady na fóru. Ty máš 58 hrubého, řekl bych, tzn. tak max 50 čistého. Proto jsem to i přesunul do tohoto vlákna... Pokud to tak není a 58 litrů je čistý objem, tak to přesunu jinam...
EDIT Je to tohle? www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 19:46 Žena ter [49] Re: Zetor
Parmička je psána od 8mi kusů a 60 l.To asi nepozná,že je 58,ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 18:01 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: ter
Nic z toho co píšeš tam nedávej. Jedině že by si neonkami myslela modré. V atlase si zadej velikost akvária a najdi si tam nějakou hejnovou rybu a na dno pancéřníčky. Ale tato kombinace nevyhovuje
1) druhem-moc malé akvárium
2) počtem jednotlivých druhů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 17:36 Žena ter [49]
Dobrý den,zařizujeme akvárko o velikosti 58 l (EasyTank).Chtěli bychom tam do budoucna dát 2 ancistruse L213,Parmičky mechové/čtyřpruhé-4+4,neonky-10 a moc se nám líbí Gold Molly,ale to je asi pro ni asi malé.Můžete mi případně doporučit kolik nebo jaké jiné?Nebo je to ok?Děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 14:29 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: KittyM
Mám krevetky s gupkami a neonkami a zatím žijí v naprosté harmonii. Je možné, že bude problém s odchovem mladých krevet, to budu schopen říct tak za měsíc.
A k chovu jen samotných samců, připadá mi to, jako pěstovat růže a přitom chtít, aby nekvetly. Vždyť to dvoření je to nejhezčí. Ale i celkově sledovat jak funguje hierarchie hejna... Když už se snažím napodobit kousek přírody, tak se vším všudy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 10:55 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: KittyM
Mě veškerý Paví oči zobaly krevety jak slepice zrní.
Všeobecně jsou nenažraný a dokaď se jim bude sypat krmení, tak budou žrát. A krevetky berou jako krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 10:00 R Muž ctibum [6920] Re: KittyM
Endlerky můžu potvrdit, ale to ti moc nepomůže... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 09:48 KittyM – Osádka
Děkuji všem za reakce, rozdělím dotaz k daným tématům aby nebyl Off Topic. Můj aktuálně nejožehavější dotaz v tomto vlákně je tedy společné soužití samečků pavích oček bez samic (vzhledem k velikosti a povaze by samci neměli tolik zatápět krevetkám).. Google neví, nerada bych aby se různě ozobávali a terorizovali (u Endlerek měli chovatalé zkušenosti dobré)..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2019 18:41 R Muž ctibum [6920] Re: KittyM
Dánia perlová bych tam nedával, podle mě patří do větších nádrží...
Držel bych se Anthraxovy rady, zas tak velké to mít nebudeš...
A ten centimetr na litr ber velmi velmi orientačně. A když už, tak u živorodek počítej centimetr na dva litry... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 18:32 KittyM Re: Anthrax
Díky moc. Takže max 3 druhy ryb? Pokud je to tedy moc, tak raději bez těch pidiryb než bez těch pavích oček.. Máš zkušenosti se soužitím samečků bez samic? (krom toho, že samice krevetkám zatápí mnohem více nechci řešit přerybněné akvárium a kam s odchovem..) A akvárium (značka, provedení) bys považoval za dobrou volbu? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2019 17:54 R Muž Anthrax [4786] Re: KittyM
Počitej objem vody. :-) To budeš na nějakých 45 l... Krevetky v hustě zarostlé nádrži přežijí ale ryby budou ty menší požírat.
Plánuješ moc druhů. Držel bych se buď těch endlerek. A nebo hejno 20 (8 ks. není hejno) razborek. A k tomu 10 ks. pancéřníčků malých. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 17:33 KittyM – Nové akvárium
Týden se prokousávám články a diskusemi a ráda bych se zeptala (radši bych dala otázku do fóra, ale nepřišla jsem na to, jak ji vložit :)
Kupuji nové akvárium, nejspíše tetra aquaart 60l (doufám, že je to dobrá volba), bude určitě hodně osázené vegetací, protože do budoucna přibydou malé krevetky. Rybky tedy vybírám s ohledem na krevetky. Z mládí mi zůstala velká láska k pavím očkům, ale vzhledem ke krevetím plánům se chci zeptat:
Mohu mít v jedné nádrži 2 nebo 3 samce pavích oček bez samic? Nebudou si ubližovat? A s nimi 5-6 kluků Endlerek (tam dle zkušeností by samci bez samic měli být OK).. (živorodky "zaberou" tedy cca 20l)
K nim bych si přestavovala hejno minirybek hodící se ke krevetkám - buď 8 bornejských razborek / nebo danií perlových / nebo modrých neonek (ale tam mám strach z PH) - které z těchto rybiček budou nejméně plaché? (dalších 20l)
a teď nevím zda se krevetky počítají do toho počtu 1cm/1litr, nebo ne - pokud ne, tak pancéřníček malý 8ks (16l) či místo pancéřníčků otíky, ale to by při požadovaných 6ti ks již bylo moc že..
Samozřejmě kvůli živorodkám počítám s častějším čištěním..
Děkuji za typy, názory a napády jak k akváriu, tak ke složení a počtu budoucích rybích obyvatel..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2019 17:43 Kim Re: afc1886
Také řeším jak osadit menší akvárium a jak tak trochu sleduji diskusi, asi by bylo rozumné brát v potaz, že pancéřníčci, neonky ad. jsou hejnové rybky a tak bych se přimlouvala za dodržování alespoň minimálního doporučeného počtu v akvárku a to lze zjistit jednoduše v atlasu na stránce....aby jim nebylo smutno :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 14:05 Vojtaa Re: afc1886
afc1886 napsal: Měl by jsi napřed plánovat přestavbu akvária a doplnění rostlinek a až potom rybičky.
Nejdříve vytvoř rybičkám vhodné prostředí a až potom přemýšlej o rozmnožování. ahoj


Asi jsem to špatně napsal, ale přesně tak to plánuji. První udělám přestavbu akvária a až poté tam dám správnou osádku. Jenom si to už zjišťuji předem.

Jinak díky všem za reakci. Živorodky tam nechám jen jeden druh a k tomu asi ty
Pandy na dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   26.01.2019 18:48 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Zetor
Podotýkám, že má 47l čistého objemu!! Tak jaké 3 čichavce a 3 bojovnice! coze a ještě toho trochu a tamtoho... tone
To si budeme za chvíli povídat v tématu o nemocech.

Vybrat jeden druh menších rybek, udělat z nich menší hejno, k tomu něco na dno a dál bych to nedráždil. Klidně jenom jednodruhovku s gupkama a věřím, že bude na co koukat.

A jestli další druhy, tak jedině s dalším akváriem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2019 15:38 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Vojtaa
Nechal bych paví očka (ale aspoň pár, pak se ti namnoží) a pandu bych ještě 4koupil aby jich bylo 8ks. To je asi všechno. Popřípadě, pokud by jsi trval na ještě jedné rybce tak čichavec medový/zakrslý 1samec a 2 samice nebo bojovníci 1 samec 2 samice. Hlavně to nechej zarůst ;-). Ať se daří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2019 14:27 R Muž afc1886 [14685] Re: Vojtaa
Vojtaa napsal:chystám o přestavbu nádrže.

Aktuální osádka: 6x Black molla, 3x Plata skvrnitá, 3x Mečovka mexická červená, 3x Paví očko, 4x Pancéřníček panda a 1x Ancistrus.

jak opět píšu v popisu nádrže. Po změně plánuji o hodně více rostlinek, aby se mi mohli rybky bezpečně rozmnožovat.
Děkuji za reakce
(snad jsem zvolil správné vlákno na diskuzi)


Z celé tvojí osádky bych tam nechal jenom ty pandy a to jedině až po výměně dna. A to i tak jsou vhodnější panceřníčci, například malí.
Měl by jsi napřed plánovat přestavbu akvária a doplnění rostlinek a až potom rybičky.
Nejdříve vytvoř rybičkám vhodné prostředí a až potom přemýšlej o rozmnožování. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2019 13:42 Žena drvi [2894] Re: Andaska
Až na ty cichlidky souhlasím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 13:20 Andaska Re: Vojtaa
Když už živorodky, tak do 54l bych dala jen jeden druh (menší hejníčko). Jsou to čuňátka. Nebo je vyměnit za hejno čistotnějších rybek, na dno ty pandíky a třeba 1 pár menších cichlidek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 11:55 Vojtaa – změna osádky
Ahojte, jak už píšu v popisu nádrže u mě na profilu. Založení mého akvária bylo velice spontánní a zbrklé. Teď už vím, že novou nádrž bych zakládal úplně jinak a taky se po důkladném prostudovaní "akvaristiky" chystám o přestavbu nádrže.

Aktuální osádka: 6x Black molla, 3x Plata skvrnitá, 3x Mečovka mexická červená, 3x Paví očko, 4x Pancéřníček panda a 1x Ancistrus.

Už vím, že tam mám aktuálně přerybněno, ale potřebuji poradit. Mám tam 4 druhy živorodek a už mi bylo podotknuto, že se mezi sebou mohou pářit (a jsou bordeláři). Je to opravdu tak, nebo u sebe mohou být nějaké živorodky, které se mi nebudou mezi sebou křížit? to byla první otázka a teď druhá. Až protřídím ty živorodky, které se k sobě nehodí, určitě bych chtěl zařadit ještě nějaký jiný druh rybky, který tam bude sedět, aby se rybky nekřížily a nežraly. Jaké rybky se budou hodit k Pandám a některým těm živorodkám?

PS.: jak opět píšu v popisu nádrže. Po změně plánuji o hodně více rostlinek, aby se mi mohli rybky bezpečně rozmnožovat.
Děkuji za reakce
(snad jsem zvolil správné vlákno na diskuzi)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2019 10:33 Silviebaris Re: Smetany
Ale objem je 43 litrů čistých...trochu málo,na takovy počet rybiček..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2019 10:29 Muž Smetany [1226] Re: drvi
Ja nemluvil o betě ani o pancerníčcích a myslím že 15-20 neonek modrých do 60 litrů a k tomu páreček ramek rozhodně není extra přerybněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2019 23:53 Žena BBchory [858]
Popřemýšlela jsem a do ramirezek nejdu (pokud to není jasné, jsem totální začátečník ;-) ) Nějaké jiné návrhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2019 23:15 Muž Smetany [1226] Re: drvi
Nemyslím že by byli výrazně náročnější než modrá neonka a nádrž vypadá pěkně zarostle krmení bude stačit mražené. Pokud bude pravidelně měnit vodu nevidím to tak černě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-maleho-akvaria-21-50-l?od=501