Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 79 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.06.2009 22:28 Žena ustavprochore [567] – Re: Moucha
Každej máme "svý metody": já bych si do 20 litrů ampulárii nedala, rašelinu živorodkám nepřidávala, po dobu boje s ruduchou by šel kořen nekompromisně ven a místo něj nacpala tolik rychlerostoucích kytek, že byste tam ty 2 mečovky špatně hledal. :-)

Co v akvárku být musí nebo nemusí, necháme na Andym. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.06.2009 22:20 Muž Horác [3942] – Re: Andy
Je pěkné, že se nejdřív ptáš a teprve potom budeš zařizovat (spousta lidí to dělá naopak a pak jsou nešťastní, když všechno nefunguje tak, jak si představovali). Jenže akvaristiku Ti tu nikdo nevysvětlí v několika větách. Zkus si nejdřív něco nastudovat a ptej se až na případné nejasnosti, detaily apod.. Jinak se i ti nejtrpělivější rádci za chvilku zblázní. Co se internetu týče, doporučuju zejména tento odkaz www.akvarijni.cz/…. Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.06.2009 22:17 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
Výluh při zakládání akva není nutný. Ty řešíš nějaký problém, pak to má smysl, ale tady bych nic takového rozhodně nedávala. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 22:14 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: ustavprochore
smich palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.06.2009 22:11 Žena ustavprochore [567] – k testům
A já jen doplním "gošice" (dnes nám to nějak jde, že? :-D ): Zjistěte si něco o těch parametrech, které budete měřit. Sebelepší testy jsou na nic, když nevíte co a proč měříte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 22:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: ustavprochore
co2 v tak malym objemu.. nevim nevim, spish bych vsadil na svetlo + raselinny vyluh, kdyz bude pH vyssi
mam podobne akvarko rybicky.net/nadrze/6732

konecne se mi dari vyhravat boj s ruduchou
kazdy mesic peru filtr+ kazdy tejden odkaleni hlavne u korene a doliti ostatou vodou s vyluhem z raseliny, dospel jsem k davkovani 8 az 10 * 23ml (8-10x plna 20ml strikacka) na 2L odstaty vody, pozor vyluh chce filtrovat kvuly nerozlozeny organicky hmote (ruducha), mam na to hadicku s molitanem; vodovodni voda (Praha) ma cca 7,8-7,6 pH, 10°dGH, 3°dKH; po pridani vyluhu klesne na cca 7-7,2 pH, 8°dGH, 2°dKH

vyluh: tato raselina www.vltava2000.cz/…, cely sacek do 2L flasky s urizlim hrdlem, zalit vodu a pridat vzduchovani

k zaktryti filtru je dobra kombinace Rotala rotundifolia + javsky mech, pripadne jen javsky mech
mezi kytky bych nezapomel na egerie a Microsorium (na koren), okrehek (skvelej na NO3) jedine s ampularii, ktera ho udrzi na uzde, navic trus z okrehku chutna krevetkam!
jo a taky nesmi chybet rasokoule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 22:09 Muž Andy [0] – Re: gošice
super dik moc... Dneska už toho mam dost, až pokročim do dalšího stádia, tak se pochlubim.

Děkuju i všem ostatním za postřehy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.06.2009 22:07 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Co všechno?
No pro začátek si kup testy na pH, KH, GH, NO3.
NH4 a NO2 jsou pro mě osobně jakýsi nadstandart, pokud dodržíš záběh akva..tzn. osádka (myslím rybky a krevetky) a pokud budeš skutečně dodržovat pravidelnou výměnu vody, budou oba testy vykazovat neměřitelnost, ale mít je můžeš. Další testy bych dokoupila dle potřeby. Doporučuji nekupovat papírky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 22:02 Muž Andy [0] – Re: gošice
to je taky dobrá poznámka. Co všechno a hlavně jakejma nástrojema je potřeba měřit? Je mi jasný, že pH a tvrdost, ale jak měřit pH přesně bez přístrojů moc netušim. V laborkách sme titrovali, používá se to i v akvaristice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.06.2009 21:58 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Souhlasím s ustavprochoré, při určité alkalitě a pH můžeš mít CO2 dostatek, proč ho ihned dodávat... až akvárečko založíš, vyčkej alespoň záběh a změř si parametry - uvidíš sám, popř. napiš sem do fóra. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.06.2009 21:43 Žena ustavprochore [567] – Re: Andy
CO2 není nutnost, já bych možná opravdu doporučila počkat, až co udělají rostlinky, jaké budou hodnoty pH a alkality, světlo,... a až pak podle toho se zařídit. Výroba "kvasnicovače" a namíchání náplně je otázka pár minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 21:36 Muž Andy [0]
Jenom bych si z toho hnojení chtěl udělat nějákej závěr... Takže CO2 každopádně? Ostatní v takhle malym akvárku nemá cenu řešit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 21:16 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Tykání, vykání, každý píše, tak jak mu to přijde rozumné a jak mu to jde. Já tykám, jsem na to také zvyklá. Někdo vyká. Neviděla bych problém ani v jednom.

Ohledně nasvícení krevetníku: ta úvodní fotka je nasvícená právě pro tu jedinou fotku :) jinak je krevetník osvícen po celé ploše :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 21:14 Žena ustavprochore [567] – Re: Andy
Taky bych řekla, že to přihnojování není vyloženě nutný. Mně roste i bez něj, ale pomalu a je fakt, že mi ho ukusujou rybky, no to je zas "jiná kapitola"... hmm

Taky přidám jeden odkaz. Jukněte na 3. číslo časopisu Akvárium: www.klub.akva.sk - je věnované miniakváriím a inspiraci na rostlinky i případné tam rybky najdete. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 21:11 Muž Andy [0] – Re: gošice
máš moc hezky osvětlenej krevetníček. Myslíš, že by si měla nějákou radu i k tomu?

Eště taková poznámka pod čarou, jak je to tady s vykánim/tykánim? Já sem zvyklej na internetu většinou tykat, ale čet sem, že je to tu s tim nějáký komplikovaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 21:00 Muž Andy [0] – Re: gošice
Super, tak to sem rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.06.2009 20:57 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: Andy
Podle mě nepotřebuje nutně přihnojovat, rostl i bez hnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.06.2009 20:56 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Čerstvě založené akva se vypořádává se spoustou faktorů než se nastolí rovnováha. Hned od začátku hnojit považuji za nesmysl. Stejně tak do krevetkária lít cokoliv, když se rostlinkám daří. Je něco jiného, když je vidět, že CO2 s pravidelnou výměnou nestačí. Ale i tak bych se prozatím hnojivu úplně vyhla. Pokud na něm trváš, dej živný substrát, ja už psala ustavprochore.
Z rostlin již zde jmenovaných nedoporučuji na tu výšku Limnophilu aromaticu a Ammanii gracilis, první jmenovaná roste velmi rychle, a z krevetkária by za chvíli byla džungle, a druhou jmenovanou spíše pro rozměry. Akvárečko osázej drobnolistými rostlinkami, bude vypadat větší, a lépe rozčleníš prostor. ahoj
Až prolistuješ krevetkária s jejich osázením zde, jistě si vybereš rostlinky, které se Ti budou líbit...nezapomeň na mechy. Ještě jeden odkaz, stojí za povšimnutí!
maniakva.sweb.cz/…


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 20:53 Muž Andy [0] – Re: ustavprochore
No uplně džungle to bejt nemusí, ale chtěl bych aby tvořily celkem velkou část akvárka a hlavně sem si podle obrázků zamiloval Hemianthus micranthemoides a to prej potřebuje přihnojovat no, tak proto sem to hnojení začal řešit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.06.2009 20:24 Žena ustavprochore [567] – Re: Andy
"Čerstvě založené" myslím pár měsíců založené. :-) Chvilku bude trvat, než kytky shodí emerzní listy a pořádně zakoření, než se zaběhne filtr,... a vůbec se v akvárku nastolí určitá rovnováha. Mezitím podle mě bude stačit kytkám to CO2 a pravidelná výměna části vody. :-) Když už hnojení a chcete-li mít akvárko hodně zarostlé, spíš bych uvažovala nad nějakým výživným substrátem do dna, už tu někdo zmiňoval ten Deponit mix, ale jsou i jiné.

No, třeba se ještě někdo vyjádří... :)

To plánování je fajn. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 20:10 Muž Andy [0] – Re: ustavprochore
do "čerstvě založenýho" myslíš, jakože natočit vodu z kohoutku a rovnou hnojit nebo odstátý akvárko po určitý době co tam všechno žije?

Já sem momentálně s akvárkem v podstatě ve stádiu nula... Mam kus prázdnýho skla... :-) Ale sem celkem úchylnej na plánování věcí předem, takže si dělám poznámky a takovej soupis co v tom akvárku může a co tam musí bejt, aby mi to prosperovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.06.2009 19:59 Žena ustavprochore [567] – Re: Semtex
No rozumný začátečník to bude, má zájem, čte a ptá se, ale mně tu třeba schází upozornění, že do čerstvě založenýho akvárka se "do vody" nehnojí. Tohle považuju za rozumný já. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 19:48 Muž Andy [0] – osvětlení
u tady toho osvětlení znamená 45cm délka zářivky nebo délka konstrukce? předpokládám, že zářivky co?
www.e-akvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.06.2009 19:29 Žena Gabrielka [73] – Re: Semtex
Andy: "...Když budu přidávat CO2 a fosfát..., tak by rostlinky měly bejt v pohodě?
Semtex: "...Ano, podle těch pokusů s uvedenýma rostlinka by to mělo být OK..."

Andy s akvaristikou začíná, (...s akvaristikou teprve začínám a chtěl bych tedy využít rad zkušenějších...), a vy ho tedy nešetříte... :-D
Co znamená: "...Hnojení: hnojit můžeš, ale pokud tam budeš chtít mít krevetky, tak spíš jen poloviční dávky..."? :)
Můžete upřesnit, kolik PMDD Ryan Wood ke krevetkám aplikuje, když doporučuje vynechat CSM+B z důvodu "vysokého obsahu Cu"? :-)
A kolik a jakých krevetek v tom svém akváriu choval, že mu stačily vyprodukovat NO3 pro všechny ty nádherné, a dá se předpokládat, že dobře prosperující, kytky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 19:08 Muž deathfoe [58] – Re: matlala
U nás v Hornbachu mají 4 kila Sulawesi Black za 358,-, pokud si koupím 4 kila flexi s poštovným zaplatím 235,-. Takže mi jde o to, jestli těch 123 korun rozdílu jde někde poznat, chci zakládat 20 litrové krevetárium, no navíc nevím zda tam bude 4 kila stačit, když tam ještě dám 1 kilo Dennerle deponit mix a případný nedostatek písku nastavím normálním pískem, který dám na dno a překryju tím černým, no pokud bych třeba písku bral 6 kilo, tak bych určitě bral ten flexi, to bych ušetřil více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.06.2009 19:03 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Andy
Ano, podle těch pokusů s uvedenýma rostlinka by to mělo být OK.
Tvrdost vody, záleží jakou máte ve vodovodu, ale krevetky RCh. jsou k tvrdosti a pH celkem tolerantní. Měla by být v rozsaho 4-16 dGH a pH 6,5-8.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 18:43 Muž Andy [0] – Re: Semtex
Eště k tomu hnojení. Když budu přidávat CO2 a fosfát( ten se mi snad povede sehnat ve škole :-) ), tak by rostlinky měly bejt v pohodě?

pH a tvrdost je teda něják potřeba do podrobna řešit? Nebo když tu vodu nechám odstát, tak to bude dostačující?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 18:21 Muž kristian [80] – Re: Semtex
Osobne mam pisek z ladne v krevetariu. Zatim vse ok. Vypada dobre, jen na nem mam trochu rasy. Ale to neni jeho vina :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 18:10 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Semtex
přesně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 18:09 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: matlala
vůbec bych se nedivil, že to z Ladné někam dodávají a ti z toho dělají "Sulawesi" :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 18:07 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Semtex
je to prý to samé a levnější. Tvrdilo mi víc lidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 18:04 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Andy
Ten písek si objednej z tý Ladný, je levný vypadá fakt dobře, a je tu i už několik lidí co jej mají... a jsou spokojeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 18:03 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Andy
pro začátek dobrá volba.....
ale než si je pořídíš, tak až raději po měsíci chodu toho akvárka. Krevetky jsou citlivější na NO2/NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 18:02 Muž matlala [798] - Rostliny
no přírodní hezky hnědou barvu má akadama, substrát pro bonsaje, ale ten bych ti nedoporučoval. Kor začátečníkovi. Ovlivňuje vodu a nabírá do sebe živiny atd. Ovlivňuje hlavně kH a pH a další. Takže nic pro začátečníky, já sám ho teprve budu zkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 18:01 Muž Andy [0] – Re: Semtex
Myslel sem Red Cherry, líbí se mi i je prý nenáročná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 18:00 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Andy
nn, písek určitě jo..... ja jen že jsem ten co se prodává pod Sulawesi na fotkách neviděl ne X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 17:59 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Andy
živorodí jsou tušim piskořky, ty se zavrtávají to jo, ale že by byli malé, ale jo do 4cm jsou malé :)

To že by čistili dno? Myslíš jako od zbytků potravy? To zvládnou krásně i kervetky, ale ty šnečky tam dát můžeš.

Jo a jaké tam uvažuješ ty krevetky? Red Cherry, CRS či black? jiné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 17:57 Muž Andy [0] – Re: Semtex
Já sem právě u dost krevetárek viděl černý písek, tak sem si myslel, že jim to nějákým způsobem vyhovuje. Takže myslíš, že je lepší jiný podklad než písek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 17:55 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
viděl jsem už dost fotek z biotopů krevetek, ale nikde žádný písek. Ano, dno je většinou tmavé, to jo, ale né písek. Možná někde na pobřeží v ústí těch říček co se linou z jezer. Ale přímo v jezerech ne ne Jen kameny, větve. Rostlinky tam jsou to jo, ale to vypadá že jsou jen v nánosech, či co toje. Podle mě je ten Sulawesi písek jen Obchodní název.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 17:53 Muž Andy [0] – Re: Semtex
Takže tu neritku asi raději vynechám... Nechci tam mít nějáký zvíře za každou cenu a aby mi tam trpělo(případně mi tam likvidovalo rostlinky). Pak sem taky četl něco o živorodých plžích, relativně malých, prý se zavrtávají do písku a čistí ho. Ty bych tam mohl šoupnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 17:48 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: deathfoe
no j přímo je ale Eff je má doma oba a prý jsou stejné, ale ať napíše sám. Mě říkal, že jsou stejné. Respektive vypadají stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 17:44 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Andy
Já mám ve 180litrech 4, a když začli pracovat na silně zarostlém AQ, tak to bylo OK, ale po asi měsíci jsou stěny čistější než nové a ony začli šmejdit po silnějších listech Echinodorů, Anubiasů a Cryptocorin a dokonce přestali ofrňovat nos nad ruduchou.
Naštěstí, mám víc AQ a tak pracují jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 17:40 Muž Andy [0] – Re: Semtex
Dik něco takovýho bych si přesně představoval.

takže myslíš neritky uplně vynechat?

S počtem těch krevetek sem si taky nevěděl rady.

teplota by měla být dlouhodobě nad 20stupněma určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 17:31 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Takhle ta nádrž zarostla. Pěkné že? X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 17:30 Muž deathfoe [58] – Re: matlala
Měl jsi možnost Sulawesi black a černý písek z flexi obkladu porovnat přímo v reálu vedle sebe, jsou identické co se týká velikosti a tvaru a nebo je to podle tebe to samé jen tím, že oboje je černé a zhruba stejně velké? Ja nevím, ale zdá se mi, že existují i přírodní černé písky, což třeba může být ten Sulawesi (ale fakt nevím odkuď je a zda je přírodní, pokud není, tak je to jedno) a nebo můžou být uměle nabarveny jako od flexiobkladů, tak rozdíl v ceně je pak jasný ne? A někdo třeba chce ten přírodní a ne uměle nabarvený (pokud černý přírodní existuje).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.06.2009 17:30 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Andy
Fotka k příspěvku Začnu tím, co bych určitě nedělal. Neritina je skvělá věc, ale pro tak malé AQ je i jedna moc. Jedině, že by se ti tam řasy přebujeli. I tak by to Neritině netrvalo dlouho, než by je vyčistila a pak pravděpodobně hladověla.
Hnojení: hnojit můžeš, ale pokud tam budeš chtít mít krevetky, tak spíš jen poloviční dávky. Ono se to nezdá, ale krevetky umí pohnojit celkem slušně. Ryan Wood dělal menší pokus, jak je to s hnojením a krevetkami. Používal několik složek PMDD a došel k závěru, CSM + B nepoužívat z důvodu vysokého obsahu Cu, KNO3 není třeba (zvládnou to samotné krevetky. KH2PO4 (fosfát), Železo a Kent Pro-Plant je možné používat, ale raději v menší míře. Poukud někoho zarazilo to železo, tak Ryan Wood uvádí, že nezaznamenal vliv na krevetky. CO2 je možné používat bez problémů standartně.
Akvárko bylo 10 galonu, takže jen o polovinu větší než udáváš ty.
V této nádrži měl rostliny:
1. Ammannia gracilis
2. Rotala sp. zelený
3. Rotala rotundifolia
4. Limnophila aromatica
5. Ludwigia glandulosa
6. Anubias barteri var. nana
7. Hemianthus callitrichoides
8. Rotala wallichii
9. Hemianthus micranthemoides

a na fotce je to jeho krevetkárko.

Co se týče počtu krevetek, tak 6 je minimum. Já za minimum považuji 10 ks, nikdy nekupuji míň.

Topení: já v nádržích co mám krevetky topení nemám, není potřeba. Spíš bych potřeboval chlazení ;-)
Ono záleží, kde to krevetkárko budeš provozovat. Kde nebude teplota klesat dlouhodobě pod 20 °C, ale některé krevetky jsou schopny přežít i v 5°C.
Filtrování určitě ano, ale žádný silný proud.
Jeskyňky a různé skrýšky, štěrbiny a podobně bych řekl že krevetky doslova milují.
Co se týče osvětlení, tak přiměřené pro rostlinky v nádrži.
Tak já myslím že to celkem na začátek stačí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 17:30 Muž Andy [0] – Re: callito
Ok dik. A co třeba nějáký tvrdý dřevo z listnáče?

edit: v tom předchozím příspěvku sem nedokončil myšlenku. ...aby utvářely nějáké takové panoramátko.

Takto malý akvárko sem zvolil hlavně pro to, že si nejsem jistej jestli mně bude akvaristika něják víc bavit, když uvidím u sebe nějáké větší nadšení, tak bych pak přemýšlel o větším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 17:25 callito – Re: callito
jinak s tim kořenem je to složitý,nejlepší sou z rašeliniště.Vydrhneš přvaříš ve vodě se solí.A může trvat měsíce než se nasákne...
(hrozí že bude plesňivět,nevim jestli se tomuhle dá předejít,asi ne)
K těm kytkám:inspiruj se tady u nádrží,nic lepšího neporadim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 17:25 Muž Andy [0] – Re:
matlala: Moc dik za radu a odkaz. Udělal sem dobře, že sem ho rovnou nekoupil.

Gabrielka: hamatné znamená, jakože hodně rostou? :) No já bych chtěl právě nějáké relativně větší do pozadí aby mi zakrily filtr a utvařily. Ikdyž je pravda, že "relativně větší" je v tomhle případě moc velký co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 17:21 callito – Re: Andy
topítko to stačí 20W a jako filtr doporučuju bublifuk-nevcucne krevetky,stojí málo a na takovej objem určitě postačí :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [79] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102682x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-maleho-akvaria-21-50-l?od=3901