Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 15:45 Muž laguna1505 [61] Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Akva...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2017 14:43 Muž Iceman [96] Re: laguna1505
Jestli tam máš jen ty 3 anubiasy tak nejdříve nasázet hodně rostlinek. Až ti začnou prosperovat řešil bych rybky.
Osobně mám ve stejném objemu neonky modré, pancéřníčky malé a krevetky.
Zatím to funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 14:20 Muž laguna1505 [61] Re: Anthrax
...myslel jsem krevetky červené...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2017 14:05 R Muž Anthrax [4739] Re: laguna1505
Proč ne ale, pro ty neonky je nutná dobře zarostlá spíše méně osvětlená nádrž. A také je potřeba dávat si pozor na "kvalitu" těch neonek. Někdo tu psal, že mu bez zjevných důvodů popadaly. Ty ohnivky by byly větší "jistota". Pancéřníčků malých bych tam dal alespoň 8 nebo 10. Ty parmičky bych dal pryč dříve (co nejdříve) než tam přijdou krevetky.

Edit: Nenapsal jsi, který druh krevetek máš vlastně na mysli. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2017 13:54 Žena petulinakk [2016] Re: laguna1505
laguna1505 napsal: zapoměl jsem že bych chtěl mít pohyb v akva ve všěch vodních sloupcích...proto mě na dno napadli krevetky...
Krevetky se pohybují po celém akvárku, zdaleka ne jen po dně, pokud se cítí bezpečně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 13:53 Muž laguna1505 [61]
co tam dát tak 30x neonka modrá,6x pancérniček malý, nebo trpasličí, nechat tam dočasně ty 3 ks parmičky a přidat krevetky...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 13:38 R Muž ctibum [6870] Re: laguna1505
Krevetky budou dobrý, a/nebo např. rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 13:33 Muž laguna1505 [61]
zapoměl jsem že bych chtěl mít pohyb v akva ve všěch vodních sloupcích...proto mě na dno napadli krevetky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.11.2017 13:23 R Muž ctibum [6870] Re: laguna1505
Co nejdřív založit prezentaci s aktuální fotkou? ;-)
Máš 54 litrů hrubého, tzn. tak 40-45 čistý objem (který se uvádí i v atlasech...)
Parmička černopruhá by tam podle mě neměla být ani jedna, ani teď, ani potom viz atlas "60 a více litrů. Jsou to ryby dorůstající do cca 15 cm a chovat by se měly alespoň po dvou. Po dosažení velikosti přes 10 cm by měly být v akváriu o velikosti alespoň 100 litrů a větším."
To samý Mečovka, Razobra, Parmička a Neonka už vůbec ne.
Tady rybicky.net/atlasryb/hledat/ si zadej do filtru velikost nádrže (čistý objem) a z výsledku vybírej... ;-)
EDIT
Já bych šel cestou většího hejna malých Razborek nebo těch Ohnivek, jak psal kolega...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 13:22 Muž laguna1505 [61] Re: afc1886
Parmičky mají teď pouze 2cm...až dorostou půjdou jinam...Čichavce bych teda zrušil...rád bych zkusil nějakou kombinaci s krevetkama...Prezentaci dát teď nemohu, jsem vpráci... :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 13:18 R Muž Anthrax [4739] Re: laguna1505
Ahoj, nahraj prezentaci ať víme do čeho mají rybky jít. ;-) Asi nepočítej s harmonickým soužitím krevetek (i když záleží na druhu) a čichavců. Na parmičky je to malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.11.2017 13:16 R Muž afc1886 [14655] Re: laguna1505
Na parmičky černopruhé to je moc malé akvárium. Moc pěkné je hejno teter ohnivých a k nim třeba malé pancéřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 13:13 Muž laguna1505 [61] – akva 60x30x30
Dobrý den všem, mám akvárko 60x30x30...momentálně v něm mám: 6x mečovka vídeňská, 2x razbora klinoskvrnna, 4x parmička čtyřpruhá, 2x neonka obecna, a 3x parmička černopruhá. Chtěl bych to všechno obměnit...Filtrace je biomolitan+AT201, dno jemný křemičitiý písek frakce do 1mm,, 2x kořen,3x anubias barteri var.nana...Určitě bych si chtěl nechat parmičky černopruhé a dál to doplnit ještě rostlinama...Navrhnete mi někdo nějakou osádku? Líbí se mi třeba neonky modré, případně jiné hejnové ryby + pár Čichavců zakrslých, nebo medových...Na dno bych chtěl asi 3-4 ks nějakého pancérnička, případně ho nahradit krevetkama...Co Vy na to..?Poradíte někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 20:45 aLCaPONeBn Re: Anthrax
fotka bude, myslel som, ze uz dnes ale co cert nechcel, ked sa dnes svetlo zapalo, tak po cca hodine ani nie zrazu nieco prasklo a prestalo svietit.. takze amen tma, a to bolo zapate 3x.. takze uz som pisal email ako to reklamovat, bo som to objednaval z cr.. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2017 13:48 R Muž Anthrax [4739] Re: Jifi
Však to tam zmiňuji. Viz. pravděpodobně je ta nádrž na ně krátká. Já mám neonky modré taky (60 cm dlouhá nádrž) a pod 50 cm délky nádrže bych nešel. Navíc není neonka modrá jako neonka modrá. Jsou mezi nimi velké rozdíly. Někdy, to co se prodává jako neonka modrá, nemá s neonkou modrou podle mě mnoho společného. A někdy jsou problémy s jejich kvalitou. Ani u těch ohnivek bych nešel do krátké nádrže. Proto "prahnu" po té prezentaci, aby se dalo poradit cíleněji. ;-)

Co se týče endlerek. Co z toho udělat pánský klub? Je to blbý nápad? Ti samci jsou menší a krevetky by měli větší šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 13:33 Muž Jifi [675] Re: aLCaPONeBn
Endlerky by do toho objemu byly fajn. Počítej však s tím, že budou pravděpodobně lovit krevetky jako potravu. Chce to dost zarostlé akvárko.
Pokud bys tam nechal jen krevetky, tak se budou chovat úplně jinak.
Měl jsem asi 2 roky jen krevetky a v klidu si plavaly v akvárku, mrňavá mláďata se pásla na mikronárůstech řas vzadu a na bočních stěnách. Jak jsem přidal ty mrňavé razborky, tak během 2 dní zmizela mláďata krevet a krevety změnily chování.
Kdybych doma našel místo na další akvárko, tak bych zařídil další akvárko jen s krevetkami. Pokud jsou samotné, chovají se jinak než v přítomnosti rybek.

Z hlediska soužití krevet a rybek bych jako bezproblémové viděl ty pancéřníčky rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly, ale i ti potřebují trošku větší akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 13:30 Muž Jifi [675] Re: Anthrax
No, ona třeba ta neonka modrá potřebuje prostor pro plavání - podívej se do atlasu na doporučenou délku akvárka. Od minulého týdne mám i neonky modré (paní je přibalila omylem) a můžu potvrdit, že plavou dost. Kostka o hrubém objemu 30 l by pro ně byla fakt malá.
To spíš ty malé druhy razborek snad jo, ale chce to zajetou nádrž a jsou to ryby z importu. Jak jsem zjistil, tak nejsem sám, kdo měl špatnou zkušenost s přežitím při a bezprostředně po transportu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 12:10 aLCaPONeBn Re: Anthrax
Vdaka za odpoved. Nahram :) uvazujem este o Endlerke..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 11:57 R Muž Anthrax [4739] Re: aLCaPONeBn
Jestli to je klasická kostka (30x35x30 cm), tak bych asi zůstal u těch krevetek (ty by se ti měli několika násobně namnožit). Nebo bych z toho udělal bettárko, s rizikem toho, že mi betťák krevetky vyzobe.

Většina drobných rybek, co bývají do podobných objemů doporučovány (ne všechny jsou jednoduché na chov)
rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva
rybicky.net/atlasryb/neonka_modra
rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa
rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska
rybicky.net/atlasryb/razborka_thajska
rybicky.net/atlasryb/razborka_kalimantanska
Ale i ten rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly
jsou hejnové ryby a ve 3 - 4 kusech by jim nebylo dobře. Chtělo by to odpovídající hejno. Navíc i malé ryby potřebují prostor na plavání. A pravděpodobně je ta tvoje nádrž na ně krátká. Neplatí totiž malá ryba, tak patří do malé nádrže. Ale těžko říct. Nahraj sem prezentaci nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 11:47 Muž Kubaa [718] Re: Kaira
V hustě zarostlém akvárium to není problém. Měl jsem krevetky s vrčivkami, což jsou ryby, které aktivně loví i dospělé krevetky. A přesto se krevetky množily. Zjistil jsem to ale, až když jsem akvárium rušil. Do té doby jsme si myslel, že už tam žádné krevetky nemám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2017 11:35 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Jifi
Diskuzi jsem sledovala, neříkám, že razborky občas nějakého toho prcka neslupnou. ;-) Ale sama je spolu chovám roky a krevetky se množí bez problémů. Jen to chce to dobře zarostlé akvárko, mech nebo podobný hustý porost je super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 11:12 Muž Jifi [675] Re: Kaira
Minulý týden jsem popisoval v jiném vlákně svoji zkušenost s malými razborkami Boraras + krevetky. Čerstvě vylíhlá mláďata krevetek ty razborky v klidu slupnou. Chce to mít dobře zarostlé akvárko, aby ty mladé krevetky přežily. A rybky taky potřebují prostor na plavání. Ideální by byl rozrostlý mech - jako úkryt pro mrňavé krevetky.
Dále tady vidím i problém ve zdroji těch razborek - viz toto vlákno: rybicky.net/forum/15059-razborky--chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2017 11:08 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: aLCaPONeBn
Werneráky jsem měla v 54 litrovce a moc dlouho mi bohužel nevydrželi. hmm Šly by tam dát nějaké malé razborky rodu Boraras. Ty se ke krevetkám hodí a objem by pro malé hejno stačil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2017 11:05 Muž Jifi [675] Re: Tudy
To bude na hraně. To akvárko je dost malé.
Taky záleží na rozměrech akvárka - pokud by to byla spíše kostka, tak bude mít akvárko malou plochu dna. A plocha dna je pro pancéřníčky taky důležitá.
Pokud tam mají být krevetky, tak bych tam osobně nedával žádné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 10:42 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: aLCaPONeBn
A co toto ?

rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly

V takto malém akvariu se budou krevetky množit velmi těžko (v přítomnosti ryb)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 09:08 aLCaPONeBn
Zdravim vas, zalozil som si mensie nano oo niekolkych rokoch a je to riadny skok z 120 litroveho na 30ku ale ma to svoje caro.. Ked odratam substrat, strk a kamen tak realne ma 24/25l. Momentalne tam mam malinke 4 ks krevetky red cherry chcel by som tam 3/4 rybky.. bojovnicu nechcem a gupky skor nie ako ano, co by ste odporucili? Mam na ruke Aterinky wernerove, krasna rybka ale velmi narocna na vodu a toho sa obavam.. chovali ste niekto aj tento druh? Vdaka ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2017 17:34 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Jbvmpa
Jbvmpa napsal: Ahoj, jak už víte mám čistý objem 40 litrů s 3 Gupkami a 1 Black Molly. V pondělí budu kupovat ještě nějaké ryby chci 3 Black molly a ještě něco nevíte co? nebo to stačí?

Ještě jeden pár by se tam hodil. Na Žraloka bílého je to přeci jen malé, ale pro Žraloka modrého tak akorát.
Prosím OT
Edit: jak psal ctibum, afc1886 a další - vážně míněné a moudré odpovědi na své otázky už znáš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.11.2017 15:36 R Muž ctibum [6870] Re: Jbvmpa
Jbvmpa napsal: Ahoj, jak už víte
Jak bychom mohli vědět? Nejsi zaregistrovaný/á...
EDIT
Jo, a Báro (xxxxxxxxxx, baruska, 774441469) tohle je přesně to, co jsem ti psal. Na tohle ses už ptala několikrát, pod každým svým nickem a odpovědi jsi dostala... Tak si přestaň dělat z lidí srandu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 15:24 Muž Jifi [675] Re: Kubaa
Pokud to akvárko nebude opravdu hustě zarostlé, tak molyna sežere čerstvě narozená paví oka. Molyny jsou fakt nenažranci a živou potravu mají rády ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2017 15:17 Muž Jifi [675] Re: Jbvmpa
Pro molyny to je malá akvárko. Nedal bych tam ani jednu. Jen ta paví očka, ona se namnoží. Anebo jen endlerky, ty jsou trochu menší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 14:59 Muž Kubaa [718] Re: Jbvmpa
Stačí, budou se ti množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 14:53 Jbvmpa
Ahoj, jak už víte mám čistý objem 40 litrů s 3 Gupkami a 1 Black Molly. V pondělí budu kupovat ještě nějaké ryby chci 3 Black molly a ještě něco nevíte co? nebo to stačí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 11:03 Muž Jifi [675] Re: drvi
No, zrovna bojovnici bych ke krevetkám nedoporučil. To, že ti některý jedinec nechá krevetky na pokoji, ještě neznamená, že to je obecně ryba vhodná ke krevetkám. Sama píšeš, že jiní jedinci krevetky loví.
Dát bojovnici ke krevetkám je jako ruská ruleta - buď to vyjde anebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 10:44 Žena drvi [2894] Re: Jifi
To záleží na štěstí a náhodě - většina mých beťáků si krevetek vůbec nevšímá ;-) . Ale je fakt, že zas některý je cíleně loví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 10:40 Muž Jifi [675] Re: Anthrax
Od krevetek by aspoň měli mláďata. Od těch rasborek - asi těžko. Od samce bojovnie - určitě ne :-)
Je to spíše o tom, co zaujme malého kluka, jak už tady zaznělo.
Je to dobrý nápad, vzít kluka a ukázat mu samce bojovnice i ty krevetky. A říct mu, že od krevetek bude moct pozorovat i malinkatá mláďata.
Samozřejmě, vybrat jednu nebo druhou variantu. Dohromady to oboje nepůjde. Jedině do dvou akvárek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2017 10:02 R Muž Anthrax [4739] Re: Pavla
Pavla napsala: musím koupit rostlinky dle biotopu
Myslím, že na biotop se ohlížet nemusíš. Spíš koukej, aby byly ty rostliny nenáročné. ;-)

Pokud by jsi se rozhodla pro ty razbory, tak k nim jsou vhodné například malé krevetky. rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2017 06:58 R Muž afc1886 [14655] Re: Pavla
Pavla napsala:Samotného betaka + 2-3 samicky nechci. Uz zed jsem si jista, ze toužím po větším akváriu.
To je dobře, protože na samce a 2-3 samičky nemáš dost velké akvárium. Jinak souhlasím s drvi a Tudym, 3 letého kluka opravdu více zaujme fešák samce bojovnice něž píší rybky. Zajdu s ním do akvaristiky a ukaž mu malé rázborky a potom bettu.
Jestli opravdu toužíš po větším akváriu,tak ho kup hned. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2017 06:18 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Pavla
Myslím, že 3- letého kluka by mohla spíše zaujmou Bojovnice, než pidihejno Razborek. Souhlasím s drvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 05:53 Muž Jifi [675] Re: Pavla
S bojovnicemi nemám zkušenosti, proto mám spíše dotaz na ty, kteří je mají, jestli by bojovnice nesežrala ty razborky? Ty razborky, které sis vybrala, jsou dost malinké. Ano, jsou vhodné do malého akvárka, ale spíše mám strach, aby je bojovnice nevnímala jako potravu. Jinak bych těch razborek do toho akvárka pořídil spíše 10-15. Pokud by tam byly jen razborky, tak i 15.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 22:58 Pavla – Vhodne tyby do akvaria 40x25x25
Dobry den, chtěla bych všem moc poděkovat za užitečné rady. Nechci ryby tyrat, proto jsem také žádné ještě nekoupila a nejprve zalozim a zabehnu ak. a pak koupim 1x Betu a 8x razborku - je to tak v pořádku? Nebo ciste jen razborky bornejské? Samotného betaka + 2-3 samicky nechci. Uz zed jsem si jista, ze toužím po větším akváriu. Ale slíbila jsem je synovi - necelé tri roky, ze budeme mít rybky. Tak ho nechci zklamat a zatím zařídit toto pidi, což taky bude trvat,aby bylo zabehle a vše ok nez tam dame rybky. A pak si koupíme pořádné - tedy u nas s ohledem na místo, pouze střední. :( P.S. Procitala jsem různá fóra a tam pani psala ů, ze je velký omyl, ze je panda hejnova, ze je ma v páru a je jim,dobre - asi ji to řekli a ze ma 20 let zkusenosti, kde jsem to četla nemohu říct, protože jsem,toho četla uz tolik, ze nevim kde to bylo. I ja v atlasu četla, ze je to hejnovita ryba,ale spis verim tem, co mají zkusenosti nez prodavacům a knihám. Opravdu všem,moc dekuji za rady. Zalozim a poslu foto, ještě musí koupit rostlinky dle biotopu - jinak mam vse. Tedy az na ryby :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   14.11.2017 19:33 Žena drvi [2894] Re: Pavla
To já bych to hustě osázela rostlinami a dala tam jednoho samce betty -samotnýho. Mám takových akvárek několik a je to super ;-) viz rybicky.net/nadrze/24055-mini-trio
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2017 19:19 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Pavla
Taky bych volil jen jedno hejno malých rybek - ty bornejky a na dno krevetky. Mám to tak taky a byť to není zatím v těch počtech, jak bych si představoval, vypadá to dobře. Ono tohle akvárium není moc velké, když se tam dá dno, rostlinky a nějaká dekorace, tak té vody moc nezbude. Pancéřníček panda určitě ne, ti se tam budou trápit, když je to chytne, tak je to hodně živá ryba. A hejnová. Potřebují prostor a rozplavat to plnou rychlostí nahoru k hladině, tady by jim to nešlo. Navíc sebou umí pěkně mrskat a u dna to hodně rozvíří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.11.2017 16:32 Žena Amazonka [33]
A já mám jako 12. letý začátečník taky zkušenost a to je tato :
mám 54l akvárko a jsou v něm 20× neonka modrá a 8× pancéřníček malý (byl tady zmíněn jako Pygmej) a nikdy bych už jak neonky modré tak ani Pygmeje nedala do menšího no . Jsou šťastní, veselí a plavou v hejnu (neonky) a ti pancíci se k nim vždycky přidají, jakmile doplavou na konec akvárka tak koukají, kudy to vede dál a ono to nevede smich
A tváří se, že je na ně to akvárko strááááášně maličký :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 14:58 Žena tramtra [3202] Re: Pavla
Za mě Pandy určitě nee, určitě ne s Betou. Jak psali ostatní, jsou hejnové (dvě je málo) a nedají teplotu, co potřebuje Betta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 14:04 Muž Driv3r [236]
já jěště jinak :) zahod (schovej)malí a pořid aspon 80-120L tohle malí ti neodpustí žádnou začatečnickou chybu.
Chybi a nezdary budou,mame je všichni. :-O ,a znechutí tě to od nadherneho koníčka.u některych celoživotní zavislost:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   14.11.2017 13:58 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Pavla
Mohu se zeptat na ty chovatele s dvaceti léty praxe? Obecně jsou ryby rodu Corydoras hejnové, tak by mě zajímalo, kdo tvrdí pravý opak. A mimochodem, do toho akvárka bych nedal ani pygmeje, natož pandy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2017 13:49 R Muž ctibum [6870] Re: Pavla
Já bych to viděl jinak. Založ prezentaci. Pak založ akvárko. Nebo naopak. A pak máš cca měsíc na to, než se ti akvárko zaběhne, abys v tomhle vlákně rybicky.net/forum/11330 řešila vhodné ryby ;-)
EDIT
Já bych dal větší hejno Bornejek a na dno krevetky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 13:42 Acinonyx Re: Pavla
Ak to neplanujete ako konzervaci ryb pre pripad vojny, tak maximalne tie razborky. ;-) Ak spravne pocitam, je to 25l akvarium, cisty objem este mensi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.11.2017 13:42 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Pavla
Betta a panda sa nezhodnú na teplotných nárokoch - otvor atlas a čítaj.
Razborky ja netuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2017 13:40 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Pavla
Zvolil bych druhou variantu a pandy tam necpal. Řekl bych, že je to pro ně docela malý prostor. Ale počkej na názor někoho "protřelejšího".

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102682x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-maleho-akvaria-21-50-l?od=801