Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 73 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 21:17 dano – bojovnice pestra
mam takový problém že muj sameček bojovnice pestrá je daková flegmatická vůbec nereaguje na svůj obraz v zrcadle a nezauíma sa o samici málo žere prosím Vas jak bych ho mnel prímout k životu sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:34 Muž roper [10] - Cichlidy
to je fakt. Nikdy mě nenapadlo si ho koupit a vůbec netuším proč. Přitom jsou nádherný a nenáročný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:34 R Muž romant [27982] – Re: Designer
No jasně, dobrej tip. Taky jsem je kdysi dááávno měl. Jo, jo skokani to jsou zdatní. Určitě je dneska moc lidí nechová, protože ani na burzách jsem je neviděl ani nepamatuju. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:31 Muž Tudy [330] - Krevetky
Také jsem o nich uvažoval, ale odradila mě jejich krátkověkost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:27 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: romant
Nevim proc, ale malokdy si nekdo vzpomene na Halanciky. Jsou to nadherne ryby s naprosto minimalnimi naroky na prostor a pritom hodne zajimave i svou naturou, navic vybirat je z ceho, Halanciku je spousty ruznych. Treba rybicky.net/atlasryb/halancik_gardneruv , no neni fakt nadherny? Kdysi jsem je mel, jsou to uchvatne rybky, hodne mne bavil i jejich odchov, a daril se mi (no zadne zazraky, ale par ks jsem odchoval), ackoli jsem byl docela maly kluk. Mel jsem i tyhle rybicky.net/atlasryb/halancik_pestry_hjerresenuv , ze jsou krasni? Tak proc vsichni chteji cpat do pidiakvarek Neonky, ktere tam fakt v hejnu nepatri a mimo hejno to uz snad ani nejsou Neonky, v male nadrzi neukazi ty nadherne pohyby hejna. No nemam pravdu? Asi se na Halanciky v dnesni dobe zapomelo, a je to skoda. Nebo ze by se nezapomelo? Nevidam je casto. BTW, kryci sklo u Halanciku je nutnost, bezva skacou ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:22 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Pauli167
No tak tam už by se dalo chovat "kdeco". Pokud nejsi rozhodnutý, vybral bych ryby které chci mít a dle jejich nároků si pořídil odpovídající akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:22 R Muž romant [27982] – Re: Pauli167
Takovýhle vývoj lze jen a jen schválit. palec Tam už se nějaký slušný hejno neonek bude pěkně vyjímat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:18 Pauli167
zvirata.bazos.cz/…
a co rikate na toto akvarium v tomhle uz by se dalo neco chovat ne ? premyslim o koupi tohohle .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:13 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Pauli167
Doporučuji si přečíst toto rybicky.net/forum/1526….
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:09 R Muž romant [27982] – Re: Pauli167
Neonky jsou sice hejnový ryby, ale v takhle malým akvárku budou spíš stresovaný tím prostorem a jejich hejnová pospolitost se nejspíš konat nebude a rozprchnou se jednotlivě po akva. Nedával bych je tam. Mrkni se do atlasu třeba na nějaký rasborky.
EDIT: Tak bych řekl, že je to jasná názorová schoda.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:06 Muž roper [10] - Cichlidy
Dej tam nějaké razborky a pár krevetek, aby čistily dno a bude to akorát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:04 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Pauli167
To ale není 50litrů ani prázdné, natož vybavené no .
Já bych se přimlouval za jiné rybky.
Krása neonek vyniká v opravdovém hejnu a na to už je potřeba větší akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:01 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Pauli167
10 ks Neonek, nic víc. I tak jim to bude poměrně malé. Min. délka nádrže se uvádí 60 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:58 Pauli167
asi jen neonky rekl bych ze je to tak akorat na hejno neonek nebo muzu pridat i nejake jine rybky ?
rozmery delka 50 sirka 30 vyska 30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:55 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Pauli167
Jaké budou rozměry akvária,
objem sám o sobě nic neříká.
Neonky ocení delší nádrž s prostorem pro plavání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:53 Muž roper [10] - Cichlidy
Chceš tam mět pouze neonky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:49 Pauli167 – začátek
Poradte mi mam 50l akvarium a chci do nej nejake rybky premyslim o hejnu neonek pomuzete mi nekdo a nakupem vybavy do akvaria ? a jake zive rostlinky a podklad do akva dat
Dekuji za vsechny odpovedi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 21:46 Lenik – Re: katterinecka
ok, jdu studovat, uz jsme ho malem objednali, diiiky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 21:46 Muž roper [10] - Cichlidy
svatá pravda: To už není aqa, ale zavařovačka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 21:42 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lenik
pokud se chcete akvaristice trochu věnovat a zařídit aby se rybky měly dobře tak pořiďte větší a před tím si o tom něco pročtěte.
Jinak tam klidně můžete dát kytky, šneky nebo i nějaké ne moc náročné krevetky, jako třeba red cherry, které jsou i velmi pěkné. Akvárko nemusí být jenom o rybách a než je tam trápit tak ratši žádnou ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 21:39 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: Lenik
Ani jednu. Leda mrtvou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 21:37 Lenik – Re: katterinecka
fakt ani jednu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 21:25 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lenik
na rybky je to malý, tak možná nějaký mech a krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 21:19 Lenik – jakou rybku do 6,6l
dobry den, můžete mi prosim poradit, jakou rybku a případně kolik do akvárka 6,6 l
Chceme ho jen zatim do maleho prostoru, pro potěšeni oka dětem.
nebude jedne rybce smutno? Diky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:25 Žena Linduš [166] – Re: Tinusha
tak zatím máš 40l, když to přispůsobíš rybám, bude se ti na něj pěkně koukat.
a do roka pořídíš větší, jestli tě to chytne a budeš mít možnost...zkušenosti mnohých :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:15 Tinusha – Re: Lola
Tak to nechcem, prepanakrala. Vazne chcem, aby to tam vsetko pekne sedelo tak ako ma. Vcera som bola u susedov, kupili detom akvarko, cca 12l a maju v nom asi 15 roznych ryb, na spodu farebne umele kamienky, ziadna rastlina... no comment. fakt by som chcela, aby moje akvarko stastne zilo, ale aj aby v nom zili rozne rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:04 Žena Lola [28] – Re: Tinusha
Jen kratka poznamka: betta samecky pavich ocek s nejvetsi pravdepodobnosti zlikvidyuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 21:25 Žena Linduš [166] – Re: Tinusha
jen samce by neměl být problém. hlavně k nim nesmí přijít míň samiček, chlapi by je uhnali :-D
bezva, zapracuj na rostlinách, pak koukej po rybách ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 21:04 Tinusha – Re: stetinka
Diky diky mily ludia, este ta jedna otazka (neukamenujte ma pls.) mozem dat gupky len samcekov? Lindus, tie dve rastlinky su ako som napisala zatial. Ostatne som mala v plane dokupit az podla toho, ake rybky budu v akvu byvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 16:45 Žena stetinka [270] – Re: Pepan
No, když to vezmu do detailů, tak bych toho vrubozubce ani do 90 ani do 120 l akva nedávala!
Je jasné, že to pravidlo není všemocné, ale kdyby si tu nějaký začátečník chtěl pořídit vrubozubce do lžíce vody, tak mu to snad všichni zatrhneme? Byla řeč ojiných druzích
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 16:20 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: NASREDDIN
Navíc tam není zohledněno vzduchování, filtrace, četnost odkalování a jánevímcoještě. Můžeme se třeba bavit teoreticky o nějaké modelové situaci av praxi to může být úplně jinak. Chce to trochu cit pro přírodu a ne jenom teoretické poučky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 15:59 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Pepan
Výšku vodního sloupce to opravdu nezohledňuje, tuším , že to doporučení bylo zaměřeno na výměnu plynů vodní hladinou. (což většinou doženeme filrací či vzduchováním)

Mě se líbilo kvůli tomu, že si u něj člověk teprve pořádně uvědomí, jak rozměry akvária cvičí s litráží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 15:53 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: NASREDDIN
To nezohledňuje výšku vodního sloupce. Ta nádrž může být vysoká 10 cm a nebo padesát a je tam pětinásobný rozdíl v objemu vody. My jsme se kdysi učili u malých ryb cca 3-4 litry na jikernatou rybu a asi 5-6 na živorodku a celkem to fungovalo. Sice zase tam můžou být odchylky, protože některé ryby jsou tvrdě samotářské a útočí na vetřelce v teritoriu, ale třeba u menších teter a parmiček to celkem fungovalo a u běžných druhů živorodek taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 15:44 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Pepan
A co třeba pravidlo:
1 cm rybí délky na 75 cm2 vodní hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 15:07 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Linduš
Nojo, ale ono se může stát, že to pravidlo někdo vezme jako dogma, nepřečte si atlas a pak Vás bude kamenovat, že píšete kraviny. A ještě horší je pravidlo 1cm ryby na jeden cm akvárka. I tohle pravidlo se tady dočtete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 15:01 Žena Linduš [166] – Re: Pepan
tak samozřejmě to není vodítko všeho, ale spíš nápovědka pro začátečníky, jak moc nepřerybnit ;-)
proto odkazuji i na atlas, kde se bere v potaz také teritoriální chování a pohybový potenciál ryby ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 14:57 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Pepan
Mám tam překlep, mělo to být na jeden centimetr ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 14:56 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: stetinka
Pravidlo jeden litr na jeden centimetr vody je nesmysl. Pokud by to tak platilo, stačila by třiceticentimetrovému vrubozubci nádrž o objemu 30 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 14:51 Žena Linduš [166] – Re: stetinka
přesně palec a když koukám na "dvě rostliny", set... není to cesta pro začátečníky. nejlepší by bylo vystříhat se živorodkám a ryby přidávat opravdu pomalu.
dno nesmí být ostré.
tady najde rady, které jsem si musela oddřít sama, někdy to bylo spíš neštěstí stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 14:39 Žena stetinka [270]
takže udělám to, co jsi měla ty: Vezmu velikost tebou navrhovaných ryb v dospělosti a sečtu je:
3xdanio, předpokládám rerio = 15 cm. 3xgupka = 18cm, 1xbojovnice 7 cm, 2x pancík trpasl. = 6 cm. Suma je, pokud správně počítám, 46 cm. Ty máš 40 l a jelikož se zhruba počítá jeden litr vody na 1 cm ryby. Tak jsi o šest centimetrů přetáhla, navíc tam máš živorodky a u těch se počítá až trojnásobek. Také musí podotknout, že dania jsou hejnové rybky, minimum je 6,a le spíše více.
takže můj návrh, aby sto měla barevnější dát bettu (musíš mít ale na akva kryt), a pak pár těch gupek a pancíky.To abych se držel tebou zmiňovaných ryb.
Pokud půjdeme jinak, tak třeba hejno galaxek (nebo obyč neonky), pancíky a malého krunýřovce
Nebo párek Apistogram, pancíky, malého krunýře
Nebo párek čichavců (zakrslý, čoko), pancíky
Nebo hejno drobnoústek, paníci, šnek
Nebo 4 halančíky (Hjerresenův,nebo jiné menší), krunýřovec jednopruhý 2x,
Nebo 4 bety(3 x samice!),3 pancíci,...
Chápeš, máš desítk možností!
Samozřejmě, lze akva přeplnit, ale pak to musíš umět. Je to o to víc práce s odkalováním a péčí o kvalitu vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 14:14 Žena Linduš [166] – Re: Tinusha
to záleží na tobě, které se ti líbí a vyhovuje jim velikost nádrže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 14:12 Tinusha – Re: Linduš
Lindus a kolko kusov a ake hejnovky? Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 14:04 Žena Linduš [166] – Re: Tinusha
je. pancíky, hejnovky a bettu.
nebo pancíky, hejnovky a tak tři očka.
ale plácat to ze dvou kousků, to se na mě nezlob, je to špatně, pokud vybíráš společenské druhy ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 13:28 Tinusha – Re: stetinka
Stetinka, 40 l. rozmery 50x27X36
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 13:26 Žena stetinka [270] – Re: Tinusha
kolik litrů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 13:05 Tinusha – Re: Linduš
Lindus, dik, fakt si mi pomohla ;-) To vazne nie je sposob, ako spravit male akvarko z viacerych druhov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 13:02 Žena Linduš [166] – Re: Tinusha
podívej se do atlasu, tam jsou uváděné minimální počty rybek a nároky na minimální prostor.
děláš akvárko, nebo neomovu archu?
když chceš vícero barevných druhů, měla sis asi pořídit větší akvárko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 12:54 Tinusha – Re: Tinusha
Este jedna prosbicka. Viete mi povedat, ci mozem kupit len samcekov, ked nechcem, aby sa mi rybicky premnozili. Dik moc moc moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 12:52 Tinusha – 40 l 27X50x36
Dobry den, zakladame male akvarko. Kupili sme set s vnutornym filtrom a ohrievacom, dno sme vyplnili strkom 4 balenia zmiesanym 2 a 3, zatial sme kupili jednu rychlo rastucu rastlinku a machovu gulu. Ako dekoraciu sme kupili jednu bielu skalku. V akvarku zatial zije jeden slimacik a jedna gupka. Radi by sme mali roznorode farebne zlozenie, napr. Danio pruhovane 3 ks, gupka 3 ks, bojovnica 1 ks, pancernicek maly 2 ks, pripadne jeden maly ancistrus (ale toho mi zrejme hned zrusite). Viem, ze pocet rybiciek v jednom druhu nenavrhujem idealny, ale keby som mala dat 6 gupiek, 6 danio, 6 panciernickov atd, tak by sa tam asi umackali, ze? Prosim, len mi nepiste, ze si mam spravit akvarko jednodruhove, take nechcem. Verim, ze sa vam podari nieco pre mna vymysliet. Dopredu dik moc za pomoc. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 15:40 Muž NASREDDIN [1383]
kofola napsal: Ahoj, dneska kupuji akvárko (cca. 50 l). Doma mám dvě parmičky mechové a potřeboval bych poradit jaké další rybky bych si do toho akvárka mohl dát
Ohledně výběru, už jste radu dostal.
V čem máte ty 2 parmičky?
Pokud už máte nějaké akvárko, tak lze na to větší přejít bez měsíčního čekání.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [73] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102682x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-maleho-akvaria-21-50-l?od=3601